Artsen nemen 18 weken voor vakantie waar [Twee blokkades (van acht uur) op een dag lyacinteii in bloei Bretonse boeren met naar Parijs grieven Noodzakelijke regeling in Alphen Aantal patiënten neemt steeds toe Boskoop bij Kroon in beroep tegen besluit GedStaten Drie doelen bij botsing Roosendaal VAL VAN ZES METER LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 9 APRIL 1965 Oostduitsers vermeden krachtproef met V.S. Pe communisten hebben gisteren n krachtproef met de Amerikanen rmedcn over de vrye toegang tot -^rlijn en na een sluiting van drie de grote autoweg heropend. Ver gen over de gevaarlijke manoeu- •an Russische vliegtuigen boven rlijn, zonden de V.S. een militair vooi van 22 voertuigen naar de itrolepost Helmstedt in West- itsland met het bevel door te ru le laatste drie dagen hebben af- derlyke Amerikaanse voertuigen 'acht tot de belemmeringen wa- opgeheven. Tot een krachtproef im het niet, omdat de weg om iur in de middag plotseling werd ngesteld. De sluiting had toen lang (drie uur) geduurd als rorlge dagen, zodat de communis- konden zeggen niet geinti- eerd te zijn geweest en eenvou- de procedure hadden gevolgd die j ssen normaal is geworden. ;gen die gebruikelijke gang van in werd gistermiddag de contro- st Babelsberg voor de tweede 1 op een dag afgesloten. De blok- duurde dit keer vyf uur, de ste tot op heden, et Oostduitse persbureau ADN t gisteravond voor het eerst bij - lerheden bekendgemaakt over de isische-Oostduitse manoeuvres. die op het ogenblik in net gebied ten westen van de Elbe tot Berlijn wor den gehouden. Volgens het Oostduitse persbureau is de eerste fase van de oefening thans voltooid. De snelle verplaatsin gen hadden de tijdelijke blokkade van autowegen en straten noodza kelijk gemaakt. Er hadden aan de oefening ook luchtlandingstroepen deelgenomen, die van buiten Oost- Duitsland waren aangevoerd. Voorts hadden talrijke eenheden moderne Russische en Oostduitse gevechts vliegtuigen deelgenomen De oefening zal tot elf april duren, aldus ADN. Ook vandaag hebben de Oost duitse controleposten het belemme ren van het wegverkeer naar Berlijn voortgezet. Bij Helmstedt had zich vanochtend reeds een tien kilometer lange file van wachtende vracht auto's gevormd. Sommige vrachtwagens deden ze ventig uur over het traject Hamburg- Eerlijn door de tergend langzame Ned. Bank voorkomt machtsvorming bij banken «Van onze correspondent» Teneinde te voorkomen dat de ge zonde concurrentieverhoudingen zou den worden verstoord heeft de Ned. Bank verleden jaar een aantal voor waarden verbonden aan de goedkeu ring voor de fusies in de bankwereld, daardoor is het mogelijk een oogje in het zeil te houden en ongewens te gevolgen van de machtsconcen tratie te voorkomen. In de eerste plaats hebben beide instellingen zich moeten verplichten de directie van de Ned. Bank op de hoogte te stel len van eventuele kartelafspraken in binnen- en buiteinland. Voorts hebben zij zich verplicht voor het verwerven van deelnemin gen in ondernemingen, die geen kre dietinstellingen in de zin van de wet zijn, de goedkeuring van de N.B. te vragen. Dit gaat om het direct of indirect participeren in enige onder neming, voor zover de participatie meer dan 5% van het kapitaal der betreffende onderneming uitmaakt. Hierdoor wordt voorkomen, dat de grotere kapitaalkracht van de gefu sioneerde instelling aanleiding zou geven tot het verwerven van machts posities in andere bedrijfstakken. De directie van de Alg. Bank Ne derland, die de voorwaarden ter sprake brengt in haar jaarverslag, zegt begrip te hebben voor het door controle bij de grenspost Lauenburg. de Ned. Bank ingenomen standpunt. 