Philippij use meisjes raan in A.Z. werken Laatste dag van mars: 25.000 demonstranten V. D. BRENGT VEEL MODENIEUWS IERDENKING OP 4 MEI itverkopenwet treedt 1 april in werking VERVUILING BOEZEMWATER WORDT STRENG AANGEPAKT De oorlog in Vietnam (1) De oorlog in Vietnam (2) ECHTPAAR PLU „IN HET GOUD" Wallace weigerde petitie in ontvangst te nemen Doodgeschoten LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 MAART 1965 Leiden volgt Utrechts voorbeeld KIEVITSEI VOOR LEIDENS BURGEMEESTER De 17-jarige Koert Habraken, Morskade 15a in Leiden, vond het eerste Leidse kievitsei. Hij bood dat gisteravond aan wethouder S. Men ken aan in diens woning aan de Bur gemeester de Laat de Kanterstraat. De heer Menken overhandigde het vanmorgen tydens een vergadering van het college van burgemeester en wethouders aan Leidens burgervader, mr. G. C. van der Willigen. Iet Leidse Academisch Ziekenhuis ontving van- iddag de eerste groep Philippijnse verpleegsters, ir KLM-toestel kwamen de 15 meisjes uit Manilla Schiphol aan. Na Utrecht is Leiden de tweede id in Nederland waar buitenlandse verpleegsters werk worden gesteld. Het Academisch Zieken- is hoopt op deze wijze te kunnen voorzien in het irijnend tekort aan gediplomeerde verpleeg- rs. en beetje frisjesvonden de jes, toen zij vanochtend in aankwamen. Van de m nieuwe indrukken die zij erwerken kregen, waren de ïende krokussen die zij on gezien hadden wel de naamste. i Philippijnse meisjes zijn ge meerd verpleegster. Zij ontvin- opleiding in Manilla. „Een goede opleiding", vertelt de heer-directeur, dokter M. W. sma. „Een aantal van deze meis- heeft bovendien al in de Ver- ie Staten gewerkt, ze spreken „Commissie nationale herden- 1 heeft, door de minister-presi- goedgekeurde, richtlijnen uit en aan de besturen van df selijke comité's of organisaties, ich belasten met de voorberei- n van de nationale herden- ivond op dinsdag 4 mei. richtlijnen behelzen o.m. het ok hangen van de vlaggen, van tot zonsondergang, stille toch- maximaal een half uur, be- I om 19.30 uur, luiden der lokken van 19.45 tot 30 secon- 20.00 uur, gevolgd door minuten stilte. Voorts herden- by eenkomsten. overleg met het bedrijfschap i is bepaald, dat van 18 uur exploitatie van de horeca- |ven zodanig zal geschieden, dat jreekt. Van 18 tot 21 uur dient itenverlichting gedoofd te zijn ig geen andere muziek ten ge worden gebracht dan die van ficiële Nederlandse radiopro- aa's. In overleg met het hoofd- n de „Nederlandse bios- bond" is de leden van die bond :ht de programma's aan het ter van de nationale herden- ivond aan te passen en van 21 uur de lichtreclame te .~n gisteren ver- i dat de uitverkopenwet 1964 op .1 in werking zal treden. De be- ijkste verandering heeft betrek- op de periode, die onmiddellijk en seizoenopruiming voorafgaat, idhaafd is de bepaling, dat het den is een verkoop aldus aan ffldigen, dat men op de seizoen- iffling vooruitloopt. Nieuw, is dat hans uitdrukkelijk verboden is erkoop, die gehouden wordt in s weken onmiddellijk vooraf- fe aan de seizoenopruiming, aan idigen op de wijze als in de uit ing van dat bedrijf (d.w.z. die (stak) gebruikelijk is met be ing tot de seizoenopruimingen, door onordelijk uitstallen van doorschrapping van de geldende prijs, enz. c innate het aanvangstijdstip van ïoenopruiming nadert, is de ver- i voor de detailhandel groter dit tijdstip vooruit te lopen, is in dit verband nog de be- toegevoegd, dat elke aankon- van een bijzondere aanbieding il' «trekking tot verkopen, die ge- n worden in de periode van zes «agen voor de seizoenopruiming den is. vloeiend Engels en passen zich bij zonder vlot aan". Allemaal redenen voor de heer Jongsma om de toe komst optimistisch in te zien. „Het is nog maar een begin", aldus de heer Jongsma. „Zeer binnenkort komt een tweede groep. We