Felle debatten CHU-toogdag Zuidmolukkers vieren verjaardag republiek A. Warnaar Waddinxveen erevoorzitter C.E.C. Onbekende senator kandidaat bij Franse presidentsverkiezing MET EEN ENKEL WOORD 567ste STAATSLOTERIJ LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 APRIL 1965 (Van onze Zwolse correspondent) „De heer Beernink heeft zich tijdens de kabinetsformatie niet bui ten het akkoord van de fractie bewo gen- Alles gebeurde na goed over leg in de fractie". Met deze woor den pareerde de heer H. Kikkert lid van de CH-tweede-kamerfrac- tie zaterdag tijdens de massaal bezochte CHU-toogdag in Zwolle, de felle aanval van de heer C. Buding- perschef van de NCRV op de hou ding van mr. Beernink tijdens de kabinetsformatie. „In de CHU, aldus de heer Kikkert, die zelf bestuurs lid is van de NCRV", heersen ver schillende gedachten over he' radio- en tv-vraagstuk. Met het doen van onze keuze in dit vraagstuk, is het beslist niet onze bedoeling geweest, dat de belangen van welke omroep dan ook, in gevaar komen. Rondvraag De voor de CHU ongekend felle politieke discussie ontstond tijdens de rondvraag. De heer Buding sugge reerde dat mr. Beernink zich teveel zou hebben losgemaakt van zijn functies als unie- en fr ctievoorzitter Hij vond de oplossing Cals aansluiten bij wat er altijd in het Nederlandse volk heeft geleefd. „De oplossing past bij ons maatschappelijk patroon: men moet er wat voor over hebben om zich te laten horen, om zich te laten zien". Verontrust was de heer Buding voorts over de fractievoor zitter, omdat deze zou hebben gezegd, dat er met de socialisten geen con structief beleid zou zijn te voeren. „Als het radio- en televisievraag- stuk geen kabinetscrisis waard zou zijn geweest, is dit het dan wel waard om met de liberalen in de oppositie te gaan", vroeg de opposant zich af, volgens wie tegenover het Neder landse volk de indruk is gevestigd, dat christelijk-historischen en libe ralen op één hoop zijn gegooid. In niet mis te verstane bewoordingen gaf een aantal afgevaardigden te kennen het niet met de heer Buding eens te zijn. Zij verdedigden gloed vol hun unie-voorzitter, die overigens met de overige kamerleden het drin gend advies kreeg in de oppositie niet te zachtzinnig te zijn. De ariti- revolutionaren kregen hier en r een veeg uit de pan. Toen een de afgevaardigden een nauw sari gaan met deze party ter sprake bracht, ging er een gejoel op ir J- Verdwijnen De heer Kikkert weerlegde de op merking van de heer Buding, dat er bij de Partij van de Arbeid meer begrip zou zijn dan bij de liberalen, met een uitspraak van dr. Vondeling. Deze heeft niet zo lang geleden ge zegd: „Het wordt tijd dat de confes sionele partyen verdwijnen. Hy her innerde voorts aan een uitspraak van professor Diepenhorst, dat de christelijke partijen aan de rand van het bankroet staan. „Wat moeten wij met deze broe ders en zusters", hield hy zyn ge hoor voor. „De CHU wenst zichzelf te zijn en te blyven, ook als hare Majesteit meest loyale oppositie". Mr Beernink legde er in zyn ant woord de nadruk op in de radio- en tvkwestie het getal niet te hebben losgelaten. „Maar het getal mag geen alles overheersende rol spelen, ook andere factoren moeten meewegen". Wy zijn voor een waarlijk open be stel en niet voor een schijnoplossing aldus de CHU-voorzitter, die fel be streed, dat de oppositie samen met de WD zou zijn geregeld. De heer Buding kreeg van hem het advies, vanuit zijn positie krachtig in te gaan tegen de door hem gesignaleer de beeld", dat christelyk-historischen en liberalen op