DRUM Sublieme voorstelling van wrange Anouilh Sprintzege in zware Ronde van Friesland Pure kadristen buigen hoofd voor SCHERZ kunst kalei öoscoqp Veel bitterheid over „Mislukte liefdes" HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Wereldkampioenschap 71/2 Manchester United nu favoriet voor titel Uitslagen van A.Y.R.O. koor-festival Ward Seis wint zijn eerste klassieker LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 APRIL 1965 VIJFDE BLAD Ardèle9 bij ,Haagsche Comedie Naast zijn "pièces noires", zijn "pièces roses" en zijn "pièces rillantes" schreef Jean Anouilh zijn "pièces" grin?antes". Van een ezer met wrange, wanhopige tragiek geladen „tandenknarsende" ineelstukken, waardoorheen toch ook de humor flitst, namelijk Ardèle ou la Marguérite", gaf de „Haagsche Comedie" in de [on. Schouwburg in Den Haag een briljant gespeelde première. Dit stuk dateert van 1948 en is indertijd reeds door „Theater pgevoerd. Anouilh toont hierin de verscheurende verschrikkingen van mis- ikte liefdes, naast die van zuivere liefdes, welke echter geen ver- ulling kunnen vinden, omdat in zekere kringen nu eenmaal „kost at het kost een „familieschandaal" vermeden moet worden. [et is een échte Anouilh geworden: geestige woordspelingen en ver- iftige dialogen, waarin echter bij ortduring een cynische, bittere on- rtoon valt te beluisteren. Geen en- goeds" voor de uiteindelijke af- Dp onderkent men op slag. Die loop culmineert dan ook in mplete chaos voor alle betrokke- n Het geval speelt zich af rond eei or 'n robuste, nog steeds sterk le- nslustige generaal belegde familie- td. Het probleem betreft diens ge helde zuster Ardèle. Zij is oprecht houden v. d. eveneens gebochel- huisleraar v. d. jongste zoon Toto. a huwelijk tussen beiden kan vol de generaal, met het oog op „de d", onmogelijk werkelijkheid ■den. De liefde tussen beiden - Ar- verschijnt niet ten tonele en da en der „grote vondsten" vai ouilh bloeit op in een overigens menig opzicht geperverteerd milieu bejaarde generaal, wiens vrou? haar liefde voor hem krankzin- is geworden, omdat hij steeds iere va-ouwen begeert of seksuele rekkingen met deze onderhoudt, dt telkens door middel van een [staanjagende „pauwe"-kreet in ziekenkamer geroepen, omdat hem onder controle wil houden, zoekt immers telkens zijn „vrij- 1" bi) het bekoorlijke kamermeisje lijn èuster, haar man en diens md Villardieu levend in een merk- krdige driehoeksverhouding, zijn Ür het kasteel geroepen, voorts is bog de schoondochter van de ge- mal, zonder hef de getrouwd met ais oudste, in Indo-China vertoe- rjde, zoon. Zij houdt op haar beurt de jongste zoon en deze liefde wederzijds, echter volkomen uit- jtsloos iiivere omstandigheden, Ardèle haar voornemens af te brengen, vankelijk lijkt het alsof de voort- >nd achter gesloten deuren blij- le Ardèle zal doorzetten, maar het ►dramatische einde brengt haar noord, alsmede die van haar ge- einde schenkt verder een «punt aan andere verwikkelin- de krankzinnige vrouw van de 1 «identic I trin K< -Orkest met trio Kontarsky zal op de Stads- orzaal onder leiding van Willem Otterloo en met medewerking de drie gebroeders Kontarsky ►lgende programma uitvoeren: icert voor drie klavieren en or- [ln d. kl. t. van Joh. Seb. Bach Achtste Symfonie van Bruck- de Kontarsky's het volgende: |gebroeders Alfons, Aloys en Kontarsky