Stablinski triomfeert in Honde van Belgie kunst kalei öoscqqp LUDWIG OTTEN ONTVING CULTURELE PRIJS DER GEMEENTE DEVENTER Krantenbezorger Pentathlon Toestel vastgehouden en weer vrijgelaten LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 APRIL 1965 ZESDE BLAD M Maliepaard beste Nederlander Ex-wereldkampioen Jean Stablinkski, vorige zondag nog winnaar in de Ronde van de Henninger Toren in Frankfort, zegevierde twee dagen voor de grote klassieker Parijs—Roubaix, ook in de vier etappes lans-e Ronde van België. Her Post moet kek rusten V Post, die na de tweede van de ronde van België we- een knieblessure de strijd e, zal een week rust moeten h. Hu zal op advies van dok- blink morgen niet deelnemen 1 e rit Parijs-Roubaix, waarvan pg jaar winnaar werd. Her 4 en 12 mei igen Liverpool pazionale Milaan, houder van ropa Cup voor landskampioe- Liverpool in de halve finales toernooi op 4 en 12 mei De eerste wedstrijd tus- [e clubs wordt in Liverpool de tweede in Milaan. ididaten-toernooi partij van de tweekamp jde Russen Keres en Spassky ft kandidaten-schaaktoernooi, ionderdagavond in Riga na de }t werd afgebroken, is geëin- i remise. Gisteravond besloten jelers na de 62ste zet het punt ji. Keres leidt hierdoor. Hij punt, tegen Spassky een lfc- lomt mijn club uit -De Hoed, Geerlof, H. Sira, I Zeeuw, D. Sira. 'Van der jjHeymans, Nieuwenburg, De Jong, Gubler. fcum Honsbeek, Van Mey- [I Crama, Bavelaar, Teeuwen, )o, De Cler, Colié, Bekkering, (del. ïburg i Keereweer, B. de 'iggers, Van Rooyen, Hen- Weerlee, Klinkhamer, Den ark, Van Leeuwen, N.N. Van Zoest, Zwirs, B. B. Sassen, Van der Jagt, Zevenhoven, A. Ouwerkerk, P. Sassen. Wurzer, W. Spiering, Bek- ïwanenburg. Van der Waals, er, Staal, De Goey, G. Raaphorst, Hins. I Groen Sloos, MeUer, Holswilder, Pennenburg, Harmse, Verkuylen. Rijsdam, A. Rijsdam. G. Dubbeldeman, J. Vri- e^A. Vink, H. Stuifzand, D. ten, J. van Polanen, P. Dub- p, J. M. van Marwijk, A. van RIM' v. d. Broek, J. van Mar- Hol: pim, lef- Rijs< Advertentie ï"ldag 14.30 uur a.s. Til-SPARTA III ■p Cy ton en terwijl hij dat deed gingen Seis, Reybroek en de Brit Wright tot de laatste slag over. Zij namen een minuut en behielden een steeds kleiner wordende voorsprong op de jagers, omdat Seis het vuile werk alleen moest opknappen, terwijl Rey- broeck en Wright om de overwinning vochten. Reybroeck won, Wright werd tweede, maar het grote peloton had slechts 15 seconden achterstand, waarbij alle favorieten aanwezig waren. Uitslag De uitslag van de vierde en laatste etappe luidt: 1. Reybroek (Belg.) 220 km. in 5.54.20, 2. Wright (G.B.) z. t., 3. Seis (Belg.) z. t., 4. Van Coningsloo (Belg.) 5.54.35, 5. Beheyt (Belg.) z. t„ 6. De Haan (Ned.) z.t., 7. Karstens (Ned.) z.t., 8. Haezeldonck (Belg.) z. t.. 9. Van Aerde (Belg.) z.t., 10. Fore (Belg.) z.t., 12. De Roo (Ned.) z.t., 15. Van Dongen (Ned.) z.t., 22. Haast (Ned.) z.t., 31. Stablinski (Fr.) z.t., 32. Zilverberg (Ned.) z.t., 46. Malie paard (Ned.) z.t., 52. Van Espen Ned.) z.t., 56. Wouters (Ned.) z.t., 58. Lute (Ned.) z.t., 72. Van der Vleuten z. t. De eindstand: 1. Jean Stablinski (Frankrijk) 21.25.43, 2. Gilbert Desmet (Belg.) 21.25.55, 3. De Breucker (Belg.) .27.26, 4. Wolfshohl (Did.) 21.27.30. 5. Pamart (Fr.) 21.30.04, 6. Van Co- ringsloo (Belg.) 21.30.09, 7. Malie- •d (Ned.) z.t., 8. Van der Vleu ten (Ned.) 21.32.54, 9. Van de Kerck- hove (Belg.) 21.37.36, 10. Hermans Belg.) 21.38.07, 13. DeRoo (Ned.) 21.39.01, 17. Zilverberg (Ned.) 21.39.18, 18. Van Looy (Belg.) 21.41.00, 19. De Haan (Ned.) 21.42.02, 22. Wou ters (Ned.) 21.42.40, 28. Haast (Ned.) 21.43.28, 29. Van Espen (Ned.) z.t. 34. Lute (Ned.) 21.43.49, 46. Harings (Ned.) 21.44.52, 49. Zoet (Ned.) 21.45.53. 