|r— "6e winö RICHARD MASON fwmaMHTTTr,r.,^. Anderhalf jaar voor roofoverval NCi SERGEANT VIEL IN SLAAP ACHTER STUUR LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 MEI 1965 PANDA EN DE DRUMDRUMS I C2'7 Geautoriseerde vertaling LC/^OI I van C. van Eijsden „Het kan me niet schelen wat je jjjt. Je kunt me mr. Quinn noemen iU Je dat prettig vindt. Het maakt ïlemaal geen verschil". „Maar ik zou liever Michael zeg- |tn". „Nu, dan zeg je Michael. Wat je ok tegen me zegt, ik voel me in ieder iral alsof ik je al jaren gekend tb". „Dat is grappig". „Zo voel ik me. Je ontmoet iemand Uns honderden keren en dan ken ihem nog niet. En soms hoef je mand maar een keer of twee te itmoeten en je voelt Je veel meer I je gemak met hem dan met men- n waarmee je groot geworden tot." „Ze passen als oud paar schoenen?" „Ja, zo iets. Als je nieuwe schoe- •B aantrekt, verwacht je niet, dat je helemaal goed zullen zitten. i het is tamelijk verrassend als t wél het geval is." „Ben ik oude schoen?" Het klinkt raar," maar ik, „maar bent het werkelijk." Jllaar je zei dat het eerste keer dat je Japanse vrouw hebt ont- pat doet er niets toe. Het lykt dat ik je al eerder heb gekend, heb je handen ook eerder gezien; len waren het toen misschien •n handen." „Wat waren handen dan?" Jt weet het niet; misschien bloe- jn, of wolken, of duiven." „Je praat als Japanse dichter." Ze had mooie, kleir.e, beweeglijke ndjes en toen ik er later in de ari een in de mijne nam, was half bang, dat ik het zou verplet- en omdat het zo tenger was. Het ik alsof ik in mijn handpalm het e lijfje van een vogeltje had, dat Me onder de zachte veertjes. Het was koel in de ghari en we dden de kap neer. De koetsier zat og boven ons ineengedoken op de e, met al zijn aandacht by het ird; van ons nam hij geen noti- ,Hou je van Bombay bij avond?" «g Sabby. Soms." Liever dan overdag?" Het is 's avonds mooier met alle iten aan." Is het mooier dan Londen?" Jk heb Londen het laatst in het tdonker gezien; ik liep tegen lan- enpalen op en struikelde over de epranden." Pat deed ik ook." ,Ik kan me jou niet voorstellen in iden," zei ik. ik hield zoveel van Londen. Ik i daar erg gelukkig, zie je. Je est eigenlijk sterven als je geluk- bent, anders moet je weer be- 'fd worden." Jaar je bent nu toch niet be- tfd?" Nee, nu niet. Nu ben ik geluk- En je zult altijd gelukkig zijn." ik. Nee," zei ze. „Zo is leven niet. Ik et weer verschrikkelijk bedroefd rden, omdat ik nu zo verschrik - ijk gelukkig ben." Dat betekent niet, dat je nu ag zou sterven, wel?" D nee, asjeblieft niet niet nu." k waren bij haar hotel gekomen, gaf de koetsier wat geld en we ten naar binnen. De hall was ht verlicht en zag er somber uit. man van de receptie zei grijn- d goedenavond en de liftbedien- bracht ons in de rammelende naar boven. Maar Sabby's kamer er levendig uit en de toilettafel levendig en vrouwelijk, met die glimmende potjes en flesjes. Ik schaam me zo," zei Sabby. „Ik i alles slordig laten liggen. Ik i slordig mens. Vergeef asjeblieft." 