President De nieuwe aanval Gaulle: op VS Specialisten in goud voor de rechtbank DRAMATISCHE TERUGTOCHT Directe verbinding Alpen - Noordzee VREEMDE DIEF Veel uitvallers in Tulpen Rallye Kind verdronken in teil water MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D LEITLSCH DAGBLAD WOENSDAG 28 APRIL 1965 VEEL HOOI HET feit, dat het nieuwe rege ringsteam onder leiding van mr. Cals nog slechts twee jaar voor de boeg heeft, had de verwachting kunnen rechtvaardigen, dat hier sprake zou zijn van een overgangs kabinet. De regeringsverklaring ech ter, waarmede het gisteren in het parlement is verschenen en waarover de Tweede Kamer vandaag de dis cussies is begonnen, heeft elke ge dachte in die richting radicaal weggevaagd. Het is niet van zins in de resterende tijd tot de verkiezingen genoegen te nemen met het afmaken van de wetgevende taken, die reeds ter hand zijn genomen. Het heeft een ambitieus werkprogramma op tafel gelegd, waarmede het ook een stempel wil drukken op een toekomst in een verder verschiet. Bij nadere bestudering valt het immers op op hoeveel punten een beleid-op-lan- gere-termijn in het vooruitzicht wordt gesteld. „Wij achten het onze plicht ons beleid te voeren in perspectief op dieper ingrijpende hervormingen, welke naai' onze over tuiging in de komende jaren in toe nemende mate de aandacht zullen vragen", zo karakteriseerde mr. Cals het streven van zijn regering. WAT hij daarmede bedoelt maakte hij verderop bij her haling duidelijk. Verdere voorberei dingen voor een algehele grondwets herziening. Een programmering var. de ontwikkelingshulp voor langere perioden dan tot nu toe gebruikelijk. De opstelling van een beleidspro gramma op lange termijn, waardoor weloverwogen prioriteiten kunnen worden vastgesteld. Eind volgend jaar een nota over het brandend probleem van de nationale ruimte lijke ordening. Stimulering van het wetenschappelijk onderzoek ten be hoeve van het onderwijs. Een struc tuurbeleid en een doordenking van de economische ontwikkeling op lange termijn. Een wijziging van het systeem van de loonvorming, na inwinning van advies bij de Sociaal Economische Raad. Een ander beleid ten aanzien van het aardgas, dat op een wat langere termijn een bron van nationale inkomsten kan zijn. Een huur- en subsidiebeleid, waar door de grootst mogelijke bezetting van de woningvoorraad wordt bereikt en waardoor huurverschillen. die niet op verschil in woongenot zijn geba seerd en ook sociaal onrechtvaardig zijn, zullen verdwijnen. Verder den ken wij nog aan de plannen ten aanzien van de grondorijsbeheersing en de zware taak, welke het kabinet wacht, bij de uitwerking van de oplossing van het radio- en televisie- vraagstuk. HET is naast de reeds gisteren aangeduide punten nog maar een bloemlezing van de taken, die het kabinet-Cals op zijn schou ders heeft genomen. Een vork boor devol hooi. Nu is dat. op zichzelf niet zo verwonderlijk. Na jarenlang een vrij onvruchtbare oppositie te hebben gevoerd, zijn de socialisten nu weer mede aan het regeringsroer geko men. Dat kan hun alleen winst opleveren, wanneer zij het beleid in de komende jaren een duidelijke eigen signatuur meegeven. In het werkschema, dat mr. Cals nu heeft voorgelegd, kan men dat reeds scherp onderkennen. Natuurlijk kan men nog niet oordelen op deze regerings verklaring alleen. Op de uitwerking van de plannen komt het aan. Maar de electorale drijfveren zijn evident. De problemen zullen dus wel met veel voortvarendheid ter hand wor den genomen. hÉN gebeurtenis tijdens de Kamervergadering van gisteren verdient nadere aandacht: de be ëdiging van mr. Marijnen tot Kamerlid. Het is na de oorlog nog niet voorgekomen, dat een afgetre den premier, lid van de Tweede Kamer werd. Dat mr. Marijnen dit nu wel is geworden is een pluspunt voor het parlement en de parlemen taire democratie, alsmede een bewijs voor de gezonde politieke instelling van mr. Marijnen. (Van onze Haagse correspondent) Met een