£- De Gaulle eist rol Dominee, die kerkbode kan eigen zetten 'cjendci ZAL FRANKRIJK DE NAVO VERLATEN? VERWIJDERING TUSSEN BONDGENOTEN Geen bevestiging Kerkelijk Leven Nederlanders naar de Kirchentag Handzetter iverd hervormd predikant VAN DRUKKERIJ NAAR KANSEL Gereformeerd Vormingscentrum in oprichting Bijbelvertaling voor West-Soemba Prinses Margaret vertrokken MET EEN ENKEL WOORD r? HAAGS A G E N D LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 MEI 1965 (Van onze Parijse correspondent) De geruchten, die al enige tijd circuleerden inzake het voornemen van generaal De Gaulle, de NAVO de rug toe te keren, hebben de laatste dagen nieuw voedsel gekregen door artikelen in verschillende gezaghebbende Amerikaanse bladen. Van officiële, Franse zijde zijn deze artikelen tot dusver bevestigd noch tegengesproken. Nu het staatshoofd weer een nieuwe propagandatournee door de Franse provincie is begonnen lijkt het waarschijnlijk, dat de generaal recht streeks of zijdelings toch wel met een enkel woord op deze geruchten zal reageren. Chauvinist Het hoofdstuk De Gaulle en de in ternationale organisaties In het al gemeen en de NAVO in het bijzon der, is al een lange lijdensgeschiede nis. Als geheld nationalist, om niet te zeggen chauvinist, heeft de ge neraal van nature een broertje dood aan elke volkerenorganisatie, waar- In Frankrijk geen leidende rol zou kunnen spelen. Maar de NAVO heeft dan nog het supplementaire bezwaar dat deze organisatie in de ogen van Do Gaulle niet meer is dan een ge- caumoufleerd instrument van de Amerikaanse buitenlandse politiek. In 1958, toen hij de macht weer ln handen kon nemen, was een der eerste daden van De Gaulle een ge heim memorandum tot de toenma lige Amerikaanse president Eisen' hower te richten om zijn zienswijze over een fundamentele reorganisatie uit de doeken te kunnen doen. De Gaulle wilde of eist dat de NAVO onder de opperleiding van drie gelijk berechtigde supernaties zou worden gesteld om zo Frankrijk in één klap op hetzelfde plan van aan zien en macht als Groot-Britannië en zelfs Amerika te kunnen stellen. Eisenhower, zowel als later Kenne dy, hebben deze verlangens met meer of minder aannemelijke argumenten altijd van de hand gewezen, doch president Johnson toont nog wat minder neiging handschoenen aan te trekken om de Franse generaal eveneens een ronde nul op zijn re quest te presenteren. schreven. Met kleinzielige obstruc ties en concrete maatregelen heeft de Franse generaal de normale sa menwerking tussen bondgenoten bin nen de alliantie de laatste jaren steeds grondiger ondermijnd. H(j heeft Franse lucht- en vlooteenhe den aan het Amerikaanse opperbe vel onttrokken en de bydrage van Frankrijk aan het Atlantische mili taire potentieel is nu tot bijna sym bolische dimensies ineen geschrom peld. Onder deze omstandigheden heeft het Franse staatshoofd onlaitfs zyn aanvankeiyke eisen tot een reorga nisatie opnieuw geformuleerd tijdens een audiëntie, die hy de Amerikaan se ambassadeur in Parys, Bohlen, verleende. Voor het jaar 1969 wenst I De Gaulle dat zyn verlangens in ernstiger overweging zullen worden genomen. Het alternatief heeft hy tegenover de ambassadeur niet uitge sproken maar in de hele samenhang van zyn stijl en zyn buitenlandse staatkunde, kon hy zich die moeite ook wel besparen. De toenaderingen tot Moskou geven in dat verband een aanwijzing, die nauwelijks nader be hoefde te worden toegelicht. NAVO-paleis Niettemin is De Gaulle in de mi nisterraad nog wat duidelyker ge weest. Toen dezer dagen de vraag ter sprake kwam, waar het nieuwe gebouw voor