stammen uit |van oorsprong Pools geslacht. -ie zijn zij geboren in Iserlohn iestfalen. Alfons en Aloys Kon studeerden tegelijkertijd aan -tliche Hochschule für Musik ilen, met de hoofdvakken piano Schmitz-Gohr)kamermu- (bij Maurits Fi-ank) en orkest- Be. 1955 behaalden Alfons en Aloys arsky de eerste prijs voor piano- van het Internationale Musik- tjliewerb inMünchen. Bij Eduard J ann in Hamburg gingen zij itudies vervolmaken. Dat duurde JJ957. En in dit zelfde jaar 1957 Kontarsky 3 (Bemhard) zijn le in de Staatliche Hochschule lusik in Keulen. 1964 werd aan Bernhard Kon- met Mendelssohn Stipendium kamermuziek toegekend (name- /.oor zijn pianotrio met Jörg- Jahn, viool en Thomas (cello). 1Idels had de naam van het duo CQ irsky reeds over vrijwel de ge- :efl wereld een bekende klank ge- T n. In Nederland verscheen het IC tde eerste maal in december 1960 l idsdien heeft het telkenjare in steden van ons land gecon- Hlj rd. „Voltallig" speelden de drie «I* J] hier voor de eerste maal in 964, op uitnodiging van de VI ting Nieuwe Muziek. embrandt-expositie in Jeruzalem fj nieuwe Israëlmuseum in Jeru- wordt 11 mei a.s. geopend *n tentoonstelling van 50 wer- isWiS fan Rembrandt, die voor dit ioor 21 musea uit verschillende van de wereld zyn afgestaan, fan de schilderijen stelt „Mozes le stenen tafelen" voor. generaal slingert hem al haar be schuldigingen naar het hoofd, de driehoeksverhouding gaat kapot, ook al omdat Villardieu nog een jonge vrouw als maitresse heeft, het jonge paar ziet al zijn idealistische illusies in rook vergaan en dan zijn er nof het zoontje Toto en zijn vriendinne tje Marie Christine, die'met alle afschuwelijke voorbeelden voor ogen op een schrijnende wijze „vadertje en moedertje" spelen Men ziet: verkwikkelijk is het ge heel niet, eerder walgelijk. Maar Anouilh geeft üi dit st-uk toch blijk van veel levenswijsheid, vermoedelijk gebaseerd op reële situaties, die hij rond zich heeft waargenomen. De sublieme voorstelling mag in elk opzicht geprezen! Joris Diels was volkomen de zich van zijn schuld bewust zijnde gene raal, reeds tien jaar levend onder druk van een huwelijk met een krank, zinnige vrouw. Hij is echter niet be stand tegen alle verleidingen rond hem. De driehoeksverhouding werd perfect uitgebeeld door Anny de Lange, Frans van der Lingen en Eric van Ingen, een gevoelig spelende Paula Perti als Nathalie stond le vensecht tegenover Nicolas, die werkelijk lief heeft en vond in Guido de Moor een al even levensechte partner. Tenslotte was daar Georget- Van Gogh-herdenking in Nuenen Van 8-31 mei Van 8 tot 31 mei wordt in het gemeentehuis van Nuenen een Van Gogh-tentoonstelling gehouden i.v.m. het feit dat de schilder 80 jaar ge leden in Nuenen „De aardappeleters" heeft geschilderd. De expositie, die een 40-tal werken van Van Gogh uit de Nuenense periode omvat, heeft plaats met medewerking van de Van Goghstichting, het Stedelijk Mu seum in Amsterdam, bet Kroller- Muller Museum in Otterloo en parti culieren. Het initiatief is uitgegaan van de heer Knol uit Katwijk, die jarenlang een studie heeft gemaakt van de Nuenense periode van Van Gogh en plan is hierover een boek te schrijven. Het gemeentebestuur van Nuenen is garant voor de kosten. In dezelfde periode worden in het koets huis van het Van Goghhuis typische Brabantse antiquiteiten tentoonge steld en