KarelI ,ARP eigen een heeft program Oudstrijders en dragers van het mobilisatiekruis in Leiden bijeen ,Het Nieuwe Tooneel koos te zwak stuk T.I.G. met veeleisend stuk op de planken LEIDSE schakers verliezen opnieuw VEE UIT LEIDENS OMGEVING in TREK LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 APRIL 1965 TWEEDE BLAD Generaal-majoor b.d. J. A. A. Sitsen nam afscheid als voorzitter Mede dank zij de voortreffelijke organisatie van de Leidse af deling kunnen de oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis, die zaterdag in algemene vergadering bijeenkwamen, terugzien op een geanimeerde bijeenkomst, welke veel heeft bijgedragen tot ver sterking van de onderlinge band. Uitvoerig hield men zich tijdens deze vergadering bezig met de be spreking van de jaarstukken, welke alle werden goedgekeurd. Aan het nieuwe bestuur werd overgelaten om zo nodig een commissie m het leven te roepen, die de mogelijkheden zal onderzoeken om tot samenwerking met andere oudstry dersbonden en dito verenigingen te komen. Als plaats van de volgende algemene ver gadering werd Apeldoorn aangewe- J. A. A. Sitsen erelid In de loop van deze vergadering heeft de heer E. Ouwehand namens de oudstrijders afscheid genomen van de voorzitter onderwiens leiding men doelbewust heeft kunnen wer ken. „Wij zagen in U", aldus spreker, „niet alleen de generaal, maar voor al ook onze makker Onder luide instemming bood spreker de heer Sit sen het ere-lidmaatschap van de Bond aan. De heer Sitsen, die hiervoor har telijk dankte, zeide er altijd op uit tc zijn geweest om temidden van zijn makkers te verkeren niet als gene raal, doch als een eenvoudig soldaat. Op zijn beurt nam de voorzitter af scheid van alle aftredende bestuurs leden, met name van de secretaris „Ome Jan", die indertijd nauw be trokken was bij het England Spiel en daarvoor niet minder dan drie keer ter dood werd veroordeeld. CHARMANT nn BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN F. M. Gahrmann; mus. zn van A. G. van der Zoon W. C. Thelen; René Mario Johannes Jacobus Henrlcus. zn van J. W. M Voskuil en A. P. F. van der Hoeven; SJoerd Rob., zn van T. E. M. van der J. C. Koet; Trinette, dr M. E. Snoek; Johannes Adrlanus. zn van J. F. J. de Best en A. Voskuil; Charlotte Franclsca Maria, dr van P. A. Maas en E. Hoefeljzers; Theodorus Nlcolaas Walter, zn van J. Budding en M. P. van der Meij; Astrid Kooy en M. M. rnella. dr van J. i J. J. Kuijt; Jan Cor- Remmelzwaal Dijk; Johannes. GETROUWD T. J. Bierman Water berg. OVLKLfc K. F. Kattenberg, J. G. van der Helm. Kooijman. 58 Jr De Leidse toneelvereniging „Het Nieuwe Tooneel" heeft zaterdagavond in de grote zaal van Den Burcht een wat ongelukkige keuze gedaan met de opvoering van „Met hartelij ke gelukwensen", een blijspel in drie bedrijven door Dick van Maasland. Het stuk ademt een totaal verouder- De oudstrijders, die deze verga dering tevens zien als een reünie, hebben deze dag afscheid moeten ne- Dimen van hun voorzitter, de gene- ''raal-majoor b.d. J. A. A. Sitsen, die deze functie ruim tien jaar met (Toot enthousiasme heeft bekleed. In jzijn plaats werd benoemd, generaal le Fèvre de Montigny in Den laag, die 1 mei a.s. de militaire dienst zal verlaten. moest tijdens de2e vergadering nog meerdere bestuursleden af- 2kheid worden genomen, t.w. van de e-voorzitter, de kolonel b.d. van Kon. Luchtmacht, J. D. Vergouwe, de secretaris, kapitein b.d. J. B. Vermeulen, van de bondsadministra- de heer A. A. Th. M. Geerards van de heer