Gevelsteen ter ere van Leidse pioniers Drie oktober wordt dit jaar op zaterdag (2 oktober) gevierd Vlot spel van TOP in ,J)e ingebeelde zieke Gezellige kinderzang van Ex Animo's koren Handel bleef rustig Leidse Ridder M.W.O. niet luister begraven (0) SL 1 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 MEI 1965 TWEEDE BLAD Prof. dr. Dretves onthult in muur van sociëteit Minerva Universiteit en ivetenschappelijke uitgeverij kunnen nauwelijks luiten elkaar. Daarvan zijn beide instanties terdege doordrongen en jaarom vonden zij elkaar gistermiddag in de Leidse Lange Vrou- wensteeg om daar gezamenlijk eer te bewijzen aan de grondleggers an de Nederlandse wetenschappelijke uitgeverij: Christoffel Plan- \jn en zijn schoonzoon Franciscus van Raphelingen. In aanwezig- leid. van vertegenwoordigers van gemeente, universiteit en weten schappelijke uitgeverij onthulde prof. dr. G. W. J. Drewes een in de zijgevel van de sociëteit van het Leids Studenten Corps aangebrachte mksteenDe onthulling werd bijgewoond door de Belgische am- adeur in Nederland, baron F. X. van der Straten Waillet en zijn 'ichtgenote, en Leidens burgemeester, mr. G. C. van der Willigen. evenementen van deze middag orga niseerde. Na het onthullen van de gevelsteen, waarbij dr. Drewes een korte toespraak hield droeg hij de steen over aan de sociëteitscommissie van „Minerva". waarvoor hij bij monde van vice-president W. J. Terpstra dank ontving. Zuiden Het gezelschap begaf zich na een korte receptie in de toneelzaal naar de universiteitsbibliotheek, waar dr. H. Vervliet een voordracht hield over „Van Raphelingen en het zuiden". Dr. Verbiest is adjunct-directeur van het museum Plantin-Moretus in Ant werpen. De banden met Zuid-Neder land, die vooral op wetenschappelijk terrein in die tijd gelegd zijn, zijn voor België en Nederland van groot belang geweest. Dat was ook een van de redenen waarom de Belgische ambassadeur, baron F. X. van der Straten Wal let, de middag bijwoonde. Na de voor dracht van dr. Vervliet werd in de universiteitsbibliotheek een tentoon stelling Plantijn I opend. W. Brouw er overleden Op 76-jarige leeftijd is in Ooster beek, waar hij de laatste jaren woon achtig was, overleden onze oud-stad genoot de heer W. Brouwer. Hij was in het verleden jarenlang penning meester van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Middenstandsbond. De crematie van 't stoffelijk over schot zal op 18 mei plaats vinden in Dieren om 14.05 uur. Klaverjassers kregen prijzen In de kantine van Van Wijk, waar ook de wedstrijden gespeeld zijn, werden gisteravond de prijzen uitge reikt van het klaverjastoernooi dat de klaverjasvereniging van dit be drijf ter gelegenheid van het derde lustrum had georganiseerd. De eerste prijs ging naar VTL dat 1386 winst punten had verover, de tweede naar de voetbalvereniging Leidse Boys punten had veroverd, de tweede naar de voetbalvereniging UVS (262 winst punten». Alle deelnemende verenigin gen kregen een vaandeltje als aan denken. MR. G. C. v. cl. WILLIGEN ERE-VOORZITTER Voor het gezelschap zich in de yan //„fcs naar rechts burge- iwe Lange Vrouwensteeg verdrong. yan \y,iiinpn J? d drs. E. van Gulik in de toneel- ™eesier an y""9en' °e 1 van „Minerva" een voordracht directeur van Drill, de heer V> ie- kzaamheden van Plantijn der en de Belgische ambassadeur Van de Straeten Waillet tijdens de bijeenkomst in Sociteit Mi nerva voor de onthulling van de gevelsteen. (Foto L.D..'Holvast) Van Raphelingen en hun beteke- voor de Nederlandse wetenschap- elijk drukkerij en uitgeverij. Drs. 