niets ontziende brutaliteit, waarvan .stoer willen doen" volgens de officier van Justitie" de voornaamste drijfveer geweest is, hebben twee jeugdige Hagenaars in december vorig jaar twee juweliersetalages en een vitrine van de N.V. grenswisselkantoren ingeslagen en geplunderd. De totale buit bestond uit meer dan honderd gouden ringen, sieraden en munten, die door de daders voor een krats werden verkocht. De initiatiefnemer, een 23-jarige los-werkman, hoorde gistermiddag voor de Haagse rechtbank een ge vangenisstraf van één jaar en negen maanden tegen zich eisen. Zijn mededader, een 22-jarige metselaar, kwam er af met een eis van één jaar, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. Een goed heenkomen vonden de jon gemannen als altijd in het huis van een 43-jarige koopman uit de Rijs- wjjksestraat, waar de rooftochten ook plachten te beginnen. In dit huis werd de buit steeds gesorteerd en de koopman voorzag het inbrekersduo van een primitieve vermomming (hoeden en handschoenen) en een blok ijzer, waarmee een juweliers etalage in de Theresiastraat werd ge rammeid. Dom en misdadig Voor de Haagse rechtbank zocht de man zijn heil eerst in smoesjes, ver volgens in tranen. „Ja, het is dom van begon hij. „Niet alleen dom. maar vooral dadig", zei de president. „Ik heb ze anders nog gewaar schuwd: doe het niet", vervolgde de verdachte. „En daarom gaf u ze zeker dat blok ijzer mee, en hoedjes om zich te vermommen. Wat een kletsver- haal. En ondertussen pikte u uw graantje mee", repliceerde de presi dent. De man gaf overigens zonder veel omhaal toe, dat hij zich uitgebreid aan de heling had schuldig gemaakt, door gouden ringen als cadeau aan te nemen en voor tien gulden per stuk de ringen te kopen. De officier van Justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan vier maan den voorwaardelijk. De vrouw van de koopman hoorde ook voor heling een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier weken en een boete van f75 te gen zich eisen. Zy had twee van de gestolen ringen als geschenk aange nomen. Toen de politie kwam droeg zij er één aan haar vinger. De andere ringen bleken verstopt te zitten in de lamp. De rechtbank zal in alle zaken op 11 mei uitspraak doen. Een Oostduits gezin, dat vier we ken geleden erin was geslaagd naar het Westen te vluchten, is naar Oost-Duitsland teruggekeerd, omdat het verlangen naar de oudste zoon van het gezin de anderen te machtig werd. Het gezin verdween een week ge leden uit een Westberlijns vluch telingenkamp. De autoriteiten zeg gen een brief van de 36-jarige vader Rojahn te hebben ontvangen, waar in staat dat hij en zijn gezin vry- willig naar Oost-Duitsland zijn te- De oudste zoon, de 14-jarige Jo achim, was is januari jl. naar West- Berlijn ontsnapt door een kanaal over te zwemmen nadat hij zich door de prikkeldraadversperringen had heengewerkt. Hij werd in een kamp onderge bracht, waarin hij dagelijks op de komst van zijn ouders, broertje en zusjes wachtte. Op 26 maart besloot liij vermoedelijk in de veronder stelling dat zij niet zouden komen naar het Oosten teurg te keren. De ouders waren toen echter reeds onderweg naar West-Herlijn en op 29 maart wisten zij te ontsnappen zonder door de Oostduitse grens wachters te worden opgemerkt. In het westen aangekomen kreeg het gezin te horen dat Joachim weer naar Oost-Berlijn was gegaan. Loyaal bondgenootmaar geen knecht (Van onze Parijse correspondent) Onder het devies van „natio nale onafhankelijkheid en soe vereiniteit" heeft het Franse staatshoofd, generaal Charles de Gaulle gisteravond, in een televisierede die 17 minuten duurde, nieuwe aanvallen op de Verenigde Staten gelanceerd. Het Frankrijk dat onder zijn lei ding de periode van verval ach ter zich heeft gelaten, weigert, zo verzekerde hij, zich in een economisch en militair systeem op te laten lessen waardoor het de speelbal van de Amerikaan se politiek zou moeten worden. De generaal herinnerde aan zijn