Tom Okker in Rome in kwartfinales Twintig clubs in eredivisie? De Kleine maakt beste indruk bij bandstoters JVS heeft voldoende tan puntenverdeling Nu ook nederlaag voor W ijnen FUSIE IN ROTTERDAM? VIERDAAGSE DUINKERKEN Sporttoto Ernstige valpartijen in Ronde van Spanje Oostenrijkers winnen in eigen RONDE a U.V.S.-V.U.C. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 MEI 1965 ZESDE BLAD I Uitslagen Van der Starp van UVS naar LFC De UI L I (Van onze correspondent) Xerxes en Excelsior voeren be- ikingen om tot een fusie te ko- 1. Als de plannen doorgaan zal combinatie starten als FC Rotter met als speelterrein Woude Xerxes en Excelsior vervolgen hun weg als amateurclubs. Voor nl moet het beslist ztfn. Feijenoord jaagt op groot wild (Van onze correspondent) Feijenoord zal in het komende ensferseizoen niet werkeloos toe- jn. Het doel van de jacht is echter el groot wild, om sterker te worden de strijd op de Europa Cup. i Nieuwe nederlaag voor Albanië De wedstrijd Noondierland -Albani j vrijdagavond in Belfast werd ge- eehl, heeft een voor Nederland on- nstig resultaat opgeleverd. De wrdieren wonnen nl. met 4-1 na voorsprong van 2-0 bij de rust. Albaanse tegenpumt was de eer- treffer diie dit land scoorde in vijf wedstrijden, gespeeld voor !p 5 van de voorronden van het wldkampioenschap. De stand is De tweede dag van het toer nooi om het Nederlands kam pioenschap bandstoten in Didam is sensationeel geëindigd. Van Leur versloeg namelijk Tini Wijnen (tot gisteravond de eni ge zonder verlies), waardoor het toernooi het weekeinde ingaat met vijf kandidaten voor de titel: De Kleine, Vultink, Van Oos terhout, Wijnen en Joop Roo- denburg. Van dit vijftal heeft De Kleine tot nu toe veruit de beste indruk achter gelaten, hetgeen alleen al blijkt uit zijn algemeen gemiddelde van 5.70, waarmee hij ruim een punt voor staat op alle anderen. De Kleine is ook de enige die in elke partij een serie van ongeveer 30 caramboles heeft gemaakt, een enorme rugge steun op een partijlengte van 150 ca ramboles. Ook tegen de falende Tee- i-Iarland sitseriand derland banië 5 3 1 1 7 8-4 5- 2 5- 2 1-11 4 3 0 1 6 4 2 115 5 0 0 0 0 loe komt mijn club uit? JVS Vermeer, Balkhoven, Van Kaay, Ravensbergen, Lardé, Wit- i&n, Teske Kantebeen, Holl, •en, Gouw. ASC Wurzer, Van Zegveld, Bek- ring, W. Spiering, Van der Waals, ipenheimer, Hins, De Goey, G. lering, Raaphorst, Staal. Oranje Groen Sloos, Mij er, Denen, Koet, Penneburg, Van Bel la, Kluivers, Holswilder, Jordens, rkuylen, Harmse. Schouderklop merkwaardig ongeluk a J gehad. i Hü had juist een sprint ge- wonnen toen Hans Kanters, de man die tweede werd, de Deen een goedkeurend klopje op de i schouder gaf. Maar Eugen reed op dat ogenblik nog met een 1 snelheid van 55 km en het klop- je bracht hem uit zijn even- wicht. Hy viel van de fiets, rolde een paar keer door en kwam stil te liggen op de betonnen grond. Hij bleek een sleutelbeen te heb- f q ben gebroken. gelaar presteerde de Kampenaar het om in één ruk dertig caramboles te scoren. Maar van wezenlijk belang voor de winst was diit niet, want De Kleine lag al in gewonnen positie. De grote verrassing was dus de ne derlaag van Wijnen, die tot en met de 22ste beurt zeker niet kansloos was tegen de sterk oarambolerende Van Leur (99-105). Toen Van Leur daarna echter series van 16 en 20 produceerde, had Wijnen geen ver- WIELRENNEN De Brit Vincent Denson heeft gis teren de derde etappe van de Vier daagse van