'an Gulik is directeur van de ge- leentebibliotheek in Rotterdam. Hij ing onder meer de drijfveren na, die Antwerpen werkende drukker i lantijn ertoe moeten hebben bewo- zich enkele jaren in Leiden te fcstigen. Drs. Van Gulik zag in dit esiuit de vooruitziende blik van de loderne zakenman Plantijn, die wel orzag. dat de Spaanse overheer- ig ook Antwerpen niet onberoerd laten. Veilig JOm zijn bedrijf veilig te stellen ves- gde hij zich in Leiden, waar na zijn ri rugkeer naar Antwerpen, zijn ihoonzoon Van Raphelingen, het erk voortzette. Drs. Van Gulik ver- teek de karakters van Plantijn en Raphelingen, die nogal sterk Heenliepen. De grote verdienste van iet bedrijf van Plantijn, dat in 1583 Leiden werd gevestigd, vond drs. n Gulik wel „de specifieke functie ifan het bedrijf in de eerste kwart- iw van de jonge Leidse universiteit de invloed op de mensen, die het ezicht van die universiteit in die »epaalden". In het bedrijf van 'lantijn werd ook de grondslag ge legd voor de universitaire boekhan del. Het gezelschap werd ontvangen door de directie van de N.V. Drukkerij en boekhandel voorheen E. J. Brill, die in samenwerking met de Leidse uni versiteitsbibliotheek de verschillende Nog niet vlekkeloos „Sprookjes in deze tijd" In een tijd, dat velen meer aan vakantie denken dan aan 3 okto ber. zit het bestuur van de 3 October-vereeniging al weer druk ge bogen over de plannen van de komende viering, die dit jaar op zaterdag op 2 oktober plaatsvindt. Tijdens de gisteravond in restaurant ..De Doelen" gehouden jaarvergadering van deze ver eniging konden de leden kennis nemen van het voor deze dag op gestelde programma. Burgemeester ere-voorzitter Tijdens deze vergadering deelde mr. de Ruyter de Wildt mede, dat on langs de nieuwe burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, is geïnstal leerd als ere-voorzitter van de ver eniging. Ruim achttien jaar bekleed de jhr. mr. F. II. van Kinschot deze functie. Het zal vreemd vallen, aldus de secretaris in zijn jaarverslag, de heer en mevrouw Van Kinschot op 3 oktober als gewone burgers in ons midden te weten. In een sympathiek woord nam de voorzitter deze avond afscheid van Aan een wens van zeer velen komt j de heer J. P. Crama, die jarenlang het bestuur dit jaar tegemoet door de incasso's van de vereniging ver- de toegang tot het veld (op een 'zorgde. Dat de heer Crama deze lidmaatschapskaart) voor twee perso- i avond nen, dus ook twee heren, open te zcrgde Voor dat men hier echter aan toe was, werden eerst de jaarstukken be handeld. De secretaris, de heer D. C. den Haan, liet in zijn jaarverslag alle festiviteiten van 1964 nog eens de revue passeren. In alle onderde len, zo bleek wel duidelijk, was het een geslaagd feest. Slechts één uit zondering moest de heer Den Haan maken en dat was voor het feest- concert, dat „Ex Animo" nu reeds zovele jaren in de Pieterskerk geeft. De belangstelling voor dit concert is minimaal, vandaar dat is besloten om dit concert dit jaar geen door gang te laten vinden. Het Lunapark werd het vorig jaar door ruim 112.000 personen bezocht, j De Leidse toneelclub TOP I heeft het na de succesvolle uit- De bezetting bij TOP is nogal on- 'enwichtig verdeeld. Niet alleen zün ij- "e mannen kwantitatief in het voor voeringen van ..lot wederdienst deel, ook kwalitatief staken zij boven bereid" en ..Herbergierster wat hun vrouwelijke medespeelsters uit. hoger op gezocht.De toneelspe lers en -sters van de belasting dienst vonden bij Molière iets van hun gading in ,.De ingebeel de zieke". In het St. Antonius Clubhuis kwam TOP gisteravond met dit blijspel in drie bedrijven officieel voor het voet licht. Officieel, omdat zij met dit stuk meedingt naar de ereplaatsen in de door de landelijke federatie uitge schreven toneelwedstrijd. Met voor gaande stukken had het Leidse gezel schap reeds tot tweemaal toe de tweede prijs behaald. Of TOP dit keer weer zover komt moet natuurlijk nog worden afgewacht. Te hoog heeft de Leidse vereniging niet gegrepen. Het altijd lastige werk vah Molière werd vlot gebracht, maar dat neemt beslist niet weg. dat er aan deze uitvoering wat zwakke kantjes kleefden. (Advertentie) Zoekt gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. O O i maakte