gaan ze zo snel mogelijk inschakelen in het werk. Na een paar dagen acclimatiseren plaat sen we ze op afdelingen, waarvan de hoofdzuster Engels spreekt". Alle meisjes gaan een cursus Nederlands volgen. Tekort In Utrecht heeft men goede erva ringen opgedaan met deze meisjes. Enkele meisjes uit Utrecht waren vanochtend op Schiphol aanwezig om hun vriendinnen te verwelkomen. In de Philippij nen is een groot over schot aan gediplomeerde verpleeg sters en de meisjes zwermen uit over de gehele wereld. Duizenden werken De Phillippijnse meisjes laten zich de eerste maaltijd in Neder land goed smaken. De genees heer-directeur dokter M. W. Jongsma in gesprek met een van de meisjes en aan tafel adjunct directrice mej. zr. E. N. Wevels (tweede van rechts). (Foto L.D./'Holvast) er in de Verenigde Staten en ook in Duitsland zijn er veel. In Nederland is eén schrijnend tekort aan gediplo meerd verplegend personeel. „Leer lingen kunnen we genoeg krijgen", vertelt de heer Jongsma", maar er zijn maar weinig, die de opleiding af maken. De snelle groei van het aan tal medische studenten en van het Academisch Ziekenhuis maakten het noodzakelijk om in dit tekort (50 60 verpleegsters) op snelle termijn te voorzien en de Philippijnse meisjes zijn een belangrijke stap in de goede richting". Het was de meisjes vanmiddag niet aan te zien, dat ze een 23-urige vlieg reis achter de rug hadden. Tydens de maaltijd waren ze heel vrolijk en spraakzaam en hun gezichten straal den. Motieven voor hun komst naar Nederland? Collega's uit Utrecht schreven enthousiaste verhalen over het werk. Enthousiast waren de ver pleegsters ook over de uitmuntende verzorging die de KLM hen op de bood. Het is de bedoeling, dat de 'sjes drie jaar in Nederland biy- Koningin Elizabeth weer bij Windsor Koningin Elizabeth is gisteren naar een Londens hotel gereden om een bezoek te brengen aan haar oom, de hertog van Windsor, en zijn Ame rikaanse vrouw. Het was het twee de bezoek van de koningin aan de Windstors sedert de dertog vorige maand een aantal oogoperaties on derging. Woensdag hebben de hertog en de hertogin een wandeling ge maakt in Regent's park, waarbij zij hartelijk door voorbijgangers be groet werden. Behalve dat in de Verenigde vergadering van het Hoogheem raadschap van Rijnland uitvoerig gesproken is over de précaire situatie van de zoetwatervoorziening, is in deze vergadering ook aandacht geschonken aan de toenemende vervuiling van het boe zemwater. Een keur werd vastgesteld tot ge deeltelijke herziening en aanvulling i Rijnlands Algemene keur, welke, verkregen goedkeuring o.m. nieu- voorschriften van kracht doet worden op het terrein van de vervui ling en kwaliteitsvermindering van het boezemwater. Terwijl reeds vele Jaren een krach tig systematisch beleid gevoerd wordt tot beteugeling van het euvel van col lectief- huishoudelijke en industriële afvalwaterlozingen, dringt zich thans de noodzaak op ook de resterende bronnen van vervuiling en kwaliteits vermindering meer systematisch aan te pakken. Vandaar dat thans ver bodsbepalingen zijn geschapen, welke staat stellen tot optreden tegen in cidentele vervuilingen door het l de boezemwateren doen vervuilende of schade lijke voorwerpen, stoffen en vloeistof fen, tegen het ligplaats behouden van woonboten, met het oog op de boezembelangen Voor een enthousiast reageren de klantenkring bracht Vroom e? Dreesmann Leiden gisteren v restaurant Van der Heijden haar schouwspel van de lente- en zo- mermode. Een samenspel van kleuren er lijnen, symbolisch uitgebeeld door een grote hoed, die „vervoerd" werd door de eerste mannequin. Het was een hoed, die maar nau welijks tussen de deurposten door kon. Afgezien van dit grappige begin, was het duidelijk, dat V. en D. veel werk had gemaakt van de samenstelling van haar show collectie. De