Duinkerken gewonnen. De beste Nederlander was Arie den Hartog met een 20ste plaats. De uitslag van de derde etappe (Valenoiennes-Duinkerken, 260 km): 1. Denson (GB) 5.27.27; 2. Debreucker (Belg.) 5.31.09; 3. Gilbert Desmet 1 (Belg.) 5.32.42; 4. Gilbert Desmet 2 (Belg.) 5.32.44; 5. Reybroek (Belg.); 6. Preziosi (It.); 7. Kerkhove (Belg,); 8. Beheyt (Belg.)9. Van Conings- loo (Belg.); 20. Den Hartog (Ned.); 23. Van Espen (Ned.)29. Van Don gen (Ned.), aillen in dezelfde tijd als nummer vier. Het algemeen klassement ziet er na de derde etappe als volgt uit: 1. Gustave Desmet (Belg.) 17.06.08; 2. Decabouter (Belg.) 17.06.38; 3. G. Desmet (1) (Belg.» 17.06.47; 4. Kerck- hove (Belg.) 17.06.48; 5. Everaert (Fr.) z.t.; 6. Den Hartog (Ned.) z.t.; 7. Van den Berghen (Belg.) z.t.; 8 Maliepaard (Ned.) z.t.; 11. Van Don gen (Ned. 17.07.04; 13. Van Espen (Ned.) 17.07.32; 14. Jansen (Ned.) z.t. Van Leur De Kleine Teegelaar Wijnen Doggen 134 29 16 4.62 Vultink 150 29 20 5.17 Van Oosterhout 150 32 19 4.68 Roodehburg 86 32 11 2.68 Wijnen 106 29 16 3.65 Van Leur 150 29 22 5.17 Teegelaar 70 24 13 2,91 De Kleine 150 24 30 6.35 Stand na twee dagen: 1. De Kleine 6 pnt. 5.70 alg. gem.; 2. Vultink 6 4.54; 3. Van Oosterhout 6 4.33; 4. Wijnen 6 3.97; 5. Roodenburg 4 3.60; 6. Van Leur 2 4.09 7. Doggen 2 3.73; 8. Teegeüaar 0 3.42. Aan de sporttoto van het afgelo pen weekeinde werd door 581.486 per sonen deelgenomen. De totale inleg bedroeg f 836.178. Er waren geen winnaars van de eerste prijs. Negen deelnemers kwa men in aanmerking voor de tweede prijs. Zij ontvangen bruto f 20.439. De derde prijs wordt door 33 geluk kigen gedeeld. Per goed ingevulde kolom wordt bruto f 2.787 uitge keerd. Het elftal van Benfica, dat I veerd. I ningen van Augusto (links) en zondag tegen Ajax speeltis gis- De douaniers hadden meer doelman Calad. dan voor de so- teravond op Schiphol gearri- belangstelling voor de handteke- bere inhoud van hun koffertjes. De Nederlandse kampioen Tom Ok ker plaatste zich gisteren voor de kwartfinales van de internationale tenniskampioenschappen van Italië, een van de zes belangrijkste toer nooien ter wereld. Hij won met 63 63 57 64 van de Joegoslavische Davis-cupspeler Nicola Pilic. Hoewel men niet kan zeggen, dat de Joegoslaaf opzettelijk beneden zijn kunnen speelde, was het wel zo dat een overwinning voor hem weinig aantrekkelijks meer had. De Joego- Rik van Looy wint opnieuw Slavische tennisbond had n.L Pilic en Jovanovic opgedragen direct naar huis terug te keren voor de voorbe reiding op de Davis-cupwedstrijd te gen Rhodesië. Toen het bericht bin nenkwam, had Pilic juist de afgebro ken partij voor de derde ronde tegen de als vijfde geplaatste Amerikaan Frank Froehling in winst omgezet (1—6 6—3 7—5 6—4). In eefste in stantie nam Pilic daarop het besluit zich uit het toernooi terug te trek ken. Later besloot hij evenwel toch te spelen. Tom Okker komt nu in de kwartfinales uit tegen de als vierde geplaatste Italiaan Nicole Pietran- geli. Deze won met opmerkelijk ge mak van de Britse Davis-cupspeler Roger Taylor met 61 61 75. Bij de laatste acht van de kampi oenschappen in Rome bevinden zich twee Spanjaarden: de als eer&te ge plaatste Manuel Santana en Juan Gisbert, de Braziliaan Ronald Bar nes. de Italiaan Pietrangeli, de Ne derlander Tom Okker, de Hongaar Gulyas, de Amerikaan Richey en de Australiër Martin Mulligan. Ook in het herendubbel kwam Tom Okker een ronde verder. Samen met de Australiër