E. Ouwehand, die or de Wereld Veteranen Federatie ,ting in het bestuur nad. Hun plaat- _n zullen ingenomen worden door ichout bij nacht T. H. M. van traelen, de heer J. C. van Dijk, die hans de functie van secretaris/pen- ingmeester zal combineren en de icer A. Roggebrand. De dag, wij vermeldden het reeds, jerd geopend met een kranslegging jn(1iij het Bevrijdingsmonument bij ïolen „De Valk". De voorzitter hield korte toespraak, waarin hij imggreep op de moeilijke bezet- igsjaren en het offer, dat velen irwille van onze vrijheid hebben loeten brengen. Bij de aanvang van de algemene irgadering, die in he1; Prytaneum ;rd gehouden, herdacht de voor- Jjitter de oudstrijders, die in het af liepen jaar de Bond zijn ontvallen. Jonder namen te noemen herdacht ij allen in de persoon van Winston Ihurchill, eveneens een oudstrijder, ie de wereld dit jaar is ontvallen. Op grond van bijzondere verdien- rlji li Generaal-majoor b.d. J. A. A. Sitsen en kapitein b.d. JB. Ver meulen leggen een krans aan de voet van het Bevrijdingsmonu ment. (Foto L.D.Holvast) sten werd het zilveren kruis van de Bond deze dag verleend aan de se cretaris, kapitein b.d. J. B. Vermeu len en de heren H. van Zijl en J. Berger en in brons aan de heren F. J. Coolen en D. de Swart. Een telegram van aanhankelijk heid werd gezonden aan H.M. de Koningin en de beschermer van de Bond, Z.K.H. Prins Bernhard. Zwemdiploma's Diploma A: Carla de Mol, Caroline van Hoorn, Wilhelmina. Lindhout, Antoinet Ja cobs, Nelly de Waal, Mariëtte van Bilderbeek, Elisabeth Haasnoot, Ma ria Haasnoot, Marika Hoogendorp, Maria Verplancke, Anna Akerboom, Leendert Beekhuis, Hans Berveling, Gerard Boelen, Jan Stolk, Wilhelmus Koek, Martinus Hocks, Pieter Boon, Nicolaas Muusse, Ludovicus van der Gaag, Peter van Doesburg, Christof- fel Middeldorp, Jan van Aalsburg, Jacobus van der Geest, Teunis Beek huis, Geert van der Tang, Hubertus van der Burg. Diploma B: Enno Dreef, Hans Oudwater, Jo hannes van Heusden, Wim Kralt. „Je moet er niet mee spelen'" De toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" heeft zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal haar vierender tigste speelseizoen afgesloten met opvoering van Hans Nesna's klucht in drie bedrijven „Je moet en niet mee spelen". In dit stuk, dat ook op het reper toire van enkele beroepsgezelschap pen heeft gestaan, wordt de ene kos telijke, dialoog naar de andere ge dragen. mede waardoor het veel van de spelers vereist. De inhoud komt hierop neer: de jonge pas afgestudeerde advocaat Max Dilleman is in het bezit van een brief uit Amerika, waarin zijn tante belooft alle kosten voor een renderende advocatenpraktijk op zich te nemen onder voorwaarde, dat hij uiterlijk op zijn dertigste jaar met haar pleegdochter Zoezoe huwt. De bruidsschat zal niet minder dan een half miljoen gedragen! Sinds de ont vangst van de brief is de jonge ad vocaat al vele malen de schrik om het hart geslagen als er een meisje zelfs maar naar hem keek. Hij weet, dat de notaris aan „tantelief" rap port moet uitbrengen over zijn ge dragingen. Neg veertien dagen hij wordt dan dertig jaar en hij heeft het „gered". Als op een dag zijn oude studie vriend komt logeren met het doel „de bloemetjes eens buiten te gaan zet ten" komt Max in de verleiding bruid en bruidschat maar op te geven. De grote verleidster verschijnt in de to neelspeelster Lola, die in opdracht van tante en aanstaande bruid pro beert Max door de knieen te krijgen. Tegelijkertijd voert