één hoop zyn ge gooid. Alle buitenlandse ondernemingen in Indonesië onder toezicht Dr. Saleh, derde vice-premier van Indonesië, heeft meegedeeld, dat bij een zaterdag getekend presidentieel decreet alle buitenlandse handelson dernemingen in Indonesië onder toezicht van de regering komen, zo meldt Antara. De landen die door dit decreet worden getroffen, zijn o.m. Ameri ka, Engeland, Frankrijk, België en Zwitserland. Tot overeenkomsten met het buitenland op basis van pro- duktiedeling blijft Indonesië bereid. Verscheidene landen, aldus dr. Sa leh, wensen dergelijke overeenkom sten met Indonesië te sluiten. Een aantal landen, waaronder Japan, Ne derland, de twee Duitslanden, de Sowjet-Unie en Roemenië had dat al Vijftien jaar vergeefse strijd Advertentie (Van onze Haagse correspondent) Ruim zes duizend Zuidmoluk kers zijn zaterdag uit heel Neder land in Den Haag samengekomen ter viering van de vijftiende ge denkdag van de proclamatie van hun republiek. Het is een indruk wekkende manifestatie geworden, waarbij teleurstelling, geduld hoop op aangrijpende wijze loer den uitgedragen. Hoogtepunt vormde de bijeenkomst in de Houtrusthallen, die op deze kille middag door de aanwezigheid van zovele Ambonese families een warm eiland schenen in d< winderige Haagse archipel. Diverse sprekers hebben de Zuid- De 71-jarige A. Warnaar uit Wad dinxveen is zaterdagmiddag gekozen tot erevoorzitter van de Chr. Emi gratie-Centrale, waarvan hy sinds de oprichting (37 jaar geleden) voorzitter is geweest. De verkiezing Negen arrestaties tijdens bezoekdagen in Oost-Berlijn In de nacht van zondag op maan dag liep in Berlijn de huidige ter mijn in de pasjes-regeling ten einde. Gisteren gingen nog 60.000 Berlyners naar het oostelijk stadsdeel om er gedurende de toegestane zeventien uur bij hun familie te kunnen zyn. In totaal hebben 600.000 Berlyners in de laatste twee weken Oost-Berlyn bezocht. Negen bezoekers werden door de Oostberlijnse autoriteiten gevangen genomen. Onder hen ;s de 26-jarige Westberlijner Dieter Mahrholz. Hij liet zich door de Oostduitse ir. Streit overbluffen, die voorgaf van de po litie te zijn en Mahrholz zijn pas te moeten innemen. Met dit do cument slaagde Streit er toen in naar West-Bedljjn te ontkomen. Terwijl Streit deze week voor een West-Berlijnse rechter zal moeten verschijnen (hij werd tussen 1949 en 1956 in West-Duitsland al herhaal- veroordeeld wegens diefstal en ver valsing in geschriften), zit Mahr holz nog steeds in Oost-Duitsland opgesloten, omdat hy zyn verkla ringen naai- de zin van de Oost duitse autoriteiten niet voldoende bewijzen kan. Het is niet de eerste keer dat Oostduitse personen probe ren naar het Westen te ontkomen op papieren van Oost-Berlijn be zoekende Westduitsers. De volgende periode in de pasjes regeling loopt van 31 mei tot 13 juni. Of daarna een nieuw serie ran pas jes regelingen tot stand komt is zeer de vraag. De autoriteiten in de D.D.R. bereiken ermeer aan de be- als de Westduitse Bondsdag niet openlijk verklaard voortaan niet meer in West-Berlijn bijeen te zul len komen. Jongen schoot op passerende auto's Een jonge scherpschutter in Santa Maria (Californië). die zich in het hoge gras op de hellingen langs een drukke verkeersweg verborgen hield, heeft gisterochtend met een zwaar geweer op passerende automobielen geschoten. Hij doodde twee en verwondde tien personen. Vervolgens heeft de Jon gen, volgens de verkeerspolitie, de hand aan zichzelf geslagen. Vermoed wordt dat de scherp schutter een 16-jarige jongen uit Long Beach is