ADO een te machtige kluif voor DWS Gerda Kraan en Jack Vernooy laten zich niet verrassen AFDELING LEIDEN TROEF IN VELDLOOPSTRIJD Geen hoogtepunten in kringwedstrijd ATTILA nam revanche VIER doelpunten van goalgetter Venneker Zomeravondvoetbal van Fortuna 54tegen NAC l 4-2-4 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 MAAKT 1965 Het was zaterdag een goede dag voor de afdeling Leiden, want drie van de vier te behalen persoonlijke veldlooptitels van het district Zuid-Holland kwamen terecht bij atleten uit Leiden, Was senaar en Lisse. Bij de dames liet Gerda Kraan van de Bataven zich niet verrassen, hetgeen bij de jongens A eveneens geldt voor de Lissenaar Jack Vernooy. De kroon op het werk van de orga niserende Wassenaarse vereniging Snel en Lening, werd gezet door Yvonne van Dillen, die voor S. en L. de titel greep op de duizend meter meisjes A. Yvonne van Dillen snelste meisje Het Leidse succes had compleet kunnen zijn, wanneer de Spartaan met haar cracks in het hoofdnum mer had deelgenomen. Maar Bee- len, Smit en Van Gerven ontbraken op 't toneel van de strijd, het prach tige landgoed Duinreïl, waar een heuvelig parcours van duizend me ter lengte was uitgekozen. Het werd dus geen verwachte Spar taan maar dan toch wel een Sparta atleet, die de erepalm greep. Het was de Hagenaar John Rietveld die bij zonder gemakkelijk zesmaal het par cours nam. Direct na het startschot nam hij de leiding en liep geleidelijk aan naar een voorsprong van 250 me ter. De Trekvogel Rudi Nordman liep zich in het laatste gedeelte naar een tweede plaats. Dank zij een zeer snel le laatste ronde kwam Adri v. d. Mo len van het Leidse Holland op de vijfde plaats. Verkeerd Gerda Kraan spurtte snel weg en nam direct een voorsprong van tien meter. Na een brug halverwege ging zij rechtdoor in plaats van rechtsaf. Toen zij haar fout ontdekte en terug keerde, lag zij tien meter achter bij mevr. Van Kooten-Stigter en mej. Stalman uit Delft. Maar tijdens de klim heroverde zij reeds weer de lei ding en liep toen gemakkelijk naar de zege. Een nieuwe Bataven-aan winst Annie Velthuizen kwam uitste kend naar voren en eindigde uitste kend als derde. Bodem Grote interesse toonde de demis sionaire minister van.Financiën, prof. Witteveen voor de wijze waarop de Jongens A hun beschikbare krachten over 400 meter verdeelden. Om de Spartaan Vernooy bij te houden zou den de meesten tot op de bodem van hun energie-reserve moeten tas ten. Een minister van Financiën Handbalcompetitie SVL te sterk voor Wilton-Feijenoord De Schiedammers openden de score tegen de wind in spelend, 1—0, maar daarmee waren zij tot de rust uitgepraat. Het technisch handiger SVL liep de Schiedamse defensie eenvoudig voorbij alsof zij er niet stond. Walter Görtz, Kees Lucas en Hans Kagie maakten er een schiet tent van. Met 9—1 werd het eerste deel afgesloten. Na de hervatting een ander spelbeeld. Een Schie damse formatie, die met keihard verdedigen en vaak ook meer dan dat - het regende vrije worpen - teryg kwam. Het werd 9—5, voordat de Leidse aanval weer acte de pre sence gaf, Hans Kagie en Walter Görtz, 11—5. Enkele misgrepen van de S.V.L.