Fikse boeten voor „wrak-berijders" Reclame - campagne flats aan Churchilllaan ZE ZEGGEN DAT DAT IS WAAR Belangrijke in bestuur K.N.M.B. wijziging alles-kan mettsesA MR. G J. WOUDSTRA IN LEIDSE RAAD: Onder hen, die bereid rijn hogere huur (f 150 per maand) te betalen Zilveren van stad ere-pennmg Leiden voor mej. dr. Hovens Gréve A. J. Jvcl. Zanden is nu voorzitter PIERROT LETDSCH DAGBLAD DINSDAG 4 MEI 1965 (Advertentie) „Laat de gemeente een groots opgezette reclame-campagne ont wikkelen voor het betrekken van een in de woningwetbouwsector A bouwen flat aan de Churchilllaan, waarvan er 336 zullen worden jebouwd (huur circa f 150.- per maand met inbegrip van centrale jerwarming). Een campagne, welke vooral gericht dient te zijn lp die Leidenaars, die krachtens hun financiële positie een hogere [uur kunnen en ook willen betalen. Momenteel zijn er tal van in- jezetenen, die een woningwetwonig (met een aannemelijke huur- jrijs) bezet houden en bereid zijn, voor wat meer comfort, een jogere huur te betalen. De dan vrij komende woningen, zouden hegewezen kunnen worden aan hen, die op grond van hun in- omen op een goedkopere woning zijn aangewezen". Goedkopere woningen komen dan vrij [Tot deze suggestie kwam gistermid- in de raad de heer Woudstra ■ot. Chr.) de behandeling van voorstel om aan de ChurchiU- tussen het bejaardencentrum i Vliet en de studentensterflat flatwoningen, met inbegrip van garages, te bouwen. Het complex vierkamer- en 48 vjjfka- woningen, alle met ingebouwde jncheruimte. Een binnenplein voor- parkeergelegen- 'eneinde zijn gedachten gestalte geven legde de heer Woudstra de fid het volgende voorstel voor: p. en W. worden verzocht: a met Ie ten dienste staande middelen de ndacht der Leidse bevolking op dit ïwplan te vestigen, en op de in- letenen een beroep te doen om, hun financiële draag- icht het mogelijk maakt een ho- huishuur te betalen dan door in feite betaald wordt, door het rekken van een duurdere woning huidige woonruimte vrij te ma- voor hen, die op grond van hun men op de goedkopere wonin- zijn aangewezen; de aan de Churchilllaan te bou- woningen bij voorrang toe te en aan hen, die zich bereid ver- iren aan de sub a bedoelde op- ep gevolg te geven; gemeenteraad een rege- te leggen krachtens welke b bedoelde personen ten Qlte van de gemeentekas een tege- vetkoming kan worden verleend in i door hen te maken kosten van rhuizing en wederinrichting. o. Veel instemming ojtJit de hierop volgende discussies >ek al spoedig, dat alle fracties _'or deze suggestie konden voelen. Van Nienes (PvdA), die nog kele details van de bouw besprak, n zich niet veremigen met het ste- 11Sbouwkundige aspect van het plan. ^'issen bejaardencentrum en studen tenflat zal h.i. thans een eentonige, aggerekte bebouwing ontstaan. «Haar fractiegenoot, de heer Som- ïling, die het toekomstige woon- veinfort in deze flat toejuichte, zag l0r! in de toekomst ook bij verdere Jfyningwetbouw gaarne toegepast. L is dit een eerste vereiste. Welis- -4ar wordt de huur circa f 35 per iek, doch men dient te bedenken, t de verwarming bij deze prijs is jegrepen. Ook mevr. Spierenburg vdA) maakte een praktische op- irking: het verdient aanbeveling i het huisvuil, voordat dit in de ►rtkoker verdwijnt, in een papie- a zak te doen. Cl» gcv<»5 I aan de de sub l Voorstel Woudstra in handen van studiecommissie Eowel wethouder Piena als tvet- (der Van Hoek hadden bü hun lediging van het voorstel van het ege weinig moeite om de raad li deze bouw te overtuigen, temeer ar B. en W. bereid bleken te zün l het voorstel van de heer Woud- voor te leggen aan de inmiddels festelde studiecommissie inzake tningen In aanbouw, r.a.v. de opmerking van mej. Van enes deelde wethouder Piena mee, t