DAT IS WAAR Maduroclam ook dit jaar verder gegroeid Kabinets formatie Zoon van Chaplin leeft van de steun ASPIRIN BAYER Burgemeester gooit weer met rookbom MET EEN ENKEL WOORD (29) Zll ZEGGEN DAT Openstelling alle ambten voor vrouw LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 6 APRIL 1965 Morgenmiddag opening (Van onze Haagse correspondent) Madurodam zal dit seizoen ov< aanzienlijk meer gebouwen, licht, be weging en allerlei voorwerpen op de geykte kleine schaal beschikken dan vorig jaar. Een van de aardigste i winsten is een baan met radende tieke auto's, die prinses Benedikte van Denemarken morgenmiddag gebruik zal stellen om daarmee miniatuurstad te heropenen. Deze plechtigheid zal gebeuren in aam zigheid van Prinses Beatrix. Het min of meer actuele zo het hebben van een antieke auto komt ook in Madurodam duidelijk tot uitdrukking. Want naast de schen king van deze baan (door drie grote oliemaatschappijen) zal het drukst bezochte stadje in de komende mi den in het spitsuur een grote ops ping van fietsjes te zien gaan geven. Vliegveld Drukker wordt het op het vliegveld. British United Airways komt met het nieuwste jetvliegtuig voor de korte afstand, Martin's Aircharter met DC-7C, de Australische luchtvaart maatschappij Q an tas met een Boeing 707 en de Lufthansa met een Boeing 727. De KLM heeft aan haar vloot vrachtvliegtuig toegevoegd, dat taxi end aankomt, stopt om de vracht te laden en vervolgens naar de start baan taxiet. Voorts kan Madurodam er zich op beroemen uitzonderlijk snel te zijn met de woningbouw. Vorig jaar pas werd begonnen met het tentoonstel len van de Jordaan. Dit jaar is deze Amsterdamse wijk sterk uitgebreid, compleet met duiventillen. Unilever NV zal haar hoofdkantoor met daar voor de metaalplastiek van Wessel Couzijn als model in Madurodam plaatsen en de Nederlanden van 1845 overwegen om een model van hun nieuwe kantoor in het Bezuidenhout een plaats te geven in de miniatuur stad. Fonteinen Dan resten nog de komst van een harmonie, in kleuren spuitende wa terfonteinen en met medewerking van het ministerie van Defensie eeen rijdende parade voor de George Maduro-kazerne, met pantserwa gens en jeeps en AMX-tanks zonder scheuren. Als begin juni deze parade wordt overgedragen, zal het tamboer- korps van de huzaren van Boree aanwezig zijn. Het verlies van de schepen Willem Ruys en Oranje, die zullen moeten verdwijnen omdat de echte zijn ver kocht aan Italiaanse maatschappijen, Voor ambtenaren: 2 gemeenteklassen (Van onze Haagse correspondent) Het aantal gemeenteklassen voor ambtenarensalarissen zal op 1 juli v/orden teruggebracht van vier tot twee. Dat wil zeggen, dat de tweede klas gemeenten zullen worden inge deeld als eerste klas gemeente. De derde- en vierde klas gemeente wor den dan tweede klas. Deze overeen stemming is bereikt tussen de minis ter van Binnenlandse Zaken en de mbtenarenorganisaties. Bovendien is o^-ereengekomen, dat de ambtena ren een salarisverhoging krijgen van 0.3 procent. Dit ter opheifing van het verschil met de salarissen in het be drijfsleven. De vakantietoeslagen en de andere secundaire arbeidsvoorwaarden wor den verhoogd met 5,3 procent. Dat komt door het laten meetellen van de huurcompensaties over 1960, 1962 en 1964. Chroesjtsjow op tentoonstelling Een vrouwelijke suppoost heeft te genover journalisten verklaard dat Chroesjtsjow en zijn vrouw Nina gistermiddag een uur op een schil derijententoonstelling zijn geweest. De tentoonstelling werd gehouden in een gebouw, dat tegenover het Krim- lin