Gordon Walker niet naar Hanoi en Peking Cals moe, maar uiterst voldaan suède mantels Eisen van vakbonden ADVERTENTIES VOOR ONS NUMMI VAN ZATERDAG 17 APRIL A.S. Pater overgeplante op verzoek B. en W Bollenstreek mudvol met paasweekeinde MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 14 APRIL 1965 China en Noord-Vietnam weigeren toestemming De Britse speciale afgezant, Gordon Walker (voormalig mi nister van Buitenlandse Zaken) heeft gisteren meegedeeld, dat communistisch China en 'Noord-Vietnam hebben geweigerd hem toe te staan een bezoek aan hun hoofdsteden te brengen. Dit was een bevestiging van wat reeds officieus bekend was. Walker, die een bezoek aan zuidoost-Azië gaat brengen om de mogelijkheden inzake een vreedzame regeling van de crisis om Vietnam na te gaan, laat niettemin tijd open in zijn reisschema voor bozoeken aan Hanoi en Peking. „Ik hoop ze nu of later toch te bezoeken", aldus Walker. Doodgeschoten Josoph Grainger, een functionaris van de Amerikaanse hulpverlenings dienst In Zuid-Vietnam, die op 8 augustus 1964 door de Vietcong werd gevangengenomen, is op 12 januari jl. doodgeschoten, aldus heeft een Amerikaanse woordvoerder bekend gemaakt. Grainger heeft onder uiterst dramatische omstandigheden de dood gevonden. Hij schijnt lange tijd in een grot van de Vietcong vastgebonden te hebben gelegen. Op 1 januari begon hij een honger staking, die hij vijf dagen volhield. Op 5 januari zag hij kans te ont snappen en ondanks zijn slechte li chamelijke conditie een week lang uit handen van de rebellen te blij ven. Een patrouille van de Vietcong vond hem op 12 januari en schoot de zwakke man dood, toen hij weigerde opnieuw in gevangenschap te gaan. Zijn lichaam is nog niet gevonden. Grainger laat een vrouw en vier kin deren achter. De Amerikaanse des kundigen hebben de dood van de 39- jarige Grainger geconcludeerd uit onafhankelijke verslagen van oogge tuigen. Crisis Het opperbevel van de Vietnamese strijdkrachten kookt nog van de cri sis. die vier dagen geleden is begon nen met een muiterij by de marine. Een aantal officieren is verdwenen en er zijn geruchten over arrestaties. Van de zijde der regering is omtrent de ontwikkelingen niets meegedeeld. De kranten dié er berichten over wilden geven, is dit door de censuur verboden. rust verwekkende actie van de mili tairen. Een twintigtal officieren, al len tot het opperbevel van de Zuid- vietnamese marine behorend, zijn eind vorige week aan het muiten ge slagen. Zij lieten bevelhebber ad miraal Cang weten dat hij onthe ven was wegens corruptie. Eenzelfde beschuldiging werd ingebracht tegen generaal Dong, bevelhebber van het militaire district Saigon. Belden zijn definitief ontslagen, evenals hun on derbevelhebbers. Het is mogelijk dat er nog meer verrassingen in de maak zijn. Ook andere militaire ele menten, allen bij machte tot staats greeppogingen, zijn zeer actief. Verheviging Van Amerikaanse zijde is men van mening, dat de komende weken een verheviging van de strijd in Zuid-Vietnam te zien zullen geven. De Vietcong is haar troepen in het midden en het noorden aan het her groeperen. Naar in Washington is meegedeeld, zal Henry Cabot Lodge, voormalig ambassadeur in Vietnam, als persoonlijk vertegenwoordiger van president Johnson een reis naar het Verre Oosten maken voor bespre kingen over Vietnam met de regerin gen van de zes met de VS bevriende landen in dit gebied. Ongeveer 20 km ten noorden van de luchtmachtbasis Da Nang in Zuid-Vietnam zijn vanochtend opnieuw Amerikaanse mariniers aan land gegaan. Het was de voorhoede van een bataljon ter sterkte van 1400 man, bestemd ter versterking van de verdediging van de stad Hoe-e. Met de aankomst van dat bataljon zal de negende expeditionaire macht van de Amerikaanse mariniers op volle sterkte (8000 man) zijn ge bracht Twaalf blanke Zuidafrikanen veroordeeld Een rechtbank in Johannesburg heeft gisteren gevangenisstraffen van in totaal 54 jaar geëist tegen twaalf blanke Zuidafrikanen (zes vrouwen en