Max' huishoud ster haar dochter Lilian ten tonele op welke charmante jonge vrouw Max op 't eerste gezioht al hopeloos verliefd wordt en dus slechts met de grootste inspanning haar toenade ring kan weerstaan. Als de misver standen en moelijkheden niet meer van de lucht zijn ontpopt Lilian zich als Max' toekomstige bruid Zoezoe, die de trouw van haar toekomstige echtgenoot op wel zeer drastische wijze op de proef heeft willen stellen. Veeleisend Zoals gezegd vereist het stuk veel van de opvoerenden. Regisseur Jacques Boom heeft met de vaste Tig-kern plezierig kunnen werken. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE aor f30.— en f40.—. Of het allerbeste van f 200.— en f 400.—. Horloger v. d. WATER, Haarlemmerstraat 181. heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG Ruime judo-winst op Oxford Officiële publikaties trljdingsdag, het huisvuil op de vol- ade dagen zal worden opgehaald. Vrijdag 30 april wordt donderdag april; donderdag 29 april wordt 28 april. „eek, waa huisvuildienst normaal func- üi de week, waarin 5 mei valt blijft Voor de derde maal hebben de Leidse schakers hun meerdere moe ten erkennen in het zestal uit Ox ford. De eerste tweemaal kon het excuus gelden dat de ploeg niet op volle oorlogssterkte was. Dit keer gaat het echter niet op. Na een uiter mate spannende strijd zegevierden de Engelsen met 3 Yi2 Eeter deden de Leidse judoka's het. Met 50—0. 30—0 en 40—0 eindigde de tweede ontmoeting in den afgeteken de Leidse zege. Schaken Twee schakers kwamen in het Lei- derdorpse Dorpshuis tot winst. W. H. van der Nat versloeg Wyatt, die daarvoor echter beter had gestaan, maar blunderde. C. H. van der Bosch had daarentegen weinig moeite met Cherry. Tegen deze twee Leidse over winningen stelde Oxford er drie. A. Whiteley, de sterkste man uit het gezelschap, klopte H. T. Weiland, T. King liet Kohlbeck kansloos en Hag- gerty scoorde een vol punt tegen Demmend. Th. Piket tenslotte kwam met Baker (nummer twee) remise overeen. Judo Het Leidse judoteam nog niet eens in de sterkste samenstelling was veel te sterk voor de ploeg uit Oxford. K. Wheeler, die in de eerste wedstrijd nog goed was voor een tien tal punten, kreeg dit keer tegen Adri van Polanen, Joop de Wolf en Ton van der Weerthof geen voet aan de grond. Driemaal moest de Engelsman een vol punt incasseren. Het A-team, bestaande uit Andries Bizot, Sandor Vajda. Joop de Wolf, Adri van Polanen en Ton van der Weerthof klopte Oxford met 500. De B-ploeg deed het iets rustigers (300). D. Melet en A. Gijbeis draai den onbeslist tegen J. Brown en R. Pemberton. Het C-vijftal won met 400 Hier slaagde alleen F. Kleyn er niet in zijn partij tegen J. Lam bert in winst om te zetten. De uitwisseling LeidenOxford is gisteren geëindigd. De afscheids avond die zaterdag in de Doelenka zerne werd gehouden vormde on danks het te vroege einde het bij zonder geanimeerde slot. Drie trouwe medewerkers gehuldigd Aan de voorstellingdie f T.I.G. zaterdagavond in de J Stadsgehoorzaal gafging de huldiging van een aantal trouwe medewerkers vooraf. De huldiging betekende ook een afscheiddaar zowel de (oud)-voorzitter, de heer A. Arentsenmede-oprichter van T.I.G.als de bibliothe caresse, mevrouw E. van RossumPennenburg en de toneelmeester, tevens -spe ler, de heer Bodenstaff, de tijd gekomen achtten om hun functies aan jongeren over te dragen. Aan de heer Arentsen werd het ere-voor- zitterschap. aan de twee anderen het ere-lidmaat schap aangeboden. Het drietal kreeg boven