het plan in stedebouwkundig op- I iht verantwoord is. De kwestie van I /afvoer van huisvuil zal nog beke- I Vi worden. Conform het voorstel irdt dan besloten. Omschakeling van voltage het voorstel akkoord zou gaan. Alle overige door ons reeds gepubliceerde voorstellen werden z.h.s. goed ge keurd. Bij de behandeling van het voorstel een afrastering te plaatsen langs de terreinen van twee openbare kleuter- soholen dit om vernieling te voor komen drongen de heren Versnel en Kuyt (P.v.d.A.) aan om meer po litietoezicht en een actie om de bal dadigheid van de jeugd tegen te gaan. Benoemingen en ontslag Bij de aanvang van de zitting is de geloofsbrief van het nieuw be noemde lid, mej. M. C. J. van Buel KVP) onderzocht. Aangezien tegen haar toelating geen bezwaren be stonden. zal zij in de zitting van 24 mei worden geinstalleerd. Tot tij delijk leraar aan het Gymnasium werd benoemd de heer C. de Zoeten, idem aan het Rembrandt-lyceum de dames drs. J. M. Kuyper-Loen. drs. M. Noest-Elenbaas en de heer L. van Maris. Eervol ontslag werd ver leend aan de heer J. van Steenis, do cent aan het Rembrandt-lyceum en mej. Th. M. H. Verboog-Papot, hoofdleidster van de kleuterschool ,De Boterbloem". Nog voor deze benoemingen aan de orde werden gesteld wenste de heer Woudstra wethouder Menken ens de raad geluk met de hem verleende koninklijke onderscheiding (ridder in de Orde van Oranje Nas sau). OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren: Anna M. J., d.v. J. L. W. Woiffenbufctel en C. J. J. Boere. Cor nelia M. A., d.v. J. L. W. Wolffenbut- tel en C. J. J. Boere. Johannes A., z.v. >uljn. Ondertrouwd: M. C. M. Sandiifort M. G. M. Buikstra. H. van Borssen L. M. Blokland. Getrouwd: P. W. E. van der Boog A. C. M. Hakker, J. C. van Rijn P. de Vries. J. Roefstra en W. Bontrc gelegenheid te geven met een werk- investeringspx-ogramma te komen. Met een eenvoudige mededeling is i. met één pennestreek de omscha keling van het voltage voorlopig van de baan. De heren Ten Broek (KVP) Frans (PSP) en even later ook rr. v. d. Blom-Vijlbrief (CPN) konden voor een groot deel de opvat tingen van de heer Sommeling de len. Wethouder Harmsen, die het voor stel verdedigde, kon het niet met de heer Sommeling eens zün, dat de omschakeling van voltage nu „met pennestreek" van de baan was. Integendeel ook B. en W. zün er- overtuigd, dat deze omschakeling binnen het raam van de mogelükhe- er moet komen. De ombouw op aardgas moet echter prioriteit heb ben. Een ombouw, welke in het eerste kwartaal van 1967 voor het gehele xrgingsgebied een feit zal zijn. De uitwerking van een werk-, resp. investeringsprogramma is een aan houdende zorg van het college van n W.. Reeds donderdag wordt in de investeringscommissie wederom dit programma gesproken. Tot het ministerie van Binnenlandse Za ken is het verzoek gericht om Lei den tegemoet te komen in de finan ciering van de voorzieningen t.b.v. de SLF. Evenails de raad, ligt ook het college de ombouw van elektrische apparaten na aan het hart. Over deze ombouw zal de raad zo spoedig mogelijk worden ingelicht. Met tegen dit voorstel te stemmen, neemt de raad, aldus de wethouder, een grote verantwoordelijkheid op zich. De voorzitter onderstreepte met klem het beroep van de wethouder het voorstel aan te nemen. Ook .na deze uiteenzetting was de heer Sommeling niet overtuigd. De toelichting op het voorstel is onvol doende. een investeringsprogramma ontbreekt en een voltage-ombouw is zeer urgent. Teneinde met zijn frac tie in onderhandeling te kunnen tre den, vroeg spreker schorsing van de zitting aan. i een beraad van tien minuten, verklaarde de heer Sommeling met het voorstel wel akkoord te kunnen gaan, mits de raad op korte termijn investeringsschema