Gaaikema vertaalde de „Drei Groschen-Oper" r iQpyrjMSSS FDP zal in kabinet van Erhard blijven in de greep (y?) van degriep? Busje botst tegen een vrachtauto: 3 doden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 29 maart 1965 Derde blad no. 31528 LD. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. (Advertentie) Het is een enorm stuk met een grandioze tekst en van deze tijd (Van onze Groningse correspondent) Groningse cabaretier-Neerlandicus drs. Seth Gaaikema, alom in den lande geprezen degens zijn musicalvertalingen en teksten voor Wim Kan, blijft voor verrassingen zorgen. Samen met Ton Lutz heeft hij een vertaling gemaakt van Brechts ,,Drei Groschen-Oper" waarvan de Nederlandse Comedie in mei de première zal bren gen in Amsterdam. Surprise nummer 2 is, dat Seth Gaaikema zaterdagavond betrokken was bij het afscheid van burgemeester J. Tuin van Groningen en nummer 3 dat hij gisteren samen met Roelof Stalknecht op tournee is gegaan om de Nederlandse kolo nies in Stockholm, Helsinki en Hamburg te trakteren op een show. „Een geweldig man die Ton Lutz" zei Seth Gaaikema, die zijn samen werking met Lutz tot nu toe geheim had gehouden. „Hij is hier naar toe gekomen en we hebben samen een week in het familiehotel in Paters- wolde aan de vertaling gewerkt. Hij meer het proza en ik meer de liedjes. De Nederlandse Comedie is al aan het repeteren onder leiding van Lutz. Als ik terugkom van het toer- neetje ga ik de zaak weer volgen in A'dam. Ik kan heel veel van Lutz leren. Die kan teksten tot vlees ma ken, geweldig. Nicolaas Wijnberg maakt de decors en Guus Oster speelt de hoofdrol van Macheath, Kitty Courbois speelt Polly. Rauwer en feller Twee maanden heeft Gaaikema aan de vertaling gewerkt, die bin nenkort in boekvorm zal worden uit gegeven. „Toen erom gevraagd werd, ben ik er als een tijger opgespron gen. Het is een enorm stuk met een grandioze tekst en echt wel van deze tyd". Hij vindt de musicals die hij heeft vertaald („My fair lady", „Oliver", „Kis me Kate" en „Carni val") meer gestroomlijnd, meer om te amuseren dan de „Drei Groschen- Oper", die veel rauwer en feller is en een heel ander soort woordkeus en een meer letterlijke vertaling vraagt. Seth Gaaikema zat er meteen in. „Ik ken de „Drei Groschen" heel goed. Ik ben ermee opgevoed, mijn vader hield er lezingen over". Zijn vader is ds. M. J. J. Gaaikema, directeur van de Volkshogeschool in Uithui zen. Seth Gaaikema had zaterdag avond een groot aandeel in het pro gramma bij het afscheid van burge meester Tuin. Onder andere zong hij een toepasselijk liedje „Bijna een ton voor Tuin". De scheidende bur gemeester kreeg f90.000 voor een Van der Horsts film Amsterdam gaat naar Cannes Cineast Herman van der Horst is door het „Festival international du film" in Cannes uitgenodigd tot pre sentatie van zijn film „Amsterdam". Het is de eerste maal dat een Ne derlandse film deze eer te beurt valt. Bovendien werd Van der Horst uit genodigd zitting te nemen in de in ternationale jury voor de korte films. Orbison zong in rustige Kurzaal Honderden jongeren hebben gister middag in de Kurzaal in Schevenin- gen de zanger Roy Orbison bij zijn eerste zaaloptreden voor een groot publiek in ons land geestdriftig ont vangen. Begeleid door zijn eigen or kest „The candy men", zong de ten gere platenmiljonair uit Texas een tiental van zijn succesnummers. Het jeugdig auditorium scandeerde de liedjes met voetgestamp en handge klap. Een enkeling liep weg van zijn zit plaats, maar van een bestorming van het podium was geen sprake. Moch ten Roy Orbison in Australië de kle ren van het lijf zijn gerukt, in Sche- veningen uitte het enthousiasme zich in daverend applaus. De honderden fans, dae aasden op een handteke ning