A Voorspellingen Centraal Plan JBureau zijn niet altijd juist Droomkeukens BESCHERMING TEGEN INFLATIE pithollen koopkracht pan gulden gaat door Voor een feestelijke vacantie-voorpret zondag naar Kamp Houtrust '65 KAMP HOUTRUST '65 Prins Bernhard eredoctor Met eikaar werken voor ons welzijn Kerkdiensten Leiden en omgeving tSSSHSF. „7 S-of LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 APRIL 1965 (Van onze ..financiële medewerker) Het verrichten van economische voorspellingen blijft, ondanks V verbetering van de hiervoor gebezigde technieken een moeilijke "iak. Dat ondervindt ook het Centraal Plan Bureau. Deze over- idsinstelling houdt zich, in tegenstelling tot wat de naam sug- reert, niet bezig met het maken van „plannen", dus met het ngeven vait economische doelstellingen (zoals de meest wen- lijk geachte produktiestijging) en met het aangeven van de me~ oden die gebruikt moéten worden om die doelstellingen te be- jken, maar de functie van het CPB is uit te rekenen hoe de onomische ontwikkeling in een bepaalde periode zal zijn. een gering tekort op de lopende re kening van de betalingsbalans ver wacht, nl. van ca f100 miljoen. In dien het CPB zich ook dit Jaar weer aan een onderschatting van onze ex portcapaciteit zou hebben i schuldig gemaakt, zou dit betekenen dat wij op een overschot op de lopende re kening mogen vertrouwen, al zal dit dan wellicht niet zo groot zijn als door de overheid wenselyk wordt ge acht. (Men stelt altijd dat dit over schot f 500 miljoen A f 600 miljoen dient te zijn). Men zou dus beter kunnen spre- i van het Centraal Prognoses Bu lk Voor het maken van die voor- flingen gaat het buréau in de eer plaats uit van bepaalde veronder- lÜngen, zoals de verwachte loon- ïg, het verloop van de invoer- >fte-Irt dé landen waarnaar Ne- •land exporteert, bepaalde over- ijdsbestedingen. Vervolgens wor- i die veronderstellingen als het fe toegepast" op het „model"- van ^ederlandse volkshuishouding. In 'model komt tot uitdrukking welk band in ons land aanwezig is tus- de verschillende economische lotheden, bijv. tussen het loonpeil de invoer, tussen het prijspeil en i export. Op basis van die veronder- "Vlingen en van het model voor Ierland wordt dan uitgerekend, verloop ons economisch leven ^de periode in kwestie te zien zal "ren. joorwaarclen deze wyze heeft het CPB ook haar voorspellingen voor 1965, dezer dagen zijn gepubliceerd, it. Het is duidelijk, dat de die voorspellingen rea- ih uitvallen bepaald wordt door factoren, nl. of de veronder- an het CPB juist zyn en ?t model waarmee men werkt ih elkaar zit. Indien aan een beide voorwaarden niet is vol- is het- resultaat een verkeerde spelling, hetgeen onaangename luenties kan hébben." Want r maakt het CPB dan niet. zoals bijv. in de commu te landen geldt "n ->ok in een als Frankrijk, maar de voor ingen diepen. wel als basis voor maken van plannen én het ne-, van beslissingen door anderen, denke aan.de begrotingspolitiek de Staat en aan de loonpolitiek, sie die het CPB heeft op |toekomst altijd een rol van bete- speelt. ergissmgen iastgesteld kan dan worden dat er beide punten door het CPB fou- worden gemaakt. Dat men zich de veronderstellingen betreft' fist, is nog vergeeftyk zo nam i