LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 APRIL 1965 DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL |||Ri»""-aa||| <2>e tweecle oorbel Oorspronkelijk verhaal door Hans Martineit blllWMMllllI „Ach, mijnheer Van Akkeren, wat (jt me dat nou. Ik heb u de thee ét gebracht en daardoor heeft u al tijd op een droogje gezeten. Die mis van u zal ook wel hebben lacht: wat een kale boel. Maar dacht, dat u wel zou bellen, wan- sr u voor twee thee wou hebben, e, hoor, er kwam geen seintje van Zeker iets zakelijks, zei ik bij self. Heb ik gelijk?" Ja, nee," zei hij gemelijk. Om ïaf te zijn, vroeg hl) onnaden- nd: „En hoe gaat het met uw osje? Komt hij al gauw thuis?r' ja, gelukkig, het gaat goed. Ik ben toch zo blij m. Eventjes moet ik ie snoezige tekeningetjes laten zien de engel ln zijn bedje voor me ft gemaakt. vanmiddag uit het zie ihuis meegebracht. Het lijken wel te schilderstukjes. Waar halen ze vandaan, waag je Je af". tegenzin liet hij zich meetro- Het was op zijn minst onver- haar nu teleur te stellen, benauwdheid had Je hospita's hard nodig. En dan kon je niet poeslief worden. Allee dus, Met geveinsde belangstelling hl) zich over de kleurige krab- Zo dadelijk zou ze op haar rèlingsthema komen: kinderen van {enwoordig: kinderen in haar tijd. i dan moest hij maar zien hoe hl) »t fatsoen wegkwam. .Alleraardigst zijn ze. En zo'n peu- }nog"! ?an Akkeren overhandigde haar vellen. Daarbij viel zijn blik op essers Napoleon, dat tussen haar aiwerk op tafel lag. Ietwat ver- it keek hij van het boek naar ar en van haar naar het boek. Jljn verwonderde blik legde ze ver- ird uit. sjGunst mijnheer Van Akkeren, u ft ook wel denken. Neem me asje- niet kwalijk. Het is me totaal or het hoofd gegaan. Mijnheer fman heeft het al een poosje ge en teruggebracht. Ik had het er- jgis weggeborgen en u weet hoe dat at, dan ben je het kwijt. Zo even S ik het weer tegengekomen en fa had ik het klaargelegd om het H de thee naar u toe te brengen. lar door die vreemde meneer ;0, het hindert helemaal niet", on- brak hij haar woordenstroom. m hij met zijn boek onder de -'•i de kamer wilde verlaten, raakte ■pas recht op dreef met haar ge renteer. po iets gebeurt me nou toch Ét niet waar? Maar er was aan- !ing toe. Zal ik u nou eens precies tellen hoe het gegaan is? Het was die vreselijke zaterdagmiddag, q Koosje hals over kop naar het tenhuis moest. Mijn hoofd liep dat begrijpt u. En laat me daar i net ook nog meneer Lom an ko- q aanzetten. Later dacht ik nog sen alle opwindingen door, dat hij boek best zelf op uw kamer had men leggen, vooral, omdat hij bo- i een heel poosje bij u binnen was. k, waaraan een mens in zo'n si- ,tie niet allemaal denkt, hè?" kdrie van Akkeren knikte haar af- sig toe, mompelde nog eens, dat niet erg was en verliet peinzend kamer. Vanneer mevrouw Moorman niet .it die vreselijke zaterdag had ge- and, was bij Van Akkeren beslist ts ongewoons opgekomen. Het was Vies dezelfde zaterdag die hem la- in zulk een onaangename relatie t inspecteur Beels had gebracht, n zijn kamer, die hem vandaag [onder triest voorkwam, Ijsbeerde /zenuwachtig op en neer. Als een p schoot hem door het hoofd: de Bf, die ellendige brief die hij om loorgrondelijke redenen nog altijd t had vernietigd. Daar konden de Kitste ongelukken van komen. )p die bewuste zaterdagochtend had hij Nels brief ontvangen. En precies die middag was Dick Lom an in zijn kamer geweest. Door de on nozele opmerking van zijn hospita had hij dit nu pas vernomen. Als Dick die brief eens zou hebben ge vonden? Uitgesloten. Ik draaf door, overwoog hij. Zou hij dan tegen over hem hebben kunnen zwijgen, hij, Dick Loman, die indertijd het grootste aandeel in deze tragedie te verwerken had gehad? Kom, laat ik nou niet dramatisch worden, ver maande hij zichzelf. Liever met een koel hoofd alle nieuwe mogelijkheden die zich voordoen, onder de loep ne men. Om te beginnen, eerst even rustig naar de brief te zoeken. Van Akkeren woelde tussen de pa perassen op zijn schrijftafel en wierp een blik in de laden. Geen brief. Hij herinnerde zich opeens, dat hij hem hier onder geen beding zou hebben gelaten. Hij bladerde het boek op zijn nachttafeltje door, merkte dat hij er pas aan was begonnen en meteen schoot hem te binnen, dathfj de fatale brief zeker in het vorige boek had laten liggen. 