goed Verdwenen bewindslieden Kwamen veelal weg aak nieuwe carriere begonnen ONGEWISSE ZAAK Amerikanen stoppen bombardementen Noord- Vïetnam Poging tot doodslag: vier jaar geëist -f - IÉ gJUPIjl -i LETDSCH DAGBLAD ZATERDAG 15 MEI 1985 fVaar zijn de oud-ministers heenwaar zijn zij gebleven (Van onze Utrechtse correspondent) Het kabinet-Cals is het tiende na de oorlog. De ministers en staatssecretarissen in de nieuwe gering niet meegerekend, hebben sinds 1945 in de diverse kabinetten 107 personen zitting ge ld, Twintig jaar na-oorlogse regering levert dus, na een eenvoudig rekensommetje, per jaar jjf en één derde bewindsman. Getuige de tijd en de moeite, die het bij iedere kabinetsformatie opnieuw kost om personen te iden, die bereid en ..ministeriabel" zijn een kabinet te bemannen, is het getal van ruim vijf windslieden per jaar (ministers en staatssecretarissen samen), nodig om ons land te regeren, •assend groot. Ministerial el" is de omschrijving vati het aantal kwaliteiten, dat md moet bezitten om met succes als bewindsman op te treden, iele hiervan zijn zo op te noemen: hij moet ervaring hebben in leiden van een groot, ambtelijk apparaat, doorkneed zijn in be- %rlijke en wetgevende zaken, in een team kunnen samenwerk'"», i z\jn top-ambtenaren en in het kabinet. adere eigenschappen zijn moei- r te definiëren, zoals het dra- van verantwoordelijkheid. Hij het kritische parlement ver ren inboezemen en een accep- I spreker zijn. Hy moet in staat tereid zijn in het openbaar reken- af te leggen van zyn doen ;n en een groot incasserings- no&en bezitten voor alle vormen kritiek. Zijn privé-leven zal hij Etl ondergeschikt moeten maken het vervullen van zyn ambt. oslotte moet hjj bedenken, dat ministerschap een ongewisse zaak Het salaris, nu opgetrokken tot a 60.000 gulden per jaar, is zon- aieer goed, met behoorlijke wacht- |en pensioenregelingen, maar de uitzichten zijn onzeker. Elke dag een politieke gebeurtenis een maken aan zyn m inis ter sloop- ch zouden er voor het ambt minister of staatssecretaris heel minder kandidaten zijn, als het uitzicht zou bieden op een ver- eervolle loopbaan. Het is lo- dat Nederland zijn kundige ensen die als bewindsman idien een unieke ervaring op- 1 niet loslaat. Bovendien zal [nieuw kabinet er op toe zien, dat voorganger goed onderdak ko- De nieuwe ministers verwach- dat straks ook van hun opvolgers. Mogelijkheden van Buitenlandse Zaken tn vaak in belangrijke ambas- osten een functie na het dragen van hun portefeuilles. De- mbitie wordt ook aan mr. Luns schreven. Voorbeelden van voor- trs van hem vinden wij in mr. Kleffen (V.N.), dr. Van Roijen iungton en Londen) en mr. (Parijs). In de internationale Prof. SCHERMERHORN loopbaan vervolgd oud-minister van Justitie, mr. Kolf schoten, die eerder burgemeester van Eindhoven was. Ex-minister Witte heeft nu als burgemeester zijn plaats in de Lichtstad ingenomen. In Ber gen op Zoom is oud-minister ir. Pe ters burgemeester, in Roermond oud- staatsseoretaris Höppener. In de laatste tijd zijn twee vaca tures by het provinciele bestuur ver vuld door vroegere bewindslieden. A,s commissaris der Koningin in de pro vincie Limburg is benoemd dr. Van Rooy, in Noord-Holland mr. Kranen burg. Naar parlement Zowel de Eerste als de Tweede Ka mer heeft een oud-minister tot voor- zitter, resp. mr. Jonkman