Teleac is nog bezig met experimenteren Kleurengordij ii tussen Oost- eu West-Europa? Enorme chaos bij de Brusselse post Maandag 5 april 1965 Derde blad no. 31534 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. PROGRAMMADIRECTEUR H. SCHAAFSMA: Troetelkind Teleac wordt hier en daar wel eens smalend het troetelkind genoemd van minister Bot. Wij zouden dat liever wat anders willen stellen: Te leac is meer een experiment van mi- Vijf arrestaties bij „happening"' VERKEER IN GOUDA NIET 'HIGH" Bart Hughes, de Amsterdamse semi- arts die een gaatje in zijn hoofd boorde om „high" te worden, heeft zaterdagmiddag met een groepje gelijkgezinden uit Gouda, Rotter dam, Schiedam en Den Haag de Goudse binnenstad op stelten ge zet. Dat gebeurde tijdens een „happening tegen de welvaarts religie", zoals de betogers dat uit drukten. De „happening" gebeurde op de Kleiweg, de drukste winkelstraat van Gouda, langs een schutting waar tot voor enkele maanden nog een rooms-katholieke kerk stond. In verband met de ontvolking van de binnenstad en de daarmee samenhangende nieuwe parochie- indeling is deze kerk afgebroken. Er komt nu een warenhuis. „De kerk heeft plaats moeten maken voor een warenhuis. Zo'n waren huis is de kerk van de welvaarts religie. De mensen kunnen er met al hun moeilijkheden terecht. Zij zijn het rotlachertje van de wel vaart geworden", zo meende de 26-jarige dichter Dop Reida uit Rotterdam, die zichzelf als de duivel tegen de welvaartsreligie beschouwt. Hij was ook de ,,predik- anti" in gitzwarte toog, die de „eredienst" tegen de welvaarts religie bij de schutting leidde. Die dienst bestond uit het opplakken van allerlei affiches en de befaam de rol waarop Bart Hughes zijn theorie omtrent het „high" zijn heeft geschreven. De politie greep vrij spoedig in. Vijf betogers werden ingesloten. Zij kregen een proces-verbaal wegens het verstoren van de openbare orde, het belemmeren van het ver keer (er ontstonden chaotische toestanden, waarbij het verkeer geheel werd lamgelegd), het hou den van toespraken zonder in het bezit te zijn van een vergunning en het aanplakken van affiches. Taxichauffeur overvallen De Amsterdamse politie heeft za terdag een 25-jarige expeditieknecht aangehouden, die even tevoren had getracht de 48-jarige taxichauffeur J. H. Bijvank na een rit in de Pekel haringstraat van diens geld te bero ven door hem een stropdas om de nek te trekken. „Je geld of je leven", schreeuwde de expeditieknecht tegen de chauf feur, die er met grote moeite in 6laagde zich los te maken en met claxoneren de aandacht van het pu bliek te trekken. De aanvaller vlucht te de wagen uit, achternagezeten door de chauffeur. Het pubüek kon de jongeman grijpen. Hij blijft voor lopig in verzekerde bewring. De chauffeur, die een pijnlijke nek en slokdarm van de aanval had over gehouden, moest zich onder behan deling stellen in het Binnengasthuis. nister Bot geweest, trachtte te peilen hoe zijn nieuwe ideeën het zouden doen. Een experi ment dat nauwelijks kans van slagen gehad zou hebben, als niet door to meloze werkdrift van de directie en (Van onze r.t.v.