dien nog een persoonlijk ge schenk. Daardoor zagen wij Eduard de Wekker een goede gestalte geven aan de Jonge, zwaar op de proef gestelde advocaat, leverde Co Mosselman een opmerkelijke prestatie in de moei lijke rol van huishoudster Angelique en was Jo Bodenstaff een „echte no taris", die het nuttige met het aan gename wist te verenigen. Lies Beekman voldeed in de rol van Lilian alias Zoezoe vrij goed, doch had met wat meer .spontani teit" aan beide figuren een nog meer aanvaardbare gestalte kunnen geven. Anneke Brummelkamp moet nog de nodige routine opdoen om de rol van toneelspeelster-verleidster met vol doende verve aan te kunnen. Jeanne Bosman had met de kleine rol van de wasvrouw Marie weinig moeite. Ter vervanging van de oude geroutineerde krachten heeft TIG, evenals haar zustersverenigingen, naar jongere medewerkers sters moeten zoeken en gelukkig ook ge vonden. Twee van hen vervulden za terdagavond een rol in Nesna's cre atie. Zij waren echter te jong voor de rollen, die zij moesten vervullen. In Henk Kroon zagen wij nu eenmaal geen ervaren jaren-lang-in-het-bui- tenland-verblijvend zakenman of iets dergelijks op de planken, noch kon een ringbaardje van de jonge Wim den Haan een op de huishoud ster verliefd zijnde en van een stevige borrel houdende ervaren stroper ma ken. Beiden waren „onder de jaren", waardoor het geheel zo nu en dan niet de vereiste weergave kreeg. zijn doel: een prettig en gezellig sa menzijn van leden en donateurs, die na afloop van de voorstelling nog enkele uren genoten van een geani meerd bal met dansmuziek van „The Woodchoppers", geleid door Wim Rombouts. de geest uit. Zo het toch in deze tijd geschreven mocht zün dan heeft de auteur zich in elk geval bediend van wel zeer beschimmelde gebrui ken en ideeën. Al zijn registers heeft Van Maas land opgetrokken, waar het levenloze clichés en doorzichtige situaties be treft. Geen enkele maal komt er een sprankje oorspronkelijkheid aan te pas. Door de zeer wijdlopige be drijven, kruipt het stuk uiterst moei zaam naar de eindstreep. Met de ter beschikking staande middelen heeft „Het Nieuwe Tooneel" gepoogd uit dit elke speelsheid, vlotte dialoog, esprit en compositie missen de breiwerkje een nog enigszins ge nietbaar geheel te destilleren. Het is daarin maar ten dele geslaagd. Dat kon ook nauwelijks anders, want met deze zouteloze tekst viel eenvoudig niets te beginnen. Jammer dat „Het Nieuwe Tooneel" hieraan zijn werk lust en geestdrift heeft gespandeerd. 't Is bekend, dat 't amateurtoneel met een groot gebrek aan speelbare stuk ken sukkelt, maar er is beslist wel iets beters te vinden dan het zater dagavond getoonde. „Met hartelijke gelukwensen" be handelt het probleem van een rus tige, degelijke huisvader, die even voor zijn zilveren huwelijksfeest in een restaurant danig de bloemetjes heeft buitengezet. In zijn zeer gave dronkenschap (hij weet zich later nauwelijks nog iets te herinneren) blijkt hij tal van horeca-lieden op zijn feest te hebben uitgenodigd. Zijn vrouw begrijpt er niets van en dat had kunnen leiden tot komische si tuaties als de auteur enige lenigheid van geest had betoond. Bovendien wiMesn 's mans dochters op het feest hun verloving bekendmaken en daar wil hij absoluut niets van weten enz. Het komt uiteraard allemaal goed op zijn pootjes terecht. Zoals gezegd, „Het Nieuwe Tooneel" heeft er zijn best op gedaan, al valt nog wel het een en ander te scha- i aan taalbeheersing en rolinle- ving van enige spelers en speelsters. De