'e hebben gistermiddag even heel klein vleugje geur van cinten geroken in de bollen- ek. De allervroegste hyacinten. \deze iveek in bloei gekomen. \donkere blauw van Ostara en lichte roze van Pink Pearl is lp vele velden te zien. Het zijn \oorlopers van de grote vlak- I pasteltinten, die het mate- I moeten leveren voor het \e bloemencorso op 24 april lieden van het Corso Comité oeven anders dan andere ja- vermoedelijk niet bevreesd ijn voor bloemen. Er zullen twee weken voldoende velden zijn om u/el tien corso's in de men te zetten. ak naast een veld hyacinten it ive lange banen groen tus- het geel van de narcissen. mannen waren al weer druk g de koppen te verwijderen de eerste gele trompetnarcis- Een kleine hoeveelheid er wordt gebruikt om de be nde slingers te rijgen, waar- we ook al weer vele meters stalletjes langs de wegen ben zien hangen. Is men er even op let zal men 'en zien, waar de krokussen hoofd hebben laten hangen lijn uitgebloeid en zakken dan ikaar als leeggelopen ballon- iiets is geen ramp, want veel trige tulipa's staan klaar om felle kleuren te ontplooien hiervan zijn lange banen te Deze kortstelige tulpjes bineren het felste rood met s het diepste geel, ivaardoor vlammend effect ontstaat in \oorjaarszon. i bloembollenstreek begint ii te worden. Men moet dar even de moed hebben om uit (nassa op de hoofdwegen te It en op zoek te gaan naar de It ere binnenwegen. Daar lig- de mooiste velden en hangt \iinste benzinedamp. We dur- dii jaar alleen niet te zeg- i hoe men moet rijden, want nebben nogal was border met \verlegging gezien. Dubbeldekkers te hoog voor Amsterdam Burgemeester Van Hall, van Amsterdam, gisteren teruggekeerd van een bezoek aan Londen, heef\ daar van zijn gastheren van het ministerie van Handel vernomen, dat men met het plan om volgen de maand tijdens de Britse week, twee van de befaamde Londensc dubbeldekkers in Amsterdam te laten rondrijden, op grote moei lijkheden is gestuit. Deze bussen met hun twee verdiepingen zijn zo hoog. dat ze op vele punten in Amsterdam niet of althans nau- welijks onder de tramdraden doo kunnen. „Maar men heeft de moed nog niet opgegeven"aldus de burge meester op Schiphol. „De bussen zullen in ieder geval wat kunnen rondrijden op het Museumplein waar geen trams zijn". Overigens weet men nog niet langs welke route de dubbeldekkers dit plein zullen moeten bereiken. „Ze ko men vermoedelijk per schip in de Amsterdamse haven aan", ver volgde mr. Van Hall, „en dan kunnen ze meteen al niet onder de lage viaducten bij het Centraal Station doof'. Maar waar een wil is, is een weg, zelfs door Amsterdam, zo geloofde de burgemeester vol ver- j trouwen. „Misschien leggen ze die bussen dan wel plat op hun zij kant op een oplegger en brengen K, re ro naar het plein", meende hij \l*bnek Gebr. de Mol m Katwyk hoopvol. aan Zee is gebouwd, heeft van- De Z 572 ..Tornadodie in opdracht van de Zeebrugse re der Th. de Groote op de werf van de motoren- en machine morgen om 7 uur de Berghaven verlaten op weg naar Vlaardin- gen. waar maandag de tech nische proefvaart zal worden ge houden op de Nieuwe Water weg. Dinsdag vertrekt het schip van Vlaardingen naar Zeebrug- ge. Dan zal de werfdirectie deze IJsland-kotter overdragen aan de reder. (Foto L.D./J. van Duijn, Katw. a Zee) (Van onze Parijse correspondent) Duizenden Bretonse boeren