Drie nieuwe gezichten in het Lurelei-cabaret BRYLCREEM JAPANSE MEISJES IN FRANK-HUES Toon zegt shows af Voor hem...voor haar Komt draadomroep in particuliere handen? Woensdag 24 maart 1965 Derde blad no. 31524 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO ÉN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V, In het komende seizoen (Van onze Haagse correspondent) Voor het komende seizoen van september '65 tot september '66 is de bezetting van het Lurelei-cabaret op drie plaatsen ge wijzigd. Leen Jongewaard heeft zijn contract met de groep niet verlengd, omdat hij teruggaat naar het grote toneel en aan een musical van Annie Schmidt gaat meewerken, Sylvia de Leur is in verwachting en Robert Bos zal om redenen, die tot nu toe niet bekend zijn, niet langer lid blijven. Dit drietal zal worden ver vangen door de Rotterdammer John Lanting (bekend van televisie spelen en musicals), Maya Bouma uit Den Haag en Kees van Kooten, eveneens afkomstig uit de Residentie. Dat de keus op Kees van Kooten is gevallen, zal voor velen een verras sing zijn. Hij is pas 23 jaar, verwierf zich tijdens en na zijn gymnasium periode samen met Wim de Bie (nu der samenstellers van het VARA- radioprogramma Uitlaat) enige faam door zijn optreden in en tekstschrij- voor het Cebrah-cabaret en houdt zioh op het ogenblik voorna melijk bezig- met het maken van re clameteksten, teksten voor het Haar lemse Adam en Eva-cabaret van Frans Koster en het vervaardigen fan reportages met een satirisoh tintje voor Uitlaat. Van deze weke lijks terug-kerende zaterdagmiddagru briek voor „twenners" heeft hij er nu i ongeveer tachtig achter de rug. „Vorig jaar juli maakte ik in Am sterdam een auditie", vertelt Kees Kooten, die zijn geluk over het aanbod niet op kan en zich voelt „als Van Kooten is liefhebber van tv- programma's als „Zo is het", hoewel hij vindt dat men niet alleen moet speculeren op het schokeffect. „Dat is schokken om het schokken". De jonge Hagenaar besluit: „Geweldig dat er een vereniging bestaat, die ;n een programma is, waaraan ik eerstdaags zelf ga meewerken Zuiden is weer boos (Van onze Eindhovcnse correspondent) Brabanders en Limburgers zijn weer boos op Toon Hermans. Was het enige weken geleden, omdat Toon zyn one man-show op het televi siescherm vertoonde juist op de eerste carnavalsavond, ditmaal neemt men hem kwalijk, dat hij een aantal shows in Sittard, (drie maal), Heerlen (vijfmaal), Eindho- vén (tweemaal), Geleen (éénmaal) en Maastricht (vijfmaal) om „ar tistieke redenen" niet wil uitvoeren. ,Ik vind", schrijft Toon Hermans, die thans in Wenen triomfen viert met de Duitse versie van zijn show, „het niet langer verantwoord hier- mise na het t.v.-optreden en de grammofoonplaat, die op de markt is verschenen, op de planken te gaan staan". Hoewel de schouwburgdirecties het beslist niet met hem eens zijn en reeds een protest telegram hebben verstuurd, heeft Toon de schouw burg-directeuren tegelijkertijd aan geboden in augustus, na zijn tour nee door de Verenigde Staten, een soort „tussenshow" te brengen. De directies hebben dit voorstel echter boos van de hand gewezen. ,De meeste avonden waren al vrijwel uitverkocht. Wat moeten wij het publiek vertellen? Men verheugde zich juist heel erg op de shows, die de meesten door het carnaval hebben gemist". Een andere verbolgen schouwburg directeur zei ons, dat de mensen juist na de televisieshow willen ko men kijken. „Mijn ervaring is, dat de mensen Toon nu juist in le vende lijve willen zien. Dat „ar tistiek niet verantwoord" berust op niets". IZouden de directies toch akkoord gaan met 't voorgestelde tussenpro- gramma, dan zou de programme ring van de theaters geheel_ in het honderd lopen. „Alle avonden zijn reeds besproken, hoe kunnen we Hermans daar nog invoegen? Trou wens, in de zomermaanden loopt het hier