Minister Bot opent de 16 de Keukenhof Gemeenschapscentrum en sporthal gewenst RICHTLIJNEN VAN NEDERLANDS EPISCOPAAT VOOR CREMATIE Doordraai in 1964 groter dan ooit Weer luchtaanval op Noord-Vietnam AGAPE-VIERING VOOR R.-K. EN REFORMATORISCHE CHRISTENEN GROTE ACTIVITEIT IN LISSE Kerkelijk Leven Arch verdwijnt uit notering A.R.-fractie wil praten met CHU na kabinetscrisis LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 31 MAART 1965 Schoonste bloem der natie' De demissionaire minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, mr. Th. H. Botheeft gistermiddag de 16de Keuken hof in Lisse oficieel geopend. Vorig jaar trok de Keukenhof 713.000 bezoekers, van wie zes tig procent uit het buitenland kwam. Mr. Bot was van mening, dat door de bloemententoonstel ling de goede verstandhouding tussen de verschillende naties werd bevorderd. De minister zei, dat Keukenhof in de loop der jaren de schoonste bloem der natie is geworden. Hij kon diverse raakvlakken tus sen zün ministerie en de Keuken hof ontdekken. Vrijwel iedere dich ter heeft wel eens de bloem in zijn kunst betrokken. Ook in de schil derkunst is de bloem altijd een be langrijk motief geweest. Doordat sinds 1953 ook beelden op de Keu kenhof staan, bestaan er vooral se dert dat jaar goede relaties tussen de bloemententoonstelling en zjjn departement. Verscheidene vroege bloemen dur ven het reeds aan, hun kleuren pracht boven de aarde uit te ste ken, hoewel zij daarbij vaak door de kwekers zijn geholpen. In het theehuis van de Keukenhof ontmoet te minister Bot gisteren Jacoba van Beyeren, de schutsvrouwe van de Keukenhof. Zij werd welkom gehe ten door de voorzitter van het be stuur van de stichting Keuken hof, mr. Th. M. J. de Graaf, burge meester van Lisse, die haar eeuwi ge jeugd prees. Schoonheid Jacoba van Beyeren, die vergezeld was van haar vierde gemaal Frank van Borselen, verklaarde haar tijd loze schoonheid door de lente. Tot mr. Bot zei zü, dat de Keukenhof de regering reeds vooruit was ge weest, door de transistorradio's, en daarmee Radio Veronica, te verbie den. Een troost voor mr. Bot was, dat de toekomst zich reeds aftekent in een „rossige gloed". Mr. De Graaf zei in zijn openings woord, dat de parkeeraccommodatie van de Keukenhof op het ogenblik zo goed is (ongeveer 13 hectore), dat men waarschijnlijk beschikt over het grootste parkeerterrein van Europa. Prinses Benedikte van Denemar ken zal volgende week donderdag een bezoek aan de Keukenhof brengen. Prinses Margriet zal haar daarbij vergezellen. De Deense prinses wordt Minister mr. Th. H. Bot be- kijkt met Jacoba van Beyeren haar echtgenoot en burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf een van de beelden op de Keukenhof. (Foto L.D./Holvast) dinsdag verwacht. Zij zal in „Dra- kenstein" de gast zijn van prinses Beatrix. De Nederlandse bisschoppen hebben tijdens de laatste bisschopenverga dering richtlijnen opgesteld inzake de crematie: ingevolge het feit, dat het h. office op 5 juli 1963 de strafmaatregelen daartegen heeft opgeheven. In een instructie aan de priesters wijzen de bisschoppen erop, dat het hoog ste kerkelijke gezag de voorkeur geeft aan de begrafenis. De priester zal desgevraagd deze voorkeur tot uiting brengen, maar de gelovigen vrij laten om hun keuze te bepalen. kerkprovincie over de crematie. Dit bracht onder ogen, dat het in ons land door stadsuitbreiding, grond prijzen, onderhoudskosten enz. steeds moeilijker wordt de doden een onge stoorde rustplaats te handhaven. Bovendien constateerde het pasto raal instituut, dat het kerkhof steeds minder de plaats is waar de herinne ring aan de doden levend wordt ge houden: het graf bezoek is sterk te ruggelopen. In crematorium geen liturgische functies Alleen wanneer duidelijk zou