'erwyi zij blootsvoets in de ka- t rondscharrelde, ging ik naar balkon. Je kon daar naar de Ten kijken of naar beneden in de lat; het kwam er niet op aan Posities Nederlandse schepen ^ALS RlJSTHANDElAAR WANG'S KOELIES NIET BIJ DIE TWEE VLUCHTENDE HOORDEN, DAN HEB IK TOEN TWEE 6083. De heer Edelstein leunde makkelijk uit het portier- raam van zijn wagen en schudde Joris warm de hand. „Ik zocht naar je!" verklaarde hij. „Ik wilde je nog wat geld toestoppen!" „Aha!" prevelde Joristerwijl iets van een glimlach om zijn lippen terugkwam. „De deugd wordt dan eindelijk beloond! Er is nog naastenliefde op deze wereld!" Natuurlijklriep de Notenbalkets-manager uit. „Je hebt me een goede dienst bewezen en zoiets vergeet ik niet gauw! Ik dacht eerst dat je me wilde bedottentoen je me die Notenbalkers op de hals schoof! Maar ik weet nu wel beter! Die jongens zijn een goudmijn!" Hij trok een bundel bankbiljetten ritselend uit de binnenzak en waaierde ermee. „Houd je hand op. jongen!" sprak Edelstein. „Zo! Nu is mijn geweten ontlast! Ik houd ervan om de dingen mooi af te han delen!" Inderdaadzei Joris. „Als gewetensgeld is het lang niet kwaad. Hoewel ik natuurlijk „Ik weet hetik weet het!' riep de weldoener, enig geld van de overhandigende stapel aftellend. „50 procent voor de manager gaat er nog af. En dan de weduwen- en wezenrente, de pensioen premie, enige florijnen korting wegens contante betaling, en de vermogens-. vermakelijkheids- en inkomsten-belasting! Zo! En de uitkering van het Overbruggingsfonds voor Werkloze Ma nagers mag je patuurlijk houden! Dat was dat! Tot ziens en geen dank!" Panda keek een beetje beteuterd naar het gelibriefje dat in Joris' hand was overgebleven. Wat jammer, hè?" zei hij. „Hij heeft al het geld weer mee genomen!" „Niet alles, baaskei" mompelde Joris. „Hij he&ft mij leergeld betaald en dat is heel duur!" EINDE VAN DIT VERHAAL Zeesleepvaart de beste medicijn Tankvaart wat, je deed, want je voelde de rust en je had boven je de schoonheid van het heelal en beneden je een kleurige glimp van het geweldi ge mozaïek dat leven heette. Beide aspecten waren op hun manier prachtig en op dat balkon stond je er precies middenin. Ik leunde over de balustrade en keek naar het geroes beneden; iedere helder verlich te winkel was een miniatuurtoneel op zichzelf, omlijst door het duister. De droge geur van houtskoolvuur tjes drong mijn neusgaten binnen. Gestalten in geheimzinnige gewa den gleden langs de trottoirs; ande ren zaten in een kring rondom een vuur, waarop iets werd gebraden, en de vlammen gaven iets vreemd onwezenlijks aan hun gezichten. Een bedelaar keek omhoog en zag me en omdat hij kon zien dat ik een blank gezicht had, hief hij een ma gere hand als een klauw naar me op, alsof hij een appel van een boom wilde trekken. Ik maakte geen enkele beweging en hij bleef met opgeheven hand staan, en een zwak ke, bevende stem, waarvan ik de woorden niet verstond, klonk tot me op. Hij stond daar als een Mozes naar de hemel op te staren, met verwelkt gezicht, maar toch met een flauw lichtje van hoop in zijn ogen. Hoop op een anna, een stuiver. Ik gooide hem een geldstuk toe; het rolde rinkelend over de steenen Hij ging er als een aap achteraan, op handen en voeten, zich een weg banend door een haag van bruine benen. Toen hij het geldstukje had gevonden, bekeek hij het nieuwsgie rig, terwijl hij het om en om draaide in zijn vingers. Hij keek niet meer naar boven, maar vervolgde zijn weg door de straat, slingerend als een dronkaard. ..Michael". Ik keek achterom naar de kamer. Sabby stond bewegingloos bij de bal kondeur. Ze had een Japanse kimo no aangetrokken, rijk geborduurd in prachtige kleuren, met