niet zo hard". De direc teuren geven het echter nog niet op: „Toon heeft nog niet op ons telegram geantwoord. Dp onder handelingen staan dus nog open". Verzoek Tsjombe aan Oeganda Premier Tsjombe van Kongo heeft Oeganda gevraagd Kongolese rebel- fen, die in dit land een toevlucht zoeken, te ontwapenen en gevangen te zetten. Hij herhaalde tevens zijn voorstel een uit vertegenwoordigers beide landen samengestelde commissie te vormen om een onder - n te stellen naar grensinciden ten. Zaterdag protesteerde Kongo bij 3 regering van Oeganda tegen een Incident aan de grens tussen beide landen, waarbij Oegandese mili tairen op Kongolese eenheden zou den hebben gevuurd, die zich op Kongolees gebied bevonden. Tsjombe is van mening dat Kon golese rebellen zich in Oeganda hergroeperen voor nieuwe aanvallen op Kongo. Hij verklaarde tenslotte, dat hij zijn militairen opdracht had Segeven niet op grondgebied van Oeganda te komen. 1. KEES VAN KOOTEN naar Lurelei een man uit een klein Schots dorpje, die in de striemende regen op weg gaat naar het parlement". „Leen Jon gewaard werd toen gekozen, maar ik bleef in contact met Eric Herfst". Contract Drie weken geleden belde Leen Jongewaard Kees van Kooten op c hem te vragen of hij zin had in e jaarcontract bij Lurelei. Een dag de rel over het niet-doorgaan van e> optreden voor de VARA-televisie werd een definitieve afspraak ge maakt. Gisteren tekende Kees het contract voor een jaar. Van dit jaar zal o.m. één maand worden opgetre den in het Haagse Diligentia. Luc Lutz, de man die tot nu toe het pro gramma regisseerde, zal worden ver vangen. Johan Verdoner blijft cho reograaf. Tekstschrijvers Eric Herfst en Kees van Kooten zullen blijven werken in de stijl van de afgelopen Uit het bewogen leven van Gypsy baron Diablo Een rechter in Los Angeles l heeft de 36-jarige mevrouw i Katherine Young een schade- i vergoeding van 360 gulden toegekend voor het feit, dat i een bijgelovige gezagvoerder i van d,e Avierican Airlines i eens weigerde haar zwarte i kat mee te nemen. i Mevrouw Young verklaar- i de, dat het incident op 21 de- i cember 1961 in St.-Louis ge- i beurde. Zij ivas voor een va- i kantie op weg van Los An- 1 geles naar Missouri. Zij kreeg i van de stewardess te horen, i dat de piloot „Tweetie" niet aan boord ivilde hebben, om dat een vlucht zónder zioarte kat al riskant genoeg was. Mevrouw Young gaf er de voorkeur aan met Tweetie in St.-Louis op een ander vliegtuig te wachten. Daar door verspeelde zij een deel van haar vakantie en omdat het sneeuwde toen zij op het vliegveld moesten achterblij ven, liep „Tiveetie" een long ontsteking op. De kat overleed een jaar geleden, aldus mevrouw Young, die hieraan toevoeg de, dat de volledige naam van het dier Gypsy baron Diablo Mystique XIII was. Een belevenis. Dat is het geweest voor vier Japanse schoolmeisjes die deze week een bezoek aan Nederland brachten. Michikon Nakago (15) Mikaho Jazaki (15), Fumiko Tomizawu (17) en Kazuko Ito (17) zijn de gelukkige winnaressen van een opstelwedstrijd, die werd uitge schreven door een grote Japanse uitgeverij over het onderwerp „Welke indruk heeft het dag boek van Anne Frank op mij ge maakt?" De uitgeverij Bun- gei's Shunju Ltd. wilde daar mee de 100ste druk van An ne Frank's dagboek in Japan vierenOp kosten van de maat schappij bezochten de meisjes het Anne Frank-huis in Am sterdam. Het Leidsch Dagblad zal bin nenkort op het bezoek van deze Japanse meisjes aan Nederland uitvoerig terugkomen op de jeugdpagina. Deze exclusieve foto werd gemaakt bij het ver laten van het Anne Frankhuis In Amsterdam. (Foto L.D./Holvast) Advertentie. Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar! The perfect hairdressing fiEECHAfcS PMEBUKJ) H.Y. (Mi EMS HUW, ESfUUSIM 172-174, Twaalf doden bij opstand in Syrië Twaalf Syrische grensbewakers zyn gisteren gedood en 22 burgers gewond geraakt bij een opstand in de buurt van de Turkse zuidoost- grens nabij Iskenderoen, zo wordt in nog niet bevestigde maar be trouwbare berichten gemeld. De opstand had plaats rondom Senna-re en Meroeane, kleine grens posten, en werd geleid door leden van de Sjoeipartij die in Syrië in de oppositie is, zo werd gemeld. Duizenden volgelingen van de Sjoeipartij zijn samen getrokken bij de berg Turk op Syrisch grondgebied en verwikkeld in een gevecht met Syrische regeringstroepen, aldus de berichten. Na de ordeverstoring werden de grenstroepen in Turkije in staat van alarm gebracht. Dierenbescherming in het geweer tegen proefdieraankopen Met de volledige steun van het hoofdbestuur, is de afdeling Nijme gen van de .Dierenbescherming" sa men met de Nederlandse Bond voor Bestrijding van Vivisectie ,van leer getrokken tegen de zaterdag jl., door de Katholieke Universiteit in Nij megen geplaatste advertentie, waar in honden en katten te koop werden gevraagd voor wetenschappelijke proefnemingen De Universiteit was tot het plaatsen van deze adver tentie gedwongen, doordat als gevolg van het zogenaamde honden- en kattenbesluit de handel van dieren sterk aan banden is gelegd .De Nij meegse Universiteit, die vorig jaar 26..650 proefdieren kocht, heeft thans een groot tekort aan dieren. Wetswijziging op komst: Post duurder (Van onze parlementaire redactie) Er is een wijziging van de tele- graaf-en telefoonwet in voorberei ding, die de inschakeling van parti culieren bij de exploitatie van het centraal antennesysteem en de draadomroep mogelijk maakt. De Nozema zal gebruik maken van haar voorkeursrecht bij de exploitatie van het CAS. Dat heeft minister Van Aartsen (Verkeer en Waterstaat) gister avond meegedeeld bij de behande ling van de PTT-begroting in de Eerste Kamer. Hij zei, dat ten aan zien van het auteursrecht voor het CAS nog geen enkele beslissing is genomen. Alleen voor de proef met het systeem in de 'Haagse woonwij ken Bezuidenhout en Mariahoeve is met de Europese Radio Unie een re geling getroffen, waarbij geen rech ten behoeven te worden betaald. Telefoon Hoewel PTT vorig jaar met bijna 100.000 nieuwe telefoonaansluitingen een record heeft weten te boeken, kreeg de minister nogal wat kritiek te horen over de achterstand in de telefoonsector. Mr. Van Aartsen liet echter weten, dat voorlopig in de si tuatie weinig verandering valt te verwachten. Het telefoonverkeer groeit zo snel, dat het meeste geld nioet worden aangewend om dat ver keer in goede banen te houden. Klachten over storingen weet hij aan de pieken, die zich dagelijks in het telefoonverkeer voordoen. De minister deelde mee, dat er een tienjarenplan is opgesteld, dat voor ziet in 2.6 miljoen aansluitingen in 1972. Thans zijn er 1.4 miljoen tele foonaansluitingen. Met Financiën is reeds afgesproken dat de benodigde investeringen zullen worden ingepast in het prioriteitenschema, dat voor de nieuwe Rijksbegroting wordt ge hanteerd. Voor 1965 wordt eveneens op een kleine 100.000 nieuwe aan sluitingen gerekend. Overigens mag Nederland niet te veel klagen, want het is een van de weinige landen met volautomatisch telefoonverkeer, aldus de minister. Posterijen Hoewel niet elk onderdeel van het staatsbedrijf volgens de bewindsman rendabel behoeft te zijn, is voor de postsector toch een nieuwe tariefs verhoging tegen 1 juni nodig, wil PTT gezond blijven. De verliezen in de postsector zijn namelijk dermate groot, dat die tariefsverhoging niet kan worden gemist Trouwens ook daarna zal het postbedrijf wegens zijn arbeidsintensief karakter nog niet rendabel zijn. Mogelijkheden om het bedrijf te automatiseren zijn er nauwelijks. Wel wordt in interna tionaal verband gewerkt aan de in voering van standaardformaten in het briefverkeer. Hertog v. Windsor zette voet in koninklijke tuin (Van onze Londense correspondent) De hertog van Windsor heeft sinds zijn abdicatie als Koning Edward VIII in 1936, dinsdag de eerste stap pen gezet op het terrein van Buc kingham Palace, doch alleen in de tuin, waar hij een wandeling maak te. Koningin Elizabeth had hem dit aangeboden. 