en mr. j Van Thiel. In het parlement is steeds een aantal ex-bewindslie den te vinden en speciaal de laatste Roolvink. De afgetreden liberale mi nisters Toxopeus en Witteveen zul len straks eveneens in de Tweede Kamer verschijnen. Het is maar aan zeer weinig ex- bewindslieden gegeven de carrière, die zij voor hun politieke loopbaan hadden, te vervolgen. Het lukte prof. Schermer horn, die terugkeerde naar zyn specialiteit de luchtkartering, en ir. Staf, thans president-directeur van de Heidemaatschappij. Soms zijn hoogleraren beter in de gelegenheid hun vroegere arbeid weer op te ne- „Opstapje' Het staatssecretarisschap is de laatste jaren een „opstapje" geble ken naar het ministersambt. Minister Cals was de eerste, die dit maakte, in 1950. Van staatssecretaris van O.K. en W. werd hij minister en dit werd toen als een grote zeldzaamheid "be schouwd. Dr. Veldkamp was in 1961 de tweede. In het kabinet-Marijnen werden de staatssecretarissen Bot en De Jong ministers. Soms zijn staatssecretarissen zulke specialisten, dat zij haast niet meer weg te denken zijn. Dit gold voor de belastingexpert dr. Van den Ber ge, die afwisselend staatssecretaris en directedr-generaal van Financien is geweest. Het gold ook voor mr. Blom, die Indonesië-expert op Bui tenlandse Zaken, die na zijn staats secretaris-periode bleef als regerings commissaris, en voor prof. Munten dam, de voormalige directeur-gene raal voor de Volksgezondheid, die daarvoor staatssecretaris was. Soms ook niet klom mr. Stikker op tot se- tijd wordt dit op prijs gesteld als iris-generaal van de NAVO. internationale functies treffen ook mensen aan als prof. Lief- dr. Mansholt en mr. Sassen, bedrijfsleven trekt eveneens oud- sters aan, zoals blijkt uit de ver- carrières van mr. Meynen (pre- rt-directeir AKU) dr. Neher (di- nr-generaal PTT), prof. Van Brink (Directeur Amsterdamse de heer Wemmers Staatsmij- en de heer Hofstra (Verolme). tssecretaris Van der Beugel ident-directeur van de KLM h\j moest ondervinden, dat het seven even bittere teleurstel- ii kan geven als de politiek. Raad van State van State doet vaak een Np op oud-bewindslieden. Dr. vice-voorzitter van de Raad, et voorbeeld dat de grote n^jundigheid en 't politieke inzicht een minister aan het land ten kunnen blijven komen. De van State telt op het ogenblik oud-ministers, de heren Algera, ers, Struijcken, Romme, Korthals to't Veld en één oud-staatssecre- heer Van Rhijn. het burgemeestersambt is wei- ite voor voormalige bewinds- omdat er in de grotere ste- Uteraard weinig vacatures voor at In Den Haag vinden wij een versterking van de Kamers. Oud premier De Quay is senator, maar oud-premier Marijnen maakte nieuws door lid van de Tweede Kamer te worden, de eerste maal, dat een vroe- gere minister-president na de oorlog hier zijn intrede deed. De heren Suurhoff, Cals, Vondeling werden na minister tweede-kamerlid en hebben nu de stap in omgekeer de richting gezet. Onze eerste vrou- j weüjk minister mej. Klompé Is ka- ncn merlid, evenals de ex-staatssecreta- LJrs. VAN L)tLK dc.ULjc.L rissen Moorman, Schmelzer en teleurstelling m r. MARIJNEN 1 nieuws gemaakt De regering van president Johnson zou in het geheim hebben aangebo den de bombardementen In Noord- Vietnam te stoppen, als de commu nisten bereid zijn een soortgelijk ge baar te maken, aldus een