55. Karstens (Ned.) 21.47.07, 56. Van Dongen (Ned.) z.t. Steeds vooraan Jean Stablinski heeft zijn voor sprong hardnekkig verdedigd. Steeds was hij vooraan te vinden, in de rit van Oostende naar Brussel, waarin de ene vluchtpoging na de andere werd ondernomen, maar waarvan er geen enkele, zelfs niet die van Rik van Looy en zijn ploeggenoten, een beslissende allure had. Het begon al 15 km. nadat de rode vlag was neer gelaten. Een aantal renners, bij wie onze landgenoot Haast, probeerde weg te komen. Doch zowel Van Looy als Stablinski vonden het te vroeg. Zonu en dan mochten de „onbelang rijken" in het klassement een kleine voorsprong nemen, die overigens niet meer uitgroeide dan twee minu ten. Gevecht 'Alle rangen f 0,50. Het grote gevecht ontstond toen Van Looij zich opmaakte voor de beslissende aanval. Dat was na 153 km., toen hij alleen weg ging maar na vijf km. door het peloton werd teruggehaald en dat herhaalde zich na 167 km. bij Boitfort, nu in ge zelschap van de Nederlander Van VOETBALPROGNOSES anning stijgt in e vierde klasse petitie nadert met rasse bni het einde. Voor de Leidse jngen is er met uitzon- Jvan de vierdeklassers meer te winnen of te ver- \Erg veel belang is er dan H meer bij de nog resteren- Istrijden. <.|fpt morgen niet binnen de Pan toezien hoe de :andidat.en het eraf gen. Hillegom, dat in esluiter OSV op bezoek vinnen om mee te blij- de race naar de titel. ,FC en Roodenburg iin 2 A een uitwedstrijd voor Lugdunum trekt naar het edegradeerde Celeritas en lijkt zeer waarschijnlijk, gerust zullen Roodenburg zijn over het resultaat van moeting met resp. VFC en kt! -nWgt in de derde klasse A RKAVV op bezoek. Meer eüfl gelijkspel zit er voor de fitten niet in. Foreholte dreigende degradatie naar eitfe klasse nog een weekje wanneer bij Van Nispen kswonnen. Wanneer dit niet is redding voor de Voor club uitgesloten. DOSR m^l Quick Steps niets meer te of te winnen en voor at naar VDL trekt, geldt Jer^ ede klasse woedt de strijd Itel nog in volle hevigheid. Archipel en Altior zullen tegen Lisse en Warmunda wel geen fout maken en ook Boskoop blijft via een zege bij SJC een vinger in de pap houden. Onderaan de rang lijst van 4 A is er voor ZLC een kleine kans op puntenwinst bij het Hillegomse Concordia. Ook SJZ is in Woerden tegen VEP niet geheel kansloos. In de vierde klasse B moet LDWS de uitwedstijd tegen BMT winnen om niet hopeloos onderaan te blijven staan. DOCOS krijgt het bij kop loper Delft bijzonder moeilijk. Oranje Groen, laatste in 4C, moet evenals LDWS winnen om de de gradatie te ontlopen. Tegen ASC is er een klein kansje aanwezig. Wassenaar is thuis tegen Duindorp favoriet. JEAN STABLINSKI Espen en Reybroeck. Reeds bij 175 km. had het drietal twee minuten, doch in Sterrebeek (188) bedroeg die voorsprong nog maar een minuut. Toen vond Van Looy het voldoende. Hij liet zich terugzakken op het pelo- 1 gen te hijsen. Geen vlaggen, geen volksliederen Tijdens het congres van de inter nationale schermfederatie in Parijs heeft men besloten om tijdens de komende wereldkampioenschappen schermen voor de jeugd, die van vrij dag 16 tot en met maandag 19 april a.s. in de Energiehal van Rotter dam zullen worden gehouden, geen volksliederen te spelen en geen vlag- Okker in Nice nog niet uitgespeeld Tom Okker, donderdag uitgescha keld door de Fransman Michel Leclercq, is nog niet uitgespeeld in Nice. In het toernooi onder 23-jari gen klopte hij in de kwartfinales ae Rhodesiër Roger Dowdesdill met 61 3_6 7—5. Roger