Het Duitse volkslied: brandend vraagstuk t)rang Oetan-baby in )ierenpark Wassenaar Imbertisten willen geen wapenstilstand" „Goed van pas" BEURS VAN AMSTERDAM LETDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 MEI 1968 Zeldzame gebeurtenis Het personeel van het Dieren- rJc Wassenaar is vanmorgen beschuit met muisjes getrak- ud. omdat er gisteravond een mg oetanbaby is geboren. Het nog niet zeker of het een man ie of vrouwelijke baby is. De boorte is Zonder complicaties rlopen. Het aapje is het eerste jong moeder Nona (10) en vader iII (11). Het is een zeldzame beurtenis. dat een orang oetan OEGSTGEEST in gevangenschap wordt geboren Zowel de vader als de moeder komen uit Sumatra, maar wonen al heel wat jaren in het Wasse- naarse dierenpark. De langharige moeder klemde haar baby vanmorgen angstval lig dicht tegen zich aan. Het was voor onze fotograaf buitenge woon moeilijk een goede opname van de pasgeborene te maken, temeer daar de oppassers het niet verantwoord vonden, de kooi binnen te gaan. (Foto L.D./Holvast) WASSENAAR Foto- en filmclub opgericht Een enthousia«t initiatief van de heren J. Eek, P. Heyse en A. M. J. Renne heeft geleid tot de oprichting van een Wassenaarse foto- en film club. In een dezer dagen gehouden samen komst in Huize Den Deyl, mede voor bereid door een adviescommissie waarin de Wassenaarse foto-hande laren zitting hebben, werd tot de op richting besloten. De heer A. M. J. Renne, die deze samenkomst op een prettige wijze leidde, vertelde iets over de doel stelling: het bevorderen van het fo tograferen en filmen in het alge meen en het behartigen van de be langen van de amateur-fotografen en filmers in het bijzonder. Men zal dit doel nastreven door regelmatige bijeenkomsten - vtrmoe- delijk eenmaal per twee weken lezingen, clubtochten, wedstrijden, tentoonstellingen, het inrichten van een eigen bibliotheek en leesporte feuille. Op deze wijze hoopt men aan de beoefening van de fotografie en de fümerij als hobby meer inhoud te kunnen geven. De medewerking van de Wassenaarse foto-handela ren ls daarbij uiteraard van grote betekenis. Er zullen in de komende weken nog twee kennismakingsavonden wor den georganiseerd. Daarna zal na de vakanties het nieuwe seizoen be ginnen met geregelde clubsamenkom sten op een nader te bepalen avond en in een nader te zoeken lokali teit. De contributie werd voorlopig vastgesteld op f2,- per maand en op i 1.60 per maand voor jeugdleden. De contributie zal per kwartaal wor den geïnd. De vergadering ging er mee akkoord, dat de drie oprichters het voorlopig bestuur zullen vormen, dat straks nog met een of twee le den kan worden uitgebreid. Het secre tariaatsadres is Santhorstlaan 6, tel. 5417. Een van de drie oprichters, de heer P. Heyse leraar aan de Fotovak school hield vervolgens een bij zonder boeiende lezing over de ver schillende facetten van de fotografie, waarbij hij ter illustratie interessan te dia's vertoonde. Verder werd een door de fotoclub Rijswijk gemaakte film „Het Boek" vertoond en dia's van de laatstge houden wedstrijd van deze club Inspecteur Visser neemt afscheid van politiekorps Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht slaagde voor het artsexamen de heer H. Venker uit Warmond. Inspecteur L. G. Visser heeft offi cieel afscheid genomen van Wassenaarse politiekorps, waarin hij sinds september 1961 werkzaam i: geweest als chef van de algemene dienst, die onder meer de straat dienst omvat. In een aantal toespra ken tot de scheidende politie-inspec- teur, die een benoeming heeft ge kregen als inspecteur-korpschef gemeentepolitie in Goes, werd uit drukking gegeven aan de grote waardering, die zowel de leden van de staf als het personeel dat onder de heer Visser was gesteld voor hem heeft. De commissaris, de heer