zes mannen) wegens overtreding van de wetten op de on derdrukking van het communisme. Zy waren schuldig bevonden aan lidmaatschap van de verboden par ty, deelneming aan activiteiten en bevordering van het streven van het communisme. De hoofdverdachte, de 56-jarige advocaat Fischer, is in januari jL, toen hy op een borgsom van 50.000 gulden was vrijgelaten, gevlucht Sindsdien is hjj spoorloos verdwenen. Fischer had verleden jaar de leiding van de verdediging in het sabotage-proces tegen Nelson Mandela en andere niet-blanke com munisten. Tot degenen, die gisteren terechtstonden, behoren een advo caat, een arts, een journalist en een röntgenoloog. Rechter S. C. Allen verklaarde, dat er vele organisaties in Zuid-Afrika zijn, waarbij de verdachten zich hadden kunnen aansluiten, als zij oprecht waren geweest in him be wering, dat zij streven naar voor uitgang van de niet-blanke Zuidafri kanen. De verdachten hadden zich echter welbewust bü de communisti sche party aangesloten. Na het uit spreken van de eis wisselden de ver dachten en personen op de publieke tribune de groet met gebalde vuist. Verscheidene verdachten vroegen de rechtbank tydens het proces er re kening mee te houden, dat zy uit humanitaire beginselen hebben ge handeld. 0 Vervolg van pag. J Egypte verwijt West-Duitsland „woordbreuk" De Egyptische minister van Bui tenlandse Zaken, Mahmoed Riad, heeft West-Duitsland verweten het verdrag te hebben gebroken dat de Spaanse diplomaat markies De Ner- va in het begin van de crisis in het Nabye Oosten als bemiddelaar tus sen Bonn en Cairo zou hebben hel pen sluiten. Riad zei in een vraaggesprek, dat gisteren werd geplubliceerd in het rechtse blad „Deutsche National- Zeitung und Soldatenzeitung" in München, dat met De Nerva duideiyk was overeengekomen dat de West- duitse militaire hulp aan Israël on- middeliyk zou worden stopgezet en dat de joodse staat niet zou wor den erkend. Egypte heeft zyn ver plichtingen onder dit „verdrag" stipt nageleefd. Het had West-Duitsland als tegenprestatie voor het stopzet ten van de wapenhulp aan Israël toegezegd, dat Oost-Duitsland door Egypte niet zou worden erkend en dat getracht zou worden de tegen Bonn gerichte persstemmen een wat matiger toon te laten gebruiken. West-Duitsland heeft zyn beloften verbroken door een speciale afgezant, Birrenbach, naar Israël te zenden voor het aanknopen van diplomatie ke betrekkingen. Daarmee is een „toppunt van woordbreuk" bereikt „dat wij eenvoudig niet kunnen ne men'. De Arabische landen zullen met de grootste hardheid terugslaan, aldus Riad. Onze correspondent in Jeruzalem telefoneerde vanochtend: De onderhandelingen tussen de regering van Israël en de speciale Westduitse afgezant dr. Birrenbach over het aanknopen van diploma tieke betrekkingen tussen de beide landen zyn nu afgesloten. Beide partijen schynen tevreden met het resultaat. Op verzoek van West-Duitsland zal het slotcommu niqué, waarin van de volledige over eenstemming gewag wordt gemaakt, pas aan het eind van deze maand worden gepubliceerd. Men verwacht niet dat er in dit communiqué ge sproken zal worden over wapenleve ranties aangezien Bonn bevreesd is nieuw voedsel te geven aan de woede van de Arabieren. In Israëlische kringen neemt men aan dat de Arabische staten de diplomatieke banden met Bonn zul len verbreken zodra West-Duitsland officieel betrekkingen heeft aange knoopt met Israël. Aan de andere kant zullen de Arabische landen waarschynlyk niet Oost-Duitsland erkennen, zelfs niet als de Egyptische regering een con sulaat zou openen in Oost-Duitsland. Het afbreken van de Arabische diplomatieke betrekkingen met Bonn wordt hier louter als een formaliteit beschouwd, omdat sommige Arabi sche landen dit alleen maar doen uit angst voor Nasser. Dat mr. Cals heeft besloten om zelf zijn ploeg te leiden, was allang geen verrassing meer. „Ik heb er toe besloten, omdat ik er niet meer onder uit kon", zei hy gisteravond, na afloop van zyn formatiewerk. „Ik heb wel ernstig gezocht