de Franse televisie zou moeten verryzen, heeft De Gaulle het monumentale NAVO-paleis bij de Forte Dauphine genoemd, dat volgens zyn verwachtingen binnen afzienbare tjjd toch vacant zou ko- Ket Amerikaanse opperbevel van de Atlantische organisatie heeft In derdaad al plannen uitgewerkt, de NAVO-zetel naar een ander land, en veimoedeiyk naar de Bondsrepubliek, over te brengen. Met de verhuizing der diverse installaties, bases en olieleidingen zou tenminste 3 k 8% miljard gulden zyn gemoeid. Tot een formele breuk op korte termyn zal het vermoedelijk nog wel niet hoeven te komen. Geen van beide partyen, Amerika of Frank ryk, heeft belang by een scheiding op dit moment. De wederzijdse ver wijdering schrijdt niettemin gelei- deiyk voort. In 1969 breekt de ver valdatum aan van het verdrag der alliantie, dat aanvankelijk voor twintig jaren getekend werd. Tot dat ogenblik moet men rekenen op toe nemende spanningen en dito sa- botagepogingen, die door De Gaulle veroorzaakt en ondernomen zullen worden, als chantage om zyn doel, van Franrijk een gelijk berechtigde wereldmacht te maken, te kunnen bereiken. Advertentie HOOFDPIJN? Wèg pijn fijn;/Q\; LAJ Als u vr WITTE KRUIS poeders kiest! Achtergrond Tegen deze achtergrond van een Amerikaans-Franse machtsstrijd in de wereld, moet men alle daden en uitlatingen plaatsen, die de laatste jaren en maanden weer op rekening van De Gaulle konden worden ge- NED. HERV. KERK Beroepen te Woudenberg (2e pred.- El.) (toez.) W. Chr. Hovius te Nieuw- ekkerland. Bedankt voor Wlndesheim (toez.) J. G. Eelderink te Surhulster- GEREF. KERKEN Beroepen te JTreekbeek (vac. Amelde te Werkendam (vac. H. Moll) C. v. Ommen, laatstelijk vrijgem. pred. te Hattem te R'dam-IJssel- monde (3e pred.pl.) W. Kats te Goes. Bedankt voor Ruinerwold-Koekange (vac. J A. Kwast) G. Gommer te Oost- kapelle. Benoemd tot geestelijk verzor ger stichting Zonnehuis te Zuidhorn A. Mollema te Theslnge. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Nijverdal H. de Vries te Zaamslag P. Sneep, kand. Vlaardlngen te Drachten M. Vliet- etra te IJmulden, die bedankte voor Opperdoes. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP Aangenomen naar Meppel M. D. Kos ter prop. te Lelden naar Hoogeveen T. v. Dijk, prop. te Lelden. Tydens de Duitse „Kirchentag" in Keulen, waarvoor zeer veel Neder landse belangstelling wordt verwacht, zullen de Gereformeerde kerken van ons land officieel vertegenwoordigd zjjn door ds. J. C. Everaars uit Ven- lo. Verder zendt de Commissie voor contact met Duitsland drie afge vaardigden, namelijk de heer B. G. Binnenmars uit Amsterdam, mr. B. de Gaay Fortman en ds. J. H. Baas. Als speciale gast is voorts door de leiding van de „Kirchentag" uitge nodigd mevrouw W. H. Ridderbos- De Rooy uit Amsterdam, presidente van de Gereformeerde Vrouwenbond. De „Kirchentag" wordt gehouden van 28 juli tot 1 augustus. Centraal thema is „In der Freiheit bestehen", waarover de deelnemers elke morgen op veertig plaatsen in Keulen groeps gesprekken houden, 's Middags en 's avonds zyn er steeds grote bijeen komsten waar bekende figuren als dr. W. A. Visser 't Hooft, bisschop Hans Lilje, prof. Helmut Gollweitser en dr. Martin Niemöller zullen spre ken. Pinksterconferentie voor evangelisatie In „Woudschoten" in Zeist wordt van 8 tot 10 juni de jaariykse pink sterconferentie voor het evangelisa tiewerk van de Gereformeerde Ker ken gehouden. Tot de sprekers be horen dr. O. Jager (over „Televisie en evangelisatie"), dr. K. J. Kraan („ontmoeting met het communisme") en ds. S. J. Popma („evangelisatie en het