W. van Ballegojjen de Jong, sprak over een hoopvolle loopbaan van de heer Visser, die zich nu op 31-jarige leef tijd tot korpschef benoemd ziet. De commissaris maakte van deze afscheidssamenkamst gebruik om mededeling te doen van een besluit van burgemeester Geertsema om aan de surveillancedienst van het Wasse naarse korps een tevredenheidsbetui ging toe te kennen. Hoogtepunt in de reeks wapenfeiten was uiteraard de arrestatie van de antiekdief, die tal van diefstallen tot klaarheid bracht. Inspecteur P. C. Schurman sprak een afscheidswoord namens de leden van de staf en namens de sportvereniging WPSS. Deze af scheidswoorden gingen vergezeld enkele boeken en van bloemen voor mevrouw Visser. Adjudant G. F. Nagelkerke ver tolkte de gevoelens van het personeel van de straatdienst. Hoofdagent W P. de Boeck sprak namens de afde ling bijzondere wetten. Brigadier P. Groen sprak een afscheidswoord namens de personeelsvereniging „Onderlinge Band". Nadat inspecteur Visser, wiens be noeming per 15 mei J1 is ingegaan en die intussen zijn taak in Goes heeft aangevat een dankwoord ge sproken had. was er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen. WARMOND BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: F. M. A. Th. van Lies hout. 26 Jr en J. A. M. Kroon. 29 Jr; G. J. M. Berns, 20 jr en A. E. M. de Haas. 21 Jr. Getrouwd: J. A. van Grieken 21 Jr en A. A. de Hoog. 17 Jr; G. W. M. War- menhoven, 21 Jr en M. M. J. van Seg- gelen, 21 Jr; J. F Hoogervorst. 25 jr en A W M van Leeuwen. 23 Jr; L. G. Bakker. 34 Jr en P. M. Heljkoop. 34 jr. rouwen in de VVD DeutschlandDeutschland ïiber alles en ontwapening >e mensheid gaat ten gronde als loderne wapenen niet worden rst. Daarvan is iedereen over- en daarom wordt er ook aller- gesproken over ontwapening en het beperken van de gevaren, ie atoombom oplevert". zei mr. M. J. van Emde Boas, flitter van de afdeling Oegst- t-Warmond van de WD, die trmiddag in het zijzaaltje van de lem de Zwijgerkerk in Oegstgeest ik voor de leden van de stichting uwen in de VVD afdeling Oegst- it-Warmond. Van Emde Boas is secretaris eest van de commissie van Vereniging voor Internationale htsorde, die een rapport over de rapening heeft samengesteld, dat atel draagt: „Slaaf of meester restigde er de aandacht op, dat wnmissie een algemeen karakter gedragen en dat het standpunt de commissie niet direct dat de WD was rt rapport is voorlichtend van liter. Een groot probleem bij op- ing van het militaire apparaat t handhaving van de orde. Men ft aan een „bovenstaats" machts- iraat, maar de gang van zaken Verenigde Naties heeft wel uit- •»n hoe moeilijk dit te verwe cken is. commissie wijst eenzijdige ont- raing af op grond van twee ieven. Ten eerste is volgens de missie het gedrag van de ge- inde mens tegenover de onge- Itnde niet zeker en ten tweede eenzijdige ontwapening van Ne- ind niet reëel zijn, omdat wij altijd nog kunnen rekenen op Amerikaanse atoomzwaard ontwapeningsconferenties wordt rtdurend gesproken over 'n zoda- ontwapening. dat 't evenwicht i beide partijen gehandhaafd Dr. Van Emde Boas sprak tolgens over de beperking van de mbomproeven en over de rol. Üelne landen kunnen spelen bij vormen van een internationale tam acht en bij het Indienen van tructieve voorstellen. Na afloop rijn lezing werden hem diverse vn gesteld. MARKTBERICHTEN BEN, 19 mei aardbeien 350- indyvle 90-124, peulen 225-390. 190-360. kroten, gekookt 40. rem 35-55. prei 12-30 rabarber bplnazle 35-77. stoofsla 20-50. tommers 16-53. tomaten 50-140 ei 25-38 per 100 kg. bloemkool i4, komkommers A 12-60, sla 8- 100 stuks, kroten 15-34, radijs 1TWIJK AAN DEN RIJN. 18 mei E&tevelling: waspeen per kist A- 16.90, Al 14.10-18, A2 2.70-12. B- 18.30-18.40. BI 17-20.20. B2 1.80- C1 8.80-11.60. C2 1.60-4.20. andij- 117-118, prei Al 39-48. A2 12-31, BI i kroten per bos 40. spinazie 58- tlen per bos 12. radijs per 100 bos i «elderie per 100 bos 21. peterselie 100 bos 7-15. krulpeterselle per 100 16, raapstelen per 100 bos 9-11. ter waspeen 135.000 kg. UNSBURG. 