Amerikaan se bron. Er zou nog geen antwoord op het Amerikaanse voorstel zjjn ge komen. Het feit dat sinds donderdagoch tend alleen verkenningsvluchten bo ven Noord-Vietnam zijn uitgevoerd, heeft waarnemers in Washington aanleiding gegeven tot speculaties over een mogelijke bereidheid van Noord-Vietnam om deel te nemen aan besprekingen zonder voorwaar den vooraf. In dit verband wordt er aan her innerd, dat president Johnson don derdag in een radio- en televisie-rede nog eens gesproken heeft over een economische samenwerking in Zuid- oost-Azië. Anderzijds hekelde het Amerikaanse staatshoofd het „impe rialisme van communistisch-China" dat er op uit zou zyn geheel Azië te onderwerpen. Volgens Amerikaanse deskundigen op het gebied van Zuidoost-Azië zou Noord-Vietnam zich meer op Moskou dan op Peking willen oriënteren. Toch zou men in Hanoi nog aarze len om tegen de zin van de Chinezen onderhandelingen te beginnen. Een woordvoerder van 't Witte Huis I noemde overigens het uitblijven van bomaanvallen op Noord-Vietnam een „operationele beslissing". Invloedrijke Democratische leiders in de VS heb ben herhaaldelijk er voor gepleit, de luchtaanvallen op te schorten ten Dr. BEEL behouden deskundigheid burgemeester, werd staatssecretaris van Defensie in het laatste kabinet- Drees, bleef dit twee maanden (toen viel het) en werd toen benoemd tot regeringscommissaris voor het radio wezen. In bovenstaande zijn slechts en kele voorbeelden gegeven, die als ant woord kunnen dienen op vragen: waar zijn de oud-ministers heen, waar zijn zij gebleven? Er is even wel de conclusie uit te trekken dat het ministerschap en hetzelfde geldt voor het ambt van staatssecre taris geen eindpunt van een carrière is, maar veelal het begin van een nieuwe loopbaan op hoog niveau. Dit mag dan tot troost strek ken voor de afgetreden bewinds lieden uit het kabinet-Marijnen. Het moet vreemd lopen, als zij niet goed onderdak komen Resultaat Holl. Constructie Mij bleef achter Hoewel de bezetting van de N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen in 1964 zeer redelijk tot goed is ge weest. zyn de resultaten tegen de verwachting in achtergebleven omdat het vierde kwartaal uiteindelijk min der tot de winst heeft bijgedragen. Behalve de Belgische dochteronder neming hebben alle aanverwante on dernemingen een positief tot zeer goed resultaat behaald, zo blijkt uit het verslag. Het exploitatiesaldo daal de, volgens de verlies- en winstreke ning. tot f 1.34 miljoen iv.j. fl.62 min). Baten uit deelnemingen waren f248.800 (f282.700) en interest lever de f351.100 (f307.800) op. Met af schrijvingen op duurzame produktie- middelen was f 425.200 (f 439.300) ge moeid en met belasting f 225.000 (f510.000). De viering van het 50- jarig jubileum kostte de vennoot schap f 178.500. De te verdelen winst bedraagt f 1.25 f 1.41 min.). Voorge steld wordt, zoals gemeld, een onver anderd dividend van 21 procent, waarvan reeds 6 procent als interim is betaald. Vooruitzichten: een prognose voor het lopende jaar is thans nog zeer moeilijk te geven. De orderporte feuille is voldoende voor een normale bedrijfsbezetting. Afgewacht moet worden of een eventuele nieuwe c.a.o. in 1965 nog consequenties heeft. De dirèrtie blijft trachten de steeds ho gere kosten op te vangen door ver dergaande modernisering van de