Dowdesdill zal op 24 en 25 april a.s. in Scheveningen onze land genoot ongetwijfeld weer ontmoeten in de oefenwedstrijd Nederland Rhodesië. De kwartfinales van hethoofd toernooi leverde een verrassing op. Jan Erik Lundquist (Zweden), een van de beste Europese spelers werd uitgeschakeld door de Tsjech Milan Holecek met 63 75. Bob Hewitt (Austr.) won van zijn landgenoot Colin Stubbs met 6—3 64, Ken Fletcher versloeg de Fransman Leclercq met 63 61 en Istvahn Gulijas won met 63 9—7 van de Spanjaard Juan Gisbert. In de kwartfinales van het heren en het damesdubbelspel boekten en kele Nederlandse tennissers verlies en winst. Winst was er voor Tom Okker, die tezamen met de Rhodesiër Roger Dowdesdill de Fransen Leclercq en Duxin met 97, 63 versloeg. Verlies voor de Nederlandse dames Elsa Spruyt en Lydia Veneboer die met 26. 06 van het Australische dubbel Carol en Gale Sheriff verlo ren. Ook Cecile Pelikaan, die met Australische Robin Lesh het dubbel vormde, verloor met 16, 06 van de Australiërs Pat McClenaughan en Fayne Toyne. Varkevisser blijft in kopgroep De LDDB-afgevaardigde in het kampioenschap van Nederland, de Katwijker Cees Varkevisser, heeft de aanval van Bom op zijn leiderspositie afgeslagen. In een zeer interessante partij, waarin beide spelers moeilijk heden zochten, door beiden naar het kerkhofveld uit te zuilen, ontspon zich een spannende strijd. Bom kreeg in het eindspel door tijdnood van zijn tegenstander, enigszins voordeel, maar Varkevisser voerde nog een prachtige combinatie uit. waarna de vrede werd getekend. Gordijn kon van deze pun tenverdeling niet profiteren, daar hij zelf In een klassieker partij tegen de Rotterdammer Soetens niet verder dan remise kon komen, evenals alle andere spelers. Voor de enige uitzon dering zorgde de nationale kampioen 1964, Piet Roozenburg, die in een sterke aanvalspartij Van Silfhout versloeg en daardoor op gelijke hoogte met Varkevisser en Gordijn kwam. De uitslagen van de partijen, ge speeld voor de derde ronde van het toernooi om het damkampioenschap van Nederland, luiden: Van Silfhout- Roozenburg 0—2; De Jong—Van der Sluis 1—1; Okrogelnik—Van Beek 1i; BomVarkevisser 11; Soe tens—Gordijn 1—1; Sijbrands—Van Dijk 1—1; Brandstra—Baas 1—1. Na de derde ronde hebben Roozen burg, Gordijn en Varkevisser de lei ding met ieder vijf punten. BILJARTEN De uitslagen van de partijen, ge- speeld voor het toernooi om het we- reldkampioenschap in Antwerpen luiden: Kader 71/2: Scherz 300 7 83 42.85 Girvez 49 7 23 7.— Ceulemans 300 4 247 75.— Spielmann 19 4 12 4.75 Schrauwen 300 11 58 2121 Ogata 267 11 102 2421 Libre: Schrauwen 500 1 B00 500.— Girvez 500 1 500 500.— Scholte 500 1 500 500.— Ceulemans 382 1 382 382.— Scherz 500 7 142 71,42 Ogata 456 7 334 65.14 Driebanden: Schrauwen 60 90 4 0.666 Spielmann 51 90 8 0.566 Ceulemans 60 34 7 1.764 Girvez 17 34 3 0.500 Ogata 60 43 8 1.395 Scholte 41 43 5 0.953 De uitslagen van de wedstrij den, gisteravond gespeeld voor de eerste divisie van de Engelse league, luiden: FulhaimBlackburn Rovers Tottenham HotspurLiverpool 3—0. Geurtsen jongste waterpoloarbiter in FINA-verband (Van onze correspondent) De Arnhemmer George Geurtsen, oud-speler van Neptunus en thans trainer van de Arnhemse ploeg is door het bondsbestuur van de KNZB aangewezen als internationaal water - poloscheidsrechter. Hij is met zijn 28 jaar de jongste internationale arbiter in FINA-verband. De Arn hemmer floot Ln 1957 zijn eerste wedstrijd en is dus in 8 jaar opge klommen tot de selecte groep van drie Nederlandse arbiters, die op de internationale lijst staan. Geurtsen is in de plaats gekomen