recente beslissing, overtollige dollars voor goud in te wisselen om Frank rijk zo te behoeden voor de gevolgen van een eventuele Amerikaanse mo netaire crisis. Hy maakte ook nog een toespeling op de oorlog in Viet nam om de Amerikanen tegen de onoverzienbare gevolgen van hun po litiek in zuidoost-Azië te waarschu wen, waarbij hij zich beriep op het principe van de onafhankelijkheid en het recht van alle volkeren hun eigen toekomst te mogen bepalen. Een recht dat Frankrijk intussen niet weerhield met landen over de hele wereld even hartelijke als con structieve betrekkingen te onder houden. Hij wees op de solidariteit oniler de zes landen van „klein- Luropa, op Engeland, waarmee Frankrijk het eerste supersonische vliegtuig gaat bouwen, op de Mont-Blanc, die het samen met de Italianen doorboorde op Zuid-Afri- ka, op communistisch-Cbina en ten- Laatste schakel in gebruik (Van onze Arnhemse correspondent) Met veel vertoon en onder grote belangstelling is gistermiddag het ge deelte Emmerich-Hamminkeln van de E-36, de ontbrekende schakel in het Autobahn-verkeer tussen de Al pen en de Noordzee voor het ver keer vrijgegeven. Het gebruikelijke lint werd bij Hamminkeln doorge knipt door de minister-president van de deelstaat Nordhein-Westfalen, dr. Meyers. Voordien waren er toespra ken te beluisteren onder anderen van de Westduitse minister van ver keer, dr. Seebohm en zijn Neder lands ambtgenoot, de heer Suurhoff. Minister Suurhoff was per helikopter gekomen. In zijn toespraak merkte hy op, dat er maar weinig landen op de wereld zijn, waar de verkeers- betrekkingen zo nauw verweven zijn als die tussen Duitsland en Neder land. Getuige de cijfers betreffende het handels- en toeristenverkeer oor deelde hij de E-36 van grote beteke nis Minister Seebohm stelde enkele nieuwe grensovergangen tussen Ne derland en Duitsland in het voor in Den Haag zijn. Nederland en Duitsland in het voor uitzicht, n.l. bij Herongen (Venlo) eii ten noorden van Aken. „De Hol land-linie" is pas een eerste schrede in de integratie van het verkeer van de beide buurlanden, zo zeide hij. Na de openingsplechtigheid begaven autoriteiten en genodigden zich over het nieuwe weggedeelte naar Emme rik. Minister Suurhoff was inmiddels weer vertrokken. Hij moest op tijd in Den Haag zijn. s (Van onze correspondent). Een raadsel, dat de Rijkspolitie in het Brabantse Helvoirt al sinds 1962 bezig houdt, is op even on verwachte als verrassende manier opgelost. Al enkele jaren lang verdween er af en toe wasgoed van de lijnen uit de Helvoirtse tuinen. Het vreemde was, dat de dief geen uitgesproken voorkeur aan de dag legde. Damesonder goed verdween evengoed als he renondergoed. Splinternieuw was goed had evenveel aftrek als ver steld textiel. Nadat de politie tientallen malen vergeefse onder zoeken had ingesteld naar de vreemde diefstallen kivam ze op een bijzonder vreemd spoor. De dief bleek namelijk een hond, die er kennelijk behagen in schepte wasgoed van de lijnen te trekken, het weg te slepen en het vervol gens kapotgebeten ergens in het veld achter te laten. slotte op de Sowjet-Unie en haar sa tellieten, waarmee de relaties even eens steeds beter werden. Frankrijk wenst zicht, zo liet de generaal weten, als een loyaal bond genoot te gedragen maar weigert zich onder het motto van de Euro pese of Atlantische integratie tot een „ondergeschikte dienstknecht" te verlagen. De „Amerikaanse bescher mer" is misschien bereid het voort bestaan van Franse geleerden, in- dustrieëlen en zelfs ministers toe te laten, maar Frankrijk zelf zou toch moeten verdwijnen. Om dat misda dige plan te doorkruisen bezwoer de generaals president de Fransen zich geen inspanning te sparen om hun land, behalve militair, ook industrieel en economisch onafhankelijk van het buitenland te maken cn vooral om Sneeuw in Vogezen „Het lijkt wel een Monte Carlo Rallye", verzuchtte Peter Harper in Champagnole, nog denkend aan de vaak smalle wegen tussen