van hun idool werden teleur gesteld, toen Orbison en „The candy men" zich in de bus wrongen om tij dig voor een volgend optreden in Amsterdam te zijn. Hotel weigert „Rolling Stones" Een luxueus hotel in een voorstad van Stockholm heeft vrijdagavond de Britse zanggroep de „Rolling Sto nes" geweigerd als logeergasten. De groep komt op 1 april in de Zweedse hoofdstad voor een optreden. Voor de Holling Stones" werd geboekt in hotel Foresta op het eiland Lidingoe. Dit gebeurde enkele maanden geleden al door de promotor van „Pop Gala", waar de groep zal optreden. Vrijdagavond weigerde de directeur van hep hotel de boeking te beves tigen. „Wij willen geen moeilijkheden. Wij willen van te voren weten wie verantwoordelijk is voor de veiligheid van de groep en die van onze gas ten", zei hij. De Beatles logeerden ook in hotel Foresta, toen zij vorig jaar Zweden bezochten. „Wij weten nog hoe het was toen de Beatles hier waren", zei de directeur. Hij ging daar niet ver der op in, maar zei dat de boeking voor de „Rolling Stones" slechts voorlopig was. jeugdcentrum in de Groningse bin nenstad. Zeer benieuwd is de Groninger cabaretier naar de ervaringen, die hij straks zal opdoen met het pu bliek in Stockholm, Helsinki en Ham burg, als hü daar optreedt in zijn bekende show met pianist Roelof Stalknecht. Hij knoopt een paar da gen aan het tournee vast, om in München het succes te bestuderen van het door hem zeer bewonderde fenomeen Toon Hermans, die in een hem vreemde taal triomfen hoopt te vieren. Seth Gaaikema hoopt ervan te leren, zoals hij reeds eerder enorm Eigen stuk Voor hem heeft het in wezen alle maal te maken met de taal, waarin hij geïnteresseerd is. Hij werkt aan veel dingen tegelijk, maar in feite op één front: met zijn dissertatie, „die verband houdt met cabaret" en waarop hij als Neerlandicus hoopt te promoveren, met zijn schrijven en vertalen van teksten, met zijn eigen toneeloptreden en met zijn plan om toch nog eens met een eigen stuk te komen. Seth Gaaikema zit boordevol ideeën en is nog lang niet uitge praat en leeggeschreven. Weber volgt Bucher op WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! Prins weer thuis Prins Bernhard is gisteravond on zes uur van zijn vakantie in Lech ir paleis Soestdijk aangekomen. LANCERING EARLY BIRD OP 6 APRIL De eerste commerciële catie-satelliet „Early Bird" zal op 6 april vanaf Cape Kennedy worden gelanceerd waarmee een nieuw tijd perk zal worden ingeluid op het ge bied van de relay van radio, televisie en telefoongesprekken over de ge hele wereld. De satelliet zal worden geplaatst in een stationaire baan rond de aar de op een hoogte van 35.680 km bo ven de Atlantische Oceaan. De da- telliet zal dan dienst doen als een soort telefooncentrale tussen Noord- Amerika en Europa. Slechts drie van dergelijke stationaire satellieten zou den voldoende zijn om een relay- systeem voor de gehele aarde tot stand te brengen. De satelliet die door een particu lier bedrijf zal worden beheerd zal 240 telefoongesprekken tussen Ame rika en Europa tegelijkertijd in beide richtingen kunnen verwerken. Ook televisie- en radio-uitzendingen zul len door de satelliet kunnen worden overgebracht. Nabij Terneuzen WB NEDERLAND 1 NTS 7.00 uur Nieuws 10.00 1 10.25 1 10.30 i het kort NTS Barend de Beer. voor de kleuters Kenmerk, kerkelijk programma Huckleberry hound, tekenfilm NTS-jo urn aal Politieke uitzending De witte karavaan, speelfilm Documentaire over de Eerste Wereldoorlog NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Het gesprek van de dag 8.40 uur AVRO's TV-magazine 9.25 uur Jazz in beeld 9.55 uur Sterren kijken 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM 2: (Van onze correspondent in Bonn) Tot opvolger van de