van Henny Keetelaar. De andere twee Neder landse internationale scheidsrechters zijn Henk de Kok en Wil Goose. Zyn internationale debuut zal Geurtsen op 13 juli in Sevilla maken. Dan leidt hij de interland SpanjeFrankrijk. WERELDRECORD KOGELSTOTEN Randy Matson van de landbouw kundige en technische hogeschool van Texas heeft gisteravond het we reldrecord kogelstoten op 20.704 me ter gebracht. Het oude record stond met 20.675 meter op naam van zijn landgenoot Long. Een week geleden nader de Matson dat record al tot op 2.5 Het Nederlandse dames volley balteam heeft gisteravond in de sportzaal van de Academie van Lichamelijke Opvoeding in Den Haag met 23 verloren van Slavia uit Praag. De Nederlandse dames won nen de eerste twee sets gemakkelijk met 158 en 15—8, maar verloren toen driemaal achtereen met 615, 7—15 en 4—15. Studenteninterland Voor de studenteninterland (zwem men en waterpolo) BelgiëFrank rijkNederland, die dit weekeinde in Gent wordt gehouden, zijn drie „Leidenaars" uitgenodigd om deel uit te maken van de Nederlandse ploeg. Internationaal Simon Ouwer kerk en LZC-doelman Nico van Sittert hebben een plaatsje gekregen in het waterpoloteam, terwijl Erica Terpstra op de zwemnummers in het water komt. Knoek-out-competitie voor cricketteams (Van onze correspondent) Naar Engels voorbeeld zal dit Jaar ook in Nederland een „knock-out- competitie" voor cricketteams worden gespeeld. De inschrijving voor deze competitie, waarin beide elftallen per wedstrijd een bepaald aantal overs zullen batten, staat open voor de eer ste elftallen van alle bij de KNCB aangesloten verenigingen. Tenminste 20 verenigingen hebben voor deze competitie, die er op is ge richt het publiek op aanvallend, at tractief cricket te vergasten, belang stelling. De wedstrijden zullen op za terdagen worden gespeeld. Waterpolocompetitie De Koninklijke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) heeft de nog reste rende indeling van de zomercompeti tie waterpolo bekend gemaakt. Deze luidt voor de ploegen uit Leiden en omgeving: Dames derde klasse B: Haarlem, HPC (Heemstede), Sleutels (Leiden), SNA (Den Haag) en Swift (Den Haag Dames derde klasse C: CWP (Den Haag); DWR (Haarlem); NVA (Overveen); RZV (Rotterdam) en De Zyl (Leiden). Dames derde klasse D: AZC (Al phen), Boskoop, De Gouwe (Wad- dinxveen), Die Haghe (Den Haag) en ZCR (Den Haag). Dames derde klasse E: DES (Den Haag); LGB (Leiden): LZC (Leiden) SZC (Schiedam); ZIOS (Den Haag). Vierde klasse E: DKD (Leiderdorp) Hermandad (Rotterdam); HPSV (Den Haag); RET (Rotterdam) en Shell (Rotterdam). Vierde klasse F: GWP (Rotterdam) LAC (Rotterdam); LWV (Leiden); ZCR (Den Haag) en ZPC (Rotter dam). Vierde klasse G: Boskoop; Die Ha ghe (Den Haag); OZV (Oudewater); RWV (Rotterdam) en RZPC (Rot terdam). GEWICHTHEFFEN Veraar kan titel niet verdedigen Ton Veraar (LKV) zal morgen op de finale van de Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen in Den Haag zfjn nationale titel in het lichtzwaartgewicht - wegens ziekte - niet kunnen verdedigen. De Neder landse kampioenen Karei Urgert (extra vedergewicht) en Jan Nolten (lichtgewicht) zullen met Koos Devilee (vedergewicht). Dik Faas (middengewicht) en Piet van der Louw (zwaargewicht) voor de Leidse Krachtsportvereniging in het strijd perk treden. Als verzorger is Siem Stokkel aangewezen. In de Deventer Schouwburg is gisteravond de culturele jaarprijs van die gemeente uitgereikt aan de componist Ludwig Otten. Nadat burgemeester mi*. N. Bolke- stein hem de prijs (bestaande uit een bedrag van f 1.000 en een ge denkpenning met inscriptie) had overhandigd, hield