hebben i hun grieven tegen Parijs, dat in hun ogen veel te weinig doet om hun produktic te industrialiseren en tot hogere bloei te brengen, gisteren met een mars naar de hoofdstad kracht by gezet. De minister van Binnenlandse Za ken had 's ochtends vroeg aan de poorten van Parijs detachementen van de oproerpolitie opgesteld, die alle auto's uit de Bretonse streek lie ten stoppen. De manifestanten wer den daarna verzocht onder politie- escorte naar de voetbalvelden van het Parc-des Princes te rijden, waar de regering een gratis, doch verplicht parkeerterrein voor de boze Breton- ners had ingericht. De Bretonse boerenleiders hadden echter de vorige dag de lucht van deze ministeriële manoeuvre gekre- Advertentie Schakel „Van Ooy" j voor JAPONNEN, BLOUSES ROKKEN - LINGERIE REGEN-, ZOMER MANTELS. bt huis van vertrouwen dat |rtrouwen geeft. ADR. VAN OOY JR. IREESTR. 39 - LEIDEN ISSERIJ-VARIA De IJslandse treiler „Mal" kwam t> april in Grimsky met een je lading vis aan de afslag. De "ijg bestond uit 3.500 kit (1 kit is vis. Circa 3000 kisten hiervan ^kabeljauw. De besomming was ^®hoog. Dit schip maakte 15.600 56,000). Deze vis was gevangen I Groenland. De hoogste besom- ril van de eigen vloot was de -"Ir „Vivaria" met 9.200 voor kit vis. De eerste 3 Engelse haringdrif- zijn weer ter haringvisserij uit- Ifen. Deze visserij wordt uitge lid op een afstand van 170 200 oost-noord-oost van Aberdeen, langen dan hoofdzakelijk ijle ha- die in Aberdeen wordt aange- p en waarvoor doorgaans een p prijs wordt betaald. Er worden P drifters voor deze visserij klaar 21%akt, die zeer binnenkort zullen S>en' President Nyerere naar Nederland President Julius Nyerere van de Verenigde Republiek Tanzania zal op uitnodiging van de Nederlandse re gering van woensdag 21 april tot za terdag 24 april een officieel bezoek aan Nederland brengen. De president komt uit Londen op het vliegveld Soesterberg aan en zal van datzelfde vliegveld naar de Britse hoofdstad terugkeren. De Koningin biedt de president op de dag van zijn aankomst in Neder land een diner aan in Huis ten Bosch President Nyerere geeft op trydag 23 april een diner. Nederlandse bewindslieden, onder wie de minister van buitenlandse za ken, zullen de president tijdens diens verb'ijf in Nederland bezoeken. Verhouding r.-k. en niet-gelovigen Paus Paulus VI heelt een nieuw secretariaat opgericht voor niet-ge lovigen en als hoofd aangesteld, kar dinaal König, aartsbisschop van We nen. Dit nieuwe Vaticaanse bureau zal aile zaken betreffende nietgelovigen behandelen atheïsten en agnostici maar het specifieke doel van het secretariaat is niet bekendgemaakt. Volgens berichten uit. Vaticaanse bron zou het nieuwe secretariaat zyn voortgekomen uit het werk van de speciale commissie, die enige maan den geleden werd ingesteld om de be trekkingen tussen rooms-katholieken en.atheïsten te bestuderen. Prof. J. C. Hoekendijk hoogleraar in New York Frof. dr. J. C. Hoekehdyk, hoog leraar in de kerkgeschiedenis van de 2-iste eeuw aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft een benoeming aanvaard tot hoogleraar aan het Union theological Seminary te New York. Het ligt in de bedoeling dat prof. Hoekendijk onmiddellijk na beëindi ging van het academisch jaar naar New York zal vertrekken om daar in september 1965 zijn werkzaamhe den te beginnen. Frof. Hoekendijk is 52 jaar en van af begin 1953 aan de theologische fa culteit te Utrecht verbonden: eerst als kerkelijk hoogleraar tot 1959, daarna als gewoon