drugabel belangstelling voor (expositie in nieuwkoop „johannes passion" in hillegom onder cor kool kunst Festival in Apeldooms schouwburg DERDEKLASSERS Alplien-lmo eindigt met twintig spelers Groeneweg wint in Helmond Boatrace _<richt 1 maart 1860 Maandag 5 april 1965 Zesde blad no. 31534 auspiciën van het Kunstgenootschap ,,'t Regthuys" in vkoop werd. een tentoonstelling van kunstwerken geopend in ude Raadhuisdie de veelzijdigheid van de door dit genoot- georganiseerde expositie's accentueerde, de officiële opening, waarvoor zeer grote belangstelling van ygden bestond, richtte de voorzitter van het genootschap dr. Bremer die een bijzonder welkomstwoord richtte tot burge rt A. H. van Montfoort en zijn echtgenote, die voor de eerste mbij de opening van een expositie van 't Regthuis van zijn zeer mrdeerde belangstelling blijk gaf. ■fficiële opening werd verricht Ajjs Kording, die het een expo- van de „Haagse Jon- waarvan twee inmiddels de 60 ipasseerd maar die deze „ere- ;eer op prijs stelden. Hij kende Ier exposerende t.w. v. d. Berg ith al heel lang en putte uit de tering van ruim 40 jaar geleden ij voor het eerst kennis maakte d. Berg. De heer Kording e de plaats van de expositie Invol omdat er zoveel verband it tussen de schilders van de [p School en Nieuwkoop, waar ■rs rond de eeuwwisseling him lie kozen. 3i der werken van de beeld- ~tr Frank Letterie „De (Foto Leldsch Dagblad) Beeldhouwer iiobs van den Hof in Arnhem overleden Gijs Jacobs van |>f is gisteren in een ziekenhuis tfiem overleden. ts van den Hof was op 24 11889 in Arnhem geboren. Op Re leeftijd ging hij in Aifister- een patroon werken in de ifcuwerswerkplaats. Hij volgde tijd tevens de beeldhouwers- van Klaas van Leeuwen. Raedecker heeft hij een S in Amsterdam een atelier In 1911 ging hij naar Diissel- i:n Keulen en anderhalf jaar iaar Berlijn. Jm 1914 tot 1918 in militaire j te zijn geweest, ging hij als '«ldhouwer werken in zijn ge- ^ad. Ook werd hij leraar aan r®stacademie „kimstoefening". bekleedde hij tot zijn in 1954. (leeft gewerkt aan de schouw man Arnhem en schiep verder jet monument voor de Gele 1 en het herdenkingsmonument I geboortestad. leerlingen behoren Leo John Grosmann, Fri Heil, Jo an Zweden, Nel Klaassen en tn. a jrotesttocht tegen )e Plaatsbekleder"' dan 1000 r.-k. jongeren heb- teravcmd in Pesaro (Italië) ^lle tocht gehouden uit protest jjde opvoering van „Der Stell- fer" van Rolf Hochhuth. Stoet trok voorbij het Rossini- r terwijl het stuk werd opge- Er deden zich geen incidenten De heer Kording beschreef Arnold Smith als een bijzonder begaafd por tretschilder. De bewijzen daarvan zijn zowel op de beneden- als op de bo venverdieping van het Oude Raad huis aanwezig. De kunst van het por tretschilderen is heel moeilijk want de kunstenaar moet tevens psyche van zijn object tot uiting kunnen brengen en hierin is Smith bijzonder goed geslaagd. Jos v. d. Berg noemde hij een klei ne man met grote gaven die zo heel duidelijk bewogenheid in zijn werk, de tentoongestelde etsen, weet te brengen. Temeer omdat de etstech niek zo moeilijk is, is het trefzekere werk van v. d. Berg zo bijzonder te waarderen. Frank Letterie die de beeldhouw kunst exposeerde is een van de jon gere kunstenaars, die Kording niet kende, maar wat hij ervan gezien heeft is stellig van zodanig gehalte, dat het vertrouwen gewettigd is, dat men nog veel van hem zal horen. Smith's schilderijen trokken terecht de aandacht. Zijn portretten getui- De burgemeester van Nieuw koop. de heer Van Montfoort en zijn echtgenote woonden zater dagmiddag de opening bij van de expositie in het Oude Regthuys in Nieuwkoop. Op de foto op de voorgrond van links naar rechts