Colin Stubs won hij in de eerste ronde met 62 62 62 van de Italianen Gaetano di Maso en Antonio Maggi. Voor de vierde maal heeft de Belg Rik van Looy een etappe in de Ronde van Spanje gewon nen. Gisteren triomfeerde de in de rit van Sagonte naar Salou over 237 km. Deze negende dag van de Vuelta werd gekenmerkt door een aantal valpartijen, waarvan de gevolgen ernstig waren. De eerste valpartij deed zich voor halverwege de koers, toen de Span jaard Lopez Munoz tijdens een afda ling zodanig kwam te vallen dat hij buiten bewustzyn naar een zieken- VOETBALPROGNOSES steeds is de tweede degradant t de eerste klasse B niet bekend, i elftallen komen met nog wedstrijd voor de boeg in nmerking voor de fatale voor- tste plaats. UVS is er (in theo- althans) één van. blauwwitten ontvangen morgen eens in gevaar verkeren de Haagse VUC. De Leidenaars, hun „winnende" opstelling innen de lfjnen brengen, doen er het ene, nog benodigde untje binnen te halen. Trouwens, VUC is met één punt een heel 4 uit de zorgen. verdere programma is, de vier- e uitgezonderd, van zeer cheiden omvang. In de der klasse A speelt Alphia de uit wedstrijd tegen Spoorwijk. Een ge- kspel ligt het meest voor de d. Foreholte, DOSR en Alphen uitgespeeld. vierde klasse A kan het doek (""gen voor ZLC vallen. Een ne- laag in de thuiswedstrijd tegen Woerdense VEP en puntenwinst SJZ (thuis tegen VVSB) be kent degradatie voor de Leide naars. Concordia heeft in deze af deling de beste kansen tegen het oekende SJC, terwijl bij War- ttundaLisse de krachten elkaar veel zullen ontlopen. WS krjjgt in de vierde klasse B (waar DOCOS is uitgespeeld) haar eede en voorlopig ook laatste bans op redding. Wanneer de Lei enaars de uitwedstrijd tegen BNT winnen en dat moet kunnen de plaats in de KNVB weer voor jaar veiliggesteld, je Groen heeft in tegenstelling LDWS de kans op behoud niet Peer in eigen hand. Toch zullen Leidenaars morgen tegen ASC laatste kleine kansje op red ding moeten grijpen. Maar even tuele winst op ASC is niet vol doende. GSC, dat nog door Oran je Groen kan worden ingehaald, moet dan ook haar laatste thuis wedstrijd tegen Wassenaar verlie zen. En of dat laatste inderdaad gebeurt huis moest worden gebracht. Twee honderd meter voor de streep, tijdens een massale eindsprint, vielen twintig coureurs over elkaar heen. Naast een aantal lichtgewonden moesten de Belg Van Aerde, tweede in het alg. klassement en de Spanjaard Perez Frances met resp. hoofd- en been wonden .naar een hospitaal. De enige belangrijke ontsnapping kwam na 83 km, toen de Fransman Aimar wegliep en de gele trui-drager Wolfshohl, Thielin, Van Schil, Perez Frances, Cazala en Depauw in zijn kielzog kreeg. Het peloton reageerde onmiddellijk en na 20 km was de strijd gestreden. Het gehele peloton arriveerde aaneengesloten in Salou. Na de valpartij won Van Looy. Uitslagen De uitslag van de negende etappe luidt: 1. Van Looy (Belg.) 5.47.23 met bonificatie 5.46.23, 2. Verbeeck (Belg.) z.t. met bon. 5.46.53, 3. Grain (Frank rijk) z.t., 4. Alomar (Spanje) z.t., 5. Vuillemin (Frankr.), z.t., 9. Suarez (Spanje) z.t. en 10 Verhaegen (Belg.) z.t. De rest van het peloton eindigde in dezelfde tijd als Van Looy. Algemeen klassement: 1. Wolfshohl (Did.) 46.32.54, 2. Poulidor (Frankr.) 46.36.44, 3, Thielin (Frankr.) 46.37.38, 4. Van Looy (Belg.) 46.39.24, 5. Man- zaneque (Spanje) 46.41.12, 6. Eche- verria (Spanje) 46.41.52, 7. Kunde (Did.) 46.42.02, 8. Vuillemin (Frankr.) 