verkocht. In het koetshuis bij het gemeentehuis zal een oud weefgetouw in bedrijf te zien zijn. Dit koetshuis is nog een overblijfsel een oude weverij van de fa. Van de Hoven, die iia de periode van Van Gogh in bedrijf was. Er zyn nog tal andere activiteiten, vooral op ag, o.a. het jaarlijks grote Gil- denfeest, deze keer georganiseerd door het gilde van de studentenvere niging „Demos" (9 mei). Totnutoe hebben reeds 41 gilden de uitnodiging geaccepteerd. Op 22 :3 mei is er een fancy-fair met oma. films over de Gildenfeesten en de Van Gogh-expositie. Het gemeen tebestuur heeft prijzen uitgelobfd de best onderhouden tuinen. Alle verenigingen nemen aan de ac tualiteiten deel. Voorts is er een foto wedstrijd. De expositie wordt geopend in het door Van Gogh geschilderde Ned. Herv. Kerkje. By de tentoon te stel len werken is een schilderij uit de aardappeleters-cyclus, waarby op de achterkant een zelfportret door Van Gogh is geschilderd. te Hagedoom in de ondankbare rol van de krankzinnige, hysterische vrouw. Zij zorgde voor een verscheu rende climax, die echter in zekere zin na de eerste bedrijven toch op een anti-climax uitliep. Suggestief was het in rode kleu ren opgebouwde décor met de vele gesloten deuren van Hep van Delft, waarachter zich ongezien zo veel triests afspeelt. Elise Homans zorgde voor een doel treffende en alleszins aannemelijke, welverzorgde vertaling van dit, van aangrijpende tragiek getuigende, bij zonder knap geschreven stuk, dat echter een navrante nasmaak achter liet Lessingprijs 1965 voor Peter Weiss De in Stockholm wonende Duitse schrijver Peter Weiss heeft de Les- sing-prijs 1965 gekregen. Aan deze prijs is een bedrag van 20.000 mark verbonden. De 48-jarige Weiss is vooral bekend geworden door zyn toneelspel „Die Verfolgung und Er- H. mördung Jean Paul Marats" Adspirant-acteurs naar Oost-Berlijn Onder leiding van hun leraren Max Dooyes en Erik Vos en voorts vergezeld door de directeur van het Ned. Centrum van het Internatio naal Theater Instituut, Max Wage- ner, is de hoogste klasse van de Am sterdamse Toneelschool, die volgende maand eindexamen zal doen, van Schiphol naar Oost-Berljjn vertrok ken om daar een week lang plaatse lijke Brecht-opvoeringen van het Berlyner Ensemble bij te wonen. Het zijn vier jongens: Krijn ter Braak, Caro L. van Herwynen, Je roen Krabbé en Rudolf Lucieer, als mede twee meisjes: Sjoukje Hooy- maayer en Mar ja Kok. Zij zullen in Oost-Berlyn de gast zijn van het Oost-Duitse Centrum van het Inter nationaal Theaterinstituut. Boven dien verleent O. K. en W. subsidie voor de reis. Deze begon per KLM tot aan Ham burg, aangezien onze luchtvaart maatschappij niet op Oost-Berlijn mag vliegen. In Hamburg stapte het gezelschap dus over in een toestel van een Oostduitse luchtvaarton derneming. Rob Hartoch gaat naar Barcelona De 18-jarige Rob Hartoch uit Am sterdam is zaterdag in Vlissingen jeugdkampioen schaken van Neder land geworden. Hy zal in Barce lona spelen om de jeugdwereldtitel. Hartoch nam de leiding in de vier de ronde en stond deze niet meer af. Hij was onbetwist de sterkste van de 14 deelnemers. 