bestuurslid De Graaf, de kunst schilder Rol, Van der Harst, burgemeester Van Montfoort. mevrouw Van Montfoort en dokter Van der Wiele. (Foto Leidsch Dagblad! gen van zijn trefzekere kunst. Vooral zijn sferisch gemaakte „Kuise Su sanna" trok veler bewondering. Maar ook zijn stillevens en bloemen zijn treffend en kleurrijk. De etsen op de bovenverdieping die v d. Berg tentoonstelt zijn eveneens getuigenissen van werkelijkheidszin in zwart en wit. Opvallend is de gro te verscheidenheid van zijn onder werpen. Van het beeldhouwwerk van Lette rie trok voornamelijk zijn monumen tale werk „De IJzergieter" veler aan dacht. Maar ook het kleine werk van deze jonge kunstenaar was in ruime mate aanwezig. Er is ook van hem een tiental bijzonder fraaie bronzen penningen. Een heel fraaie beeld „St.-Maarten en „De Melkrijder" be heersten als het het ware het ten toongestelde en getuigt van de adel en de monumentaliteit, welke Lette rie zijn werk meegeeft. De tentoonstelling is t.m. 24 april a.s. des middags van 25 uur ge opend. Twee Leidenaars veroveren titel van Zuid-Holland Twee Leidse judoka's hebben gis teren het kampioenschap van Zuid- Holland in de wacht gesleept. Joop de Wolf veroverde de Zuidhollandse titel in het halfzwaargewicht en Leo de Vries eindigde als eerste in het half midden-gewicht. HOCKEY WINST VOOR B-ELFTAL Dankzij een hechter teamverband heeft het Nederlands heren B hockeyteam zaterdagmiddag op het veld van de Krefelder Hockey Club een 21 zege behaald op een selec- tieploeg uit Noord Rheinland- West- falen. Ondanks een veldminderheid nam Nederland in de 27ste minuut door linksbinnen Westdijk toch de lei ding. Na de hervatting, toen de Duitsers nogal wat wijzigingen in hun team hadden aangebracht, werd het al vrij snel 1—1 door linksbinnen Schu bert. Kort voor het eindsignaal kwam de Nederlandse B-ploeg toch nog op winst door midvoor Eykelboom, die een snelle solo met een hard schot in de benedenhoek goed afsloot: 12. f daar zit 36 jaar ..g as-ervaring" achterU WIELRENNEN Jean Stablinski verrast kopgroep in Frankfurt De Franse oud-wereldkampioen Jean Stablinski is gisteren in Frank furt winnaar geworden van de prof wedstrijd „Rund um den Henninger Turm", Stablinski. die een tiental ki lometers voor het einde uit een elf man sterke kopgroep ontsnapte, nam nog een voorsprong van 1 mi nuut en 36 seconden op zijn achter volgers. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door de Belg Frans Verbeek, die Georges van Coningsloo (België), onze landgenoot Cees Haast en een andere Belg, Willy Bocklandt, in deze volgorde achter zich liet .Van de Nederlanders bevond zich behal ve Haast ook Peter Post nog in het voorste gelid, die tiende werd. Cees Lute werd 14de op tweeëneenhalve minuut, Van Dongen 22 ste op 3 min. en 20 sec. Hugens 23ste en Ma liepaard 24ste. en van Trans Hals en n Uit musea in Moskou en Londen De politie in de Sowjet-Unie zoekt naar een schilderij van Frans Hals. de Evangelist Lucas voorstellend, dat uit het Poesjkin- museum in Moskou is gestolen. De dieven sneden het 300 jaar oude schilderij, dat ongeveer een half miljoen gulden waard is, uit zijn lijst na de vrouwelijke sup poost te hebben bedwelmd. Het doek werd gestolen toen het mu seum geopend was. Het 70 bij 55 centimeter grote doek was samen met een ander werk van Hals-, de Evangelist Mattheus, van het museum voor Westerse en Oos terse kunst in Odessa geleend voor een expositie van Westeuropese schil derkunst in het Poesjkin-museum, Het schilderij van Mattheus was nog aanwezig. Minder bevredigende solisten ,,Asaf" in Hillegom was vrijdag in „Treslong" aan haar 11de Johannes-Passion toe. Cor Kool heeft zijn