bl«- ken, dat het verlangen tot crema tie wordt ingegeven door anti-chris telijke motieven, zal de priester in dergelijke omstandigheden de ere tie afkeuren en kan er geen uit vaartmis plaatsvinden. Overigens blijft de uitvaartmis de kerk geheel zoals deze bij de daar op volgende begrafenis zou zijn. Dit geldt ook voor de absoute en de be geleiding van het lijk uit de kerk. In het crematorium zelf worden geen liturgische functies verricht er priester zal het lijk aldaar niet litur gische begeleiden. Bij de begeleiding van het lijk en in het crematorium zelf kan wel gebeden worden, ook luid-op. De priester, die daar eventueel, bij tegenwoordig is, kan daar als v bidder fungeren, echter niet in li turgische kleding. Hij zij daarbij dus tegenwoordig als privé-persoon. Voor het opstellen van deze richtlijnen hebben de bisschoppen gebruik ge maakt van een advies van het pas toraal instituut van de Nederlandse Vergadering Centraal Bureau Tuinbouwveilingen In de algemene vergadering van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen, die gisteren in Sche- veningen werd gehouden, is de contributie voor het komende ver enigingsjaar vastgesteld op 0.08 pro cent, de heffing ten behoeve van het afzetfonds op 0,32 procent van de bruto-omzet der aangesloten vei lingen. Van de inkomsten van het afzet fonds wordt ongeveer tweederde deel besteed aan het maken van recla me voor en het geven van voorlich ting over Nederlandse groente en fruit in binnen- en buitenland. In Duitsland wordt al sinds enkele ja ren reclame gemaakt via de televisie. Nu de mogelijkheid van televisiere clame ook in ons land naderbij lijkt te komen, vindt het bestuur het ge wenst hiervoor de nodige voorberei dingen te treffen en met name ook te bestuderen op welke wijze de co ördinatie met de huidige reclameme dia tot stand kan worden gebracht. Met gelden uit het afzetfonds wor den ook activiteiten op het gebied van de kwaliteitsbevordering gefi nancierd. Het vraagstuk van het voorkoelen van groente, staat thans in de volle belangstelling. De ge dachten van het bestuur gaan speci aal uit naar proeven van het va- cuumkoelen, proeven die slechts ge nomen kunnen worden in nauwe sa menwerking met de algemene Ne derlandse Bond van Groente- en Fruit-exporteurs en het Instituut bewaring en verwerking van tuinbouwprodukten. Het bestuur kreeg machtiging voor het seizoen 1965-'66 weer op de ge bruikelijke wijze, minimumprijzen, vergoedingsprjjzen voor doorgedraai de produkten en heffingen der fi nanciering der minimumprijzenrege- ling vast te stellen. De omvang van de doordraai, zo deelde het bestuur in zyn toelichting bij dit punt me- was in het kalenderjaar 1964 groter dan in enig voorgaand na oorlogs jaar. De hoofdfunctie van de mini mumprijsregelingen, het voorkomen van algeheel marktbederf, is onder deze omstandigheden wel zeer goed tot haar recht gekomen. De weer standskracht van de fondsen voor de verschillende produkten werd op de proef gesteld maar in het alge meen konden problemen tot bevredi ging worden opgelost alle fondsen c.q. onderdelen van fondsen bleven in staat zich zelf te bedruipen. Van de veilingvereniging „De tuin bouw" in Grotebroek was er een voorstel de vergoedingsprijs voor doorgedraaide produkten vast te stel len op negentig procent van de op- houdprijs, de prijs waar beneden op de veilingen niet meer wordt ver kocht. Dit voorstel vond geen gena de in de ogen van het bestuur en kreeg ook van de vergadering geen steun. De vergoedingsprijs bedraagt thans tachtig procent van de op- houdprijs. Een groep van 24 jachtbommen werpers van de Zuidvietnamese luchtmacht heeft gisteren een lucht machtbasis nabij Dong Hoi in Noord- Vietnam „volledig vernield", zoals gisteren in een deel van onze oplage reeds werd gemeld. Dit is de eerste maal sedert het begin van de Ameri kaanse en Zuidvietnamese aanvallen op Noord-Vietnam dat een Noord- vietnamees vliegveld is gebombar deerd. Alle vliegtuigen keerden behouden terug. Noordvietnamese vliegtuigen hadden de laatste tijd geregeld tussen Hanoi en Dong Hoi gevlogen. Het vliegveld diende als bevoorradings centrum voor communistische troe pen die in Zuid-Vietnam infiltreren, aldus het Zuidvietnamese persbureau. Dong Hoi ligt in de provincie Guang Binh, ongeveer honderd km ten noor - den van de grens met Zuid-Vietnam. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren verklaard, dat het departement geen inlichtingen heeft ontvangen over een incident waarbij, volgens radio-Peking, Ame rikaanse militaire vliegtuigen een anval zouden hebben ondernomen p een Chinees vissersvaartuig in de Golf van Tonkin. De Japanse eerste minister Sato heeft gisteren verzocht inleidende stappen te doen om tot een oplossing door onderhandelingen van het Viet- geschil te komen. „De Japan regering heeft geantwoord dat zij, indien zich een gelegenheid zou voor doen om tot een regeling van het Vietnamese geschil te komen, gaarne bereid is de helpende hand te bieden oplossing tot stand te bren gen". brief, ondertekend door 1200 hoogleraren van universiteiten zoals Harvard, Columbia en Princeton, wordt president Johnson gevraagd of Amerika's doeleinden gerechtvaar digd zijn en of zij werkelijk de dol lars en mensenlevens waard zijn. De brief zegt, dat er aanwijzingen zijn, dat de oorlog in Vietnam impopulair bij de Zuidvietnamezen zelf en dat het gewelddadige optreden van de Amerikaanse strijdkrachten van de laatste weken tegen Noord-Vietnam duidelijk leidt naar een oorlog met China. Als redelijke mensen moeten wij proberen onderhandelingen te be ginnen zolang het nog mogelijk is, zo besluit-de open brief. Evangelisatie onder Spanjaarden Van 13 tot 15 mei komt de Unie V£ Baptistengemeenten in Arnhem jaarvergadering bijeen. Een belang rijk voorstel voor nieuwe arbeid be oogt de aanstelling van de heer José Parraga uit Enschede tot evangelist onder de in Nederland woonachtige Spanjaarden. De heer Parraga is lid de Baptisten Gemeente te Tar- (Spanje) en is reeds lange tijd in Nederland woonachtig. De vergadering wordt woensdag avond 13 mei geopend met een rede n ds F. E. Huizinga. Donderdag is in de Baptistenkerk een financiële voorlichtingsavond en in de herv. Wijkkerk „Pniël" een „Europa-avond" onder het motto „Baptisten in Euro- Vrijdagavond vindt een geza menlijke avondmaalsdienst plaats. De bisschoppen van Nederland hebben op de laatstgehouden bisschoppen vergadering hun goedkeuring gehecht aan enige richtlijnen betreffende de Agape-viering (een voor allen toegankelijke maaltijd ter herdenking van Jezus' laatste avondmaal). De bisschoppen constateren met vreugde, dat de godsdienstige samenkomsten tussen reformatorische en r.-katholieke chris tenen sterk toenemen en dat daarbij ook de praktijk van de Agape-viering een ruime plaats inneemt. I viering dienen in te bouwen, dat de ervaring van een echte maaltijd niet in de verdrukking komt. Het lijkt ook niet gunstig om deze trits als „liturgie" aan te duiden, omdat dit woord nu eenmaal in gebruik is voor kerkelijke eredienst. Om de praktijk van de agape-vie ring aan te moedigen zeggen de bis schoppen, dat zolang de eucharis tische en volle gemeenschap geen werkelijkheid is, de agape honger zal verwekken naar de gemeenschappe lijke viering van de eucharistie. Deze honger is heilzaam. Bisschoppen stellen richtlijnen vast De ontwikkeling van deze viering geeft met name duidelijke uitdruk king aan het verlangen naar christe lijke eenheid. Vervolgens zetten de bisschoppen uiteen waarom dat zo is: samen aanzitten drukt op