Driedaagse van liet Rijnlands Lyceum Bazaar vanKenG geopend Koninklijk brons voor P. Tegelaar Bouw singelgemaal in Meijewetering in Leiderdorp BEURS VAN AMSTERDAM CHOOI,ORKEST EN KOOR MET INTERESSANT PROGRAMMA verwelkoming door de prae- de schoolvereniging van het Jands Lyceum, in het bijzonder rector dr. Naeff en de Oegst- ler gemeente-secretaris Visser, conrector dr. Vlam voor een ge- 't|| bezette zaal zijn schoolorkest trom aangevoerd. Dit concerteren weer in de jaarlijkse „driedaag- (woensdag, donderdag en vry- uitvoering kwam een Symfonie van Gossec, een Waal die na iding in Antwerpen zijn werk- Parijs vond. Hij heette nlijk Gossé en werd een belang- man. Zijn werk is dat minder, as. wel erg „geschikt" en vindt nog eens onderdak in amateur-en- iles, zelfs bij blazerskorpsen. >ssec is wel een paragraafje his- waard. Hij behoort tot de com- sten, die na de periodes van con- r jogrosso en „symphonie concer- I e" deel hadden aan de geboorte l de „klassieke" symfonie in de use hoofdstad, waar in Gossec's grote figuren aangetrokken wer- Mozart, Gluck en Cherubini werken van Haydn, Stamitz en li stian Bach. De orkesten kregen tijd al een bezetting van zestig Vlam deed het niet minder: kamerorkestje met fluiten, inetten en een trompet, maar een dit „schoolwerk", zo met een cij - kan. Gossec schreef symfonieën speciaal voor eer id hestre des Amateurs" en we ne- 1 aan, dat dr. Vlam daar zijn mos- vandaan haalde. Hij tikt we op de kop! n paar gezichten herkenden w< Jeugdkamerorkest, maai jein deze waren ook nog wel an- „steunpunten" waarneembaar. t op orkest-hechtheid te rekenen op het goede plaatsen orkestrale gegevens. Daardoor de dirigent het partituurbeeld j{ tureel doorzichtig weergeven, de ringen aansprekend doorvoeren, lankverhouding blaassectie-strij muzikaal verantwoord regelen, Uenes met finesse tot haar recht komen en een gang zonder ver- Jving garanderen. De capacitei- 81 fan de orkestleden liggen uiteen, niettemin ontbraken echt bloei- fragmenten niet, zodat men dit leren met recht waarderen LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 MAART 1965 De symphonie werd gevolgd door zang van een schoolkoor, ook o.l.v. dr. Vlam: drie negro's (Let me get up), Go chain the lion down, Moses smote the water), voorzien van een orkestbegeleiding waarin een klok kenspel, alles in eigen bewerking van ae dirigent. Dr. Vlam weet heel goed dat een symfonie-orkest in zijn eigen natuur niet bij deze negermuziek hoort. Die begeleiding trad dan ook niet in de welvingen van de zang, maar volgde die in schetsjes, die b.v. ook mondharmonica's zouden kunnen overnemen. Fijntjes en aantrekkelijk klonk dat op de zo zuiver gestreken snaarinstrumenten. En voor de ge legenheid mocht dat ook wel eens zo gedistingeerd toegaan, want van het koor, dat de stof heel mooi be heerste en hoofdzakelijk uit meisjes bestaat, was neger-ruigheid nu een maal niet te verwachten. We vermel den het schalmeitje van de fluit en het aardig gevonden laten samen gaan van pizzicato en klokken. Het na de muziek opgevoerde to neelstuk is van Chinese makelij: „De geborduurde Bal" van H. I. Hsiung. Het viel zeer in de smaak. Het Leidse muziekkorps „K en G.' heeft een belangrijke stap gezet op weg naar de financiering van een nieuw instrumentarium en nieuwe uniformen voor jeugdleden, die de senioren overgaan. Hoe belang rijk die stap zal worden haDgt af van de burgerij van Leiden: zij zal uitmaken of de groots opgezette ba zaar in het wijkgebouw „Levendaal" tot een succes zal worden. Want alleen publieke belangstel ling doet een dergelijk bazaar sla gen. „K en G" heeft zelf gedaan wat het kon. In de grote zaal en ver schillende kleine zalen van het wijk