staat. De journalisten hebben Chroesjtsjow niet gezien. Gemeld is dat Chroesjtsjow meest al in een landhuis buiten Moskou verblijft. Hij heeft echter een flat in de Russische hoofdstad waar hij eens is gezien. De voormalige Russische premier en leider van de communistische partij van de Sowjet-Unie werd op 14 maart in zijn flat gezien voor hij in Moskou zijn stem ging uit brengen bij plaatselijke verkiezin gen. Keniase studenten uit Rusland wordt in Madurodam opgevangen door de komst van een model van de trots van de Holland Amerika Lijn, het s.s. Rotterdam. Het model zal 9.14 meter lang worden. Lang niet alle nieuwe aanwinsten zullen meteen woensdag al te zien zijn. Veel is nog in aanbouw, veel moet nog worden afgebouwd. Maar wat gereed is, zal onmiddellijk na de druk op de knop door Prinses Bene dikte bij de nieuwe autoweg in wer king gaan. Financiën Madurodam zal binnenkort beslis sen welke weg, naar welk goed doel of goede doelen het geld zal gaan, dat de miniatuurstad opbrengt. Het Ne derlandse Studentensanatorium im mers is, omdat het geen bestaans recht meer had, verkocht. De stich ting Nederlandse Studentensanato rium echter is blijven bestaan en ver richt veel werk buiten het sanato rium: hulp aan gehandicapte studen ten. Voorlopig zal Madurodam de stichting blijven steunen, maar als blijkt dat deze of minder of geen geld nodig heeft, zullen andere instellin gen vruchten gaan plukken van het stadje, dat nog steeds verder groeit en bloeit. Vorig jaar kwamen er 1.127.603 bezoekers. Veertig procent daarvan was Nederlands, zestig pro cent sprak een vreemde taal. 0 Vervolg van pag. 1 Tot diep in de nacht hebben gister avond de heren Smallenbroek en Vondeling nog samen zitten overleg gen. Zy maakten van hun ontmoe ting geen geheim. Iedereen kon er getuige van ztfn hoe zij als goede vrienden in een Haags hotel een politieke boom opzetten. Dat zij sa men hun houding tegenover de wen sen van de K.V.P. bespraken, ligt voor de hand. De eis van de anti's drie zetels in het kabinet levert dè grote puzzel op. Dr. Vondeling zal zich de zer dagen wel zijn kritiek op de mi nisters Bot en Van Aartsen herinne ren. Aan zijn oordeel over deze mi nisters (niet capabel, te licht) kan hij natuurlijk niet zonder meer voor bij gaan. Niemand gelooft, dat de heer Smallenbroek 't politieke dood vonnis van mr. Van Aartsen (Ver keer) zal tekenen. Maar mr. Bot kan, ook in zijn eigen partij de K.V.P., op minder grote steun rekenen. Het is dan ook niet onwaarschijnlijk, dat een gemeenschappelijk socialistisch- anti-revolutionair front zich vooral tegen deze minister zal richten. Dan zou dr. Vondeling in elk geval een van cle te lichte ministers kunnen wegwerken. „Het is niet zo eenvoudig om te laten zitten wat zit", zeide drs. Schmelzer vannacht, kennelijk doelend op dit aspect van de for matie. Namen van ministeriabele perso nen zijn er in Den Haag genoeg te vinden De personele bezetting zal dan ook niet de grootste moeite op leveren. Politieke profeten kwamen gister avond met de volgende verdeling van de portefeuilles over de drie partyen tevoorschyn. Partij van de Arbeid: Financiën, Economische Zaken, Justitie, Onder wijs en Maatschappelijk Werk (even tueel verzwaard met de afdeling Volksgezondheid, die nu nog tot So- ale Zaken behoort). K.V.P: het premierschap, Buiten landse Zaken, Sociale Zaken, Defen sie en Volkshuisvesting. A R.: Landbouw, Verkeer en Bin nenlandse Zaken. Regering nodigt Ridders MWO uit De Nederlandse regering biedt de in het buitenland wonende ridders van de