-defensie brachten de gast heren zelfs op overbrugbare afstand, 11—7. Dat leidde tot nog forser werk voor het WiltonlFeijenoord doel. Strafworpen konden niet meer uit blijven. Van de drie penalties werd er een gemist en leverden twee een treffer op. Walter Görtz kwam nog tot een normaal doelpunt, 14—7. Dat werd tevens de eindstand. Een uit slag, die de krachtsverhouding juist weergeeft. Gerda Kraan en John Rietveld feliciteren elkaar met het be halen van de Zuidholandse veld looptitels. (Foto L.D./Holvaat) tast niet graag op de bodem van de schatkist, de jongens waren zater dagmiddag daartoe ook niet bereid. Logisch gevolg: Jack Vernooy Zuid hollands kampioen! Als bij nummer werd een 1000 me ter voor junioren C gelopen, die dank zij een goede tempoverdeling werd gewonnen door Harry van Bovene Uitslag en Heren, 6000 meter: 1. J. Rietveld Spart») 19.00.6; 2. R. Noordman (Trekv.) 19.42.-; 3. W. Hol (Slie- drecht) 19.54.4; 4. F. Weverling (Sparta) 20.03 5. A. v. d. Molen vHolland) 20.09.6. Dames, 1000 meter: 1. G. Kraan (Bataven) 3.26.9; 2. G. van Kooten- Stigter (AAA) 3.32.6; 3. A. Velthuizen (Bataven) 3.38.2. Jongens A, 4000 meter: 1. W. Ver nooy (Spartaan) 12.38; 2. A. Sparre- boom (Rotterdam) 12.48; 3. W. van der Waal (Rotterdam) 12.57.4; 4. F. Dames (Spartaan) 12.59.5; 5. B. Welj- ermaris (Metro) 13.11.8. Meisjes A, 1000 meter: 1. Y. van Dillen (S en L) 3.42.5; 2. G. Koop- mans (Sios) 3.43.9; 3. Y. van Beek (Sios) 3.44.6. Bijnummers: heren C-D 3000 m: 1 H. van Kasteren (Minerva) 9.26. Junioren B, 2000 m: 1. R. Verheul (Metro) 6.29.4. Junioren C, 1000 1. H. van Bovene (Holland) 3.08.2 (door Erica Terpstra) Als vervolg van de kringzwemcom- petitie van de Gouwe Rijnstreek is er in de Overdekte zaterdagavond een weinig aantrekkelijk programma afgewerkt. Het eerste (en enige) per soonlijke nummer van deze zesde ont moeting in de reeks van acht, de 100 meter vrije slag voor jongens t/m. 13 jaar bracht weinig verrassingen. De 13-jarige Johnnie Heerkens (GZC) die het nummer won in 1.21.- bleek één van de weinigen te zijn die dit nummer aankon. Weliswaar heeft hij nog een slordige stijl, maar zijn sterke beenslag zal een goede basis zijn voor het opbouwen van een be tere en meer effectieve slag. Nummer twee F. Baas (GZC) worstelde zich met een verre van fraaie slag naar 1.22.8, op de hielen gezeten door de kleine vechtjas W. Zuidervaart (DKD) met 1.25.-. .Incident' Na dit nummer volgden slechts es tafettes met weinig opmerkelijke re sultaten. De 4 x 100 meter schoolslag heren bracht *n onverwacht incident. De ploegen van de Leidse Golfbre kers, De Sleutelstad en De Zijl be- I vochten elkaar de zege. Toen de laat ste zwemmer van elke ploeg het water in dook, lag De Sleutelstad al onbereikbaar vóór. De voorlaatste zwemmer van ploeg rustte even uit, wilde toen de kant op klimmen en koos daarvoor merkwaardigerwijze de baan va: LGB. Helaas kwam op dat ogenblik juist de LGB-zwemmer Hans Dieben op zijn vijftigmeterkeerpunt af. Ge makkelijk had hij langs de op de kant klimmende Sleutelstadzwem mer kunnen keren, zonder last hem te hebben. Maar Dieben meende gehinderd te worden, hetgeen in het reglement verboden is. Hij staakte de strijd, waardoor voor de LGB geen tijd werd afgedrukt, en de Sleutelstad gediskwalificeerd werd. De uitslagen luiden: 4 x 50 vlinderslag jongens 1415 jaar: 1. LZC 2.43.7; 2. GZC 2.53.7. 4 x 50 vlinderslag dames: 1. LGB 2.49.2; 2. De Zijl 2.54.-. 4 x 100 vrije slag he ren: 1. LGB 4.25.4; 2. Sleutelstad 4.32.8; 5 x 50 vrije slag meisjes 14—15 jaar: 1. GZC 3.04.5; 2. LZC 3.08.3. 