gebouw staan vele attracties opge steld. Zo is er een grote „super markt" waar werkelijk van alles te koop is. Leden (maar ook veel niet- leden) hebben met gulle hand prij zen geschonken voor de verschillen de verlotingen en het rad van avontuur. Een leuke attractie is het „ijzeren gordijn" waar men zijn be hendigheid kan beproeven. De ba zaar is vandaag geopend van 2.00 tot tot 11.00 uur en morgen van 12.00 tot 11.00 uur Jong K en G zal avond om 6.30 uur een rondgang maken door de Professorenwijk, de Burgemeesterswijk en de Tuinstad- wijk, een bezigheid die morgen door de senioren wordt nagevolgd (ook om 6.30 uur). De bazaar is georga niseerd door een commissie onder voorzitterschap van de heer W, Truyers. OEGSTGEEST Nieuwe asfaltlaag op de Broekweg durende de afgelopen winter is oestand van de Broekweg door vuiltransporten naar de Isstortplaats zodanig verslech- dat vrij uitgebreide herstel- taamheden uitgevoerd dienen te i. Deze werkzaamheden zul- hoofdzaak bestaan uit het rengen van een laag asfalt op echtste gedeelten, ïgezien langs deze weg nog ge- tijd het vuiltransport zal moe- ilaats vinden is het om stagna- et de vuilafvoer en schade aan eisauto's te voorkomen, nood- spoedig met de herstelwerk- heden aan te vangen, verslechtering van het wegdek ferst in de loop van de winter dat het niet mogelijk was hier- de begroting voor het jaar het nodige krediet uit te trek- kosten der werkzaamhe- vorden met inbegrip van kos- toezicht en beheer, geraamd 11.000. B en W stelde de raad dit bedrag beschikbaar te stel- De beide raadscommissies kun- tich met dit voorstel verenigen latbouw aan de es. Kennedylaan NV Strokenbouw in Nieuw- drecht wil van de gemeente Igeest drie percelen grond, gele de Oudenhofpolder, kopen irootte van onderscheidenlijk en 1740 m2, totale groot- 588 m2 tegen de prijs van f70 m2 of in totaal f 328.160. Deze len grond, gelegen aan de Pre- Kennedylaan tussen Hof- ikerlaan en Hazenboslaan, zijn oor de bouw van flats in woonlagen. Op de te verkopen kunnen 3 x 18 dus in totaal 54 ïze woningen worden gebouwd, n W. stellen voor de genoemde aan NV Strokenbouw voor de -ns genoemde prijs te ver- De beide raadscommissies i reeds in hun vergadering februari jl. een gunstig advies bracht. De commissies hadden rtseerd de beide toen aan de or- inde grondverkopen niet eerder raad te brengen dan nadat oorlopige koopovereenkomsten getekend. Dit is voor NV Stro- ouw inmiddels gebeurd, voor de op het advies der commissies elde adspirant-koper nog niet. de vergadering van de raads- sies is B. en W. gevraagd er ikkoord te gaan, dat de grond aam komt te staan van de vol- drie vennootschappen: NV fcnbouw, NV Nederlandsche 'igfinanciering Maatschappij !e Coöperatieve Flatexploitatie- ugingen „Oudenhof I, II en Het college heeft er geen be tegen, dat de grond in ge- schappelijk bezit komt van de jenoemde instellingen. Veertig jaar bij Verto-Leiderdorp De N.V. Vereenigde Touwfabrieken had wederom een jubilaris in haar midden. Dit keer was het de heer P. Tegelaar, die het bedrijf veertig ja ren trouw was gebleven. De heer en mevrouw TJegelaar werden aan de hoofdingang van het bedrijf welkom geheten door de personeelchef ei maatschappelijk werkster, die vrouw A. H. Tegelaar-Honsbeek een boeket voorjaarsbloemen aanbood. De jubilaris, die ook van zijn kin deren vergezeld was, werd tijdens de huldiging toegesproken door de directeur, de heer H. B. Haanappel, ervan getuigde, dat het niet al leen feest is voor de jubilaris, maar voor het bedrijf, dat reeds met groot aantal werknemers een hechte band heeft gesmeed. De heer Tegelaar heeft zijn veertig jaren steeds in dezelfde afdeling doorge bracht, waar hij dan ook een vak- is, die elke functie in die afde ling kan vervullen. De directeur dankte hem voor zijn trouw, zijn ijver zijn toewijding. Hij betrok ook mevrouw Tegelaar in de hulde. De heer Haanappel eindigde zijn toespraak met het aanbieden van de gebruikelijke geschenken: Het ver erend getuigschrift van de Ned. Mij. Nijverheid en Handel met de daarbij behorende zilveren medaille, de gouden V.T.