18 mei Lathyrus 60- ftesla's Golden Yellow 100-150. -fte 90-120, Snow Queen 100-110 Swan 110-140. Irissen: Wedge- 1 120-130 Imperator 170-180. Har- 120-130 alles per bos. Anemonen [500, Am. Anjers: Sim wit 10-15, 15-16-20, roze 16-18 per 100. VN-afgezant Mayobre De gisteren in San Domingo ge arriveerde speciale afgezant van Oe Thant, Mayobre, heeft op een pers conferentie gezegd dat het bereiken van een bestand ernstig wordt be lemmerd door de onverzettelijke houding van de Imbertisten, die nog niet voor enkele uren de wapens willen neerleggen. Kolonel Caamano. de tegenstander van generaal Imbert is volledig be reid aan een staakt het vuren mee te werken, aldus Mayobre. Wat de militaire situatie in San Domingo aangaat, meldden waar nemers dat de troepen van generaal Imbert de opstandelingen van kolo nel Caamano terugdringen en bezig zijn hen te omsingelen. Voor de eerste maal woonde gister avond een waarnemer van de V.N. een vergadering van de Organisatie van Amerikaanse Staten bij. Hij hoorde de afgevaardigde van Costa Rica „de bemoeienis van de volke renorganisatie met zaken die de OAS aangaan" veroordelen en twijfel uiten over de kans, dat de V.N. in de Dominicaanse Republiek iets zouden kunnen bereiken. „Het komt NOORDWIJK Auto slipte om wielrijdster te ontwijken Op de Gooweg vond gisteravond een ernstig verkeersongeval plaats, toen een 18-jarige wielrijdster van het ten oosten van de weg liggende fietspad de rijbaan overstak naar het oude gedeelte van de Gooweg. Op dat moment naderde uit de richting Noordwijkerhout een Porsche, be stuurd door een 20-jarige Noor d wij- ker. De met vrij grote snelheid rij dende wagen slipte, toen de bestuur der de wielrijdster trachtte te ont wijken, en botste vervolgens tegen een uit de richting Schiestraat ko mende auto. De bestuurder van de Porsche werd uit de wagen geslingerd en moest op doktersadvies in ernstige toestand naar het Diaconessenhuis in Leiden worden overgebracht. De wielrijdster bekwam geen letsel, terwijl ook de inzittenden van de andere personen auto er zonder verwondingen afkwa men. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. door de afwezigheid van een Inter- amerikaanse strijdmacht, dat de Veiligheidsraad gemeend heeft te moeten Ingrijpen in een aangelegen heid die slechts de OAS aangaat" zo zei de Costaricaan. Een Amerikaanse poging in de Dominicaanse Republiek een coali tieregering tot stand te brengen, schijnt te zijn vast gelopen. Volgens diplomatieke kringen in San Domin go zou een suggestie van de V.S. tot vorming van een coalitie onder de oud-minister van Landbouw, Guz man, terwijl Juan Bosch als presi dent zou terugkeren, zijn afgewezen door de .regering voor nationaal herstel" onder generaal Imbert. Het „grondwettige bewind" van kolonel Caamano zou welwillend tegenover het plan staan. Het Amerikaanse denkbeeld werd naar voren gebracht door een missie onder leiding van Bundy, president Johnsons speciale medewerker voor nationale veiligheid. Ontzie de natuur Leiden bezit een uniek stuk na tuurschoon, dat helaas te weinig wordt gewaardeerd. Ik bedoel de prachtig begroeide berm van de Rijn en Schiekade. Thans een witte wal van bloeiend pijpkruid. Later in de zomer telde ik eens veertig verschil lende soorten in het wild bloeiende planten. Helaas is dit stukje natuur de laatste jaren nogal geschonden. Ik wilde daarom op de bewoners van de kade een beroep doen hun rijke bezit zoveel mogelijk te ontzien. Zo iets kan men in korten tijd vernielen, maar in geen jaren