afgetreden minister van Justitie, Bucher, heeft kanselier Erhard dit week-einde be noemd de CDU-afge vaardigde in de Bondsdag, dr. Karl V, eber. Minis ter Bucher was afgetreden uit pro test tegen het door de Bondsdag ge nomen besluit, het begin van de ver jaringstermijn voor oorlogsmisdaden van 1945 naar 1950 te verschuiven. Bucher en zijn liberale partijgeno ten, wensten dat de verjaring op 8 mei zou ingaan. De nieuwe minister is 67 jaar en rooms-katholiek. Hij vertegenwoor digt in de Bondsdag zijn geboorte stad Koblenz en omgeving. Minister Wcber is een deskundige in het strafrecht. Hij had een groot aan deel in de theoretische hervorming van het Duitse strafrecht. In een interview kort na zijn benoeming deelde hij mee, deze hervormingen zeer snel in praktijk te zullen bren gen. Het is echter de vraag of We ber voor de parlementsverkiezingen in september, daartoe veel gelegen heid zal krijgen. Het afgelopen weekeinde dreig de een definitieve breuk tussen de CDU/CSU en de vrije democraten van Erich Mende in de regerings coalitie. De vrije democraten had den er op gerekend, dat kanselier Erhard geen nieuwe minister van Justitie in de plaats van de afgetre den minister Bucher zou benoemen. Zij hoopten dat hij een van de an dere ministers met de waarneming van de post zou belasten. Toen Er hard hiertoe niet bereid bleek en ook geen nieuwe ministerspost hoe Taxichauffeurs protesteerden (Van A'damse correspondent) Het taxiverkeer in de hoofdstad lag zaterdagmiddag ruim een uur lam, toen ruim 300 taxichauffeurs een protesdemonstratie hielden om uiting te geven aan hun ontevreden heid over de lonen. De aangekondigde protestrit met tazi's van het Museumplein naar het havengebouw kon geen doorgang vinden, omdat de politie hiervoor een vergunning had geweigerd. In plaats hiervan verzamelden de chauffeurs zich aan de voet van de Westerto ren. Een stoet van 300 mannen, van wie de meesten leuzen meedroegen als „geen hoger tarief, maar hoger loon", trok van de Westermarkt door de drukken binnenstad om tenslotte weer op de Westermarkt terug te keren. In de stoet liepen tal van „eiger rijders" mee, chauffeurs die voor eigen rekening werken, doch die uiting wilden geven aan hun solida riteit met de in loondienst zijnde collega's. Tot slot van de protestdemonstra tie werden de chaffeurs toegespro ken door de voorzitter van het ac tiecomité, die duidelijk liet uitkomen, dat men niet langer genoegen kan nemen met een weekloon van zestig gulden. Er waren telegrammen van taxichauffers uit Rotterdam en Den Haag, die adhesie betuigden met de actie van hun Amsterdamse collega's. belangrijk ook voor de FDP wil- :reëren om daarmee het aantal FDP-ministers in het kabinet op het oude peil te houden, dreigden de li beralen en bloc uit de regering te treden. Houding. De crisis was onder meer te wij ten aan de houding van Bucher, die aanvankelijk niet de indruk bü zijn collega's had gewekt, dat hij wilde altreden in geval de verjaringster mijn zou worden opgeschoven, zoals nu gebeurde. Zijn plotseling geno men besluit werd vooral in de krin gen van de CSU van oud-minister Strauss uitgelegd als een tactische zet in de verkiezingsstrijd, De CSU beschuldigde de FDP ervan dat ze „nationalistische agitatie" wilde voe ren. Strauss trok deze beschuldiging weer in, nadat de strijd was bijge legd en de na Buchers vertrek over gebleven (vier) FDP-ministers beslo ten hadden het kabinet niet te ver- Op de gisteren in Düsseldorf be gonnen partijdagen van de CDU, verklaarde kanselier Erhard nadruk kelijk, dat hij er vast op rekende de coalitie ook m de toekomst te kun nen voortzetten. Drie personen zijn vanmorgen on het leven gekomen bij een autobot sing op de weg TerneuzenTerhole in de gemeente