-medewerkster) Teleac heeft er nu bijna twee maanden zendtijd op zitten. Teleac is in die tijd, zowel door het publiek als door beroepsbeoordelaars, kritisch en soms weinig welwillend bekeken. ..Verschrikkelijk", rie pen sommige critici uit en „treurig presentatie". Wat vindt men er bij Teleac zelf van? Programmadirecteur Schaafsma zegt: „Wij zijn zelf ook niet geheel gelukkig met de presen tatie, maar de mensen vergeten één ding: wij hebben een aanlooptijd no dig, omdat onze voorbereidingstijd toch op zijn minst een half jaar had moeten bedragen en nu slechts weken heeft geduurd. In zo'n korte tijd is het onmogelijk een dergelijk project geheel op poten te zetten. De tijd van experimenteren heeft ons ontbroken: daar zijn wij nu mee bezig. Wij streven er naar zo gauw moge lijk een goed visitekaartje af te ge ven en zijn al heel blij, dat wij ons voor de technische kwaliteit van onze programma's niet meer hoeven te schamen. Volgend jaar zullen we in alle categorieën zó voor de dag ko men, dat iedereen begrijpt wie en wat Teleac is." „En wat de kritiek betreft van mijn ex-collega's (de heer Schaafs ma is jarenlang radio- en televisie redacteur geweest bij de NRC)men bekijkt onze programma's verkeerd. We zijn geen brokje amusement. We geven alleen cursussen, die nauwe lijks versierd zijn. Onze programma's zouden dan ook niet bekeken moeten worden door radio- en t.v.-critici, maar door onderwijsredacteuren, die weet hebben van didactiek". VALSE DOLLARS IN RREDA (Van onze Bredase correspondent- Een Nederlands sprekende man met een Belgisch accent heeft in Breda valse dollarbiljetten in om loop gebracht. Hij had bij een groot winkelbedrijf een aantal artikelen gekocht en deze betaald met vijf bil jetten van 10 dollar. Bij inlevering by een bank kwam de vervalsing aan het licht. Voor een leek was het vrijwel onmogelijk de vervalsing te ontdekken. Alleen experts vonden onzorgvuldigheden in details, zoals op de afbeelding van het Capitol en in de letters. De Bredase re cherche heeft contact opgenomen met de vals-geld centrale van de dienst opsporingsbijstand van het- ministerie van Justitie. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat men daar meer weet over de vermoede lijke herkomst van de biljetten. Eindelijk akkoord Japan-Zuid-Korea Na onderhandelingen, die met tus senpozen tien jaar hebben geduurd, is zaterdag in Tokio tussen Japan en Zuid-Korea een akkoord gesloten, dat normalisering van de betrekkingen en het aanknopen van diplomatieke banden mogelijk zal maken. Japan zal Zuid-Korea aanzienlijke compen satie geven voor de periode van 35 jaar waarin het Oostaziatische schiereiland een Japanse kolonie was en welke na de capitulatie van Japan, twintig jaar geleden, eindigde Zuid-Korea krijgt 300 miljoen dol lar, een regeringslening van 200 mil joen tegen lage rente en particuliere leningen. Daarentegen ziet Zuid-Ko rea af van de z.g. „vredeslyn", die na ae oorlog door president Syngman Rhee eenzijdig werd vastgesteld en welke de Koreanen in staat stelde verscheidene treilers in beslag te ne men en duizenden Japanse vissers, die de lijn hadden overschreden, ge vangen te zetten. De 600.000 in Japan woonachtige Koreanen zullen een bevoorrechte status krijgen. Thans levenslang voor Preston Cobb Een blanke jury in Macon (Geor gia V.S.), heeft de 19-jarige neger Preston Cobb schuldig bevonden aan moord op zijn blanke werkgever die jaar geleden is gepleegd. De jury beval clementie aan. Hij werd ver oordeeld tot levenslang en zou na ti jaar in aanmerking komen om op erewoord te worden vrijgelaten. Zyn advocaten hebben verklaard in beroep te zullen gaan. Dit beroep zal op 9 juli in behandeling worden genomen. Cobb zit sinds zijn vijftiende jaar de gevangenis, nadat hij ook eerder schuldig bevonden was aan :d en daarom ter dood veroor deeld was. Hij heeft 3% jaar in de dodencel doorgebracht en is driemaal door zyn advocaten van de elektri- J sche stoel gered. staf van Teleac in veel te korte tyd toch iets werd georganiseerd. In zes weken tijds werden twee cursussen .rond"-gepraat: die over EHBO en die over onderwijsmetho den en