opbouwen. den H. (Van onze correspondent in Bonn) De brandende vraag hoeveel coupletten het Duitse volkslied („Deutschland, Deutschland über alles") telt, is niet 20 lang geleden door de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken, Höcherl, be antwoord. De minister verklaarde: „drie, maar bij officiële gelegen heden wordt alleen het laatste couplet aangeheven". Dit betekent dus: als niemand het hoort, mogen ook de gewraakte strofen worden ingezet die zoveel kwaad bloed zetten bij de vroeger bezette buur landen, die nu Westduitslands bondgenoten zijn. alle volksliederen van de gehele we reld te voorschijn gehaald. Het blad schrijft over het derde couplet van het Duitse volkslied, dat het de in druk vestigt alsof „iemand een van de laatste regeringsverklaringen over de Duitse hereniging op rijm gezet heeft". Terecht wijst Die Welt er op dat de lectuur van de volksliederen de indruk geeft alsof iedereen er op uit is de ander op te stoken zijn buurman in de pan te hakken. Het woord vijand is er niet van de lucht en het blad komt dan tot de conclu sie: „Volksliederen zijn naïeve liede ren bij uitstek, die uit de kindertijd stammen van het denken over de staatsidee. (Deze formule gaat ove rigens voor het Wilhelmus niet op). Die Welt stelt de vraag: .Mogen wij staatsbelangen nog steeds hym nisch behandelen? Mag in onze ge compliceerde Duitse misère eigenlijk nog wel gezongen worden? Mogen dingen die voor alles duidelijkheid behoeven en onbevooroordeeld bena derd moeten worden nog worden op gelost in de trant van zangvereni gingen en sportpaleisdeunen?" Vertrouwenwekkend zijn In die ver band de uitlatingen van Bondskan selier Erhard. Onlangs bezwoer hij de Duitsers tijdens een toespraak in Hamburg, dat zij zich moesten in spannen om zich een „duidelijk beeld van de geschiedenis" te vormen. Uit Erhards mond zal men de beide eer ste strofen van het Deutschlandlied niet horen. HU kan trouwens ook niet zingen. Op de beroemde muziek van Haydn zingt men bij openbare plechtigheden alleen Hoffman von Fallerslebens gouden woorden, die- van „Eindgkedt und Recht und Freiheit" spreken, een formule die de Duitsers, die naar de hereniging hongeren, goed van pas komt. De beide eerste dichtproeven van Von Fallersleben spreken echter andere taal: ..Deutschland, Deutsch land über alles, über alles in der Welt, wenn es stets zu Schutz und Trutze, brüderlich zusammenhalt". En dan komt: „von der Maas bis an die Memel, von der Etsch bis an den Belt". Kinderspel Wanneer men deze geografische aanduidingen op de kaart zou na gaan, zou blijken dat de eisen van minister Seebohm en zijn Südeten- duitse vluchtelingen hierbij maar kinderspel zijn. Een instituut kwam overigens bij navraag onder „alle la gen der bevolking" tot de conclusie dat slechts de helft van de onder vraagden op de kaart de Maas en de Memel kon aanwijzen, terwijl nog niet twee van de tien in staat waren te vertellen waar de Etsch en de Belt te vinden zijn. Toch eiste vice-kanselier Mende dat de beide eerste coupletten van het Duitse volkslied ook bij officiële gelegenheden weer zouden worden gezongen. (De inhoud van het tweede couplet is samen te vatten in de formule „Wein, Weib und Gesang", vermengd met een flinke dosis „treue"). De liberale minister vond dat „in de golf van een nieuw ontloken nationaal ge weten" een „gezuiverd patriotisme" op zjjn plaats was. Vergelijkingen De kwestie duikt de laatste tijd herhaaldelijk in de Westduitse kran ten op. Het is dan gebruikelijk aan te komen met compromitterend ver gelijkingsmateriaal uit andere lan den. Zo vermeldt de Frankfurter All- gemeine Zeiting niet zonder leedver maak in een hoofdartikel over de mocratie en nationalisme het Britse volkslied: „Rule, Brittannia rule che waves" (en de gehele wereld). Het