O Familiedrama in Nice Nieuwe uitgaven PROTESTRIT VAN TAXICHAUFFEURS „The Motions" maken tournee door Amerika Politie Utrecht sluit dansclub voor jeugd B82iHf Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 25 maart 1965 Derde blad no. 31523 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Lucille Ball-show elke week op t.v. (Van onze Hilversumse correspondent) Te beginnen op donderdag 8 april zullen de gezamenlijke omroepver enigingen, de AVRO, VARA, KRO, VPRO en de NCRV beginnen met de wekelijkse uitzending van de „Lucile Ball-show" Deze uitzending ge schiedt elke donderdag van 19.35 tot 20.00 uur. Eveneens zullen de ge- zamenijke omroepverenigingen in april beginnen met een soortgelijke sei*ie op vrijdagavond. Advertentie Bent U ook zo snel verkouden? Even snel en... bovendien veilig helpt Rheumin U er weer van af! Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 75 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er opl Louis Armstrong eind mei in Den Haag (Van onze Haagse correspondent) Louis Armstrong „and his all stars" zijn in Nederland te verwach ten tegen eind mei. Hij zal dan in de Haagse Houtrusthallen één concert verzorgen. Aanvankelijk zou het .orkest op 26 april In Nederland spelen. Dat is niet doorgegaan, omdat Louis Armstrong zijn tournee door oost-Europa niet kon onderbreken. f De N.T.S. zendt vanavond op Nederland 1 het televisie- f spel „Klanten kunnen niet wachten" uit, dat is geschreven t door Jan Staal. t Het spel draagt het karakter van een familiedrama en t speelt zich af in een klein restaurant in Nice, t Tussen de „patron" en zijn vrouw ontstaan huwelijksmoei- t lijkheden doordat hij. André Perault (gespeeld door Bernard f Droog) meer aandacht heeft voor de zaak dan voor zijn f vrouio Rita (Elise Hoomans). Bij dit conflict raakt ook het f personeel betrokken, zoals o.m. de dienster Henrietteeen f kleine feeks (Nelly Frijda) en de Noorse ex-zeeman Eric J (Jacques Luyer). Op de foto van links naar rechts Elise Hoomans, Enny f Mols-de Leeuwe, Jan Kiéboom, Nelly Frijda en Bernard Droog. Zaterdag in Amsterdam (Van onze Amsterdamse corerspondent) Het zal zaterdagmiddag in Amsterdam vrijwel onmogelijk zijn een taxi te krijgen. Een door 200 man bezochte vergadering van taxi chauffeurs heeft unaniem besloten zaterdagmiddag om tivee uur een demonstratierit te maken van het Museumplein dwars door de bin nenstad naar het havengebouw. Dit initiatief heeft een actiecomité genomen om de aandacht te vestigen op de lage beloning van de hoofdstedelijke taxichauffeurs. Twee weken geleden heeft het actiecomité de Amsterdamse taxi ondernemers de eisen voorgelegd, die op een chauffeursbijeenkomst waren vastgesteld. Deze waren: een week loon van 140 gulden, drie weken vakantie, 4 procent vakantietoeslag en een kerstgratificatie van twee procent. De ondernemers hebben de eisen afgewezen. Zij zouden zich hebben beroepen op de collectieve arbeids overeenkomst, die pas per 1 april 1966 afloopt en wilden blijven vol staan met de onlangs toegekende loonsverhoging van 5 procent over het basisloon van f. 65,50. Amsterdam kent naast de chauf feurs in loondienst de z.g. eigen rijders, die dus al dan niet met een compagnon een eigen taxi exploite ren. Het actiecomité heeft op de protestvergadering meegedeeld, dat de eigen rijder zal worden verzocht de collega's in loondienst moreel te steunen. Behalve de demonstratierit van zaterdagmiddag wordt n.l. over- Beatgroep in december opgericht (Van onze Haagse correspondent) Half december kwamen zij voor het eerst bij elkaar: vier Haagse jongens die een nieuwe "beat'Lgroep wilden oprichten. Hun na men: Henk Smitskamp (22) basgitaar, Rob van Leeuwen (20) sologitaar en muzikale leider, Rudi Bennett (21) zang en Sieb