-speld met briljant, gouden armbandhorloge en een enveloppe met inhoud. De burgemeester van Leiderdorp, r. R. M. Gallas, verheugde zich met de direotie, dat dit jubileum hem aanleiding gaf een Leidenaar te mo gen toespreken. Zo'n jubileum geeft alle reden tot dankbaarheid en vreugde. Het deed hem dan ook ge noegen mededeüng te kunnen doen het feit, dat H. M. de Koningin de heer Tegelaar de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, heeft toegekend. De bedrijfsleider der vezelafdelin gen, de heer I. Vogelenzang, en de bedrijfsleider der StaalkabelfabrieK, hoofdingenieur D. J. v. d. Moortel, boden vervolgens met enkele sym pathieke woorden hun gelukwensen De chef der hekelarij, de heer J. H. Witkamp, die 31 jaren met de jubilaris had samengewerkt, haalde herinneringen uit het verleden op, MARKTBERICHTEN N, 26 maart Veemarkt: melkkoeien 95, vette koeien pinken 15, vette koeien f 750-1425 p. st., pln- f 3.25-4.40 per kg ;ien f 750-1'"" ken 'f 450-650 id„ vette i 3.60 per kg levend gew., nuchtere kal- ïn f 1.20-1.50 idem, O-140 p. st., fokscha id., vette lamm. f 115-181 kalveren redelijk, nuchtere Kalveren stroef, vette schapen goed, fokschapen rustig, vette lamm. goed. varkens (zeugen) id., schrammen prijs houdend. KATWIJK AAN DEN RIJN. 25 maart Groenteveiling: waspeen per kist A- extra 8.70-9.10, Al 7.30-8.40, A2 2.40- 6.70, B-extra 8.40, BI 6.90-8.30. Cl 2.10- 3.20, C2 70-1.70, sla per 100 st. 15. stoofsla 25. spruiten 106, radijs per 100 bos 45. selderie per 100 bos 11-12, krul- peterselie per 100 bos 10-12. Aanvoer waspeen 195.000 kg. RIJSBURG, 25 maart Fresia's: Stockholm 90-110, Marijke 100-120, Golden Yellow 80-90, Snow Queen 100, Irissen Wedgewood 250-280, Tul pen: Copland 150-160. Edith Eddy 125- 130, Apeldoorn 180-190, Pink Glow 130- 140, Sweet Harmony 220-230, Lefebers 170-180. Prunus 170-200, Cardinal 150-160, Prominence 180-200, White Virginia 150-160, Lus tige Witwe 130-140, Red Giant 150-160, a zijn waardering, ook van die van de bazen en collega's in de afdeling en bood de heer Te gelaar een kist sigaren aan en me vrouw Tegelaar een fruitmand. De heer S. Schalkers sloot zich bij deze gelukwensen aan. De Voorzitter van de jubileumcom missie, de heer Jac. Stouten, deed zijn felicitaties vergezeld gaan van een pendule, waarna de heer A. Beij mevrouw Tegelaar een boeket bloe men overhandigde. Namens de ba zen in de Ondernemingsraad bracht de heer A. de Kruiff de gelukwen sen over. Tenslotte sprak namens het fabriekspersoneel de heer B. H. Otto. De jubilaris had voor alle sprekers een welgemeend dankwoord. WASSENAAR Verkeer gestremd In verband met werkzaamheden aan de nieuwe rioolpersleiding en aan nieuwe riolering in de Groen van Prinstererlaan zal vanaf heden het verkeer door deze laan, zowel van de zijde van de Schouwweg als van de zijde van de Oud Wasse naars© weg gestremd zijn. Kasteel Oud Wassenaar zal hierdoor tijde lijk alleen via de inrit vanaf de Houtlaan Oudermeulenlaan te be reiken zijn. De werkzaamheden zul len ongeveer een twee weken duren. Simavi-collecte In de week van 29 maart tot 3 april a.s. zal in Wassenaar de jaar lijkse collectie worden gehouden voor Simavi, een instelling tot bestrijding van medische nood in tropische lan den LEIDERDORP Nieuwe ketel voor centrale verwarming schoolgebouw