de hoge wanden van sneeuw door. Konden de deelnemers aan de 17de internatio nale Tulpenrallye het in de eerste 800 km door Nederland, België en West-Duitsland (men zie de sport pagina) nog rustig aan doen, nauwe lijks was de Franse grens gepasseerd of de problemen volgden elkaar steeds sneller op. Om twee uur in de nacht, nadat de controle van Freland was gepasseerd, bleken al 14 van de 157 gestarte equipes de strijd te heb ben gestaakt. Nederland was op dat moment al een vijftal combinaties kwijt. Op sommige plaatsen was het wer kelijk bar en boos. Wedstrijdleider Piet Nortier, die zijn deelnemers toch echt niet graag spaart, moest zelfs met een wat bezwaard gemoed, de route Joffre laten vervallen, omdat het traject door de sneeuwval te ge vaarlijk was geworden. Hoewel van morgen nog geen duidelijk overzicht van het totale aantal uitvallers kon worden verkregen, stond op dat mo ment toch wel vast, dat het aantal equipes waarvoor de strijd tegen de elementen te ongelijk was geweest in middels al boven de 25 was gestegen. Ook in de nachtelijke uren leverde Timo Makinen voortreffelijke presta ties. Hij kwam tot de beste tijden in zijn klasse en stelde overduidelijk zijn kandidatuur voor een eindzege. Inmiddels heeft de duidelijk ge dimde sterrit-karavaan het keerpunt van de rallye, ten zuiden van Genève gelegen, achter zich gelaten. De ry- ders zullen over enkele uren, juist als I terman Air, thans toevertrouwd" het donker geworden is opnieuw be- de Vogezen. Donder- i vlucht naar Athene t niet te luisteren naar de lokstem men, die terugkeer naar het feoda- listische verleden prediken. Zonder dat hij het woord zelf ir de mond nam was de hele toespraak toch wel duidelijk afgestemd op de presidentsverkiezingen van 5 decem ber, waarvoor de generaal de cam pagne nu dus in feite geopend heeft. Een campagne, die hij wil plaatsen onder de nationalistische leuze het .eeuwige Frankrijk" en de illusie dat in deze tweede helft van de 20ste eeuw een land als Frankrijk inder daad nog op eigen krachten zoi kunnen leven. Een illusie, die trou wens afdoende wordt ontzenuwd door het feit, dat de Amerikanen, danks alle uitlatingen van Franse of ficiële zyde, in werkelijkheid hun pesitie ook in Frankrijks economie steeds verder en sterker weten uit te bouwen. „Een goede rede" De Gaulle's toespraak was goéde rede": dit was het enige c mentaar dat president Johnson kele minuten nadat hij zelf in Witte Huis een persconferentie had gehouden (zie elders) wilde geven, Glimlachend -zei hij tot journalisten, dat het feit dat zijn persconferentie en de toespraak van de Franse pre sident vrijwel op hétzelfde tijdstip plaatshadden op louter toeval be rustte In officiële Amerikaanse kringen heeft De Gaulles rede overigens geen opzien gebaard. Men vindt, dat hij in feite niets nieuws heeft gezeg Terwijl mevrouw Van Gelderen het Brabantse plaatsje Bladel haar was deed, is haar tweejarig dochter tje ongemerkt in een teil met water gevallen en verdronken. Een broertje zag het ongeluk gebeuren en w schuwde zijn moeder. Deze ging volgens haar dochtertje in een vijver zoeken. Later ontdekte zy het onder tussen al ontzielde lichaam van he kind. Commentaren op de regeringsverklaring De fractievoorzitters van de grote partijen hebben gisteravond in een radioprogramma van de KRO hun eerste oordeel gegeven over de gister middag afgelegde regeringsverkla ring. Drs. W. K. N. Schmelzer van K.V.P. sprak van „een degelijk evenwehtig stuk werk, dat ruimte openlaat voor het ei« initiatief". Drs. G. M. Nederhorst van waaruit één ding duidelijk is geble ken: geen voortzetting van het vorige beleid, maar een frisse en nieuwe aanpak van de problemen". De heer B. Roolvink van de A.R.P.: „Geen radicale ommezwaai, maar slechts een ombuiging in de goede richting". Mr. W. J. Geertsema van de V.V.D. „Een bijzonder lange verklaring, waarvan de werkelijke inhoud omge keerd evenredig was met de lengte. Wel verhoging van