'Hij greep naar de Faulkner op de boeken plank en, daar lag hij tussen de bladzijden van „Intruder in the Dusk." Er viel een pak van zijn hart. Ner veus streek hij over zijn donkerbruin haar, vouwde het velletje open en ging in een gemakkelijke stoel zit ten. Nee, de inhoud was allerminst geschikt om zijn positie plezieriger te maken. Vooral na het onderhoud van vandaag zou inspecteur Beels zich in zijn vermoedens nog meer gesterkt voelen. Opnieuw gingen zijn gedachten naar Dick Loman terug. Dat hij al leen in zijn kamer was geweest, kwam wel meer voor. Dat was op zichzelf niets bijzonders. Gesteld nu, dat Dick die brief had gevonden, wat zou bij hem dan de overhand hebben. Adriaan van Akkeren vond, dat er van alles in stak. Misschien was de- nieuwste verwikkeling voor hem nog wel een meevaller. Een duivelse gedachte boorde zich vast in zijn brein. Wanneer hij deze brief eens Beels in handen speelde met de op merking, dat Dick Loman op de za terdagmiddag, voorafgaande aan de avond van het misdrijf, alleen in zijn kamer was geweest? Mogelijk, dat de inspecteur hem dan liet schie ten en met Ijver het nieuwe spoor begon te volgen? Hoe zou dat zijn? Plotseling sloeg hij zichzelf voor het hoofd. Wat een imbiciel was hij toch. Had hij niet zelf Dick Loman het mooiste alibi aan de hand gedaan? Dat kon hij achteraf bezwaarlijk te niet doen. Of wacht, daar zat mis schien juist nog meer in. Natuurlijk mocht hij geen nieuwe stommitei ten begaan. Geduld, hij moest dit plan eerst beter uitwerken. Waar zou Loman die avond werkelijk zijn geweest? Hij had hem er niet naar gevraagd. Om te beginnen moest hij dit zien te achterhalen. En dat kon hfj nergens beter doen dan bij Dick zelf. Langzaam stond Van Akkeren op, borg de brief als een kleinood in zijn portefeuille. Misschien is de idee dat ik hem nog eens zou kunnen ge bruiken, al had ik er tot zo even nog geen voorstelling van, wel de onbe wuste reden waarom ik hem niet heb verbrand. Op zijn gezicht verscheen een geniepig lachje. Hij pakte hoed en jas en verliet de kamer. Ergens zou hij Dick Loman wel opduikelen. Adrie van Akkeren trof het. Hfj vond Dick Loman in zijn kamer, druk bezig met het ontwerpen van een affiche. Rondom lagen bonte vel len te drogen en de hele werktafel maakte een fleurige indruk. Hij keek op, toen Van Akkeren binnentrad en wuifde hem naderbij, terwijl hij een stoel voor hem leegmaakte. (Wordt vervolgd) Man neergestoken bij vechtpartij In de Poelestraat in Groningen is zaterdagnacht een man neergestoken tijdens een vechtpartij tussen een groepje van vijf inwoners van Veen dam, dat in Groningen uit was ge weest en twee echtparen uit Gronin gen. Er was ruzie ontstaan, nadat één van de V eendammers een niet al te fraaie opmerking had gemaakt over één van de vrouwen van het andere groepje. De ruzie liep uit op een al gemene vechtpartij. Op een gegeven moment trok een 35-jarige dakbedek- ker uit Groningen een scherp voor werp uit zijn zak, waarschijnlijk een briefopener die overigens tot dus ver nog niet is teruggevonden en stak een 23-jarige plaatwerker uit Veendam ermee in de rug. Het slacht, offer werd ernstig gewond onder ln de rug ter hoogte van de nieren. De man verloor veel bloed, maar wist nog op eigen gelegenheid naar het politiebureau te gaan. Daarz akte hij in elkaar. Onmiddellijk werd hij over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis. Zijn toestand was gisteren kritiek. De dader kon drie kwartier later in zijn woning in de buurt van de Poelestraat worden gearresteerd. Hij heeft bekend gestoken te hebben en is ingesloten, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. De man zal aan de officier van Justitie worden voorgeleid. BANKBILJETTEN TUSSEN OUD PAPIER By de strokartonfabriek Free ei in Oude Pekela heeft eed arbeider tussen balen oud papier zestien bank biljetten gevonden van f 100,— en twee van f 25,—. Het geld is- in de kluis van de fabriek opgeborgen. De verliezer heeft zich nog niet gemeld. Nieuwe regeling voor studenten in Spanje Het kabinet in Madrid heeft een nieuwe regeling voor de Spaanse stu dentenvereniging