hier een uitzon dering op. Uitzondering Elly Zekveld, die naast Nard Boer, de vrouwelijke hoofdrol voor haar rekening nam, kon haar mannelijke collega's met gemak weerstaan. Zij was. zoals zij op de planken stond. Toinette. het dienstmeisje. Vol over tuiging speelde zij haar rol. Nard Boer, hoe goed ook, miste soms wel eens de draad van zijn lange rol. Tóch maakte hij met Elly Zekveld het stuk. Wanneer we namen noemen mogen we die van Luc ten Napel, Riet Mun- nik en Marinus Wolvers beslist niet vergeten. Vooral de laatste, die naast de regie ook nog een (belangrijke) bijrol vertolkte stak ver boven de middelmaat uit. Bekend Ontmoeting lussen r.k. en prol. jongeren In het Oecumenische Jeugd- 'ormingscentrum „Oud-Poelgeest" Oegstgeest vindt tijdens de pinkster-1 brengen dagen een ontmoeting plaats tussen *1 1 jongeren uit verschillende kerken. De nadruk ligt op de ontmoeting i het onderlinge gesprek over het -ïema: „De Geest der Waarheid en B onze waarheden". Een r.-k. insider iaj zal spreken over de wijze, waarop Het was weer een héél ge drang van jongens en meisjes, gisteravond in de Burchtzaal, tij dens de jaarlijkse uitvoering van de kinderkoren (met dames koor) van de Chr. Zangvereni ging ,,Ex Animo" onder leiding van Herman de Wolff. Men kent deze al sinds jaren en jaren als een betrouwbaar mentor van de jeugd. Hij maakt haar met de allereerste beginselen van de koorzang bekend en doet dit punctueel. Al zouden wij een modernisering van het repertoire wenselijk achten het blijft te veel bij het oud-vertrouwde toch weet hij'steeds zoveel ..suc cesliedjes", zowel van hemzelf als van anderen te brengen, dat de talloze aanwezige ouders en bekenden er een prettige avond aan beleven. De héél kleintjes koor A stonden paraat in composities van Van Dam en Herman de Wolff. Op merkingen als „hoe snoezig" zijn dan niet van de lucht. Het gaat al lemaal van een leien dakje, zo zorg vuldig zijn de liedjes ingestudeerd. Het is dan ook een lief gezicht en men kan van de gezichtjes aflezen, dat de kinderen er zelf ook een groot plezier in hebben. Dan komen de ouderen koor B aan de beurt. Ook zij geven zich met toewijding over aan De Wolffs leiding, die, in liedjes, veelal op hetzelfde stramien gebouwd, er toch altijd vaart en pit in weet te „Santa Lucia", merkwaardigerwijs in het Duits. Meer expressie wordt dit koortje intussen toegewenst, het blijft allemaal nog teveel aan de bui tenkant. Er is op deze warme „zo meravond" ook gezongen over de lente, die gelukkig eindelijk geko men is. Na de pauze volgde op veelvuldig verzoek een herhaling van het ge zellige zangspel „Het verloren tasje", dat besloten wordt met een heerlijk „lentefeest", waaraan ook graaf en gravin van Schapendons, die zich eerst afzijdig hielden, van harte meedoen. Er werd hierin gezongen dat het een lieve lust is, ook de kos tumering viel bijzonder in de smaak. Ada van der Bent was weer de toegewijde accompagnatrice. die men op uitvoeringen als deze niet graag zou willen missen. De avond is, in de plaats van door de ere-voorzitter dr. J. Riemens, die thans met vakantie is. geopend door Ex Animo's voorzitter, de heer A. Vuyk. Er is weer veel en oprecht ge noten van deze zo echt kinderlijke prestaties. „De ingebeelde zieke", het stuk van Molière, is vrij bekend. Het verhaal, een nogal vervelende oude man (met een hart van goud) denkt dat hij na genoeg alle kwalen ter wereld onder zijn ledenen heeft en vindt dokters en apothekers de belangrijkste men sen die er bestaan. Voor zijn dochter heeft hij dan ook een aanstaand arts als man uitgekozen, maar daar wil zij niets van weten. Na bijzonder amu sante verwikkelingen komt alles op zijn pootjes terecht en kijkt (bijna) iedereen elkaar weer lachend aan. Molière buit de kans om de medi sche wetenschap van enige eeuwen terug op de hals te nemen, volledig uit. TOP heeft met deze, zij het niet vlekkeloze