an dere manier dan bidden onderlinge verbondenheid uit, het geeft vorm onze hoop op de volle gemeen schap en tenslotte maakt het tast- ir onze reeds door het ene doopsel door de ene geest verkregen een heid. Maar zeggen de bisschoppen en ier geven zij gehoor aan de beden kingen van sommigen, die reserve de dag leggen vanwege al te vage strekkingen en veronderstel lingen deze agapen zijn geen ucharistievieringen, daarvan zijn zij wezenlijk te onderscheiden. In de iucharistieviering heeft de kerk van de oudste tijden af de beslissende hoogste beleving van de eenheid gevierd. Die overtuiging geldt zowel -katholieken als bij orthodpxen, oud-katholieken en bij de meeste reformatorische kerken. De agape wil slechts functioneren in dienst van die eenheid. Daarom, zo stellen de bisschoppen vast, moet zij ook echt het karakter van een maaltijd heb- waarbij al etend en drinkend ruimte voor het gesprek en gebed wordt geschapen. Geen wijn gebruiken Omwille van het echte maaltijds karakter, maar ook om elke suggestie van eucharistische viering te ver mijden, lijkt het in de Nederlandse omstandigheden, waarin brood en wijn geen gangbare maaltijdcombi natie zijn maar als tweetal aan stonds aan de eucharistie doen den ken, raadzaam om geen wijn te ge bruiken en in elk geval het geiso- leerd presenteren van dit tweetal te vermijden. Om dezelfde reden zal men gebed, De laatstgehouden vergade ring van de Raad van Lisse is voor de naaste toekomst van grote betekenis geweest van wege de besprekingen, welke ge voerd zijn over de stichting van een Gemeenschapshuis en eeh Sporthal. Dat men met ófize be langrijke objecten haast vil ma ken is wel overduidelijk geble ken, toen na afloop van de ge wone agenda deze belangrijke zaken aan de orde werden ge steld. De aanleiding tot deze be sprekingen is geweest, dat bur- gemester mr. Th. M. J. de Graaf voorstelde om een bedrag van f 10.000,- beschikbaar te stellen als „aankoopposten" voor de werkzaamheden van de gevorm- stichting. Aan het ontstaan van het initiatief zjjn de organisatoren van de grote bloemenfeesten in het voorjaar van 1964 niet vreemd! Het comité Bloe menfeesten ging deze feesten, welke een groot succes zijn geworden, orga niseren, doch men had alleen maar de beschikking over de veilinghallen van Holland's Bloembollenhuis en HBG, zonder enige accommodatie van betekenis. Het omtoveren van de veilinghal in een feestzaal kostte veel geld. Toen ontstond de wens van een eigen gemeenschapshuis. In Lisse wordt al jaren dringende behoefte gevoeld aan een soort ge meenschapscentrum. Wanneer men een bijeenkomst van enige omvang heeft, dia-n kè,n dat in Lisse niet! Daarvoor moet men dan naar Tres long in Hillegom. Voorts is het evenmin een publiek geiheim, dat het K.A.B.-gebouw de langste tijd heeft bestaan en ten offer zal vallen aan Lisse. Witte Zwaan In de laatste raadsvergadering (24 maart) liet de burgemeester, spre kende over de verdwijning van het K.A.B.-gebouw, óók de naam van de „Witte Zwaan" vallen en uit de stemming in de raadzaal kon worden opgemaakt, dat er óók met de „Witte Zwaan" iets gaat gebeuren. Men sprak zelf van een verdwijnen van dit hotel-restaurant! Hoewel de beheerder, de heer A. van Duinen, hierover geen positieve mededelingen deed, is bü nader onderzoek toch wel komen vast te staan dat een en ander niet uit de lucht gegrepen is! Uit goede bron vernamen wü, dat de Witte Zwaan iets te maiken zal hebben bü de uitvoering vain de plannen bü het aanleggen van een westehjke omleldingsweg direct langs de dorpskerk. Deze westelijke om leldingsweg zal beginnen bü de Nassaustraat op die Heereweg en een uitmonding moet worden gevonden ter hoogte van de hervormde kerk, weer prachtig aansluitend bü de verkeersader Heereweg-Lisse-oost via KAB-gebouw! Maar dit houdt dan tevens weer in, dat met het verdwü'nen van de Witte Zwaan een belangrijke ver gadergelegenheid komt te vervallen, rant dit hotel-restaurant is avond aan avond bezet in alle vergader lokaliteiten. De vergaderruimtenood is dus wel zeer urgent in Lisse! Enquête NED. HERV. KERK Aangenomen de benoeming tot secr. Herv. Raad voor de verhouding van Kerk en Israël S. Gerssen te Utrecht naar Delft (vac. J. v. Rootselaar) G. H. van Kooten te Huizen (N.