VS reiken radio's uit aan Zuidvietnamezen Naar nieuwe verdeling van de portefeuilles? Om 50% neutralen te winnen: Vele miljoenen Kerkelijk Leven HET HUWELIJK Zonnige modeshow van Leidse huisvrouwen Dierenleed tijdens transport IN FRIESLAND WEL GAS MAAR NOG GEEN BEL Schakel VAN OOY in MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 APRIL 1965 Vervolg van pag. 1 De Verenigde Staten willen proberen de Zuidvietnamezen die nog geen partij hebben gekozen voor zich te winnen door de uit reiking van 200.000 kleine transistor-radio's en vervolgens een spervuur van uitzendingen op hen richten. Verschillende krachtige radiozenders zullen worden gebruikt voor deze nieuwe campagne om de 50 procen van de bevolking is winnen, die noch voor de regering noch voor de Vietcong voelt. De Vietcong weet naar raming on- ming ongeveer 8 tot 10 pet. van de Zuidvietnamese bevolking achter zich. De Vietnamese regering krijgt de steun van 40 pet. der bevolking. In het huidige begrotingsjaar kost het Amerikaanse programma voor psychologische oorlogvoering en pro paganda 7 miljoen gulden. Het vol gende, op 1 juli beginnende begro tingsjaar wordt voor dit programma 12 miljoen gulden uitgetrokken. Elf Republikeinse leden van Huis van Afgevaardigden hebben president Johnson gisteren verweten dat hij geen doeltreffende, van fan tasie getuigende leiding feeeft. In communiqué zegt de groep, dat de president er niet in geslaagd is iets te ontwikkelen wat in de verste verte op eenstemmigheid van de NAVO ten aanzien van Vietnam lijkt. Sommige Amerikaanse bondgeno ten, aldus de verklaring, werken re gelrecht tegen ons door goederen naar Noord-Vietnam te zenden. „Wij schijnen de bittere vruchten te oogsten van de ridderlijke behan deling, die wij onze grote en kleine bondgenoten de laatste jaren deel achtig hebben doen worden", zo me nen deze republikeinen. Zy willen dat de NAVO gebruikt wordt om een verenigde politiek van de vrije wereld te ontwikkelen voor alle kritieke problemen van wereld belang. Vernielde brug Van militaire zijde is gisteren ver nomen, dat de vernietiging van een grote brug door Amerikaanse marine bommenwerpers een einde heeft ge- P. J. P. Lamens) J. v. Estrik te Gene- Ee (Fr.) J. Roebers te Dorkwerd naar Amsterdam-Sloten (4e pred.- pl.) W. S. Evenhuis te Biervliet, die bedankte voor Austerlitz. GEREF. KERKEN Beroepen te Doetlnchem (2e pred - pl.) P. H. Steenhuis te Gent (België) te Marum J. v. Loo te Munneke- buren te Leeuwarden J. C. v. Loon te LJlst. Aangenomen naar Brussel Vlaanderen) R. Ypma te Amersfoort. CHR, GEREF. KERKEN Bedankt voor Zlerlkzee H. W. Eer- land te Amersfoort. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Bussum H. R. Tim merman te Amsterdam-W. LEGERPREDIKANT VERONGELUKT De 44-jarige legerpredikant ds. K. de Hoop uit Amersfoort is giste ren bij een verkeersongeluk in de omgeving van het vliegveld Schiphol om het leven gekomen. Hij werd in zyn auto aangereden door een tegenligger, die bezig was in een on overzichtelijke bocht een andere auto in te halen. Drie inzittenden van deze auto zijn met verwondingen overgebracht naar een ziekenhuis in Amsterdam. Het ongeluk gebeurde op de ver bindingsweg tussen de weg Amster damBussum en de oude Rijks straatweg AmsterdamUtrecht. Het verkeer moest gedurende anderhalf uur worden omgeleid. Goede week in Rome In de goede week zal de Paus op donderdag de voeten van 12 ge brekkige Romeinse kinderen wassen, op vrijdag zal hij meelopen in een kruiswegprocessie en op het hoog feest van Pasen zal de Paus om 12 uur zijn paasbooschap tot de wereld richten. Enige van de kinderen, die de Paus op witte donderdag de voeten zal wassen, zijn blind, anderen kreupel. TUSSEN R.-K. EN PROTESTANTEN In Vaticaanstad doen geruchten de ronde dat er binnenkort een „mo- tu Proprio" van de Paus zal ver schijnen over het huwelijk tussen rooms-katholieken en andere christe- Deze kwestie is al uitvoerig bespro ken op het concilie. In november van het vorig jaar besloten de vaders de zaak in handen te geven van Paus Paulus. Deze gaf een groep des kundige opdracht het desbetreffen de kerkelijke recht in de geest van de oecumene te herzien. Zoals bekend kunnen rooms- katholieken op het ogenblik slechts onder bepaalde voorwaarden met an dere christenen in het huwelijk tre den. Zo zijn zij verplicht de even tueel uit dergelijke huwelijken ge boren kinderen in de r.