Bij zijn van 12 februari jl inge komen brief heeft het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging zich tot de raad gewend met het verzoek om, overeenkomstig het bepaalde in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, gelden uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor de aan schaf van een nieuwe ketel voor de centrale verwarmingsinstallatie van de school aan de Kastanjelaan, Als reden van het verzoek geeft het bestuur op dat de oude ketel door roestvorming een lekkage gaan vertonen In één van de ketel- leden. Bij een nader onderzoek voorts gebleken dat de gehele ketel zodanig door corrosie was aange tast dat het economisch niet verant woord werd geacht de betrokken ke tel te repareren. De onderhavige ketel Is in 1954 geplaatst, zodat hij gedurende 11 jaar In gebruik is geweest. Blij kens de terzake bestaande jurispru dentie wordt de totale gebruiksduur van een centrale verwarmingsinstal latie gesteld op 20 jaar. Uit het vo renstaande kan worden gecon cludeerd, dat de betreffende ketel 9 jaar te vroeg als versleten moet wor den beschouwd. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat niet gesteld kan worden, dat de vervroegde slijtage is te wijten aan het schoolbestuur. Naar alle waarschijnlijkheid is een en ander te wijten aan een gietgal ln één van de ketelleden. In het onderhavige geval kan, al dus het voorstel, dan ook gesteld worden, dat hier sprake is van her stel, geen gewoon onderhoud betref fende, waarvoor het schoolbestuur een beroep kan doen op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920. 'Het college stelt voor de gevraag de medewerking te verlenen. De toe te kennen vergoeding is te bepalen op 9/20 gedeelte van de aanschaf fingsprijs van een nieuwe ketel i.c. circa f 1.575. De overblijvende kosten, te ramen op f 1.925, dienen op grond van de desbetreffende bepalingen van de Lager-onderwijswet 1920, als kosten instandhouding, in principe ten laste van het schoolbestuur te blij- Aangezien een dergelijke, voor de schoolbesturen relatief grote uitgave, het verleden meermalen tot fi nanciële moeilijkheden heeft geleid, tussen het college en het bestuur n de bijzondere scholen een over eenkomst gesloten waarbij de ge meente ook de overige kosten buiten de bepalingen van de Lager-onder wijswet 1920 om, voor haar rekening In verband hiermede stellen B. en W. voor een krediet van f 1.925 be schikbaar te stellen. Openbare kleuterschool aan W. de Zwijgerlaan In de raadsvergadering van 30 no vember 1964 werd besloten ten be hoeve van de stichting van een openbare kleuterschool in de Oran- jewijk van de heer H. Bennink te Leiderdorp, aan.te kopen een gedeel te van het perceel grond met opstal, gelegen tussen de Willem de Zwijger- laan en de Hoofdstraat. Als plaats van vestiging van de openbare kleuterschool aan de Wil lem de Zwijgerlaan werd echter op 29 juni 1964 besloten aan te wijzen de grond, gelegen tussen de perce len Willem de Zwijgerlaan nrs. 24 en 26, waarop het gebouw van de Prinses Marijkekleuterschool is ge vestigd. B. en W. stellen voor het besluit van 29 Juni 1964, tot stichting van een openbare kleuterschool te wijzi gen in deze zin dat deze school zal worden gevestigd op het perceel grond gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan. VOORSCHOTEN OOIEVAARSNEST AAN DOBBEWEG Aan de Dobbeweg in Voorschoten werd gistermiddag met enige plechtig heid opgericht een paal met wiel voor 'n ooievaarsnest, groot formaat. Voorschoten bezit reeds vele jaren een grote kolonie reigers, welke het bos bij Duivenvoorde voor kleding on veilig maken, 'n ooievaar echter ont breekt nog steeds. Experts hebben er groot vertrouwen ln, dat het nest de ze