wordt voor gelegd, waarin mede een beschou wing over de tüd van omschakeling in het voltage is opgenomen. Wethouder Harmsen, die namens en W. dankbaar was voor het in- smen van dit standpunt, zegde de raad spoedig een dergelijk schema toe, opgemaakt naar de toestand van 1 mei jl. Spreker voegde hieraan toe, dat ook B. en W. van oordeel zyn, dat een omschakeling naar 220 volt snel mogelijk dient te geschieden. Conform besloten. Stemmen over overkapping was slechts één voorstel, dat deze middag om een hoofdelyke stemming vroeg, t.w. het voorstel om op de binnenplaats van het politie bureau een overkapping aan te bren gen. B. en W. vroegen hiervoor een krediet van f 43.500 aan. De heer Roorda (PvdA) oordeelde het onjuist, dat in een tijd, dat de gemeente de financiën terdege in de gaten moet houden, een dergelijk bedrag wordt uitgetrokken. De kel der, die diexxt voor de opslag van gevonden rijwielen, kan z.i. best ge handhaafd worden, terwijl het geen eerste noodzaak is, dat het Leids Po litie Muziekgezelschap aan een nieuwe repetitieruimte wordt gehol pen. De voorzitter was het met deze opvatting echter niet eens. De kel der is beslist ongeschikt, met name het personeel dat er dienst moet doen. Ook een nieuwe repetitieruim te is voor het LPMG een gezel schap, dat de korpsgeest sterk sti muleert dringend gewenst. Met het oog op het steeds beschikbaar zijn van de leden van dit gezelschap ook tijdens de repetities kan niet elders een onderkomen worden gezocht. Het voorstel in stemming gebracht, werd aangenomen met tegen 5 stemmen (tegen de dames Van Nienes en Spierenburg- heren Van Baaren en Molle PvdA en Frans PSP). Vooraf had de heerl Kloot, die ook drie decenni Roorda nog verklaard, dat hy met I deel van het bestuur heeft Aan mej. dr. C. Hovens Gré ve, die enkele maanden geleden haar gouden jubileum als arts herdacht, werd vanmiddag de zilveren ere-penning der ge meente Leiden uitgereikt. Mej. Hovens Gréve kreeg deze on derscheiding op grond van haar ver diensten voor de volksgezondheid en het maatschappelyk werk. Zü ontving de penning uit handen van de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, tydens een plechtigheid in de koffiekamer van het Stadhuis. De burgemeester verzocht de jubi lerende (huis) arts in deze ere-pen ning niet alleen een uiterlijk blijk van waardering te zien, maar ook de grote geestelijke waardering, die men in het Leidse stadhuis voor haar heeft. Namens de afdeling Leiden van de Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunst gaf hierna dokter J. H. Pleiter uiting aan zijn gevoelens van sympathie voor zijn vrouwelijke col lega. „Uw altijd durende optimisme en Uw begaafdheid in het oplossen van problemen behoren tot Uw voor naamste eigenschappen", zei dokter Pleiter. Hij zag in het werk van mej. Hovens Gréve een stimulans in het denken en doen van alle Leidse art- De burgemeester reikt de ere penning uit aan mej. Hovens Gréve. (Foto L.D ./Holvast) PANORAMA AAN CULTUUR DOET MAAR IN HET NUMMER VAN DE VORIGE WEEK BESTEEDDEN WIJ DRIE PAGINA'S AAN BADPAKKEN. NASSAULAAN 51 - HAARLEM Voor Je Leidse kantonrechter Een 18-jarige bijrijder uit Leidschendam kreeg naast een geld- tot de conclusie en wel gezien het feit, dat het rapport van de gebre- subs 16 dagen een voorwaardelijke hechtenis- W. Zivart ere-voorzitter J. H. v. d. Kloot ere-lid boete van totaal f straf van 8 dagen met een proeftijd van 1 jaar opgelegd. De hech- tenisstraf werd hem door de kantonrechter, mr. W. de Koning, op gelegd bij wijze van „stok achter de deur", die in actie zal komen als de jongeman weer „op heterdaad" achter het stuur van een auto wordt betrapt. Hij stond gisteren terecht, omdat hij op 24 januari JL in de Steen straat in Leiden werd