-H.) en (vac. C. A. v. Harten) C. A. Helms te Geldermalsen. Bedankt voor Oude- schoot-OranJewoud (2e pred.pl.) O. Mulder te Dodewaard voor Hars kamp A. Romein te Noordeloos S. de Jong te Houten voor Lutjegast-Sebaldeburen J. v. d. Helde te Burgwerd. GEREF. KERKEN Beroepen te Akkrum J. D. Ubels, kand. te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Bergentheim B. v. Zuh- lekom te Leens. Bedankt voor Mlddel- stum P. Deddens te Crell voor Val- thermond-2e Exloërmond A. Geelhoed te Zwagerveen-Zwaagwesteinde. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Enschede-Oost D. Blesma te Aalsmeer en W. Heerma te Nun- speet. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Hardinxveld-Giessen- dam G. Schlpaanboord te Apeldoorn. Kardinaal overleden Kardinaal Maurilio Fossati, aarts bisschop van Turijn is gisteren op 88-iarige leeftüd na een langdurige lezing i de agape- ziekte gestorven. Door het Stichtingsbestuur Ge meenschapshuis is een zeer uitvoe rige en buitengewoon goed opgezette enquête gehouden om de mening van de burgerü te kunnen polsen over de wenselükheid en noodzake- Ujkheid van de stichting van een gemeenschapshuis. Deze enquête is zo goed samengesteld, dat men zelfs tot in de kringen van het ministerie van Maatschappelük Werk deze enquête in de door Lisse opgestelde vorm ais een modelenquête voor andere gemeenten wil zien. De enquête spreekt ook wat de beantwoording betreft een zeer dui- delijke taal. Het feit alleen al, dat van de 121 uitgezonden enquête formulieren er niet minder dan 92 binnen kwamen, dat is 76%, bewijst wel, dat deze zaak in Lisse urgent is. De beantwoording van de gestelde vragen is voor het bestuur van de Stichting zeer belamgrü'k, omdat daaruit spreekt de grote behoefte aan een gemeenschapshuis. Natuurlük heeft men bü de stich ting van een gemeenschapshuis de financiële hulp nodig van hogere instanties. Reeds zün contacten tot stand gekomen met belangrijke per sonen inzake de sector Buurthuizen en Clubhuiswerk van het ministerie van Maatschappelük Werk. De spe- sialist van het ministerie noemde de plannen in Lisse voortreffelük en de opzet zeer gefundeerd, getuige de enquête welke werd gehouden. Bü dit alles moet het behoefte-element gepeild worden en dit is In Lisse gebeurd op een voortreffelü'ke wijze. Door het Stichtingsbestuur is giste ren een conferentie belegd met ver tegenwoordigers van het ministerie, waarbij ook de burgemeester van Lisse tegenwoordig was. Snorthal Reeds enige jaren wordt in de raad van Lisse ook gesproken over de stichting van een sporthal en met name de heer J. P. de Koning, voor zitter van de KVP-fractle, dringt hier elk jaar weer sterk op aan bij de behandeling van de gemeente begroting. Ook het woord „Sporthal" is in de laatste raadsvergadering ge vallen. Dat kwam duidelijk tot uiting bij de vragen, welke de heer Mon- tagne namens de Prot. Chr. raads fractie stelde. Toen het bedrag van f. 10.000 gevraagd werd door de burgemeester, wilde de heer Mon tague wel eens weten wat er gaat komen en hoe alles gebruikt zal worden. Het is vanzelfsprekend, dat de heer Montagne eerst eens geïn formeerd wil zqn naar dit alles. De burgemeester nam dit de heer Montagne allerminst kwalük, doch kon hem de verzekering geven, dat alles zeer serieus onderzocht wordt