Warner (18) drums. Ze noemden zich "The Motions", een pret tig in het gehoor liggende naam, kort maar hevig. Na één maand ononderbroken re peteren kregen zij van „Negram's" Cees de Man het aanbod een plaatje op te nemen. Het wordt een single met de nummers „It's gone" en „I've got misery", liedjes gecomponeerd en op tekst gezet door de sologitarist Rob van Leeuwen. De plaat sloeg in: de winkels ver kochten er in korte tijd duizenden van en „The Motions" werden plot seling overal in het land gevraagd. Er zat niets anders voor het viertal op dan volledig de show in te gaan. Henk Smitskamp vergat dat hij kap per was geweest. Rob van Leeuwen dat hij niets had gedaan, Rudi Ben nett dat hü verkoper in een woning- Tien dagen nadat het eerste plaat je van „The Motions" werd uitge bracht, kreeg het Haagse orkest van de Amerikaanse platenmaatschappij „K.A.P.P." het aanbod om de single in de Verenigde Staten uit te bren gen. Daar wordt nu hard aan gewerkt Eind deze maand zal „It's gone" op de Amerikaanse markt verschijnen Dat betekent bovendien, dat „The Motions" van de zomer een tournee door de V.S. gaan maken, die onge veer vijf weken zal gaan duren. In tussen is dezer dagen hun tweede plaat uitgebracht. wogen speldeprik-acties te houden in de vorm van plotselinge korte sta kingen bij de patroons, die niet bereid zijn de lonen te hei-zien. Met het oog op deze stakingsacties is be sloten een solidariteitsfonds te vor- Chroesjtsjow - nummer Interna tionale Spectator. Nu de opvolgers van Chroesjtsjow nog min of meer vage figuren zijn gebleven, is er al leszins reden een tussenbalans op te maken van de afgezette premier, zo als in dit speciale nummer van de Internationale Spectator is geschied. De inhoud zegt voldoende: W. Gort zak schreef over „Rusland-Ohina, de naaste toekomst in het licht van het jongste verleden"; prof. dr. J. W. Bezemer belichtte „Persoonlijk en collectief leiderschap in de Sowjet- Unie"; .Rusland zonder Chroesj tsjow" is de titel van de bijdrage, die drs. Broekmeijer verzorgde; H. Hendrikse schreef over „Chroesjtsjow als volkstribuun" en drs. H. L. Ver- haai- tekende de ex-premier als „mythe". „Het ware woord over Ni- kita Chroesjtsjow is nog niet ge sproken", merkt de heer Verhaar op, „en in het Westen zyn pogingen om de Chroesjtsjow-mythe te ontzenu wen in de anti-mythe blijven steken." Niettemin verwacht hij, dat de tijd binnenkort rijp is voor werk, „dat een betrouwbaarder beeld van zijn persoon kan bieden." Vele van de ruim 90 bladzijden van dit boekje be vatten al bijdragen, die daartoe ge gevens verschaffen. Uitvoerig en overzichtelijk is de bijdrage van drs. Broekmeijer, die een duidelijk in zicht geeft in de vraagstukken van politiek, partij en regering, van eco nomie en landbouw, van leger en po litie, van literatuur en kunst vóór en na de val van de premier. Schrijvers mening in hetzelfde tijdschrift, drie weken voor de val van Chroesj tsjow dat „diep ingrijpende veran deringen in de Russische maatschap pij kunnen worden verwacht", dat de behoefte aan hervormingen van fun damentele aard groot is en dat het gevoel gewettigd is, dat Chroesjtsjow. als hij niet meeëvolueert, „op den duur wordt overspoeld door de de- stalinisatievloed waarvoor hij inder tijd zelf de sluizen heeft helpen openen", is, zoals hij zelf zegt, „snel ler uitgekomen dan ik vermoedde". Al bij al is dit nummer een belang rijke bijdrage voor beter begrip voor Prix de joke 1965 voor reclameman De „Prix de joke 1965" is door de jury van het „1 april-comité toege kend aan de heer Wijnand Maat jr (directeur van het reclamebureau Hou Maet in Amsterdam). Zijn stunt om op 10 maart het voetbal stadion van Vasas Györ te versieren met voor waarnemers ogen ongebrui kelijke reclame vindt de jury