Timo Makinen is favoriet voor zege Tulpenrallye Afgesproken werk in Ljubljana? Okker en Ilajer krijgen het bijzonder zwaar Krantenbezorger De voorzichtigheid zelve Centrale training Enschede wil 80% van tekort dekken CW - RCH de ware lialfzwate Bronstring leidt in LDDB-kampioenschap Kansje LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 27 APRIL 1965 Ir.P. van Duitsland Succes voor Read en Mike Hailwood Voor ruim 150.000 toeschouwers -oorlogs record zyn dit eekeinde op het zuidelijke deel van Nurburgring de wedstrijden om de rote Prijzen van Duitsland, de eer- Europese races tellend voor de treldkampioenschappen motorren- 1965, verreden. Van de wereldkampioenen van vo- seizoen waren de Bidt Phil èad. titelhouder bij de kwartliters diens landgenoot Mike Hailwood, npioen in de 500 cc-klasse, het est-succesvol. Beide renners, die eerder al triom- &rden in de Grote Prijs van Ame- ia, zégevierden ook nu, zodat zij De Nieuwzeelander Hugh Ander titelhouder in de 50-cc klasse, minder fortuinlijk. Hij moest met 11 derde plaats genoegen nemen. it Beter verging het Anderson in de cc-klasse. Evenals in de Ameri- inse Grand Prix triomfeerde de -rijder. Hij had een ruime voor >ng op al zijn concurrenten. Uitslagen c: 1. Anderson (Nw.Zeel.) Su- 1.01.7 (gem. 125.8 km/h)2. (Can.) Suzuki 48.57.3. c: 1. Agostini (Ital.) MV- ita 1.00.8 (gem. 136.4 km-h); 2. [wood (GB) MV-Augusta 1.10.38. Bryans (Ierland) met 51.06.8 (gem. 118,3 km/u); 2. 'eri (Italië) met Honda 51.24.6; 1. Read (GB) met Yahama ,2 (gem. 135,2 km/u)2. Durff met Yahama 58.26.1. Tfoo cc: 1. Hailwood (GB) met MV- .ta 1.27.08,0 (gem. 138,7 km/u); ;ostini (Ital.) met MV-Agusta 1.47,6. [yspanklasse 1. Schei degger rtts.) met BMW 53.27,5 (gem. 113.1 ;e^u); 2. Schauzu (W.-Dld.) met a IW 54.06.0. Bekerstrijd van amateurs start zondag 23 mei dl (Van onze correspondent) aie distrtictsbeker-voetbal wedstry- voor amateurs zullen in alle dis ten aanvangen op zondag 23 mei. tweede ronde zal worden gespeeld ^,!ondag 30 mei, de derde op maan- il 7 juni (tweede pinksterdag) en lorrierde op zondag 13 juni. Jw overige ronden zullen niet eer plaatsvinden dan half augustus ndien nodig, later. De kanshebbers lieten zich gisteren in Noordwijk, waar regen en zon een gevecht met wisselend succes streden, niet tot opvallen de uitspraken verleiden. Timo Makinen, de winnaar van de Tulpen rallye van het vorige jaar en triomfator van de Rallye van Monte Carlo die het gevaar nimmer schuwde, was nu de voorzichtigheid zelve. BAKKER. „Ik hoop natuurlijk dat ik win, maar of dat gebeurt is een heel an dere zaak. Een bakker kan mis schien nog bij voorbaat zeggen, dat zijn taart voortreffelijk zal smaken. BU moment Belangstelling c O Groot was op de dag van de tech nische keuring, die volgens de tra ditie aan de Tulpenrallye vooraf alle theoretische beschouwingen slag zinloos maken. Eén van de oucf-winnaars maakt een uitzondering op deze bijna al gemene voorzichtigheid. Het was Henry Greder, de Fransman, die in 1963 won. pech gaat, de belangstelling de vijf Henry Greder Leunend tegen zijn machtige Ford Mustang, vertelde de Fransman aan ieder, die hem vroeg, wie zou gaan winnen, dat de triomfator in de ze ventiende Tulpenrallye alleen Henry Greder kon heten. Zo gezien zal bluffer Greder wel eens een sterke combinatie met zijn nieuwe