en de raad volkomen op die hoogte Naar de Vereeniging voor den Ef fectenhandel meedeelt, zullen de ge wone aandelen Arch NV per heden uit de prijscourant komen te verval len. Aandelen Arch werden in Juli 1963 ter beurze van Amsterdam geïntro duceerd gelük met de uitgifte van een converteerbare obligatielening van f 1,2 min a pari. Zoals de curator on langs heeft vastgesteld is bü dit fail liet gegane interieursverzorgingsbe- drijf naast het gehele aandelenkapi taal nog ruim f 7 min verloren ge raakt. Niet dat in belangrijke mate geld werd verduisterd, doch het werd verknoeid door verkeerde bedrijfsvoe ring en investering, kortom door „schromelük wanbeheer". Arch verkeert daardoor in een voor schuldeisers uitzichtloze staat van faillissement. De aandelenkoers was reeds tot een non-valeur teruggezakt. Nog geen 2 Jaar heeft de officiële beursnotering geduurd. gesteld zal worden van het resultaat van alle onderzoekingen en voorbe reidingen van de plannen. Mr. De Graaf deelde mede, dat de Ned. Sportfederatie uit de toto alléén gelden beschikbaar stelt voor gebouwen met zuivere spor(doelein den. Daar was de heer Montagne gerust op, want een gemeenschaps huis met toto-gelden is voor hem contrabanden Het ligt wel in de bedoeling om tot stichting van een gemeenschaps huis en sporthal te komen als een twee-eenheid. Dit wil zeggen, dat ze zodanig geprojecteerd zullen worden, dat beide belangen gediend kunnen worden door er tevens een restaurant bü te bouwen vanwaar uit beide gebouwen bediend kurmen worden bü vergaderingen of sportgebeurtenissen. Het is zeer belangrijk te weten waar dit alles gebouwd zal worden. Het gemeenschapshuis-sporthal is geprojecteerd in de plan-Blokhuis, gelegen tussen Kanaalstraat-Julia- nastraat-Wilhelminastraat. In dit zelfde plan zal ook in de verre toe komst een nieuw gemeentehuis ge bouwd moeten worden. (Van onze parlementaire redactie) De anti-revolutionaire fractie is be reid met de christelük historische fractie te spreken over de vraag hoe verwüderlng tussen de beide protes- tants-christelüke partijen kan worden voorkomen maar pas na afloop van de kabinetscrisis en op een daartoe geschikt moment. Dat is de strekking van een verkla ring die de AR-fractieleider Smallen- broek gisteravond aflegde als reactie op een discussie die zün fractiegenoot Roolvink maandagavond had met de CH-fractieleider Beernink. Tüdens deze discussie, die in een bijeenkomst van een AR- en CH- kiesvereniging in Boskoop werd ge houden, nam de heer Roolvink spon taan de vrijheid om de CH-fractie uit te nodigen voor een gesprek over de problemen rond de formatie in het büzonder de radio- en televisieproble- In de verklaring, die de heer Smal- lenbroek namens zün gehele fractie aflegde, wordt het uiteengaan van de ARP en CHU betreurd. Van het spon tane aanbod van de heer Roolvink is overigens niet veel overgebleven. De samenspraak met de christelük-histo- rischen wordt verschoven naar „een daartoe geschikt ogenblik". „Uiter aard" zo vervolgt de verklaring, „zal zulks niet het formatie-overleg mo gen doorkruisen, dat op het ogenblik met medewerking van de Anti-Revo lutionaire fractie wordt gevoerd om tot een oplossing van de kabinets crisis tegeraken." „Volslagen verzonnen" De eigenaars van het Libanese schip „San Spyridon" hebben berich ten als zou dit schip op 21 maart door Amerikaanse straaljagers in Vietnam zün geraakt „volslagen verzonnen" genoemd. Het communistisch-Chi- nese persbureau Nieuw China had gemeld, dat het schip was aangeval len door Amerikaanse en Zuidviet namese vliegtuigen, waardoor ernstige schade aan het schip zou zün toege bracht en vele bemanningsleden zou den zün omgekomen. Divcise aanbiedingen Rotan schelpstoe! vanaf r 13.50. tafels 5 mm., glas- plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f7.