de „mop van het jaar". De heer Maat heeft het op originele wijze klaar gespeeld om in een door de NTS verzorgde uitzending van het voet- Vasa GyörDWS het beeld drie uur lang te vullen met uitzonderlijke reclame, aldus de jury. Deze bestond uit: Bert Haan stra (voorzitter)Mies Bouwman, Peter van Campen, Jan Monniken dam en Han Mulder. In haar rap port zegt de jury, dat zij zich uit drukkelijke wenst te distantiëren enig waarderend gevoel ten i de adverteerder, de aard der reclame en de grootte dei- vertoonde letters. Ook wenst zij geen oordeel uit te spreken over het radio- tv beleid als zodanig of de NTS. De waardering der jury aldus haar rapport, geldt echter de man, die het waar wist te maken dit spel te spelen. (Van onze Utrechtse correspondent) Hoofdcommissaris H. W. Offers van de Utrechtse politie heeft de dansclub „De paraplui" laten slui ten. Deze club organiseerde op zon dagmiddag dansfeestjes voor de jeugd tussen 13 en 20 jaar. In een kelder kwamen meestal zo'n kleine honderd jongelui bijeen om op een dansvloertje van amper drie bij twaalf meter te dansen. De atmosfeer was zwoel en be dompt. In strijd met de wettelijke bepalingen werden alcoholhoudende dranken voornamelijk bier ge schonken aan een bar. Ook werden er oneerbare handelingen gepleegd. De eigenaar had deze kelder ver huurd aan de 19-jarige rijksambte naar uit Utrecht en 'n 22-jarige bak- kersbediende, de organisatoren van „De paraplu". Deze jeugdige Utrech ters kregen proces-verbaal we'gens overtreding van de drankwet. Om dat men grammofoonplaten draaide werd wel aan de Bum ar echten vol daan. Er bestond een officiële leden lijst met 70 namen, maar de moge lijkheid tot introductie was groot. De hoofdcommissaris heeft zich in een brief tot de ouders van de leden, GEEN AKKOORD IN SOEDAN De conferentie van afgevaardigden uit Noord- en Zuid-Soedan over de positie van laatstgenoemd landsdeel is gisteren mislukt toen de partijen eikaars plannen afwezen. De noordelijken (Arabieren) stel den regionale autonomie van de drie zuidelijke provincies voor, waarbij buitenlandses zaken, financiën en defensie in centrale handen zouden blijven. De zuidelijken (negers) wens ten een volksstemming waarbij de keuze zou zijn tussen federatie, af scheiding of autonomie van het zui den. voornamelijk middelbare scholieren, gericht om hen op deze wantoestan den te wijzen en de sluiting van de club, die zondag al niet meer bijeen kwam, te verklaren. „De sfeer was verderfelijk. De om standigheden waaronder deze feestjes werden gehouden, moet ik beslist afkeuren", zo schreef hij on der meer. Egypte zou gas in Jemen gebruiken (Van onze Haagse correspondent) Volgens berichten uit Washington zou Egypte gifgassen gebruiken bij de strijd tegen de koningsgezinden in Jemen, waarbij Egypte de republi keinse Jemenieten steunt. De New York Times meldde, giste ren, dat zich bij de Amerikaanse militaire inlichtingendienst bewijzen ophopen, dat Nasser een experimen teel gebruik maakt van chemische oorlogsgassen tegen dorpen in door de koningsgezinden bezette gebieden. De Amerikaanse regering zou van mening zijn, dat de bewijzen niet positief genoeg zijn om Egypte in het openbaar te beschudigen, maar senator Hickenlooper van de Com missie voor buitenlandse betrekkin gen meende vorige week, dat naai zij n informaties „bepaalde soorten gas wórden gebruikt door de Egyp tische troepen". Volgens de royalisten in Jemen zijn er reeds verscheidene aanvallen op dorpen geweest waarbij gas werd gebruikt. Reeds in 1963 zouden btf zo'n aanval zes doden zijn gevallen en enige tientallen ernstig gewonden Bij een andere aanval, in januari dit jaar. zouden 21 personen door het gas hun gezichtsvermogen hebben verloren. Parijs anno 1842, door Paul de Koek, uitg. W. van