teamge noot kunnen gaan vormen. De Ford fabrieken hebben hem namelijk Wil liam Reiber als assistent gegeven. Een Amerikaan, die als rechtgeaard vertegenwoordiger van d< lm Voor de centrale training van het Nederlands elftal, dat woensdagmid dag in Zeist wordt gehouden, zijn dertien spelers uitgenodigd: -Vijf van Feijenoord (Pieters Graafland, Veld- lïoen, Bergholtz, Groot en Haak), vier van DWS Flinkevleugel, Israel, Schrijvers en Geurtsen), twee van Sparta (Doesburg en Lazeroms) en twee van Ajax (Muller en Swart). Leeftijd 1650 jaar. witte Daffodils, de officiële afvaar diging van de Nederlandse fabriek. Tot in de puntjes hadden de tech nici uit Eindhoven alles verzorgd. Ida de Fouw, nog gewend aan het vele werk dat zij als amatrice jaren lang zelf heeft moeten doen bij de voorbereiding, was er beslist nog niet aan gewend dat ze nu alleen maar behoefde toe te kijken. „Even kij ken", verzuchtte de captain van de dames-équipe tijdens een gesprek met een official, toen plotseling vele technische handen onder de motor kap doken. Wat nu weer „Wat doet mijn broodheer nu weerBijna nonchalant gaf de fabrieksrijdster-in-spé ant woord op de vragen, die de omrin genden haar stelden. „Hoe hard hij rijdt"? Ik weet het niet precies, zo'n 130 kilometer denk ik". Overigens een mooie snelheid voor een wagen uitgerust met een mo tortje van nog geen 750 cc. Geen wonder dus dat haar (opgevoerde) wagen is ondergebracht bij de snelle granturismo-wagens. De grote favorieten voor de eindzegeTimo Makinen (l.) met zijn teamgenoot Paul Easter treffen de laatste voorbereidin- Wanneer Gedeputeerde Staten met voorstel akkoord gaat (van onze correspondent) Niet minder dan twee uren heeft de Enschedese gemeenteraad gister avond besteed aan de discussie, die het al dan niet voortbestaan van het betaalde voetbal in Enschede tot onderwerp had. He voorstel van burgemeester en wethouders om de in het leven te roepen Stichting (FC Twenthe '65) waarin de semi-prof-afdelingen van Sportolub Enschede en Enschedese Boys zullen samengaan, een bijdrage te verlenen van maximaal tachtig procent van het exploitatie tekort tot het bedrag van ten hoogste 80.000 gulden over het eerste jaar, werd daarna aangenomen met 29 stem men voor en 5 tegen. Wanneer nu ook Gedeputeerde Staten geen be zwaar maken zal de nieuwe voetbal stichting van start kunnen gaan. Voor 15 mei, zo wordt aangenomen, zal Gedeputeerde Staten zich uit spreken. Zoals op grond van vorige gelegenheden, toen het betaalde voetbal in de Enschedese raad aan de orde kwam, verwacht mocht wor den, kwam het verzet tegen het subsidie-voorstel van de zijde van GVP, ARP en CHU. Noodzaak Bjj de verdediging van het voorstel van burgemeester en wethouders werd niet verheeld, dat een goede Het heren hockeyteam van Ier land, dat zaterdag in Amstelveen tegen Nederland speelt, is als volgt Doel: Cahill; achter: Steepe en Judge; midden: Blackmore, Walsh Hade; voor: Lavan, Shawm, Hen exploitatie van het Stadion Diekman van uitermate groot belang wordt geacht. Bespeling door een eredivisie club wordt daarbij als noodzaak ge zien. Het tekort van de nieuwe Stichting wordt voor de eerste jaren geraamd op ongeveer honderddui zend gulden. Daarin is begrepen een bedrag, dat de nieuwe Stichting ge durende maximaal twintig jaar aan de verenigingen Sportclub Enschede