naar een ander, maar het probleem is dat je persoonlyk steeds sterker by het formatiewerk wordt betrokken, zodat je je tenslotte niet meer kunt onttrekken. Verder blijf ik van me ning, dat het om staatsrechteiyke re denen de voorkeur verdient als de formateur premier wordt. Hy kan zich dan namelyk verantwoorden tegenover het parlement". Mr. Cals was gisteravond erg moe, maar uiterst voldaan en in een strijdlustige stemming. Het was eigenlijk niet aan hem te zien, dat hy de afgelopen vier weken niet meer dan vyf of zes uur per nacht heeft geslapen. De nieuwe premier heeft kenneiyk zin in zijn nieuwe baan. Hy toonde zich voldaan over het feit, dat de pers geen paniek stemming heeft verwekt, toen de laatste fase het zoeken van nieu we ministers en het doorpraten van het regeringsprogramma wat lan ger duurde dan was verwacht. „De taak van het nieuwe kabinet wordt bepaald niet makkelijk", zo verwacht mr. Cals. Er moet in de komende twee jaar heel wat worden waarge maakt. Catshuis De nieuwe premier weet nog niet of hy net als zyn voorganger in het Catshuis gaat wonen. „Ik heb een reuze prettig klein huis", zei hy gis teravond, doelend op de problemen, die de familie Marijnen had, om het Catshuis bewoonbaar te houden. Mr. Cals ziet er waarschynlyk een beetje tegenop om met de personeelspro blemen te maken te krijgen, waar mee premier Marijnen en zyn echt genote zoveel te stellen hebben ge had. Misschien zal de ambtswoning daarom alleen maar dienst gaan doen by de representatieve plichten van de premier. Maar zeker is het nog niet. In de morgen te houden minister raad zal het nieuwe kabinet zich ver der bezig houden met de benoeming van de staatssecretarissen en met de vraag, welke minister by afwezig heid van een andere minister als vervanger moet optreden. Over het regeringsprogramma hield mr. Cals zich gisteravond hele maal op de vlakte. Wel zei hy, dat men ook al in 1963 met de socia listen in zee had kunnen gaan. De Party van de Arbeid had toen pro centueel minder verloren dan de V V.D. Advertentie Duidelijker In een commentaar voor de V A.R.A.-televisie was de nieuwe mi nister van Financiën, dr. Vondeling gisteravond iets duidelijker. Hy be streed, dat de socialisten door d< knieën waren gegaan om in de rege ring te komen. „Ik ben er van over tuigd. dat het beleid zal worden gebogen en dat de zwakke plekken zullen worden vermeden. Vergeleken met wat ik op het congres van de Party van de Arbeid heb gezegd en eerder ook al in de Kamer, heb ik geen concessies gedaan. Het hele re geringsprogramma geeft garanties voor een ander beleid op wezenlyke punten", aldus dr. Vondeling. Hy was voorts van mening dat de ko mende veranderingen in de onteige ningsprocedure (het recht op voor keur voor de lagere overheden) en de invoering van de speculatiewinst belasting een voldoende tegenwicht vormen voor de intrekking van zyn initiatiefvoorstel inzake de prijsbe- heersing van onroerende goederen. Het gevolg van deze maatregelen zal zijn, dat op vry korte termyn de prysvorming wordt gedrukt. „Dat tenslotte de bedoeling", aldus dr. Vondeling. MESSTEEK BIJNA FATAAL (Van onze Venlose correspondent). In een snackbar in Deurne kregen een 20-jarige bouwvakarbeider en een 24-jarige koopman het met el kaar aan de stok. Er kwam zelfs een mes aan te pas, dat door de koop man zou zyn gehanteerd. Hy werd gearresteerd. De bouwvakarbeider werd met ste ken in de borstkas in het ziekenhuis opgenomen. Volgens de artsen had het mes op 1 centimeter na het hart akt. Volgens de politie weten beide mannen niet hoe de ruzie is ontstaan. Ze zyn allebei van oor deel, dat de een de ander „verkeerd heeft aangekeken", aldus de politie. SCHAKEL „VAN 00Y' KORT OF LANG. Ook ln kleuren. Uit voorraad leverbaar. HET HUIS VAN VERTROUWEN, DAT VERTROUWEN GEEFT ADR. VAN OÖY JR. Breestraat 39 - Leiden Recht over postkantoor. De socialistische vakbeweging in de E.E.G., welke 12 miljoen leden telt, heefc gisteren een uit vier eisen be staand programma bekendgemaakt