aangehouden met een vehikel, dat de naam auto nauwelijks verdiende. Bovendien be de jongeman geen rijbewijs. „Het voertuig betekende een zeer ernstig gevaar op de weg", stond er in het politierapport. „Ik had hem pas voor gekocht en hij was zo slecht nog niet", voerde verdachte tot zijn verdediging aan. Op de vraag waar hij zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn toch een auto had aangeschaft en er bovendien mee gaan rijden antwoordde de jon geman laconiek: „Ik bezat zo'n ding eenmaal niet". Onheus e officier, mr. J. A. J. van de Bruggen, laakte verdachtes gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel in hoge mate en onthulde bovendien, dat deze bij zijn aanhouding des tijds zeer onheus tegen de politie was opgetreden. Inzake het niet hebben van een rijbewijs eiste hij tegen ver dachte een boete van f60 subs. 12 dagen en wat betreft de vele gebre ken in totaal f 60 boete subs. 12 da gen, en de vernietiging van Rijkswe ge van het in beslaggenomen vehi kel. Met een schouderophaal beduidde verdachte, dat hij niets meer had op te merken. Hij knikte even later be vestigend toen de kantonrechter nog opmei-kte: „U heeft volgens het pro ces-verbaal nóg een auto, waarmee u dus zonder rijbewijs eveneen weg onveilig kunt gaan maken". In verband hiermee besloot kantonrechter om verdachte zowel tot genoemde geldboete als tot voorwaardelijke hechtenisstraf veroordelen om zodoende by wijze van waarschuwing de celdeur alvast „op een kier te zetten' In het bestuur van de afdeling i maakt, kreeg op deze avond het ere- van de Kon. Ned. Midden- "^maatschap. HU achtte evenals de standsbond is een belangrijke ZTZ'IZ wijziging gekomen. Op de gisteravond in restau- WRcirdurillS rant Van der Heijden gehouden jaarvergadering van deze afde ling nam de heer A. J. J. van der Zanden de voorzittershamer over van de her W. Zwart, die gedurende niet minder dan der tig jaar zijn leidinggevende taak heeft vervuld. Aan de heer Zwart werd op dezelfde bijeen komst het ere-voorzitterschap van de Leidse afdeling aangebo den. De secretaris, de heer J. H. De aftredende voorzitter en secre taris mochten ook een aantal stof felijke blijken van waardering ont- vangen: de heer Zwart werd met een platenbon en een doos sigaren van gigantische afmetingen verblijd, de heer v. d. Kloot met een boekenibon en een wandelstok. De vice-voorzit- ter, de heer J. Th, Balfcenstein, ver tolkte de gevoelens van alle leden, toen hij zioh met enkele woorden van dank en waai'dering „ik vind dit een fatale datum" tot het scheidende tweetal richtte. Behalve dit tweetal trad ook de heer M. A. Susan uit het bestuur. Hij lang I werd een prettige persoonlijkheid uitgc- i genoemd en bovendien met .een De afgetreden secretaris Van der Kloot, de nieuwe voorzitter Van der Zanden en de oud- voorzitter Zwart (v.l.n.r). (Foto L.D./Holvast) boekenbon verrast. De heer M. Blitz, die ook al aftredend was. werd bij acclamatie herkozen. De heer A. J. P. Eichhorn, die al eerder in het be stuur van de Leidse afdeling zitting heeft gehad, zag zich op deze avond nogmaals in het bestuur gekozen en voorts aanvaardde de heer P. Hoo- gendoorn een bestuursfunctie. Ledenverlies Aan deze bestuux-sverkiezing ging een vrij korte agenda vooraf. De wnd.