de heer H. Kox een inleiding over het werk van de prijswinnaar. De officiële gasten luisterden ver volgens naar een uitvoering van het Quadro voor sopraan, fluit, altviool en piano een compositie van de heer Otten uit 1954 door collegae musici van de Deventer muziek school. B. en W. van Deventer hebben de culturele jaarprijs „De gulden ade laar" voor 1965 op 26 maart aan de componist Ludwig Otten toegekend. De prijs is in 1957 ingesteld ter her denking van de bevrijding van de stad in 1945 en wordt jaarlijks om streeks de bevrijdingsdatum (10 april) uitgereikt als blijk van ge meentelijke waardering voor een uit blinkende prestatie op het gebied de beeldende kunst, de litera tuur, de muziek, het toneel of de wetenschap. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden zijn muzikale opleiding aan het Ko ninklijk Conservatorium voor mu ziek te 's Gravenhage. Hij studeerde daar het hoofdvak piano bij Jo hanna Wagenaar en het hoofdvak theorie by Martin J. Lursen. Hij schreef kamermuziek in ver scheidene bezettingen en orkestwer ken. Ook ontving hij opdrachten van de Johan Wagenaarstichting en van het Departement van O.K. en W. Sedert 1952 is de heer Otten als do cent piano en theorie verbonden aan Opening Salon van de Maassteden In het Stedelijk Museum van Schie dam is gisteravond door mr. J. M. van Kinderen voorzitter van de com missie V'M>r dit museum, de tweede Salon van de Maassteden geopend, een tentoonstelling van voornamelijk schilderijen en verder beeldhouwwer ken en grafische kunst van kunste naars die in Rotterdam en omliggen de Maassteden wonen. Er zijn drie prijzen uitgereikt van resp. f. 1500.—, f. 1500.— en f. 1000.— aan J. van den Broek uit Rotterdam voor de schilderkunst, Jan Pieters uit Rotterdam voor de beeldhouwkunst en Bauke IJlstre uit Dordrecht voor grafiek. Het peil van de toegelaten werken lag zo hoog, dat de jury zich in hoge mate geremd voelde door het feit dat slechts drie prijzen konden worden uitgereikt. Zij spreekt dan ook de hoop uit dat in de toekomst meer prijzen mogelijk zullen zijn. De voorzitter van de jury tevens directeur van het Stedelijk Museum, de heer Paalman, zei dat de strenge selectie van 1963 kennelijk zijn vruch ten had afgeworpen. de gemeentelijke muziekschool ii Deventer. Tot zijn oeuvre (1948-heden) be horen o.a.: kamermuziek voor bla zers, kamermuziek met harp, vocale muziek, orkestmuziek voor klein or kest en muziek voor groot sympho- nie-orkest. Succes in New York voor Residentie-Orkest Het Residentie-Orkest heeft don derdagavond een uitvoering gegeven voor een volle zaal enthousiaste mu ziekliefhebbers in de Carnegiehall in New York. De New York Times schreef hierover: „Het orkest is iets kleiner en minder bezet dan de meeste grote Amerikaanse groepen, maar het kan de vergelijking in toon kwaliteit, intonatie en samenspel met glans doorstaan. De strijkers zijn ge lijkmatig en rijp, de blazers zijn iets dunner dan de meesten van ons ge wend zyn, het koper is sterk en zeker. En onder Van Otterloo musiceert het orkest met kracht en ernst. Er is niet veel zwierigs aan het orkest en de dirigent, maar er is iets zeer be vredigends in de doelmatige en toe gewijde manier van spelen van dit orkest. Nederland mag erg tevreden zyn met dit orkest, een waardige evenknie van het grote Amsterdamse Concertgebouw Orkest. Literaire opdracht aan Henriëtte de Beaufort De Staatssecretaris van O., K. en W., drs. L. J. M. van de Laar, heeft aan mevrouw Henriëtte de Beaufort, wonende in Bennekom, opdracht ver leend tot het schrijven van een blo grafie van Koningin Wilheimina (1880—1962). Moeilijkheden in Beiroet Een Amerikaans chartervliegtuig, dat zondag, toen het met 106 Neder landse, Zwitserse, Belgische en Britse passagiers in Beiroet arriveerde, door de Libanese autoriteiten in beslag werd genomen, is gisteren vrijgege ven. Een agent van de „Pan Ara bian Travel Service" verklaarde dat het toestel, dat uit Amsterdam kwam, in feite geen toestemming had deze vlucht te maken. De passagiers had den volgens hem echter hun voorge nomen reisprogram (twee weken naar Egypte) kunnen uitvoeren. De organisatie van de vlucht rust bij de Egyptische hotelcombina tie Omar Khayan. De super-consteL lation was door Aero Contacts in Rotterdam, die voor Omar Khayan in Nederland het boekingscentrum is, gecharterd via de bemiddeling van de op Schiphol zetelende Amerikaan se luchtvaartmakelaar Robert Farqu- har. De laatste was in februari in het nieuws in verband met zijn be middeling bij de vluchten die de Amerikaan Pickett met wapens aan boord uitvoerde naar Afrika. „Wy zijn gedupeerd door de ver keerde inlichtingen die de directeur van het Omar-hotel in Beiroet ons hier verstrekte", aldus de Amerikaan Cantrell, eigenaar van de supercon- stellation en directeur van de nieuwe maatschappij „Trade Winds" en Far- quhar. Britse aquarellen in Rijksmuseum In de zalen van het Prentenkabinet van het Rijksmuseum is gisteren een tentoonstelling geopend van Engelse aquarellen uit de 18de eeuw. Deze expositie is geopend tot 24 mei. Het Is de eerste manifestatie welke in het kader van de Britse week in Amster dam gehouden wordt. De tentoonstelling geeft een over zicht van vrijwel alle aquarellisten van enige betekenis die tussen 1750 1802 in Engeland werkten, te be ginnen met Alexander Cozens en ein digend met het vroege werk van Joseph M. W. Turner. „Het oorspronkelijke plan was een vlucht naar Cairo, waarvoor we lan dingsrechten hadden ontvangen. Op het laatste moment vroeg deze di recteur, die speciaal daarvoor naar Schiphol was gekomen, ons om eerst naar Beiroet te vliegen. Vele passa giers waren nl. op zijn aanbod inge gaan om zonder prijsverhoging eerst in Beiroet een week in zijn pas- geopende hotel te logeren. Hij be zwoer ons dat hij landingsrechten voor een vlucht op Beiroet had en op een telexverbinding werd ons dit hier op Schiphol bevestigd door de Omar-directie in Cairo." Maar bij aankomst bleken ex hele maal geen landingsrechten te zijn aangevraagd, laat staan verleend. „Elke machine die aankomt zonder daarvoor van te voren vergunning te hebben aangevraagd, wordt vastge houden," aldus Farquhar, „heus niet alleen wij. Aan het toestel mankeert niets en evenmin wil Beiroet ons verbieden toeristen aan te voeren, integendeel, die hebben ze graag." MAN SLOEG MEISJE De Ryswykse politie speurt naar een man, die dinsdagavond omstreeks negen uur op het Jaagpad, naby de bebauwde kom van Ryswyk, een fiet send, zeventienjarig meisje met een hard voorwerp op het hoofd heeft geslagen. De man stond langs de weg aan zijn bromfiets te morrelen, toen het meisje voorbyreed. HU stapte op zUn brommer, reed het meisje achterna en diende haar in het voorbUryden met een hard voorwerp een klap op het hoofd toe, waarna hy omkeerde en in de richting van Delft weg reed. Het meisje kreeg een gapende hoofdwond, die in een ziekenhuis is gehecht en een lichte hersenschud ding. zy zette de reis naar huis, dan weer op de fiets, dan weer lopend, voort. Het is de politie niet duide lijk. waarom het de man te doen is geweest. Alles wat de politie over de man weet is. dat hy een zwaar, breed postuur heeft.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19