persoonlijk geloofsleven"). De gezellige knusse huiskamer van de familie Richter aan de Johan Nieterweg 81 in Doorwerth zat maandagavond in een oog wenk vol vrienden en kennissen. Die belangstelling gold de 38- jarige heer des huizes Johannes Richter, 's Morgens nog hand- zetter in de dienst van een Arnhemse drukkerij, 's middags dominee van de Ned. Herv. Kerk. Een overgang, die men niet elke dag tegenkomt, een over gang ook die de heer Richter menig zweetdruppeltje aan studie heeft gekost. Als enige in de fa milie Richter koos de 15-jarige Johan in 1942 het vak dat zijn grootvader altijd had beoefend, namelijk dat van handzetter. Hij trad in dienst bij een Arnhemse firma en werkte daar met plezier. Al spoedig trok het kerkewerk hem aan, maar in 1946 kwam voor hem de militaire dienst plicht. Het was in de tyd, dat de eerste moeilijkheden in Nederlands-Indië frontpagina-nieuws waren, maar Johan Richter betekende deze minder prettige geschiedenis drie ja- dienen in de toen nog Neder landse kolonie. „Daar is toen de roe ping gekomen", vertelt dominee Richter, nu getrouwd en vader van vier kinderen. „De omstandigheden de nood, hebben by my de ge dachte geboren doen worden domi nee te worden, maar wie zou zeggen dat by de terugkeer in Holland die wens nog steeds levend zou zyn?" Dat bleek het geval, want een klein jaar na zyn terugkeer in het va derland, in 1951 op 28-jarige leeftijd, werd hy cursist aan het avond lyceum in Arnhem. Zeven jaar later het zover dat de studie beloond kon worden met het diploma. Het kostte wel enige moeite, want van de 25 cursisten die begonnen, behaal de Johan Richter als enige de eind streep. Studeren in de huiskamer Zyn hele, middelbare schooltijd" bleef hy als handzetter werken, maar dat werd anders toen hy theo logie ging studeren in Utrecht. Dank zij de bijzondere medewerking van de directeur van de drukkerij wer den de college-uren vrij gemaakt. Hard moest er gestudeerd worden. „Ik deed het altijd in de huiskamer omdat ik graag werkte als ik wat sfeer om me heen voelde", zo ver telde de kersverse pr edikant. Het jongste en drie-jarig zoontje van de heer Richter mocht dan al tijd graag quasi met pa mee stu deren. „Ik heb nooit tot diep in de nacht gestudeerd", zegt de jonge ambtsdrager, en zijn vrouw kan dat beamen. „Als man en vader is hy nooit tekort geschoten in die lange studie-periode", zegt ze. Overigens heeft mevrouw Richter haar man niet gekend zonder studie-boeken. Al voor we trouwden studeerde hy. Ze heeft al die tyd erg meegeleefd en maandag vergezelde zij haar man dan ook toen deze in Utrecht zyn kerkeiyk examen moest afleggen. Het is overigens nog snel gegaan want in december 1959 deed Johan Richter zyn propaedeutisch examen en in juni 1963 zijn kandidaats. De kroon op al zyn zwoegen kwam toen hy maandag het kerkeiyk examen met goed gevolg aflegde. Ondanks de vele tyd, die studeren kost, bleef er toch nog wel eens *n verstolen uurtje over voor de hobby's: knutselen en koekjes- bakken. Ook op andere ma nieren wist de heer Richter zich te ontspannen, namelyk door het lezen van detective-romans, iets dat hy ge meen heeft met vele dominees. Hele maal klaar is de jonge predikant nog niet. „Éigeniyk moet ik nog een paar maanden 1 eer-vicaris zyn", zegt hy, „maar ik ga het liefst zo snel mogelijk aan de slag". Bovendien moet hy woensdagavond 2 juni in de Geerte-kerk te Utrecht nog een proefpreek houden. Paranimfen zyn de kandidaten in de theologie De Jong en Rypma, beiden uit Utrecht, terwijl prof. S. van der Linde de nieuwbakken dominee enkele vragen zal stellen. Blauwe