uitgaven, maar geen verantwoording van de finan ciering". Mr. H. K. J. Beernink van de C.H.U.: „Te lang. Ik vraag mij af of dat kabinet alle programmapunten in de komende twee jaar wel kan afwerken". Tot zover de fractievoorzitters. Beurskringen zien een speculatie winstbelasting op zichzelf reeds als een rem op de effectenhandel. Maar de lengte van de termijn, die de regering voor het realiseren van de winst zal vaststellen, zal beslissen hoe groot die invloed zal zijn. De nabeurs onderging gisteren vrijwel geen veranderingen. De handel was minimaal. Aardgasmaatschappijen waren niet gelukkig met die verklaring. „De- onzekerheid duurt voort", zo reageer de men daar. Deskundigen vrezen bovendien, dat door de uitgesfcipnel- de regeringspolitiek een verdere vertraging zal ontstaan bij de con cessieverlening. In de mijnstreek heerst blijdschap. Het vermelden van de problematiek van de mijnstreek werd een succes van onder meer het industriesohap genoemd. Gehoopt wordt, dat het geschrevene zo spoedig mogelijk door daden zal worden gevolgd. Het Ned. Kath. Vakverbond is ver heugd over het feit, dat de nieuwe regering haar beleid wenst te voeren in perspectief op dieper ingrijpende hervormingen in de komende jaren. Het verbond meent, dat deze regering zich door de aanpak van de werkelijk structurele problemen onderscheidt van het voorgaande en zelfs de daaraan voorafgaande kabinetten. Het hele stuk getuigt van een instel ling op te komen tot een beleids programma op lange termijn. Het Chr. Nat. Vakverbond heeft de inhoud van de sociaal economi sche paragraaf met instemming be- Verkeerssociëteit voor bejaarde voetgangers (Van onze Haagse correspondent). De „Nederlandse Vereniging Be scherming Voetgangers" V.B.V zal een verkeerssociëteit voor voetgangers boven de 65 oprich ten. Het is bedoeld als een bijdra ge om 't „ontstellend aantal ver keersslachtoffers in de hogere leeftijdsgroepen" te bestrijden. De vereniging wijst erop, dat één elfde deel van de Nederland se bevolking deze leeftijd heeft bereikt. De verkeerssociëteit heeft een tweeledig doel. In de eerste plaats wil men de oudere ver keersdeelnemers bij de steeds toenemende verkeersproblemen bij staan, door hen in staat te stellen kennis van de verkeers regels te nemen en door hen te antwoorden op vragen op ver keersgebied. In de tweede plaats kunnen de leden van de verkeers sociëteit zich met klachten en wensen tot het hoofdbestuur van de C.B.V. ivenden. Het zal moge lijk zijn een verkeerscursus te volgen, die bij voldoende deel name zal worden gegeven. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de C.B.V. (Buitenhof 5 Den Haag). groet. Met voldoening constateert het, dat het huidige kabinet een open oog heeft voor de problemen van de economisch zwakkeren. Het heeft ook met genoegen kennis ge nomen van het voornemen aan de S.E.R. adviezen te vragen over de prijsvorming van onroerende goede ren en over een nieuw systeem van loonpolitiek. De Belgische regering heeft met grote instemming kennis genomen van het Nederlandse voornemen naar een verdere versteviging van de Benelux-landen. Er werd op ge wezen, dat deze politiek overeen komt met die van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, P. H. Spaak. „Kom naar ons toe" De Britse raad van kerken, waarit alle christelijke geloofsovertuiginget behalve het rooms-katholicisme zijr vertegenwoordigd, heeft de R.-K Kerk uitgenodigd voortaan waarne mers te zenden naar bijeenkomstet die de raad belegt. De voorzitter vai het bestuur, dr. Ernest Payne, ver klaarde; „Dit is niet een sta-p in d< richting van Rome, doch een gele, genheid voor Rome om naar ons to te komen". Kardinaal Bea, de vooi-zitter vaj het Vaticaanse secretariaat voor di eenheid onder de christenen, heef dinsdag het middagmaal gebruik) met de Anglicaanse aartsbisschoj van Canterbury, dr. Rarmsey. Oo! had de kardinaal een ontmoeting met de r.