leegte in Voorschoten kan opvul len. H. van Geelen over de Biesbos Het unieke brok natuur, de Biesbos, gelegen tussen Dordrecht en Geer- truidenberg, is als het ware eer biologisch reinigingsreservaat voo Nederland door de altijd weerkeren de eb en vloed. Als het Delta-plan gereed zal zijn, dan zullen er ook in grijpende veranderingen in de Bies bos plaats vinden, want dan zal ab en vloed niet meer merkbaar ztfn, de plantengroei sterk toenemen en ii de verre toekomst zal dit mooie na tuurreservaat, dat zjjn gelijke in Eu ropa niet heeft, niet meer van waar de zijn voor watersportliefhebbers. Maar zover is het gelukkig nog lang niet en momenteel kunnen nog vele Nederlanders via de Spiering- sluis bij de Merwede met hun bootje doordringen tot de stille en wonder mooie pracht van kreken en zand platen ln de Brabantse Biesbos. Want dè&r is de natuur het meest ongerept aldus de heer H. van Geelen uit Dordrecht tot de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen in Voorscho ten. Aan de hand van een groot aantal dia's met gesproken tekst en muzikale omlijsting op de band liet de spreker flora en fauna en vooral van de schil derachtige doorkijkjes in smalle kreekjes, waarbij men zich als het ware in tropische strekenwaant. Na deze documentaire over Neder lands grootste natuurreservaat volg de het huishoudelijk gedeelte van de vergadering. Uit de diverse jaarver slagen van secretaresse en penning- meesteresse bleek dat het de vereni ging goed gaat. Het ledent-al bedraagt thans 77 en er is een batig saldo in kas aanwezig. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen: mevr. E. Bakker-v. Riel (herkozen), mevr. A. W. Dijkman- Heykoop, mevr. G. Gerritsen-v. d. Meer, mevr. J. de Vree-Lutterveld. De werkzaamheden ter uitvoering in het uitbreidingsplan Zijllaan en Meyelaan vorderen gestadig. Als ge volg daarvan zullen thans maatre gelen genomen dienen te worden om goede waterbeheersing in dit ge bied alsmede in de daarachter ge legen Munnikkenpolder in de toe komst te verzekeren. Overeenkomstig de opzet van het uitbreidingsplan zijn of worden ter plaatse een groot aantal singels aangelegd. Deze zul len door middel van een duikerstel sel met elkaar in verbinding staan. Het ligt in het voornemen op dit stelsel eveneens aan te sluiten de in het park ,De Houtkamp" geprojec teerde waterlopen en de vijver, die gepland is voor het toekomstige ge meentehuis. Een afdoende beheersing van de waterstaat zal men slechts kunnen verkrijgen door de hulp van een ge maal. Daarom heeft het Ingenieurs- sn architectenbureau ir. J. P. van Bruggen, G. Drechage, ir. J. J. Ster- kenburg en A. Bodon te Rotter dam in opdracht van B. en W. een plan met kostenbegroting opgesteld >r de bouw van een singelgemaal de Meijewetering. Dit gemaal zal gebouwd worden aan de Tollenaer- singel tussen de Süpestein en de Bee- kestein. Het zal een capaciteit ver krijgen, die is afgestemd op de met het voortschrijden der bebouwing toenemende behoefte aan een goe- i wateraan- en- afvoer. Blijkens de begroting voor het bouwkundig en mechnisch gedeelte van het werk bedragen de kosten, inclusief die verbonden aan het op maken van het plan en het toezicht bij de uitvoering, f 169.000,—. In de kostprijsberekening voor de bouwgrond in het onderhavige ge bied is indertijd voor de bouw van een gemaal rekening gehouden met een bedrag van f 100.000,—. De re den van de overschrijding van dit bedrag ligt in de omstandigheid, dat de oorspronkelijke opzet uit econo mische overwegingen is uitgebreid, doordat in het gebouwtje een trafo-, een gasregulateuren een opslagruim te voor de dienst van gemeentewer ken zijn geprojecteerd. Bovendien is bij het gemaal ten gerieve van voet gangers een brug geprojecteerd. Uit esthetische overwegingen is het voorts noodzakelijk, dat ter plaatse kademuren worden aangelegd. Ook het verloop van de tijd heeft eniger mate zijn invloed op de prijs doen gelden. Inmiddels wordt bij de ex- ploitatleopzet reeds rekening gehou den met het verhoogde bedrag. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor over te gaan tot de bouw van het on derhavige singelgemaal en daartoe een krediet ter beschikking te stel len tot een bedrag van f 169.000,--. Verder wordt nog meegedeeld, dat B. en W. voornemens zijn zowel voor het bouwkundig als voor het mecha nisch gedeelte van de bouw een open bare aanbesteding te houden. LEIDERDORP Speelterrein aan de Resedastraat Op 1 april 1965 eindigt de met de NV Vereenigde Touwfabrieken geslo ten overeenkomst tot huur en ver huur van een perceel grond, gele- aan de Resedastraat. Dit perceel grond is door de gemeente ingericht als speelterrein en voldoet in een behoefte aan speelterrein vi jeugd in deze wijk. De gemeente huurt het speelter rein aan de Resedastraat i NV Vereenigde Touwfabrieken tegen een prijs, gelijk aan de op deze grond drukkende lasten als grondbelasting, straatbelasting, polderlasten en der gelijke, momenteel een bedrag van f3.97 per jaar. Gezien de lage huurprijs, het feit, it de raad voor het in orde maken tot speelterrein van het stukje grond in november 1959 een krediet van f4000 beschikbaar heeft gesteld de behoefte aan speelterreinen n de jeugd, zouden B. en W. het be treuren, als deze speelgelegen- heid verloren zou gaan. Op verzoek van het college ver klaarde de NV Vereenigde Touwfa brieken zich bereid de grond op nieuw voor een periode van vijf jaar ;n onder dezelfde voorwaarden als thans aan de gemeente te verhuren. LSV VERLOOR Het tweede tiental van de Leider- dorpse Schaakvereniging heeft gister avond gespeeld tegen de schaakclub van Aarlanderveen, maar moest deze als meerdere erkennen. De uitslagen: W. Vogteloo (Aarl.)—n.o. (Leid.) 1—0; W. J. van Harten—P. C. v. d. Leek 01; W. VeenswijkD. Braam (res.) 10: N. BreeveldA. W. F. Geer lings 01; Th. LelieveldM. Splinter 7474Joh. van 't Riet A. Karstens 74—74 G. van Rijswijk H. Verweerd 1—0; J. Breedijk—Ph. Goedhart 01; J. HaringJ. den Hoedt 1—0; K. RodenburgC. Mei- nema 1—0. Einduitslag 6-4. ONTSLAG VOOR 300 TECHNICI VAN KLM (Van onze Haagse correspondent) Driehonderd motormonteurs van de KLM, werkzaam in de jaren ge leden speciaal ten behoeve revisie van militaire toestellen op- grichte afdeling Turma op Schilhol is tegen 1 juli ontslag aangezegd. Voor de betrokkenen komt dit ont slag niet onverwacht. Reeds vorig jaar maakte de minister van Defen sie bekend, dat hjj in het kader van zjjn bezuinigingsactie het contract met de KLM voor revisie en onder houd van sommige types straalmo toren zou beëindigen. Dit wordt thans uitgevoerd. De turbine-motoren-afdeling Schiphol verzorgde op een voor de KLM niet onvoordelig contract de krachtbronnen van de Lockheed T- 33 straaltrainers en de Thunder- streak- jachtvliegtuigen van de Kon. Luchtmacht. De luchtmacht heeft zelf een goedgeoutilleerde motoren werkplaats in Woensdrecht, maar deze kon dit werk er niet meer bij hebben omdat men al overbelast was. Er is nu echter ruimte ontstaan, doordat de marine tot de conclusie is gekomen, dat zij bepaald onder houdswerk, dat in Woensdrecht werd gedaan voordeliger bij de F. N./fa- brieken in Luxemburg kan onder brengen. Van deze ruimte heeft de minis ter van Defensie gebruik gemaakt. Voor de technici, die nu op Schip hol werkloos raken is de situatie niet al te tragisch, omdat zij als hoog gekwalificeerde werknemers gemak kelijk elders een baan kunnen vin