medespelenden waren: J. Sleijser (Anton Roos), mevr. M. Koet-Ver mont (Sjaan Roos), mevr. E. Steen bergen-Binnendijk (Lilian), mevr. A. Plug-Filippo (Edith), K. den Os (Nic. Stok) B. Steenbergen (Pierre de Ka ter), J. Schrama (Rudy Honderop), mevr. A. v. Es-Laterveer (wed. De Bruin) en mej. R. Binnendijk (Na nette). (Van een deskundige medewerker) De provincie Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Brabant hébben, met Zeeland, voor de tweede maal één gezamenlijke centrale premie keuring gehouden van zwartbonte fokstieren. De belangstelling voor deze Hol-U-Bra keuring in Etten (N.Br.) was heel goed; het weer gedroeg zich ook best en de aangeboden stieren waren talrijker dan verleden jaar (15 pet meer). De alge mene indruk was goed en het bleek dat de verschillende provincies elkaar niet zo bar veel ontliepen; onze globale indruk ivas dat Utrecht het best „uit de bus" kwam. De oudere stieren e- stier. 1G werd de Friese Rimmelt, gend in Friesland gefokt; by de jon geren waren verscheidene eigen fok- produkten die toch ook wel belofte voor de toekomst in zich dragen. Wel opmerkelijk is dat vrijwel alle die ren bloed voeren van de beroemde Triese stamvader Adema 197, prefe rent A. Als geheel waren de plm. 250 stie ren al behoorlijk uniform; vroeger werd alleen in West-Brabant een dier met grote maten gewaardeerd. Thans moet men echter er aandacht aan besteden geen te kleine dieren te fok ken. Naast de plm. 250 individueel te keuren stieren vermeldde de catalo gus ook een en ander over de pro- duktie-vererving van verschillende tieren Willem Voor Leiden vermelden wij Willem 42595 S uit Hoornaar als „best" gekwalificeerd is; Produktie- man van ki. Zoetermeer is „zeer goed". „Goed zijn o.a. Reinder 52339 en Arnold 51051 S (beide van 19581 van k.l. Hazerswoude en „voldoende' is o.a. Kielewierster Stilma, eveneens van „Vita Nova" in Hazerswoude. Dit betreft de merkbaarheid der dochter. „Men" kan dus, mede aan de hand van de exterieur-keuringen, beslissen welke steir(en) men de voorkeur wil geven. De keuring in Etten betrof alleen het exterieur der dieren en ze waren in 17 rubrieken, naar de leeftijd, in gedeeld; van de twee rubrieken van ae oudste stieren was een en ander bekend omtrent de vererving. De alleroudsten, geboren voor 20 nov. 1958 vormden een beste klasse, solider stieren waarvan acht een eer ste premie kregen en slechts één kreeg een tweede. Bovenaan van al deze besten kwam de best bewaarde 10% jarige Friese Haskera Xerxes, (2 preferente grootvaders en twee pref. grootmoeders) van ki. Gouda en Omstr.: best typische, sterke en zeer harmonisch gebouwde stier, die grijs wordt! Op grond van productie- en exterieur-vererving is HX ingedeeld klasse 3. De 5-7 jarige stieren vormden ook een beste klasse (6 eersten, 3 twee den) met als IA Adema 576, Friese k.l. Mijdrecht en IC de goedsoor- tige Arnold, v. Cammingha Jacob Cats, van „Vita Nova", goedsoortige „gevulde" stier die ook in klasse 3 is ingedeeld. Van de beste klasse der vierjarige stieren (10 eersten, 5 tweeden) werd IE de Friese Jelsumer Rudolf 8, van Mijdrecht; 1H werd de Friese Hau- bois Rudolf van J. Vonk te Leimui- den en een 2de premie was voor Noordwljker Adema 2, v. Ad. 493 pref., van „Vita Nova", gefokt door de dr. mr. W. v. d. Bergh Stichting te Noordwijk. Robuust De goede rubriek der 3% jarigen (7+4+4) telde als 1F de Noord-Hol landse Burghorner Sjoerd, v. Blit- saerd Keimpe pref., van J. C. Wesse- lingh ln Zoeterwoude; een robuuste