'Hij gaat na zijn drie oogoperaties goed vooruit. Zolang de hertog en hertogin van Windsor niet door de koningin in Buckingham Pa lace of Windsor Castle zijn ontvan gen is de verzoening tussen de ko ninklijke familie en de hertog die nu gaande is, nog niet officieel. Zo als men weet heeft Koningin Eliza beth de hertog in het ziekenhuis be zocht en daar als koningin voor het eerst de hertogin van Windsor ont moet. De Windsors leven sinds de abdicatie in vrijwillige verbanning in Parijs. Ajoeb Chan „Peking gelooft in vreedzame coëxistentie" President veldmaarschalk Ajoeb Chan van Pakistan heeft gisteren na zijn beëdiging voor een nieuwe ambtstermijn van vijf jaar in een toespraak tot militairen gezegd, dat hij bij zijn recente bezoek aan Peking de indruk heeft gekregen dat China gelooft in vreedzaam naast elkaar leven. Het gevaar voor Pakistan van de kant van India neemt naar zijn mening voortdurend toe. NEDERLAND 1 VPRO Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Teleac tv-cursus Patrouillewagen '54, film NTS-journaal Reportage voetbalwedstrijd LiverpoolKöln Down Town Jazzband Iets voor niets, kerkelijk programma NTS-journaal Teleac, tv-cursus. 7.00 i 7.35 1 10.00 u 10.20 u 10.30 10.40 u NEDERLAND 2 NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Noah, spel van Vondel 9.10 uur Literair kijkschrift 9.40 uur Andante con Variazoni 9.55 uur Attentie, actualiteiten 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.05 uur Hitparade 8.40 uur Frans operaconcert HILVERSUM 2: 8.15 uur Concertgebouworkest iMüS Van alles wat Dat presentator Rob Funcke van AVRO's actualiteitenrubriek „Televizier" gisteravond via Ne derland 1 zo nodig de reactie van de waarnemend directeur van het Centraal Instituut voor her senonderzoek („Ik sta niet voor 99%, maar voor de volle 100% afwijzend tegenover het experi ment van Bart- Hughes, zowel wetenschappelijk als medisch- praktisch") moest citeren, bleef in het kader van dit programma op zijn zachtst gezegd een vrij onduidelijke zaak. Gerton van Wageningen was de uitzending begonnen met ver slag uit te brengen over de vei lige landing van de Gemini-cap sule in zee, nadat deze met de ruimtetweeling Virgil Grissom en John Young drie banen om de aarde had beschreven, dat, vijf uur duurde. Tevens gaf hij een heldere uiteenzetting over de series projecten, die de Ameri kanen nog denken te onderne men, voordat zij een kijkje gaan nemen op de maan. E. Peereboom hield zich populair bezig met de omzet- en winst cijfers van het afgelopen jaar van een zestal grote Nederlandse bedrijven. Hij tekende daarbij verheugd aan dat de kans groot is, dat de KLM de 15 miljoen verlies in 1964 dit jaar voor een deel goed zal maken. Nadat we ook nog naar een Franse tv-re- portage over de Trans Siberië- expres hadden gekeken (ondanks „gelijkheid" bleken er in de trein verschillende klassen te be staan), zat daar plotseling Rob Puncke, die het wel eens even op „Brandpunt"-manier voor Avro's „Voor de vuist weg" van afgelo pen vrijdag zou gaan opnemen met gebruikmaking van boven genoemd citaat. Want het kan bijna niet an~ ders of deze woorden waren be- doeld als verdediging van Duys' gedrag tijdens z'n gesprek met de Amsterdamse semi-arts. De be- =n tekenis van dit „commentaar- tje" blijft anders onduidelijk. Hoewel: misschien ook wilde Funcke duidelijk maken dat als een directeur van een hersen- E instituut het gedrag van een man als Hughes verwerpelijk vindt, Duys nooit „zo iemand" voor de camera had mogen ha- len met de kans