Hamburgse dagblad Die Welt heeft in een uitvoerige studie zowat ALPHEN A. D. RIJN Trekker met oplegger rijdt sloot in Een trekker met oplegger, beladen met ruim 17 ton aan gasbuizen, is gistermiddag omstreeks 3 uur bij het Rietveldse Pad in de sloot gereden. De bestuurder kon zichzelf bevrijden. Later moest er een kraanwagen aan te pas komen om de combinatie weer op de weg te zetten en de zware buizen weer op te laden. De wagen reed over het Rietveld- se Pad, dat echter een B-weg is. Dat de borden aan 't begin van de weg er niet voor niets staan, ondervond de bestuurder op het moment dat de achterwielen van de oplegger in de berm wegzakten. Vervolgens kwam de hele combinatie in de sloot te recht. De buizen waren van de wa gen gerold. Er was een behoorlijke schade. Bomen als klimaatvoorspellers De concentrische ringen op de sne de van een boomstam verhalen niet alleen hoe oud de boom is. De ringen in de bomen zijn tevens een bij zonder soort van kroniek omtrent de jaarlijkse veranderingen in het kli maat. Een Russische geleerde heeft deze wetmatigheid gebruikt voor het vaststellen van het klimaat in het Noorden van de Oeral in de laatste 500 jaar. De bomen van de Oeral voorspellen het klimaat van de noor- j delijke landen tot aan het jaar 2000. Aan het eind van deze eeuw zal j Scandinavië klimatologisch waar schijnlijk herinneren aan het begin van de 19de eeuw. In de komende decennia zullen de bomen in de ber gen hoger worden. In de vlakten zul len zij in noordelijke richting hoger opschuiven. Er zal sprake zijn van hoge bomengroei en van een uitbrei ding van de waterrijkdom der berg stromen, aldus „De landbode". Tot de grens van de nieuwe eeuw zal de sterke dooi van de gletsjers in Noorwegen en Zweden doorgaan. In het begin van de 20ste eeuw zullen in het noorden van Europa de ijs bergen volgens verwachting weer gaan groeien. Regen regen regen In de laatste weken van april en begin mei is de regen in stromen gevallen. Wat de consequenties hier van zulien zijn voor oogst 1965 is nog niet te overzien, want steeds weer blijkt dat het herstellingsver mogen in de natuur bijzonder groot is. Vooral als het verdere deel van de maand mei warm weer geeft zal er nog veel ten goede keren. Verschillende percelen suikerbieten en aardappelen hebben echter ern stig geleden. Op een deel van de percelen waar de suikerbieten en aardappelen nog gezaaid en gepoot moesten worden, zal de opbrengst waarschijnlijk niet maximaal worden. Het grasland staat er goed voor Vooral op de bedrijven met laag land heeft het vee echter enige weken lan ger op stal moeten staan, wat een schadepost van enige Uentallen gul dens per dier aan extra krachtvoer betekent. Daar staat tegenover, dat het wei land niet is vertrapt. De laatste we ken is weer duidelijk gebleken dat de boerderij een fabriek is zonder dak. BEURSOVERZICHT Vrij vaste, maar stille markt Amsterdam, 19 mei De aandelenmarkt toonde vandaag opnieuw een gunstige aanblik. De koersen van de internationale fond sen waren merendeels hoger en met name voor Philips en Unilever kon van een vrij vaste stemming worden gesproken. In merkwaardige tegen stelling hiermee stond echter de ge ringe omvang van de affaire. In we zen berustte de gunstige stemming dan ook in hoofdzaak op het ont breken van aanbod. De belangrijkste factor in dit opzicht is dat het bui tenland en in casu Amerika de laat ste dagen niet als verkoper van de Nederlandse fondsen aan de markt is gekomen. Het effect hiervan deed zich ln het bijzonder gevoelen bij de aandelen Philips die gewoonlijk het meest van het arbitrageaanibod te lijden hebben. Vandaag kon het eleotrofonds echter bijna twee gulden aan de koers toe voegen waarmede deze op 139.30 is gekomen. Verder kwam Unilever goed voor de dag. De notering