Oostenrijk keert zich tegen nazi-hoogleraar Strijd in een nieuwe Vietnam nu fase blijf jong,blijf fit: fiets De mens leeft al 1.750.000 jaar Noodlottige botsing Zandvoort: 2 doden LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 APRIL 1965 Rechts-extremistische elementen onder aanhang van Borodajkewycz (Van onze Weense correspondent) Vele Oostenrijkers "betreuren het dat het conflict tussen de oven- bare mening en de ex-nazi-professor Borodajkewycz tot tweemaal toe relletjes, opstootjes en mishandelingen ten gevolge heeft gehad. Nu dit geval eindelijk van de „straat" is verdwenen, blijkt het toch een groot voordeel te hebben gehad. De Oostenrijkers laten het na melijk niet meer toe dat hun land, hun geschiedenis en hun presta ties, op economisch, sociaal en cultureel terrein met een schouder ophalen als minderwaardig worden afgedaan en dat daarvoor in de plaats het „grote Duitsland" als voorbeeld wordt aangehaald. Zonder op de theoretische vraag in te gaan of professor Borodajkewycz terecht of ten onrechte een verschil maakt tussen de huidige Oostenrijk se staat en een Oostenrijkse natie, kan men toch wel zeggen dat het een typische nationaal-socialistische methode was en blijkbaar nog Oostenrijk omlaag te halen er verklaren, dat dit land in tegenstel ling met Duitsland niet levens vatbaar zou zijn, kortom dat Oos tenrijk alleen in verbinding met Duitsland recht van bestaan hebben. Van deze mentaliteit heeft de ge noemde professor duidelijk blyk ge geven, maar de openbare mening heeft hiertegen met de nodige kracht gereageerd: niet alleen op straat, maar ook in alle Oostenrijkse ge zinnen. Er blijkt duidelijk, dat zich niet meer minderwaardig voelt en trots is op wat na de oorlog is bereikt. Bovendien is gebleken, dat ten minste een gedeelte van de stu denten, die voor professor Borodaj kewycz demonstreerden, echte rad draaiers zijn geweest, tal van de rechts-extremistische elementen die hun kracht zochten in straatgevech ten met ploertendoders, ijzeren stan gen, boksringen en stinkbommen. Niet de grote groep van anti-nazis tische demonstranten en verzets strijders hebben de straat voor zich opgeëist, maar een kleine groep op geschroefde studenten, die door een hoogleraar waren misleid en die niets uit de geschiedenis hebben ge leerd. Doodslag Een van hen is zo hardhandig op getreden dat hij schuldig is aan doodslag. De student, Gunther Kti- mel heeft de spoorwegarbeider Kirchweger zo toegetakeld, dat het slachtoffer aan zijn verwondingen is Ka beldiefsta l opgelost Dankzij het profiel van een auto band heeft de Helmondse politie de daders weten op te sporen van de opzienbarende kabeldiefstal, die ver leden week in Helmond werd ge pleegd. Toen werd niet minder van 120 kilometer elektrische draad ter waarde van 22.000 gulden gestolen. Daardoor kwam de afwerking van 400 woningen in het gedrang. Er zijn drie arrestaties verricht. De daders zijn allen goede bekenden van de politie. Nieuw overleg in taxistaking (Van onze R'damse correspondent) Vanmiddag zijn de eigenaren of directeuren van taxibedrijven in Rotterdam opnieuw bijeengekomen met de afgevaardigden van de bon den van vervoerspersoneel. Nadat vrijdag ruim 200 chauffeurs op een vergadering van de „Nederlandse bond van vervoerspersoneel" (NVV) het akkoord met de werkgevers had den verworpen, proberen de partijen vandaag weer of er een weg uit de impasse is. Het invoeren van het inclusief-tarief alleen, waarbij de 15 procent op de taximeter zou worden gebracht, was de chauffeurs vrijdag overleden. Kürnel heeft zijn misdrijf toegegeven en nu blijkt tevens, dat hij een bracht geweldenaar is ge weest. Deze rechts-extremistische