hoogleraar op de toen gevestigde leerstoel voor kerk geschiedenis van de 20ste eeuw. Voordien was hij werkzaam by de Wereldraad van Kerken in Genè- ve (1949-1952) als secretaris voor evangelisatie, by de Ned. Zendings raad in Amsterdam (1946-1949) en, onmiódeliyk na de tweede wereldoor log, In Djakarta als zendingsconsul en docent aan de theologische hoge school (1945-1946). In de laatste jaren is hy herhaal delijk door een onderwijsinstelling in het buitenland uitgenodigd een hoogleraarschap te aanvaarden. Zo bedankte hy onlangs voor een be noeming aan de Harvard Divinity- school. gen en tydig een tegenzet beraamd. De manifestanten wisten zo langs mysterieuze weg tevoren, dat zy zich te voet of per metro naar diverse delen van de stad moesten begeven en dat hebben ze dan ook gedaan. Uit die verschillende plaatsen hebben zy vervolgens in groepen de stad doorkruist om onderwijl hun slagzin nen uit te brullen door van „Chariot" oftewel generaal Charles De Gaul le-fabrieken in het westen te eisen. Welk effect deze actie op de re gering zal hebben moot nog worden afgewacht. Tot dusver zyn het de Farys autobezitters geweest die het gelag moesten betalen, want, als ge- voonlyk kwamen ze gisteren nog moeizamer en trager dan gewoonlyk uit de voeten, door de talryke ver keersopstoppingen die de manifes tanten veroorzaakten. Raadselachtige verdwijning van vertegenwoordiger De vertegenwoordiger II. M. Rijn, 57 jaar, wordt sinds 26 maart ver mist. Op die dag vertrok hy uit 7-Un woonplaats Maam met een koffer vol juwelen, met een inkoopwaarde van honderdduizend gulden, in zyn auto voor een bezoek aan juweliers in Amsterdam. Huizen en Amers foort. Hij is nog niet teruggekeerd. Niemand heeft meer iets van de man gehoord. Zyn auto is twee dagen na zyn vertrok geparkeerd teruggevonden in Amsterdam, met byna de gehele collectie juwelen erin. Op 7 april werd onder Ouderamstel een monsterkoffer met juwelen op gevist met een inkoopwaarde van elfduizend gulden, waarvan werd vastgesteld dat deze collectie ook toebehoorde aan de werkgever van de vermiste (de Kon. goud- en zil verindustrie voorheen gebr. Roozen- daal in Hoorn). Maar dreggen in het water in de verre omtrek leverde niets op. Het is mogelyk dat detvertegen- woordiger een ernstig ongeluk is overkomen, maar de politie sluit misdryf niet uit. Zondagsdienst Teneinde te voorkomen, dat een huisarts, die de zondagsdienst heeft, veertien dagen achtereen moet wer ken .hebben de Alphense artsen een betere regeling getroffen. Met Ingang van het eerste week einde in mei. dus 1 en 2 mei a.s„ zal de zondagsdienst in het vervolg in tweeën worden verdeeld. Het eerste deel is vanaf vrijdagnacht 12 uur tot zaterdagnacht 12 uur en het tweede tot In ons land heerst ee nontstellend tekort aan huisartsen. Dit wordt nog duidelijker, als men weet, dat het aantal huisartsen in ons land sinds 1957 met zegge en schrijve slechts 20 is toegenomen. Het aantal patiënten, dat een huisarts te behandelen krijgt, zal deel van zaterdagnacht 12 uur steeds groter worden, waardoor de huisarts steeds meer en steeds I zondagnacht 12 uur. langer zal moeten gaan werken. Het tekort aan huisartsen brengt o.m. met zich mee, dat het in de loop der jaren steeds moeilijker is geworden vervangers te krij gen bij ziekten of vakantie van de huisartsen. Omdat dit probleem ook aan de Al- gedurende drie Veken, zyn wyk phense huisartsen opdringt, hebben waarneemt. deze artsen besloten een vakantie regeling op te stelen, waardoor