1. Hartoch (Amsterdam) 7% pt., 2. Schouten (Vreeswijk) 7 ptn., 3. Gre- ben (Leeuwaren) 6V2 pt., 4. Willem - sen (Den Haag) 5% pt. Vele kunstbeoefenaars op Jeugdfestival Velp Behalve enkele kunstmanifestaties, zoals de opvoering van Shakespeare's „Midsummemightsdream" door The National Youth Theatre en een con- cert van het Gelders Orkest onder leiding van Peter Eros, tot voor kort assistent-dirigent van het Concert gebouw Orkest staat op het pro- gramma van het zevende Jeugdfes tival Velp ook een serie causerieën door o.a. een aantal acteurs, auteurs, cineasten en musici. Dit festival, dat open staat voor leerlingen van de hoogste klassen van het VHMO, van kweekscholen en sociale academies, biedt hun ge durende de laatste week van augus tus de gelegenheid nader met kunst beoefenaars in contact te komen. Harm Ottenbros (21) houdt woord Oud-coureur Jan Ottenbros (46) kwam vrijdag trots naar huis met een grote bekergewonnen in een tafeltennistoernooi. „Mooi hè", gnuifde hij, „de eerste prijs". Zoon Harm (21) was er niet zo ondersteboven van. „Morgen win ik een grotere", pochte hij, daar mee doelend op de Ronde van Friesland, die hij zou betwisten. Ju nior hield woord. Zaterdagmiddag bracht hij op de Marathonweg in Leeuwarden voluit sprintend de zware, 188 km lange Friese ronde op zijn naam. EERSTE GROTE OVERWINNING Harm Ottenbros had zjjn eerste zege in een belangrijke amateurwed- stryd niet alleen aan zichzelf te danken. Een dertigtal meters voor de streep had het er namelyk nog alle schijn van dat Henny Schouten, een verdiende overwinning zou gaan behalen. Schouten bezat een lengte voorsprong op zyn naaste belager, maar viel toen evenwel plotseling De ronde, die door verrassend veel renners uit het noordoosten van het land tot een goed einde werd ge bracht niet minder dan vier van hen eindigden bij de eerste twaalf kende een zeer boeiend verloop. Reeds iai de smalle bochtige straten van Franeker (23 km) viel het pelo ton onder het geweld van de ster ken in brokken uiteen. De eerste groep, oorspronkelijk een vijftiental coureurs groeide tenslotte uit tot een formatie van dertig man. Tot die on- foituinlijken, die door pech afvielen, behoorde ook het idool van de Frie zen, Tiemen Groen. Beslissing De beslissende vlucht werd, na en kele vergeefse pogingen, ruim 15 km voor Leeuwarden ingeluid door Hans den Hartog. Hij kreeg Jan Bols mee en nog vier coureurs volgden dit duo: Henny Schouten, Harm Otten bros, Guus Leliaert en Ad van Ke- menade. Gezamenlijk arriveerden de zes in Leeuwarden, waar in de sprint de beslissing viel ten gunste van Ot- tenbios. Johann Scherz. de 33-jarige Weense spoorwegbeambte, die als driebandenspeler furore maakte in de internationale bil- jartsport en in deze spelsoort tweemaal de Europese titel be haalde, heeft zondagavond in Huelva het wereldkampioen schap in het ankerkader 71/2 op zijn naam geschreven. Hij ver sloeg in een slopende finale, Zware nederlaag voor Chelsea's gelegenheid formatie Tommy Docherty, Chelsea's voortvarende manager, heeft zijn ri- ireuze maatregel van donderdag met een zware nederlaag moeten bekopen. Docherty stuurde „om disciplinaire redenen" acht spelers voortijdig naar huis en verspeelde daarmee in feite de laatste kans op de titel. Met een gelegenheidsforma tie leed Chelsea bij Burnley waar de geschorste spelers op de tribunes zaten een zware nederlaag (6—2) werd daarmee uitgeschakeld voor het kampioenschap. Het was een schrale troost voor Het Strijps Kamerkoor uit Eindhoven heeft beslag gelegd op de AVRO-wisselbeker die beschikbaar was gesteld voor de beste