student is reeds in 1958 opgevallen, doordat hij met stinkbommen in het Weense gemeentehuis opereerde. Een jaar later trad hij op als terrorist tijdens een demonstratie voor Zuid- Tirol. In 1960 werd hij gearresteerd, omdat hij hakenkruisen op muren had gekladderd en in 1962 gooide hjj met handbommen, om tegen Ita lië en het Weense gemeentebestuur te demonstreren. Dergelijke hardleerse elementen behoren dus tot de verdedigers van professor Borodajkewycz die op een wenk van bovenaf voorlopig vakan tie heeft genomen. Zowel de officier van Justitie als de academische se naat zullen over zijn optreden en uitlatingen moeten oordelen. 'Het lijkt wel zeker dat deze hoogleraar zijn laatste college al heeft gegeven. In alle geval hebben alle Oosten rijkers vanochtend voor vijf minuten het werk stilgelegd om het slacht offer van deze nationaal-socialisti sche demonstratie te herdenken. Bo vendien zal op de dag van de begra fenis een stille protestmars worden gehouden. Weer aardbeving in Griekenland Een aardbeving heeft vanochtend het Griekse schiereiland Peloponne sus getroffen. Volgens de eerste be richten, die Athene bereikten, zouden tenminste zeventien personen om leven zijn gekomen en zeker 200 ge wond. Twee dorpen, Apiditsa en Ho- remi, zijn totaal verwoest. De politie deelde mee, dat in het centrale ge deelte van het schiereiland 200 ningen zijn beschadigd in meer dan twintig dorpen. Het epicentrum van de aardbeving lag 150 km ten zuiden van de Griekse hoofdstad, waar de schok heel licht werd gevoeld, nabij de plaats Megalo polis. Hier zouden nog vele slachtof fers onder de puinhopen liggen. D< aardbeving deed zich heel vroeg in d< ochtend voor, zodat velen in him slaap werden verrast en grote moeite hadden hun instortende huis tijdig te verlaten. In allerijl zijn medische ploegen, le vensmiddelen en tenten naar het ge troffen gebied gezonden. De Griekse ministers voor Volksgezondheid en Maatschappelijk Werk zijn per heli kopter naar Megalopolis gevlogen. Afgelopen woensdag werd het gebied van Patras, eveneens op de Pelopon nesus, al door een aardbeving getrof fen, waarbij vier personen om het le ven kwamen en meer dan 1000 hui zen werden verwoest. Vervolg van pag. 1 111 Drieëntwintig vliegtuigen van de Zuidvietnamese luchtmacht vijftig straaljagers van de Amerikanen hebben dit weekeinde brug gen in Noord-Vietnam gebombardeerd. Over de brug bij Ham Rong, waar de spoorweg en toevoerwegen werden vernietigd, kwa men de Amerikanen voor het eerst met de Migs in contact. In de mist De eerste keer, toen het erg mis- g was, „besprong" een viertal Migs Amerikaanse toestellen die voor de aanval rondcirkelden. Twee Ame rikaanse vliegtuigen werden getrof fen. De tweede keer vielen de Migs Amerikaanse toestellen lastig die het gebied verkenden. Zij vluchtaen ech ter toen zij door de Amerikanen tot gevecht werden uitgedaagd. De derde keer ten slotte bleven de Migs op veilige afstand. De Amerikanen hoten geen enkele Mig neer. Op de vraag waarom de snellere Ame rikaanse toestellen de Migs niet ach tervolgd hadden, antwoordde de luchtmachtbevelhebber, generaal Moore, dat de Amerikanen alleen tot taak hadden de brug te vernielen. Het was de eerste keer, dat brug gen het doelwit vormden van de ge combineerde Amerikaanse-Zuidviet- ese actie. Het betrof dit keer vi tale schakels in de be voorrad ingslij- ïn naar de guerrillastrijders. Hoeveel de Amerikaanse verliezen bij deze aanvallen precies bedragen, liet bekendgemaakt. In Saigon Gaston Dominici (87) overleden Gaston Dominici, die oude boer die indertijd ter dood veroordeeld werd op beschuldiging van moord op het Britse echtpaar Drummond en hun