Mr. Aantjes voor Leidse A.R. Statencentrale WINKELDIEF BETRAPT Een 34-jarige inwoner van Leiden werd zaterdagmiddag op heterdaad betrapt, toen hij in een zelfbedie ningswinkel aan de Haarlemmer straat goederen stal. De man bleek zioh al eerder aan winkeldiefstallen schuldig te hebben gemaakt. Noch de A.R. Partij, noch de A.R. Tweede Kamerfractie heeft principiële voorkeur voor de samenwerking in regeringsverband met de Partij van de Arbeid of met de V.V.D. De A.R. Partij heeft een eigen program; of zij in een bepaalde regeringscombinatie meedoet hangt af van het program der regering, en van de zetel verdeling. Dat zei het Tweede Kamerlid mr. W. Aantjes voor de A.R. Statencentrale Leiden, die in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal haar jaarvergadering hield. ties, die op deze grondslag optreden, zouden echter afwijkingen, niet-ob- jectaeve criteria moeten gelden en zij zouden nagenoeg evenveel zendtijd moeten hebben als de drie grootste omroepen samen. Dit, aldus de heer Aantjes, zou een discriminatie bete kenen van de bestaande omroepen, en met name van de NCRV, die in korte tijd 30.000 nieuwe leden boekte. De WD heeft een duidelijk stand punt ingenomen, en van de radio- en televisie-kwestie een „grote zaak" willen maken, hetgeen haar gelukt is: het kabinet-Marijnen is erop ge sprongen. Mr. Aantjes zei, dat de AR-fractie wel een andere voorkeur had gehad, t.w. de voortzetting van het beleid, gevoerd door de kabinetten De Quay en Marijnen. Maar de mislukking van de informatie-Schmelzer bete kende het einde van dit beleid. Over de radio- en televisiekwestie zei de heer Aantjes, dat de AR-partij in haar program van actie van 1963 dui delijk haar standpunt had bepaald: geen commerciële televisie, geen staatsomroep en geen eenheidsom roep, maar een bestel, dat berust op vrije, in het volksleven gewortelde organisaties, die voldoen aan bepaal de objectieve criteria. Toen de heer Cals met een oplossing in deze geest kwam, was er voor de AR-Kamer- fractie op dit punt geen reden „neen" te zeggen. Ander De WD heeft van meet af aan op een fundamenteel ander standpunt gestaan; zij streeft naar hetgeen de liberalen steeds hebben voorgestaan; een nationale omroep. Dit doel wil ae VVD verwezenlijken door nieuwe zendgemachtigden, die „onafhanke lijke programma's van positieve neu traliteit" brengen. Voor de organisa- Onfatsoenlijk Niet duidelijk vond de heer Aantjes het standpunt van mr. Beernink, die ook nadat de WD was uitgerangeerd van het radio- en televisie-beleid een vrye kwestie wilde maken. Deze op lossing, aldus de heer Aantjes, zou onfatsoenlijk geweest zijn tegenover de VVD. De heer Smallenbroek kon dan ook op dit punt de heer Beer nink niet volgen. Wat zou de AR- fractie in de oppositie hebben moeten doen, nu de radio- en televisie-oplos sing van de heer Cals voor haar aan- W. Winkel, Mydrecht. Bfj de driejarigen was een 2de pr. voor de Friese Paulus, v. Jels. Gerard 8, van A. Heineke, Loosdrecht. De 2% jarige stieren (6+5+3) wer den aangevoerd als IA door de Friese Sneeker's Adema, v. Ad. 561, van k.i. Gouda e.o., een mooi typische stier die wat ruimer gebouwd kon zyn. Van de tweejarige stieren (6+4+ 4) kregen een 2de pr. Wriesian Lely 5 (No. 8) van D. Verlaan e.a. in Waar der en de Friese Maryke's Adema 11, v. Ad. 441 pref. le kl., van k.i. „De Horizon in Zoetermeer. De tweej. Maryke's Adema 12, van dezelfde vader en uit dezelfde stal als de vorige, eig. H. J. Sprinter in Zevenhoven, kreeg ook