-k. godsdienst op te voeden en mogen zij hun hu welijk niet sluiten voor een ciiet- r -k. geestelijke Het is de bedoeling dat deze bepa lingen verzacht worden. maakt aan de enige aanvoerlijn, waarlangs manschappen en materia len naar het zuiden gingen voor de infiltratie in Zuid-Vietnam. De vervanging van de brug, onge veer 100 km ten zuiden van Hanoi, zal volgens de zegslieden wellicht ja ren vergen. De communisten zullen thans alle soldaten en goederen met veerboten over de 150 meter brede Songlen ri vier moeten brengen. Geraamd werd dat dagelijks 2.900 ton goederen over de brug naar het zuiden ging. Volgens de Amerikaanse militaire missie in Zuid-Vietnam hebben de Zuidvietnamezen in maart 730 man aan doden verloren, tegen 870 in fe bruari. De Vietcongverliezen waren in die zelfde maanden resp. 1625 en 1730 doden. Het Noordvietnamese persbureau heeft intussen gemeld, dat de Viet cong in de eerste drie maanden van dit jaar 35.000 militairen, onder wie 1.086 Amerikanen, gedood, gewond of gevangen heeft genomen. De politie in Saigon deelde gisteren mee, dat vorige week een Vietcong- aanhanger zich heeft gemeld, met de mededeling dat hij opdracht had het luxueuze hotel Caravelle in de Zuid vietnamese hoofdstad op te blazen. Dit hotel wordt door veel Amerika nen bezocht. De man, die al een auto met 90 kg explosieven op een binnen plaats achter het hotel had neerge zet, vond, volgens de politie, echter dat zijn opdrachtgevers hem te wei nig geld hadden aangeboden. In Da Nang heeft een Vietcong- lid, dat twee dagen geleden werd aangehouden met een lading explo sieven om daar een hotel te vernie len, uitstel van executie gekregen, omdat hij begonnen was een beken tenis af te leggen. In volle Stadsgehoorzaal Zo af en toe is een vergadering van de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging voor Haisvrouiven allemaal show en die enkele keer wordt dan ook door de leden zeer op prijs ge steld. In de Stadsgehoorzaal trak teerden gisteren enkele leden van deze vereniging hun mede-leden op een vrolijke, zonnige mode show. Omdat in de kleine zaal bij vorige gelegenheden voor alle belangstel lende dames ternauwernood plaats was, werd deze keer de foyer ge bruikt. Reeds negentien maal is door de Ned. Vereniging van Hulsvrouwen een modeshow verzorgd onder het motto: „Voor en door de huisvrouw" De modellen, die getoond werden, aren door de firma Warnecke be schikbaar gesteld; de hoeden, evenals vorige jaren, door Messcher's Mode huis, handschoenen en tassen door de firma Antilope en de bijzonder vlotte kapsels stonden op naam van de heer d. Blom. Licht als de lente waren de kleu- ;n op dit modefeest. Heel veel beige, vooral voor de grotere maten, roze lichtblauw en lindegroen voor de mouwloze japonnetjes; voor de man- ikjes was nogal eens rood ge bruikt. Applaus kreeg een wollen blazer, donkerblauw met rood gestreept, waarbij een donkerblauwe terlenka rok werd gedragen met een glad heupstuk. Vanuit dit heupstuk rond de zo modieuze dubbele plooien. De Utrechtse recherche stelt een onderzoek in naar de gang van zaken rond een transport slacht- paarden, dat uit Polen afkomstig was en dit weekeinde in ons land aankwam, bestemd voor een firma in Amsterdam. Aanleiding tot het onderzoek is, dat tydens het laat ste deel van de reis, op Nederlands gebied, een paard is gedood en een ander ernstig gewond. Vermoede lijk, doordat deze beide dieren door de andere ztfn getrapt. Gebleken is, dat de trein zaterdag middag in Oldenzaal is gearri veerd. De heer J. Kloezen, die de inkomende transporten daar ver zorgt, heeft de paarden van hooi en water voorzien en ze ook nog even gelucht. De toestand was toen volgens hem normaal. Zaterdag avond