uitvoering we denken hierbij aan het te zacht en te vlug spreken, terwijl men van de zaal staat afgekeerd, de zwakke en onecht aandoende bezetting van de meeste vrouwelijke rollen en het onnatuur lijke bewegen een belangrijke stap gezet op de weg naar beter amateur toneel. Het zelfgemaakte decor (een Parijse kamer), de kostuums en het kapwerk droegen hiertoe naast de goede regie met geslaagde geluids effecten voor een belangrijk deel toe bij. stollen. In het verleden kw heren in de verdrukking, omdat was bepaald, dat op een dergelijke kaart slechts een heer en dame of twee dames toegang hadden. Dit behoort thans tot het verleden. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer J. H. C. La- man, bleek, dat de vereniging over 1964 een nadelig saldo van f 80,- boekte. Gelukkig zijn er nog reserves, waaruit dit bedrag kan worden aan gezuiverd. Tot bestuursleden werden bij ac clamatie herbenoemd de voorzit ter, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en de leden, de heren H. de Wilde, J. M. Ballego. J. L. A. van Harte- veld en dr. F. J. Doornink. .afscheidscadeau" leden, stelde oorzitter op hoge prijs. Met de heer Crama, aldus de voorzitter, ver dwijnt een trouw en belangstellend lid uit onze gelederen. Het programma, dat reeds in de januari-vergader ing in grote lijnen werd vastgesteld, bevat weer de ge bruikelijke traditionele punten, t.w. op vrijdag 1 oktober taptoe en op zaterdag twee oktober reveille, ko- raalmuziek, uitdeling van haring en wittebrood, ochtendfeesten, optocht, cabaretavond en vuurwerk. georganiseerd. Na een show van K. en G. op de Kaasmarkt het gezel schap komt met een voor Leiden geheel nieuwe show treden zij (op een podium) op. Voor een nieuw ele ment in het ochtendprogramma zor gen de Steltlopers uit Namen (België) een folkloristisch gezelschap, dat in eigen land steeds veel succes oogst. Als buitensteeds korps komt de Kon. Harmonie uit Den Bosch naar de Sleutelstad. De voorzitter van de Optochtcom missie, de heer H. de Wilde, kon deze avond nog weinig concrete me- delingen doen over de reclame-op tocht, die ditmaal onder het motto „Sprookjes van deze tijd" door Lei den zal trekken. Gelet echter op de contacten, welke reeds zijn gelegd, belooft dit „sprookje" weer een groot evenement van deze dag te worden. Reeds nu is de animo groot. Uiter aard zal al wat in Leiden muziek weet op te brengen in de optocht ver- woordigd zijn. De aanwezigen konden met de samenstelling van het pro gramma akkoord gaan. hetgeen voor het bestuur een stimulans was om op de ingeslagen weg voort te gaan. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter deze vergadering, met een dankwoord aan de leden voor hun opkomst. Vuurvreters en l)oeienkonin"en De vuurvreters, boeienkoningen degenslikkers keren op 2 oktober de Sleutelstad terug, doch dan mei VEEMARKT-LEIDEN Iets grotere aanvoer Hoewel het mooie zomerweer van gisteren van gunstige invloed was op het marktbezoek en de aanvoeren van sommige rubrieken, bleven de aanvoeren van enkele andere rubrie ken beneden normaal. Over het ge heel genomen bleef de handel rustig. Aangevoerd werden in totaal 2535 dieren, hetgeen rond 200 dieren meer is dan vorige week. Gebruiksvee. Melk- en kalfkoeien deden het redelijk goed. cndanks de ruime aanvoer was er wel vraag en de dieren goed te plaatsen; note ring van f 1075 tot f 1350 en voor le kwaliteit tot f 1550. Enkele extra klasse dieren werden verkocht tot f1600 k f1650. De handel in vare koeien en pinken deed net matig, voornamelijk door het ruime aan bod als gevolg van het ruimen der stallen; notering varekoeien van f750 tot f 1000 en f 1475 met enkele uitlopers tot f1600; pinken van f550 tot f650 en f850. Vette koeien. Ondanks de krappe aanvoer van plm. 200 stuks was de handel in vette koeien lui en stug met hoge prijzen; notering f3,70 tot f 4.40 en f 4.70 per kg geslacht ge wicht. Enkele prima kwaliteitsdieren gingen voor f5.