Militaire Willems-Orde de reis naar Nederland en twee dagen ver blijf aan ter gelegenheid van de her denking van het 150-jarig bestaan van de M.W.O. De orde werd Inge steld bij een wet van 30 april 1815. Nederlandse Ridders M.W.O. in het buitenland krügen ook de reis- en verbiyfkosten van hun echtgenoten vergoed. Voor Ridders van andere nationaliteit geldt dit niet. De regering voorziet in een verblijf van 28 tot 30 april, de dagen van de door het comité herdenking 150-jarig bestaan van de Militaire Willems orde georganiseerde herdenking. De Koningin heeft het voornemen op 29 april het erecomité, alle Rid ders met hun echtgenoten en de di recte nabestaanden van posthuum gedecoreerde Ridders in Huis ten Bosch te ontvangen. Verder zullen die dag in Den Haag detachementen van de krijgsmacht een défilé houden en zal de regering een koffietafel in de Ridderzaal aanbieden en het comité een maaltijd in de Prinses Juliana- kazerne geven. De herdenking op 1 mei in Am sterdam is georganiseerd door de „Vereniging Fonds Ridderdagen on der de zinspreuk moed, beleid en trouw". Verder biedt het bestuur van de „Koninkiyke Bond van Ridders der Militaire Willems-Orde" een re ceptie aan ter gelegenheid van het uitgestelde veertigjarig jubileum van de bond. Verontwaardiging in Londen (Advertentie) In het Lagerhuis zal een vraag worden gesteld over Charley Chaplins 18-jarige zoon Michael, die de afgelopen dagen in op spraak is gébracht. Terwijl zijn ouders op het ogenblik in het luxueuze hotel „Savoy" in Londen logeren, woont Michael, die met hen heeft gebroken, met zijn jon ge vrouw, de 24-jarige actrice Pa tricia Johns en hun baby van 6 maanden in een armoedige ka mer in de Londense volkswijk Camden Town. Michael is het probleemkind van de Chaplins. Hij is een hoogst on verzorgde, langharige, bebaarde no zem, die al enige tijd van maat schappelijke steun leeft. Hij zei, dat hij totnutoe gewacht had, dat iemand hem filmwerk zou aanbie den. Het heeft de algemene veront waardiging gewekt, dat hy als zoon rijke ouders van de Britse staat leeft ,in plaats van een baan te zoe ken, al is die misschien niet naar zijn zin. Toen zijn 40-jarige moeder Oona zondag in Londen arriveerde, kon het niet uitblijven dat zij over de moeilijkheden van haar zoon werd ondervraagd. Zij zei, dat het jammer dat hij steun krijgt". Hij heeft drie jaar lang hardnekkig geweigerd iets te lenen, daarom moet hij proberen werk te vinden. Ik wil niet hij als een nozem leeft". „Ik heb maandenlang geprobeerd werk als acteur te krijgen, omdat dit is wat ik werkelijk wil doen. Maar ik had niet veel geluk. Het ziet er naar uit, dat ik iets zal moeten doen, wat dan ook. Ik ben bezig iets te zoeken". Maar het blijkt dat het dienst van maatschappelijke steun is geweest, die Michael Chap lin heeft gedwongen binnen een week werk te vinden, omdat anders zijn financiële hulp, 100 gulden per week, zal worden ingetrokken. Journalisten hebben nagegaan wat x>r baantjes er zoal te krijgen zijn de buurt waar de jonge Chaplins onen: bouwvakarbeider, kruier, brandweerman .treinmachinist, kan toorbediende, emballeur, straatveger, tuinman De plaatselijke ar beidsbeurs plaatst wekelijks 250 per- Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. ^5^ DAAR STAAT Incident in Camden (Alabama) Onder aanvoering van de burge meester heeft de politie van Cam den, in de Amerikaanse staat Alaba ma, gisteren rookbommen en traan gasgranaten gebruikt om een 50-tal negers uiteen te dryven die een be toging voor stemrecht hielden. Later stelde