een tweede De oudere entersticren telden als zeer goede IA de Friese Friso Majoor, v. Ad. 441 pref. le kl.. van k.i. My drecht; IC werd de Utrechtse Clara's Bontje's Adema van J. v. d. Broek in Stolwijk. De maart-april stieren (3 eersten) telden als IA de mooi gelijnde Friese Buntenmoark Grietjes Siccama 43, v. Jels-Rud Jan 43 pref., van ki. Gou da e.o. en van de jongste enterstieren (geb. na 15 april) werd 1B Noordwij- ker Adema 7B, v. Blitsaerd Keimje, pref., van k.i. „Vita Nova" in Ha zerswoude, gefokt door de dr. mr. v. a. Bergh Stichting in Noordwijk, een gevulde jongeling van knap type met niet overgrof been werk. Over de derde premies uit Leidens omgeving zullen we verder maar zwijgen. Fietser gewond bij aanrijding Op de wegkruising Churchilllaan Verdisbraat had zaterdagmiddag om streeks kwart over drie een aanrij ding plaats tussen een personenauto en een fietser. De fietser, een 71-jarige Leidenaar, werd door de auto gegrepen, toen hij komende uit de Verdistraat de Chur chilllaan overstak. Hij zou bij het oversteken niet voldoende op het ver keer hebben gelet. De bejaarde Leidenaar kreeg een meervoudige linkeronderbeenbreuk en wonden aan het gelaat. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Dronkemansrit op Maresingel Een dronkemansrit met een per sonenauto heeft in de afgelopen nacht enige ravage veroorzaakt op de Maresingel. De door een 27-jarige, onder invloed van alcohol verkerende onderhoudsmonteur uit Leiden be stuurde wagen vernielde achtereen volgens een stopverbodbord, een bus haltebord, een aantal bomen en een stuk heg. De dronkeman is door de politie aangehouden en het auto wrak moest door de brandweer wor den weggesleept. ZWEMMEN LZC-jeugd in Nijmegen op derde plaats Een jeugdploeg van de Leidsche Zwemclub heeft gistermiddag in het Nijmeegse Sportfondsenbad deelgeno- aan een internationale zwem- vierkamp van NZC '21. Door over winningen van Son ja Neervoort op de 100 meter vrijeslag (1.20.2 sec.), schoolslagzwemmer Peter Zimmer- n (1.23.3 sec.); de meisjes wissel slagestafette ploeg en de vrijeslag- ploeg eindigden LZC achter het Duit se CSV (1893.6 pnt) en Thialf (1893.3 pnt) met 1922.9 punten op de derde plaats. De belangrijkste uitslagen zijn: 100 meter rugslag meisjes: 1. M. Kaiser (Thialf) 1.25.6; 4. A. van Velzen (LZC) 1.35.7. Idem jongens: 1. W. Veill (CSV) 1.16.2; 5. T. de Water (LZC) 1.21.5. 100 meter schoolslag meisjes: 1. D. Basten (CSV) 1.32.5; M. Vrouwer (LZC) 1.40.2; Idem jongens: 1. P. Zimmerman (LZC) 1.23.3; 2. J. Veewagen (NZC) 1.24.5. 50 meter vlinderslag meisjes: 1. M. Vagevuur (Thialf) 40.9; 6. G. Eradus (LZC) 47.2. Idem jongens: 1. W. Veill (CSV) 31.2; 5. J. de Vos (LZC) 38.3. 100 meter vrijeslag meisjes: 1. S. Neervoort (LZC) 1.20.2; 2. M. Wensis (Thialf) 1.24. Idem jongens: 1. W. Veill (CSV) 1.02.6; 6. A. Quist (LZC) 1.15.6; 4 x 50 meter wisselsl. est. meis- 1. LZC 2.49.9; 2. Thialf 2.58. Idem jongens: 1. CSV 2.21.8; 5. LZC 2.32.9. 50 meter vrijeslag est. meisjes: 1. LZC 3.09.9; 2. Thialf 3.11.9. Idem Jongens: 1. CSV 2.36; 3. LZC 2.45.3. vaardbaar was, en het regeringspro gram overigens geen voor de fractie onaanvaardbare punten bevatte? Op de rede van mr. Aantjes volgde n uitgebreide discussie. De vergadering stond onder leiding in mr. C. J. Woudstra, die als voor zitter der Statencentrale werd herko- Hy sprak woorden van dank tot de aftredende secretaris, de heer C. Hobo, die zich niet herkiesbaar stel de.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3