outillage. Studiecommissie huisvesting geïnstalleerd Dezer dagen heeft burgemeester mr. G. C. van der Willigen in aan wezigheid van de wethouder voor de bedrijven, ir. J. J. G. van Hoek, de Studiecommissie inzake huisvestings vraagstukken geinstalleerd. In zijn toespraak zei de burgemeester om., dat het werk van de bestaande Com missie Huisvesting en van het Huis vestingsbureau naar zijn idee voor treffelijk was. Niettemin sprak hij de hoop uit dat uit het werk van de Studiecommissie ideeën en suggesties naar voren zouden komen, waarmee het gemeentebestuur zijn voordeel zou kunnen doen bij het huisves tingsbeleid. De Studiecommissie inzake huis vestingsvraagstukken, die uit 14 leden bestaat, is ingesteld bij besluit van de raad van 10 december 1964, de be noeming vond plaats in de raadsver gadering van 22 maart j.l. Voorzitter is de heer K. F. de Bree. De taak van de commissie zal be staan uit het uitbrengen van advie zen over de algemene beleidslijnen voor een doelmatige woonruimtever deling, het daarbij in studie nemen ZOETERWOUDE Bejaarden hadden gezellige tocht Na zoveel dagen van regen en wind was het voor de bejaarden van de Hogfe Rijndijk en het Oranje-comité gisteren een buitengewone mooie zo- ^n dé bestainde" normen en het ad- merse dag. waarop de jaoij j Vjseren over eventuele nieuwe nor- auto-tocht was gepland, s Middags om 12.30 uur werden de 90 bejaarden van huis gehaald om de tocht mee te maken. Hoewel er geen bijzondere attraktie of excursie aan was ver bonden. is het toch voor de bejaar den een prettige middag geworden. Met twee grote autobussen werd de volgende route gevolgd, van Zoeter- woude via Zoetermeer naar Rotter dam, waar de nieuwe grote Brienen- oordbrug werd gepasseerd en bezich tigd. Vandaar werd gereden langs de Noord naar Kinderdijk, waar in „Dreefzicht een verfrissing met ge bak werd aangeboden. Na deze ver frissing werd gereden via Streefkerk, Schoonhoven en Gouda naar „Tres long" in Hillegom. i diner gereed stond. men. In de commissie hebben zitting vertegenwoordigers uit de kring van huiseigenaren, woningbouwverenigin gen, vakbonden, middenstand, maat schappelijk werk, bejaardenzorg, jon geren, vrouwencontact, studenten huisvesting, artsen, universiteit en bedrijfsleven. ANWB-PRIJZEN TOEGEKEND De ANWB-prijzen voor opvallend feestelijk goede Nederlandse publicitische pres- taties op het gebied van het toerisme Een enthousiast welkomstwoord van 1 zyn dit jaar toegekend aan de au- de voorzitter, de heer v. d. Krol. in teur Mathieu Smedts. voor zijn boek het bijzonder tot burgemeester en „Engeland", aan de journalist J mevr. Detmers. die steeds grote be langstelling voor de jaarlijkse be jaarden tocht hebben. Na afloop van het diner dankte ds. Minnema namens ds. Honnef en ka pelaan v. d. Bosch het Oranjecomité voor de uitnodiging. Het verheugde hen deze tocht, te hebben kunnen meemaken. Een van de bejaarden, de heer v. d. Sterre, dankte het Co mité voor deze prettige en welge slaagde middag. De maatschappelijke werkster, mej. P. C. M. Ooms, die met twee wijk verpleegsters de tooht meemaakte, wilde gaarne aan een verzoek vol doen om eens te polsen of er vol doende animo was tot oprichting van een Bejaarden sociëteit. Verschillen de aanwezigen betuigden hiermede hun volle instemming. Er werd be sloten dat évenituele plannen kenbaar kunnen