- per kg geslacht ge wicht van de hand. Worstkoeien no teerden f3.40 tot f3.60. Vette kalveren. Deze deden het deze week minder goed. Met een iets ruimere aanvoer bleef de handel lui en behaalden enkele extra kwaliteits dieren ternauwernood een prijs van het Vaticaans Concilie momenteel "fwlB is n et de waarheidsvraag, in verband met de benadering van an dere christelijke kerken en de we reldgodsdiensten. Gemeenschappelijke kerkgang op de pinksterzondagbijbelstudie en «^verwerking van de gesprekken in ex- Pressie-spelen zullen voldoende ge legenheid geven om eikaars wereld en overtuiging te leren kennen. De leiding var. de conferentie, die ulaterdaq middag 3 uur tot maandag- Ernst en luim wisselen elkaar af. Er is veel. dat recht tot de kinder harten spreekt. Er zijn ook „speel- liedjes" bij: de kinderen hebben soms feestmutsen op, of komen met aller - hand instrumenten op de proppen, zoals trompetten, trommels, trian gels en zo meer in het guitige „Wij jonge muzikantjes", waar ze de di rigent zijn kwijt geraakt. Maar er komt een andere dan de échte voor de dag; een héél kleine, met een héél hoge hoed op en hij vervangst pri ma Herman de Wolff, die zich be scheiden heeft terug getrokken. Tel kens veel hilariteit onder de toe hoorders, die zich bij dit alles best amuseren. Dan is er natuurlijk het „dames koor": oudere meisjes, die Geveilile percelen Not. N. W. Holtkamp: Nassaulaan 25, Oegstgeest f50.000.de heer De Leeuw q.q.; Herenstraat 80. Leiden, uit de hand verkocht; Hansenstraat 21, Leiden, f. 5400.—, de heer v. d. Holst. Not. W. F. Karstens: Roodborst- straat 3. Leiden, f. 12900.de heer v. d. Drift q.q.; Weipoortseweg 29, Zoeterw. f.7700.—, N.N.; Raamstraat 10, Leiden, f. 6700.—, de heer v. d. Drift q.q. Not. M. P. Kaptein: Herengracht 80 80a. f. 23.110.—J. de Bolster; Hansenstraat 17, f. 7700—, de heer De Tombe; Fr. v. Mierisstraat 17-17aa, f. 15.000.—H. D. v. Weizen q.q.; Groenoordstraat 3. f.4600.J. de Cler q.q.; Herensingel 21, uit de hand verkocht. Not. J. A. Post: Lange Raamsteeg 55, f.4875.—. J. de Cler q.q.; Medusa straat 14/14a, f.7000.—, J. Veerman; Medusastraat 20/20a, f.6300.de heer Kühn. Not. F. K. Lagerwey: Lange Mare Siclivond 8 uur duurt, berust bij deingetogen het „Salvum fac regem'" 133. f. 13.700.—. H. v. Duuren q.q oU Paters Franciscanen R. van Sasse I van de 18e eeuwse componist Sachi- [Lange Mare 31. 31a, f.8600.—de^heer van Ysselt en G. Vergouwen en ds. ni zingen, of „Sneeuw" van Balke H. Aalbers van Oud-Poelgeest Tijdens urenlange plechtigheid f3.85 per kg levend gewicht; note ring van f3.25 tot f3.50 en f3,75. Nuchtere kalveren voor de dood waren moeilijk te plaatsen en was de handel in deze diersoort, mede als gevolg van het warme weer, lui. Niettemin lagen de prijzen iets hoger als vorige week; notering van f 1,35 tot f 1,50 en f 1,75 per kg levend ge wicht. Mestkalveren gingen iets ge williger van de hand en noteerden f 100 tot f 130 en f 160 per stuk. Wolvee. Ondanks een kortere aan voer was de handel in vette schapen en vette lammeren flauw en lagen de prijzen lager dan vorige week, voornamelijk als gevolg van de toe nemende vraag naar zuiglammeren. die vlug verhandeld werden. Note ringen vette schapen f 100 tot f 130 en f140; overhouders van f 110 tot f 160 en f 180; zuiglammeren van f 90 tot f105 en f120. Fokschapen (stellen) gaven niet veel belangstelling te zien en de handel hierin bleef ondanks het ge ringe aanbod, matig. Notering van stellen met 1 lam tot f 200 en met twee lammeren tot f300. Evenzo was het aanbod van weide- lammeren nog gering bij weinig vraag; notering van f70 tot f90. Met het oog op de grote lammerenmark- ten, die volgende week gen, zijn er weer grote verwachten. Varkens. Hoewel de prijzen van slachtvarkens iets stegen, bleven de prijzen van de fok- en mestvarkens. hoewel iets stijver, toch wel stabiel en noteerden