voornaamste ideeën waren wer kelijk nieuw, geïnspireerd door de in ternationale mode-centra. We men de geaccentueerde taillelijn in de mantels en de hooggeplaatste klei ne revers, de kleine knoopjes op ji ponnen en zelfs op regenmantels. Een hooggesloten regenmantel in een licht-blauw'e tint had driemaal twee dicht bij elkaar geplaatste bolle knoopjes in dezelfde kleur. Ook nieuw zijn de bloezende ja ponnen en de volants onder- of bo venaan de japonnen. Een apart en jeugdig modelletje had witte volants in drie etages op drie-kwart mouwen en een grote witte platliggende kraag rond een gedecollecteerde hals. „Wij, de volkeren der Verenigde Naties, vastbesloten om komende slachten te bewaren voor de gesel van de oorlog, die tweemaal in onze gene ratie de mensheid onzegbaar veel leed berokkend heeft. vastbesloten om het geloof aan de grondrechten van de mens, de digheid en de waarde van de menselijke persoon, aan de gelijke rechten van mannen en vrouwen, de gelyke rechten van grote en kleine volkeren, opnieuw te verkon digenvastbesloten om verdraag zaamheid te beoefenen en onder el kaar als goede naburen in vrede te leven, zijn overeen gekomen Ook de Ver. Staten hebben als lid der V.N. in 1945 het bovenstaande verklaard. Maar in Vietnam mag de burger bevolking door toedoen der V.S met napalmbommen en worden bestookt, opdat zij de vrijheid krijgt, waarnaar zij zo snakt. De vrijheid der Amerikanen, anno 1965. De vrijheid, die het volk zonder geweld had kunnen verkrijgen, indien in 1956 de voorgestelde volksstemming in héél Vietnam was gehouden, de V.S. onder Foster Dulles en de reactionaire regering van Djem weigerden deze overeenkomst te on dertekenen, wat een burgeroorlog tot gevolg had. Maar de bevolking wenst, na 23 jaar oorlog, liever onmiddellijk vrede, zelfs met de Vietcong én de Vietcong staat dichter bij het Vietnamese volk dan welke regering in Saigon ook. Is een vergeldingsactie, zoals een bombardement op een Vietnamees dorp, waarbij vele kinderen het leven verloren, niet op z'n minst hetzelfde als de vergeldingsactie van Hitier- Duitsland op ons dorp Putten? En wat zou onze reactie zijn als bij voorbeeld Castro de kampen in Mia mi zou bombarderen waar nog steeds Cubanen worden getraind om eens zijn regering omver te werpen? W. MEIJERS, Leiden. Hoe actueel de toestand, wat be treft het negerprobleem in Amerika zelf ook is op dit ogenblik wil ik dit probleem niet centraal stellen. Hoe wel dit probleem mij in het bijzonder bezig houdt (ik ben zelf een neger), wil ik het toch niet gescheiden zien van de totale geestelijke houding van de Amerikaan. Mijn waardering voor ds. M. Luther King is zeer groot. Niettegenstaande zijn enorm grote geestelijke injecties, die hij de Ame rikaan toedient, heeft hij helaas de Amerikaan nog niet voldoende kun nen beïnvloeden om menselijker te zijn en te handelen. Wij moeten zijn strijd met kracht blijven steunen en niet denken dat b.v. Wallace conser vatief is. Men komt er dichter bij in dien men deze psychopaten probeert te zien verkerende in een geleidelijk verval van vandalisme en sadisme tot de extreem zieke toestand van het „geen mens meer zijn". Duidelijk ls dit verval waar te nemen aan de handelingen van de Amerikanen in Vietnam. zy beschouwen het hun taak de wereldvrede te bevorderen met bombardementen, bombarderen hele dorpen en het vermoorden veel onschuldige mensen. Men zal dit wel willen verdedigen met het argument, dat dit het risico van oor log voeren is, maar zelfs dan bbjft de g over, of vrede verworven wordt door de barbaarse oorlog. Daar komt nog de vraag by: wat doet Amerika in Vietnam? Dit beschieten en bom barderen van dorpen e.a. blijkt hun decadente geest niet te voldoen. De volgende misdadige stap is het ge bruik van „gifgassen1', want dat zyn deze gassen: „gifgassen". Het Ame rikaanse bulletin vermeldt, dat deze gassen niet dodeiyk zyn. Men bedoelt niet direct dodehjk, maar men ver- zwygt, dat deze gassen op den duur de dood tengevolge hebben. Denkt u r aan de zieken, ouden van da gen, kinderen en vele anderen, die in slechte gezondheidstoestand ver keren (geringe weerstand). De Ame rikanen geven zelf toe, dat zy deze gifgassen onder de burgerbevolking gebruiken met het argument, dat hun tegenstandei's zich onder deze bur gerbevolking schuil houden. Is hier geen vergelyking met het systeem de Nazi's te vinden? Denkt u maar aan de vergeldingsacties, die werden uitgevoerd, toen men Rauter beschoot. De atoombom door deze Amerikanen in de tweede wereldoor log gebruikt, heeft ook niet alle Ja panners direct gedood, velen zyn daarna tengevolge van deze bom ge storven en veel meer zijn voor hun leven invalide geworden. Dit geldt ook voor het nageslacht van deze Een grof bouclé weefsel, k la Cha nel afgebiesd met wollen tres, was gebruikt voor een wandelkostuum. Een ander grof weefsel (crochet) is uit Italië overgewaaid en lykt ge haakt. Al of niet gevoerd waren er japonnen, mantels of garneringen n dit materiaal. Cocktailjurkjes, bij voorkeur met hals- en annuitsny dingen als die van een oftderwetse onderjurk, zagen we in kant, crochet of tricel, veelal met of (alweer) volants. De paraplus (een romantische zwarte met witte kant gevoerd), tas sen, handschoenen en hoeden waren in harmonie met de toiletjes. Een lang gesluierde bruid in een japon van witte satin duchesse met gevolg in lange japonnen besloot de show, welke 's avonds werd herhaald. niet toelaatbaar is, alsmede tegen verzilting via bronnen. Besloten werd voorts tot het nodig aanhangig maken van civiele procedures tegen de eigenaars twee woonboten, die klandestien in Rijnlands eigendom ligplaats L Vervolgens werd ook de greep sterkt, welke Rijnland heeft op de lozingen van de omstreeks 200 polders en verdere afzonderlijke waterbeheer- singsgebieden, welke op de boezem afwateren. In de loop der eei daartoe verleende toelatingen werden herzien op het punt van de voorw den inzake de waterkwaliteit. Deze werden aangepast aan de eisen, die ten deze naar huidig inzicht moeten worden gesteld. Besloten werd tot bevordering var een wyziging van het reglement ir verband met de opheffing van de ge meente Zwammerdam c.a. De aan de gang zyn de verbouwing en aanpassing van de naast het Ge meen! andshuis gelegen panden verg den wederom enige besluiten. De hoofdingelanden namen tevoren de situatie in ogenschouw. RATIONALISATIE IN TEXTIELBEDRIJVEN Het streven naar rationalisatie er efficiency-verbetering, is voor de di rectie en commissarissen van de NV sajet-fabrieken P. Clos en Leembrug gen in Leiden aanleiding geweest, de beide Veenendaalse dochteronderne mingen (t.w. de NV Frisia wolspinne- n de NV Hollandia wol- en kou- senfabrieken v/h gebrs van Leeuwen) op één fabrieksterrein samen te brengen. Daarby zal het bedrijf, dat momen teel door de N.V. Frisia wolspinnerij •dit uitgeoefend, voortgezet worden nieuw te bouwen fabriekshallen op de terreinen van de N.V. Hollandia wol- en kousenfabrieken. De directie is van oordeel dat x>r zover deze geografische integra tie de behoefte aan personeel zal ver minderen deze verminderde be hoefte opgevangen zal kunnen wor den door het normale personeelsver loop. Het rubriekje „Oud Nieuws" in het Leidseh Dagblad leverde op 22 maart voor de heer A. Plu, Ter Haarkade 38 in Leiden een grote verrassing op. „Dat is wel enorm toevallig", dacht hy toen hy het volgende las: (DuaJ QCieuivo Uit het Leisdch Dagblad van 23 Maart 1865: j) Voor 58 jaar trad een jongeling in dienst als loop jongen bij den stads-baas, moest onder de Franschc overheersing soldaat wor den, doch keerde in 1813 naar Leiden terug en