Zo vader zo dochter LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 APRIL 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. WILLY EN WILLEKE ALBERTI WERKEN AL ACHT JAAR SAMEN (Van onze rtv-medewerkster) „Zo vader zo dochter", zei één van de gasten woensdag middag bij het uitreiken van de ie gouden plaat aan Wille- 'ite Alberti in Treslong in Hille- ,,Ze zijn allebei erg muzi kaal, spontaan en gezellig. Ik weet precies hoe Willy is: hij is even trots op die plaat als zijn dochter. Nou het is ze van harte gegund hoor!" Vader (38) en dochter (20) Alberti: ie horen bij elkaar. Acht jaren lang verken ze nu al samen. „Als ik al- •erk, wat gelukkig niet zo vaak gebeurt", zegt vader Willy, „dan vind ik het eigelijk niet leuk meer. !jj trouwens ook niet. Dat weet ik. lamen doen we het beter en voelen ;e ons fijner. En onze duetjes slaan trouwens ook erg goed in". Geeft dat nooit strubbelingen? „Och", zegt „wij hebben hetzelfde karak- «ter en daardoor botsen we wel eens, naar toch vinden we elkaar steeds veer terug". Dochter Willeke zit al van 1956 af in het vak. Toen maakte haar eerste grammofoonplaat: l pappie". Haar eerste radio-op- len gebeurde in 1959 bij de we- ■eldomroep, haar eerste televisie-op- ïeden viel in hetzelfde jaar: zij was toen gast bij Corrie Brokken. Vorig jaar kreeg zij haar eerste gouden plaat voor „Spiegelbeeld", nu is ,Myn dagboek" bekroond. Onafhankelijk ,Die dochter van ons is onafhan kelijk van mij geworden, al heeft ze het wel een stuk gemakkelijker ge had dan anderen die niet uit een ar tiestenfamilie komen", zegt Willy Al berti. „Maar goed, ook zij heeft toch moeten waar maken dat ze kon zin gen. Natuurlijk heb ik er ook wel een en ander aan gedaan. Ik id haar een beetje in toom en haar hoeveel grammofoonplaten se wel of niet moet maken. Maar aar coach ben ik niet: dat is Jackie Buiterman". vindt Willeke het idee om waks naar Amerika te gaan? „Ge- veldig, dat is de kans van mijn le ren. En dat optreden in de „Perry Como-show" is helemaal fantas tisch". Vader Alberti gaat als „op- pisser" met haar mee. Prima, prima Hoe bevallen die 14-daagse televi sie-shows? „Prima, prima", zeggen vader en dochter in koor. Ze slaan ook leuk aan bij het publiek. We krijgen er veel brieven op. Maar dat is niet alleen een verdienste van ons. Wij vormen de helft. De andere helft dat zijn Lucille de Mul voor de regie en Tony Schifferstein voor de muzikale leiding doet evenveel het welslagen. Die twee werken met z'n vieren vormen ïn goed kloppende combinatie". En hoe staat het met de trouwplan- Willeke? „Dat weten we nog niet precies. We moeten eerst een huis hebben en zo". Maar vader Alberti zegt alweer: ,Hè hè, kalm aan. Er valt nog niets te trouwen. Leer elkaar eerst maar grondig kennen. Kind je bent nog jong genoeg". EEG-vakbondsplan voor 40-urige werkweek Het secretariaat van vakbonden in 5 zes EEG-landen, dat in Brussel gevestigd, heeft een plan goedge keurd dat de volgende doelen wil be reiken: een vijfdaagse werkweek van aaximaal veertig uur, een jaarlijkse rakantie van vier weken, een vakan te-uitkering overeenkomend met ten salaris van vier weken en een gegarandeerd inkomen, zelfs ingeval de betrokkene over lange tijd niet kan werken. Voorts werd de vorming aangekon- ïgd van een fonds waardoor de macht en doeltreffendheid van de mje vakbonden binnen de gemeen- Khappelijke markt worden vergroot. HUIZENBOUW IN DE EEG De huizenbouw in