voor 1964 aan dat de investerin- h van de qverheid met 8.5 zou- n toenemen, dit werd in feite 23.5 maar ernstiger en minder "rjeeflijk is dat men met een mo- I werkt, dat ten aanzien van be- «1de ontwikkelingen jaar in jaar J verkeerde uitkomsten oplevert. J geldt met name voor de ontwik- ling van .de uitvoer en van de lo- nde rekening van de betalingsba- fs. gens het plan 1964 zou de uit (naar hoeveelheid) in 1964 6 zyn dan in 1963, volgens een september jl. gepubliceerde voor- ig werd dit verhoogd tot 11 feite werd het 12 De sty- werd dus dubbel zo groot als jvankélijk voorzien. Het tekort op lopende rekening van de beta- (gsbalans bedröeg In 1964 f 650 jljoen. maar ih maart 1964 was .000 miljoen en- zes maanden la- f 1.250 miljoen voorspeld. 1964 heeft men zich ook ver wat betreft de ontwikkéling van produktie. Men voorspelde een Iging van het bruto nationaal pro- :t met 5 maar dit werd in feite hetgeen mede een gevolg was het feit dat de arbeidsprodukti- !it niet met 4.5% .is toegenomen met. 6.5 cepsis geboden m flinke dosis scepsis blijft dus ,het bezien van de voorspellingen het CPB voor 1965 geboden. Zo wU het nog zien gebeuren investeringen van het be- jijfsleven (exel. woningen) slechts zullen stijgen (tegen 12% 1964). Voorts wordt verwacht dat hoeveelheid ingevoerde goederen er zal stijgen dan de hoeveel- uitgevoerde goederen vorig was dit net andersom en i hierdoor wordt dit jaar slechts Alles by elkaar ziet het ernaar uit dat 1965 een jaar zal worden waarin wü weer heeï dicht de even wichtstoestand, die vorig jaar tenge volge van de loonexplosie tijdelyk werd verbroken, zullen benaderen, ondanks het feit dat ook thans een flinke stUging van het loonpeil zal optreden (13.5 bü de overheid, 9 in het bedryfsleven). Fén ding staat vast: de pryzen zullen blyven stygen, vorig jaar met ongeveer 6 in 1965 met 4.5 De uitr.olling van de koopkracht van het geld biyft doorgaan. Aandelen onder druk 1965 wordt dus ook weer een jaar van prysinflatie, zodat de belegger die nog in obligaties gelooft zeker kan zyn van zyn koopkrachtverlies. Dit betekent evenwel niet, dat de be leggers op het ogenblik hard lopen om hun besparingen in aandelen om te zetten. De tyd dat men als het ware blindelings aandelen kocht, omdat deze een bescherming bieden tegen een uitholling van de koop kracht van de gulden, is in zoverre voorby dat men is gaan beseffen dat aandelenkoersen weliswaar op lange termyn bescherming bieden tegen de inflatie, maar dat er op korte termyn tal van doorkruisende factoren kunnen optreden. Wy leven thans kennelijk In een periode waarin die ongunstige fac toren de bovenhand hebben. Het jaar 1965 dat zo goed is begonnen brengt thans toch wel enige teleurstellingen mee. Het algemeen ANPCBS in dexcijfer staat momenteel ruim 5 onder het hoogste punt van 1965 dat in februari werd bereikt. Vooral de internationale concernaandelen moeten het ontgelden, maar ook een aantal lokale aandelen staan onder druk. In 1965 hebben alleen de Franse, Italiaanse en Amerikaanse beurzen tot nog toe het goed ge daan. Amerikaanse verkopen Ziet men naar de oorzaak van de negatieve stemming ter beurze van Amsterdam, dan moet gedacht wor den aan het omvangrijke beroep op de emissiemarkt, verkopen