goedgekeurd welke ln het volgende academische jaar, dat in oktober begint, van kracht wordt. Bijzonderheden werden niet bekendgemaakt. In welingelichte kringen verklaar de men, dat de regeling rekening houdt met de eisen der studenten die een democratische verkiezing van alle verenigingsbestuurders wensen. Op het ogenblik worden alleen de lagere bestuurders van de (door de regenng gesteunde) studentenvereni ging gekozen. De hogere woorden door de regering benoemd. Volgens genoemde kringen zullen alle bestuurders in het vervolg wor den gekozen maar er zal bovendien door de staat een commissaris, waar schijnlijk een hoogleraar, worden benoemd die alle administratieve pro blemen zal behandelen. De Studen ten zullen zich met academische kwesties bezighouden. De politie in Lissabon heeft de ongeveer zestig studenten, vrijgelaten die donderdag waren gearresteerd bij een razzia in de universiteitsgebou wen. Van alle gearresteerden werd echter het hoofdhaar afgeschoren. Medestudenten hebben verklaard dat de kaalgeschoren studenten de colle ges weer hebben bijgewoond. Inmiddels hebben zestig studen tenleiders die eerder dit jaar werden gearresteerd en nog worden vastge houden, een clandestien commu- niaué uitgegeven, waarin de regering wordt beschuldigd van „fascistische onderdrukking en onmenselijke mar telingen". Arti-medaille 1965 voor A. P. van Mever Zaterdagmiddag is ter gelegenheid van de opening van de voorjaars salon van de Maatschappij „Arti et Amicitiae" in Amsterdam in het ge bouw van de Maatschappij de Arti- medaille 1965 uitgereikt aan de 65- Jarlge kunstschilder A. P. van Mever uit Heiloo. PANDA EN DE DRUMDRUMS 25—53. Meneer Edelstein was helemaal niet blijdat Pat en Panda de drumdrums hadden meegebracht. „Sufferds!" riep hij. Jullie verknoeien ook alles! Die ontvoe ring was juist zo'n mooie reclame voor de drumdrums; de kranten staan er vol van! Straks komen persfotografen om vast te leggen, hoe wanhopig ik ben!" „Maar u hoeft toch niet meer wanhopig te zijn?" zei Panda. „Ze zijn terecht!" De manager haalde even diep adem. „Luister", zei hij met gedwongen kalmte. Als de persmensen de drumdrums hier aantreffen, zullen ze denken dat de hele ont voering een reclamestunt was. En als de fans horen, dat ze zich voor niets ongerust hebben gemaakt, zullen ze razend zijn". ,JDaar komen de fotografen al", zei Joris, die bij het raam stond. „Ik zou de knapen maar gauw verbergen, als ik u was!" „Jaja! Verbergen!" riep de manager, zenuwachtig rondkijkend, „Maar waar? In de kast maar vlug!" Hij greep de oververmoeide drumdrums, die op de grond ln slaap waren gesukkeld, en sloot ze op in het meubel. Dat was maar net op tijd, want het volgende ogenblik kwamen de pers fotografen binnen. „Zeker nog niets van de drumdrums gehoord, hè?" riepen zij. „Dat is u wel aan te zien, meneer Edelstein. Tjonge jongewat ziet u er ontredderd uit. Dat zal een mooi gevoelig plaatje wor den: de ongeruste manager vraagt zich af. waar de drumdrums zijn!" En gretig fotografeerden zij hem, terwijl hij trillend tegen de kastdeur leunde RECHTER TIE EN „DE DODE BRUID" door Robert van Gulïlc r OM U UIT Tc NODIGEN IN DE HAL EEN N HEILDRONK OP HET JONGE V PAAR TE DRINKEN... J DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KRAMMETJE FOK 182. Opgenomen door de grote hoorn van de enorme gram mofoon dook Brammet je Fok een duizelingwekkende diepte in. Hij draaide honderden malen rond, wist niet meer van tijd of uur. Slechts één ding kon hij in gedachten nog vasthouden: Arme Karo. Arme Tutu. Hoe zou het nou met ze zijn? Zal ik ze ooit nog terugzien?" De scheepskat en de papegaai waren op dezelfde manier in de diepte geduikeld, nadat ze door de wonderlijke muziek in de hoorn waren gelokt. Tutu was erheen gevlogen, en dus ook als eerste naar binnen gegaan. Nu bereikte hij als eerste weer vaste bodem met een smak, die hem even deed suizebollen. Lang duurde het niet of door een opening in een witte muur kwam Karo de Kat te voorschijn en ook hij had even tijd nodig om van de emoties te bekomen. Daardoor zagen ze geen van beiden, dat het wel een heel eigenaardige muur was. waardoor ze naar buiten waren gekomen

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21