worden gemaakt bij mejuf frouw Ooms. Omstreeks zeven uur werd de te rugtocht aanvaard en om 8 uur stond de Zoeterwoudse drumband aan de einde Noord-Vietnam de gelegenheid grens van de gemeente te wachten te geven, de vreasvoorstellen van om de bejaarden weer feestelijk thuis president Johnson te overwegen. t.e brengen. •Mg W Wiersma, voor zijn artikelen over recreatie in het Overijssels maand blad „De Mars" mede *egen de ach tergrond van zijn werk in het be lang van recreatie en toerisme, aan de cineast Herman van der Horst, voor zijn film „Amsterdam", en aan t.v.-presentator en samensteller Nico van Vliet, voor zijn film „zes vogels uit het moedernest". De pry zen bestaande uit een speciale penning en een bedrag van f1000,- zullen woensdag 2 juni a.s. tijdens een officiële plechtigheid in Hotel Wittebrug te Den Haag door de voorzitter van de ANWB, ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, worden uitgereikt. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Marensla, dr van M. Rljns- burger en M. Vonk; Aris, zn van J. van Drie en C. Meijer: Maria J dr van T. H. van Kuijk en M J. van der Zee. Ondertrouwd: R. W. Busing. 25 Jr en M. J, Wlnsemlus. 18 Jr Getrouwd: J S van der Laan. 42 Jr en M de Vos. 28 Jr; Z. B Szabó, 26 Jr en A A van Wljck. 21 Jr. Italiaan sloeg antiquair neer De officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam, Mr. W. Tonekens, heeft gisteren tegen een 25-jarige Italiaanse elektromonteur wegens poging tot doodslag op de 70-jarige Amsterdamse antiquair L. J. Bisterbosch vier jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest geëist. De Italiaan was tenlaste ge legd, dat hij op 29 januari van dit jaar omstreeks half zes de antiquair in diens zaak aan de N.Z. Voor- burgwal- hoek St. Luciensteeg met een hamer enkele zware slagen op het hoofd zou hebben toegebracht, waardoor deze zeer ernstige verwon dingen had opgelopen. De Italiaan was, nadat de schoon zoon van het slachtoffer de winkel was binnengekomen, gevlucht in een doodlopend zijsteegje. Daar werd hij door een politieman, die toeval lig in de buurt was. gevangen. Voor zyn aanhouding deed de Italiaan een Kleuterleidsters achter EK "65 Het Verbond voor Veilig Verkeer, initiatiefnemer van de kleuteractie „UK '65" heeft van de landelijke groep kleuterleidsters van de Neder landse Onderwijzersvereniging steun gekregen voor de actie UK '65. In een telegram aan het Verbond zeggen de kleuterleidsters, dat zij de inhoud van deze actie, waarvoor zy gezien de gezamenlijke voorbereiding zich medeverantwoordelijk voelen, in alle opzichten verantwoord is. De groep kleuterleidsters telt 3400 leden. Dure lompen De marktkoopman Van Ogen, in het Brabantse plaatsje Mierlo-Hout heeft by een transactie, die hem vijf gulden opleverde, een strop van 1300 gulden geleden. Toen hij verleden week in het zie kenhuis moest worden opgenomen, werden „voor alle zekerheid" in een schuurtje, tussen oud textiel bankbil jetten ter waarde van 1300 gulden opgeborgen. De lompen werden later aan een voddenkoopman verkocht. Daarmee verdween ook het geld. Jubilarissen bij ABVA In een speciaal voor dit doel be legde bijeenkomst vond gisteravond in „Ons Centrum" de huldiging plaats van A.B.V.A.