Zaamslag. Het onge val gebeurde tijdens dichte mist. Een personenbusje met vier werknemers van een aannemingsbedrijf botste tijdens het inhalen van een vracht wagen, frontaal tegen een tegemoet komende vrachtauto. Drie van de vier inzittenden van het busje waren op slag dood. De slachtoffers zijn: de 22-jarige ongehuwde metselaar P. van Kerkhoven uit Kloosterzand, de 35-jarige timmerman J. L. de Waal uit Kloosterzand, gehuwd en vader van vier kinderen en de 32-jarige timmerman W. Stejjns, gehuwd, uit Klouiierzand. De vierde inzittende van het busje werd licht gewond. De bestuurder van de vrachtwa gen, waarmee het busje op weg naar Terneuzen in botsing kwam, werd zwaar gewond. Korte tijd na sluiting van de café's is zaterdagnacht een 31-jarige timmerman uit Ridderkerk onder in vloed van alcohol op de Oostdijk in Rotterdam met zijn auto gaan slin geren en tegen een tegenligger ge bost. De gevolgen waren bijzonder ernstig. De 35-jarige V ermeulen -I Jsselstein, Ridderkerk, die naast de bestuurder zat, was vrijwel op slag dood. Haar man, de 37-jarige bank werker F. L. Vermeulen, liep licht letsel op. Zwaar gewond werd de 27- jarige handwerker G. J. van Helden uit Ridderkerk. De timmerman, die de bosting had veroorzaakt, werd in het politiebureau opgesloten. Zijn rij bewijs is afgenomen. 9 De 53-jarige mevr. W. Boerdijk- Nijenhuis, moeder van negen kinde ren, is zaterdagmiddag in haar woon plaats Dalfsen om het leven geko men, toen de auto waarin zij zat te gen een boom reed. De auto werd be stuurd door haar zoon. ROEIEN Bert Kleipool, oud-slag roeier van de Njord-Vier, heeft vrijdag zijn medische studie met succes afgeslo ten. Kleipool heeft vele triomfen gevierd, samen met Koch, Bergsma en Rombouts. Dit viertal verbeterde o.a. het Bosbaanrecord. De Fransman Michel Jazy zegevierde zondagmiddag in Parijs in de 28ste cross van Humanité vóór de Rus Ivanow en de Roemeen Mus- tata. De 63-jarige heer H. van Horst uit Valkenswaard is zaterdagmorgen en verkeersongeluk in zijn woon plaats aangereden door een auto en kort daarna in het St. Josef zieken huis overleden. Hij stak op zijn fiets onverwacht de weg over. In het ziekenhuis De Lig ten- berg in Amersfoort is gisteren over leden de 18-jarige mej. M. M. C. Hoekstra, die in de vroege ochtend ernstig werd gewond bij een auto- ongeluk. De personenauto, waarin zij zat botste tegen een lichtmast. In Wijckel (Fr.) is gisteravond de zevenjarige Tineke Veltman onder een auto gekomen en vrijwel op slag gedood. Het kind stak, nadat het met enkele vriendinnetjes had staan praten, plotseling de weg over vlak voor een personenauto. Bomaanslagen op consulaten Het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft officiële rapporten ontvangen waaruit blijkt, dat zaterdagavond bomaanslagen zijn gepleegd op de Westluitse en Amerikaanse consulaten-generaal in Tripoli (Libië). De Libische re gering heeft reeds officieel veront schuldigingen aangeboden voor het incident. Volgens de rapporten uit Tripoli is niemand gewond. Geval nekkramp in kazerne Apeldoorn Een dienstplichtig militair van het eerste legerkorps in Apeldoorn is in ernstige toestand met nekkramp in het Centraal Militair Hospitaal in Utrecht opgenomen. De militair was reeds enige dagen ziek en lag in de ziekenboeg bü de Willem Ill-kazeme in Apeldoorn. Toen werd vastgesteld, dat de mili tair nekkramp had, werd hij naar Utrecht overgebracht. Het personeel van de kazerne zün tabletten ver strekt om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. en cji Wie van de drie Het schü'nt dat een kijkerson- derzoek heeft uitgewezen dat de zaterdagavond-formule van de AVRO het meest bij de kijkers in de smaak valt, en dat het onderdeel „Wie van de drie?" (een van de