-k. aartsbisschop van West- minster, kardinaal Heenan. Kardi- naai Bea vliegt woensdag naar Phi ladelphia, waar hem een onderschei ding zal worden uitgereikt. WOENSDAG Den Burcht: Prop. filmavond Leids Onderling Ziekenfonds. 7.30 uur n.m. Elam (Haarlemmerweg). Cursus: tips voor vakantietrips. 7.30 uur n.m. Ophalen extra huisvuil. Binnenstad binnen de singels. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum met „De Polyester Polka". Steenschuur Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- llstlsche Partij. 8 i DONDERDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19)Ds. Bevolkingsonder - Hooigracht 84) Hu- i de vrijwillige medewerker", extra huisvuil. Leiden- Schouwburg: K. „De Polyester Polka". Residentie-orkest. 8 VRIJDAG N. C. Reis V. Dagtocht naar Soest- dijk. Vertrek Station. 8 uur v.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. RehobothOpening tentoonstelling „Verzet". 3 uur n.m. Wass ïeelgroej zonder bagage' ZATERDAG Hal groenteveiling: Speeltulnver. „De vijf hoven". Kindervoorstelling Carla Flink. 1.30 uur n.m. Schouwburg: Lltteris Sacrum. Opv. van Harten twee - Harten drie. 8 uur Zomerzorg: Voorllchtlngsochtend „Bartlmeus". 10 uur v.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Hotel Oentraal: Jaarverg. Leldse Bui tenschool. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring KNMB. 8 uur nm. Graafmachine stoot op landmijn (Van onze Enschedese correspondent) De heer H. Peters uit Angeren is gisteren met zijn graafmachine ter hoogte van de Rijksweg-noord in Eist (Betuwe), op een landmijn ge stoten. De explosie, die tot ver in de omtrek iedereen opschrikte, drukte de graafmachine (6V2 ton zwaar) een meter opzij en maakte in de grond een krater van anderhalve meter diep en enkele meters breed. Beschermd achter de cabinedeur, die flink werd beschadigd kwam de heer Peters met de schrik vrij. Hij liep zelfs geen schrammetje op. De kracht van de explosie vernietigde het linkervoorwiel van de machine. In 20 jaar is in deze omgeving, die jarenlang in de oorlog frontgebied is geweest, geen ongeval met land mijnen gebeurd. BINNENLAND Toeristen naar Griekenland Daar toe genoodzaakt door de houding van de Griekse regering heeft het Elnd- hovense reisbureau FIT de wekelijkse Ité-vluchten uitgevoerd met vliegtui gen van de Zweedse maatschappij Os- Ton schade bf) brand Een felle brand, die begon ln een elektrische droogkast heeft gisteren twee labora toria verwoest in het landbouwhuis ln landi dagmorgen rond tien uur worden de eerste rijders bij de finish Huis ter Duin terug verwacht. De 17e Tulpenrallye zal ongetwij feld de geschiedenis ingaan als de zwaarste tulpen sterrit ooit gereden. Vruchteloos hebben de deelnemers ln Saint Claude, 50 kni na Champagnole gelegen, urenlang tegen de sneeuw massa's gevochten. Het was een hopeloze strijd. Zelfs de grootste cracks bleven steken en de rallye dreigde in het Zuidfranse land een voortijdig einde te krijgen. Wedstrijd leider Piet Nortier nam daarom te gen tien uur in de morgen het unieke besluit in de zeventienjarige geschie denis van de sterrit om het traject ChampagnoleChampagnole „een I kampschip „Karei Doorman' lus" van 308 kn, te Laten vervallen jocr^" per^leke^d.^hou^^. De deelnemers kregen een nieuwe op- Schledam Er bestaat geen reden tot dracht: probeer naar Champagnole j ongerustheid. De betrokken patlëi terug te keren en zet daar de rit voort. Alkmaar. De laboratoria behoorden aan het kaas- en botercontrolestation Noord-Holland en aan de bond van coöperatieve zuivelfabrieken. De schade ruiten sprongen. Een werd door glasscherven licht gewond, er plannen voorgedaan boord van het vlieg- BUITENLAND ioed jaar De directeur-generaal het vreemdelingenverkeer ln Span- heeft verklaard dat 1965 voor het ir ln zijn land een fan- al worden. Hij verwacht, miljoen personen Brandend neergestort Een Ameri kaans experimenteel vliegtuig dat ver ticaal kan opstijgen, ls gisteren publiek bran dend neergestort op de luchtbasis Ed wards. Het