4 50 wisselslag jongens 14 15 jaar: 1. LZC 2.32.8; 2. Sleutelstad 2.33.3. Badminton in Londen ERLAND KOPS WON WEER... Erland Kops, de 28-jarige Deense badminton-international, heeft za terdag in Londen voor de zesde maal de finale herenenkelspel van de „All England championships" gewonnen. een enerverend duel, dat ruim drie kwartier duurde, versloeg hij de 19-jarige Tam Aik Huang (Maleisië) met 15—13, 15—12. De finale dames enkelspel was voor de Britse Ursula Smith, die gebruik maakte van de zwakke momenten van Ulla Strand. De Deense speelster nam weliswaar snel een 7—2 voor sprong, maar verloor toch de eerste game met 117. In de tweede game leek de wedstrijd, toen de score 8—1 in het voordeel van Ursula Smith was, al beslist. Ulla Strand speelde daarna echter bijzonder sterk en ver kleinde haar achterstand tot 79, De Britse liet zich echter niet ver rassen en bracht met 11—7 de finale op haar naam. In de eindstrijd van het dames dubbelspel kon Ulla Strand revanche nemen op Ursula Smith. Met haar zuster Karen Jorgensen-Strand sloeg zij de Britse combinatie Ursula Smith—Jennifer Rritchard met 155 15—10. Het kampioenschap heren dubbel spel was voor Ng Boon Bee en Tan Yee Khan (Maleisië). Zij klopten Oon Chong Jin Mal en Erland Kops (Maleisië/Denemarken) met 15—7, 15—5. Ulla Strand zegevierde ook in het gemengde dubbelspel. Evenals in 1962 en in 1963 behaalde zij met haar landgenoot Finn Kobbero de titel. In de eindstrijd versloeg het Deense dubbel de Britse combinatie Tony JordanJennifer Pritchard, kampioensdubbel van vorig jaar. De cijfers waren 9—15, 16—4, 15—12. BOKSEN Boksarbiter Bril staat er drie maanden naast De Utrechtse boksarbiter Ben Bril zal „wegens zyn onsportieve houding tegenover het hoofdbestuur, klassifi- catiecommissie en zijn collega's (scheidsrechters/juryleden van de NBB) de komende drie maanden niet worden opgesteld als scheidsrechter/ jurylid bij nationale- en Internatio nale wedstrijden". Koersen te Duindigt (Van onze medewerker) Duindigt opende gisteren weer voor het eerst haar poorten en er was een zeer grote publieke belangstelling. Attila, die enige tijd geleden in Hil versum door Jour de Java werd geklopt, nam nu recvanche. Quicksilver S was op stal gebleven. Wagenaar sr, die zijn te voet gestelde zoon verving bracht Attila direct aan de leiding en verzekerde zich van een veilige voor sprong. Van de paarden van entrainement Geersen maakte Walter Hollan- dia enige foutjes en Jour de Java, die 60 meter aan de koploper moest geven was vrij langzaam gestart, doch maakte later veel terrein goed. Voor de laatste bocht volgde echter een galoppade en toen dit zich in het laatste rechte eind herhaalde, werd de Franse hengst, die op dit moment vrijwel kansloos op de tweede plaats lag, uitgeschakeld. Attila ging naar een prima 1.23.2 zege en Xanthos Narciso werd een verrassende tweede voor Yewel Boy, Zanto en Walter Hollandta. In de openingsdravevij liep Duin pieper S vrij ver van het veld weg. De favoriet David v. d. Lente fou- teerde, doch kwam sterk terug en toen de leider 100 meter voor de streep van de benen kwam, stuurde J v. Dooyeweerd David naar een goede 1.27.3 zege. Dulacinti werd op afstand derde. De Hyacintenprijs werd van kop af verrassend gewonnen door Zealot Hollandia, die door leerling H. A. van Ooyen naar een knappe 1.26.3 zege werd gestuurd. Anastasia Hanover kwam hem dicht op de hielen, maar kon de leider niet onttronen. De derde plaats van Buziau Norton was een surprise. In de Welkomstprijs werd de lei dende Cochinzanger S, die al voor de laatste bocht een flinke fout had, kort voor de streep na een korte galoppade uitgeschakeld. Nu triom feerde de favoriet Diogen (Bosveld) met miniem verschil gevolgd door Cita Victoria en Boudewijn B. De grote aanhang van Azuro Pluto (v. Overeem) kreeg het wel wat be nauwd toen deze met een fikse ga loppade in de Lenteprijs begon. Ach tereenvolgens werden Carla, Zombre- wer en Bliermann B uitgeschakeld. Tenslotte triomfeerde Azuro Pluto toch nog vrij gemakkelijk in 1.25.