de Europese Economische Gemeenschap heeft in tnel tempo plaats, aldus deelt het statistisch bureau van de EEG mee. In 1964 was er een stijging van 10% tegen 4% in 1963. Door de Ge meenschap als geheel werd in de periode 19541964 gemiddeld acht woningen gebouwd per 1000 in woners. Het hoogste cijfer werd be-' reikt in West-Duitsland met 10.2 voor Nederland is dit 7.4. Overstromingen in Ver. Staten In Zuid-Minnesota (VS) zijn giste ren meer dan 9.000 personen uit hun woningen gevlucht, omdat de Minne sota als gevolg van smeltwater uit de bergen buiten haar oevers is getre den. In Mankato steeg het peil van de rivier tot drie meter boven het alarmpeil. Men hoopt met behulp van een dijk van zakken zand het groot ste deel van de stad te kunnen be schermen. Ook in Iowa heeft men te lijden van hoog water. Hier moesten naar schatting 2.000 personen de wijk ne- WEINIG HOOP Bij kunstlicht werkten redders gis teravond in een poging twee mijn werkers te vinden die ingesloten zijn geraakt na een instorting in een ko lenmijn in zuidelijk Japan waarbij volgens de laatste gegevens, 28 per sonen zijn omgekomen. Functionarissen hebben verklaard, dat er weinig hoop bestaat dat de beide mannen nog in leven zijn. Aangenomen wordt, dat de beide mannen in een diepe schacht zitten die is gevuld met giftig gas. Er werkten in totaal 177 arbeiders in de mijn op het eiland Iwojima toen de explosie zich voordeed. Naar wordt aangenomen is zij veroorzaakt doordat er vuur is gekomen bij opeengehoopt gas. De vissterfte Gif concentraties steeds minder Het gerechtelijk natuurweten schappelijk onderzoek naar de her komst van een grote hoeveelheid ko persulfaat, die vorige week bü Noordwijk in zee is gestort en een grote vissterfte heeft veroorzaakt is in volle gang. De directeur van het laboratorium, prof. dr. W. Froentjes, zegt dat zijn instituut „latent" is ingeschakeld. Om voort te kunnen zal men eerst nadere aanwijzingen van de politie in Noordwijk moeten hebben. De Noordwij kse politie, zo verna men wij vrijdagmiddag van de korpschef, de heer Merkelbach, gaat na wie in of buiten Noordwijk kopersulfaat zou kunnen hebben ge bruikt, maai- heeft nog geen aankno pingspunten. Het kopersulfaat trekt langzaam naar het noorden, de concentratie wordt echter steeds minder, zo is ge bleken bij het onderzoek van water monsters en dode vissen, dat door het Rijksinstituut voor Visserij-on derzoek in IJmuiden thans geregeld wordt verricht. Men is dankbaar dat vandaag aan de kust krachtige wind werd ver wacht. Het ministerie van Landbouw en Visserij hoopt, dat er nog een schepje bovenop komt. Een storm zou cle kopersulfaatconcentraties die in de muien langs de kust vast blijft zitten, uiteen kunnen slaan, voordat ze de Waddenzee bereiken. Mondbeademing Kritiek op tv-uitzendina In het Nederlands tijdschrift voor geneeskunde heeft dokter C. Zegveld uit Alkmaar kritiek op een recente televisie-uitzending waarin de kij kers werd geleerd, hoe de mond-op- mond-beademing behoort te worden toegepast. Dokter Zegveld zegt geen moment te kunnen geloven, dat de arts die het commentaar verzorgde de gedemonstreerde manier van be ademing ooit in de praktijk heeft geprobeerd. „HÜ had dan kunnen constateren, dat bij een mens van vlees en bloed de thorax geen milimeter uitzet. Wanneer men nl de hand op de keel van de patiënt legt, zoals dat op het scherm was te zien, wordt de mond- bodem met de tong zo ver naar ach ter