Rita-Bueno: goed gemikt HEI „OH, WAT ENIG FABLO M w w Cannes' eerste avond Preminger was voor Voormalige Siamese tweeling wil graag naar echte school LEÏDSCH DAGBLAD DONDERDAG 13 MEI 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Montreux vroeg zich verbaasd af, waarom dit showtje buiten mededingingmeedeed 95 (Van onze rtv-medewerkster) „NOU JIJ WEER" een show van Rita Corita en Bueno de Mes- quita. In allerlei talen straalde het ons in Montreux tegemoet. Zowel in de aanloop van dit tv-filmpje als op de kostelijke folders in kleu ren, die NCRV-man Dick van Bommel uit Nederland had meege nomen. Het commentaar op deze „Nou jij weer" btf eerste vertoning in Nederland dan iet zo best geweest, in Montreux werd er geschaterd en geapplaudis seerd. Enige radio- en televisiemensen uit de Scandinavische ploeg kwamen na afloop enigszins verbijsterd op ons af en zeiden: „Onbegrijpelijk, deze show buiten mededinging meedoet. Dit is iets kostelijks". Dus toch nog een onverwacht suc ces voor Rita en Bueno een succes waar ze zelf overigens totaal niet van op de hoogte waren. „Oh, wat Vertelt u me daar iets enigs. Wat bijzonder leuk is dat nou", riep Rita Corita verheugd uit. „Ik had er helemaal niets van ge hoord. Ik was dat hele Montreux eigenlijk al vergeten. Ik weet ook niet precies, hoe dat allemaal in zijn werk gaat, met zo'n concours. Gunst, wat doet me dat nou toch een ple zier. Ja, misschien zit er voor ons in de toekomst wel wat muziek in. Een enkel optreden in het buitenland bij voorbeeld. Ik heb wel vrij veel ge werkt buiten de grenzen. Bijvoorbeeld in Duitsland samen met Manders maar ja, je weet hoe dat gaat: uit het oog uit het hart. Niet, dat ik niet wil blijven werken in Holland natuurlijk wel, ik heb hier mijn ge en mijn huis maar zo af en toe wil ik wel wat anders, dat doet I je hart goed". Verrast Bueno was ook hogelijk verrast. „Ik weet van niets, maar ik vind het heerlijk om te horen. Gek hè, in het begin dacht ik steeds: dit ge val heeft een staartje. Dat wordt niet alleen maar werken, hard werken, in sturen, meedoen en dan nies meer... Maar ja, toen mochten we ineens niet meedingen naar de Gouden Roos. Misschien kan ik over die keuze be ter niet te veel zeggen. Dan zeg je gauw nare dingen en daar heb- n we niks aan. Maar ik heb ge probeerd in onze show ons slag neer te zetten, met alle ellende er van rennen en draven en dat gesjouw door nachtelijk Amsterdam. Ik heb getracht door ons beiden verschil- lende facetten te laten zien. Rita met haar zingen, ik met imitatie-Sammy Davis, wij samen in al die andere dingen. Dan komt er een besluit: de j 6how is niet goed genoeg voor Mon treux en dat is dan toch wel afschu welijk negatief ten opzichte van de uitvoerende artiesten. Ik was er heilig overtuigd, dat ik goed had ge mikt. Maar ja, de mensen begrijpen niets van ons vak. Ik hoop nu maar, dat we in Montreux commercieel ge zien per slot van rekening hebben we beiden een gezin een goede gooi hebben gedaan en dat deze pro- duktie gekocht wordt. Misschien zit ten er een paar kleine tripjes naar het buitenland in. Een gezellig op treden hier en daar. Dat is nu een maal mijn kleine ideaaltje. Gek, ik had eerst steeds tot nu zo Juist dit telefoontje van u kwam het idee, dat ik de trein had gemist. Ik had een kans vergokt, die nooit meer terug zou komen. Daarom ben ik nu zo enorm blij. Het is stimulans voor ons en ook wel goede beloning voor ons harde ken". Hoop „Gelukkig", verzucht Bueno. „Ik krijg weer een sprankje hoop. Ik ben concreet en reëel genoeg om de zwak ke momenten uit onze show onder ogen te zien. Dat hindert ook niet: van fouten leer je en zo heb je ten minste de kans om het de volgende keer beter te doen. Ik hoop, dat het vertrouwen en het geloof in ons vak en ook de beloning van ons vak nu eindelijk w> men bij de de menden toch meer aan dan een aan elkaar gemonteerde reeks truc jes? Wat