didactiek. De cursus onge vallen in en om huis is ontstaan in samenwerking met het Oranje Kruis in Den Haag, aangezien het Oranje Kruis de enige vereniging is, die EHBO-examens mag afnemen en geslaagden mag honoreren met een rechtsgeldig diploma. Directeur van het Oranje Kruis is dr. Ooster huis, dezelfde arts, die 's avonds ge stoken in witte jas, u iets vertelt over lste, 2de en 3de graads verbrandin gen. Dr. Oosterhuis staat bekend als 'n goede docent, hoewel die kwaliteit er 's avonds bepaald niet op een op vallende manier uitspringt. In de tweede serie, die deze arts gaat pre senteren, krijgt hy overigens assis tentie, o.a. van een geriater, een kin derarts, een hygiënist en een inge nieur van de KEMA. Vier cursussen Er staan weer v stapel: in mei komen er drie lessen over studievoorlichting in samenwer king met een landelijke commissie voor academische studievoorlichting. In mei begint ook een cursus voor huisvrouwen. Na september begint men in samenwerking met instituten voor schriftelijk onderwijs, zoals de LOI en PBNA te werken met uitgebreide begeleidingscur sussen (schriftelijk werk). Sommige cursussen worden afgesloten door een mondeling examen, dat rechts geldigheid bezit. In de loop van dit jaar wordt ook de technische outillage uitgebreid, er komt een reportagewageneen compact-car met drie camera's, een regie-ruimte en registratie-appara- tuur. Dat vergroot dan weer de pro- duktiemogelijkheid en stelt Teleac in staat, opnamen te maken in labora toria, fabrieken en dergelijke. Pijnlijke vergissing van Veronica Radio Veronica heeft gisteren in het verzoekplaten-programma „Men vraagt en wij draalen", verzorgd door Frans Nienhuis, een zeer pijn lijke vergissing begaan: er werd nl. een plaat gedraaid voor Theo Ruiter, bekend verzetsman uit Amsterdam, die donderdagavond 1 april na een hartaanval is overleden. Het programma „U vraagt en wij draaien" was al enige tijd tevoren op de band opgenomen. Aan het draaien van het lied „Oh Madchen mein Madchen" door vrienden van het echtpaar Ruiter aangevraagd voegde presentator Frans Nienhuis nog enige persoonlijke felicitaites toe. Gisteren zou Theo Ruiter nl. zijn 25-jarig jubileum als caféhouder gevierd hebben. 'Het café van Theo Ruiter op de Amsterdamse Rozen gracht is in de loop van deze jaren uitgegroeid tot een bekend ontmoe tingscentrum van artistiek Amster dam. Wim lbo heeft er menige tele visie-opname voor zijn cabaret-kro niek gemaakt. NEDERLAND 1 NTS 10.45 i 11.10 11.15 1 Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Twee soorten ijs. Comedy Caper Openbaar kunstbezit Huckleberry hound, tekenfilm NTS-journaal Politieke uitzending Bloembollen, documentaire Een zomer vol hartstocht, speelfilm De eerste wereldoorlog, documentaire NTS-journaal Sluiting. De fotografe van een Am kaans blad maakte deze unieke foto van het mislukken van een trapezenummer tijdens een cir cusvoorstelling in Madison Square Garden. Mary Hake van de acrobatengroep "The flying Gibsons" miste een greep na een salto en viel. Dank zij het veilig heidsnet liep het incident zonder ernstig letsel af. Er hangt nog wel een dikke mist rond de kleurenconferentie in Wenen, maar nu is al duidelijk dat sommige landen hun politieke gekleurdheid laten meespelen bij het kiezen van een kleurensysteem voor televisie. Het moet vele deskundige onderhandelaars in We nen en politici daarbuiten die eenheid van kleurentelevisiesysteem in Europa wensen, wel groen en geel voor de ogen worden. Zo vreest men in Bonn een kleuren televisiegordijn tussen Oost- en West-Europa, dat de integratie van de D.D.R. en de Bondsrepubliek