van dit fonds stelde zich op 141.40 hetgeen 1,80 hoger was dan gisteren. Kon. Petroleum bleef in een verlaten markt op 143.90 een halve gulden bij het vorige niveau ten achter. AKU kon goed prijshoudend worden ge noemd, maar de belangstelling viel vandaag wat tegen. Morgen worden de aandelen AKU ex 14% contant slotdividend en 10% agio-stock geno teerd. Op basis van de huidige koers van 514% zou de notering dan theo retisch 454% worden. Aan de stocks zou aldus een waarde van circa f 45.50 per aandeel van f 100 nomi naal kunnen worden toegekend. Hoogovens werden circa vijf punten hoger genoemd op 539 en aandelen KLM adviseerde men op f 138 en dat is f 4.50 boven de prijs van gisteren. De notering van het luchtvaartfonds op onze beurs volgde hiermee de voortgezette koersstijging van de aan delen in Wall Street. Op de scheepvaartmarkt was het over het geheel genomen stil met weinig veranderde koersen. Een uit zondering vormde HAL waarvoor goede vraag bestond. De koers van dit aandeel liep onder beurstijd met vijf punten op tot 132. In de cultuur sector was HVA een punt lager. Op de lokale industriemarkt werden de claims Grasso onveranderd geadvi seerd op f 4.70 voor de aandelen en f 1,— voor de converteerbare obliga ties. Sterk de aandacht trok de flauwe stemming op de obligatiemarkt. De koersen van de staatsleningen, die gisteren ook al lager waren, liepen een kwart tot een half punt achter uit. De staffellening kwam iets onder de 80% terecht. Men wijst er echter op dat de koersdaling vooral het ge volg is van het uitblijven van vraag. De kooplust wordt ongetwijfeld ge remd door de hangende emissie van de Bank voor Ned. Gemeenten en de kans op nog andere obligatieuit giften. De koersen van de reeds be staande leningen van de Gemeen ten- bank werden vandaag ook weer lager genoemd. Hevige onlusten in Bolivia De Boliviaanse militaire junta heeft opdracht gegeven de toenemen de protesten van de arbeiders in de tinmijnen (90% van 's lands uitvoer) tegen de ballingschap van de linkse vakbondsleider Lechin de kop in te drukken. Na een dag van bloedige onlusten en een algemene staking in La Paz heeft de junta de staat van beleg afgekondigd en een algemene mobilisatie gelast van alle mannen tussen de 19 en 50 jaar. Tevens heeft de junta alle vakbondsfuncties va cant verklaard. De regering van generaal Barrien- tos beschuldigt Lechin van mede plichtigheid aan een links komplot tot omverwerping van de regering. Lechin was tot juni van het vorig jaar vice-president, maar brak met president Paz Estenssero toen deze de grondwet wijzigde om een derde ambtstermijn mogelijk te maken. De mijnwerkers hebben zich weinig van de bevelen van de junta aan getrokken. Vrijwel alle 27.000 leden van de vakbond hebben het werk neergelegd om Lechin, die zich op het ogenblik ln Paraguay bevindt, te steunen. In het gebied van La Paz zijn fabrieken, spoorwegen en dagbladen door de staking getroffen. Opnieuw Pool naar Westen Opnieuw heeft een Pool in West- Berlijn het Westen boven zijn eigen communistische land verkozen. Het betreft in dit geval de negentien jarige zoon van een zekere Radomski. die als attaché aan de Poolse am bassade in West-Berlijn is verbon den. Een Amerikaanse woordvoerder heeft in West-Berlijn medegedeeld dat ae jeugdige Radomski twee we ken geleden om politiek asiel heeft verzocht. Amerikaanse gezagsdra gers in West-Berlijn hebben zich daarop met de Poolse militaire missie in aeze stad in verbinding gesteld en zij hebben een ontmoeting tussen Radomski jr. en Poolse functiona rissen georganiseerd. „Dit is gedaan opdat de Poolse autoriteiten zich er zelf van konden overtuigen dat Ma- rek Radomski geheel zelfstandig het besluit heeft genomen naar het Wes ten uit te wijken", aldus de woord voerder. Hij