vo cale prestaties op het elfde koor festival. Zaterdag eindigde dit Festival, dat was georganiseerd door de Kon. Bond van zang- en oratoriumverenïgingen in samenwerking met de AVRO. Hieraan werd deelgenomen door 99 koren met een aantal van 3.000 zangers en zangeressen. Het koor uit Strijp stond onder leiding van de heer W. Th. Mai'is eia behaalde in de afdeling gemengde koren 366 punten. De tweede prijs ging naar Beek en Donks gemengd koor (dirigent J. Lammers), dat 362 punten behaalde. De belangrijkste uitslagen van het festival waren: eerste pry zen: Waspiks mannenkoor in Waspik (buiten mededinging)kinderkoor Zakudo uit Dongen (359 punten), jeugdkoor Edith Steinlyceum uit Den Haag (324), het Oirschots gemengd koor uit Oirschot (349), het hervorm de mannenkoor uit Wijhe (283), het dameskoor Vivace uit Weert (291) en het r.-k. gemengd koor Arti Vivaci uit Breda (met 275 punten). Tweede prijzen gingen naar de R.-K. Gem. Zangvereniging uit Grave, naar het koor Oud-Nachte galen uit Oosterhout, het koor St- Gregorius (Molenbroek) in Heerlen, naar de Zangertjes Sint-Frans uit Weert, het school koor Sint-Theresia uit Tilburg, het koor Alziest uit Alverna, het Weesper Mannenkoor uit Weesp en het Lochems Gemengd Koor uit Lochem. Docherty, dat Chelsea's rol bij een eventuele overwinning toch in feite uitgespeeld zou zijn. De Londenaren hebben met nog één wedstrijd te spelen 56 punten. Leeds United, Cupfinalist en nog steeds in de slag voor de „doublé", heeft er 60 (Leeds won met 3-0 van Sheffield United) en Manchester United heeft 59 pun ten verazmeld. Law c.s. hebben ech ter nog twee wedstrijden te spelen. 1 WEER VREDE s- f BIJ CHELSEA f O De vrede is bij Chelsea weer getekend. Tommy Docherty heeft zaterdagnacht het ge- schorste achttal weer in genade V genomen. Na een gesprek tussen V rV. de spelers en Docherty na af- loop van de wedstrijd Burnley— CheLea (62) kwam de ma na- dn ger tot de conclusie dat de moei- lykheden waren opgelost. Law had een groot aandeel in de prachtige 30 zege op Liverpool, de andere bekerfinalist. Op Old Traf- ford was de United onder aanvoe ring van de grote Schotse interna tional heer en meester. Law scoorde zelf tweemaal, rechtsbuiten John Co- nolly zorgde voor de derde treffer. Manchester United is door de zege op Liverpool sterk favoriet voor de titel. Uitslagen Birmingham City-Blackbum Ro vers 55, BurnleyChelsea 62, EvertonArsenal 10, Fulham Aston Villa 1-1, Manchester United- Liverpool 30, Nottingham Forest waarin hij aanvankelijk opper machtig was, maar tenslotte op een achterstand van ruim veer tig punten werd gezet (267-224) de Spaanse kampioen José Gal- vez. De pure kadristen als Henk Schol- te, Clement van Hassel en Siegfried. Spielmann mochten vertwijfeld met het hoofd schudden over de escapa des van de Oostenrijker op het groene laken, waarin hij spotte met alle spelregels van het kaderspel, in zijn spel was hij bijzonder sterk. Vrijbuiter Problemen schenen voor hem niet te bestaan, evenmin als de kader- lijnen. De posities a la ligne, waar elke kadrist het op aan stuurt om van daaruit zijn serie op te bouwen, waren voor Johann Scherz slechts van ondergeschikt belang. Hij hield de ballen nauwelijks bijeen en ging verder, punten scorend in de vrije ruimte als een vrijbuiter op avon tuur. Johann Scherz, die in de Euro pese titelstrijd in