is de trein met de drie wagons met paarden doorgereisd naar Amersfoort. Daar zijn de wagons blijven staan. De N.S., die aannemen dat met het transport een begeleider meereis de. kwamen er pas zondagmorgen achter, dat dit slechts was geschied tot de Nederlands-Duitse grens. Zy werden benaderd door de Utrecht se veestallen, die informeerden of het transport reeds was gearri veerd. De N.S. hebben toen de veestallen meteen meegedeeld, dat zy niet voor eten en drinken kon den zorgen. De drie wagons zyn zondagavond, nadat het goederen vervoer, dat van zaterdagavond tot zondagavond stilligt, was her vat, in Utrecht aangekomen. Het zwaar gewonde paard werd maandagmiddag door een politie man op het laadperron van de N.V. Veestallen in Utrecht aangetrof fen. Volgens het poUtie-onderzoek heeft dit dier minstens twee dagen in een wagon boven op het dode paard gelegen. Op de paarden- transporten uit Polen is al meer malen kritiek geleverd. Het gewon de paard, dat op stro lag en min stens tweeeneenhalf uur op het laadperron heeft gelegen, kon niet meer op eigen kracht overeind komen. Het is ter verpleging opge nomen in de Utrechtse veestallen. Niet veel waardering daarentegen was er voor'de nieuwe hoedeniyn, de zogenaamde „snood". Het is wel een hoofddeksel, maar we vonden het meer geschikt voor de nacht, als „be hoeder" van een kapsel. Een overigens prachtig verwerkte tricel japon gaf een ongelijke golven de zoom te zien onderaan de geplis- seerde rok. Of het zo hoorde, hebben we niet kunnen achterhalen, maar grappig werd het wel gevonden. By- zonder vlot waren de astralon mouw loze jumpers met kol in diverse kleu- Fleurige nachtjaponnen en dusters in frisse katoentjes of ribfluweel en de meer romantische nylon exempla ren werden na de pauze getoond. Aan het eind van de middag waren er bloemen voor de presidente, voor mevrouw Van Dam, die de show leid de en voor de mannequins: Wies, Fien, Joke, Emmy, Selma en Lucy. Het is nog helemaal niet zeker of er zich in Frieslands bodem een gas bel bevindt die enigszins vergelyk- baar is met de voorraad in Sloch- teren. De N.V. Petroland heeft by Herbaijum (tussen Franeker en Har- lingen) inderdaad gas aangeboord, maar van een meting is nog geen sprake geweest. Deskundigen van de boormaat- schappij een dochteronderneming van een Franse maatschappy heb ben zich nimmer uitgelaten over de grootte van de vondst, die nog niet kan worden vastgesteld. By Petro land gelooft men niet zo erg in de gasbel by Herbaijum, hoe graag men ook zou willen, en by andere maatschappy en evenmin. Of er der het IJsselmeer gas te vinden is, moet nog worden onderzocht. Het bericht, dat ook in ons blad is verschenen, dat „deskundigen" van Petroland de mogelykheid niet uit gesloten achten, dat de gasbel in Friesland groter zou zyn dan die van Slochteren, was afkomstig van het A.N.P. Maar alleen een niet na der geïdentificeerde man in overall zou zyn mening hebben gegeven over de „rijke gasvondst".. FRAUDE VAN 2 TON BIJ RESTAURANT De directeur-eigenaar van het res taurant „De vyf vlieghen", de heer Nicolaas Kroese heeft gistermiddag aangifte gedaan van een fraude die zyn personeel gedurende de laatste jaren zou hebben gepleegd en die sen tekort van circa 200.000 gul den zou hebben geleid. Gisteravond heeft de Amsterdamse recherche twee van de 15 door de heer Kroese als verdachten genoem de personeelsleden gearresteerd. Prof. Brandt, hoogleraar in de geschiedenis in Utrecht, bood gisteren aan Prins Bernhard een exemplaar aan van de cassette met twee langspeelplaten over het verzet in de jaren 1940-45. De platen, waarvan de baten ten goede komen aan de Stich ting 1940-45, bevatten onder meer toespraken van de Prins en van Koningin Wilhelmina. Voor het overige zijn het fragmenten van authentieke opnamen van nieuwsberichten, redevoeringen, vraaggesprekken en reportages uit die vijf jaar onderdrukking. FAMILIEBERICHTEN (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Anna Louise, d. v. Van SchaardenburgRöell, Rotterdam; Annemarie, d. v. HoogeveenTer Mors. Winschoten; Anne Cornelia Cardina, d. v. Hulshoff Pol—Kars, Hengelo. Overleden: G. v. Driel, 59 jr, Lon den; mr. H. J. Ferwerda, 67 jaar, Bloemendaal; J. M. WigeJendam Boonzajer. 