46.45.04 en 9. Junkermann (Did.) 46.46.03. ÉrJ De Oostemrijker Karl Dovits heeft gisteren het eerste deel van de vijfde etappe van de Ronde van Neder- Oostenrijk voor amateurs, een rit over 115 km van Krems naar Otten- stein, in 3 uur 8 minuten 53 secon den gewonnen. Het tweede gedeelte Ottenstein Langenlois over 84 km) had weinig te betekenen. De coureurs „wandelden" rustig voort. Het peloton kwam in gesloten formatie bij de eindstreep, waar de Oostenrijker Csenar toonde over de beste sprinterscapaciteiten te be schikken. Hij versloeg op de streep zijn landgenoot Sohattelbauer en de Nederlanders Geraeds en Schepers. De uitslag van het eerste gedeelte luidt: 1. Dovits (Oostenr.) 3.08.53; 2. Osenar (Oostenr.) 3.08.55; 3. Sohat telbauer (Oostenr.) 3.08,59; 4. Willi Geraeds (Nederl.) z.t.; 5. Eberl (Oostenr.)6. Wim Schepers (Ned.) 7. Pospisil (Tsj.-Sl.)8. Karnister (Oostenr.); 9. Furian (Oostenr.); 10. Frisch (Oostenr.) (allen zelfde tijd als Schattelbauer. Onze landgenoot Willem Schepersin een van de finish- plaatsen van de Ronde van Neder-Oostenrijk, in gesprek met de Europese kampioene kunstrijden Regine Heitzer. De uitslag van het tweede deel was; 1. Csenar (Oostenr.) 2.00,06 2. Schattelbauer (Oostenr.) z.t.; 3. Geraeds (Ned.) z.t.; 4. Schepers (Ned.) z.t.; 5. Van der Flaas (Belg.) z.t.; 6. Krainister (Oostenr.) z.t.; 7. Eberl (Oostenr.) z.t.; 8. Haubert (Oostenr.) z.t.; 9. Pospisil (Oost.) z.t.; 10. Kalan (Oost.) z.t. Het algemene klassement ziet er na de vijfde etappe als volgt uit: 1. Furian (Oostenr.) 16.40,24; 2. Geraeds (Ned.) 16.40.55; 3. Schattel bauer (Oostenr.) 16.41,10; 4. Frisch (Oostenr.) 16.24,05; 5. Kretz (Oost.) 16.43,22; 6. Inbhaler (OóSt.) 16.43,35; 7. Hummenberger (Oost.) 16.43.38; 8. Csenar (Oost,) 16.44,52; 9. Hiebl (Oost.) 16.46,48; 10. Varga (Oost.) 16.48,09; 18. Schepers (Ned.) 16 52.32. Match Clay-Liston niet in Boston De voor 25 mei vastgestelde wed strijd om het wereldkampioenschap en Sonny Liston, die overigens door zwaargewicht tussen Cassius Clay slechts weinig boksinsiders wordt gezien als een „echte" titelstrijd, zal niet in Boston kunnen plaatsvinden. De officier van Justitie van Boston, Garrett Byrne, heeft daartegen be zwaar gemaakt, nadat hem inizage in de akten van het gevecht geweigerd Oorspronkelijk zou het gevecht Clay—Liston reeds op 16 november vorig jaar hebben plaatsgevonden. Het werd toen echter ver^phoven omdat Clay een hernia-operatie moest ondergaan. Door de World Boxing Association wordt sinds enige tijd niet Clay, maar diens landge noot Ernie Terrell als wereldkam pioen in het zwaargewicht erkend. De organisatoren van de match Clay—Liston hopen het gevecht in Lewiston/Maine, de woonplaats van Liston's manager door te kunnen laten gaan. WIELRENNEN Sjefke Janssen ploegleider in Toekomst-ronde De sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Wielrenunie heeft in overleg met coach J. Middelink, als ploegleider voor de Tour de l'Avenlr 1965 aangewezen Sjefke Janssen uit Elsloo. Sjefke Janssen is reeds enige malen als ploegleider opgetreden. Het vorige jaar werd de Nederlandse ploeg in de Ronde van de Toekomst geleid door Gerrit Sohulte. Een club minder en van competitie moet gehele indeling op de helling (Van onze correspondent) Er bestaat nog een kans, dat NAC, Siltardia, Blauw Wit en Velox vol gend jaar in de eredivisie spelen! Indien er nog twee clubs uit ons betaalde voetbal fusioneren of wanneer er nog een terugkeert naar de