voor de komende jaren. Dit program ma is op 8 spril opgesteld tydens een vergadering in Brussel van vertegen woordigers van de vakbonden uit België, Nederland, Luxemburg, Duitsland, Italië en Franryk. De eisen zyn: een vijfdaagse werk week van 40 uur, vier weken vakan tie per jaar, een vakantietoeslag ge- lyk aan vier weken salaris en een waarborg, dat de arbeider zyn le vensstandaard kan handhaven wan neer hy als gevolg van ziekte, een ongeluk of invaliditeit niet kan wer ken. Deze zekerheid zou verkregen moeten worden door het voortbetalen van het loon of de uitkering van een pensioen. Aan de conferentie hebben deel genomen de Deutscher Gewerk- schaftbund, het algemeen Belgisch Vakbond, het N.V.V., de Italiaanse Confederazione sindicata lavoratori en de Unione del Lavoro, de Lux- eniburge confederation generale du travail en de Franse Confederation generale du travail-Force Ouvrière. Naar overeenkomst geblokkeerde effecten Op het ogenblik bereidt de Ned. Bank samen met de Centrale Bank van Indonesië een verklaring voor, waarin zal worden meegedeeld, dat de in beide landen geblokkeerde ef fecten van particulieren uit het an dere land worden vry gegeven. De aarde van de Nederlandse effecten in Indonesië (geschat op nog geen f 10 miljoen) is aanzienlyk lager dan de waarde van de Indonesische effec ten in Nederland (circa f 30 miljoen) en dit verschil in waarde heeft de getroffen regeling sterk vereenvou digd. Buiten de overeenkomst vallen aandelen en obligaties van bedrijven, die Indonesië heeft genationaliseerd. Particulieren die in Nederland wo nen en in Indonesië effecten bezitten hebben sinds de Indonesische blokke ring in 1958 nooit over coupons en dividendenbewyzen vjm hun effecten kunnen beschikken. Ofschoon zij formeel geen recht konden doen gel den op dividenden, hebben vele maatschappijen de gedupeerde aan deelhouders schadeloos gesteld, om dat de meesten him eigendomsrecht konden aantonen. Omdat ons blad vrijdag a.s,, Goede Vrijdag, niet verschi moeten advertenies bestemd voor ons nummer van zal dag a.s. uiterlijk DONDERDAGMIDDAG a.s. om 3 i namiddag in ons bezit zijn. Advertenties, welke ons voor dat zaterdagnummer bei ken na donderdagmiddag 3 uur zullen alléén in zaterdagnummer kunnen worden opgenomen als daar dan nog tijd en ruimte beschikbaar is, hetgeen zeer wa schijnlijk niet het geval zal zijn. Advertentieafdeling LEIDSCH DAGBLJ Na kritiek in parochieblaadje op gemeentebestuur van Akersloot De kapelaan van Akersloot, de pa- konden voelen. Hy kon niet 0 Vervolg van pag. 1 ter Lazarist, J. de Boer, werd in het begin van deze maand door de bis schop van Haarlem overgeplaatst naar Hilversum. Toen uitlekte, dat dit zou zijn geschied op verzoek van het gemeentebestuur, verwekte dit grote ontstemming in de parochie. Het vermoeden, dat B. en W. de overplaatsing van de kapelaan had den bewerkstelligd, omdat deze in een parochieblaadje het college on welgevallige kritiek zou hebben ge leverd, is juist gebleken. In dc- gisteravond gehouden raads vergadering zag de burgemeester J. H. de Sonnaville zich genoodzaakt een verklaring af te leggen namens B. en W. Hy deelde mede, dat hy met de wethouders en een raadslid inderdaad naar de bisschop was ge weest en deze enkele exemplaren van het parochieblaadje had over gelegd, met de inhoud waarvan noch B. en W. noch de raad zich gevleid Lammenschansweg Tweede rijbaan morgen geopend Behalve de nieuwe brug over het Steenschuur wordt morgen de tweede rybaan van de Lammenschansweg voor het verkeer opengesteld. De openstelling van deze rybaan geschiedt echter in tegenstelling tot de opening van de Groene brug niet officieel. De officiële ingebruikneming van de gereconstrueerde Lammenschans weg heeft vermoedeiyk in september a.s. plaats. Na het gereedkomen van de twee hoof dry banen moeten name- ïyk de beide ventwegen nog worden verbeterd. Katwyks VVV-directeur, de heer Chr. Verplancke: Het paasweekeinde valt bijzonder gunstig. Het zal in Katwijk een waar