79 jaar, Amersfoort; T. Jaski, 80 jaar, Schiermonnikoog; A. Blok, 80 jaar, Utrecht. Advertentie Wasmachines Stofzuigers VOOR AL UW AANKOPEN VAN: Wringers Scheerapparaten Koelkasten Strijkijzers HET HUIS VAN VERTROUWEN, DAT VERTROUWEN GEEFT. ADR. VAN OOY Jr. - Breestraat 39 Leiden Vervolg van pag. Kabinetsformatie Dat dr. Vondeling in het gesprek met mr. Cals zichzelf als kan didaat voor Buitenlandse Zaken had voorgesteld wist gisteravond nog niemand. Enkele uren later lekte dit geheim echter van ver schillende kanten uit. De veronderstellingdat prof. Samkalden de socialistische adspirant voor de portefeuille voor Buitenlandse Zaken ivas werd daarmee ontzenuwd. Van verschillende zijden kon men de veronderstelling horen, dat prof. Samkalden in zijn partij zoel hoog staat aangeschreven, maar vooral over de Europees-Amerikaanse verhoudingen ideeën koestert, die door de partijmeerderheid worden afgewezen. Direct na het gesprek met dr. Vondeling had de formateur nog een bespreking met de anti-revolutionai re fractieleider Smallenbroek. Zowel de formateur als de heer Smallen broek liet zich weinig meer ontval len dan de opmerking: „Ik ben mis schien wel optimistischer dan giste- Geen mislukking Men beschouwt de gebeurtenissen in gisteren de socialistische gooi aar Buitenlandse Zaken zeker niet als het begin van een misluk king van de formatie-Cals. Er is im- nog steeds geen duidelyk al ternatief voor de combinatie, die mr. Cals voor ogen heeft: KVP, PvdA, ARP. Elke andere combinatie is niet staat tot de oplossing van het omroepvraagstuk. En oplossing van dit geschil is een onvoomvaardelyke an de ARP en eigenlyk ook voor groot deel van de KVP. Wel neemt men aan, dat de socialistische ambities mr. Cals zullen dwingen tot heel nieuwe verdeling van de protefeuilles. Een paar speculaties n gisteravond al weer te horen. De anti-revolutionairen staan niet op terugkeer van mr. Van Aartsen, die trouwens zelf geen zin schynt te hebben in een gezelschap waarvan ook de socialisten deel uitmaken. Het BINNENLAND imakaart Gistermiddag is in ursche door de koninkiyke pa pierfabrieken Van Gelder Zn. een „panoramakaart van stad en lande" ge ïntroduceerd by een groot aantal ver tegenwoordigers van de Bond Heem schut, de ANWB, de vereniging tot be houd van natuurmonumenten, de Hol landse molen en anderen. De bijna 2 vlerkante meter grote kaart laat Ne derland en gedeeltelijk België en Duitsland in vogelvlucht zien. Zij wyst aan waar bos, water, mooie steden en landeiyke wegen zijn te vinden. Sinds 1962 heeft de Amsterdamse kartograaf F. W. Mlchels aan deze kaart gewerkt. Havenongeluk De 53-jarige J. Wennekes uit Tlel is gisteren ver dronken in het water van de Merwe- haven in Rotterdam, nadat bij het ;rondnoten van een échter een vergissing was gemaakt. De hys. die bleef hangen aan een hulpkabel, raakte de lichter, waardoor vier havenarbeiders nekes, kon echter pas na een half worden opgedregd. Hij werd naar het Dijkzigtzlekenhuis overgebracht, waar dat de levensgeesten waren ge- erdroukei. Groningen is gisteren getje Jacob van Dijk tydens het spelen ln een vier meter diepe bouwput gevallen en verdronken. Het kind speelde daar met een drie- Kind in p Mutinghlaan - het vierjarig jongetje Jacob Jarig buurmelsj het zand. Toen |e met een schopje in het schopje ln de put te dicht bij de put en en. Er stond anderhalve merer waier m ue puu. j^ci» uci een jarig broertje sloeg alarm. Twee buur- loneens IL_ slaagden erin het slachtoffer 'tje uit de put te halen. Langdurige toepassing van kunstmatige ademha ling en toediening van zuurstof mochten echter niet meer baten. tleve ar bel 'unctielo Inhoud van de c.a.o., die zal van 1 april tot 31 maart 1966. mste wijziging ln de collec- Idsovereenkomst zyn: de voor het j geldende diensttijd word t terug- a de vyfdi week aanvaard met handhaving van en verder het