dochtertje in Lurs, is zondagmiddag op 87-jarige leeftijd in het zieken huis van Dinge overleden. Dominici, een boerderij bewoonde in de omgeving van de plaats waar de Drummonds kampeerden, kreeg in dertijd gratie met het oog op zijn ouderdom. werd van Amerikaanse zijde slechts gesproken van „een zeker aantal" Amcrikaans-Zuidvietnamese vliegtui gen. Om veiligheidsredenen zou men geen nadere mededelingen kunnen doen. Met name genoemd werd al leen het verloren gaan van twee Amerikaanse jachtbommenwerpers en van een Zuidvietnamees toestel. De drie piloten zijn daarbij vermoe delijk om het leven gekomen. Geen opschorting Gezaghebbende kringen in Wash ington hebben gisteren verklaard, dat president Johnson niet wil we ten van 'n opschorting van de lucht aanvallen op Noord-Vietnam, zoals dat dit weekeinde door de Canadese premier Pearson is voorgesteld. De president zou vasthouden aan zijn mening, dat de aanvallen op Noord- Vietnam moeten worden voortgezet, zolang Hanoi zich niet bereid ver klaart tot een politieke regeling van het geschil. Volgens Amerikaanse functio narissen zullen in de komende maanden verscheidene duizenden manschappen van de bevoorradings troepen naar Vietnam worden gezon den. Er zijn meer genietroepen en personeel voor de verbindingsdien sten nodig. Het gaat hier niet zozeer om een uitbreiding als wel om de doeltreffendheid van de Amerikaan se inspanning in Vietnam te vergro ten. Protest Meer dan 2500 protestante, rooms- katholieke en joodse geestelijken hebben in een open brief aan presi dent Johnson in de New York Times de Amerikaanse tactiek in Vietnam veroordeeld. Boven de adverten tie, die een volle pagina in beslag nam. stond: „Meneer de president, houd er in godsnaam mee op". De Vietcong heeft vanochtend op 16 km ten noorden van Saigon een aanslag gepleegd op een personen trein, als gevolg waarvan zeven per sonen werden gewond. De spoorlijn, de belangrijkste van Zuid-Vietnam, werd zwaar beschadigd Bovendien heeft de Vietcong op zeven plaatsen in Zuid-Vietnam bruggen in de lucht laten vliegen. De Amerikaanse veiligheidsdienst heeft gisteravond bij een hotel in Da Nang in Zuid-Vietnam een man aangehouden, die in een draagbare radio bijna twee kilo van een zeer explosief middel vervoerde. Hy be kende van plan te zyn geweest het hotel op te blazen, dat vaak door Amerikaanse militairen wordt be zocht. Tenminste drie mannen had den opdracht hetzelfde te doen, al dus de arrestant. Naby Da Nang ligt een grote Amerikaanse luchtba- Het is weer lente tijd om uw fiets weer eens helemaal in orde te maken. GELEERDEN STELLEN VAST Hoe oud is de mens? Een groep eminente antropologen en geleer den op aanverwant terrein is gis teren na een driedaagse confe rentie over de oorsprong van de mens tot de conclusie gekomen, dat hij al 1.750.000 jaar geleden leefde. De geleerden bereikten echter geen overeeenstemming over de vraag hoe de evolutie sindsdien verlopen was. De conferentie, ge organiseerd door de universiteit van Chicago, werd bijgewoond door 300 antropologen, zoölogen, genetici en biologen. De vóorlopige ouderdom van ens werd vastgesteld door de gelijk tijdige ontdekking, nu ruim twee jaar geleden, van beenderen en primitieve stenen gereedschappen in de Olduvia- kloof in Tangajika. Met behulp 'erschillende methoden is de ouder dom van de gereedschappen en been deren bepaald op 1.750.000 jaar is ouder dan welke andere ont dekkingen ook. Amsterdamse getuigen tegen Lucas De officier van Justitie in Frank fort overweegt twee Amsterdamse dames op te roepen als getuigen in het proces tegen dr. Lucas en andere kampbeulen. Het betreft hier ouw Celine van der Hoek-De Vries Rosa