nog zal bemoeilijken. Deze angst is ontstaan door het besluit van de Sowjet-Unie in de toekomst kleu rentelevisie uit te stralen van het Franse Secam-systeem. Dit sy steem komt ook in alle satellietsta ten van Rusland, dus ook in Oost- Duitsland. Maar West-Duitsland heeft het Pal-systeem van Telefun- ken ontwikkeld. Deze methode zou ook in sommige andere Westeuro- pese landen worden ingevoerd. Vele Oostduitsers die thans naar de Westduitse t.v. kijken, kunnen dat na de invoering van de kleuren televisie dan niet meer doen. De Russisch-Franse overeenkomst is in Westduitsland moeilijk te ver teren. In de Bondsrepubliek menen sommigen dat een dei-mate verrei kende overeenkomst binnen het be reik van het Frans-Duitse verdrag ligt en daarom eerst een onderwerp van Duits-Frans overleg had moe ten uitmaken. Staking van sorteerders De post in Brussel is in de war en dit als gevolg van de wilde stakin gen onder de sorteerders van het kantoor Brussel-zuid-station, waar alle uit de provincie en uit het bui tenland komende stukken worden uitgezocht en verdeeld. De post zelf heeft erkend, dat het aantal stukken, dat ligt opgeslagen en op verdeling wacht, op een half mil joen niet meer is te schatten. Men denkt, dat er bij elkaar tus- m de vier en vijf miljoen stuks drukwerken en bijna een miljoen brieven liggen in de vier zalen van by 35 meter van het postkan toor, waar zij manshoge stapels vor- Het is mogelijk, dat de stakings beweging zich deze week ook gaat uitbreiden tot andere centra zoals Luik, Namen, Charleroi en Verviers. Ook daar beklagen de sorteerders zich, dat zij minder verdienen dan de postboden, die, zo zeggen zij, toch geringere aardrijkskundige kennis hoeven te bezitten. Zy houden blyk- r geen rekening met het feit, dat deze laatsten, die in België, met na me in Brussel, van een bijkans spreekwoordelij ke d ienstvaardigheid zijn, door weer en wind er op ait te trekken, terwijl de sorteerders in goed verwarmde of gekoelde lokalen zitten en rustig werk verrichten. De vakbonden hebben zich dan ook niet achter de stakers gesteld. Het is mogelijk, dat deze week nog twee stakingen bij die van de post- sortee'-ders zullen komen. Het per soneel van de Brusselse vervoerson derneming die tram en bus exploi teert, is ontevreden over de, naar men zegt, onregelmatige en te lange werktijden „die een normaal gezins leven onmogelijk maken". Het wil dezer dagen bij wijze van verrassing het werk een dag neerleggen. Ook het technisch personeel van dc „regie der luchtwegen", dat zyn dus o.a. de mannen uit de controle torens van de luchthavens, hield vandaag een waarschuwingsstaking. Het wenst een loonsverhoging, zodat het peil wordt bereikt van de sala riëring van het technisch personeel van de Belgische radio- en t.v. Er zijn nog meer moeilijkheden: Oos tenrijk zal volgens mededelingen het Duitse systeem kiezen, omdat ook de nabuurlanden (West-Duits- land en waarschijnlijk ook Italië en Zwitserland) hiertoe zullen over gaan. Maar de communistische sta ten van Oost-Europa zullen Franse kleuren krijgen. Dit betekent een nadeel omdat het Oostenrijkse te levisieprogramma vooral in Tsje- cho-Slowakije en Hongarije zeer in trek is. Dan is er de stemming in Wenen, die nog officieel bekend moet worden gemaakt. Daaruit is gebleken dat o.m. Nederland, Engeland en de Scandinavische landen hun voor keur hebben uitgesproken voor het Amerikaanse systeem. België en Luxemburg konden niet besluiten. Het is daarom goed mogelijk dat er in de toekomst in Europa drie ver schillende televisiesystemen zullen komen. Kortom kleurrijke televisie als gevolg van gekleurd kiezen. Kerken doelwit van vandalisme Zaterdagnacht is een groot bord, waarop vermeld stond „Prijs de zee en uw God" bevestigd aan de muur van de rooms-katholieke kerk aan de Grote Krocht in Zandvoort. met een dikke laag verf totaal onlees baar gemaakt. Opmerkelijk is, dat in dezelfde nacht tien ruiten v^n de rooms-katholieke noodkerk aan de Linnaeusstraat zijn ingegooid. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Amerikaans plan voor CYPRES In diplomatieke kringen in Athe ne verluidt, dat Amerika de Griekse regering onlangs heeft gepolst over een oplossing van de Cyprische kwestie, die niet gebaseerd is op het rapport van de bemiddelaar, maar vereniging van Cyprus met Grieken land inhoudt met schadevergoeding aan Turkije. De Griekse minister raad zou het Amerikaanse voorstel donderdag bespreken. „Enosis (aansluiting van Cyprus bij Griekenland) is steeds het doel van ons streven geweest en zal dat altijd blijven", zo verklaarde presi dent Makarios zondag in een rede in Nicosia. „Wij zijn bereid ons alle op offeringen te getroosten om ons doel te bereiken", aldus de aartsbisschop in zijn eerste openbare reactie op het rapport van de N V-bemiddelaar Galo Plaza, die zich uitgesproken heeft tegen „Enosis" en tegen ver deling van het eiland, zoals de Turkse Cyprioten NEDERLAND 2 NCRV: 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Rendez-vous a Paris 8.40 uur Micro, wetenschappelijk programma 9.00 uur Drie maal negen, politiefilm 9.25 uur De Gaulle en de toekomst van Europa, forum 9.55 uur Attentie, actualiteiten 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 7.00 uur Parels der muziek 9.30 uur De verlossende waarheid, hoorspel HILVERSUM 2: 6.30 uur Met band en plaat voor u paraat 10.10 uur Signaal. Beppie Protest van VS tegen lastigvallen' door Russen De Verenigde Staten hebben bij de Sowjet-Unie geprotesteerd tegen „herhaald gevaarlyk lastigvallen van Amerikaanse marineschepen door Russische schepen", aldus heeft het ministerie van Buitenlandse Za ken in Washington meegedeeld. Volgens de nota zijn de bedoelde incidenten merendeels het gevolg van weloverwogen pogingen van Russische zijde om Amerikaanse vlootoperaties te hinderen door ge vaarlijk dichtby te komen, in strijd met de internationale conventies. Als data van dergelijke incidenten wor den genoemd 10 januari jl. in de Middellandse Zee, toen het schip Kotelnikow probeerde de bevoorra ding van de Amerikaanse schepen Saratoga en Neosho te verhinderen, op 7 januari op de Atlantische Oceaan toen het schip Wertikal de Amerikaanse Dutton tot op een af stand van minder dan 25 meter na derde, alsmede 16 en 24 februari en laart op de Atlantische en de Stille Oceaan. Indonesië en VS zullen elkaar minder irriteren De V.S. en Indonesië zijn over eengekomen elkaar zo min mogelyk te irriteren. Dit is door minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio gisteren meegedeeld na 'n gesprek van bijna drie uur met president John sons speciale afgezant voor Indone sië, Bunker, en andere Amerikaan se functionarissen. Op speciale punten, aldus Soebandrio zijn wij het erover eens dat wij het ns zijn. Het overleg zal worden voortgezet. Zeven Indonesische infiltranten zijn gedood en een achtste gevangen genomen tijdens een vuurgevecht in het zuidoosten van het schiereiland Malakka, aldus heeft een militaire •oordvoerder in Koeala Loempoer meegedeeld. De Maleische troepen zouden geen verliezen hebben gele den. Naar een woordvoerder verklaarde, iren de infiltranten manschappen n het Indonesische leger. Aange- Dmen wordt, dat zij behoorden tot a groep, die op 21 maart op de