werd straat- maker. Thans is hij 50 jaar getrouwd en dit echtpaar, Jan Plu en Jannetje Roussel, woont in het hofje van Wou dendorp in de Brandewijn- steeg. Precies honderd jaar na de gouden bruiloft van zyn overgrootvader viert de heer Plu namelyk zyn gouden huwelyksfeest, want op 27 maart 1915 ging de heer Plu (thans 74) in onder trouw met mejuffrouw C. Eradus, (ook 74). „Een echte Leidse familie zyn we", vertelt de heer Plu, die zyn leven lang gevaren heeft in alle mogeUjke takken van de scheepvaart, van de grootste tot de kleinste. Ongeveer 15 jaar geleden moest de heer Plu het opgeven in verband met zyn gezondheid, maar hy kan het niet laten en af en toe gaat hy nog wel lan boord. Deze week by voor beeld haalde hy nog een grote sleep uit Roermond. De heer Plu is lange in dienst geweest by de fa. Van Meer in Leiden, onder meer als stuurman. Hy heeft de gehele storm achtige ontwikkeling in de scheep- aartwereld van naby meegemaakt n daarover weet hy" nog steeds veel te vertellen. Mevrouw Plu verheugt zich ook in een goede gezondheid en doet zonder hulp de hele huishou ding. Het echtpaar heeft vyf kin deren gehad, van wie er nog vier in leven zyn. Er zijn 8 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen. Het echtpaar Plu. dat op 7 april het eigeniyke bruiloftsfeest gaat vieren, is al 50 jaar geabonneerd op het Leidseh Dagblad. De Amerikaan voert in Vietnam een mensonterende stryd en gebruikt Vietnam als een levend laboratorium, voor hun militairen, ambifievoertul- gen, bombardementsvliegtuigen last but not least voor zyn fysicie en chemici. Wat zal er verder nog volgen? Deze toestand is heel erg voor het Vietnamese volk, maar geet ook het verminken van de Ame rikaanse geest niet. Deze jonge Ame rikanen zullen op den duur niet men- selyk meer kunnen handelen. Hoe zullen zy de toestand in hun eigen land kunnen oplossen met deze ver minkte geesten, by wie een mens geen waarde meer bezit, zeker niet als hy gekleurd is. Dit ont-menselyken van de Ame rikaan is erger dan wy ons kunnen voorstellen. Wallace c.s. is een voor beeld van deze ziekehjke mens in Amerika. De stryd die wy hebben te voeren, zal moeten zyn: 't Vietnamese volk helpen en het Amerikaanse volk waarschuwen, voordat de mens voor hun totaal geen waarde meer heeft. NASCHRIFT REDACTIE By alle goede bedoelingen ontkomt de heer Sanches niet aan de fout van schromelijke overdrijving. Alsof het Amerikaanse volk een natie van lou ter schelmen isBeseft de inzender wel voldoende, dat hy deze brief heeft kunnen schrijven èn publiceren dank zy de vryheid, die miljoenen Amerikaanse soldaten voor Europa Azië hebben bevochten? Of had hy liever gewild, dat die „ontmense- lykte Amerikanen" thuis waren ge bleven? Het lot van inzender en zyn rasgenoten onder nazi-overheersing zou dan niet twyfelachtig zyn ge weest! Ook in Europa zyn duizenden onschuldigen het slachtoffer gewor den van bombardementen, die voor de agressors bedoeld waren, zoals nu ook in Vietnam het geval is. Dat be hoort tot het risico van de oorlog en die oorlog was nu eenmaal onvermy- deiyk om de vryheid te verwerven. Voorts waren de Amerikanen na de tweede wereldoorlog niet zó „ontmen- seiykt" of zy hebben overal ter we reld direct de handen ver uit de mou wen gestoken om de geteisterde lan den er weer bovenop te helpen. Men kan zich voorstellen, dat inzender ge schokt is door de gebeurtenissen in Vietnam. Maar laat hy dan beginnen by het begin en de werkeiyke agres sors, de door Noord-Vietnam ge steunde Vietcon, kapittelen. (Van onze correspondent in Washington) Ruim 25.000 veelal zingende personen van verschillende politieke en religieuze gezindheid en huidskleur hebben gisteren inhoud ge geven aan de laatste etappe van de reusachtige, vijfdaagse demon stratie voor gelijke burgerrechten en tegen