Hoeve, 's-Gra- venhage Voor liefhebbers van de Lichtstad een alleraardigst boekje, waarin de destijds gevierde roman schrijver Paul de Koek (1794 - 1871) een „tijdsbeeld" heeft vullen geven van „La grande ville", zoals de oor spronkelijke titel luidt. Hij vertelt wat er, nu ongeveer een eeuw gele den, in Parijs zoal te zien en te be leven vieleen bureau voor voed sters, bloemenmeisjes in bloemen winkels, La Galette, cabriolets-mi lords, een avondje in eigen huis, de „floueurs" (flessentrekkers), de post, de charlatans der letteren, een drij vend washuis, kroegjes en divans, zolders, en nog veel meer. Bijzon der levendig in deze „Kramers pocket" zijn de tekeningen van Ga- varni, Gigoux, Victor Adam en Dau- My dear Mr. Churchill, door Wal ter Graebner, uitg. Bruna, Utrecht (Zwart Beertje) Er zijn talloze boeken versahenen, waarin Chur- chills verdiensten als politicus uit voerig worden belicht en er zullen er ongetwijfeld nog vele volgen. Maar hoe en wie was deze grote Brit in het dagelijks leven? Dit aardige boekje, met 18 weinig bekende foto's op kunstdruk, geeft daar een gemakke lijk leesbaar antwoord op. Churchill als gastheer, zijn dagindeling, aan tafel, aan de arbeid, zijn liefhebbe rijen, zijn dieren, zijn gezin en vrien den worden in vlotte stijl en met kennis van zaken belicht. Bijzonder ad rem is het hoofdstuk „Churchills grootheid". Er zullen, zegt de schrij ver ojn., vele bewijzen naar voren worden gebracht, die doen twijfelen aan de grootheid van zijn verstand, geest, ontwikkeling, humor, smaak nog veel meer. Maar nooit zal ir kunnen ontkennen, dat hij het meest opmerkelijke karakter was, dat de wereld generaties lang had gekend. „Hij was de samenvatting van al wat er aan goeds in de Engelse aard zit' Engeland, door Mathieu Smedts, uitg. Het Wereldvenster, Baarn In de bekende serie „Land, volk, cul tuur" is nu ook een deel over En geland verschenen. Het i lijke taak van een zo rijk geschakeer de gemeenschap als de Engelse enkele honderden bladzijden een vredigend beeld te geven. Dit klemt te meer wanneer men de omvang ran dit boek vergelijkt met dat van mr. Hendrik Scholte over Grieken land, wiens boek in dezelfde serie veel compacter was gedrukt en bo vendien vijftig pagina's meer telde. Het hoge peil van Scholte's werk is hier dan ook lang niet bereikt. Wel heeft de auteur vele jaren in Enge land gewoond, maar zijn boek mist evenwichtigheid. Soms is hij onnodig wijdlopig, op andere punten helaas te beknopt. De stijl is te veel journa listiek, wat zeker tot de leesbaarheid bijdraagt, maar het niveau niet ten goede komt. Als „inleiding" tot de kennis van Engeland heeft deze uit gave haar verdiensten, voor een die pere kennis van het rijke leven is méér nodig. Geschiedenis van de Tweede We reldoorlog, uitg. Bosch en Keuning, Baarn Reeds eerder is hier met lof gesproken over deze Sesam-se- rie in foto's en documenten, naar aanleiding van de eerste De indruk van de zes volgende niet minder voortreffelijk, zowel wat de tekst van mr. G. B. J. Hiltermann betreft als het fotomateriaal, dat bij na steeds verrassend onbekend is en daardoor uitermate boeit. De titels van de deeltjes 5 tot en met 10 luiden als volgt: De oorlog in Rus land (I), Engeland houdt stand, Ja pan en Amerika op het oorlogstoneel, De oorlog in Rusland (II), Oorlog te land, ter zee en in de lucht, Hitiers Groot-Germaanse Rijk. Aangrijpend zijn de beelden, die een gruwelijke periode uit de jongste wereldgeschie denis doen herleven. Wie het „nu" wil pogen te begrijpen, zal moeten beginnen met zich in het „toen" in te leven of het opnieuw te overzien. Hierin ligt het grote belang van de ze indrukwekkende uitgave. Zoals be kend is deze Sesam-uitgave een Ne derlandse bewerking van „Der Zwei- te