gedrukt, dat er geen in- of uit ademing meer mogelijk is. Bij de oefenpop kan dit ongestraft gebeu ren. Die ademt op die manier toch wel en geeft dan de cursist de valse illusie dat hij deze techniek beheerst. Zo gemakkelijk is dit echter niet", aldus dokter Zegveld, die besluit „Wil men het goed doen dan behoort slechts op het benige gedeelte de kin, dus alleen het uiterste puntje gedrukt te worden en dan nog liefst met de toppen van één of twee vin gers. Maar dit wordt nergens onder wezen, terwijl het een van de essen tiële punten ls". Wie spreekt er nu eigenlijk goed Nederlands Zij, die in de komende winter voor de radio spreken, moeten maar eens goed hun uitspraak verzorgen. Want er zal terdege op hun Nederlands worden gelet. Het dialectenbureau van de „Konink lijke Nederlandse academie van wetenschappen" zal dan name lijk zijn 1.500 correspondenten in het gehele land opdragen hun mening te geven, wie nu eigenlijk het „algemeen beschaafd Neder lands" spreekt. Dick van Dyke wordt dealer De ook in ons land zeer po pulaire Amerikaanse televi siester Dick van Dyke (van de Dick van Dyke-shows wordt autodealer. Hij is als eerste verkoop- agent aangesteld om de nieu we Duesenberg-auto aan de man te brengen, in Palm Springs (Calijornië). Hij zal zijn nieuwe Junctie echter waarschijnlijk wél als een bijbaantje gaan uitoef e- nen, want hij moet nog maar afwachten, of deze peperdure wagen (18000 dollar), die nu al als de Amerikaanse Rolls Royce ivordt betiteld, er bij het publiek zal ingaan. Voorlopig heeft Dick het nog niet druk met zijn nieu- i we baan, want de produktie i van de Duesenberg, die september zou beginnen, is i voorlopig uitgesteld tot voor jaar 1966. De Japanse vrouw van Soekarno: „Ik ben gelukkig" De Japanse vrouw van president Soekarno, de 25-jarige Naoko Ne- moto, thans Ratuna Sari Dewi Soe karno geheten, heeft in een groot Japans tijdschrift voor vrouwen ver teld hoe zij de 64-jarige president van Indonesië heeft leren kennen. Zij heeft het artikel geschreven, naar zij zegt, wegens lasterpraatjes in de Japanse pers. Zij ontmoette Soekarno voor het eerst in 1959, bij een theeceremonie in Tokio. Zij was toen 19 en werkte als fotomodel, maar wilde actrice worden. Soekarno nodigde haar in hetzelfde jaar uit voor een bezoek aan zijn land en na twee weken be sloot zij in Djakarta te blijven. „Naarmate de tijd verstreek, ont wikkelde mijn bewondering voor Soe- karno's persoon en zijn bekwaam heid als staatsman zich tot liefde", zo schrijft mevrouw Soekarno, „en ik besloot hem tot de gelukkigste man van de wereld te maken". Mevrouw Soekarno, die rooms-ka- tholiek was voordat zij tot de islam overging, is eens naar een klooster in Indonesië gegaan om geestelijke lei ding te zoeken, aldus het artikel. Toen de president ontdekte waar zij was, heeft hij minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, ge stuurd, die haar overhaalde naar Djakarta terug te keren. „Nu ben ik zo gelukkig als maar mogelijk is", zo besluit mevrouw Soekarno het artikel. Weer incident India-Pakistan Pakistaanse militairen, gesteund door veldgeschut en tanks, hebben gisteren aan de Pakistaans-Indiase grens een aanval gedaan op Indiase grenspost, zo werd officieel in Nieuw Delhi bekendgemaakt. Er werd melding gemaakt van twee slachtoffers en een vermiste officier aan Indiase zijde en van 27 Pakista ni (gedood of gewond). Gisteren werd een bestand van kracht in het