van Ame rikaanse zijde (er werden bijv. f 15 miljoen nominaal aandelen Unilever, met een beurswaarde van ca f 100 miljoen, uit Amerikaans bezit ge spuid, in anderhalf jaar tijds daalde het Amerikaans belang bij Philips van 40% tot 28%) en de politieke situatie in ons land, waar o.a. ge vreesd wordt voor invoering van een vermogensaanwasbelasting, om dan nog maar te zwijgen van de plannen inzake de vermogensaanwasdeling. Foewel de belegger-op-langere- terniyn in zyn disposities met al deze factoren rekening moet houden, moet voor hem de ontwikkeling van winst en rentabiliteit in individuele ondernemingen toch het belangrijk ste richtsnoer blyven. Die ontwikke ling zal uiteindelijk bepalen in hoe verre aandelenbelegging op den duur een effectieve bescherming tegen de voortgaande inflatie heeft geboden. Advertentie Yin der WERFF 4 HUBREGHT Postbus 446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222055' Beursoverzicht no. 374 1. HAGEMEUER 2. i. OMMEREN Hotitrusthallen, Den Haag van 9 tot en met 14 april Tenten - Bungalows - Caravans - Kampeerwagens - Kampeerbenodigdheden - Boten - Groot Voorlichtingscentrum- Terras Touristicana - Modeshows morgenmiddag films en dia's uit Spanje, Portugal en Marokko morgenavond films, dia's en dansen uit Israël maandagmiddag België en Luxemburg, maandagavond Duitsland en Oostenrijk Veel spanning bij verkiezingen in Ierland Toen vannacht het tellen van de in Ierse algemene verkiezingen uitge brachte stemmen werd opgeschort, was de stand als volgt: Fianna Fail (regeringsparty 71 zetels Fine Gael (voornaamste oppositiepartij 46 zetels Arbeidersparty 21 zetels Onafhankelij ken 3 zetels De resultaten van twee kiesdistric ten zyn nog niet bekend. Bovendien wordt er een nieuwe telling gehou den van de in een kiesdistrict uitge brachte stemmen, waar de kandidaat van de Fianna Fail vyf stemmen meer verwierf dan die van de Fine Gael. De Fianna Fail van premier Le- mass heeft tot nu toe dus 71 zetels verworven, terwyi de oppositiepar- tyen er tezamen zeventig in de wacht sleepten. In de Ierse volksvertegenwoordi ging zyn 144 zetels beschikbaar. Hier van staan er echter slechts 143 op het spel, daar de 144ste een vaste zetel voor de voorzitter is. Eerste minister Lemass heeft de verkiezingen, als gemeld, uitgeschre ven omdat hij in het ontbonden par lement slechts over een meérderheid van één zetel beschikte, zodat hy by - zonder vaak afhankelijk was van de steun van enkele onafhankelijke af gevaardigden, om nederlagen te voor komen. Het is echter de vraag of hy, ge zien het resultaat der tot nu toe ge houden tellingen, zyn meerderheid zal kunnen vergroten. Vier kinderen gevraagd „mee te gaan" (Van onze Haagse correspondent). Aan vier kinderen is gisteren in Den Haag en Scheveningen door oudere mannen gevraagd „mee te gaan". Twee hebben aan het ver zoek gevolg gegeven, hun is niets mis daan. De andere twee zyn hard naar huis gelopen. Tot grote vreugde van de politie hebben de ouders hiervan aangifte gedaan. In de binnenstad werden een broertje en een zusje, resp. van zes en acht jaar, door een man met een auto verzocht in te stappen. Ze de den het. Vlak by hun woning heeft hy ze er weer uitgelaten. Op de Sportlaan was het