er geen vervangers die toch niet te vinden zyn behoeven te worden gezocht. Elk der artsen neemt tydens de va kantie van een van de zeven een zes de deel van diens praktyk waar. Dat gebeurde in het verleden ook wel eens, maar dan kon elke patiënt gaan naar de arts van zyn keuze, wat tot gevolg had dat vaak de ene arts veel meer patiënten dan zijn collega te behandelen kreeg, dan de ander. Zes wijken Teneinde dit nu te voorkomen hebben de artsen de gemeente Al phen den Ryn in zes grote wyken verdeeld, die genummerd zijn van 1 tot en met 6. Kaarten waarop deze wyken duidelyk zyn aangegeven ko men vanaf volgende week bij alle huisartsen te hangen, zodat elke pa tiënt. voorzover het tenminste een lo pend epatiënt is, straks kan zien in welke wyk hij woont en welke arts by vakantie van zijn eigen huisarts, dus De Boskoopse gemeenteraad kwam gistermiddag om half zes onder leiding van burgemeester Van Dedem in spoedvergadering bijeen voor het voorstel van B. en W. tot het instellen van beroep tegen het besluit van Ged. Staten tot gedeeltelijke goedkeuring van het uitbreidingsplan Zwarteweg. B. en W. deelden de raad mee, dat de goedkeuring werd ont houden voor wat betreft de gronden ten westen van de Zwarteweg over de daargelegen wetering, waar eengezinswoningen waren ge pland met bijbehorende tuinen en wegen. De huisartsen zelf moeten voor deze drie weken vakantie echter veel langer een zesde deel van de praktyk van hun collega's waarnemen, name ly k 18 weken. Deze vakantieregeling gaat volgen de week reeds In, want dan gaat dok ter Platteschor met vakantie. Alle huisartsen rekenen er op, dat de pa tiënten zich zoveel mogelijk aan deze regeling zullen houden. Daardoor krygen de artsen by toerbeurt dus altijd minstens een vrye dag per week en een of twee vrije dagen, namelyk zaterdag en zondag. Dit laatste komt in de prak tyk echter weinig voor omdat immers het spreekuur zaterdagmorgen voor de afspraken wordt benut en er altyd nog wel een patiënt even bezocht moet worden. Medewerking Deze medewerking kan bestaan in het tydens de afwezigheid van de eigen arts zo weinig mogeiyk en slechts by dringende noodzaak de waarnemend arts te raadplegen. Wil men toch een dokter bezoeken dan houde men zich vooral aan de aange geven arts die voor een bepaalde wijk is aangegeven. Dokter P. Stehouwer zei, dat men nu eenmaal niet anders kan om de eenvoudige reden, dat er geen waar nemers zyn te krygen. Het zou im mers voor elke huisarts veel gemak kelijke zyn indien hy gedurende zyn drie weken vakantie een waarnemer aanstelde, dan behoefde hy ook geen 18 weken waar te nemen voor zyn collega's. De praktyk heeft uitgewezen, dat het beroep van hulsarts bij de stude rende medici weinig aantrekkelyk meer is. zy verkiezen liever in een ziekenhuis of als controlerend arts te werken. Hoe het straks zal moeten als Al phenNoord bewoond gaat worden kon dokter Stehouwer niet zeggen. Wel staat vast, dat binnen niet al te lange tyd daar minstens drie huis artsen nodig zullen zyn. Waar deze vandaan moeten komen weet men nog niet. Men was in de raad over het al gemeen van oordeel, dat beroep by de Kroon moest worden ingesteld. De heer Verbey (KVP) zag in een voortzetting van de aldaar reeds be staande „open" lintbebouwing een verbetering van het dorpsaanzien by de entree der gemeente. De heren Van den Dool en Valk (PvdA) vrees den bij het doorgaan van het uit breidingsplan dure voorzieningen ten laste van de overheid. De heer Valk was echter niet tegen het instellen van het beroep, temeer, omdat hy indertyd zy het met weinig en thousiasme vóór het plan stem de, De heer Van den Dool toonde zich in het verleden reeds een te genstander van dit uitbreidingsplan en wenste ook thans niet tot het beroep te besluiten. Wethouder Houdyk (KVP) deel de mee. dat de aannemers zelf moesten zorgen voor de ontsluiting van het terrein, zodat hieruit geen kosten voor de gemeente zouden voortvloeien. De heer Van der Have (prot.