Weltkrieg", een werk, dat hij Desch in München is verschenen en van de hand is van dr. H. A. Jacob- sen en H. Dollinger, Dr. Jacobsen is een groot deskundige op nazi-gebied. Vorig jaar trad hij op alsgetuige-des- kundige in het Auschwitz-proces. Het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie in Amsterdan stond waardevol fotomateriaal af. Ook „Nederland" komt in deze bewerking dan ook ten volle tot zijn recht. Onder eigen dak, uitg. Ten Hagen, Den Haag. Het eerste nummer van dit tweemaandelijks tijdschrift over wonen en bouwen, in het bijzonder ten bate van hen, die een eigen huis gaan bouwen, maakt een royale in druk, niet in de laatste plaats door de vele afbeeldingen in kleuren. Het bevat tal van nuttige wenken in prettig leesbare artikelen, waarvan er enkele genoemd mogen worden: Heb ik een binnenhuisarchitect no dig (en hoeveel kost die?); De magische klank van het woord aard gas: Open Haard is goud waard maar hoeft geen goud te kosten; Uit de porseleinkast; Vooruit denken bij het aanleggen van de tuin; Waar laten we het?; Wonen in H-vorm; Snuffelen in het (Rotterdamse) Bouwcentrum (waarbij ditmaal het onderwerp keukens aan de orde komt); Het kopen van antiek; idem van gordijnen; Linoleum als vloer bedekking en tenslotte: Wandbetim- mering thuis. Het blad is. behalve met foto's in kleur, ook in zwart en wit overvloedig geïllustreerd. NEDERLAND 1 KRO 7.00 uu ir Nieuws in het kort NTS 7.01 uu r Barend de Beer, voor de kleuters 7.06 uu ir De verrekijker, voor de jeugd 7.15 uu r Van gewest tot gewest, regionaal programma 7.35 uu ir De Flintstones, tekenfilm 8.00 uu r NTS-journaal 8.20 uu ir Stichting Socutera 8.25 uu ir Brandpunt, actualiteiten 8.50 uu ir Kijk op de kunst 9.20 uu IT Klanten kunnen niet wachten, tv-spel 10.30 uu ir Va stenepiloog 10.40 uu ir NTS-journaal 10.45 uu ir Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur De schone heks, film 8.25 uur Apen en geleerden, documentaire 9.15 uur Ray Orbison in Nederland 9.30 uur Maandeditie AVRO's Televizier 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.05 uur Dubbelconcerten 10.00 uur De gezusters Kunst HILVERSUM 2: 8.40 uur Samen uit, samen thuis 11.00 uur Platennieuws. gióterèn Voetbalwedstrijd Gisteravond werd het VPRO programma bijna volledig door gedraaid. Alleen „Patrouillewa gen 54" mocht blijven rijden, de rest maakte plaats voor de top hit van het jaar (tot nog toe): FC KölnLiverpool. We hebben jisteravond een fascinerend kijk spel op ons scherm gekregen. Nergens ter wereld wordt een voetbalwedstrijd beter, exacter en met meer gevoel voor het voetbal en voor de behoeften van de kijkers thuis, verslagen als hier in Nederland. De repor tage, die regisseur Jan Leijen- dekker en zijn cameramensen maakten, was weer 'n lust voor het oog. Van de close-ups werd steeds een gepast gebruik ge maakt. dat wil zeggen niet va ker dan nodig was. Als kroon op dit koninklijk werk, slaagde de televisie er aan het slot zelfs in te tonen, hoe de grote houten „gulden" van de scheidsrechter, waarmee hij na drie wedstrijden en een half uur verlenging, de onbeslist gebleven strijd moest beslechten, na de opgooi recht op in het gras bleef staan! Op nieuw dus gelijk! Zo kregen de mensen thuis in ieder geval op dat moment meer te zien dan de kijkers op de tribune. Het was een fascinerende uit zending Vondel'» Noach In de Belgische opvoering van Vond'el's „Noach" hadden de Belgen niet voor half werk ge zorgd. Aan decors en aankle ding was veel zorg besteed, en om het statische karakter van 5 Vondels' stukken vat te d >or- breken, had men gebruik ge- maakt vah „overvloeiers", ^on- dels' verzen werden heel b#vre- digend gezegd, duidelijk, lïélder en met gevoel voor de taal. *aar weer tegenover stond, dat de E