Corper-Bik. Zij hebben de afgelopen week op sn persconferentie, waar de Am sterdammer De la Penha vertelde zijn belevenissen tijdens het proces-Lucas, gezegd, zowel dr. Lu- als diens collega Kamparts Men- gele herhaaldelijk bezig te hebben gezien met de selectie van gevange voor de gaskamers. Het verslag deze persconferentie verscheen ondermeer ijj het Duitse anti-fascis tische blad „Die Tat" en dit trok de aandacht van de officier van Justitie in Frankfort. Een autobotsing heeft gisteravond omstreeks half twaalf in Zandvoort het leven gekost aan twee jonge mensen. Met een geweldige klap vloog in de bocht van de Zandvoortse laan een auto, bestuurd door de 26-jarige J. F. Spliethoff nadat hy de macht over het stuur had verloren, tegen een uit de richting Haarlem komende personenauto, die werd bestuurd door de 31- jarige chauffeur-monteur G. Vollebregt uit Amsterdam. De laatste auto werd volkomen in elkaar geschoven, waarby de bestuurder onmiddeliyk de dood vond. De heer Spliethoff, wiens wagen eveneens een wrak werd, over leed enkele minuten later i zijn Bij een verkeersongeluk op Rijks weg 9 onder Uitgeest is zaterdag morgen de 40-jarige PTT-ambtenaar f. Dillissen uit Haarlem om het leven gekomen. Een andere PTT- ambtenaar werd ernstig gewond. Zij zaten in een bestelauto, die in dichte mist van achteren werd aangereden door een vrachtauto met aanhanger. Deze laatste schoot vervolgens door de middenberm en kwam op de MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND wv Drukte op dam De donderdag ge- niet voldoende. Met algemene srem j ^|^|^"eè?gesSmuwmSu?velimd men eisten zij een weekloon van 140 heeft gisteren veel bezoekers getrok- gulden, bruto plus 10 pet. van het ken. De stroom auto's was van Goeree de taxichauf- P" .groter dan van schouwen-™"',,»,,- opgereden bedrag 1 feurs. De chauffeurs spraken zich unaniem uit voor het doorzetten van de staking. Ook dit weekeinde reden er dus geen taxi's in Rotterdam. De vraag is hoe lang deze toestand nog kan duren. De chauffeurs worden bij deze actie niet door de bonden ge steund en staken geheel op eigen kosten. Russisch bezoek aan Polen Een aantal Russisch epartij- en regeringsfunctionarissen is in War schau aangekomen voor een bezoek aan Polen. Van de delegatie maken onder meer deel uit eerste partijse cretaris Brezjnew, premier Kosigin en minister van Buitenlandse Zaken Gromiko. zy zullen tydens het be zoek een nieuw verdrag voor vriend schap en samenwerking onderteke nen. Van de Russische delegatie maakt ook maarschalk Krilow, het hoofd van de Russische strategische raket- strydkrachten, deel uit. Deze neemt een sleutelpositie in by de stryd- krachten van de landen van het ver drag van Warschau. Normaal verge zelt hy de Russische leiders niet by hun bezoeken aan het buitenland. Waarnemers zien in zyn tegenwoor digheid een aanwyzing dat de Rus- se.» nog eens de nadruk willen leg gen op hun vastbeslotenheid, de grenzen van het Oosteuropese blok te waarborgen. Op sommige i begon reeds rijen jonge i Hierdoor hoopt ben gemaakt ar pendiefstallen. Het oude vossenpaar verschalken, einde te heb- lange reeks klp- Sigaretten in hei Een politieman, die brand wilde voorkomen, is er min of meer de oorzaak van, dat gister middag In Venlo langs de Duitse grens enkele hectaren fraai recreatiegebied zwartblakerden. Ondanks de droogte en het grote brandgevaar, rookten diverse persoi l~~' hei. De politieman •erbaliseerde iedereen die derende kregi dit in de gaten niet de kans wilden lopen bekeuring te krijgen, wierpen hun i of sigaar ijlings weg in c droge hei. Het gevolg was dat ei- e dig enkele brandjes ontstonden.. Fataal vuurtje Enkele opslaglood- de hallen hadden Varsseveld zijn zaterdagmiddag door brand verwoest. Oorzaak van de brand was een vuurtje, dat enkele kin deren bij één jnjj bezittingen kwijtgeraakt. de enige duizenden guldens. naar olie en/of g te). Men ls tha opbouw van de beplanting Noordwljk woedde, brand, die langs het rijwielpad breidde zich z( snel uit" dat de hulp van de Bloemen- daalse brandweer en gelegerde militairen i geroepen. 