uitvoeringsstandaard, als zaak van opvatting, door de jaren heen weldoordacht gevormd. De richtlijn voor de opvatting, nu wel algemeen aanvaard, is dat ener zijds de Evangelie-vertelling als een eenheid doorloopt, terwijl al het andere daarop spontaan ingrijpende psychische reactie wordt. Kort gezegd, Evangelietekstvertolkers staan in voortdurende wis selwerking met de gelovige mens. Of dit slaagt hangt voor een deel niet van de dirigent af, maar van factoren buiten hem. Ook dit maal. Allereerst moet de Evangelist de obligaat. Bovendien maken techniek, voor zijn enorme opgave bekwame regietalenten in stem en voordracht en eigen gegrepenheid in het veld kunnen brengen. Dat miste de tenor Dick de Jong. De stem is niet gelijk blijvend edel en de waarborg voor een beheersing van alle technische proble men ontbreekt, zodat van een vaste visie op de Evangelistenrol geen sprake zijn kan. Het dobbelen om het bezitsrecht van de naadloze rok van Jezus, als voorbeeld, wordt geen vertelde mededeling, maar een tra gisch lied. Andere verzen worden wel blote vertelling. Waarom dan niet alles? Bach maakt duidelijk genoeg waar hij „zang" verlangt. Kees Deenink, die de Christuspartij vervulde, is een bevredigend zanger. Maar ook hij zou iets meer dan zan ger dienen te zijn door ons de Jezus- figuur in een sterkere beelding nader te brengen. Jan Hulsbos, tweede bas, brengt wel een Pilatus-man ten to nele, die als tweeslachtig mens en machthebber een aansprekende uit beelding verkrijgt. En in zijn aria's ligt voldoening. Alleen lijkt het raad zaam om in het prachtige „teurer Heiland", waarin het zittend koor de ingespannen gebroken koraalregels roerend weergaf de klankkracht nergens op te voeren. In dit deel van de Passion is al alles in rouwtoon verstild. Minder gelukkig weer bleek de tweede tenor Comelis Kalkman in aria's en kleine partijen. De „Bach- stem" ontbreekt hem en de gezongen notenbeelden beantwoorden maar tennaastebij aan het partituurbeeld. Door het couperen van de aria „Er- wage" was zijn aandeel overigens be perkt. Een „Bach-stem" bezit wel de alt Sibylle Raaphorst. Deze stem ver bond zich uitstekend in de dialogen met de hobo- en vervolgens de cello klankkleur, glans en stijl en ook de persoonlijke instelling geen gemis be wust. Helaas raakte de sopraan Ans Philippo slachtoffer van een zodani ge indispositie, dat haar aria „Zer- fliesse" van het tweede deel zelfs ge heel moest uitvallen. Bij het orkest, aangeduid als „Ra dio Orkest", viel ons keer op keer de knappe wijze op van het neerplaatsen van menig belangrijk gegeven, zodat het niet onderdeed, voor het koor, Op 20, 21 en 22 mei wordt in Apeldooms nieuwe schouwburg „Or pheus" een festival voor de werken de jeugd gehouden. In totaal 350 jon gens en meisjes in de leeftijd van 18 t/m. 23 jaar komen die dagen naar „Orpheus" om te luisteren en te kijken naar toneel, muziek, film, beeldende kunst en ballet. De ope ningsvoorstelling van het festival wordt verzorgd door het Nederlandse Mime-theater onder leiding van Jan Bronk, dat donderdagmorgen 20 mei om halftwaalf een opvoering geeft. Ook andere programmapunten staan al vast: het Gelders Orkest concer teert met de Philippijnse violist-s Carmencita Lozada, de toneelgroep Theater brengt Herman Heijermans' successtuk „Eva Bonheur" en de bal letgroep „Scapino" danst enige bal letten. dat het raderend ineengrijpen in alle polyfone stukken feilloos tot stand bracht. Cor Kool heft ditmaal het zo pro blematische openingskoor een ver hoogd tempo meegegeven, waardoor de ietwat stokkende indruk van vroe ger wegviel en de barokke idee van beweging meer recht ontving, minder in tegenstelling met de voorkeur voor snelle