een 11-jarig meis je, aan wie eèn man op een fiets de weg vroeg. Hoewel zij zei het niet te weten en alweer wegliep, volgde hy haar. Het kind is toen hard naar huis gehold. Het laatste geval gebeurde in de omgeving van het Gevers Deynoot- plein. Twee mannen, in een auto, die zeiden van de politie te zyn, vroe gen een 12-jarig meisje mee te ry- den. Ook zy rende toen onmiddeliyk weg. Met het Eindhovense drama nog vers in het geheugen moge dit, by de nadering van het waarschuwing zyn. N.V. internationale Belegcjings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag Alarmnummer ook voor bergingsdienst Het landelijke alarmnummer van de Rijkspolitie, 070180095, zal ook kunnen worden gebruikt voor alar mering van de door de Bovag opge zette bergingsdienst. De verkeers- centrale van de Rykspolitie heeft be sloten haar nummer ter beschikking te stellen, teneinde een snelle en doeltreffende alarmering van kraan wagens in het belang van de ver keersveiligheid te garanderen. Het langste woord In Zuid-Afrika kent men aardig lange woorden. Daar is bijvoor beeld 't 50 letters tellende „land- bougenootskapstentoonstellmgs- komiteevergaderingsbesluit" Dit ivoord is 6 letters langer dan die beroemde Welse dorpsnaam: Llanfairpwllgwyngyllgogerchwy- rndrobwlltysiliogogogoch. Maar nog het Zuidafrikaanse besluit' noch ,Llanfair p.g.' kun nen aanspraak maken op de titel „langste woord ter wereld". De Grieken hebben het wereldrecord met hun: „Lopadotemachose- lachogaleokranioleipsanodrimhy- potrimmatosilphioparaomelitoka- takechymen enz. enz." In het Grieks is het woord 170 letters lang. In het Engels ver taald wordt het 185 letters. En wat betekent Lopadot-met- al-die-andere-letters-erachter eigenlijk? Goulash, gemaakt van 14 dagen oude etensresten. Prins Bernhard heeft gisteren na het in ontvangst nemen van het eredoctoraat in de rechtswetenschappen van de Universiteit van Ann Arbor in Michigan in een toespraak in de aula van de univer siteit eraan herinnerd, dat in april 1952 toen Koningin Juliana in Ann Arbor eenzelfde eredoctoraat kreeg aangeboden de pre sident van de universiteit, dr. Harlan Hatcher, de bede uitsprak, dat „gemeenschappelijke belangen en gelijke doelstellingen ons nader tot elkaar zouden brengen ten bate van uiteindelijke wereld vrede en harmonie". Van het antwoord op de vraag, of dit inderdaad gebeurd is en nog steeds gebeurt hangt naar het oor deel van de prins de toekomst van de mensheid af. Het geven van een louter positief antwoord zou het slui ten van de ogen voor de werkelyk- „Tea for two" De 70-jarige Catherine O'Grady hoorde verdachte geluiden in een kantoor onder haar woning in Lon den en ging eens kyken wat er aan de hand was. Zy vond drie inbrekers aan het werk. ,Kom oma", zei de leider van de bende gemoedelyk", zullen wy nu eens samen een lekker koppie thee gaan drinken, terwijl de jongens hier hun werk afmaken?" Hy bracht de oude dame hoffelyk terug naar haar flat, waar mevr. O'Grady thee zette zoals zy alleen dat kon. Intussen forceerden de heren be neden de brandkast. Toen zy klaar waren bedankte de bendeleider me vrouw O'Grady hartelijk voor de heerlijke thee en maakte zich met zyn beide gezellen plus 2000 gulden uit de voeten. heid