-secretaris, de heer A. van Dorp, maakte in zijn jaarverslag melding van een ledenverlies. Telde de afde ling aan het begin van het afgelopen jaar 183 leden, aan het eind van dat jaar waren er 167 leden. Er worden echter ernstige pogingen ondernomen om het verloren aantal terug te win- De penningmeester, de heer A. J. Kors, werd dank gezegd voor het voortreffelijk beheer van de pen ningen. Hij rapporteerde, ondanks de jubileumkosten van het afgelopen jaar, een batig saldo. Tenslotte werd op deze vergade ring aandacht gevraagd voor het congres van de K.N.M.B. op 10 en 11 mei a.s. in Assen, aantrekkelyk programma is gesteld. de politiedeskundige i „het karretje" had ontdekt bijna 2 pagina's besloeg. De officier eiste zowel een boete tn in totaal f125 subs 25 dagen als de vernietiging van het in beslagge nomen vehikel. Het vonnis werd f 100 boete subs 20 dagen. Inzake de geëiste ver beurdverklaring van „het voertuig" luidde het vonnis conform. Remmen Een 31-jarige bouwkundig opzich ter uit Valkenburg had op de 's-Gra- vendamseweg in Noordwükerhout zo hard op de rem van zün auto ge trapt, dat deze al slippende tegen de gevel van een woonhuis was opge botst en vervolgens een hek had ge ramd, hetgeen een niet geringe ra vage opleverde. Gezien de getuigen-verklaringen kwam de officier tot de conclusie, dat verdachte zijn eventuele schrik reactie destijds geheel aan zichzelf te wijten had. "De ernst van de over treding en de gevolgen ervan in acht nemende kwam hy tot de eis van f80 boete subs. 16 dagen. Verdachte vond de eis rijkelijk hoog. De kantonrechter echter niet, die verdachtes rijwijze dermate laak baar vond, dat hij slechts f5 van de eis afdeed en derhalve vonniste met f75 subs. 15 dagen. Bier Een 23-Jarige grondwerker uit Lei den kon zich echt niet meer herin neren hoeveel hij begin december jl. had neergeteld voor 't tweedehands- karretje, waarmee hy gezien de to taal ondeugdelijke staat waarin het verkeerde de weg onveilig maakte. „U zult zich het bedrag heus nog wel herinneren, maar het zal zo laag zijn geweest, dat u het niet durft te noemen", kwam de kantonrechter Een 28-jarige cafetariahouder uit Katwijk moest zich verantwoorden omdat hij op 25 januari Jl. zonder de vereiste vergunning van B. en W. niet alleen een aantal flessen bier ln voorraad had, maar de inhoud hier van had uitgeschonken tijdens een feestje, dat op de zolder van een re derij werd gehouden en voor welk feestje hij de levering van „spijs en drank" op zich had genomen. „Ik had de vereiste vergunning aangevraagd", verklaarde de overtre der gisteren. De vergunning was voor het feest begon weliswaar nog niet verleend, maar ook was van gemeen tewege geen nadrukkelijk verbod tot het schenken van „een biertje" bin- I nengekomen. „Wie zwijgt stemt toe" Geheugen vond verdachte en was dus maar tot de bierschenkerij overgegaan. „Toch niet zo onlogisch", vond hU zelf. Zonder vergunning was het nu een maal een overtreding en daarom eis te de officier twee boeten van f10 subs. 2 dagen. Officiële publikaties VERORDEMM aard van de bebouwing en het gebruik van de gronden, een en ander betref fende het gebied tussen de Heren gracht, ile Nieuwe Rfjn, de Zyislngel en de Zuldsingcl. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij een bouwverbod voor gronden, gele gen, tussen de Herengracht, de Nieuwe Rijn, de Zijlsingel en de legen ln het onder a. bedoelde ge bied; een verordening tot regeling van de aard van de bebouwing en het ge bruik van de gronden, gelegen ln het onder a. bedoelde gebied. sluit LEIDEN. 4 mei 1965. De Burgemeester voornoemd, VAN DER WILLIGEN. BEDIENING BRUGGEN OP 5 MEI 1965 Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op woensdag 5 mei 1965 de gehele dag niet voor het scheepvaart verkeer geopend zullen worden. De kantonrechter had begrip voor verdachtes standpunt en verweer al kon hü de overtreding niet straffe loos laten. Het vonnis werd met f 10 boete zeer mild. Advertentie r Een Moederhart, een gouden hartl Dit schone lied wordt dagelijks gezongen. En moeder's gouden hart kunnen wij dan ook niet genoeg op prijs stellen. Met Moederdag een mooi gouden sieraad! JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17