zuidoostkust van Malakka aan land gegaan. Op die dag hield een Maleisisch oorlogsschip twee boten met twintig Indonesiërs aan, een derde scheepje wist echter te ont snappen. Het belangrijkste programma onderdeel van dit weekeinde was zonder twijfel de film „Beppie" van Joan van der Keuken. Niet zo lang geleden verraste Van der Keuken op Nederland 2 al met „Blind kind", ook in opdracht van de VPRO gemaakt, en nu vertoonde de VPRO dan „Bep pie". een lofzang op een tienjarig volkskind, verstandelijk mis schien een beetje geretardeerd, maar met een watervlugge geest en een ontwapenende spontani teit. Beppie bleek een flapuit, een bekkentrekster, dan weer speels, dan weer verstild kijkend naar een tekenfilmpje, primair reagerend op wat er gezeg-d wordt en zal worden, op koele kindermanier sprekend over za ken als de dood („Alleen het zieltje gaat naar de hemel en de rest dat rot"). God („De on zichtbare man") en prostituees („Ik noem het uitslovertjes") Een film uit duizenden. De a- synchrone camera, zo werd ge meld, was door Van der Keuken zelf gehanteerd, de synchrone- carnera door Ed en Gerda van der Elksen, het geheel was een film van Joan van der Keuken die evenals zijn „Blind kind" een snelle hervertoning meer dan waard is. „Beppie" maakte vro lijk, ontroerde en fascineerde! Karei Appel Een ander voorbeeld van de coöperatie tussen Van der Keu- ken en het echtpaar Van der Elksen was de korte reportage over „De appel iep" in het Von- delpark. Dit was dan een filmpje van tiet echtpaar, met Joan van der Keuken als „tweede man". Karei Appel bleek nog steeds zichzelf te zijn gebleven, in Dap- perstraat-Amsterdams zijnschil- I ders aforismen weggevend, in de li!!llllllllllllllllllll!lllllllllllllinil!IIIIIIIIIIIIIIII1llll!I)illllIIIII!lllllllllllll!lllll!llt!!!ll!llll!lllll|li trant van „Kleur verandert de vorm" en „Ik dwing hem in de vorm die ik hebben wil". Mooi was ook de tirade van de man die het maar een dooie boom vond. De filmpjes van Van der Eiken ontlenen voor een niet gering deel hun waarde aan het geluid. Bueno en Corita Het belangrijkste programma van zaterdagavond was „Nou jy weer", een van de twee kandi daten voor Montreux. Wij stem men bij voorbaat op de andere kandidaat, „Hoofdstuk m", die deze en volgende week nog niet vertoond schijnt te worden. „Nou jy weer" namelijk, verdiende binnen de vaderlandse verhou dingen gezien weliswaar een waarderende 8 in zijn genre plus een schouderklopje omdat met succes gepoogd was alle num mers soepel aaneen te lijmen, maar als voorbeeld van een jaar Nederlands televisie-amusement zou het. in internationaal gezel schap. toch wel erg tegenvallen na Rudi Carrells Zilveren Roos van vorig jaar. Beter ambitieus de mist in met „Hoofdstuk III", dan op zo'n conventionele ma nier met „Nou jij weer". Rita Corita moet geen „Tour de chant" gaan zingen met de songs die zij nu zong. Hoe ver velend zij het misschien ook vindt, zij hoort nu eenmaal bij „Carnaval" en ..Koffie-koffie". En de imitatie van Sammy Davis jr door Bueno de Mesquita (evenals de Laurel en Ha rdy - imitatie van Rita en Bueno sa men) had vele verdiensten, maar net niet deze, dat een internatio naal publiek er verrast van zou opkijken. Genoemde twee suc cesnummers, plus het baby nummer met vergrote attributen, waren „hernemingen" van vroe gere shows. Maar waren de oor spronkelijke versies niet frisser, beter, verrassender? MAANDAG 5 APU1L AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Evt. actueel. 18.20 Metropole-ork.: amusementsmuz. 20.00 Nws. 20.05 Op de pla: zoekprogr. v. d. militairen. 20.40 De wereld van 1 van 5. klankbeeld. 