beweeglijkheid die de dirigent in de volkskoren aan den dag legt. De koralen zijn bij Cor Kool in de veiligste handen, evenals de orgel partijen en continuo's, dat bleken in de handen van Richard Heidema, die een z.g. electrostatisch „Dereux" or gel ter beschikking had. Oorlogsgedenkteken in Hengelo onthuld In aanwezigheid van enkele hon derden genodigden, onder wie vele burgerlijke en militaire autoriteiten, heeft minister-president mr. G. V. A. M. Marjjnen zaterdagmiddag in Hengelo een oorlogsgedenkteken ont huld, vervaardigd door de beeldhou wer Pieter de Monchy uit Amster dam. Namens het gemeentebestuur aan vaardde burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne het gedenkteken. De heer De Monchy plaatste in dit kunstwerk op een sokkel twee ge spreide handen die als het ware uit d'e grond oprijzen en een vogel de vrijheid geven. Het ongeveer vier meter hoge kunstwerk, dat in brons is uitgevoerd, is geplaatst in een waterbassin met fonteinen. Onder de vele aanwezigen die de onthulling bijwoonden, bevond zich ook een groep Engelse militairen die hebben geholpen Twente te bevrijden. Zij waren op uitnodiging van de ge meente Hengelo met hun echtgeno tes naai' ons land gekomen. Het ge zelschap maakte nog een rondrit door Overijssel en bracht een bezoek aan de militaire begraafplaats op de Holterberg. vond men spoedig in een atelier in het museum. Het portret, dat Hals kort voor zijn dood in 1666 schilderde, was zorgvuldig uit de lijst gehaald. Het verhaal van de vrouwelijke sup poost die zou zijn bedwelmd, is niet officiéél bevestigd. Ambtenaren van het Russische mi nisterie van Cultuur vrezen, dat ge poogd zal worden het schilderij naar het buitenland te smokkelen. In het Britse Nationale Maritieme Museum in Greenwich is gistermid dag een schilderij van de Nederland se meester Jan van Goyen ont vreemd. Het doek, dat 2 bij 3 meter meet, stelt „Vissersschepen in de schemering in de monding van een rivier" voor. Het schilderij, waarvan de waarde op f 50.000 wordt geschat, werd een uur na de opening van het museum vermist. Expositie hedendaagse Chinese schilderkunst Het Singer Museum in Laren zal als eerste in West-Europa een col lectie hedendaagse schilderkunst af komstig van het Chinese eiland For mosa tonen. Uit deze werken blijkt, dat de eeuwenoude tradities van de Chinese schilderkunst ook heden ten dage nog worden voortgezet. De ex positie duurt van heden t.m. 3 mei. Tegelijkentijd zal in 'het Singer Museum een keuze uit de Chinese kenamiekMBrzameling van het mu seum „Het Princessehof" in Leeuwar den worden tentoongesteld. Aan de hand van illustraties uit omstreeks 1700 -wordt de werkwijze van de Chi nese pottenbakkers toegelicht. Deze expositie is de gehele maand mei te bezichtigen. Dirks rijdt sterk in Sittendorf De ruim 30.000 toeschouwers die zondag in het Oostenrijkse Sitten dorf de eerste wedstrijd van de strijd om het wereldkampioenschap motor cross in de 500 cc klasse volgden, heb ben behalve van het fraaie lenteweer ook kunnen genieten van een ener verend duel tussen de beide groot machten op crossgebied; Engeland en Zweden. Nederland behaalde door Broer Dirks een schitterend succes. De Bra bantse kastelein eindigde in de eerste van de twee manches, die beide over 22,5 kilometer gingen, als achtste, doch kwam in de tweede nog beter voor de dag. Nadat hjj lange tijd als tweede had gereden, greep Dirks in de slotfase toen de motor van leider Lundin begon te haperen zijn kans. Eerste manche: 1. Arthus Lampkin (GB> op BSA 34.45; 2. Sten Lundin (Zwe) op Metisse 35.02; 3. Eastwood <GB) op BSA 35.13.-; 4. Johansson (Zwe) op Matchless 35.17,— 8. Broer Dirks (Ned) op BSA 35.37. Tweede manche: 1. Broer Dirks 34.09-, 2. Horsfield (GB) op Match less 34.12.