544.000.000 letters In 60 Jaar tijd heeft de heer B. Neuman (73) uit Schoonhoven naar schatting 544.000.000 letters gezet. De zetter vierde zaterdag zijn 60-Jarig Jubileum bij drukkerij buitenlandse Haarlem worden ln- BUITENLAND Parade in Boedapest Hongarije heeft gisteren de 20-ste verjaardag van zijn bevrijding gevierd met een parade, tijdens welke nieuwe Russische raket ten. supersonische vliegtuigen en an dere militaire uitrustingen werden ge- - jse le- toond. Eenheden gcr, de luchtmacht trokken langs premier Janos Kadar afgevaardigden vJi het Hongaarse le- n de Do podium communlsche 0verscheidene landen de parade gadesloegen. De belangrijkste gast was de Russische president Anas- tas Mlkojan. Ruim 48 miljoén Fransen De Franse bevolking was per 1 Januari 48.492.700, aldus deelt het Nationale Bureau voor de statistiek mee. In 1964 waren er 358.300 geboorten meer dan sterfgeval len. Nieuwe Zweedse jager De Saab- fabrlek in Zweden gaat een hyper moderne aanvalsstraal de voorkeur gegeven boven felachtlg of de luchtmacht zoveel i Ford-sticliting helpt negers De Ford-stichting heeft bekendgemaakt, dat zij 1.1 miljoen dollar beschikbaar heeft gesteld voor vier programma,s die erop gericht zijn meer negers te krij gen voor een loopbaan in de handel. Onderzoekingen hadden aangetoond, dat er voor 200.000 betrekkingen slecht 45.000 negers de omstandigheid dat negers op mld- zyn verdronken. De opva renden van de veerboot keerden terug naar Mansoera na op de andere oever van de rivier een feest te hebben bij gewoond waar dansende derwisjen op- Gezellig concert Vier jongelui lie pen steekwonden op. een werd tot bloedens toe tegen het hoofd geschopt en een politieman werd mishandeld nadat vrijdag in San Francisco de Brit se beatgroup The Animals was opge treden. Mobiele politiebrigades met po pen jonge bezoekers op s Strijd opgegeven Zes Kongolezen, die zeggen vooraanstaande leden van het in Brazzaville gevestigde Kongo lese „Nationale bevrijdingscomité" te zijn, hebben zaterdag op een perscon ferentie in de Kongolese ambassade in Lagos gezegd, de strijd tegen de re- gerlng-Tsjombe te hebben opgegeven. AlgerUe joslavisch i zijn echtgenote. president Ben Bella. verwondingen. andere rybaan in botsing met een personenauto, die ernstig werd be schadigd. De twee inzittenden van deze auto, inwoners van Zuid-Schar- woude, werden vry ernstig gewond. De bestelauto werd nog een tweede keer aangereden, ditmaal door een personenauto. In Zwartsluis is zaterdag het vier jarige dochtertje van de familie R. Nyenhuis door een autobus aange reden en zo ernstig gewond dat het later ls overleden. 9 In de afgelopen nacht is vracht wagenchauffeur L. Reitsma uit Assen by een verkeersongeval ln Smilde om het leven gekomen. Hy stopte met zyn vrachtwagen op de Rijksweg om zUn bijryder mee te nemen. Op het moment, dat de heer Reitsma uit de kabfoie stapte werd hij aangereden door een passerende bestelauto. 