21.10 Licht instr. ensemble en zangsolisten. 21.30 De verlossende waarheid, hoor spel. 2230 Nws. en meded. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Dans- en jazzmuz. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert: klas. en mod. muz. 18.20 Uitz. v. d. CHU: Rond het binnenhof. OH-journalisten af. praatje. 20.05 Metropole Adam, wie zijt 0": klankbeeld. 21.15 Populair klas. 50 Wereldpanorama. 22.00 instr. ensemble: chansons Druk programma voor socialisten De actie van de Partij van de Arbeid voor de Rijnmond-verkiezin gen, die zaterdagmiddag met een appèl in Rotterdam werd ingezet, zal in grote trekken afwijken van de verkiezingscampagne, die politieke partijen in Nederland tot dusver hebben gevoerd. De Partij van de Arbeid is erop uit het persoonlijk contact tussen kiezer en kandidaten te verstevigen. Even als dat in Engeland het geval is, wil len 50 socialistische kandidaten voor de Rijnmondraad de komende weken dat persoonlijke contact met de kie- ers proberen te leggen door huis bezoeken af te leggen. Tot de kandi daten behoren leden van Eerste en Tweede Kamer, van de Provinciale Staten en gemeenteraden. Iedere kandidaat hoopt per avond aan een 30 kiezers zyn gezicht te laten zien. Prof. Vondeling acht de kans groot, dat met name de VVD en de CHU bij de Rijnmond-verkiezingen de t.v.-kwestie als strijdpunt gaan gebruiken. „Als dit gebeurt, moet het voor de Party van de Arbeid moge lijk zijn een grote overwinning te behalen op de gangmakers en lol broeken in de t.v.-kwestie", aldus prof. Vondeling. 9erije. 22.20 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Avondoverdenkii trio. 23.10 Mod. Evangelie in Esperanto. 3 april Jl.). 16.00 Vboi de zieken. 16.40 Onderweg, pro gr. v. oudere luisteraars. 17.00 Voor de Jeugd. 17.50 Overheids voorlichting: Aruba: Straks badplaats voor de New-Yorkers? Spr.: Wiiko A. G. M. Bergmans. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 19.00 Nws. In het kort. 19.01 Barend de Beer. 19 06 Weekjournaal voor gehoorgestoorden. 19.33 Engelse les (les 26 herh. en les 27). 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Piste, variété-progr 21.00 't Loopt toch weer. voordracht. 21.35 Een hond voor Harold (a dog for Harold). TV-film. 22.00 Vanavond in Nieuwspoort: Brandpunt-productie. NTS: 22.25-22.30 Tsjechisch danstheater Sluk. folklore uit Tsjecho-Slowakije. NTS: 21.15 De ti vijfde colonne, speelfilm. RKK: 22.15- 22.55 Licht instr. 22.40 Paulus achterna (7) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend) 8.50 Ochtendgymn. 9.00 De groenteman. 9.05 Oude miuz. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleu- heldsvoorlichtingVoor de landbouw. mble. 13.00 Nws. of gr.muz. 13.25 13.10 Meded.. Beursber. 13.30 Dansork 14.00 Voor de KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Ouverture: 11.00 Voor de vrouw muz. 11.50 Volaan. 12.00 Angelus. 12.03 Negro spiritual Norstad uil ontwapening Lauris Norstad, voormalig gealli eerd opperbevelhebber in Europa, heeft zaterdag een „bescheiden eer ste stap" voorgesteld op het gebied van de ontwapening, te beginnen met een inspectie te land en vanuit de lucht van een aantal landen. Norstad, die nu voorzitter is van de Atlantische Raad van de Ver- I enigde Staten en president van een j fiberglas fabriek, hield een rede tot een gehoor in de universiteit van Texas in Austin. Het zou niet de be- I doeling zyn strydkrachten in te krimpen of troepen terug te trekken. Zo'n begin zou kunnen worden ge maakt onafhankelyk van groter en meer ingewikkelde plannen," zo zei hy.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5