denkt u er nu van, zou er voor ons geen kansje in zitten in Praag? Oh, de mensen zijn hier zo voorbarig met hun „het is niet goed genoeg". Natuurlijk, de show was bij de eerste vertoning niet helemaal gaaf, maar dat is de ellende van iets er zo vlug uit te moeten smakken. Na de vertoning hebben Dick van Bommel en ik samen zitten knippen en toen zat er tenminste wat vaart in. Maar ja, toen was het al te laat. Toen mochten we al niet meer mee doen". Beste stukken Dick van Bommel zegt er dit van: „Ja, het was inderdaad leuk, dat de show van Rita en Bueno zo goed werd ontvangen. Ik heb er zelf op nieuw veel plezier aan beleefd, nadat er zo flink in geknipt was. Onverkort had het geen greintje kans gehad. Nu bleven er de beste stukken over: lachertjes, applausstukjes en num mers van klasse. Amper was de show uitgedraaid, of er stond al een man van de Nord-West-Deutscher Rund funk op ons te wachten. Hij wilde dit en nog andere programma's van dit tweetal hebben. En ik denk wel, dat veel andere landen deze film ook zullen pakken. Het is internationaal en er zit weinig tekst in. We wachten maar af". De Franse actrice Martine Carol was gisteren even in Pa rijs om luister bij te zetten aan de opening van een Salon de Coiffure door de winnares van het Eurovisie Songfestival, France Gall. Martine Carol was vergezeld van haar echtgenoot, de Britse miljonair Mike Eland. Martine komt niet vaak meer in Frank rijk. Meestal verblijft het echt paar Eland in een hotel in Lon den. Als het daar niet is, kan men het bijna altijd vinden op het eilandje Papeete in de Stille Oceaan. Advertentie V vVAT EIE.M FAS i-O SH VOOJ2.. E;E:N MAN doét: 5H («35 I M VEREDELDE EL-FgTR-yKeNDE. po PL.NI - KATOEnI wcr, pantel, em MODIEUZE. 5TREPEKI Marine zorgt voor Doras ,jZorreg, dat je d'r bij komt", zingt Tom (Dorus) Manders J al jaren lang voor de Ko- J ninklijke Marine. Maar gis- J termiddag zorgde de Marine, 1 dat Dorus weer „bij kwam". Wat geschiedde? Het roem- J ruchte automobieltje van Dorus (ditmaal vermomd als i een witte super sportwagen J r van Wirtschaftwunderliche J makelij) vertikte het te ver- trekken van de Haagse Grote J Markt. t Het elektriek van zijn door- J gaans zoevend vehikel liet J verstek gaan. 4 Dorus ivas waarschijnlijk 4 voor het eerst even spra- J 4 kqloos als de motten in de J kraag van zijn ouwe jas. J 4 Niet de poen hielp, maar de J Marine. 4 Een niet bij rang of naam te J 4 noemen zeerob, eveneens ge- J 4 wapend met een overigens J 4 eenvoudig automobieltje, 4 „zorgde, dat ie er bij kwam". 4 Hij nam Dorus op sleeptouw 4 en bracht het witte rijwon- J 4 der weer op gang. J 4 En Dorus scheurenJ 4 naar Mokum „Pronken niet papier" Donderdag 20 mei om drie uur wordt in de expositiezaal van G. H. Biirhmans Papiergroothandel N.V., Keizersgracht 2846 in Amsterdam door de heer S. van Vleuten de ten toonstelling „Pronken met papier" geopend. Bijeengebracht zijn papierkunstwer ken, die als enkele exemplaren over ons land verspreid waren. Hierdoor is een uniek overzicht verkregen, van wat er in de 18de, 19de en 20ste eeuw op dit gebied is gepresteerd, zowel in Nederland als in Engeland, Duitsland, Polen, China en Japan. Men zal een indruk verkrijgen van hetgeen met papier en schaar is te creëren. Ook door de aanwezigheid van moderne plastieken, die voor films en wandversiering worden ge maakt, alles van papier uiteraard. DRUKKE TIJD VOOR RIEN VAN NUNEN (Van onze r.t.v.