dezelfde prijzen als vorige week. Biggen noteerden iets hoger en wel van f 62 tot f 66 en f 70. De handel was redelijk. Lichte slachtvarkens werden voornamelijk buiten de markt verhandeld voor prijzen van fl.88 tot f 1.90 en fl.94 per kg levend gewicht; prima exem plaren tot f2; slachtzeugen van f 1,55 tot f 1.60 en f 1,65 per kg levend gewicht. Het stoffelijk overschot van de heer P. W. Erkelens. die dinsdag j.l. op 85-jarige leeftijd in een Leids ziekenhuis overleed, is, zoals wij gisteren in een deel van onze oplage reeds meldden, tijdens een urenlange plechtig heid op de begraafplaats „Rhijn- hof" aan de schoot der aarde toevertrouwd. De begrafenis duurde daarom zo lang. omdat het laatste af scheid van wijlen de heer Erke lens hij was drager van de Militaire Willemsorde met militair eerbetoon plaats had. Op weg naar de begraafplaats pas seerde de lange, droeve stoet de voor malige Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde. Ook voor de woning van de dode aan de Da Cos- tastraat werd als laatste eerbewijs een ogenblik halt gehouden. Vooraan de stoet liep, in langzame pas, de muziekkapel van de Kon. Marine met omfloerste trom. gevolgd door een vuur peloton. Op de lijkkist, afgedekt door de Nederlandse vlag. lagen de schat aan bloemen vervoerde. Een detachement matrozen maakte even eens deel uit van de begrafenisstoet, die vooral in de binnenstad veel be langstelling trok. Salvo's Ook op ..Rhijnhof" was de belang stelling bijzonder groot. Behalve fa milieleden stonden vele vrienden en bekenden van wijlen de heer Erke lens rond de open groeve geschaard. Het vuurpeloton gaf enkele salvo's en de muziekkapel speelde het Wil helmus, toen de kist met het stoffe lijk overschot op deze stralende mei middag aan de schoot der aarde werd toevertrouwd. Aan de teraardebe stelling ging een rouwdienst in de aula vooraf. Tijdens deze dienst voer de de heer J. C. A. Clasener namens de Kon. Bond van Ridders MWO de nu overledene was lid van ver dienste van deze bond en de heer L. Popp namens de afdeling Leiden van de Algemene Militaire Pensioen- bond en de Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren het woord. Beiden karakteriseerden de heer Erkelens als N.Z.II. derde in toerwagenrally Tijdens de gisteren in de omgeving van Utrecht gehouden toerwagen rally van de KNVTO heeft de ploeg van de NZH de derde prijs gewon- De beste prestaties werden behaald in de zogenaamde verkeerslaan (test op snel reageren op verkeersaandui- ding) en bij de regelmatigheidsproef. De puzzelrit leverde de meeste straf- punten op. De equipe van de NZH bestond uit de chauffeurs P. Pettin- ga uit Leiden en H. Hager uit Haar lem. Vele politiefunctionarissen en an dere vertegenwoordigers van open bare lichamen uit de streek maakten deze rally, waaraan ongeveer veertig bedreven uit het gehele land deelna men, als gast van de NZH mee. Baptisten Gemeente VLOT DOOR EUROPA MET AUTOKAARTEN, ■WwESENOIBS Bf EUROPA EUROPA EUROPA WE0ENOIDS EN KAART VAN EUROPA j (voor het uitstippelen van uw reis) DEUTSCHLANO "Sw AUTOKAARTEN VAN VELE LANDEN (met een schat van informaties: f 1,25) L NIEUWSTE WEGWIJZER VOOR PARIJS (en voor de prachtige omgeving: f 1,25) SPECIALE KAART VAN NEDERLAND (met tal van toeristische i'ps: f 0,90) Vele honderden Esso dealers heb ben al deze kaarten in voorraad. een man van goede kameraadschap. die zijn talrijke onderscheidingen de dienst des Woords voorgaan br. sabel, de marinepet :n de ordeteke- met ere heeft gedragen. Het was een Essers uit Rotterdam en 's middags nen van de overledene. Achter de j begrafenis met veel luister, een Rid- 1 om 5 30 uur ds. Lindeman van j lijkwagen reed een auto, die een I der MWO zeker waardig. I Utrecht. Overal in West-Europa ziet U dit embleem. Symbool van Esso service 1 Speciaal voor toeristen. MET ESSO BENT U BETER U1TI

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3