betekenen, maar .ik geloof nog altyd stellig dat wy voortgang boe ken", zo zei de prins. In de loop van de laatste tien jaar is de aanvanke- lyke hoop op een snelle vordering op de weg naar wereldvrede en -harmo nie wat verflauwd. De door de diver se landen van het Atlantisch bond genootschap nagestreefde doeleinden zijn uiteen gaan lopen en in sommige kringen bestaat zelfs twyfel, of onze belangen nog wel identiek zyn. Hoe zeer deze ontwikkeling ook te betreu ren valt, ze is niet rampzalig, meent de prins. Werkelyk belangryk is niet, dat wy allen precies dezelfde gedachte moe ten hebben, maar dat wy ons bewust moeten zyn van de noodzaak, met elkaar te biyven werken voor het ge- meenschappeiyk welzyn. Misschien zyn de doeleinden waarnaar wy moe ten streven, niet zo duidehjk om lijnd meer als toen ons aller over schaduwende doel was, te waken te- Telef. 01710—26101 en 26841 Prins Bernhard heeft gisteren in de aula van de universiteit van Michigan-Ann Arbour uit han den van de president van de ho geschool. dr. Harlan Hatcher (links) het eredoctoraat in de rechtswetenschappen ontvangen. Rechts gouverneur George Rom- ney. gen de mogelijkheid van een aanval uit het Oosten. Maar de noodzaak tot samenwerking is er duidelijk nog al tijd. De weg naar de vrede is lang en iedere stap vooruit, hoe klein ook, telt mee, zo zei de prins. Laatste huurder uit Dachau De laatste huurder is vertrokken uit de barakken van het voormalige concentratiekamp Dachau toen een ploeg slopers aanstalten ging maken om ze ar te breken. De barakken werden sedert het einde van de tweede wereldoorlog ge bruikt als noodbehuizing voor Duit sera die uit oost-Europa gezet werden. Het laatste van 800 gezinnen die hier na de oorlog gewoond hebben Otto Vogl, zyn vrouw en hun kind van zes jaar werden van daag overgebracht naar een moder ne woning niet ver van het kamp der nazi-terreur. Tezelfdertijd wordt het werk voort gezet aan een synagoge, een protes tantse kerk en een museum, die sa men met een reeds voltooide katho lieke kapel deel zullen uitmaken van de herdenkingsschryn ter plaatse. De voormalige „hel van Dachau", waar tijdens het derde ryk 30.000 mensen vermoord werden, zal het to neel worden van een bevrydings- plechtigheld op 8 en 9 mei. Kardinaal Josef Beran, die zelf in het kamp gezeten heeft, zal naar hier komen om de plechtigheid by te wonen. Zondag 11 april Kérk: 10.30 u ds. D. J. Vossers (Openb. gel.bel.). Marekerk: 10.30 uur ds. L. Kievit (Openb. gel.bel.); 5 u ds. J. M. D. van den Berg (Open' Bevrijdingskerk: 10.30 u ds. H. Bou- er (Openb. gel.bel.). Konlngskerk: 10 u dhr. L. Schipper ds. v. d. Berg. Ver. Vrijz. Herv. (Leldse Volkshuis): 10.30 u dr. J. L. Springer. Acad. Ziekenhuis: 10 u dhr. J. Dlaconessenhuls10.30 u ds. Jeugdkerk (Aula Gymnasium)10.30 ds. A. J. Lamping. Petrakerk: 10 u ds. Haverkamp; 5 u ds. Maaskant. Kerk Oude Vest: 10 u ds. De Boer; 5 u ds. P. J. O. de Bruljne te Zand- Medewerking verlenen: de heer Endeveld, trompet; M. Paats Jr., fluit). Groenhoven: 10 u ds. Bovenberg. Jeugdhaven De Mirt: 10 U Ouderen- Velema. Geref. Gem.: 10 en 5 u leesdlenst. Geref. Kerk (vrijgem.)10 en 5 u ds W. G. de Vries te Helpman. Doopsgez. Gem.: 10.30 u ds. H. van Bllderbeek. Nieuw Apost. Kerk (H. Rijndijk 24): 9 45 en 4 uur dienst (dond. 7.45 uur dienst) Vrije 10.30 u Kerk (Vreewykstr. 