en EnsChdese Boys heeft te betalen. v ïmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witt© Singel 1, Leiden nesseym, Treacy en Mcmillan Manchester U. voor 99% zeker van de titel Manchester United, dat met 31 over Arsenal zegevierde, is voor 99,9 procent zeker van de League titel. Sleohts een nederlaag met grote cij fers (meer dan 10 doelpunten) tegen Aston Villa (woensdag) in de laatste wedstrijd, kan de Mancunians van de titel afhouden. De andere kanshebber Leeds United is met een gelijk aantal punten (61) als Manchester United uitgespeeld na het 3—3 gelijkspel te gen Birmingham City. Mocht Man chester woensdag verliezen, dan zal het doelgemiddelde beslissen en in dat geval is het vrijwel zeker, dat Manchester United toch met de eer gaat strijken. De uitslagen zijn: Birmingham City—Leeds United 3—3; Blackpool- Chelsea 3—2; Leicester City—Stoke City 0—1; Manchester United—Arse nal 31; Wolverhampton Wanderers Liverpool 13. „Li Foe-joeng moest verliezen van wereldkampioen Tsjoeang Tse-toeng 5 lies in de wereldkampioenschap- ?ejg a tafeltennis van Chinese zijde isba 1 eerlijk in zijn werk gegaan? Dit bben zowel verliezers als anderen 1160 :h afgevraagd bij de finale van jaar11 herenenkelspel, omg tnS ia heeft vijf en Japan twee van zeven wereldtitels gewonnen, ■isje fee jaar geleden was het Japan yd.]a\ China drie. China overheerste isdanig in de individuele num- - ers, dat in sommige halve-finales alle herenfinales uitsluitend iïnezen aan het werk waren, den dereen geeft toe, dat de Chinezen deD besten zijn maar velen menen, it in wedstrijden waarin Chine- tegen Chinezen uitkwamen de sultaten tevoren vast stonden, mee: Missers De Joegoslavische toeschouwers flo ten en joelden luid, toen Li-Foe- joeng plotseling gemakkelijke sla gen in de finale herenengelspel be gon te missen. Hij gaf een voor sprong van vijf punten prys, waar door titelhouder Tsjoeang Tse- toeng de wereldtitel voor de derde achtereenvolgende keer won. Li Foe-joeng is drie keer achtereen runner-up geweest en wordt nu de eeuwige tweede genoemd. De opnieuw gekroonde kampioen zelf lachte en noemde het nonsens, toen een verslaggever hem vertelde wat de mensen dachten. „In een wedstrijd weet je nooit wie gaat winnen of verliezen", zei hij. Een beetje Maar bijna ieder ander, wie men het vroeg, zei, dat tevoren was afge sproken dat Tsjoeng moest winnen. De Engelse captain Ron Crayden zei voorzichtig: „het leek een beetje afgesprokenDe Japanse expert Hikosoeke Tamasoe, één van de grootste fabrikanten ter wereld van tafeltennisrackets zei: „het ging volgens plan". Ook de Westduitser Eberhard Schö- ler, de enige Europeaan, die de halve finales haalde, zei: „ik ver moed, dat Li Foe-Joeng moest ver liezen" en Kjell Johansson, de Europese kampioen, en zyn team genoot Karl Johan Bernhart ver telden, dat het hun toescheen, dat Li zijn spel afremde om Tsjoeang te laten winnen. Hetzelfde is in 1963 in Praag gebeurd. Nationaal De Japanse captain Ogimoera zei: „we zijn aan die Chinese tactiek gewend. Ik heb het in drie kam pioenschappen zien gebeuren. Het is te begrijpen door het feit dat tafeltennis in China iets anders is dan in de rest van de wereld. Voor hun is het niet een individuele maar een nationale sport". Tsjoeang is een 24-jarige student in de lichamelijke opvoeding en de zoon van