-medewerkster) Het zit erin, dat we over enkele maanden alweer „Stiefbeen en zoon" op het scherm krygen. De schrijvers gaan weer opnieuw aan de gang. Al thans, ze hebben het beloofd, al is er dan officieel nog niets in kan nen en kruiken. Dat wordt dan een drukke tijd voor Rien van Nunen en Piet Romer: de laatste heeft een vast engagement bij Centrum en Rien van Nunen staat nog elke avond met de Stiefbeen-show op de planken. Voor Rien van Nunen zit er overi gens nog meer muziek in dit sei zoen. Om hem heen wordt met tek sten van o.a. Alexander Pola en zijn echtgenote die ook het liedje Wa- terlooplein schreef, waarvan pas een plaatje is uitgebracht een hele show geschreven. Rien is het mid delpunt. Hij is de voddenman met om hem heen bekende figuren zoals Johnny Lion en Gert Timmerman. ordt een show met een lo gisch verband erin, een goed in el kaar passend verhaaltje. Natuurlijk op een andere basis dan shows met tienersterren gewoonlijk zijn", zegt mevr. Van Nunen. „Rien is nu een maal geen tiener meer en boven dien moet jong en oud iets aan deze show kunnen hebben. Het is nog maar een proefshow, maar slaat hij aan, dan komen er vast en zeker De Nederlandse serie, waarin Rien van Nunen gaat optreden als taxi chauffeur blijft als Stiefbeen doorgaat nog even op de plank liggen. Anders wordt het bij de NCRV alles Rien van Nunen wat de klok slaat. Vechtend een weg banen door de persfotografen Schilderijen uit Rusland in Frankrijk Zware politiebewaking ook hon- I den was vandaag aanwezig om bescherming te geven bij het lossen van 500 schilderijen die geleend wor den door musea uit Moskou en Le ningrad aan musea in Bordeaux en Parijs. De tentoonstelling zal zaterdag- officieel geopend worden. Later zul- len de werken naar Parijs gaan. In ruil leent Franryk gelijk gemeld aan Russische musea I kunstschatten uit het Louvre. Vondelparkfeesten De reeks Vondelparkfeesten in het seizoen 1965 wordt dinsdag 1 juni geopend met het optreden van „Het Nationale Ballet" onder leiding van Sonia Gaskcli. Daarna volgen op de vrijdag- en dinsdagavonden van 4 juni tot en met 30 juli in bonte verscheidenheid voorstellingen van toneel, ballet, opera, operette, folklo re, muziek, variété en kleinkunst. Gina schitterde in volle glorie Het 18de internationale filmfestival 1 van Cannes is gisteravond met enige vertraging begonnen, omdat de filmgroten zich vechtend een weg door de persfotografen moes ten banen om de zaal te bereiken. Franse gendarmes hadden de stra ten rondom het geïllumineerde festivalgebouw afgesloten. NEDERLAND 1 NCRV: Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters De verrekijker, jeugdjournaal Van gewest tot gewest, regionaal programma De Lucy show NTS-journaal Attentie, actualiteiten 8.45 uur I NEDERLAND 2 Moord en doodslag, tv-spel Woorden en daden, kerkelijk programma NTS-journaal Filmverslag Ronde van Nederland Sluiting. VARA Nieuws in het kort NTS Tempo Latino, muzikaal programma Ter Braak, Du Perron, Marsman lit. prog. De zaak Annie Foran, film Achter het nieuws, actualiteiten Sluiting. I UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 11.00 uur HILVERSUM •llllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllll'lllllllilUIÜIII'illM:!' DONDERDAG 13 MEI ïrsum I, 402 m. NORV: 17.55 Sportrubr. 18.10 Koor- muz. 18.30 Sociaal perspec- 18.40 Licht lnstr. kwartet j 13.25 Beursber. 13.30 Vocaal krant. 19.30 Geestelijke 19.00 Nws. 19.10 Radio- I 15.30 Bij de tijd 15.30 Dansork. Op de de Mada: Schouwen 19.4 bij de 'A en af, praatje. 19.50 La Angot. c geen eiland grens van een nieuw tijdperk. Metropole ork. 21.50 Lichte gr.muz. 22.00 Rondom het kind, pedagogische irk. le- Zeeuwen e 32.30 Nws. ber, 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Kerkorgelconc.: improvisaties. 23.30 Klas. kamermuz 16.16 Klai AVi 16.30 Nws. voor nieuwsgierige Hollanders op de I kinderen. 16.34 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grjnuz. 17.30 Voor de rijpere Jeugd. TELEVISIEPROGRAMMA'S ederland 1. NTS: 19 00 Nw 19.01 kleuters AVRO: 19.06 Voor AVRO: 18.00 Nws. 18.15 actueel. 18.20 Uitz. v. d. V.V.D. Luistert 1 vuist w Luister' VJ). 18 ollste. 19.00 Sportparade 20.20 AVRO's Televlzier. 20.40 De Dan- y Kaye Shw, TV-fllm. 21.30 Voor de 40 Toeristische tlp9 hoorspel. 21.45 Vocaal ensemble: Oude 24.00 Nieuws. VRIJDAG 14 MEI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klas. pianospel. 