werkjas verwisseld voor toga De blauwe werkjas, die gedragen werd in de zetterij, zal nu verwisseld worden voor de toga. „Ik heb het zetterswerk altijd met veel plezier ge daan", vertelde dominee Richter en hy sprak de hoop uit dat het pre dikantsambt hem evengoed zal be vallen- Een hele verandering, die nog eens onderstreept wordt door de uit spraak van een van de gasten: „Je zult maar een dominee hebben, die zyn eigen kerkbode kan zetten". De Gereformeerde Mannenbond heeft het initiatief genomen tofc de oprichting van een Gereformeerd Vormingscentrum onder de naam „Hoogerheide". Doel van het cen trum wordt het leveren van een bij drage aan de vorming van het ge meentelid tot het christen-zijn in de maatschappij. Voor de komende maanden is al een twintigtal regionale vormingsda- gen voorbereid, waarop het vraag stuk van de communicatie tussen le den van de mannenverenigingen en de gemeenteleden centraal gesteld zal worden. Nog dit jaar zal bjj het Neder landse Bijbelgenootschap een bijbel vertaling in de taal van West-Soem ba, het Wawewach, gereed komen. Al geruime tijd zyn prof. dr. L Onvlee en de gereformeerde zendingspredi kant ds. P. J. Luyendyk, die vanaf 1932 op het eiland Soemba werkte, hiermee bezig. Dezer dagen is ds. Luyendyk (57) met verlof naar ons land gekomen. Tydens dit verlof hoopt hy met prof. Onvlee het ver taalwerk te voltooien. Eind van dit jaar zullen ds. en mevrouw Luyendyk opnieuw naar Soemba vertrekken. De Christeiyke Kerk van Soemba heeft ds. Luyen- dijk namelyk verzocht als tydeiyk docent op te treden aan de Theolo gische School in Lewa. In 1959 repa trieerde ds. Luyendyk al, maar vo rig jaar keerde hy op verzoek van de kerk van Soemba terug om een col lega te vervangen. Kerkelijke wegwijzer voor de schippers Dezer dagen is weer het eigen „Schippers-jaarboekje" van de Gere formeerde Kerken verschenen onder de titel „waar vin-den we de kerk?". In het boekje staan de adressen en de gegevens over kerkdiensten, ca techisaties en speciale pastorale zorg voor schippers van de kerkeiyke ge meenten, die aan of by een rivier of kanaal liggen. De wegwy: m verstrekt deze gegevens ook over de belang rijkste vaarroutes van Nederlandse schippers in België, Duitsland Frankryk en Zwitserland. Ds. H. C. Spijkerboer nu hoogleraar De General Assembly van de Presbyterian Church in Queensland (Australië) heeft ds. H. C. Spijker boer benoemd tot professor voor het oude testament aan de Theologische Hogeschool van deze kerk in Bris bane. Ds. Spijkerboer is in 1958, na zyn doctoraal examen, als predikant voor bijzondere werkzaamheden (geeste lijk verzorger emigranten) naar Au- Sow jetbezw aren tegen volgstation op Spitsbergen In het blad „Rode Ster" van het Sow jet-Russische ministerie van de fensie is kritiek geleverd op plan nen van de Navo om op Spitsbergen, met de instemming van de Noorse regering een telemetrische waarne mingspost in te richten voor het vol gen van kunstmanen en andere voor werpen in de ruimte. Volgens aange haalde artikel is er geen twijfel aan dat dit volgstation in wezen een mili taire installatie zou zyn die door de Navo gebruikt zou worden voor ver kenning van Sowjet-Ruesisch gebied vanuit de ruimte. Dit zou indrui sen tegen het internationaal verdrag volgens welk het betrokken gebied niet voor militaire doeleinden mag worden gebruikt. Studentenraad protesteert In een telegram aan de regering van Suriname zegt het bestuur van de Nederlandse Studentenraad met diepe verontwaardiging te hebben kennisgenomen van het besluit van de Surinaamse regering om studie beurzen in