speelgedeeltes soms iets onge- makkelijks hadden. Maar dat ligt voor een deel aan Vondel zelf. „De Gids" in nieuwe gedaante 1 De NCRV bracht op Neder- land 2 ook nog „Literair kijk- E schrift", een van de aardigste programma's op zijn gebied. „De aloude Gids", (sinds 1837) pre- senteerde zichzelf in zijn nieu- we gedaante, via de redacteuren j§ Hoornik, Brugsma en Mulisch. Het blad vertegenwoordigde van nu af („in het jaar 20 na 'ffi- rosjima", zei BrugsTia) geen be- paalde generaties meer, it la ar wel de stem van vandaag. „Niet langer zou „De Gids" een bltfem- E lezing z(jn van binnengekomen bijdragen, maar een „stellingna- me" vertegenwoordigen, los van elke groepering," aldus Hoornik. Van „De schrijfkrant" (redac- tour J. Bernlef) was kennelijk het idee overgenomen om eens per maand aandacht te beste- i= den aan een ten onrechte ver- geten of verwaarloosd boek. Bernlef hield een pleidooi voor 1 „Vogels kijken" van Bob den 1 Uyl. Tenslotte werd ook nog H ruimschoots aandacht besteed 1 aan de historie van de vijftigers, M oftewel experimentelen, met de f§ nieuwe verzamelbundel van Lu- 1 cëbert als gerede aanleiding. M iiiiiiiiniiiiiiiioniiiiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiii Wtmpm pp i zangsolisten. 19.00 V. d. kind. 19.05 Sportparade. 19.30 Ned. Koperork. 20.00 Gehoord, gezien, gelezen, de veertien daagse gedachtenwisseling over film, toneel en literatuur. 22.00 De Gezusters NCRV: 17.55 Sportrubr. 18.10 Meis jeskoor en licht instr. sextet. 18.30 So ciaal perspectief, lez. 18.40 Licht In strumentaal ens.: amusmuz. uit de twintiger jaren. 19.00 Nws. praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Gees telijke liederen. 19.45 Op de man af praatje. 19.50 Lichte gram. 20.10 Boe- Platennws. 23.30 Vers in 't gehoor: gram. (7.25 Van de voorpag., praatje) strijdlied. 8.13 Lichte 8.00 Nws. gram. 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Te informatief progr. weg- en waterweggebruikers, 9.35 irstanden. VPRO: 9.40 Morgenwij ding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 orgelspel. 12.17 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.27 Meded. t.' wegeninformatie en lichte gram. (7.30-7.40 Nws. Plm. 8.00 Overweging). tuinbouw. 12.30 Nws 13.45 Musiësta: NTS: 22.25-22.30 Journaal. tage. 20.50 De laatste Maskers. TV- spel. 21.45 Achter het Meer dan 180 ton boter gesmokkeld naar Duitsland (Van onze Venlose correspondent). De Duitse politie heeft summiere bijzonderheden bekendgemaakt, om trent de botersmokkel, welke verle den week langs de Noord-Limburgse grens ontdekt werd. Uit het onder zoek blijkt, dat de smokkelbende se dert de zomer van verleden jaar niet minder dan 180 ton Hollandse boter clandestien over de grens heeft vervoerd. Vermoed wordt, dat het zelfs meer dan 200 ton boter zal zijn. Dit is een hoeveelheid van 800.000 ponden boter. De gesmokkelde boter was bestemd voor een groothandel in Hamboni. Daar werd de boter van Duitse ver pakking voorzien en tegen de gelden de prijs van de hand gedaan. Een der directeuren van de Duitse groot handel bevindt zich in arrest, even als de 4 smokkelende Nederlanders, die tevens als leveranciers worden aangemerkt. Omtrent hun personalia wenst de Duitse politie nog steeds niets te zeggen. De boter reed men per vrachtwa- „en via de zogenaamde „groene grens" doorgaans met 5 of zelfs met 10 ton ineens naar Duitsland. Wan neer men langs allerlei slechte we gen «en eindweegs op Duits gebied was. benutte men de grote weg en begaf men zich naar een kolenop- slagplaats, waar de boter op andere wagens werd overladen. De smokke laars hadden 4 sjouwers bij zich, die in hun personenauto voorop re den en tevens een oogje in het zeil hielden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5