een arts in Peking. gen voor de zeventiende Tulpen rallye, die vandaag van start is Amateur selectie Voor de training van het nationale amateur-elftal op woensdagavond in Zeist, zijn vijftien spelers uitgeno digd. Het zijn: Van Zanten (ZAC), Van Herikhuizen (Rigtersbleek), Huisman (AFC), Onsman (AFC), Turnhout (Helmond), Jasper (Sneek) Roggeveen (CW), Vermeulen (CW), Van Dijk (CW), Van Gussenhoven (De Valk), Hogehout (Ede), Paalplat (Quick ^O), Van Beveren (Emmen) Van der Leur (RKV) en Mulder (WW). Zilveren Molentoernooi HEDENAVOND 2de demi-finale WIELRENNEN Het gaat goed met Peter Post Het gaat goed met Peter Post. Het gipsverband, dat de Amstelvener 14 dagen lang aan zijn stoel heeft ge kluisterd, is verwijderd en het lijkt wel, dat de blessure aan zijn rechter been bijna is genezen. Post, die een zittend leven niet gewend is („het be gint me knap te vervelen") mocht dokter Rolink deze week zelfs al op de fiets klimmen. „Kalm had de dokter gezegd, maar nu zo koud is wacht ik nog maar een paar dagen. Het is beter om de zaak niet te forceren,,' zegt Post, die hoopt in de Ronde van Nederland (12 t m. 16 mei) van de partij te zijn. Vrijdag zal daarover meer klaarheid zijn. ant dan moet Post voor een laatste controle naar de dokter. Ronde van België De Belg Noel van Clooster heeft gisteren in de sprint de derde etappe de Ronde van België voor ama teurs gewonnen. Hij legde de 125 km Tessenderloo naar Herent af in 3 en 20 minuten. Zijn landgenoten Fumiee en Van Elsuwe werden in dezelfde tijd respectievelijk tweede en lerde. De bestgeplaatste Nederlander iras Harry Steevens, die veertiende werd op elf seconden. Het algemeen klassement na de derde rit luidt als olgt: 1. Jos Boons (België) 9.42.28; Noel van Clooster (België) 9.42.29; Willy in 't Ven (België) 9.42.42; 8. Henri van Rooy (Ned.) 8.42.49; 9. Harry Steevens (Nederland) z.t.; 10. Piet Braspenninckx (Nederland) z.t. De Britse kampioen vliegge- wicht, Walter McGowan, heeft giste ren getekend om op 21 september in het Londense Wembley Stadion in een gevecht om de wereldtitel uit te komen tegen de Italiaanse wereld kampioen Saivatore Burruni. De Noordwykse IJsclub heeft in samenwerking met verenigingen uit de omliggende plaatsen een groot trainingsplan opgesteld voor de com- ditie- en ijstraining van de hardrij ders en hardrijdsters. Deze plannen zullen door de technische commissie van de Noordwij kse IJsclub op een bijeenkomst, welke dinsdagavond in rest. Flora wordt gehouden, aan de daarvoor geïnteresseerde rijders en rijdsters worden voorgelegd. De trai ning, die op maandag, 17 mei a.s. begint, staat weer onder leiding van bondscoach Egbert van 't Oever. Concurrenten verspelen punten Evert Bronstring heeft by de strijd om het LDDB-damkampioenschap de leiding stevig in handen genomen. De Leidse student zegevierde zelf over Zwaan, terwijl zyn naaste be lagers één of meer punten verspeel den. Jan van Leeuwen moest een punt aan Wim Heemskerk toestaan, ter wijl Van der Zwan eveneens een punt kwijtraakte. Hij kwam tegen Passchier niet verder dan een remise. Ton van Hove was de grootste ver liezer van de vyfde en zesde ronde. Hij moest in de Katwijker Passchier zijn meerdere erkennen. De rode lantaarn is nog steeds in het bezit van de Rijnsburger Imming. Tot tweemaal toe moest de RDC-er een nul accepteren. De