te trekken van studenten, die zullen deelnemen aan het negen de festival voor jeugd en studenten, dat deze zomer in Algiers zal worden gehouden. De NSR acht het in strijd met de vrijheid cn onafhanke lijkheid van de universiteit, dat aan het verlenen van studiebeurzen po litieke voorwaarden gesteld worden. Alhoewel de NSR zich heeft uitge sproken tegen deelneming aan het in Algiers te houden festival, meent het dat iedere student niet belemmerd mag worden in zyn vrije menings uiting. De NSR vraagt de regering van Suriname tenslotte haar besluit te willen intrekken. 1958 heeft ds. Spykerboer twee gemeenten van de Presbyterian Church in Queensland gediend. De laatste jaren is ds. Spykerboer ook secretaris van de Raad voor het Nederlandse Kerkwerk in Australië ENGELSE ZONDAG HANDHAVEN De moderator van de Vrije (Pres byteriaanse) Kerk van Schotland, de heer James W. Fraser, heeft gisteren in de algemene vergadering van zyn kerk betoogd, dat het uil moet zijn met de beweging ten gunste van ge zelliger zondagen. Hy zeide: „Verward denken in de kerk heeft steun gegeven aan het bevorderen van verdere verzachtin- van de beperkingen van de zon dag. De verwereldlijking van de dag des Heren heeft het verzadigings punt bereikt", aldus de moderator. „Zondagsarbeid, handel, sport en amusement zyn aan de orde van de en er zyn aanduidingen, dat het tempo van ontheiliging zal worden versneld. Nodeloos werken op zondag morele ontaarding". Lord Birsey, die de zitting opende als hoge commissaris van Koningin Elizabeth, deed een aanval op de on juiste benadering van misdaad en vergrijp die door publikatie worden aangemoedigd. een ter bestudering aan de ver gadering voorgelegd rapport wordt hulde gebracht aan de pogingen van president Johnson om in Vietnam vrede tot stand te brengen en aan gedrongen op toelating van commu- tisch China tot de Uno. In een rapport over de apartheid in Zuid- Afrika wordt de regering van dat land aangespoord, haar koers te wjj- •gen voor het te laat is. Geboortebeperking in R.-K. Kerk Een r.-k. priester, die is geschorst wegens kritiek op de r.-k. leer inzake geboortebeperking mag zyn werk zaamheden hervatten. Functionaris sen van het diocees Portsmouth hebben officieel bekendgemaakt dat de betrokkene, de 26-jarige pater Joseph Cocker, weer als kapelaan dienst kan doen in Ryde op het eiland Wight. (Parochianen had den om zyn terugkomst gevraagd). Pater Cocker werd in februari ge schorst omdat hy een verklaring over geboortebeperking van een an dere Britse r.-k. priester, pater Ar- nould Mcmahon, verdedigde. Deze priester werd naar Rome ontboden (Pater McMahom heeft in een kran tenartikel gepleit voor het recht van r-k. echtelieden, zich van voorbe hoedsmiddelen te bedienen). Postzegelvereniging Samen Geref. Jeugdhuis (Breet 7-10 K. en O. Ned Comedle met „Histolre" de rlre". 8 uur nm. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Academie (filmzaal)Forumavond Stichting Polemologlsche Bibliotheek over „Ontwapening - wat komt er- Bevrijdingskerk (Bovenzaal)Ned. hr. Roest Chr. Vrouwenbond Z.W. Spr. ds. H. „De broederschap i omstreken. 8 1 Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Jeugdgebouw (Breestraat 19): Ds. J. A. Smink. 