-; 3. Lundin 34.38,-; 4. Jo hansson 34.49.-. Totaal klassement: 1. Lundin 5 pnt, 2. Johansson 8; 3. Dirks 9; 4. Hors- field 12. Hoewel er voor Alphen en LMO nog maar weinig op het spel stond, hebben deze elftallen gistermiddag het eindsignaal niet met elf spelers kunnen halen. De Haagse arbiter Bom zag zich in de tweede helft ge noodzaakt twee spelers voortijdig naar de kleedkamer te sturen. Alphen won het duel met 10. Ook Alphia hield de volle winst over aan het treffen met Oranjeplein. Met 21 trokken de Heulbewoners aan het langste eind en zijn hierdoor nu in veilige haven gekomen. DOSR kon het tegen koploper Wilhelmus juist niet redden: 12. AlphenLMO 10. De moeilijk heden begonnen bij AlphenLMO pas na de hervatting. Want nadat de eerste helft zonder schokkende gebeurtenissen voorbij was gegaan, WIELRENNEN De internationale Ronde van Hel mond, een criterium van 102 km heeft een verrassend slot gekregen. Het pe loton, dat schijnbaar verslagen was, wist een gro^e kopgroep nog juist te achterhalen, maar liet zich vervolgens vier kilometer voor het einde verras sen door een demarrage van Dick Groeneweg en Leo Coehorst. In de sprint won Groeneweg moeiteloos, waarmee hij ploegbaas Kees Pelle- naars, wiens sterkste mannen in Frankfurt reden, na de zege in de O van Oldenzaal een nieuw succes be zorgde. De ronde, die in het teken stond van de rivaliteit tussen Jos van der Vleuten en Piet Damen, had een le vendig verloop. Halverwege de koers ontsnapte een groep van acht man, bestaande uit Breure, Lute, Comelis- se, Schroeder, Rentmeester, Paul, Van Amsterdam en Van der Klundert. Binnen korte tijd namen zij een halve minuut voorsprong. Een tegenoffen sief ingeleid door Van der Vleuten en gesteund door Schuuring, Damen, Tummers, Van Smirren en Jongejan, leidde 30 km voor de finish tot een hergroepering aan de kop. Ook de TeleVizieren Van Espen, Wouters en Nijdam kwamen nog bij. Daarna zakte het tempo echter, zodat de hoofdmacht met o.a. Rik van Steen bergen het contact kon herstellen. Groeneweg en Coehorst voorkwamen daarna, dat een massaspurt de beslis sing zou moeten brengen. De uitslag luidt: 1. Dick Groeneweg (Breda) 102 km in 2.21.49; 2. Leo Coe horst (Tilburg) z.t.; 3. Piet Rentmees ter (Kalmthout) 2.21.55; 4. Henk Nij dam (Zundert)5. André van Aert (Achtmaal)6. Jos van der Vleuten (Mierlo-hout)7. Bram Kool (Delft)8. Jan Schroeder (Konings bosch) 9. Cees Snepvangers (Zun dert) 10. Cor Schuuring (Amster dam), allen in dezelfde tijd als Rent meester. Oxford winnaar De acht van de Universiteit van Oxford heeft zaterdag een gemakkelijke zege behaald in de traditionele Boatrace op de Theems tegen de ploeg van de Universiteit van Cambridge. De Oxonians legden het 6779 m. lange parkoers tussen Putney en Martlake af in 18 min 7 sec., 17 seconden boven het record dat Cambridge in 1948 vestigde. Op de finishlijn hadden zij een voorsprong van vier lengten, na van het begin tot het eind te hebben geleid. Onder de ruim honderdduizend toeschouwers, die door het zomerse weer aangetrokken beide oevers van de Theems bevolkten, bevond zich ook kroonprins Charles, die de strijd vanaf het dek van een jacht volgde. Bij de loting voor de plaatsen deed zich nog een komisch incident voor. Toen de munt werd opgeworpen was deze ineens verdwenen. Na enig zoe ken kwam hij te voorschijn uit de omslag van de broek van een foto graaf. Oxford won de toss en koos de zijde van Surrey. Cambridge trachtte met een snel le start de „helblauwen" te over rompelen, maar Oxford, dat met vier Amerikanen roeide, had ter hoogte van de brug van Hammersmith, na een kleine