Thionville in de eindfase faalde, bleef nu in het zadel. Hij verloor in de vierde ronde van de Belg Van Hassel, maar toen hij zaterdagmiddag op overtuigende wijze onze landgenoot en tevens Europees kampioen Henk Scholte versloeg, kreeg hij de kansen geheel in eigen hand. Scholte was hiermee uitgeschakeld en slechts de titelver dediger Boulanger en tot slot Galvez zouden zyn aanspraken op de titel in de war kunnen sturen. Maar ook zij moesten uiteindelijk voor de Oostenrijker het hoofd bui gen. Uitslagen Galvez Ogata Tortosa Girvez Boulanger Spielmann Scholte Scherz Van Hassel Spielmann Girvez Ogata Scholte Boulanger 1631 18.75 60.00 197 11 111 300 11 129 300 16 75 18.75 248 25 62 Wolverhampton Wanderers 02, Sheffield UnitedLeeds United 03, St-oke CitySunderland 31, Tottenham HotspurLeicester City 6 - 2, West Bromwich Albion—Shef field Wednesday 10. Scherz 300 19 136 15.78 Galvez 290 19 89 15.26 De eindstand: Scherz 14 2341 123 163 19.03 Scholte 12 2184 88 142 24.81 Galvez 12 2351 103 161 22.82 Van Hassel 12 2175 121 124 17.97 Ogata Boulanger Girvez Spielmann Tortosa 8 1986 152 87 13.06 6 1762 105 102 16.78 6 1740 115 99 13.92 2 1521 131 95 11.61 0 1749 136 77 12.86 Zoet en Karstens in valpartij (Van onze wielermedewerker) Voor Bart Zoet en Gerben Kar stens heeft de 51st« Parys-Brussel een vroegtijdig einde gekregen. Toen het langgerekte peloton na ruim 200 km in gesloten gelederen de Frans- Belgische grens passeerde, ontstond er voorin de groep een grote valpartij doordat een renner, die van de stoep de door de regen verraderlijk glad geworden kasseien wilde op schieten, over de kop sloeg. De ge makkelijk rijdende Leidse renners werden met hun ploeggenoot Bas Maliepaard en vele anderen van deze tuimeling de dupe. Wel kwamen Karstens en Zoet nog betrekkelijk „gaaf" uit het bloedbad te voor schijn schaafwonden, bloeduit stortingen en een dikke knie maar het contact met de groep was ver loren. Op de gedeeltelijk De uitslag luidt: 1. Harm Otten bros (Alkmaar) 4.41.00; 2. Henny Schouten (Badhoevedorp)3. Ad van Kemenade (Eindhoven); 4. Hans den Hartog (Utrecht)5. Jan Bols (Hoogeveeni; 6. Guus Leliaert (Kelvoirt)7. Jo van Seggelen (Bu- del) 4.42.10: 8. Gerard Koel (Am sterdam) 4.42.15; 9. Anne Koster (Leeuwarden); 10. Jan Koster (Hoo- geveen). CKB-competitie In de hoofdklasse-west vielen geen verrassingen. VES maakte in Bolnes tegen de ploeg van die naam geen fout. Door de 49 zege blijven de Hagenaars favoriet voor de ti tel. Pemix wacht nog steeds op een misstap van VES. Zelf wonnen de Leidenaars van Vriendenschaar met 48. Mede door het gelijkspel (44) van PKC en Rotterdam Zuid is de tweede plaats voor de Leidenaars vrijwel zeker. HKC verwijderde zich verder van de gevaarlijke zone door Snel een 84 nederlaag toe te brengen. Fiks kwam nog vaster op de laatste plaats. Ook de wedstrijd tegen Excelsior ging verloren: 46. Pernix is de eerste helft van de wedstrijd tegen Vriendenschaar goed doorgekomen. Beslist minder waren de Hardinxvelders toen niet, maar de Leidenaars buitten de kansen be ter uit. Vooral de twee doelpunten van Nel van Dalsen waren hiervan een duidelijk voorbeeld. Vóór de rust scoorden voor Pemix verder Alice v. d. Kwaak, Kees de Rooy en Peter van Duyn, zodat de ruststand 52 bedroeg. Op deze stand voort bouwend kon de zege Pemix niet meer ontgaan. Door doelpunten van