principe ?ek aanvaard akantle op ééneneenkwart dag per maand. De voorstellen zijn inmiddels ter goedkeuring voorgelegd aan de Stichting van de Arbeid. BUITENLAND Raul Castro terug De Cubaanse minister voor de strijdkrachten Raul Castro, broer van Fidel Castro, Is na een reis door de Sowjet-Unle naar huls vertrokken. Radio-Havanna deelde mee, dat de broer van de premier bezoeken heeft gebracht aan de Sowjet-Unie, Bulgarye en Hongarije. Spaanse communist gepakt De politie van Madrid heeft de arrestatie bekendgemaakt van Vlotorlano Diaz Cardiel Gonzalez, die een der lede: zou zyn van het Madrileense comité van de klandestiene communistische partij van Spanje. Bij zyn arrestatie heeft hy bekend pamfletten verspreid te hebben, waarin opgeroepen werd voor een protestdemonstratie voor het hoofdkantoor van de vakbonden. Ford-stichting uit Indonesië De Ford-stichting zal haar werkzaamhe den in Indonesië staken en de staf van 21 Amerikanen terugroepen, zo heeft de stichting gisteren meegedeeld. Als reden werden moeiiykheden by het werk opgegeven. De Ford-stichting hoopt het werk ln de toekomst te her vatten als er waarborgen zijn. Sedert de stichting in 1952 kantoren in In donesië vestigde heeft zij ruim 12 mil joen dollar besteed aan de opleiding van onderwijskrachten, de ontwikkeling van het Engels en de opleiding van Vakbonden 'ens kenbaar f orgaan dat zal voortkoi de gemeenschap als hun bestaande drie dia" en 22 andere waardevolle Juwelen uit het Museum voor natuuriyke his torie ln New York ontvreemdden, zijn ieder tot drie Jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De „Star of India", met zijn 563 karaat de grootste saffier ter we reld, en de meeste andere gestolen stenen zijn later teruggevonden. De rechter heeft bil het bepalei Tat rekening gehouden met ae dlgheld, dat de beklaagden by strafrr het terugvinden hebben meegewerkt. Godsdienstoorlog By gevechten in een dorpje ntby Sokoto. in het noor den van Nigeria, zyn gisteren elf po litiemannen om het leven gekomen en t gewond. Twee worden er Een godsdienstige aange- i aanleiding tot te zyn geweest. Nieuw geld In Zuid-Afrika Op 11 mei komen de eerste nieuwe Zuld- afrikaanse geldstukken ln omloop. Het zyn de muntstukken van twee en vijf cent. Binnen achttien maanden zullen ook de andere nieuwe geldstukken ln .emengde ld vertroi omloop zijn. Om Jetten verspreid ln het Afrikaans, En gels, Zoeloe, Xhosa. Venda, Tswana, Noord-Sotho. Zuld-Sotho, Otjiherero. Nama, Ndonga, Ovambo, Kwanyama en Ethiopië en Somalië Ethiopië en Somalië zijn overeengekomen op 15 mei nieuwe onderhandelingen te beginnen over hun grensgeschil. Somalië maakt aanspraak op het woestijngebied van Ogaden in he* zuidwesten van Ethiopië omdat dit gebied voor het grootste deel door Somallërs bevolkt zou zyn. belangryke ministerie van Verkeer en Waterstaat zou derhalve zonder moeite beschikbaar zyn voor de so cialisten. Voor ARP Naast de heer Smallenbroek op binnenlandse Zaken en mr. Bies heuvel op Landbouw zou als derde anti-revolutionair het Eerste Ka merlid prof. De Gaay Fortman in de nieuwe ploeg zitting kunnen nemen. Misschien wil de formateur hem het gehalveerde ministerie van Onder- wys (Kunsten) en Wetenschappen toeschuiven. Bezetting van zowel Fi nanciën als Economische Zaken door socialistische ministers schynt voor de KVP nu weer minder aan vaardbaar te zyn, zodat een van deze zetels derhalve aan een KVP-er of een anti-revolutionair zou toevallen. Tenslotte schynt er ook gespeeld te worden met de mogelykheid, dat het kabinet wordt uitgebreid met 4 vice-premier zonder portefeui waardoor het aantal ministers r één tot veertien zou toenemen, ia- het aantal departementen gelyk 1 blyven. De bezetting zou dan kt nen geschieden volgens de form uit (KVP), 5 (PvdA) en 3 (AR). Problem? Met pogingen tot wyziging van 1 taakverdeling van bepaalde depar. men ten begeeft mr. Cals zich op b zonder glad ys. Ingewyden weU| dat een dergelyk voornemen vrij* altyd strandt op een vloed van h; moeilyk oplosbare praktische prolx men. Men houdt het