gebied van Karimganj, aan de grens tussen Assam en Oost- Pakistan, waar de afgelopen vier dagen hevig was geschoten. I NEDERLAND 1 KRO: Lichaam opgedregd van vermiste vertegenwoordiger In de Amstel bij de Utrechtse brug in Amsterdam is gisteravond het lijk opgedregd van de sinds 26 maart vermiste vertegenwoordiger Hubrecht Marcus Rijn uit Maarn. De sectie die vandaag wordt ver richt, zal uitwijzen of de verwondin gen, die het lijk vertoont, veroor zaakt zijn door het scheepvaartver keer op de Amstel of dat hier mis drijf in het spel is. De 57-jarige ver tegenwoordiger verdween op 26 maart uit zijn woonplaats Maarn met een grote monstercollectie Juwelen. Twee dagen later werd zijn auto geparkeerd in Amsterdam aangetrof fen met vrijwel de gehele collectie juwelen ter waarde van honderddui zend gulden. Later werd in Ouder - amstel een monsterkoffer met juwe len opgedregd. ZATERDAG 10 APRIL Hilversum 1, 402 m. VARA: 15.00 Ned. zangers uit vroe ger jaren. 16.00 Nws. 16.02 Boekbespr. 16.20 Lichte orkanuz. 16.45 Elektr.-or- gelspel. 17.05 Salonork. 17.30 Wéék- Journaal. 18.00 Nws. en commentaar 18.20 Tijd voor teenagers. 19.10 Je neemt er wat van mee, hobbyquiz. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loe ren a/d Hor: amusementsprogramma. 21.00 Soc. commentaar. 21.15 Metro- pole-ork.. koor en solisten. 21.45 Ik trek door t land. licht progr. 22.00 Eén van die avonturen, progr. ver zorgd door de reportage-afd. 22.30 Nws. 22.40 Lichte ork.mruz. 23.10 Even na- glaten: licht moiz. progr. 23.55-24.00 naai: documentatie voor en over jonge sen. 15.50 Karakteristiek, een pro gramma van wéinig woorden en veel miuziek. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Lichte gr muz. 17.00 De bedeltoog v. d. Bisschoppen, lezing. 17.10 Lichte gr.muz. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Licht instr. ensemble. 18.20 Jazzmuz. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Pop. klas. door 't radio kamerork. en solist. 20.30 Het oog van de naald, hoorspel (deel -). 21.20 Lichte gr muz. 21.35 Man en paard: een vrijmoedige kijk op act. zaken. 21.45 Roulette, een spelletje met gr.pl. 22.00 Licht instr. ensemble met zangsolisten: liedjes uit Vlaande ren en Nederland. 22.25 Boekbespr 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22 45 Kruis punt, religieus gesprek. 23.15 Nieuwe ZONDAG 11 APRIL VARA: 8.00 Nws., sportmeded. i.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Hilversum 'Z, 298 m. klankrijk portret. 12.10 Boekbespi 12 20 Lichte grmuz. 12.25 De Actie V5. praatje. 12.30 Nws. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.45 Meded. of grmuz. 12.50 De drie Musketiers, licht progr. - fi e artiesten. .00 Zangso- i sport. 1680 Wij verantwoording Nws. 20 07 Reflex: een wekelijkse be spiegeling over leven en samenleven i Intern, volksliederen. 20.40 Het lied op de lippen, hoorspel. 21.30 Piiatus: mod. cantate. 22.05 Wisse - wassen, licht progr. 22.25 Boekbespr. 2280 Nws. 32.40 Epiloog. 22.50 Licht ensemble: lioht-klas. werkjes. 23.10 Muz. v. d. Lage Landen, muz. lezing. 23.55-24.00 Nws. mentsmuz. 11.25 Boeketje mannek, liedjes en proza. AVRO: rz.uu De Matt heus Passion (le deel). 13.30 14.10 De Mattheus Passion (2e 5 Klass. pianospel. 16.30 VARA: 17.00 Dansmuz. v 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws. en sportuitslagen. 18.05 Sport journaal. VPRO: 18.30 Om recht menselijkheid, lezing (II). 18.45 Par lando. 