gevecht worden om de laatste bedden. Er komen honderden bussen met buitenlandse gasten. De Zweden en de Noren komen donderdag al: de West-Duit sers, Fransen en Belgen later. Ook zijn er reeds vele Engelsen. Alle hotels en pensions zijn bezet. Het wordt mudvol. Dat is zeker. In het centrum zyn er nog enige plaatsen voor passanten. We doen ons best om allen zo goed mogelyk onder te brengen. Het is precies een bouw plaat. Zo moeten we alles in elkaar passen. In Noord wijk kan men hetzelfde geluid horen. De heer R. A. Dekker, directeur van de VW, zei: Hotel Huis ter Duin zit, zoals ik vanmor gen hoorde, al geheel voL Dat is voor ons graadmeter. Ook in de andere hotels en in de pensions is moeilyk meer een plaatsje te krygen. We hebben een beroep gedaan op particulieren om kamers beschikbaaa- te stellen. Gasten, die niet vooruit hebben gereserveerd, zullen vrijdag morgen heel vroeg moeten komen, want anders lopen zy de kans, dat zy geen onderdak meer krygen. Natuurlyk is het overgrote deel van de bezoekers afkomstig uit het bui tenland. Mej. Willy Diemer, informatrice van de VW Leiden de directeur, de heer J. van Weelden, was ziek vertelde, dat het in Leiden ontzet tend druk wordt. Alle hotels en pen- Nieuwe Haagse wethouder De 52- larige drs. H J. Wilzen zal door de fractie van de Partij van de Arbeid in de Haagse gemeenteraad worden voor gedragen voor benoeming als opvolger van wethouder mr. M. Vrolijk, die mi nister ln het kabinet Cals wordt. Ambassadeur vertrekt Dr Hans Berger, de Westduitse ambassadeur in Den Haag zal worden benoemd tot ka- blnentschèf van de Bondspresident. Hij zal staatssecretaris Hans Heinrich Her- warth von Blttenfeld opvolgen, die als ambassadeur naar Rome is overge plaatst. Aanvaring Het 5700 ton metende motorschip Ganymedes van de KNSM en het 5408 ton metende Braziliaanse motorschip Lolde Nicaragua zijn hal verwege het Noordzeekanaal met elkaar in aanvaring gekomen. Het Braziliaanse schip, dat onderweg was naar de Am sterdamse haven, liep daarbij een gat in de neus op omtrent de oorzaak Is ook nog niets bekend. BUITENLAND Pelgrims verdronken Maandag zyn in de rivier de Gowthaml in India 26 pelgrims verdronken, zo heeft de rege ring van de staat Andlira gisteren ln Hyderabad bekendgemaakt. De Hin- Geen twist en striptease Twisten doestaanse bedevaartgangers kwamen en striptease zijn ln de Zuldvietnamese per boot terug van een tempel toen hoofdstad Saigon verboden, aldus de- hun belde vaartuigen die met een balk len de dagbladen mee. Onder het ver- aan elkaar waren verbonden omsloe- bod vallen danszalen, nachtclubs, ca- gen. barets», bars en theaters. Koning Boudewlln ook naar Cordoba Baron Pierre Gaiffler d'Oestrog, de Belgische ambassadeur in Argentinië, heeft meegedeeld dat Koning Boude- wijn en Koningin Fabiola van plan zijn tydens hun bezoek aan Argentinië ook een bezoek aan de provinciehoofd stad Cordoba te brengen. Het Belgische koninklijke paar zal waarschijnlijk In de eerste week van november ln Bue nos Aires aankomen, aldus het Argen tijnse ministerie van Buitenlandse Za ken. Amerika levert wapens Een woord voerder van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat Amerika met Jordanië. Saoedi-Arabië. Libanon. Irak en Israël besprekingen voert over de levering van wapens. Irak heeft nog nooit wapens uit Amerika betrokken. Dit land kocht doorgaans in de Sowjet-Unie. Opgehangen Richard Eugene Hi- kock en Perry Edward Smith, een stel oplichters, wier werk 5V2 jaar geleden culmineerde ln vier moorden op een boerderij in het midden-westen van Amerika zijn vanochtend vroeg in Lan sing (Kansas) opgehangen. Lapine naar Peking Het Russi sche regeringsblad „Izwestia" heeft be kendgemaakt, dat de voormalige Rus sische onderminister van Buitenlandse Zaken Serge Lapine benoemd is tot ambassadeur van de Sowjet-Unie ln Peking. Lapine volgt Tsjerwonenko op, die ambassadeur ln Praag wordt. Geen gepantserde auto's Presi dent Johnson heeft meegedeeld geen gebruik te willen maken