hy de betogers in de gelegenheid om onder politiebewa king in kleine groepen het gerechts gebouw te betreden waar zij zich op de kiezerslijst konden laten aanteke nen. Volgens een ambtenaar volde den velen aan de gestelde voorwaar den. zy werden daarna ingeschre- Ook in andere plaatsen in Alaba ma trokken betogers voor gelyke kiesrechten door de straten. Dit was het geval in Selma, nog niet lang ge leden het toneel van heftige rassen- onlusten. Gisteren stonden hier tweehonderd negers rustig in de ry voor het gerechtsgebouw om zich te laten inschrijven. Tientallen Broadway-sterren heb ben zondagavond en -nacht, in New York voorstellingen gegeven onder de algemene titel „Broadway answers Selma". Deze hebben door kaartverkoop plaatsen kosten van achttien tot 3600 gulden en door schenkingen een half miljoen gulden opgebracht. Dit gold zal worden verdeeld onder ver schillende organisaties voor burger rechten en de gezinnen van de drie In een r.-k. klooster, is zondag avond in Detroit een kruis afge brand, niet lang nadat verschroeide kruizen, het symbool van de Ku Klux Klan, waren gevonden in een isla mitische moskee en een huis in een voorstad. In totaal zyn in het week einde zeven kruizen gevonden in De troit en omgeving. De politie neemt aan dat dit het werk is geweest van jongelui. Later deelde de politie mee, dat twee jon gens beiden blank en 16 jaar oud bekend hadden „voor de grap" het kruis ergens te hebben geplaatst. Vonnis vernietigd Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft gisteren de vonnissen vernie tigd tegen zeven negers en vier blan ken, die in 1961 pogingen in het werk stelden om de rassenscheiding in een restaurant in Montgomery (Alabama) opgeheven te krijgen. Zij werden ieder veroordeeld tot 30 da gen gevangenisstraf en een boete van 360 gulden. Dit vonnis werd door het hof van beroep in Alabama ge handhaafd. Het hooggerechtshof heeft giste ren ook de vonnissen tegen acht ne ger-studenten vernietigd, die in 1962 een cafetaria voor blanken in Nash ville (Tennessee) binnengingen. Holland-week In Scarborough Voor de achtste en laatste keer zal de Engelse plaats Scarborough, niet ver van de havenplaats Hull in Yorkshire, van 31 mei tot en met 4 Juni een Nederlands aanzien krijgen. Dan zal daar weer een Holland-week worden gehouden. In deze Engelse gemeente, die ruim 40.000 sinds 1958 Hollan Het doel daarvan i schaaltjes en zilveren kannetjes. Deze Negenentwintig van dc 89 Kenia se studenten die in de Russische stad Bakoe studeerden, zyn giste ren per vliegtuig naar Kenia ver trokken. zo heeft ambassadeur CtoeKt' meegedeeld. Het vertrek van de studenten kwam na een week van onrust onder de in Bakoe studerende Keniase jon geren. Velen van hen hadden deel genomen aan een zitstaking op het station van de universiteitsstad. Zij eisten overplaatsing naar andere universiteiten of terugkeer naar hun geboorteland De juiste reden van de oi tevredenheid is niet bekend, maar de spanning bereikte een hoogtepunt na ne dood van een van de Keniase studenten. Volgens de Russische politie werd hij vermoord. aangedrongen op erkenning tin- tot het xmov—- landse Spoorwegen. Verdacht van moord Een ln Leu ven woonachtige 28 Jaar oude Valkens- waarder ls gisteren gearresteerd, omdat hij de 19-Jarlge Belgische student Alain Meier met een schroevedraaler dodeiyke steken heeft toegebracht De steekpartij was het gevolg van een woordenwisseling ln een café. De Ne derlander meldde zich onmiddellijk HIJ is ln het huls van bewaring ln Leu ven Ingesloten. Valse