- kni.-tijd. Brün Beer ontnam op de streep de tweede plaats aan Bente Victoria. Verrassende zege van Boyke Dear Niet minder dan 17 paarden gaven elkaar partij in de amateurskoers. Het werd een felle strijd, waarin Adelaar S lang de boventoon voerde. Deze viel echter geheel terug. Boyke Dear (H. A. v. Dijk) zegevierde zeer verrassend (w. f59.70) in 1.26.8 km.- tijd. Aristo Scotch ontnam kort voor de finish Bulck Magowan de tweede plaats. De slotdraverij werd een fraaie 1.24.5 zege voor de favoriet Carlos Pluto, die spoedig de leiding nam hoewel Acrobaat in het laatste rechte einde nog fel sprintte, bleef deze toch met klein verschil achter de Olga P'.uto-zoon. De buiten weddenschap pen lopende Bruno werd derde, ge- voldg door een verrassende Xylan- der V. De volbloeds kwamen na een lange winterrust weer voor het eerst in de baan. Jockey F. Vandeuren had een goede dag. In de eerste ren bleef hij met de Engelse import Doodle na hevige strijd met een half hoofd de baas over Bon Vivant, op vijf lengten gevolgd door Iliona en in de Wel- komprjjs stuurde hij Ivohinoor met VA lengte verschil op Willibald als eerste voorbij de rechter. In de derde ren werd hij echter tweede met High Hat, daar Ulysses (Th. McGarrity) hem met 3V> lengte achter zich hield. Uitslagen Openlngsprys: 1. Davld v. d. Lente (J. v. Dooyeweerd) (1.27.3); 2. Duin pieper S; 3. Dulacinti. Tot.: wi. f 1.90, pi. 1.20, 1.50, 1.60, koppel 3.60, cov. Hanover; 3. Buziau Norton, wi. f9.70, pl. 2.90, 1.80, 2.80, koppel 16.50, cov. 4.90. trio 284.80. Welkomstprijs: 1. Diogen (F. A. Bos veld (1229.9); 2. Cita Victoria; 3. Lenteprijs: 1. Azuro Pluto (W. B. v. Overeem) (1227.-); 2. Brun Beer; 3. Tulpenprijs: 1. Boyke Dear (H. A. Narclssenprijs: 3. koppel 34.40, cov. 6.70. Vergeetmijnietprijs: 1. Carlos Pluto (A. Siderlus) (1.24.5); 2. Acrobaat; 3. Bruno (buiten weddenschap); 4. Xy- lander V. Tot.: wi. 2.50, koppel 5220, - 1.60, 2.90, 2de afd.: l. Ulysses (Th. M. McGar rity); 2. High Hat; 3. Mitzvah. Tot.: wi. f3.40, pl. 1.50, 1.90. 3.70, koppel 4.40, cov. 5.60, trio 195.20. 3e afd.: 1. Boodle (F. Vandeuren)2. Bon Vivant: 3. Iliona. Tot.: wi. f2.30, pl. 1.60, 2.10, koppel 6.60, cov. 4.20. Totallsator-omzet f 260.972,50. I FeijenoordHeracles 5-0, Venne ker 1-0 en 2-0, Groot 3-0, rust, Venneker 4-0 en 5-0. Scheidsrech ter Van der Veer. Toeschouwers 53.000. Bijna een half uur scheen het of de lentezon in de dure Feijenoord- benen za/t. Er werd tempoloos en rommelig gespeeld. Ook door Hera cles dot echter, maar dot zou later pas goed blijken, niet bot beter in staat was en alleen kon hopen op de uitvallen van hun beste en snelste aanvaller Morsink. Van Nee werd door Kraay tot figurant gedegra deerd. Enkele goede schoten en pas ses van Bouwmeester, wiens terug keer een belangrijke aanwist was, gaf de Rotterdammers eindelijk wat inspiratie. Vooral Moulfjn en Berg hol tz waren vanaf dit moment niet r te houden. Nog voor rust wer den drie voorzetten van de vleugels uitstekend benut. Na de rust kwam Heracles toch nog wel eens terug, maar de oostelijke aoties werden niet met succes bekroond. De jonge goalgetter Venneker besliste vrij snel rust de strijd met een machtige kogel. Daarna begon Feijenoord een demonstratie, waarbij de Rotterdam- voorwaartsen het maken van doel punten kennelijk bijzaak achtten. Toen Venneker