-chr.) zag in de realisering van dit uit breidingsplan een mooie complete ring van de reeds bestaande bebou wing. Het voorstel werd tenslotte zonder hoofdelyke stemming aangenomen, waarby de heer Van den Dool aan tekening wenste te hebben tegenge stemd. Aan het slot van deze korte ver gadering deelde de burgemeester nog mee, dat het bezoek van de koningin aan enkele gemeenten in midden Zuid-Holland, waaronder ook Bos koop, thans definitief is bepaald op dinsdag 25 mei. Politieveldloop in Noordwijk De Noord wyk se politiesportvereni- ging heeft de tweede van een drietal korte veldlopen om het kampioen schap van het district west van de Nederlandse politie sportbond geor ganiseerd. Niet minder dan 62 deel nemers verschenen aan de start. De uitslagen luiden: Veteranen: 1. J. van Gin kei (Baarn) 9.34,7; 2. W. van Atten (Luotor, Den Haag). 9.34,9; I 3. F. van Es (Haarlem) 10.03,8: 4. J. Smit (Haarlem) 10.16,4; 5. B. van I der Linden (Haarlem) 10.25.4. Klasse A: 1. A. J. H. Koevoets i (Hermandad) 18.06,5; 2. C. G. Kla- renbeek (AP.G.S.) 18.17,4; 3. W. P. van zyi (Luctor, Den Haag) 18.48,0; 4. A. de Vries (BPfl.V.) 19.14,1; 5. R. J. Spreen (Hermandad) 19.53,6. Klasse B: 1. H. Wubben (H.P.S.V.) 13.12,9; 2. T J. Platenkamp (RIOH- PA) 13.21,2; 3. J. Oosterom (6e Dlv Kon. Mar.) 12.32,1; 4. H (RIOHPA) 13.36, (Haarlem) 13.44,5. Geen voorrang Drie personen zijn omgekomen bij een verkeersongeluk, dat gistermid dag gebeurde in Roosendaal, op het punt waar de Burgerhoutse- straat op de Rondweg uitkomt. De personenauto, die van de Burger - houtsestraat de Rondweg opreed, verleende geen voorrang aan een uit de richting Breda komende vrachtwagen met aanhangwagen geladen met klei. De personenauto werd met een he vige klap weggeslingerd en beland de in de berm van de weg. Twee inzittenden, de 17-jarige C. v. d. Ven uit een woonwagenkamp in Putte en de 27-jarige F. Poppel uit een woon wagen kamp in Boom (België), werden op slag gedood. De derde inzittende, de 27-jarige gehuwde J. Visser, ook afkomstig uit het woonwagenkamp, overleed enkele uren later in het ziekenhuis in Roosendaal. Doordat de inzittenden van de per sonenauto uit de wagen werden ge slingerd, heeft de politie nog niet kunnen vaststellen, wie de auto be stuurde. De vrachtauto schoof na de botsing nog een vijftigtal meter door en kwam toen in de berm te recht. De aanhangwagen kantelde op de weg, waardoor een grote ra vage ontstond. Geruime tyd moest het verkeer over de andere rij baan worden geleid. Weer staking bij de A.K.U. Enige honderden werknemers van de AKU-fabrieken in Emmen staken sinds gisternacht opnieuw. Vandaag breidde de staking zich ook uit tot de fabriek in Emmer com pascuum. Er is nog geen overeenstemming over de nieuwe AKU-c.a.o. De vak bonden eisen namely k dat een deel van de contributies van de georgani- seerden wordt terugbetaald in een fonds. Maar. zoals reeds lang be kend, het gesprek tussen de lande- ïyke werkgevers en de vakcentrales over het toekennen van bepaalde voordelen aan georganiseerden heeft