dollars In Breda zijn valse dollars gesignaleerd. Een Nederlands sprekende man met een Belgisch ac cent heeft deze waarschijnlijk ln om loop gebracht. Hij had bij de N V. Ra ming artikelen gekocht en betaald met vijf biljetten van tien dollar. Bij In levering bij een bank kwam aan het licht dat deze biljetten vals waren. lijk de vervalsing te ontdekken. Experts vonden onzorgvuldigheden ln details, zoals op de afbeelding van het Capltol en ln de letters. BUITENLAND Deens koningspaar ln Par> rys Ko ning Frederik ën Koningin Ingrid van Denemarken zijn gisteren ln Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van vier dagen aan Frankrijk. Kernproef In Nevada In de Ne- vada-woesrtijn hebben de V.S. gisteren een ondergrondse kernproef genomen. Dit was de zevende soortgelijke proef die dit Jaar bekend gemaakt ls. Engelse koningin-moeder in Frank rijk Koningin-moeder Elisabeth van Groot-Brittannië is gisteren in Mar seille aangekomen voor een particu lier bezoek van een week aan Zuld- Frankrijk. Tijdens haar bezc een aantal kastelen in de bezoeken. Diamantdiefstal Industriële dia manten ter waarde van 83.000 pond sterling (ruim 800.000 gulden) zijn gisterochtend vroeg gestolen uit de kluis van een importloods, die ln ge bruik was bij de Ierse luchtva""j schappy Aer Lingus. De loods London Airport. echtgenote zyn ln Athene aangekomen Studenten beschuldigd van de unlversl te beplakt met biljet Cunha heeft laten aanbren- dlgd worden van sle tegen employé" telt". De rector, vroeger min. Buitenlandse Zaken ln de regering-Sa- lazar. die 1.1. donderdag door de stu denten volkomen onder de voet ls ge lopen, beschuldigt de studenten vai „onbeschaamd gebrek aan aohtlng voo de autoriteiten van de universiteiten" De V.S. hebl giste- Afge< ren In een nota de Russische beschul digingen. volgens welke schepen van de Amerikaanse marine ln open zee Russische schepen zouden hebben las tig gevallen, afgewezen. Busongeluk ln Griekenland Op de weg van Athen< de afgelopen naont vrachtauto frontaal het gevolg, dat 12 Salonikl zijn ln botsing geko- D0. nat 12 mensen het leven verloren en 31 werden ge- Syrlërs leiden rivieren kort begin op 18 maart onderbroken, nadat Israëlische tanks Syrische tractors hadden beschoten. Komplot ln Brazilië De autoritei ten van de Braziliaanse staat Rio Grande do Sul hebben een nieuw Talrijke personen, en, werden aanee- zij van plan jkh( hi plegen. eest wanordeiykheden i aanslagen op de burgerlijke en mill- 3.000 roebel verdiend heeft. arbeld< ter dood veroordeeld pllchtigen noemt het blad functlona- Als zyn mede- - - ictlona- Herbegrafenls Bij het Zuldafri- kaanse dorpje Bethulie Er zijn ln totaal hun zijn bij Be yer te brengen i van He 1.714 grai Herinnering" jraven ln Be- reeds driehon- Hierop heeft Michael, die op zyn beurt werd geinterviewd, geant woord: „Ik geloof dat myn moeder geiyk heeft. Ik zal naar een baan moeten uitkyken". Maar hy bekriti seerde zyn moeder dat zy hierover in het openbaar een verklaring had Kerkelijk Leven W. Obbink te Silvolde. GEREF. KERKEN Beroepen te Andijk (vac. C. Dijkstra) R. Krol te Midwolda te Naald- ijk (vac. W. J. Smldt) W. Dekker te Noordwljk-Blnnen. Bedankt dr. G. P. Hartvelt) Scheveningen denbërg G. J. v. d. Burgh te Lexmoi Bunschoten en B. v. Smeden am-Nleuw-West. Tweetal te Haar lem-Noord I. de Bruyne te Rotterdam- C. en H. W. Eer land te Amersfoort. Beroepen te Enschede-Oost W. Heerma Nunspeet. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Slikkerveer G. Schip- aanboord te Apeldoorn. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Kampen A. Jonkman te Musselkanaal. Kardinaal Bea zeer tevreden over reis naar Constantinopel Kardinaal Bea, de leider van het aticaanse secretariaat voor de een heid der christenen, en de andere loden van de delegatie welke de af- trelopen dagen een tegenbezoek heeft gebracht aan de orthodoxe oecume nisch patriarch Athenagoras van Constantinopel, zyn gisteren per ïynvliegtuig via Athene naar Rome teruggekeerd. Op het vliegveld van Istanboel zei kardinaal Bea heel tevreden te zyn zyn reis. In die twee dagen was veel gedaan voor de contacten tussen de Orthodoxe Kerk van Con stantinopel en de R.-K. Kerk. Pa triarch Athenagoras kenschetste hy als de „beminnelykheid zelve". Het had hem vooral getroffen hoe de orthodoxe gelovigen aan de zondags dienst hadden deelgenomen en hoe a afloop daarvan in groten ge tale hem hadden toegejuicht en de kinderen ter zegening hadden voor gehouden. Verder was hem zondag hartelyk welkom bereid in de theologische school van Heybeliada op het eiland Halki en had hy de kostbare verzamelingen van oosterse westerse theologische werken in de bibliotheek van die school kun nen bezichtigen. PANORAMA NIET ALTIJD DE WAARHEID SPREEKT. VORIGE WEEK HEBBEN WIJ EEN VERSCHRIKKELIJKE LEUGEN GEPUBLICEERD. MAAR HETWAS DAN OOK 1 APRIL. NASSAULAAN 51 - HAARLEM eidóe ^"Tcfenclci DINSDAG Acad. Ziekenhuis: VJ.R.O. Spr. prof. dr. P. Muntendam over „Wereldgezond heidsorganisatie en ziektebestrijding Hogewoerd 175Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. A. Verkuil. 8 u. n.m. Langebrug 62: Installatie school hoofd J. Rest. Van der Heijden: Ned. Instl- igister-ingenieurs. Jaarver- aardgas. ;aderlng Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 8 uur n.m. WaaggebouwBevolkingsonderzoek b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Socletelt herv. Boshuizer- wyk. 7.30-10 uur nm. Gerecht 10: Lezing prof. Welnreb -er de bybel als schepping. 8 u. nm. Het Kraaienest (Janvossensteeg 17): Opening Stichting R.-K. Vormingswerk Stichting Vorming Werkende Jeugd. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek .b.c. 9-12 uur va, en 2-4.30 uur n.m. Voorschoten (Jeugdgebouw de /erf)Ledenverg. Coöp. Ralffelsen- bank. 8 uur n.m. DONDERDAG Bevrydingskerk (bo"enzaal)Ned. Chr. Vr. Bond Z.W. Spr. ds. G. Meynen ver „In- en ontspanning voor de rouw". 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergadering an Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Spr. mej. E. Wleringa over Nieuw - Zeeland. 8 uur n.m. StadsgehoorzaalUltv. Chr. Gymnas- Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. SchouwburgK en O. Avond met Wim Sonneveld. 8 uur nm. GEREFORMEERD ADVIES: De kwestie van de openstelling van de kerkelijke ambten voor de vrouw is ook binnen de Gereformeerde Kerken aan de orde. De laatste synode (Groningen 1963/64) wees deputaten aan om het onderwerp uitvoerig in studie te nemen en met een advies te komen voor de volgende synode. In deze deputaten hadden niet alleen mannen zitting. Onlangs hebben deze deputaten rapport uitgebracht en dat rapport heeft wel enig opzien gebaard, omdat de conclusie luidt tot openstelling van alle ambten voor de vrouwen. een uitvoerig betoog van 21 punten worden de bybelse achter gronden voor deze conclusie uiteen gezet. Aan het eind van het rapport wordt een en ander als volgt samen gevat: De Geest van Christus herstelt de •ouw geheel in haar volwaardige positie als mens Gods (Gal. 3 38) en integreert haar als zodanig volko en in het dienstwerk tot opbouw