echter voor een vol komen leeg doel kwam kon hij niet anders dan doelpunten. Kluif ADO—DWS 1-0, Houwaart, 1-0, rust- en eindstand. Scheidsrech ter P. P. Roomer. Toeschouwers 24.000. Een met een grote inzet strijdend ADO is een te machtige kluif ge weest voor het over de gehele linie sterk in vorm achteruit gelopen DWS. De Hagenaars behaalden een verdiende overwinning met 1-0, wel ke tot stand kwam in de 25ste mi nuut, toen Houwaart uit een mislukt schot van De Zoete met de punt zijn schoen de bal in de uiterste hoek van het Amsterdamse doel „prikte". De Hagenaars, die in de achtste mi nuut reeds een prachtige kans op doelpunt zagen vervliegen, toen Jong bloed de bal uit een door Aarts inge schoten strafschop (toegekend we gens hands van Flinkevleugel) uit de hoek stompte, hadden in de ste helft een voortdurend veldover- wicht, dat echter door veelal te doordacht aanvalsspel en de moeilijk onder controle te krijgen springerige bal verder geen resultaat opleverde DWS, dat ln de eerst» helft slechts De grondslag voor deze alleszins verdiende zege werd reeds in de eer- zelden tot het ADO-doel wist door te dringen, nam na de rust het ini tiatief over en kreeg na drie minu ten door Lenz reeds een prachtige scoringskans. Alleen voor Thie staan de schoot hij echter naast. Vier mi nuten later belandde aan de andere kant een diagonaal schot van Aarts tegen de paal. Het waren de enige hoogtepunten uit de tweede helft. DWS bleef iets sterker nu, maar kon ook uit het wanhoopsoffensief, met Schrijvers als midvoor, geen doel punt halen. Gemakkelijk t PSV—Sittardla 1-3, Guns 0-1, PiJs 1-1, Wolfs 1-2, rust, Daliens 1-3. Scheidsrechter C. J. van den Berg. Toeschouwers 13.000. PSV heeft andermaal haar sup porters zwaar teleurgesteld. Het ont brak de Eindhovense ploeg tegen hekkesluiter Sittardia ten enenmale aan zelfvertrouwen met het gevolg dat do enthousiast strijdende Lim burgers vrij gemakkelijk aan de over winning kwamen. ste minuut gelegd toen Guns non chalance in de PSV-verdediging re soluut afstrafte. Na een door Donners genomen vrije trap kon Pijs gelijk maken, maar daarmee had de trage voorhoede van PSV al haar kruit verschoten. De Limburgers zeer volijverig maakten het Wiersma cs. herhaalde lijk lastig en zagen hun lovenswaar dige arbeid beloond met nog twee treffers. Eén van de uitstekende Wolfs en één met een beheerst schot— van Willy Dullens. Lusteloos Boogaerts. Toeschouwers 8000. Het in degradatienood verkerende Go Ahead heeft de kans gegrepen om via het lusteloos spelende MW twee kostbare winstpunten rijker te wor den. Het kostte de Deventer ploeg DWS-doelman Jan Jongbloed stopt in de wedstrijd tegen ADO een strafschop. kansen te profiteren. Het gelukte slechts eenmaal, namelijk toen doel man Körver voor de zoveelste maal de bal uit een van de vele door Go Ahead afgevuurde schoten tot hoek schop verwerkte. Uit de hoekschop kwam de bal in het centrum; waar rechtsbinnen Strik gereed stond voor een schot. Via stopper Haenen ver dween de bal in het net. Dit was het enige opwindende moment in een vrij matige wedstrijd, waarin de thuisclub voortdurend het initiatief had. In de eerste helft kon het duel nog wel boeien, maar na de rust sleepte de strijd zich moeizaam naar het einde. Vriendschappelijk overigens veel moeite c i de vele Luyten 0-4, rust, Saris 0-5 en 0-6, Enkele honderden toeschouwers verlieten bij de rust van dit duel reeds demonstratief de tribunes. Het vriendschappelijk en ongeïnspireerde spel, waarmee Fortuna de pittige Bredase