-. loperkussens prachtig Fins berken, ook 100. 120 en 150 cm. breed. Hout handel Den Burcht, Hoogl Kerkgracht 49 Tel. 33078. WU geven nog steeds f25,- voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe stof zuiger. Vloerwrüver, 3 borstels f 195,-. Firma Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Tel. 24409, Lelden. KUk.... bü Van ZÜP voor koelkasten, wasmachines, kook platen en fornuizen. Radio en Van Züp, Haarlemmer- it 279—309, Leiden. Bent u al In het bezit van die prachtige geslepen ruiten? Of houdt u meer van klas siek glas-in-lood? Ga dan naar Jllleba. Oude Rün 104—106. 24292. Leiden. Voor Watersport, boot of kleine zeilboot of 3 pk. Seagull b.b.-n vis bediening. Een Seagull- vertegenwoordiger vooi Teske, Sleboldstr. 65. gels opnieuw verzilveren of moderniseren. Glas - Glas - Oude Rün 104-106, tel. 24292, geslepen glas voor bovenlich ten en deuren, in verschillende modellen voor elke beurs. rastraat 26, Leiden. Tel. 32189. Jongerenkampen. Stuur dochter mee met de L.CJl.C. voor een prettige va kantie per luxe touringcar naar Vlanden (Luxemburg) en Maartensdijk (Nederland). In lichtingen R. Breedeveld, Haven 11, Leiden. Tel. 31340. Gezellige gordl varieerde collect! keuken. Horst. Vüf Meiplein 36. slaap-woonkamer v .d. Horst. VI Tel. 22705, Lei. Voor uw loodgieterswerk: A. H. Barends, Middelstegracht 22. Lelden. Specialiteit dakbe dekking. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Wegens verhui zing tel. tüd. 25284. BI Even een briefkaart aan W. aneveld. Herenstraat 17, Lei den, voor al uw stads-bestel- diensten. Afgehaald en ge bracht. Zeer billüke tarieven. Overhemdenreparatie. Mou- nieuwe manchetten. Herenmodezaak Jan van Har- tevelt, Haarlemmerstraat 210, Lelden. gouden dameshor loge f78.-, beslist prima 17- gchofc. „iar schrif telijke garantie. Bediening door I Rijndijk 8. Tel. 23114. Kinderwagen ren, Engels model, staat van nieuw. Billijke prijs. •Spleghelstraat 16 A. Geen moellükheden meer U. Corr.adres: Roombur gerlaan 18. V Kinderwagen als nieuw, f 100. Parkstraat 59, Leiden, Te koop wascombinatle D.R.U. Prijs f195.-. Inlich tingen tel. 40280. 75 jaar Vlieland bü twee zakjes bloem- of groentezaden speldje gratis. t gladiolen, d _.„jxiia's, heesters. Vlieland. Nieuwe Rün 50. 75 jaar Vlieland. Bloembak voor 3.75. BÜ kamer- of bal- Ruime keuze a.b. grote elektr. donkerblauw v. Delft. f50.—. Burggraven- laan 56. Tel. 24069. Goed onderhouden half Engelse kinderw., 2-kleurig. Beatrixstraat 11, Leiderdorp. Tel. 30262. bank f20, 4 ouderw. eiken stoelen en 2 armstoelen met leerdoek bekleed f25. Te bez. Te koop houten roeiboot, 4 Jaar oud, met dekzeil en pk. b.b.-motor. f375.-. Fiat 500. T.e.a.b. Grannetia. Oude Kerkweg, Hoogmade. Aangeboden een bank, handwerk, 145 1 lang. i bridgestel, tafel i len. Tel. 01710 - 22015. Voor al uw timmer- of mi selwerken in onderhoud nieuwbouw even bellen i 01710 - 23386. Zowel In buiten de stad. Te koop wegens plaatst brek ronde beukehouten tafel, in zeer goede staat, a.b. Joh. de Wlttstraat 41 Kinderwagen, geheel uitnea Aangeb. moderne kind wagen, uitneembaar. Wlardi Beckmanstraat 26. Exclusieve schoenen i Cowboy laten repareren. Hogewoerd 50. Aangeb. 2 kinderwagens, Italiaans model, in pril staat, Te b 24, Oegstgeest. Pracht modellen bankstel) f75 en f135. Twee clubfi teuils met vier stoelen f 65 f95. Vier solide fauteuils t Schrüfbureaus f35. EethoeW i kleine maten eenc - - jrkledi kinderbox, ledikanten, opkli bedden, wandelwagens, aut peds enz. Nleuwenburg, Hoi gracht 56. (Gesloten huls), Aangeb. antieke pallssan houten Jardinière (bloemt op voet), oude koffiemol Rün. Aangeb. z.g.a.n. wasmad i, merk perfect (Neerlandli

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4