19.30 Mensen zeggen Ja: progr land. 20.45 Weet ik veel. wedstr. in VOOR MAANDAG VARA 7.C0 Nws., ochtendgyn gram. 8.00 Nws. Lichte gram. 8 50 Gym. v." d. denking (II). VARA: 10.00 tuinbouw. 12.30 Gevar. gram. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Voor de midden stand. 13.20 Elektronisch orgelspel. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14 00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muz. lezing. 14.35 Klokken, bellen en treinen, hoorspel. 15.35 Moderne ka- 7.00 Oude liedjes. 17.15 Amusmuziek. 17.30 Fries amus.progr. 17.50 Militair De Rudi Carrell-show. die I af in de sfeer ran de Alkmaarse Rudi Carrell samen met de la^e.„ 2£-4*fNed. Koorfesti- gisteravond door de VARA-tv kaasmarkt. Op de foto zien we Mounties als kaasdragers. werd uitgezonden, speelde zich I mentsmuz. 23.55-24.00 Nws. 9.30 1 10.20 1 10.30 i 10.35 1 Huisje, boompje, beestje, voorlichting Kleuterprogramma Kinderprogramma Sluiting. Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Porky, kinderfilm Dwars door Afrika, documentaire Sir Lancelot, film NTS-journaal Brandpunt, actualiteiten Vier maten van nu, muzikaal programma Bonanza, western Vastenepiloog NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO: 1 8.00 uur Nieuws in het kort NTS H 8.01 uur Zoo, zoo die ren pro gramma g 8.25 uur De schone heks, film g 8.50 uur Combo, muzikaal programma I 9.20 uur Hoe maakt u het?, documentaire 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: g 9.15 uur Metropole show g 11.10 uur Even naplaten HILVERSUM 2: g 7.30 uur Radio Kamerorkest g 8.30 uur Het oog van de naald, luisterspel. g NEDERLAND 1 NCRV: g 7.00 uur Woord voor woordjxerkelijk programma E 7.06 uur Kentucky Jones, film g 7.30 uur Internationaal agrarisch nieuws g 8.00 uur NTS-journaal g 8.05 uur Sport in beeld m 8.30 uur Memorandum van een dokter g 9.30 uur Hoe bestaat het?, pop. wetensch. prog. g 10.00 uur Gerichte klank g 10.20 uur NTS-journaal 1 10.25 uur Sluiting. NEDERLAND 2 NTS: M 7.30 uur Robinson Crusoë g 8.00 uur NTS-journaal g 8.05 uur Tussen twee vuren, film g 8.30 uur Het gemengde huwelijk, documentaire g 9.10 uur Judy en Liza in het Palladiumtheater 10.00 uur Sport in beeld g 10.15 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: g 8.05 uur Good old England g 9.45 uur Nederlands koorfestival 1965 1 HILVERSUM 2t g 8.40 uur Het lied op de lippen, luisterspel j 9.30 uur Piiatus, cantate. en cfióteren Mattheus Passion Nergens ter wereld wordt de Mattheus Passion zoveel ge zongen als in Nederland. Aan dit merkwaardige verschijnsel wijdde Henk de By gisteren zijn „Signalement". Tussen de eerste en laatste noten van Bach's meesterwerk, kregen we enkele meningen te horen van een aan tal solisten, zagen we de schil derachtige Piet van Egmond in de weer tijdens de repetities, vertelden een paar toehoorders hoe de Mattheus Passion op hen had ingewerkt, en kregen we natuurlijk ook de Mattheus Passion zelf te horen, zy het „in zeer verkorte vorm" zoals op de titelrol al vermeld stond. In het bijzonder de repetities onder leiding van Piet van Eg- mond gaven een goed beeld van de twee-eenheid van de passie: een muziekstuk dat aards en hemels tegelijk is. De mensen die er, in de maand voor Pasen, mee moeten werken, dag in dag uit blijken er het gemakkelijkst over te spreken. Meningen Louis van Tulder, die onder Mengelberg in 1915 zijn eerste passie zong en dat sindsdien naar schatting 500 maal