een diep blauwe gordel en wijdgeplooide on dermouwen. Ze had haar haar ge- kamc en het stond als een zachte, zwarte krans rondom haar hoofd uit. „Zou je graag grappige Japanse schrijf penseel en inkt zien?" vroeg De rechtbank in Arnhem heeft een jaar en zes maanden gevangenis straf opgelegd aan een 24-jarige ma gazijn-chef uit Beuningen, omdat hij in december vorig jaar bij Philips in Nijmegen een bewaker had neerge slagen met een ijzeren staaf om zich meester te maken van de sleutels ran de brandkast. Hij werd echter door de politie verrast. De man was zelf ook bij de bewakingsdienst ge weest en in die kwaliteit had hij in seprember kans gezien 2700 gulden te stelen. De officier van Justitie had twee jaar met aftrek geeist. al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! (Van onze Haagse correspondent) Na in de nacht van 16 op 17 april van het vorige jaar dienst te hebben gedaan in zijn garnizoensplaats Schoppingen in Duitsland, stapte een 30-jarige sergeant eerste klasse met drie soldaten in zyn auto en reed naar Steenbergen, waar hij woonde. Onderweg in Heesdh viel hij in slaap, raakte van de weg en botste tegen een boom, waarbij de solda ten een hersenschudding opliepen. De krijgsraad veroordeelde hem tot twee weken hechtenis en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De sergeant kwam gisteren in ho ger beroep by het Hoog Militair Ge rechtshof, waar hy aanvoerde, dat hy de wagen niet op de weg had kunnen houden, omdat een van de inzittenden vermoedelyk het stuur heeft vastgegrepen. Verder kwam er naar voren, dat men by de lucht macht in Schoppingen na dit onge luk de voorschriften zodanig heeft gewyzigd, dat verlofgangers eerst moeten gaan slapen nadat zy nacht dienst hebben gehad. De advocaat-fiscaal, mr J. ZaaJJer, eiste bevestiging van het krygsraad- vonnis, omdat hy het gebeurde eigen schuld van de sergeant vond. De raadsvrouwe vroeg het hof de in trekking van het rybewijs ongedaan te maken, omdat er twyfel is aan de schuld van de sergeant in verband met het mogelyke vastgrypen van het stuur. Het H.M.G. zal op 1 Juni uit spraak doen. door Robert van Gulik DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KRAMMETJE FOK 217. Door de kracht van Oraks armen steeg de kleine vlieg machine. totdat er van de aarde nog maar weinig was te zien. Bij de eerste de beste wolk besloot de professor om eerst het wolkenveld te verkennen. Zij stapten voorzichtig op een wolken massa, die er nog al stevig uitzag. Bram zette de kijker voor ogen en tuurde in de verte. „Zie je wat?" vroeg professor Li-Ko-Ko nieuwsgierig. „Tja ik weet het niet zeker zei Bram voorzichtig. „Het is allemaal even wit en dan kun je je vergissen. Maar het lijkt er op, als of de wolken vér voor ons uit tevoorschijn komen uit een soort tunnel „Mooi zo", zei de professor tevreden. „Dan gaan we meteen verder. Bij het grote wiel. dat de vliegmachine op gang hield, zuchtte bootsman Orak diep. Hij was reusachtig sterk, maar hij was tóch bang. dat hij het niet lang meer zou volhouden. Hartelijk ver langde hij naar het einde van de tocht. Want als hij niet meer draaien kon, zou het vliegtuig omlaag stortenDat zou jammer zijn voor de professor, en jammer voor Bram en Tutu en vooral jammer voor Orak zelf J RECHTER TIE EN DE ANTIEKE DOIK

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19