deelde voorts mede dat Mareks moeder op haar verzoek een telefo nisch onderhoud met haar zoon heeft gehad, waarin zij moeite deed 'om hem van zyn besluit te doen terug komen. De jeugdige Radomski bleef hier echter bij. Hij bevindt zich thans in West-Duitsland en hij heeft de wens te kennen gegeven naar de Verenigde staten te worden overge bracht. Zondag j.L heeft, als gemeld, de leider der Poolse militaire missie in West-Berlijn Tykocinski, een veer tigjarige beroepsdiplomaat, zich bij de Amerikaanse autoriteiten in West-Berlijn vervoegd, waarbij hij om politiek asiel heeft verzocht. Po len heeft hem beschuldigd van ver raad tegen de staat, maar ook ge zegd dat Tykocinski uit zijn even- wient was toen hij om asiel vroeg. Woensdag, 19 mei 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- vorige slotkoere koers v. heden Ned '64 5% 98} i 98 V» 95 95% Ned '58 4% 93 92% x Ned '59 4% 92% 5 92 Ned '60-1 4% 92% 92% Ned '60-n 4% 91% 91% Ned '59 4% 91% 90% Ned '60 4% 1 89 jj 89% Ned *61 4% 89% 89% Ned '63 4% 89% 88% Ned '47 3% 80% 79% Ned. *53 1—n 3% 87% 87 x Ned '48 3% 79 78% X Ned '50 I-n 3% 79 78% Ned '54 I-n 3% 80% 80% x Ned '55 13% 80% 80 Ned '55 n 3% 84% 84% Ned '37 3 85% 85fi Ned Gb obi '46-3 85% 85 y4 Ned doL In. '47 3 90%* 90% Ned. Inv cert. 3 96% 96% Indlè '37 A 3 90% 90 Ned wonbl '57 6 101% IOOV4 N. wonbl. 91% 90% Ned. wonbl. *60 4% 91% 91% 133.50 126 Vè 5 182% 115% 154% x 513% 114.50 537 139.40 141.20 647% 144.20 131% 171% 138 126% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 115 /er HVA-mij. 155 LK.Ü 511 Jell Mij eert. 114 1 oogovens eert. 534 Jhllips gem bez 137 J rille ver eert 139 öordtse petr 644 Kon P (50 f20) 142 Soil Am er HjD 127 lava China Pak ZlzM Kon Ned St.boot Kon Paket Mij Stoomv Mij Nea Nlev Goudr eert t Ommeren ert. Kon. Rott Lloyd N. Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 88% 88 4'dam '48 3% 88% 97% rdam '52-1 4% 91 90% Bankwezen Premieieningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 I 2% A'dam '56 U 2% A'dam '56 m 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven "54 2% Enschede '54 2% Den Haag I '52 2% Idem O 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem *57 2% CJtrecht '52 2% S.-Holl, 1957 2% Suid-Holl '59 2% 85% 79% 91% 79% 81% 89% 94% 91 87% 85% 100% 85% 87% 77% 119 x 85% dank N.G 85 5 96 Idem '64 5% 96 Idem '58 5 93 Idem '64 6 93 1 N WB 62 4% 91 3VG Rspbr 62 159 3VQ Rspbr f500 145% 94% 92% 92% 159% 145 Lndostr. Obligaties Jniilp6 Do) "51 87 x VERKLARING DER TEKENS iedaan en laten ie da an en bieden Bieden .Kc. NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen ln terunie f50 192 192 Nefo f50,- 105.50 106 Robeco 224 225 Unltaa f50,- 456 457 Ver Bez v 94 f50 130.50 130.50 Europa 1 10 pb. 500 500 Alp Bank Ned. 293% 295 Amro 64.90 64.80 Uultuurbank 18% I8V4 Holl Bank O eert 235 235% Ned Mldbank 110.50 110.50 *.VJ3 eert 675 Industrie Ondernemingen Alben HeiJn 634 637 Berkel'e Pat 251 249 Borsumi) Wehry CaJvé Delft eert K. Pap v Gelder K. Ned Grofsm De Gruyter pret b 150 b doll Constructie 435 tng our v Bmijv (nternado 9 Kemp en Beg Kon Zout Ketjen ueldse WoLsj-y tfüiler en Co NB Ned Kabelfabr. Jhillp6 pret rtott Droogd Mi) SMS /er MachJabr. /er Touwfabr. 62% 947% 133% 305% •VaJvlsvaan vVernink'8 BeLmy «V tl ton Pijenoord Wijk - Heringa daalberg Mijnbouw en petit Am er. fondsen Janad Pacific K. mteru Nickel Anaconda detiiienem Stee) Jltlee Service JeneraJ Motors Aennecott Republic Steel sneb OU nlon Pacific Ou 8tates Steel ea dividend gxcialm uaten 335 338 49.80 50.40 227 232 232% 230% 171% 171 331 178 183% 85% 86% 207 214 199 199% 136 137 98 b 98 b 447% 447% 144 144 62% 62% 99% 99% 65% 65% 37% 37% 79% 79% 107% 107% 112% 112% 42% 38 61% 61% 39% 39% 52A 52y4

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15