Fred Breedveld, Wil van Hove en Gé van Zwieten kwam het einde met 8-4. VES 1323 Excelsior 1513 Pemix 1321 Vr'schaar 1410 PKC e 14—18 HKC 11—9 Bolnes 12—14 Snel 15—7 R'dam Z 14—14 Fiks 13— 5 In de eerste klasse A kwam VEO op één punt afstand van titel en pro motie: Met 115 werd van degra dant Tonego gewonnen. DES verze kerde zich van een hoge eindklasse ring; Velocitas werd met 49 ver slagen. Ons Eiland bezet een mid- denmoot-plaats, na de 23 neder laag tegen VES 2. Pemix 2 leverde een keurige prestatie. Een 26 over winning op Excelsior 2 geeft voor de Pernix-reserves nog hoop om degra datie te ontgaan. 17EO 17—27 Excels 2 18—18 Ijsvogels 17—22 VES 2 18—17 DES 18—22 Fluks 16—13 Velocitas 1720 Pemix 2 1611 O Eiland 18—20 Tonego 16— 0 Bij de junioren veroverde Pemix door een zege op Ons Eiland (43) de titel. gen flets van Maliepaard probeerde de sterke Zoet met een !n allerijl door mecanicien Hulshof „gestoken** voorwiel onmiddellijk de achtervol ging in te zetten. Maliepaard kreeg echter in de gaten dat de Sassen- heimer er op zijn karretje van door wilde gaan. Toen Zoet eindelijk zjjn verbogen fiets aan de andere kant de weg uit een greppel had ge haald en met een paar pechvogels (o.a. Karstens) het gat trachtte te „dichten" was de achterstand op het peloton al niet meer goed te maken. Veertig kilometer verder staakten de Leidse renners een illusie armer de i-stryd. Kort na zyn teleurstellende optre-' den in de Ronde van Vlaanderen, toen hij, mede door een defect aan zyn derailleur, tegen de verwach ting in de eerste plaats aan Jo de Roa moest laten, heeft de Belgische kampioen Ward Seis toch zyn eer ste zege in een klassieker geboekt. Bijna was hij ook gisteren in Pa rijs-Brussel weer verrast, want van zijn twee vluchtmakkers, Roger Ver- hcyden en Willy Bocklandt, met wie hij een kleine, maar kostbare voor sprong had genomen, spurtte eerst genoemde verrassend sterk. Met een banddikte voorsprong bleef Seis ech ter nog juist aan de winnende hand. Seis, behalve in de Ronde van Vlaanderen dit seizoen ook reeds tweede in ParijsRoubaix hij had in deze wedstrijd tevens een groot aandeelin de ovei-winning van zijn kopman Rik van Looy nam door deze overwinning een ruime voor sprong in het klassement Super prestige Pernod. De eerste zeven, of liever gezegd de eerste negen, plaatsen in de wed strijd ParijsBrussel waren voor Belgen. Want Carmine Preziosi, die achtste werd, heeft nog wel de Ita liaanse nationaliteit, maar woont reeds bijna zijn gehele leven in Bel gië. Pas op de tiende plaats kwam onze landgenoot Cees Lute als eer ste niet-Belg over de streep. De uitslag luidt: 1. Ward Seis (België), 286 km in 6 uur, 48 min. en 28 sec., 2. Roger Verheyden (Bel gië) z.t., 3. Willy Bocklandt (België) z.t.. 4. Victor van Schil (België) 6.48.36, 5. Staf Desmet (België), 6. Jos Heysmans (België), 7. Willy Monty (België), 8. Carmine Preziosi (Italië), 9. Frans Verbeeck (België), 10. Cees Luto (Nederland), 17. Cees Haast (Nederland), allen in dezelf de tijd als Van Schill. 38. Arie den Hartog (Nederland) 6.49.09, 46. Jan Janssen (Nederland) 6.49.34, 50. Cees van Espen (Nederland) 6.49.51, 58. Jo de Roo (Nederland) 6.51.08, 67. Ab Geldermans (Nederland) 6.51.55, 74. Dick Groene weg (Nederland 6.52.43, 75. Leo van Dongen (Neder land) 6.52.48.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15