8 uur n.m. (Van onze A'damse correspondent) Prinses Margaret en lord Snowdon zyn weer thuis. De hoge bezoekers aan de Britse week in Amsterdam zijn gistermiddag met het Engelse Koninklijke jacht „Brittannia" uit de hoofdstedelijke haven vertrokken. Het paai- werd toegejuicht door enkele honderden Amsterdammers, die zich aan de IJ-oever hadden ver zameld. De prinses zei de organisato ren van de Britse week. dat zy van haar bezoek aan Amsterdam byzon- der had genoten. Nadat het echtpaar in de ochtend uren het Stedelijk Museum had be zocht, waar moderne kunst van Brit se kunstenaars wordt geëxposeerd, had er in het gebouw van de Britse weekorganisatie aan de Paulus Pot terstraat een korte by eenkomst met de Ned. persvertegenwoordigers plaats. Hier liet prinses Margaret de journalisten en fotografen aan zich voorstellen en zy bedankte hen met een handdruk voor de wyze, waarop zy het nieuws over. de Britse week bekendheid hebben gegeven. Voor lord Snowdon bood deze bij eenkomst een gelegenheid in contact te treden met de persfotografen, met wie hij technische details van het werk besprak. Het echtpaar accep teerde dankbaar een aantal foto's, dat tydens hun verblijf in Amsterdam is gemaakt. Het afscheid van Amsterdam had plaats op de Amstelkade, vanwaar de prinses en haar echtgenoot met de koninklijke sloep door de Amster damse krachten naar het IJ werden gebracht. Op de kade stonden twee draaiorgels. Lord Snowdon draaide hier op aanwijzingen van burgemees ter, mr. G. van Hall, de tophit „Plum, plum, jenka". Prinses Margaret en lord Snowdon waren vijf dagen in Amsterdam. In deze periode hebben zij 27 program mapunten in het kader van de Brit se week afgewerkt. Kleuren TV via Early Bird Gisteren was in het programma van de Amerikaanse commerciële TV de eerste uitzending in kleuren via ae satelliet Early Bird te zien. Het was een uitzending van een half uur over Engeland. Jack Gould van de „New York Times" schreef: „De transmissie in kleuren heeft de elektronische reis via de satelliet verrassend goed over leefd", Hij noemde de gekleurde beelden duidelijk en aangenaam contrasterend, ofschoon niet zo scherp omlijnd als die van een locale uitzending. binnenland Reislustige meisjes gevonden (15) berg (16) uit Enter, B vsedert 5 mei werden vermist Het Hengelose meisje is opgespoord ln het Duitse plaatsje Lörrach. nabij de Zwitserse grens, ter wijl Marietje Zwienenberg zich bij de marechaussee in Arnhem heeft ge meld. De °T. Kolfschoten, is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje - Nassau. De heer Kolfschoten is deze onderscheiding verleend voor zijn Door bakken gedood De 56-jarige overleed na aankomst in het Aca- Ziekenhuls. Rode Kruis Het Nederlandsche Roode Kruis gaat over twee Jaar het stemmige herdenking zal ste verjaardag. Verder Ned Roode Kruis, gisteren ln Den hoven, ter hoogte van de gemeente Oirschot, is gisteravond de 22-jarige wegenwachter H. J. P. Evers uit Dies- sen (N.-B.) door een bus aangereden en op slag gedood. De heer Evers, die zijn wagen aan de kant van de weg had gezet, wilde de weg oversteken om. naar een tankstation te gaan. buitenland dodei door explosie Bij ontploffing, waarschijnlijk per ongeluk, van een handgranaat op c~ j| tien ernstig gewond. De handgranaat, die aan de gordel van een militair hing, sprong midden op de dansvloer uit elkaar. Boycot geëindigd Twintig afge vaardigden van de Progressieve Volks partij in Brits Guyana, met inbegrip van de leider van de partij, dr. Cheddl Jagan. hebben een eind gemaakt aan hun boycot van het parlement van Brits Guyana door de eed op de grond wet af te leggen. De boycot heeft vijf anden geduurd (bij de laatste ver kiezingen werden Progressieve Volkspartij gekozen). Naar het Westen Drie Oostduitse schooljongens en drie arbeiders van achter het ijzeren gordijn zijn naar West-Duitsland ontsnapt. De Westduit- se grenspolitie heeft bekendgemaakt Alfrec' Heller, deelde r Laatste