vele spel-formules van Téléart uit Parijs) daarvan weer het populairst is. „Mensen küken" is altijd een aardige be zigheid geweest! Er kleeft eigen lijk maar één bezwaar aan dit spelletje, nJ. dat de leden van het „panel" af en toe vragen stellen die ook de kijkers inte resseren, vooral dan de antwoor den op die vragen. Meestal ech ter komen we die antwoorden nooit te weten. Zo vroeg dr. Tetzner zaterdagavond aan de meisjes, die speelden dat zij alle drie kapster waren, of zij wisten wat een „drollenbakkendag" was. Zij wisten het geen van drieën. Omdat het antwoord zo als gewoonlijk uitbleef, heb ik ir. Tetzner, mede namens 500.000 abonnees, opgebeld om het ant woord van hemzelf te vernemen. „U zult het niet geloven", zei hij, „maar ik weet het niet meer! Deze uitzending is n.l. al in oktober vorig jaar opgeno men, en ik kan het me niet meer herinneren. Ik ga het nu ook weer even navragen. Want ik zal er morgen wel door ieder een naar gevraagd worden!" Zondagochtend belde dr. Tetzner op: hij hèd het antwoord! Op dinsdag, als de kapstertj es vrij hebben, gaan zij allemaal met hun hoge kapsels die „drollen- bakken" genoemd worden uit, en daarom heet zo n vrije dag voor kapsters „drollenbakkendag". Een leerzaam medium, televisie! Naaktmodel De AVRO had er weer voor gezorgd dat er een soort blok- programma ontstond, doordat men het ene programma-onder deel in het andere liet overlo pen. „Willy en Willeke" stond weer op heel behoorlijk peil, en .Johnny en Rijk" begonnen voortreffelük met het geestige lucifers-nummer, maar de tek sten van de andere sketches wa ren zwakker dan doorgaans het geval is. Wel bood een van de scènes de kleine sensatie van een naaktmodel, op de rug ge zien weliswaar, en met een soort sluier die onder de gordel het Hl belangrijkste bedekte, maar tóch, voor een gezinsprogramma als de AVRO vil brengen, was het al héél wat! In „Televizier" bracht de AVRO een eindeloze reportage over een vuurtoren-vrouwtje. Over de arrestatie van de Por- tugees Da Silva bij diens aan- komst, na uitwijzing uit Hol- land. in Lissabon, zwegen de ac- E tualiteitenrubrieken echter in alle talen. Laatste Maigret Gisteravond sprak dr. L. de Jong over de nazi-processen in West-Duitsland, en over het feit EE dat er niets bekend is van pro- cessen in Rusland tegen hen die in de Stalin-periode verant- IË woordelijk waren voor het om- komen van miljoenen mensen in strafkampen. „Het willen ver- geten verlengt de ballingschap j§ en het geheim der verlossing heet herinnering" was de Israë- lisohe spreuk die dr. De Jong als uitgangspunt nam. „Tel uit je winst" begon met de mededeling dat Theo Eerd- mans weer uit het ziekenhuis thuis is. Alle vijf deelnemers EE kwamen een ronde verder, ook de kenner van de vredesverdra- gen, wiens antwoord beter bleek te zijn dan op het kaartje stond aangegeven, waardoor hü eerst gezakt was. Joop van Tijn ver- §j gat een keer dat hij drie i.p.v. twee vragen moest stellen, waar- op hij door de Europa-Cup-ken- E ner zelf opmerkzaam werd ge- maakt. Maar hij maakte het weer goed met de volzin: „Ik j= bied u nog mijn excuses aan en ik feliciteer u dat u minder fou- ten hebt gemaakt dan ik!" Wat tenslotte de laatste „Mal- gret" van dit seizoen betreft: „De vriendin van mevrouw Mai- gret" (gedramatiseerd door Jan Staal) was als vanouds weer erg aardig, maar leek toch wat los- ser in het vel te steken dan an- ders. Vooral het kwa si-gewone EE van de verbroken telefoontjes was een wat al te gemakkelijk trucje om een schün van authenticiteit op te houden. Dat neemt niet weg dat het jam- E mer is dat in april, mei en juni deze beste (zij het uit het Ên- gels bewerkte» Nederlandse serie verstek zal laten gaan. mmmimBWiTmarnwHiHinHiiuuiMiBiiiiwiwTiijfnnnriHnffiBnmfiirBiiiHiiniuiiuiginnn: Deze clowneske iguur is min der onschuldig dan zijn carna valspakje zou doen vermoeden. Het is Robert M. Sheltonde lei der van de K'u Klux Klan. Deze beweging is na de moord op mevr. Liuzzo heftig door presi dent Johnson aangevallen. Shel ton noemde op zijn beurt de pre sident „een vervloekte leuge- VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Theaterork. en zangsolisten. 