er dan ook| dat mr. Donner, de voorzitter ij de commissie taakverdeling van 1 ministeries Maatschappelyk Wf. Onderwys en Sociale Zaken, f teren mr. Cals vooral heeft gewej op het vry wel hopeloze van deze a derneming. Zowel het kabinet-) Quay als het kabinet-Marynen m den bepaalde gedachten overi taakverdeling. Maar ondanks ha: nekkig pogen is het nooit gelukt 9 een belangryke afdeling van het q ministerie af te weken en het u een ander vast te plakken. Vani vindingrijkheid van mr. Cals wol in de komende dagen dan ook 1) uiterste gevergd. ,eidóe WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wljk. 7.30-10 uur nm. Gerecht 10: Lezing prof. Weinreb over de bijbel als schepping. 8 u. nm. Het Kraalenest Janvossensteeg 17): Opening Stichting R.-K. Vormingswerk en Stichting Vorming Werkende Jeugd. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 u. n.m. Stadsgehoorzaal: Ultv. Chr. Gymnas- Werf)Ledenverg. Coöp bank. 8 uur n.m. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Ned. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng an Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) (Cultureel Cen- rfeest AI m.v. Sen: Jolig. 8 u VRIJDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19)Leden, vergadering „De Natuurvriend". 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. SchouwburgK en O. Avond met Wlm Sonneveld. 8 uur nm. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek K. C. van Oossanen. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) ?zlchtlglng gebouw door Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.30 uur nm. Schouwburg: K. en O. Avond met Kamerorkest. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 nm. Openbare lezing. 2.45 uur nm. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste Rest. Van der Heyden: Regionale bij eenkomst WD. Spr. prof. dr. H. J. Wltteveen over financieel-economlsche iroblemen van Nederland en West- luropa 8 uur nm. Rest. De Doelen: Leidse Amateur- fotografenver. 8 uur nm. Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Ultv. Chr. Orato- „Ex Animo", „Matthaeus Pas- l Noord. Spr. dhr. J. W. Ooms c „De kunst van het lezen van romai 1". 7.15 a TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van gc aches door Henri Plaat. Geope; maandag t/m vrijdag van 9 uur va 5 uur n.m. (tot 22 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; axj (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'a a toonstelling „Opgravingen in bybd grond. Werkd. 10-5 uur; zon- en fa dagen 1-5 uur (t/ni 20 september). Rijksmuseum van Oudheden: D» ïyks 10-5 uur; zond. 1-5 1 Rijksmuseum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag. 11 uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Trlanonj „La Ronde". 18 Jr. Dag. J) 9.15 1 1 9.15 1 ir; zond. 2.15, 4.30, Luxor: „De held van het lunapaiï A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Stormloop zonder genade". IS Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 21 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: James Bond contra dr. N( 1 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 1 9.15 1 de derde"). 18 Jr. Dag. 2.3 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 ir Rex: „De piraten van de Diablo". 14 Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zo: schrik der Sloux". Avond- en nachtdienst der apotheb Geopend voor spoedeisende gevalle Centraal Apotheek. Breestraat 74. t 20552. Apotheek R. van Breest Smalle burg te Leiderdorp is geopend BIJ geen gehoor van uw hnlsarU specialist (of diens waarnemers), I op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 unr) Amsterdam r Den Helder r Ypenburg t Eindhoven regei Zuid-Limb. regen ïalf bew. licht bew. geh. bew. Aberdeen Londen Brussel Luxemburg i geh bew. geh bew onbewolkt Wenen ^waar bew 18 Innsbruck regen 19 6 Belgrado zwaar bew 16 6 Athene zwaar bew. 19 10 Rome zwaar bew. 21 7 Barcelona licht bew. 15 0 Madrid licht bew. 14 6 Mallorca 7-- <r bew 19 11 Lissabon onbewolkt 19 11

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2