toestel viel van 150 meter hoog neer, toen het een verticale lan ding wilde maken. De piloot maakte gebruik van zijn schiettoestel, doch hij kwam om het leven doordat zijn val scherm niet openging. Rapackl Volgens diplomatieke kringen ln Warschau heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Ra- packie, een hartaanval gehad. HU. i herstellende en zal vermoedeli maand of twee zijn zaamheden kunnen hervatten. Dit was de derde hartaanval, die minister Ra packl in de laatste paar Jaar heeft ge- TelefoonliJn gestoord De recht streekse telefoonlijn tussen het stukgetrokken. Gedurende de storing, die ongeveer een kwartier duurde, ia Tanger een radioverbinding de lijn werd verbroken. vllegvel pakje Pakje verdwenen Een pakje in- ustrle-diamanten ter waarde van ).000 Franse franken, afkomsitig uit "de opslagplaats ,n Parijs verdwe: daar zaterdag aangekomen doorzending naar Peking. Het ls niet bekend of er diefstal in het spel ls, of dat de zending op een verkeerde manier ls behandeld. Niet verstandig President Nasser van Egypte vindt het niet verstandig de Verenigde Naties te vervangen door ^anlsatie, toespraak tijdens een banket, dat ln de Egyptische hoofdstad gegeven werd ter ere van president Tito. Salazar Premier Salazar van Por tugal herdacht gisteren het feit dat hij op 27 apri?ei928ein het kabinet als minister van Finan ciën. In 1932 nam hij de leiding der aanvallen op de Maleisische staat Se^ rawak gedaan. Er sneuvelde een Britse soldaat en vijf liepen verwondingen op. BIJ twee operaties tegen infiltranten sneuvelden zeker vijf Indonesiërs. De Japanse poging om te bemiddelen ln het geschil tussen Indonesië en Malei sië dreigt te worden vertraagd doordat president Soekarno zijn voorgenomen bezoek aan Tokio, begin mei, waar schijnlijk heeft uitgesteld. mei Schouwburg: R.-K. Gastspelers. Opi an „Haar andere man". 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nja (kleine zaal)Ned .Antiek". Ver. van Hulsvrouwen. Spr. Heskes-van B( 2.30 uur n.m. DINSDAG Marekerk: Dodenherdenking. 7.30 n Stadhuis wachtkamer trouwzaal)| Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, Stadsgehoorzaal (koffiekamer) vergadering sioneerden. TENTOONSTELLINGEN (Lange^ Vrouwenkerk Werkdagen 30 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-4 uur). De Ruif (Janvossensteeg 59): Expo sitl* Theo Rös (tot 1 mei). Rijksmuseum voor Volken kund (Steenstraat 1 j 10-17 1 Rijksmuseum van Oudheden: Te toonstelling „Opgrai grond Werkd. 10-5 1 dagen 1-5 uur (t/m 20 september). Rijksmuseum van Oudheden: Dat Ujks 10-5 uur; zond. 1-5 1 Rijksmuseum voor de geschledei der natuurwetenschappen: Dag. „Mijn vriend Kazan". A.l. Lido: „Vlubber vliegt weer" 2.30, 7 r~ zond. 2.15, 4.45, Donderdag t/m zondag en gladiatoren van Snnrt.a" Dag. 2.30, 7.15 woen. 9.15*" Astra-theater - Wassenaar: Vr 8 uur, zondag en woensdag 2.30 „Duel der kampioenen". 14 Jr. Avond- en nachtdienst der apothel l Geopend voor spoedeisende geval v Apotheek Van Driesum, Mare 110 20406 De Oegstgeester Apotheek Apotheek Voorschoten zijn geopen Aanvullende regeling voor 30 april mei. „_iDe Leldse apotheken zullen 30 april voor spoedeisende gevallen opend zijn van 8 uur tot 1 uur. Va 1 uur ls alleen geopendapotheek i Driesum, Mare 110, tel. 20406. w rrvSP*5 mtr ziJn de Lelcïse apothel i] gesloten. Voor spoedeisende geval zullen geopend zijn: Doeza Apothe Doezastraat 31. tel. 21313 en 1 Apotheek. Haven 18, tel. 20085 Bij geen gehoor van ow hufsartj^' specialist (of diens waarnemers), 1 od dokterstelefoon 22222. WOENSDAG 28 APRIL Kon. Schouwburg. 8.15 uur Comedle „Moortje". Kurzaal. 20.1a uur. Reslaentl. |°t Alfons Aloys en Bernard Koi WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) licht mist regenbui r bew 11 4 Zuld-Limb. Helsinki Stockholm onbewolkt onbewolkt regen Bordeaux licht bew. Grenoble geh bew Locarno Wenen Belgrado onbewolkt 18 14 Lissabon licht Dew.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2