ploeg tegemoet trad stelde de ijverige en snelle NAC-aanval in staat oon de eerste helft met comfortabele voorsprong van vier goals af te sluiten. NAC mocht ook in de tweede helft door midvoor Sa- ris nog twee doelpunten aan haar totaal toevoegen. Ook daarna vol hardde Fortuna in haar tam zoi avondvoetbal waarbij Spitz Kohn nog even aandacht besteedde aan zijn po sitie op de lijst van topscorers en voor het enige tegenpunt zorgde. Hoewel NAC daarna eveneens nog vele kansen kreeg, onderging de toch al verrassend hoge score geen wijzi ging meer! Muur Bijna negentig minuten lang heeft Ajax tevergeefs getracht de levende muur voor het DOS-doel te doorbre ken. De Utrechters bepaalden zich namelijk tot de verdediging in de hoop een puntje uit Watergraafs meer mee te nemen, in welke op dracht de ploeg slaagde. Te vaak ech ter brachten de kanaries hun li chaamskracht daarbij in het geding, maar scheidsrechter Godding had een lankmoedige bui. Hij zag bijvoorbeeld ook door de vingers toen in de eerste helft de doorgebroken Cruyff in het strafschopgebied op het punt stond te scoren maar door drie man werd gemangeld. Bij Ajax, waarin Cruyff en Bennie Muller als „Spielmacher" uitstekend werk deden, probeerde men het met verre schoten, maar al tijd was er wel weer een DOS-li- ohaamsdeel dat een doelpunt voor kwam. Bovendien stak doelman Rui tenbeek in een goede vorm. Tekenend voor de „strijd" was wel dat keeper Hoogerman van Ajax zegge en schrij ve één schot te verwerken kreeg GVAV—Telstar 1-1, Lacrois 1-0, Bakker 1-1, rust- en eindstand. Scheidsrechter Leo Horn. Toe schouwers 9000. Het 4-2-4-systeem, dat GVAV voor de eerste maal doelbewust trachtte te spelen, heeft de Groningers niet het gewenste resultaat gébracht voor zover zij naar een overwinning streefden. Toen GVAV na acht mi nuten reeds de leiding nam, scheen de tactische opzet te zullen slagen, maar daarna bleek al spoedig dat er nogal wat ontbrak aan de samen werking tussen voorhoede en verde diging. Telstar, dat dezelfde strijd wijze toepaste, toonde meer eenheid maar weinig stootkracht. Alleen Bak ker onderbrak de reeks onzuivere combinaties van de beide ploegen met een doeltreffend schot. Ook in de tweede helft bleef het spelpeil bijzander matig. Geschoten werd er nauwelijks, al moesten beide doelver- dedigers eenmaal door het houtwerk worden geassisteerd bij verrassende ontladingen van Bakker en La Crois. Die enerverende momenten konden de prestaties echter geen glans ge- Kansen Sportclub Enschede—Sparta 1-1, Bosveld 0-1, rust, Weering 1-1. Scheidsrechter Bom. Toeschouwers 8000. Sparta heeft in Enschede tegen Sportclub lange tijd op winst ge staan en het zou stellig ook een Rot terdamse zege zijn geworden, wan neer de bezoekers beter hadden ge profiteerd van de talrijke uitstekende kansen, die zij zich schiepen. Nu bleef het bij een treffer van Bosveld ln de beginfase, terwijl daar na Van Miert, Bouman, Adelaar en Bosveld wel dikwijls met fraaie, moeiteloze combinaties de oostelijke defensie passeerden, maar daarna faalden in de afwerking of zich ge stuit zagen door doelman Warrïnga. De Enscfhedese voorhoede met Oranen-Janssen als nieuwe linker vleugel en ex-midvoor Geutjes als rechtsbuiten speelde zonder tempo en vechtlust en was slechts zelden gevaarlijk. Pas na de gelijkmaker, die Weering uit een vrije trap ineens langs Doesburg schoot, werd de wed strijd aantrekkelijk, maar toen be hoefde er nog slechts een kwartier te worden gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 6