Oordeel, het „machtsmisbruik' symboliseert. Hitler is omringd door andere figuren, die „haat", „hebzucht" i gedood Twee Austra- soldaten op patrouille langs de een tankauto ravijn. Politiechef treedt af Michael Mur phy, het hoofd van de politie van de stad New York, heeft ontslag genomen. inspecteurs van de Newyorkse politie, is het doelwit geweest van felle aan vallen van organisaties voor rassenge- lijkheid n.a.v. rassenrelletjes die zich vorige zomer In Harlem hebben voor gedaan en l.vjïi. het doodschieten van een Jonge neger door een politieagent. grootscheepse arrestaties ln Libië als sabotage Volgens dit blad zou de spanning in Libië toenemen. Het Egyptische blad stelt de Libische regering bezoek brengen aldus ls giste: diplomatieke kringen ln Mos! nomen Volgens de zegsman ls reeds uitnodiging aan Tlto gezonden, die De wet zal voorlopig werkt. Ook vroeg Johnson het Congi de bepalingen betreffende her ni.lni- minimumloon dollar per uur, waarom de vakbonden gevraagd hadden. Lakenhal: lnvltatleconc. Lelds Toot, 2-4.30 uur nam. Schouwburg: Herdenking 20 Jaari Uitvaartverzorging Leiden en cc Oude Vest 13: Evangelisatie Chu, tengem. „Ecclesia". 8 uur r Rehoboth. Ned. Chr. Vrouwenbo; afd. Centrum. 8 uur nam. Schouwburg. K. en O. Ned. met „Hlstoire de rire". 8 uu: ZATERDAG Den Burcht: Feestavond R.-K. Gj> Stadsgehoorzaal: K. en O. Feestm dag voor Invaliden en hun begeleid! Optreden o.m. van Herman Tholeni Dr. Van Voorthuljzenschool (auj Pinkstergemeente. 3 uur nm Hogewoerd 175: Wachttorens^ van Jehovah's getuigen. 4 et n.m. Openbare lezing. 2.45 u dagen. 10. MAANDAG Extra vuilophaaldienst. Marti; Houtkwartier, Rljnsburgerweg, Mi kwartier, Rest. De DoelenLeidse Amateurf# grafenver. 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 Zuidsingel 1Jaarverg, houders N.V. 11 i aandi Ned. GTofsmedi Zitting Bouwfonds Ned. Gemeentel 7-8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) tingsmlddag Ned. Ver. v. Hulsvroui i zaterdag 1-4 i Legermuseum Pesthuislaan) uitzondering van (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Jteenstraf lags 13-17 Rijksmuseum van Oudheden: onst"*-- toonstelling „Opgravingen ln bjjl lyks 10-5 uur: zond 1-5 Rijksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen: Dag. zond. 1-4 BIOSCOPEN Luxor: „Het bezoek". 18 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45.' 9.15 uur. Lldo: „De onverwoestbare Molly". Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zona. 4.4o, 7 en 9.15 uur. Studio: „De gele Rolls-Royce". 14 Rex: „Sandokan, de tijger van Ion". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9. zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Goldfinger'\ l_8^r. Dag. 9.15 i i 9.15 t Bess". 14 Jr. Zondag 2.30 uur „Drie revolverhelden". Ai Avond- en nachtdienst der apotbd Geopend voor spoedeisende gevili Apotheek Herdlngh en Blanken E woerd 171, tel. 20502. De dienst apotheek R. van Breest Smallenburi Leiderdorp wordt eveneens waargt men door Apotheek Herdlngh Blanken. De Oegstgeestse Apothed specialist (of diens waar op dokterstelefoon 22222. WOENSDAG 19 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Comedle, Drie stuivers opera. Dlllgentla. 20.15 uur. Joodse muü stukken en liederen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Vlisslngen regenbui De Bilt Twente Eindhoven Zuid- Llmb Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Londen Luxemburg onbewolkt 12 4 licht bew onbewolkt onbewolkt Grenoble Nice Berlijn Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt onbewolkt 18

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2