amateurs is het al zover. Na de fusie van Sportclub Enschede en Enschedese Boys de nieuwe FC Twente zijn er nog 62 clubs in het betaalde voetbal. Met een indeling zoals nu van 16 clubs in de ere- en 16 in de eerste divisie, blijven er dus nog dertig clubs over voor de tweede divisie. Dat worden dan twee afdelingen van 15 teams. Te weinig het semi-professionalisme verlaten moet de competitie-indeling van hoogste afdeling zouden worden geplaatst. it de eerste divisie zou dan ook geen elftal degraderen. Bovendien sou deze klasse dan aangevuld wor- len met de vier bovenste teams lit de ranglijsten van de tweede livisies. iet betaalde voetbal op de helling, viisschien gebeurt dat zelf nu al. Jr zijn nl. vele bestuursleden van lubs uit de tweede divisie, die vra- ;en om minstens achttien wed- .iryden per seizoen. Een bekend jificial als Barend Hoogeveen is v»an mening, dat men eigenlijk nu al naar een wijziging toe moet! Twintig ste divisie ook. De andere teams, afhankelijk van fusies dus onge veer 20, zouden dan in een tweede divisie komen, leze nieuwe indeling zou betekenen, dat naast de gepromoveerde club Eiinkwljk en Willem 2, ook de de gradanten NAC en Sittardia en de nummers drie en vier van de eerste divisie Velox en Blauw Wit in de Besprekingen .Alles hangt af van clubs, die fusio neren of terugkeren naar de ama teurs", zei Henk Zon, prominent bestuurslid van de sectie betaald voetbal ons. „Er zijn momenteel fusiebesprekingen tussen Het Gooi en Hilversum, BW en Wiihelmi- na, in Haarlem en tussen Excelsior en Xerxes. Maar je weet het, de besturen kunnen wel willen, de le denvergaderingen nemen uiteinde lijk de beslissing. Volgens mij moet als er nu nog maar een club af valt,. de hele competitierege ling opnieuw bekeken worden. Maar pas in de tweede helft van deze maand, als de fusiebesprekin gen in kannen en kruiken moeten •zijn, kunnen we iets definitiefs zeggen!", aldus de heer Zon. De clubs, die nog bij promotiewed strijden betrokken zijn, doen er echter goed aan om alvorens alles delmitief is hun allerbeste beentje voor te zetten Advertentie Zondag 2.30 uur de belangrijke wedstrijd In Stuttgart Trudy Groenman kwam het verst De drie Nederlandse tennismeisjes, lie aan het 50ste internationale ten nistoernooi in Stuttgart deelnemen, zijn uitgeschakeld. Betty Stöve ver loor van de Australische Jill Black- man met 2-6 3-6. EUy Krocké moest na een zeer enerverend, twee uur durend duel, haar meerdere erkennen in de Engelse Vivian Dennis. zy ver loor in drie sets: 10-12, 6-4, 0-6, waarbij zy in de eerste set by de stand 5-2 in haar voordeel drie set- points niet „waar" kon maken. Trudy Groenman schaarde zich by de laat ste acht. zy zegevierde over de Duit se Kora Schediwy in twee sets: 6-4, 8-6, maar werd inde kwartfinales met 4-6, 0-6 uitgeschakeld door Helga Niessen, tweede op de Duitse rang- ïyst. Advertentie GEWICHTHEFFEN De LAC „De Spartaan" organiseert als afsluiting van het wedstrijdsei- vanavond een wedstryd tegen zeer sterke SSS uit Alkmaar. De Spartaan komt als volgt uit. Junio ren: S. Bavelaar, J. Gout, J. Tege laar, F. «Maryt, A. Swagers, S. A. Wil- lemse. Senioren: J. Tegelaar, A. Hille- brandt, P. Segaar, S. Holswilder, H. Zierkzee, D. v. 't Riet, en de Oxfordse gewichtheffer Donrowce. die met va kantie in Leiden is. Deze wedstrijden worden gehouden in het lokaal Langebrug naast Brandweer en beginnen om half acht.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19