19.00 On der de afwas, licht progr. 19.30 Parle mentair overz. 19/45 Overheidsvoor lichting: Samenwerking met Ontwik kelingslanden. Technische samenwer king met Indonesië. Prof. dr. J. F. Arens, hoogleraar te Utrecht en dr. H. het ministerie van gesprek en groot Omroepkoor: (22.30-22.40 Nws.) 23 2 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Kapel PvdA. 18.30 Gees telijke liederen. 18.50 Openbaar Kunst bezit. 19.00 Nws. en weerpraatje 19.10 Radiokrant. 19.30 Metropole-orkest af. praat- mermuzlek. (21.10-21.20 Klass gram.) 21.50 Wereldpanorama. 22.00'Vocaal- en lnstr. ens.: Duitse volksliedjes. 22.20 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking 22.55 Show-Schouw: Makers van muziek in film en musical. 23.55- 24 00 Nws. GRAMMOFOOXPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) bas: Geralnt Jones Singers tempo ordinario. Karl Richter Kamer urjeest. II: Joseph Haydn. C&cilien Messe. Maria Stader, sopraan; Marga Höffgen, alt; Richard Holm, tenor; Joeef Greindl, bas; Anton Nowakowskl, orgel; Koor en Symphonie Orkest van de Beierse Omroep; Dirigent: Eugen Jo- DINSDAG 30 MAART 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. Nws. 8.10 Lichte gram. 8.50 Ochtend- gym, 9.00 De groenteman. 9.05 Klass kamermuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 tages. 16.00 Nws. 16.02 Mezzo-sopraan en plano: seml-klass. liederen 16.30 V d. Jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram. v. d. tieners. Hilversum U. 298 m. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Ouverture..., lichte gram., reportages en meded. (7.30-740 Nws 8 00-8.05 Meditatie). 8.30 Nws. 8.40 V. d. huis- 9.40 Schoolradio. 10.00 Oude klass. kamermuz V. d. vrouw. 11.30 Licht vocaal praatje. 12.00 >rk .werken. 11.00 progr. 14.50 Lichtbaken, lezing. 15.00 Ned. Antillen, door J. A Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nieuws het kort. 19.01 Barend de Beer. 19.06 Weekjournaal voor Gehoorgestoorden. 19.33 Engelse les, 20.00 Journaal. NCRV 20.20 Pa Pinkelman en Tante Pollewop. beeldverhaal. 20.25 Attentie. 20.50 Maja Plisetskaja, balletprogT. 21.50 Lledjes- progr. NTS: 22.20 Journaal. 22.25-22.30 D.17 Signalement 'Ogr. 20.40-22.10 D „omedie. RKK: 22.1„-« lus achterna, religieus progr. Betoging van Ambonnezen in Gouda Ongeveer vijftig Ambonnezen heb ben gistermiddag in Gouda een be toging gehouden, die eindigde op het bordes van het stadhuis, waar één van hen de samengestroomde inwo ners van Gouda vertelde dat Neder land Ambon in de steek laat. ..Jullie heulen liever met Soekarno". Daarna barstte de man in snikken uit. Ook vele kleine kinderen, die met hun ouders waren mee gekomen, begon nen daarop te huilen. Eerder op de middag verzamelde deze groep, afkomstig uit de woon- wük voor Ambon nese gezinnen in Moordrecht, zich op de Kleiweg, de hoofdstraat van Gouda. De politie verhinderde hen spandoeken te ont rollen, bracht hen naar het po litiebureau en heeft de spandoeken daar in beslag genomen. In de nacht van vrüdag op zater dag hebben Ambonnezen op schut tingen en muren in Gouda leuzen geschilderd, waarin zü hun verlan gen uitdrukten naar een zelfstandig Ambon terug te keren. De Goudse reinigingsdienst is de gehele dag be zig geweest deze opschriften te ver- wü deren.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5