-leden, die terug konden zien op een 25- of 40-Jarig lidmaat schap van een bij het N.V.V. aange sloten vakvereniging. De afdelingsvoorzitter, de heer J. Wondergem, verwelkomde de jubila rissen, die vergezeld waren van hun echtgenoten. De heer Wondergem wees er op, dat er op het „loonfront" nauwelijks sprake is van rust. Na de periode van de geleide loon politiek, waarvan het nut wel over tuigend gebleken is, volgde de vrijere loonpolitiek, afgestemd op de gemid delde loonstijging. Opnieuw staat men op de twee sprong. nu er sprake zal zijn van de z.g. vrije loonpolitiek, waar tegenover een zekere mate van gereserveerd heid z.i. op zijn plaats is. Ook in dit stadium zal vanzelfspre kend de vakorganisatie haar plaats weten te bepalen, aldus de heer Won dergem. Zich tot de jubilarissen richtend, dankte de heer Wondergem hen voor hun trouw aan de vakvereniging en reikte hij het insigne in goud voor het 40-jarig lidmaatschap uit aan de heren F. K. Box. F. Briër, J. Labor- dus en H. W. Oudshoorn. Het zilveren insigne voor het 25- jarig lidmaatschap kregen de heren J. Bloem, G. Dantuma, M. van Toren en C. A. Visser. Ook de dames van genoemde heren deelden in de hulde en ontvingen een nuttig aandenken aan de huldiging. Tot afsluiting van de avond vertel de de heer H. van Eek van een reis naar Oost- en West-Berlijn, toege licht met een uitgebreide serie licht beelden. Twee kappers in Doetinchem kochten dit unieke blok van vijf tien postzegels van 7 cent met een vouw fout waardoor zeven zegels merkwaardige afwijkin gen vertonen. Het kostbare stuk je papier ligt nu veilig in een kluis. f.r "i 'f§ -• poging zich van het leven te bene men, door zich met een dolkmes in de borst te steken. Levensgevaarlijk gewond werd hij naar het Binnen gasthuis vervoerd. De Italiaan, die zeer snel van zyn verwonding is her steld zei met behulp van een vrouwelijke tolk nooit de bedoe ling te hebben gehad de antiquair te doden of te mishandelen. Hij had hem verwond, omdat hij in paniek was geraakt door het schreeuwen. Waarom had hij getracht zich van het leven te benemen, wilde de pre sident mr. I. Knottenbelt van hem weten. Omdat hij na zijn daad had beseft, wat voor verdriet hij hier mee zijn moeder zou veroorzaken en omdat hij zich onwaardig achtte nog verder te blijven leven, was het ant woord. Verdachte zei zeer veel spijt van alles te hebben. Hij zou na zijn straf alles doen om wat hU de heer Bisterbosch had aangedaan goed te maken. Deze op zijn beurt zei, dat hij de jongen alles had vergeven. Verdachte was in september 1964 naar Nederland gekomen om de taal te leren en hij zou later als elektro monteur naar Zuid-Afrika gaan om daar te werken. Hij was nooit eer der veroordeeld. Mensen, die met hem hadden gesproken noemden hem een aardige, geschikte jonge uit een normaal gezin. Vlagincidenten in IJmuiden Kort voor de binnenkomst van de „Brittannia" in IJmuiden hebben zich gisteren twee merkwaardige In cidenten voorgedaan, die overigens voor de hoge Britse bezoekers onop gemerkt zijn gebleven. De UK 137 liep de Vissershaven binnen met in de top een vlag van de Duitse Kriegs- marine. Het schip lag al een uur te lossen, toen de halpolitie op dit merkwaar dige vlagvertoon attent werd ge maakt. De bemanning kreeg de aan zegging de vlag naar beneden te ha len, waarop als commentaar werd ge geven, dat de vlag uit zee was opge vist en in de mast hing te drogen. Vlak voordat de „Brittannia" bin