7.30 Nws. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte granuz. 8.15 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte grmuz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klas gr muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klas. bouw. 12.30 Nws. 12.40 De Meidagen van 1940: serie programma's over da inval van de Duitse troepen in ons land, nu 25 Jaar geleden. 12.50 Meis jeskoor en licht lnstr. sextet. 13.10 Lichte franuz. 14.05 Schoolradio. 14.25 Licht ork. 14.45 Voordracht. 15.05 Se- mi-klas. pianomuziek. 15.30 Voor 7.25 Van praatje over planten. 16.45 Klas. gr. muz. 17.00 Muzikaal verzoekprogr. v. c middelbare school, Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws., ochtendgyi soc. strijdlied. 7.20 Granuz. 7.: de voorpag. 7.30 Lichte gr mus Nws. en soc. strijdlied. 8.15 mente gr.muz. 8.50 Ochtendgymn. v. d. vrouw. 9.00 Te land en te water, inform, pro gramma voqr weg- en waterweggebrui kers. VPRO: 9.40 Morgenwijd. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gr.muz. veren alsmede een witte robe droeg 11.00 Nws. 11.02 Voor de kleuters, lil 15 die weinig aan de verbeelding over- 5? vrc^^r;, Yio?Y®n Plano liet. Zij had negen minuten nodig om de 3,5 meter van de ingang naar de zaal zelf af te leegen I heidsvoorlichtdng: Voor de landb. 12.40 Elektr. orgelspel. AVRO: 13.00 Nws. 12.17 Tentoonstellingsagen- Het programma bevat o.m. uit voeringen van „De wyze kater", door de toneelgroep Studio, cabaret door de winnaars van het cabaret festival „Cage '65" en de winnaars van het Famos-Jazz-concours, de Zuid-Nederlandse Opera met „Das Land des Laohelns", het Joego- slavisch danstheater „Beograd ivo lola ribai", het Michigan Youth Cho rale met 80 medewerkenden, de to neelgroep „Ensemble" met „De brui loft van Figaro" en de sluitings avond de Hoofdstad operette met „An der Schonen blauwen Donau". i In de zaal was Otto Premingers actiefilm „In Harm's way" de grote attractie op de officiële openings avond. De film, die gebaseerd is op een zeeslag uit de tweede wereldoorlog, is niet volledig ver toond, maar niettemin was het zonder enige twijfel de avond van Preminger. De Amerikaanse regis seur had een Boeing 707 straal vliegtuig gecharterd om een ge zelschap naar het festival te bren gen. Hij stond in het brandpunt van de belangstelling. Wat ook wel de bedoeling zal zyn geweest. Het was alleen jammer, dat John Wayne, hoofdrolspeler in „In Harm's way", niet kon komen. Maar ja hij is bezig zijn huis in Californië op te knappen De feestelijkheden begonnen met toespraken van enkele Franse autoriteiten. Tot degenen, die aan de openingsplechtigheid op het met bloemen bedekte toneel in dc festivalzaal deelnamen behoorden de vroegere filmacteur, toneel schrijver en entertainer Noel Coward, de Franse filmster Michele Morgan en de Italiaanse film schoonheid Elsa Martinelli. De vertoning van „In Harm's way" begon drie kwartier te laat, omdat de sterren, van de eerste en de tweede grootte alsmede zij die hopen eens een ster te worden in de hoofdingang van de zaal door fotografen werden bestormd. Berichten blijven gunstig (Van onze correspondent in Rome). De operatie van de zesjarige Siamese tweeling in Turijn, schijnt bijzonder goed te zijn verlopen, omdat nu. drie dagen na de operatie, de berichten nog steeds bijzonder gunstig zijn. Dit is dan voor het eerst dat in Europa een dergelijke operatie van Siamese tweelingen, die op deze bijzondere wijze met elkaar waren vergroeid, is gelukt. Er zyn natuurlijk nog andere Sia mese tweeh ngen van elkaar geschei den, onder andere in Nederland, maar een zo moeilijk geval als dit is in Europa tot nog toe niet voorge komen. Wel in Amerika, waar men drie van dergelijke operaties heeft ondernomen, waarvan er twee zijn geslaagd. De twee meisjes in Turijn liggen nog steeds in een zuurstof tent, maar ze bevinden