drie kilometer, al een voor sprong van anderhalve lengte, wel ke bij Chiswick reeds drie lengten bedroeg. Op circa een kilometer voor de finish was deze tot drieëneenhal ve lengte uitgegroeid. Van de honderdelf wedstrijden sinds de eerste Boatrace in 1829 was het Oxford's 49ste overwinning. Cambridge won eenenzestig maal. Bijna een eeuw geleden, in 1877, eindigde de race in een dead-heat. kreeg Alphen in de tweede nelft wegens hands een strafschop toe gewezen. Op advies van de (LMO) grensrechter wijzigde arbiter Bom zijn beslissing in een vrije schop, juist aan de rand van het straf schopgebied. Het hielp de bezoekers niets, want Henk Hagen schoot nadat hij de bal van De Bruin had gekregen hard in. Toen Wim Boon verheugd als hij was over dit doel punt juichend naar het midden veld terugliep, kon de LMO-aanvoer der het 'niet langer aanzien. Hy trapte Boon, waarna hij van scheids rechter Bom het veld moest ruimen. Het voetbalgevecht werd na dit incident bepaald onvriendelijk. Tien minuten later kon Henk Hagen zich niet meer beheersen. Ook de Alphen- speler moest wegens natrappen de kleedkamer opzoeken. In de stand kwam geen wijziging meer. OranjepleinAlphia 12. Het zag er in het begin nog niet naar uit, dat Alphia twee punten zou over houden aan het treffen met Oranje- plein. De thuisclub startte namelijk fel en binnen een kwartier keken de Heulbewoners reeds tegen een ach terstand aan. Doelman Rietveld moest een schot van linksbinnen Klauw laten gaan: 10. Oranjeplein had de rust met een 20 voorsprong in kunnen gaan, maar Buurmans miste een strafschop. Na de hervat ting kwam Alphia meer in de aan val en toen Koopman na een doel- wisseling de gelijkmaker had ge scoord. was de strijd weer volkomen open. Koopman slaagde er in de slotfase in Alphia naar een 12 zege te koppen. DOSR—Wilhelmus 1—2. Het is DOSR niet gelukt om ook koploper Wilhelmus te verslaan. In een uiterst pittig duel bleven de Voorburgers nog juist met één treffer aan de winnende hand. Wilhelmus nam na een half uur de leiding. Rechtsbinnen Lesley kreeg de bal na een listig hakje van midvoor Aben vrij voor het doel van Van der Zwet. Beheerst schoot Les ley in: 0—1. DOSR had het tot op dat ogenblik van snelle uitvallen moeten hebben. En dat deze niet helemaal van ge vaar waren ontbloot, bewees midvoor Gerard van der Meer wel, toen hU doelman Veldhoeven even later met een keihard schot kansloos pas seerde. In de tweede helft nam Wilhelmus spoedig opnieuw de leiding. De snelle linksbuiten Peters dook voor het doel van Van der Zwet op en benutte de hem geboden kans zonder veel om haal: 12. Hoewel er in de resteren de tijd nog wel wat kansen kwamen voor DOSR en voor Wilhelmus bleef de stand zoals die was: 12. VIJFKAMP IN ANTWERPEN In het Antwerpse Sportpaleis is het toernooi om 't wereldkampioenschap vijf kamp dit weekeinde voortgezet. Bij het bandstoten bracht de Belg Ceulemans het wereldrecord partij - gemiddelde op 15.38. De uitslagen luiden: Bandstoten: Ceulemans Spielmann Scherz Schrauwen 200 13 82 80 13 18 200 22 65 118 22 20 Ogata 200 51 22 Girvez 200 51 16 Scherz 200 16 57 Girvez 40 16 9 Scholte 200 37 47 Schrauwen 167 37 31 Spielmann 200 31 36 Ogata 159 31 23 Anker kader 47/2: Ceulemans 400 10 157 Ogata 157 10 75 1538 6.15 0.09 536 40.00 15.70 3636 3284 6 70 30.16 Ankerkader 71/2: Spielmann 300 9 88 Scholte 257 9 109 Schera 300 10 64 Ceulemans 288 10 88 Ogata 300 15 93 Girvez 282 15 68 Scholte Ogata Driebanden Schrauwen Girvez Libre: Girvez Spielmann Scholte Schrauwen 8333 26.56 30.00 28.80 20.00 1830 1.363 0,522 0,071 0.803 0,810 0.621 2 497 250.— 2 97 4850 2 297 250.— 2

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19