19): 9 45 u Hoogmis: 5 u dag 7,30 uur Avondgebed (dond 8 uur Hoogmis). Rem. Gem.: 10.30 u dr. A. W. Cra mer en ds. J. Th. Mackenzie (bevesti ging Jonge lidmaten) dhr. Dikkes 10.30 u dienst. Leger des Heils: 10 u heillgingsdlensl te Rotterdam: 5.30 u ds. Relling te Bilthoven (vrijdag 8 uur bidstond). (jeugddienst). Geref. Kerk: 10 ds. J W. van Hoek (HA). Chr. Alph.-ii aan den Rijn Herv. Gen 6.30 u ds. W. Verwey. Kruiskerk Gouw- sluis: 9 30 u ds. M. Hanemaaijer (HA). Gebouw Jonathan: 9.30 u ds. P. A. Le- feber (HA). Gebouw Nabij: 10 uur Jeugdkapel dhr. J. C. de Geus. Kapel Hooftstraat: 9.30 u ds. H. Koudstaal. Oudshoornsewee10 u ds. G. Cadée Medewerking zangkoor Ned. Prot. Bond): 6 30 u ds. H. tha-Stlchting: 10.30 uur ds. J. Veen. Geref. Kerk. Maranathakerk. Raad- hu lsstr.: 10 en 5 uur ds. Westerveld (HA). Salvatorlkerk. W. de Zwijgerlaan: 6.30 u ds. W. Wlima (HA). Al- gemaakt) 9.30 i ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk, Jeruzalem,kerk. Gril- penstelnstr.: 9.30 en 5 u ds. R. Kok. Oud Geref. Gem.. Van Mandersloostr.: 9.3o en 4 u leesdiensten. Rem. Geref. Gem.. Van Mandersloostr.: geen dienst. Baptlstengem., IJsclubgebouw10 u ds. M. Cohen; 6 u zendeling A. Kooymans te Ede. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 u ds. W. A. S Laurense. Geref. Gem.: 9.30 en 6 u ds. F. Harlnck. Bodegraven Herv. Gem.: 10 u ds. W. Balke (bev. lidmaten); 5 u ds. C. A. van Harten: 6.30 u ds. A, den Har- togh (bev. lidmaten) Nleuwerbrug)9.30 i Harten; 6.30 u ds. Kerk: 10 en 6.30 u ds. C. J. (HA). Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 u leesdlenst: 3.30 u ds. H. Scholte. Geref. Gem.: 10 en 6 u ds. A. Hofman te Zeist (HA) (15 april 2.30 u ds. H. Rijk- Balke. Geref. (bev. lidmaat). Jb. Klein Haneveld. Chr. Geref. Kei Geref. Gem.: 10 u prof. derdaal te Lelden. Ilazerswoufle Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 u ds. G. Jonkers Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds Brink (HA). Ilnogmade Herv. Gem.: 10 u ds. Fred J. Broeyer. Katwijk aan den Rijn Herv Gem Rljnsbur Duinweg: 10 u C Kamma. zendlnesored Gym.lokaal school Narclsstr 10.30 u dhr. J. Vtnk u ds F Pyiman te Katwijk KatwUk aan Zee Herv. Gem., Nwe Kerk: 10 u ds. Vroegindewey (Openb. Bouman (HA); Maassluis. Geref. Kerk (vrygem.) 10 en 7 u ds. J. Keizer f Gem. In Ned.: 10 en 5 u Leesdlenst. Koudekerk aan den R(|n Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. Quak. Ger. Kerk: 10 en 7 u ds. Makkinga. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 u ds. Dankz. ds. J. van Drie. Kerkzaal Zyi- kwartier: 10 u (HA) en 4.30 u (Dank zegging) ds. F. Minnema. Ver. Vryz. Herv., Gebouw Lindelaan 12a: 10.30 u dhr. J. Volkers uit Utrecht. Lelmuiden Herv. Gem.: 9.30 u ds. P. L. J. Wapenaar. Geref. Kerk: 9.30 en 7 u ds. FUnterman te Den Haag. Llsse Herv. Gem.. Grote Kerk: 10 u ds. H. G. Oostlnga (Openb. bel.); 7 u ds. S. Koolstra. Helvetiakapel10 u ds. S. Koolstra. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. Oegma, legerpred. te Den Helder. Ohr. Geref. Kerk: 10 u dienst; 7 u ds. J. P. Geels te Haarlem. Geref. Gem.: 10 en 4 u ds. H. van Gllst te Trlcht. Geref. Kerk (vrijgem.)10 en 4.30 u ds. J. J. Verleur (HA). Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 u leesdlenst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. 2 u ds. P. op den Velde te Mydrecht. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 u ds. F. de Jonge te Zevenhoven; 6.30 u ds. Kievit te Lelden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. Baayens te Lelmuiden. Noordwyk aan Zee Herv. Gem.: *9_.u (B.d.G.) en 5 u ds. D. Keunlng C. Wolthers te Bunnlk: 3.30 u ds. W. Vroegindewey te Katwyk aan of Wllllbrordkerk: 9 en 10 uur ds. G. helmer. Rynl. Lyo Dop. Ver. van „„erkerk: 10.30 u ds. M. J. Wagenvoorde. Geref Kerk, ds. J. Douma. 8.30 u ds. R. Brands; 3 Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 u ds. Lalleman; 3 u ds. Van wyngaarden Hoofddorp (Jeugddienst). Rynsaterwoude Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. C. J. Baart. Ohr. Geref. Kerkl 9.30 en 2.15 u Dienst des Woords Rynsburg Herv. Gem.. Grote Kerk; 10 u ds. M. C. Groenewoud; 5 u ds. M. C. Groenewoud (HA). Bethelkerk: 10 u ds. H. van Gosliga (Doop en Openbare gel bel.); 5 u ds. A. Baas te Katwljlc a/d Rijn (Jeugddienst). Geref. Kerk (vrijgem.)10 en 5 u ds. J Douma. Chr. Geref. Kerk: 10 u leesdlenst; 3 u ds. W. Velema te Lelden. Geref. Kerk: Petrakerk: 9.30 u ds. Bijleveld. 5 u ds. v. d. Linde. Rapenburgkerk9.30 u ds. W. Griffioen te Den Haag; 5 u Sassenhelm Herv. Gem.: 9 en 10 30 u ds. W. H. Walvaart; 5 u ds. F. Brou wer te Honselersdyk. Geref. Kerk: 9.30 u ds. H. v. d. Berg; 5 u ds. B. Bouma te Noordwyk. Chr. Geref. Kerk: 10 en prof. J. J. van der Schuit Utrecht. Ned, Bond: 10.30 u dhr. J. P. Hulsbos. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 u ds. Llndenburg. Geref. Kerk9.30 en 6.30 u ds. Heyner (In Dorpshuls). Valkenburg Herv. Gem.; 10 u ds. D. Lekkerkerker (Openb. bel.): 6.30 u ds. D. Lekkerkerker, Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. Langeler. Geref. Kerk (vrijge maakt) 10.15 en 5 u ds. R. Brands. Voorhout Herv. Gem.: 10 u ds. Elfferich._ Geref. Kerk (ln herv. kerk) ds. J. H. de Boer i Lelden. kerk: 10 t v0 (Openb. bel. des geloofs): 7 u ds"! Zijl- stra. Ryndyk: 10 u Dienst. Hulp en Heil: 10 u ds. Zyistra (Openb. bel. des geloofs). Geref. Kerk: 8.30 u ds. Smit, 10.30 en 5 u ds. Modderaar, Geref. Kerk (vrygem.)10 en 5 u ds. C. Plooy Heemstede. Rem. Doopsgez Kring Wassenaar Herv. Gem.. Dorpskerk: -0 u dr. Th. C. Frederlkse; 7 u ds. J. T. Wlersma. Kievletkerk: 9 u Jeucd- kerk; 10 u ds. J. T. Wlersma Devlcr- huls: 10.15 u dB. J Zanten. jntrum: 10 u jeugdkerk. Geref Dorpscen n uuiiv» u Kerk, Bloemcamplaan": 10" en 6 u (Is Pyiman. Zyilaan: 10 en 5 u ds J m' van Minnen, stud.pred. te Utrecht Ned. ProL Bond. Lange Kerkdam10 30 u ds. D A. Werner. Johannahuls- 10 30 u ri* R L. Verheus te A'dam Herv Ger -- Doroshuls10 en 5 u A F van Beusekom te Culpmbor" C.eref Kerk Tilgem.)8.30 en 3 u ds. C Ploov te eemstede tTonbraniHerv Gem.: 9.30 en 9 30 en 2'3nK"5Pe^'t a"e' K"*: 9.30 en 6.30 u ds. Dethmers (HA). "!h-ovCn Herv Gem 9.30 u R ^Hen^atma'ngè™Hen GCm 10 U Zrm™I«*rn - Herv. Gem j0 u i0 u dB rT Lelden; Kérk 1 n a o« d Broecfc Geref. ÏHAY iL e dS J W»n»' mLS™- Gem': 7 u ds- O Paar-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13