zich In goede conditie, ze hebben geen koorts en hun bloeddruk is normaal. De medici zijn bijzonder tevreden en wijzen er ook op, dat de kinderen met zoveel I deliik de wens te kennen hadden begrip deze zaak hebben ondergaan, geven, later op de fiets samen uit- Men verwacht dat een dezer dagen stapjes te willen maken. de mededeling zal komen, dat zij buiten gevaar kunnen worden be schouwd. Over een week of drie zal het waarschijnlijk mogelijk zyn, dat zü voor het eerst hun bed zullen ver laten. Zij zullen dan echter moeten Ieren lopen, want tot nu toe hebben zij zich steeds voortbewogen op hun 4 benen en dan steeds in een zij waartse richting, zodat ze nu na tuurlijk nog niet gewoon kunnen lo pen. De kinderen zijn bijzonder inge nomen met het feit, dat ze binnen kort naar een echte school mogen gaan. Tot nu toe kregen ze onder richt van een onderwijzeres, die zich uitsluitend met hen bezig hield. Zij heeft verklaard dat de kinderen hun leeftijd ver en ver vooruit zijn wat geestelijke ontwikkeling betreft. Zij hebben reeds voor de operatie ge zegd, dat zij later muziek willen stu deren en dat ze hopen concertpia nistes te kunnen worden. De zusters van het kinderziekenhuis hebben reeds herhaaldelijk gezegd dat de beide meisjes bijzonder muzikaal zijn. De Italiaanse minister van Volksgezondheid heeft niet alleen een telegram gestuurd, maar tevens voor elk van de meisjes een fiets, omdat ze voor de operatie herhaal- 22.43 Jou; Nederland, een fllm- andaag verreden etap- NTS: 20.00 Nws. KRO: l vain Richard Strauss, 21.10-22.15 20.01 Het le documentair Dr. Jekyll en Mr. llyde, TV-spel. Veiling kunstschatten Bij Van Marie en Bignell in Den Haag zullen op 25 mei en volgende dagen meer dan 1500 nummers kunst en antieke voorwerpen worden ge veild. Onder de hamer komen stukken uit particuliere collecties en nalaten schappen o.m. van S. A. van Hooff t Roermond en M. von Schmidt auf Altenstadt-van Lawick uit Den Haag. Er zijn werken van Breitner, Ceza- ne, Israels, Mauve, Verbrugghen, Weissenbruck e.a. Naast olieverven zijn er aquarellen, tekeningen en etsen, antieke meubelen en kunst voorwerpen, munten, penningen, tapijten en Juwelen. „Grancolombiano" naar ons land Het Latijns-Amerikaanse dans theater „Grancolombiano" zal vier weken in 13 steden van ons land optreden van 20 mei t/m 16 juni. De groep bestaat uit 40 dansers, danse ressen, musici en technici, uit Pana ma, Venezuela, Ecuador, Peru en Colombia. In dit danstheater worden stylverschillen in authentieke vorm bewaard, zowel van de Indiaanse als van de Spaanse dansen. „Grancolombiano" wordt geleid door Hernando Monroy. Solisten zijn de zangeres Maria Fan en de musi cus Juan Francisco Sanchez. Het danst/heat er begint zijn tour nee in Eindhoven en bezoekt vervol gens Enschede, Hoorn, en Delft, treedt van 25 mei t/m 5 juni op in Carré in Amsterdam, verzorgt op 6 en 7 juni voorstellingen in de Kur- zaal in Scheveningen, en daarna in Heemstede, Apeldoorn, Hilversum, Breda, Groningen, Utrecht en Rot terdam. Zilveren jubileum ,.De Pauwhof" Concert op 21 mei „De Pauwhof", het internationale werk- en recreatie-oord voor beoe fenaars van kunsten en wetenschap pen in Wassenaar, viert dit jaar zijn 25 jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan biedt het bestuur op vrijdagavond 21 mei aan oud-gasten en aan de burgery van Wassenaar een concert aan in de Dorpskerk. Medewerking verlenen de oiganist dr. H. L. Oussoren, de violist Thomas Magyar en de hoboist Ryk- le van der Heide. Op het programma staat o.m. een werk voor orgel dat wijlen Sem Dres den In de bezettingstijd heeft ge componeerd toen hij in „de Pauw hof" was ondergedoken. Het Anjerfonds Zuid-Holland heeft voor dit kerkconcert een subsidie toe gezegd. Op zaterdagmiddag 22 mei zullen er in „De Pauwhof" een receptie en een reünie van oud-gasten worden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5