6 De 28-jarige mevrouw Verhoef- van der Linden in IJsselstein is zaterdagnacht omgekomen, toen de auto waarin zy en haar echtgenoot zaten, in de gemeente IJsselstein in een sloot was terechtgekomen. Er was daar op dat ogenblik een dichte mist. De man kon tijdig uit de auto komen, maar hy slaagde er niet in zijn vrouw te redden. In het Julianaziekenhuis in Apel doorn is gisteren aan de verwondin gen, die hy zaterdag by een auto ongeval had opgelopen, overleden de 38-jarige heer D. Hoiting uit Naar- den. Hy was, toen hij met zijn auto uit een uitrit kwam, in botsing ge komen met een vrachtauto. Na afloop van een voetbahved- stryd is gistermiddag in zyn woon plaats Finsterwolde de 68-jarige ge huwde E. Jager uit Westerlee by een ongeval om het leven gekomen. De man reed met zijn bromfiets achter een vriend, die ook een bromfiets bereed en kwam bij een kruispunt in botsing- met de ander, toen deze afremde. De heer Jager overleed ter plaatse. Een naar schatting 60-jarige bromfietser is in Meteren op slag gedood, toen hy met de brommer Ryksweg 15 overstak. Hij passeerde een auto, die voor de kruising stond te wachten en reed onder een net op de voorrangsweg passerende auto. Daar de man geen enkel papier by zich heeft, tast men omtrent de identiteit volkomen in het duister. De meeste antropologen achten de man een wezen, dat van zyn mens achtige voorouders evoluëerde toen hy leerde primitieve gereedschappen te maken. De conferentie bleek het on over de evolutionaire gebeurtenissen van de laatste twee miljoen jaar. Van 25 miljoen en 14 miljoen jaar gele den zyn beenderen gevonden wezens, die meer van mensen dan van apen weghebben. Van die periode tot twee miljoen jaar geleden bestaat er echter een enorme hiaat in de kennis van de mens. Evolutie Op de conferentie werden tanden en beenderen getoond, waaruit zou kunnen blyken, dat op de plaats van de Olduviakloof ongeveer een miljoen jaar geleden drie volkomen verschil lende mensachtige wezens geleefd moeten hebben. Een van die mensensoorten stierf uit, zo werd door een der geleerden betoogd, en de beide anderen evolu eerden tot de mens na een zege in de revolutionaire worsteling om het voortbestaan. Tegenstanders van deze stelling betoogden echter, dat de derde soort in werkelykheid een naderhand ge ëvolueerde vorm van de beide ande ren was. Zy stellen zich op het stand punt, dat een miljoen jaar geleden slechts twee types mensachtigen be stonden en dat één van die soorten langzaam uitstierf, terwyl de andere ongeveer 500.000 jaar geleden tot een mens evoluëerde en tenslotte de homo sapiens of de moderne mens werd. Bevrijding vai Arnhem herdacl De Engelsman Bill Jolllys uit Plum ton by Preston (Lancasl vergezeld van zyn echtgenote, hoorde tot de gasten, die zaten middag in het Rembrandttheate Arnhem de herdenking van twi jaar geleden, hebben bygewoond, liys, thans tegen de 60 en tuin van beroep, was de eerste Brit, die zwaar gehavende en geëvacue Arnhem, binnentrok. Voor het kwam hy er nu weer. Hy was tot nen bewogen, toen hy oP het the* podium enkele woorden zei tot de aanwezigen. Ds K. M. R. van der Beek zei, men in deze Engelsman alle mai wilde huldigen, die zich destyds de bevryding van stad en land in ten. Hy bood de heer Jolliys een l over Nederland en de Hoge Ve! aan. In mevrouw Jolliy huldigde alle vrouwen van de bevryders, zich vele opofferingen moesten troosten. Zij kreeg bloemen. De menkomst, waarin de films thuiskomst" en „De overval" wei vertoond, werd ingeleid door de 1 gemeester van Arnhem de heer C Matser. Weer buitenlanden teruggestuurd Twintig Portugezen, 30 Spanjt ;n en 7 Marokkanen die in ons L wilden komen werken, zyn gis middag in Roosendaal door dous autoriteiten uit een internatioi trein verwyderd. Aangezien zy in het bezit waren van een werlo gunning, mochten zy ons land 1 binnenkomen. Enkele dagen gele moesten op dezelfde wyze 190 Poi gezen rechtsomkeert maken. eidóe CïQcfendci Wim Sonneveid. 