den. Een deel van hen zal zelfs in, andere werkplaatsen van de KLM terecht kunnen. Voor de overigen wordt in overleg met de vakbonden en het Gewestelijk Arbeidsbureau naar de voor hen voordeligste op lossing gezocht. Medische diensten Leiderdorp: Dokter Blaauwendraad Hogewaard 4. Koudekerk, tel. 01714- 208. Zr. v. Alkemade, p.a. B. G. Cortslaan 34. Leiderdorp, tel. 01710- 23109, b.g.g. 01714-255. Oegstgeest: Dokter Van Walch- ren, tel. 52130. Voorschoten: Dokter Kostense, Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts Manschot, Pauwenstraat 1. 9.30 uur. Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 23553. Warmond: Dokter Bots, Voorhout, tel. 02532-7393. Zr. Konijn, Kerkdam 3. Warmond, tel. 01711-250. Wassenaar: Dokter Oosterbaan, Pr. Marielaan 14a, tel. 3056. Dokter De Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek Langstraat, Langstraat 86, tel. 2141. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet examen Ned. recht mej. J. M. de MeJJere (Leiden) en de heer S. I. H. Gosses (sHeer Hendriks Kinderen). BEURSOVERZTCHT FLAUWE MARKT Amsterdam, 26 maart Beursplein 5 heeft vanmiddag de beursweek moeten afsluiten met een flauwe stemming speciaal voor aan delen KLM alsmede die voor Van N ieveltGoudriaan en Holland— Amerika Lijn. Ook Kon. Olie lag aan geboden in de markt. KLM werd cir ca tien gulden lager geadviseerd op f 126.50. Dit als gevolg van de formi dabele duikeling van de koers giste ren in Wall Street, met 3% dollar. Deze scherpe koersdaling ging op de Newyorkse beurs gepaard met rui me handel. In KLM werd aldaar voor niet minder dan nominaal f 5 min omgezet. Donderdagavond daalde de koers in Amsterdam tot f 125. In de scheepvaartsector gaf Van Nievelt weliswaar een herstel te zien van 112 tot 117, doch hiermede bleef de koers bijna vijf punten beneden die van gisteren. Het dividendvoorstel van Van Nievelt op vijf pet onveranderd had in deze hoek, vooral bij de ope ning verkooporders uitgelokt. Op het sterk verlaagde niveau kwamen nieu we kopers ln de markt. HAL moest circa vier punten prijsgeven tot 136. De overige scheepvaartaandelen ga ven geen veranderingen van beteke nis te zien. Van de Internationale waarden lag Kon. Olie zwak tot flauw ln de markt op circa 151 (153.20). Philips moest circa 80 cent prijsgeven tot 150.70. Hoogovens twee punten tot 540. Unilever kon zich goed hand haven op 130.70. Aku opende flauw op 509 doch kon zich later verbeteren tot 513 (513*1). De handel ln de In ternationale waarden was zeer kalm. mede in verband met het naderende weekeinde. Van de arbitrage ging weinig activiteit uit. De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld. De staatsfondsen waren iets gemakkelijker. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week steeg AKU deze beurs week circa drie punten. Hoogovens moest een paar punten prijsgeven. Philips bleef nauwelijks prijshou dend, Unilever onveranderd. Kon. Olie verbeterde, ondanks de flauwe van vandaag, ruim twee gulden. KLM daalde circa dertien gulden. Ned. Dok en Scheepsbouw verraste de beurs vandaag met een dividend - voorstel van zes (zeven) procent. Deze geringe verlaging viel de beurs heel erg mee. Men had reeds rekening gehouden met het passe- van het dividend. De aandelen werden dan ook hoger geadviseerd. De Leidse poütie heeft 1 nacht een 24-jarige verwarmings monteur en een 18-jarige typiste uit Den Haag aangehouden. Zij worden verdacht van het wegnemen van graszoden aan de Aaitje Noorde- wieriaan in Leiden. Een 18-jarige Leidse gezinsver zorgster stapte gisteravond op haar slaapkamer door de glazen plaat van een tafeltje en voor de diepe snij- v/ond, die zij daarbij opliep, werd zij overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. Van een bouwwerk in de Lin- gestraat in Leiden verdween van nacht een stuk rubber elektriciteits kabel van ongeveer 100 meter lengte. Van een bouwwerk aan de Haarlem merweg verdween dertig meter kope ren lashaspel. De totale visserij vloot van IJs land voerde in 1964 een hoeveelheid van niet minder dan 960.000 ton aan; ruim de helft hiervan (520.000 ton) bestond uit haring. De export be droeg 90% van de aanvoer. Er is de laatste jaren een grote verandering ontstaan in de samenstelling van de IJslandse vloot. Het is een merk waardig verschijnsel, dat schepen van minder dan 100 ton verdwijnen, terwijl het aantal vaartuigen met een inhoud van 100—200 ton toene mende is. Vrydag, 26 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- vorige slotkoers koers v. heden Wed. '64 5% lOIVs 100H Wed. '64 5 9874 98% Wed. '58 4% 95% 95A Ned. '59 4% 9V, 94% Ned. '60-1 4% 94% 94% Ned. '60-n 4% 94 93% Ned. '59 4% 93% 93% Ned. '60 4y* 92% 92 Ned. '61 4% 91A 91% Ned '63 4% 91% 91% Ned. '47 3% 83% 83A Ned. '53 3% 88% 8874 Ned. *48 3% 82% 82% Ned '50 I-II 3% 82% 82% Ned. '54 I-n 3% 83% 83% Ned '55 13% 83 83 Ned. '55 H 3% 8574 86 Ned. '37 3 87% 8674 Ned. Gb obi '46-3 87% 87 y4 Ned. dol. in. '47 3 90% 9074 Ned. Inv cert. 3 97% 97% Indiè W A 3 91ti Ned. wonbl. '57 6 103% 103% N. wonbl. 'öS-'ög 93H 93% Ned. wonbl. '60 4% 94% 94% ACTIEVE AANDELEN Mnst. Rubber 118 5 117% iter. HVA-mij. 14874 148% V.K.U. 513% 512% Deli Mi) cert. 118.90 117.90 loogovens cert. 542 538 °hilips gem. bez. 153.25 150.80 Jnilever cert. 130.55 136.75 Dordtse petr. 696% 687 Kon. P (50 f 20) 153.20 150.90 Holl Amer. Lljn 139% 135% Java China Pak. 163 161 S.L.M. 137.— 124.— Kon Ned. St.boot 131% 131% Kon. Paket Mij. 165 165 Stoomv Mij. Ned. 143 Niev Goudr. cert. 121% 115% Ommeren cert. 245 244% Kon. Rott. Lloyd 143 V4 14474 N, Scheepv. Unie 143% 141A NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam *47 3% 93 A'dam '48 3% 92 93 R'dam '52-1 4% 93% Bankwezen Bank N.G 85 5% 99 JI 99J3 idem '58 6 98% 97fJ Idem '64 6 98% 98% d. N W_B *52 4% 94% 94% BVG Rspbr. "52 162% 162% BVG Rspbr. f500 145% 145% Industr. Obligaties Philips Dol '51 87% 87% Premieleningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12%. A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 133 2% A'dam '59 2% Breda "54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Oen Haag-5212% Idem n 2% R'dam '52 12% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Suid-Holl. *59 2% 85% 82*i 91% 90 b 82% 79% 78% 7874 88% 86% 10074 85% 79% 79% 79% 86% 99% 85% 87% 86% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f 50 Nefo f50,- 106 Robeco 235 Unitas f50,- 492 Ver. Bez v. 94 f 50 131 Europa I 10 pb. 500 Alg Bank Ned. 313: Amro 67. Cultuur bank 19: Soil Bank O eert 242 Wed. Ml d. bank ^.VS. eert. 314% 67.— 18% 109.50 109.50 VERKLARING DER TEKENS 940% Industrie Onderncmingei Albert HeiJn 684 BerkeJ's Pat. 236 BorsumJJ.Wehry 70 Calvé Delft eert. K. Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm 111 DeGruyter prefb 151 b Holl Constructie 490 Cng bur. v Bjaijv 163% Cnternatlo 306 r. Kemp en Beg 152 Kon Zout Ketjen 965 Leidse WoIsjU 363 tfüller en Co NB 343% Wed. Kabelfabr. 346 Philips pref. 55.10 Rott. Droog d. Mij 244% EMS 221 Per MachJabr. 182 Ver Touwfabr. 452 VRiamy 190 Walvisvaart 90 vVemlnk'8 Betjni) 224 Wilton FUenoord 193 Wijk - Heringa 121 Saalberg Mijnbouw en petrt BllltOD 2de r. Kon. Petr (f 20) Am er. fondsen 105 Bethlehem Steel Citlee Service General Motors Kennecott Republic Steel 62% 62% 92% 93% 6174 62 38% 3874 67% 76*4 101A 10074 99% 100 44 44 58% 5874 40% 53% 53% Bieden b Laten

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9