eerste tegen Slingerland en de tweede tegen Heemskerk. Uitslagen Vierde ronde: W. HeemskerkJ. H. van Leeuwen 11. Vijfde ronde: N. ImmingJ. Slingerland 02, J. ZwaanE. P. Bronstring 02, J. Klinkenberg—W Klein 0—2, J. Pas schier—A. van der Zwan 11. Zesde ronde: A. van HoveJ. Passchier 02, W. KleinTh. Zwetsloot 02, J. SlingerlandJ. Zwaan 02, W. HeemskerkN. Imming 20. De stand luidt aan de kop van de hoofdklasse: 1. E. P. Bronstring 58, 2. A. v. d. Zwan 56, 3. A. v. Hove 4—5, 4. W. Klein 5—5, 5. Th. Zwetsloot 24, 6. J. H. van Leeuwen 34, 7. W. Heemskerk 34, 8. J. Passchier 34. Zn idafrikaanse ten n isploeg in Nederland aangekomen Het Zuidafrikaanse Daviscupteam, dat vrijdag, zaterdag en zon dag op de Metsbanen in Scheveningen voor de eerste ronde van de Europese zone tegen Nederland uitkomt, heeft bij aankomst in Nederland voor een eerste verrassing gezorgd. De Nederlandse Daviscup-aanvoerder Hans van Dalsum en referee ir. J. Velds rekenden op een gezelschap van vier personen. Er stapten op Schiphol echter acht man uit het vliegtuig. De Zuidafrikanen hadden hun Daviscupploeg, bestaande uit Cliff Drysdale, Keith Diepraam en Robert Maud, aangevuld met een jeugdploeg, die naar Europa is gestuurd ervaring op te doen. Het zijn de spelers Ray Moore Patrick Cramer, die een groot g deelte van hun verblijf in Nederland wel op de Metstribunes zullen moeten Jan Hajer (r.) en Tom Okker (l.) zullen het voor Nederland tegen Zuid-Afrika moeten op- doorbrengen. Veel kans om in het Daviscup-team te worden opgesteld, hebben zij niet. Sterker Normaal gesproken betwisten Cliff Drysdale en Keith Diepraam zowel de enkelspelen als het dubbelspel. Een kansje maakt nog de achttien jarige Robert Maud, die het vorig jaar zowel van Tom Okker (in Zuid- Afrika) als van Jan Hajer (in Hil versum verloor, maar sindsdien aan zienlijk aan kracht heeft gewonnen. Bij het laatste toernooi in Bourne mouth speelde hij een briljante partij tegen de Brit Billy Knight, de jonge Zuidafrikaan leidde daarin met 51 in de vijfde set, maar werd toch nog verslagen. Keith Diepraam en Cliff Drysdale verloren beiden van de Zweedse hardbaanspecialist Jan Erik Lundquist. Drysdale, de geduchte tweehandige Zuidafrikaanse kam pioen, speelde in de finale vier sets tegen de Zweed. Voordien namen de drie spelers deel aan het toernooi van Monte Carlo, waar Drysdale de halve finales bereikte. Hij werd uit geschakeld door een andere bekende van het Nederlandse Daviscupteam: de Hongaar Istvan Gulyas. Naam Drysdale heeft vooral in Nederland gTote naam gemaakt, door de laatste twee jaar bij de internationale kam pioenschappen van Hilversum de titel in het herenenkelspel voor zich op te eisen. Het dubbel Drysdale— Diepraam behoort tot de sterkste combinaties ter wereld. Of het Nederlandse tweetal Hajer- Okker tegen dit Zuidafrikaanse team een kans maakt, hangt in hoge mate af van de loting, die woensdag in Scheveningen wordt verricht. Loot onze sterkste man Tom Okker op de eerste dag tegen de tweede speler van Zuid-Afrika (waarschijnlijk Diepraam), dan zit er een kans in. Speelt Okker meteen tegen Drysdale, dan wordt het mceilyk. Waarschijn lijk zelfs te moeilyk. Zuid-Afrika is per slot van rekening als zesde ge- plaats op een aantal van 32 spelende Daviscuplanden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13