geweest, die zater dagavond van huis was weggelopen. Bij de plaats, vanwaar hij op de passerende auto's schoot, werd de beschadigde auto van zijn moeder gevonden. Jn totaal raakte hy zes automo bielen, waarbij een pohtewagen, twee vrachtauto's en een ambulance. By het aanbreken van de dag be gon hij te schieten met zijn geweer, dat voorzien was van een telesco- pisch vizier. Twee dagen voor generaal De Gaulle met een nieuwe televisierede het startschot heeft beloofd voor de campagne voor de Franse presi dentsverkiezingen die op vyf decem ber worden gehouden, hebben het linkse en het rechtse centrum resp. in de personen van het socialistische kamerlid Gaston Defferre en de conservatieve senator Fierre Marcil- hacy elk een eigen kandidaat in die functie bevestigd of benoemd. Defferre die zaterdag samen met andere Europese socialisten leiders door de Engelse premier Wilson in Londen werd ontvangen, heeft in Frankrijk zyn positie voor het kan didatuur voor het presidentschap weer wat versterkt doordat hy nu door een conventie van linkse groe pen tot hun gemeenschappelijke kan didaat is uitgeroepen. In een dia loog met de afgevaardigden maakte Defferre voorts bekend van plan te z\,jn om die groeperingen in een fe deratie te zullen onder brengen, waarvan de socialistische partij dan de kern zou moeten vormen. De po litieke grenzen van zijr. federatie zouden dan links bij de communis ten sn rechts bij de katholieke volks republikeinen moeten liggen, die dus alle twee van de combinatie blijven uitgesloten. Het rechtse centrum heeft voor de campagne al zyn der- Bliksembezoek Franse schoolkinderen Het bliksembezoek, dat 840 Fran se schoolkinderen van twaalf tot ze ventien jaar. zaterdag aan Rot terdam, Vlaardingen, Amsterdam en Volendam hebben gebracht, is een groot succes geworden. Deze eerste groep van de bijna 20.000 Franse schoolkinderen, die in de komende weken een schoolreisje naar Neder land zullen maken, vertrok vrijdag avond met een extra trein uit Parys en was gistermorgen weer thuis. De kinderen raakten niet uitgekeken op alle bezienswaardigheden, die ze ont moetten. Twee jongetjes waren in Volendam zo onder de -ndruk van het eiland Marken, dat ze op de dyk bleven staan kijken, terwijl de bus- alweer onderweg waren naar Amsterdam. De laatste bus moest op de verdwaalden blyven wachten de kandidaat aangewezen in de per soon van de 55-jarige, tamelijk on bekende senator Pierre Marchilhacy. Marchilhacy is sinds 1938 gehuwd met een kleindochter van generaal Van Heutz. De senator die rooms- katholiek is, is nooit lid van een politieke party geweest, hetgeen even opmerkelijk wordt genoemd als zijn lengte van 2.01 meter. Hy stamt uit een oude familie van juristen, werd geboren in Parys en vertegenwoor digt sinds 1948 Charente in de se naat. Kort voor het congres hadden de senator André Cornu, die zyn cam pagne voornamelijk tot het uitbre ken van toost op provinciale eetge- lagen had beperkt, en de 70-jarige oud-president van Tunesie, generaal Boyer, zich teruggetrokken. Drie kandidaten Officieel zyn er nu drie kandida ten gestart, Defferre, Marciihacy en de ultra-rechtse advocaat Tixier Vignacour. Of generaal De Gaulle zich morgen ook officieel bij dit pe- leton zal voegen is intussen nog al- tyd niet waarschynlyk. De naam van de officiële Gaullis tische kandidaat als hoedanig hy hoogstwaarschijnlijk zelf zal optre den. houdt de generaal vermoedelijk tot op het laatste moment geheim om zo zelf meester te kunnen blij ven van zijn strategie tegenover zyn tegenstanders. had