8 uur n.m. DINSDAG Acad. Ziekenhuis: VJ.R.O. Spr. prof. dr. P. Muntendam over „Wereldgezond heidsorganisatie en ziektebestrijding - Hogewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. A. Verkuil. 8 u. nm. Langebrug 62: Installatie school hoofd J. B. Volkers. 8 uur n.m. N. C. Reis Ver. Excursie naar Van Nelle. Vertrek station. 8.30 uur vm. Rest. Van "der Heijden: Ned. Insti tuut van register-lngenieurs. Jaarver gadering en lezing over aardgas. 8 uur Schouwburg: K. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Mode show Ned. Ver. van Huisvrouwen. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek .b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nm. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- w\Jk. 7.30-10 uur nm. Gerecht 10: Lezing prof. Welnreb iet de bybel als schepping. 8 u. nm. Het Kraaienest (Janvossensteeg 17) Opening Stichting R.-K. Vormingswerk Stichting Vorming Werkende Jeugd. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 u. n.m. Stadsgehoorzaal: Ultv. Chr. Gymnas- tlekver. D.O.S. 7.30 uur nm. Willem de Zwijgerlaan 106: Bahaï- gespreksavond. 8 uur nm. Singel 70: Opening „De Haard- 9-12 schoten Jeugdgebouw de Ledenverg. Coöp. Raiffelsen- bank. 8 uur nm. logewoerd 175: Dlenstvergadering Jehovah's getuigen. 7,25 uur nm. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) VRIJDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19)Leden, vergadering „De Natuurvriend". 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Schouwburg: K en O. Avond met bijbelstudie: 11-12 1 Bezichtiging gebouw door Kon. Ned. urhistorische Ver. 2.30 uur nm. houwburg: K. en O. Avond met lkshuls: Jubileumconcert Jeugd Kamerorkest. 8 uur n.m. Hogewoerd •an Jehovah's im. Openbare lezing. 2.45 yeenschuiu dagen. 10.30 TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van g aches door Henri Plaat. Geopi maandag t/m vrijdag van 9 uur vn 5 uur n.m. (tot 22 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zo 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan) Papengracht 6a: Tentoonstelling I terij Zaalberg. Geopend 9-6 uur; ma dag 2-6 uur (t/m 6 april). De Ruif (Janvossensteeg 59): Ex sltie Theo Ros (tot 1 mei). Rijksmuseum voor Volkenfcui (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: 'a i dags 13-17 uur. Oudheden: Dt ïyks 10-5 1 Rijksmuseum der natuurwetenschappenDag. i zond. 1-5 i de geschied! nscnan zond. 1-4 i BIOSCOPEN Trianon: „La Ronde". 18 Jr. Dag. 5 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 9.15 uur. Luxor: „De held van het lunapa.' A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Stormloop zonder genade". Dag. 2.30. 7 4.45, 7 9.15 i i 9.15 zond. 2 de derde"). 18 Jr. Dag. 2.30, H11 4J i, 7 en S de Diablo". 14 woensdagmiddag 2.30" schrik der Sloux". Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende gevalli Centraal Apotheek, Breestraat 74, 20552. Apotheek R. van Breest Small! burg te Leiderdorp ls geopend. B(| geen gehoor van ow hnlsarft specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew. 12 Den Helder mist 8 Ypenburg mist 10 Vllssingen regen 9 Eelde mist 15 De Bilt mist 12 Twente mist 17 Eindhoven mist 15 Zuid-Llmb. zwaar bew. 17 Helsinki geh. bew. 2 Stockholm zwaar bew. 12 Oslo mist 13 Kopenhage) licht bew. 10 Aberdeen licht bew. 15 Londen mist 12 Brussel regen 15 Luxemburg zwaar bew. 16 Parys regen 14 Bordeaux regen 15 Grenoble zwaar bew. 23 Nice zwaar bew. 15 Beriyn zwaar bew Frankfort regen München onbewolkt Zürich mist 18 Genève onbewolkt 20 Locarno zwaar bew. 19 Wenen half bew. 20 Innsbruck onbewolkt 20 Belgrado licht bew. 22 Mallorca regen r bew. 18 10

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2