van twee nieuwe gepantserde auto's, waarvoor het Huis van Afgevaardigden een be drag van 522.000 dollar had goedge keurd. Van de plannen om deze auto's te laten maken, had de president voor het eerst uit de kranten kennis ge nomen. Na de moord op president Ken nedy had het Congres ruim 3.8 miljoen dollar toegestaan voor een betere be scherming van de president door de geheime dienst. Uitgeleverd Oostenrijk heeft een lid van de voormalige Gestapo. Kurt Wlese. aan West-Duitsland uitgeleverd Tegen Wiese is de beschuldiging inge bracht dat hij in de tweede wereld oorlog ongeveer tweehonderd Joodse kinderen in Grodno en Blalystok om het leven heeft gebracht. Gasoorlog tegen vossen De Zwit serse veeartsenijkundlge dienst heeft meegedeeld dat een gasoorlog zal wor den ontketend tegen vossen en dassen in twee noordelijke kantons om uit breiding van een epidemie van honds dolheid in West-Duitsland tot Zwit serland te voorkomen. In de holen sions zyn reeds volgeboekt en nu Is men bezig met de particuliere adres sen af te werken. Het ziet er naar uit, dat morgen alles is bezet. Het weer werkt mee. Voor het eerst was het vanmorgen druk op het kantoor. Tot nu toe begon het 's middags pas te lopen. Er zyn vanmorgen veel buitenlanders geweest om te infor meren naar nachtlogies. Verkeer De Rykspolitie, district Leiden, is op de grote drukte voorbereid en heeft alle maatregelen getroffen de verkeersstroom zo goed mogelijk door de Bollenstreek te leiden. Kapi tein J. Vermeulen vertelde, dat met twee behoorlijke opbrekingen te kampen heeft: in de duinroute onder Noordwijkerhout en bij het Haagse Schouw. Daardoor zullen zeker vertragingen ontstaan. Maar er wordt alles ge daan de automobilisten zo goed mo gelyk af te voeren. Men moet er echter op rekenen, dat het verkeer in de Bollenstreek een schuivelend karakter zal gaan dragen. Er zullen 157 politiemannen by het regelen van het verkeer betrokken zyn. Dat is, in verband met de wegopbrekin- gen, elf meer dan vorig jaar. Men heeft de beschikking over een spe ciaal mobilofoonnet en ook zal een vliegtuig van de R.P. worden inge schakeld. Via de radio In verband met de te verwachten verkeersdrukte gedurende het ko mende paasweekeinde, hebben de reportage-afdelingen van alle om roepverenigingen gezamenlijk beslo ten, om in de actualiteitenrubrieken op beide zenders, Hilversum 1 en Hilversum 2, gegevens over de ver keerssituatie op te nemen. Zowel de informatiedienst van de ANWB, die samenwerkt met het ANW, als de Rijkspolitie verleent hieraan medewerking. Voor het uit zenden van de informaties over de verkeerssituaties zal gebruik worden gemaakt van de omroepcel in het ANWB-gebouw in Den Haag, waar alle gegevens kunnen worden ver werkt. Donderdagavond, 15 april, zullen de eerste berichten worden uitge zonden. Ook vrijdag, zaterdag, zon dag en maandag zullen regelmatig informaties over de verkeersdrukte via beide radiozenders worden ver strekt. Het ligt in de bedoeling om deze informatieve uitzendingen zonodig ook te verzorgen op 5 mei (bevrij dingsdag), 27 mei (Hemelvaartsdag) te"dSdS' l^aWhetnblffiSfnB™ en hct k"n"'"de Pinkster weekeinde. len, wat met de bisschop was ken. Wel wilde hy duideiyk stel] hy het onjuist acht, dat eer ter in het openbaar kritiek uitlokt, omtrent besluiten var bare lichamen. Temeer inch kritiek gevolgd wordt door ii den stukken van lieden, die een oordeel te kunnen veile een besluit van de burgeriyk heid, om daardoor in een d meesnehap een bepaalde ste contra het openbaar bestuur lokken. „De royale houding van 1 meentebestuur, dat jaarlyk tienduizenden guldens subsid: de verenigingen verleent, had achtig meer waardering v< dan waarvan een aantal pub in het parochieblaadje biyk g burgemeester hoopte, dat allei gemeente spoedig weer de koers zouden weten te vindei wenste kapelaan De Boer i nieuwe plaats alle goeds toe. Hoewel de burgemeester de had verzocht niet over zyn ring te discussieren, keurde KVP-raadslid N. van Duin 1 leid van B. en W. af. Hy v