plaats tijdens een bijeenkomst in Utrecht, waar de CEC afscheid nam van zyn voorzitter en ook van zyn secretaris, de heer T. Cnossen uit Den Haag, die deze functie e eens 37 jaar heeft vervuld. De heer Cnossen werd benoemd tot erelid. De heer P. C. Elfferich, wethou der van Delft en lid van de Tweede Kamer, werd tot voorzitter gekozen en mr. E. J. F. Westerhuis, burge meester van Doornspijk, tot secreta- De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, prees in een korte toespraak de activiteiten van de CEC en de continuiteit in haar leiding, waar door de centrale belangrijke invloed heeft kunnen uitoefenen op de emi- gratiepolitiek van ons land. „Aan mannen als Warnaar en Cnossen komt de eer toe, dat zij de grondsla gen hebben gelegd voor een beleid, toen er bij de overheid nog geen sprake was van een emigratiebeleid", zei de bewindsman. Hij meende, dat deze activiteiten uit het particulier initiatief een zegenrijke invloed heb ben gehad. De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, die tevens voorzitter is van de Algemene Emigratiecentrale, reikte aan de he ren Warnaar en Cnossen namens het Nederlands Emigratiefonds de zilveren Olivier van Noort-medaille uit. Deze onderscheiding is totnutoe slechts enkele malen verleend, o.a. aan de minister voor de immigratie van Australië (in. goud). Michael Bohnen - 78 - overleden Michael Bohnen, eertyds een van de grootste zangers ter wereld is vandaag in West-Berlijn overleden. Hy was 78 jaar. Bohnen was 12 jaar lang aan de Metropolitan Opera in New York verbonden. Deze benoemde hem vo rig jaar Kerstmis tot erelid. Onmid dellijk na het einde van de tweede wereldoorlog stichtte Bohnen de Westberlynse Stedelijke Opera, die in september 1945 de eerste uitvoe ring gaf. „OVERVAL" IN BOLLENSTREEK Protest tegen vrijlating van Britse militairen >ze Amsterdamse taxichauffeurs protesteerden vanmorgen bij de poli tie tegen de vrijlating van drie Brit militairen, die enkele dagen gele den in de bollenstreek tijdens rit een collega zouden hebben overvallen. Deze werd licht gewond. Als dit protest geen resultaat heeft, willen de chauffeurs zich wenden tot de Britse premier Wilson, aldus hun woordvoerder. Ook zyn zij van BINNENLAND a «asmars Zaterdagmiddag hebben ln Amsterdam naar schatting van de politie ongeveer 2500 personen deelge- niseerd was door de Nederlandse vre- desraad en het comité 1961 voor de ;de. De mars had een zeer ordelijk vt loop. Er werden veel borden met leuzen in de tocht meegevoerd. hausen en Arnhem wordt morgen offi- het verkeer opengesteld. Het zijn de laatste 28 kilometer op Duits gebied, die de ontbrekende schakel 't. de keten van Autobahnen, de Nederlanders naar Italië uitsers naar Zandvoort nu voortaan zonder omwegen kunnen rlj- toe voerde een tijdrovende Haminkelen via Rees en Emmerich, om het ln staat van wor ding verkerende stuk Autobahn heen. Kolendamp Een nagenoeg geheel verstopte kachelpijp is er oorzaak van, dat de 89-Jarige mej. H. Sol uit Ap- plngedam in de nacht van vrijdag op zaterdag aan kolendampvergiftiging is levenloos aangetroffen. het land uitgenodigd voor een vredesconferentie, welke op 30 april te Chamer, op 80 km van Sana'a zal beginnen. Premier No- man had zaterdag in een politieke ver klaring voor radlo-Sana'a al gepleit voor nationale verzoening en stabili- geadresseerd aan de min 1st tenlandse zaken Andrei Gromiko. De wagen is betaald door Amt-org. het Russische inkoopbureau ln de VB. Geen gekalk BIJ de a.s. verkiezin gen ln mei zal er ln België waarschijnlijk minder op