niet tot resultaat geleid. De AKU- dlrectie heeft nu de indruk, dat AKU in dit opzicht als proefkonyn wordt gebruikt. Dit is het breekpunt van de onderhandelingen. De vakbonden staan evenwel niet achter de staking, omdat de oude c.a.o. nog geldt tot 30 april. Wel steunen zij de modelactie die thans nog ln andere AKU-bedrijven wordt gevoerd. VOLKSTUINDERS RECIPIËREN De Leidse Bond van Volkstuinders- verenigingen bestaat 25 jaar en daar om houdt het bestuur op vrydag 23 april van 4 tot 6 uur een receptie in Restaurant Van der Heyden ln de Breestraat ln Leiden. Twee auto's op weg naar Greveliugendam Kort na middernacht zyn in Zie- rikzee twee auto's bestuurd door draglinemachinisten afkomstig uit Goeree-Overflakkee in het haven- Jansen I kanaal gereden. Zij meenden na een L. Mulder bezoek aan een café op de weg naar de Grevelingendam te zyn, maar re- MARKTBERICHTEN AALSMEER. 8 april Anjera rood 22-36. roze 20-28, wit 20-27, Arthur 25- 37. Keefer 23-38. Rozen: Roselandla 22- Dulsberg 25-52. Towny Gold 20-35, Baccarat 45-90. Carol 20-27, Garnet 19- 29. Pink Sensation 25-42. Super Star 40-75 p. st.. Nymph 50-85. Valeta 45- 62. Carla 60-93. Verhage 42-59 per tak. KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 april Groenteveiling: waspeen per kist Al 9.10-11.70. A2 2.40-8.20. BI 9.80-11.80. Cl 2.90-3.80, C2 90-1.60, prei 34. sla per 100 st. 1 15. ld. 2 9. stoofsla 41. radijs per 100 bos 28, selderie per 100 bos 7-11, peterselie per 100 bos 19-20. Aanvoer waspeen 209.000 kg. LISSE. 9 april GladlolenvelUng De aanvoer van gladiolen neemt nu snel ai. ook de vraag wordt minder, de prijzen blijven zeer laag. Gladiolen 6/8 per 100: Alfred Nobel 55. Aristo crat 40. Benaris 36, Concordia 22, Emilia 26, Flowerlong 55, Happy End 24. Herman van der Mark 35. Joll Coeur 55, Life Flame 45, Pandlon 22, Paul Rubens 28, Polygoon 22, Red Sig nal 45, Sans Soucl 1.30, Sneeuwprlnses 26, Spie and Span 1.50. ROELOFARENDSVEEN. 8 april Fresia's 34-75, Anemonen 38-62, Irissen 1.45-1.95, ld. Prof. Blauw 5.20, Dhoro- nlcum 24-35, Blauwe Druifjes 20-31, Narcissen 18-46, Tulpen First Lady 90- 1.19, Br. Star 18-52, Crown Imperial 53-72, Paris 84-117, Sulpher Cloud 80- 90. v. d. Eerden 78-1.15, Apeldoorn 1.20 -1.65, Queen Elisabeth 90-1.15, White Sail 60-95, Liberation 75-81. Roze Cop land 68-1.19, Ph. Snowdon 90-1.00. Striped Seal 65-80. Prominence 95-1.05, Pr v. Oostenrijk 66-85. Edith Eddy 60- 81. Montgomery 1.05-1.10, Aureool 1.10- 1.21, Golden Harvest 83-1.18, Lustige Wltwe 70-1.10, Piccadilly 68-95. Sul pher Glory 90-108, Beauty of Volen- dam 61-1.00. Reforma 78-95, Patrla 61- 73, Dubb. tulpen 40-76 per bos, Am. Anjers 13-32, Rozen 19-81 p. st. RIJNSBURG. 8 april Tulpen: Pre ludium 100-105. Couleur Cardinal 110, v. d. Eerden 120-130. Lustige Wltwe 120-140. Bellona 120-130, Copland 140- 150. Apeldoorn 130-140. Guldo 8nlck 130-140, Diorama 135. Golden Harvest 110-120, Irissen: Wedgwood 170-200. Fresia's: Golden Yellow 80-90. Snow Queen 90-100. White Swan 100 alles per bos. Anemonen 400-600. Narcissen 250-400 per 100. den in volle vaart het havenkanaal in, waarby nummer twee bovenop nummer één terecht kwam. Aange zien het op dat moment laag water was, maakten zy een val van onge veer zes meter. Eén van de chauf feurs moest met niet ernstige ver wondingen overgebracht worden naar he. Rode-Kruisziekenhuis in Zierik- zee. De ander kon zonder letsel zyn auto verlaten. De auto's zyn totaal vernield.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9