de raad hem daarin te volj zich van de houding van B. te distantiëren. Toen daar< ander raadslid het woord vr< deze op aanraden van de burg ter daarvan af. Wy vernemi dat het KVP-bestuur van Al eveneens het beleid van B. afkeurt, doch het zwygen er doen. Gistermiddag zoudei schoolkinderen met goedvind de hoofdonderwyzer de kapel zijn vertrek uit Akersloot uii doen. Dit werd echter op het moment door het schoolbestu het gemeentebestuur niet or naam wilde zyn, verboden. WOENSDAG Boshuis: Socletelt herv. Boshulzer- wijk. 7.30-10 uur nm. Hotel Centraal: Jaarvergadering Ver. voor Facultatieve Crematie. 8 uur Ophalen extra huisvuil ln stad bin nen de singels. Ulo-school Asserstraat: K. en O. Le zing J. S. Llngsma over de Delta werken. 8 uur n.m. W t.b.c Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG BoerhaavezaalOpenbare tentoon stelling Jaap v. d. Ende, Cor Lang straat en Jan Rynders. 8 uur nm. Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehoyah's getuigen. 7.25 uur n.m. Opening nieuwe Groenebrug 3 uur VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Steenschuur 6: Splritlsch Genoot- schap. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10-11 u m., bijbelstudie: 11-12 uur dhr. M. van Kerkvoort van Voorschoten. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie tn Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur. Openbare lezing. 3 en 6.30 uur n.m. Pniël: Byzobder Kerkewerk. Paas- byeenkomst voor alleenstaanden. 10.30 uur n.m. dagen. 10.30 uur vm. DINSDAG Hotel Central: Jaarverg. „Expogé"7" uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 8 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van gou aches door Henrl Plaat. Geopend maandag t/m vrijdag van 9 uur v.m. 5 uur n.m. (tot 22 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10- 4 u uur) (zondag l-< De Ruif Janvossensteeg 59): Expo sitie Theo Rös (tot 1 mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 's zon- tags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Opgravingen in bijbelse grond Werkd 10-5 uur; zon- en feest dagen 1-5 uur (t/m 20 september). Rijksmuseum van Oudheden: Dage- tyks 10-5 uur: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „De dame met de car 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uui 2.30, 445, 7 en 9.15 uur. Camera: „Gegeseld en bemind* Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zoe 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxór: „Het geheim van de witt 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uui 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Hercules. Samson en 13 1': jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uui 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De maagden van Solldor' Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „La Ronde". 18 Jr. Di 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.2 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: 3 uur, zat. 7 en 9.15 uur „O: ping onder spervuur". 14 Jr. 2.30, 7 en 9.15 uur, woensdag „De gouden gitaar" (Cherchez AI. Avond- en nachtdienst der ap< Geopend voor spoedeisende gi apotheek Tot Hulp der Mens Hooigracht 48. tel. 21060. De van apotheek R. van Breest Si burg te Leiderdorp wordt ei waargenomen door apotheek Tc der Menschheld BIJ geen gehoor van nw hals specialist (of diens waarneinei op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEfi (Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam mist Den Helder licht bew Ypenburg onbewolkt Vlissingen onbewolkt Eelde onbewolkt De Bilt mist Twente mist Eindhoven mist Zuld-Limb. zwaar bew. Helsinki half bew. Stockholm motregen Oslo mist Kopenhagej geh. bew. Aberdeen zwaar bew. Londen zwaar bew Brussel onbewolkt Luxemburg zwaar bew Parijs licht bew. Bordeaux zwaar bew. Grenoble half bew. Nice licht bew. Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew licht bew. half bew. Innsbruck regen Belgrado Athene onbewolkt licht

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2