straat en worden gekalkt en geplakt dan de liberalen), hebben sulten de daarvoor toegestane plaat- mits de omstandigheden stig zijn en deze voldoende wordt v plan weer gelegenheid te geven in de cursus zelfverdediging door judo te volgen, evenals drie jaar geleden. Volgens de districtscommandant van de Kon. Marechaussee in Den Haag, die deze zaak heeft behandeld, was er geen reden de militairen vast te houden, omdat er geen sprake is geweest van roof of een poging tot roof, zoals de betrokken taxichauf feur had gemeend. De drie militai ren hadden, aldus de districtscom mandant, wat geboemeld en waren dronken of aangeschoten. Eén van hen was zelfs zo dronken geweest, dat hij in de taxi in slaap was geval len. Met whiskyfles Toen er ergens in de bollenstreek op verzoek van de wakker gebleven militairen was gestopt, heeft één van hen met een whiskyfles de chauf feur op het achterhoofd geslagen. Dat dit niet als een overval of een poging tot roof moet worden opge vat, maakt de Kon. Marechaus see o.m. op uit het feit, dat de be schonken militair, die de tik gaf, on middellijk werd berispt door één van zijn wapenbroeders. Volgens de ma rechaussee was dit baldadigheid en niet meer dan een eenvoudige mis handeling. De districtscommandant verwacht overigens wel, dat de da der, een 17-jarige jongen, hierover „nog meer zal horen" van zijn eigen autoriteiten. De betrokken chauffeur liep een buil op door de tik. Hij heeft zijn werk kunnen voortzetten. De Rijks politie en de marechaussee konden met behulp van in de taxi achterge bleven papleren de militairen, die overigens niet op de vlucht waren geslagen, maar waren uitgestapt om dat zij op de plaats van bestemming waren, achterhalen. Na hun verhoor door de marechaussee zijn de drie militairen teruggekeerd naar hun onderdeel in Duitsland, waar zy zijn opgevangen door de militaire politie molukkers op het hart gedrukt hun vertrouwen niet te verliezen in her stel van hun (zelfbeschikkings)recht en terugkeer naar hun vaderland. Hun boodschap kwam neer op de woorden van Sir Winston Churchill, aangebracht op één der spandoeken in de zaal: „Niet meer volhouden be tekent verliezen". „Zo staan wy hier terugblikkend op vijftien jaar van vergeefse strijd", zei ir. J. A. Manusama, die optreedt als gevolmachtigd minister van de republiek. „Deze manifestatie brengt de vergissing aan het licht, dat wij, Zuidmolukkers, de stryd zullen op geven'', vervolgde hij". De tegensla gen hebben ons groter gemaakt", al dus de heer Manusama. die de toe komst „niet zonder perspectief" zag. „Dat deze dag niet plaats kan hebben onder de mooie, blauwe lucht van Ambon is het gevolg van een daad van onrecht en géweld", sprak de Belgische hoogleraar prof. F. Pee- ters. Hy meende niettemin: „De le vensvlam van uw volk draagt gij, hier in Holland veel meer dan zy d a a r." De socialistische afgevaardigde in de Tweede Kamer, de heer J. H. Scheps, hield de Zuidmolukkers voor hoe ook tenslotte voor de Nederlan ders in de tweede wereldoorlog het getij gekeerd was. „Waar bleven toen de realisten, die gezegd hadden: let toch op waar de macht is?" Consul-generaal keert Castro de rug toe De 64-jarige consul-generaal van Cuba in Londen, Julio Cesar Castillo, heeft Fidel Castro de rug toegekeerd en asiel verkregen in de Verenigde Staten, waarheen hy en zyn vrouw donderdag zyn vertrókken. Zijn echtgenote is een nicht van presi dent Dorticos, een nauwe medewer ker van Castro en Cuba's tegenwoor dige staatshoofd. Zy staat volkomen achter haar man. Voor zijn vertrek heeft