nenliep werd een andere kotter, de Dageraad IJM 4, achterna gezeten door de rijkspolitie te water. Het schip had een totaal onbekende vlag in top, bestaande uit een blauw kruis op een wit veld met in twee tegen over elkaar liggende hoeken een rood kwadraad, in de twee andere hoeken een blauw kwadraat. In beide geval len is door de rijkspolitie proces ver baal opgemaakt. OEGSTGEEST. Herv. gemeente beroept De kerkeraad van de hervormde gemeente in Oegstgeest heeft beroe pen (toezegging) ds. J. T. Wiersma in Wassenaar. Tegens smelten teeg Op de Koningin Wilhelmina Bou levard in Noordwijk viel in de be stelwagen van een Katwijkse expe diteur een mandfles met zoutzuur om. De fles brak en de vloeistof stroomde uit de auto over het weg dek. Daarbij deed zich het merk waardige verschijnsel voor, dat de rode tegels van de wandelpromenade oplosten. De brandweer moest eraan te pas komen om de omgeving schoon te spuiten. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 14 mei Gerbera 25- 40 p. st.. Chrysanten tros 130-450. Iris 60-150. Tulpen 40-130. Narcissen 10-23. Lathyrus 50-155, Anemonen 25-40, Py- rethrum 90-200 per bos. Anjers: rood 15-26, roze 14-20. wit 16-23. gemengd 15-21, Arthur 20-25, Rozen: Roselandia 17-21, Parel v. Aalsmeer 15-22, Geh. Dulsberg 15-36, Baccarat 25-45. Carol 12-21, Garnet 11-20. Pink Sensation 21- 30, Super Star 25-37 p. St., Nymph 40- 68 per tak. BOSKOOP, 14 mei Butterfly 1 190-170-280. ld. 2 140-120. ld. kort 100. Duisburg 240-220, Gemengd 58-60, Newyorker 600-420-240. White Butter fly 600. Else Poulsen (kort) 90-37, Anne Wheatcroft 240-150-80. Fire King 1 440-400. id. 2 220-130. Rhodo Cun- nlnghamml 28 per bos, Rhodo Cataw- blense 21-13 p. knop. Lathyrus 43-44. Amandelen 30. TER AAR 14 mei kaspeulen 4 50- 5.80, id. B 3.50-3.70. kassnljbonen 3.40- 390, ld. stek 2.40-2.60, andijvie 61-74. ld. afw. 20. postelein 40-63. rabarber 14-17, komkommers krom 55 alles per kilo. sla A 31-40. ld. B 19-28 ld. C 6-16. bloemkool A 99-1.21. ld. B 50-74. ld C 26-47, komkommers stek 10-18 alles p. st., radijs 15-26. selderij 10-15 per bosje, stoofsla 1.40-1.80 per kist, aardbeien 63-94 per doosje Bloemen: Violieren 31 per bosje Exportveiling: komkommers 25-52 p. st.. tomaten 5.30 -9.30 per bakje van zes kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 mei Groenteveiling: waspeen per kist Al 2 90-7 40. A2 2.40-9.20. Bl 13-16 40. Cl 520-8. C2 80-2 80. andijvie 71-90. prei Al 33-46, A2 14-26, Bl 22-25. rabarber 1-19. sla per 100 st. 29, tomaten per bakje van 6 kg 5.10-8 0. radys per 100 bos 8-15, selderie per 100 bos 11-19. peterselie per 100 9-16. raapstelen per 100 bos 5. Aanvoer waspeen 143 000 kg. RIJNSBURG. 14 mei Lathyrus 100 -140. Lelietjes van Dalen 80-100. Dui zendschoon 110-130. Fresia's: White Swan 140-150. Maryke 100-125. Snow Queen 110-120. Souvenir 100-130 Gol den Yellow 100-140. Irissen: Wedge- wood 120-140, Imperator 120-135. White Excelsior 140-160 alles per bos Trol- liurn 300-500. Gladiolen Fair La'dv 19- 21. Anemonen 300-500. Dhoronlcum 300 400. White Margriet 300-500 Am Anjers Sim rood 17-25. wit 20 roze 16-2, Arthur 18-25 per 100. Groenteveiling: waspeen B 6150- I 69.50. A 31-40. A2 23-39. prei 25-32 per 100 kg, peterselie 7-18, uitjes 10-11' i radys 15-16 per 100 bos.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17