her haald heeft, zei dat het er soms op leek, dat hij de Mattheus Passion van Mengelberg zong, i.p.v. die van Bach. Herman Schey vertelde hoe hij zich eens, luidop had laten ontvallen: „Daar gaat onze laatste trein", toen een nieuwe evangelist zijn partij bijzonder langzaam inzet te. En dirigent Bertus van Lier gaf als verklaring voor de „po pulariteit" van de MP. dat voor al „het lijden" erin de mensen aanspreekt, terwijl de ook het hoofd wordt meestal gezien. De vraag waarom de MP. nu Juist in Nederland zo populair is geworden kon in het korte bestek van een half uur niet meer worden uitgeplozen, maar Henk de By meende, dat de Mat theus Passion bij wijze van spreken in Holland besteld had kunnen zyn, gezien het feit dat we wel van mooie muziek hou den maar dat het dan wel liefst verbonden moet zijn met de re ligie. en ook gezien het feit dat de Mattheus Passion een kas stuk is. Carrell Rudie Carrell vroeg de plaats vervangers van de Mounties, de Crocksons, iets te doen wat hun voorgangers niet konden. We kregen toen enkele acrobatische toeren te zien van dit duo. dat trouwens in eerste instantie al tijd een acrobatisch duo is ge weest. De reden waarom Carrell dit vroeg was al spoedig duide lijk: als (complete) verrassing doken de Mounties weer in zijn show op, waar zij zich weer ge heel de ouden toonden. Het was overigens een kalme, aardige show, met een paar goede lied jes erin, die er weliswaar geen aanspraak op zullen maken even populair te worden als het mui zenliedje. dat Carrell in een vo rige show zong en nu een top hit dreigt te worden, maar die het toch weer goed deden in het geheel. 9 00 Verzoekprogr. v. cl. zieken. 9.40 gram. 12.00 Amusjnu: tte klanken. 14 05 Schoolradio. 14.30 Oxide muziek 15.05 Als de kat van huls ls... (herh. van dond. 1 april Jl.). 15.35 Moderne mxiz. 16.00 De eentonigheid in de Stille Radiokoor: klass. liederen. 16.45 Piano- 17.50 Overheidsvoorlichting: Culturele il dag. 7.30 Nws en herh. SOS-ber. 7.40 23.30 Amuse- Radiokrant. 7.55 Lichte gram. 8.10 Ge- 1 wijde muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte gram. dacht met Marijke Overbeq GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP I. Karl Holler: Symphonische Fan- Omroep O.I.V. Eugen Jochum. Richter, piano; Symphonle Orkest piano en orkest In G gr. t. op. 92. Svatoslav Richter, piano; Symphonie Orkest van de Nationale Philharmonle Warschau o.l.v. Stanlslaw Wlslockl. en^Fuga Variaties een WSJT t Hiller op. 100, Thema: Andante 1. Plü andante. 2. Alle- ;razia. 3. Vivace. 4. Poco iante sostenuto. 6 Tempo dl menuetto. Presto. 8. Andantino moto. 9. Allegro con splrito. 10. Allegro appasionato. 11. Andantino con moto. Fuga: Moderato. Phllharmo- nlsch Orkest van Berlijn oJ.v. Paul van Kempen. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 19.00 Nw6 19 01 V. d. kleuters. 19.06 CVK IKOR RKK: Journaal Grazige weiden, speelfilm (Beide keu ringen 14 Jaar). 22.00 De eerste wereld oorlog. documentaire (deel 5) 22.25- 2280 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws. VPRO: 20.01 Voetangels en klemmen, enkeie aspecten van het Huishoudelijk 1.17 Fllmsterportret. i Beheer 20.58 Kijken achter woorden. lTteralre rubr. 21.30 Pianotrio: Jazzmuz 21.40 Ziek zijn... beter worden, medisch ma gazine. 22.10 Pauze NTS: 22 15-23.00 Eurovisie: Intern. Balboekje, schakel- Allegro appassionata, concertstuk

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5