Castillo in een totnutoe ge heim gehouden interview verklaard, dat hij, zoals vele andere Cubanen, vertrouwen In Castro had toen deze de macht veroverde. Hy dacht dat Castro zou veranderen in een links- liberaal De eerste grote schok kwam toen Castro zichzelf als fascist-leni nist uitriep. Castro heeft zyn land geruïneerd en het uitgeleverd aan Moskou en Peking, zei Castillo. „Erger nog", voegde hij eraan toe. ,Hij heeft het in een totalitaire politiestaat veranderd. Ik zie geen hoop in een spoedige ommekeer, zijn greep is te vast". Zyn vrouw zei, dat zy beiden niet in het Cuba van van zouden kunnen leven, ondanks het feit, dat 6 jaar geleden zij en haar hele familie voor de Castro-be- weging hebben gevochten. „Er is op Cuba geen vrijheid en vrede meer". Castillo is niet van plan zich bij de anti-Castro-beweging in Miami te sluiten. Als regeringsambte- heeft hij zich nooit in politiek gemengd. Zyn stap is dan ook een liver persoonlijk protest. Kongo-rebellen staan alleen Vier afgevaardigden van de rebel len in Kongo zyn naar Leopoldstad gezonden voor besprekingen met pre- Tsjombe, zo is door een ver tegenwoordiger van de Kongolese op standelingen in Cairo meegedeeld. Hij zei ook, dat Soedan en de Ver enigde Arabische Republiek de hulp de opstandelingen hebben ge staakt wegens hun onderlinge ver deeldheid. De onderhandelaars zyn naar Leopoldstad gezonden door Davidson Bauchelet, de in Cairo verblijvende voorzitter van het „Nationale Be vrijdingscomité voor Kongo". Maandag 26 april 1965 DERDE KLASSE Prijzen van: f. 15 zijn gevallen op nummers eindigende opi 6 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 594 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 842 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 679 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 349 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 8182 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 083080 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 073482 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 057751 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 088110 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 017455 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 088739 de prijs van f. 30000 is gevallen op het nummer: 049881 middenstaridszcak". 8 Elam (Haarlemmerweg). Cursus: tips teurfotografenvereniging. Verzamelen Houtkwartier, Rijnsburgerweg en Mors- dent in Vichy". 8.30 Stadsgehoorzaal (kleine zaal)K 1 O.-lezing ir. Y. Ykema over aard- bonden". 8 i Elam (Haarlemmerweg). bedrljvi Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. Van Beem. 8 uur Lakenhal: Ver. Oud-Leiden. Docu- zoek t.b.c. 2-4.30 Schouwburg: Abonnementsvoorstel- Toneel, „Inci- Stadhuls (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. WOENSDAG Elam (Haarlemmerweg). Cursus: tips oor vakantietrips. 7.30 uur n.m. Middelstegracht 91: Bevolkingsonder- Ophalen extra binnen de singels. SchouwburgK Centrum met „De Polyester Polka' il. Binnenstad O. Toneelgroep Steenschuur 6: Leidsche Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur nm. Zomerzorg: Leden verg. Kynologenver. Rijnland. 8 uur nm. Zomerzorg: Forumavond Pac. Socia listische Partij. 8 uur n.m. DONDERDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19): Ds. J Smlnk. 8 uur n.m. lddelsfc t.b.c. {T-12 i .halen extra huisvuil. Lelden- Noord, de Kool en de Waard. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Centrum met „De Polyester Polka". .Llabllity-produkten' StadsgehoorzaalAbonnementsconcert Residentie-orkest. 