rassenscheiding. De mars op de laatste dag leidde van de buitenwijken van Alabama's hoofdstad, Montgomery, naar het paleis van Justitie, waar men tevergeefs poogde gouverneur Wallace te spreken en hem een pe titie te overhandigen. agenten, die de demonstranten moes ten beschermen, hadden het dan ook niet al te moeilijk. Een blanke demonstrante voor de burgerrechten is gisteravond doodge schoten, nadat zij met haar auto een aantal deelnemers aan de mars naar Selma had teruggebracht. De 39-ja rige vrouw werd op een eenzaam weggetje, bij het plaatsje Lowndes- boro, in het achterhoofd geraakt. De naast haar zittende neger liep geen schrammetje op, ofschoon de auto hevig over de weg begon te slingeren nadat het schot de vrouw had ge troffen. De kogel kwam uit een hen passerende wagen. Vele deelnemers aan de mars, die onder sterk wisselende weersomstan digheden werd gelopen, zagen er by aankomst voor het paleis van Justitie vermoeid uit. Met hun bemod- derde schoenen en kleren waren zij bepaald geen salondemonstranten te noemen. Dat gold niet alleen voor de honderden studenten uit alle de- van de V.S., maar ook voor ds. King, zyn wouw Coretta en de VN- functionaris en Nobelpryswinnaar Ralph Bunohe. Toen de kleurige en van veel vlaggen voorziene stoet, die drie kilometer lang was, door de hoofdstraten van Montgomery trok, ;n maar zeer weinig mensen op straat. De politiemannen en federale Goddeloosheid Bekend werd terzelfderty d, dat het parlement van AlaJbama een resolu tie had aangenomen, waarin de pre dikanten die aan de tocht hadden meegedaan, werden beticht van god deloosheid, vloeken en ontucht. Ras- sendemonstraties werden door het parlement veroordeeld als schadelijk voor 't gevestigde religieuze geloof en de orde. De predikanten uit Ala bama werd op het hart gedrukt zeil nimmer deel te nemen aan „toe komstige goddeloze optochten". Toen de stoet het paleis bereikte, nam ds. King het woord, staande op de trappen, waar gouverneur Wallace twee jaar geleden by zyn inaugura tie uitriep: „Nu rassenscheiding, morgen rassenscheiding, eeuwig ras senscheiding". Ds. King zei tot de betogers, dat de rassenscheiding thans op haar „sterfbed" ligt. „De vraag is alleen", aldus ds. King, „hoe kostbaar de ne gerhaters de begrafenis willen ma ken". Hy zei dat de toestand in Ala bama nimmer meer normaal zou warden. „Als men tenminste met nor maal bedoelt, dat de negers wordt Ds. Martin Luther King liep aan het hoofd van de stoet de monstranten voor rassengelijk- heid toen de mars van Selma naar Montgomery eindigde. Aan zijn rechterzijde in licht kostuum dr. Ralph Bunche, aan zijn an dere zijde zijn echtgenote belet van hun kiesrechten gebruik te maken. Wij vertegenwoordigen in Alabama 34 procent van de bevol king, wy zullen niet rusten voor wy 34% van de zetels in de wetgevende vergadering van deze staat zullen hebben". Petitie Na afloop van Kings rede, zouden 20 personen uit Alabama een petitie aan gouverneur Wallace bieden. Deze luidde als volgt: „Wy hebben niet slechts rijf dagen en 80 km, maar drie eeuwen van lyden en hardheid achter de rug. Wy zyn tot u, de gou verneur van Alabama, gekomen om te verklaren, dat wij thans onze vry heid moeten hebben. Wy moeten het recht hebben om te stemmen". De groep van twintig werd tot het paleis van Justitie toegelaten. Buiten de werkkamer van Wallace werd zy opgewacht door diens secretaris, die meedeelde dat het Capitool gesloten was. Hy zei, dat Wallace hem had aangewezen om de petitie in ont vangst te nemen, maar de twintig verklaarden daarmee geen genoegen lemen. Vandaag zou men opnieuw poging doen om gouverneur Wal lace persoonlijk te spreken te krygen. Uit Washington werd vernomen, dat de troepen in dit gebied zullen bly- zolang zulks nodig is.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11