tn zyn gemeente. Het betekent een onverantwoorde verschraling van het leven van de gemeente, dat de aan de vrouw tot welzyn van allen verleende genade gaven zo lang by de institutaire op bouw van de kerk verwaarloosd zijn. Er is voorts geen gegronde bybelse reden aan te voeren, waarom de >uw met de haar geschonken ga- a niet zou mogen medewerken de ambtelyke dienst, zoals deze in zyn geheel tot leiding van de ge meente is geroepen. By de opening van de toegang tot het ambt voor de vrouw dient even wel rekening te worden gehouden met de haar in de Schrift aange wezen positie als complement (aan vulling) van de man en het daarmee gegeven aanvullend karakter van de haar toe te wyzen taak. Zonder bezwaar kan binnen de ambten van ouderling en diaken een eenvoudige differentiatie worden aangebracht, waarby ook aan de vrouw een voor haar geëigende taak kan worden toebedeeld. Een verantwoorde differentiatie binnen het ambt van dienaar des Woords, welke recht doet wederva ren aan de completerende positie van de vrouw, kan alleen gevonden wor den wanneer het aanvullend en as sisterend karakter van de taak van de vrouw duidelijk tot uitdrukking wordt gebracht. De vraag, of voor de vrouw toe gang tot de ambten in de kerk dient te worden geopend, kan dan ook bevestigend worden beantwoord, met dien verstande, dat de nodige differentiatie en specialisatie wordt in acht genomen, welke recht doet wedervaren aan de voor haar aan gewezen plaats. Waaggebouw: Bevolkingsondert .b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nm. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerl 1 uur vm. bybelstudle; 11-12 v C. van Oossanen. Wim Sonneveld. 8 uur nm. VolkshuisJubileumconcert i Kamerorkest. 8 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (a Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorens', van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30, nm. Openbare lezing. 2.45 uur n. Steensohuur 6Kerk van Christus van de heiligen der la| De Lakenhal: Zweeds studente 8.30 uur n.m. Rest. Van der Heyden: Regional! nkomst VVD. Spr. prof. dr. I itteveen over financleel-economl problemen van Nederland en Europa 8 uur n.m. Rest. De Doelen: Leldse Amat fotograf en ver. 8 uur nm. Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur TENTOONSTELLINGEN Tentoonstelling i Geo] Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag van 10« (zondag 1-4 uur). Papengracht 6a: Tentoonstelling terij Zaalberg. Geopend 9-6 uur; m (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: lags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: I Ijks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. de geschlö nscnar zond. 1-4 i BIOSCOPEN Trianon: „La Ronde". 18 Jr. der natuurwetenschappenDag. ).15 L 9.15 1 zond. 2.15, 4.3 Luxor: „De held van het A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Stormloop zonder ger Studio: „Alta 9.15 uur. fedelta" (.RU de derde"). 18 Jr. Dag. 2.30, 7 o uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.11 „De piraten van de Diablo". Dag. 2.30, 7.15 9.15 Wassenaar: Vr schrik der Sioux". Avond- en nachtdienst der apotli 'opend voor spoedeisende geva Centraal Apotheek, Breestraat 74, 20552. Apotheek R. van Breest Sma burg te Leiderdorp ls geopend, gehoor van nw hut sar specialist (of diens WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Ypenburg regen Eindhoven Aberdeen Brussel mist Luxemburg zwaar bew. geh. bew. 8 zwaar bew. o 8 onbewolkt g-o l onbewolkt 90 8 Lissabon onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2