8 uur n.m. VRIJDAG C. Reis V. Dagtocht naar Soest- dijk. Vertrek Station. 8 uur vm. RehobothOpening tentoonstelling Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK Aangenomen naar Rulnerwold (toez.) i het beroep door (maatschappelijk werk-adviseur, scriba prov. kerkvergadering) J. Schaap te Meppel. Bedankt voor Zetten-An- delst (toez.) A. Romein te Noordeloos. iondagavond ln de Portugese haven- tad Oporto een muur van een in af- >raak zijnd huls omviel Juist bruiloft werd gevierd. De bruid en bruidegom behoorden tot de gewonden. l het gebouw stortte onder 1 i de omvallende i gelegd. De politie GEREF. KERKEN Beroepen te Staveren-Hindelopen J. A. Mulder, kand. te A'dam. Bedankt Naaldwijk (vac. W. J. Smidt) W. Beroepen te Zaandam G. Schlpaan- boord te Apeldoorn, die bedankte voor Amsterdam-C. Aangenomen naar Rot- terdam-Z., P. v. d. Bijl te Genemulden. ALPHEN 26 april. Naby. NCVB. 8 uur n.m. Ds. H. Vogel overleden lil een ziekenhuis te Tiberias is zaterdag overleden ds. H. Vogel, geref. predikant (vrijgemaakt) te Enschede. Ds. Vogel, die deelnam aan een reis naar Israël, was vrij dag in het ziekenhuis opgenomen. Hij was 57 jaar. Ds. Vogel stond achtereenvolgens in Roden (Dr), Loppersum, Amstelveen, Enschede, Amsterdam en Nieuweramstel en sedert 2 juli 1950 wederom in En schede. Hy was voorzitter van het Verbond van evangeiisatiecommis- sies van de Geref. Kerken (vrijge maakt) en hoofdredacteur van „lichtstralen", het orgaan van dit verbond. Flink. 1.30 Schouwburg: Lltterls Sacrum. Opi van Harten twee - Harten drie. 8 uu Zomerzorg: Voorllchtingsochtend „Baxtimeus". 10 uur v.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezu Christus van de heiligen der laat«i dagen. 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal (Lange Vrouwenkerk eeg 12): Tentoc-*1 ;n Ende, Cor Lan ders. Werkdagen 30 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 i Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag vr~ (zondag 1-4 uur). De Ruif (Janvossensteeg J sltie Theo Rös (tot 1 mei). Rijksmuseum voor Volkenku: iteenstraat aags 13-17 Ryksmuseum van Oudheden: - byb. (Steenstraat 1): Dag. 10-17 lyks 10-5 uur; zond. 1-5 i Ryksmuseum voor de geschiede! der natuurwetenschappen: zond. 1-4 BIOSCOPEN zond. 2.30, 4.f zond. 2.30, 4.45, 7 i Luxor: „Angellque, markiezin gelen". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en zond, 2.15, 4.45, 7 en 9.16 ut Trianon: „Goldflnger". 18 Jr. Dag. 2E i 9.15 1 zond. 2.15, 4.3 9.15 Rex: Donderdag t/m zc zeven gladiatoren van Sp Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 dag t/m woensdag „Bekentenis» van een opiumschuiver". 18 Jr. zwygen". 18 Jr. Apotheek Van Driesum. Mare 110, 20406. De Oegstgeester Apotheek fe Apotheek Voorschoten zyn geopend!jj B(J geen gehoor van ow hnlsartsL specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. HAAGS AG E N Dj MAANDAG 26 APRIL Kon. Schouwburg. sche Comedle, „Na de zondeval". DINSDAG 27 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Turn, „De eerbiedige lichtekooi" ,De schaduw ln het dal". WOENSDAG 28 APRIL Kon. Schouwburg. 8.15 uur. 1 Comedie. „Moortje". Kurzaal. 20.15 uur. Residentie-^ iet Alfons Aloys en Bernard Kont: WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) rbew. ll i Eindhoven mist Zuld-Limb. mist Helsinki regen Stockholm motregen Aberdeen licht bew Bordeaux Grenoble Nice Berlijn onbewolkt 16 geh bew 14 regen 15 half bew. 15 zwaar bew 17 half bew. 19 zwaar bew. 20 onbewolkt 23

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2