bespottelijk ge- maakt te worden. Dat zou een reële gedachte van de AVRO i| zijn Het tweede optreden van Az- navour in „Theater Domino" EE (ook gisteravond weer ingeleid door een vlotte Denise Maes) was beduidend sfeervoller en in- EE dringender dan zijn vorige, dat eveneens begin december was opgenomen in het Scheveningse Kurhaus. EE In KRO's „Film 65" gaf B. J. EE Berina indrukken van het Film- festival in Oberhausen. Boven- dien vertoonde hij de volgens hem meest aantrekkelijke (Fran- j= se) inzending van Philippe Lif- EE chitz „La prima donna" (een sa- tirische bijdrage aan de trucage- afdeling over het succes en de EE val van een op Cal1 as geïnspi- reerde opera-zangeres en een aantal fragmenten uit andere j§ filmpjes. EE De ernstige Bertina was van §f mening dat Oberhausen als in- formatiebureau niet mag worden g gemist, maar dat er vooral dit jaar weinig nieuws te beleven M viel. Tot slot kon men zien hoe g Ed van der Elsken en Gerda, zijn g vrouw, op hun eigen, deskundige g (hoewel vaak te onrustige) wijze de sfeer van dit Duitse festival M in filmbeelden hadden vastge- H legd. DiminiHninniiiiniiiiiiiiiiiiinniinniniiiiDiniminiiiwiiiiiiiiiL'iiiiiiniiinmimnniiTiJiiiiirnmniininiiffiinnniiinnniiiiii VOOR WOENSDAG 24 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Boeren Partij. Spr.: de Boeren Partij. 18.30 Tango Rumba ork. en zangsolist. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Artistieke staalkaart stilstand en beweging, lezing. 23.10 In- strumenta"1 g -- 24300' NWS! Hilversum n, 298 m. NCRV18.15 Geestelijke koorliederen. uit de prot.- chr. organisaties. 18.45 Nwe gram. 19.00 18.30 Het Spektrum nisaties. 18. weerpraatje. 19.10 Radiokrant, ger des Heilskwartier. 19.45 Op n af, praatje. 19.50 Licht orkest. .30 Nws. 22.40 Bariton en piano: 23.10 Evangelieverkon- DRAADOMROEP goualante du pauvre Jean (Monnot), id.; Cancan (Offenbach), id.; Rififi (Philippe), id.; La fête des fleurs (Zal- viendra (Bécaud), id.; Bourn (Trenet), id.; Ich küsse Ihre Hand cha cha (Rot ter) Orkest Max Greger; Gin for Gin- (Armitage). Hazy Osterwald Sextet; Q'uand on s'est connu (Moulin), Sacha Distel; Farewell blues (Schoebel), Ork. Pee Wee Hunt; Goodbye (Jenkins) Garland), Orkest Glen Gray; Samba ,e morro (Carrilho), Orkest Pernam- buco; Malaguena, Trio Los Paraguayos; Royal Garden blues (Williams), Orkest Humphrey Lyttelton; Beautiful harpist Orkest Werner Müller; Denkst du noch l mich (Mösser), Cindy Ellis; Jealou- ;y (Gade), Orkest Frank Chacksfield; Terra Seca (Barroso), Orkest Kurt Edelhagen; Summertime (Gershwin), Mae Barnes. Buck Clayton. Aaron Bell. body's wrong (Marshall), id.; Now's the time (Parker), John Lewis; Smoke gets in your eyes (Kern), id.; Midsömmer (Smith), Jimmy Smith, Lee NCRV: 7.00 Het levende Woord, (7.30-7.40 Nws. Plm. 8.00 Overweging). 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Deze week. berichten en lezing. 13.00 Klass. gram. 13.45 V. NCRV: 14.15 Lichte gram. denking. 16.30 Gram. 16.40 Vocaal semble: oude en mod, liederen. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Kinderkoor. 17.45 Lichte gram. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope- Alt en piano: moderne liederen. 11.45 Voordr. 12.00 Licht instr. ens. en zang solisten. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Metropole-ork.: amus.- gram. 15.30 Cello en piano: moderne muz. 14.30 Gram. 15.30 Kamerork. van de R.T.F.: moderne muz. 16.00 Nieuws. 16.02 Van vier tot vijf, een radioprogr. in een notedop. 17.00 Minjon. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: KRO: 16.00-16.35 V. d. wouw. NTS: 19.00 Nws. in het kort. naai JeugdJourn. 19.15 Van Gewest tot Gewest, reg. journaal. KRO: 19.35 De Flintstones. TV-film (afl. 42). NTS: den. fllmdocumentaire. AVRO: progr. 21.30 Fllmrep. vaartsdag van de ir Mekka. 22.10 Einde. de mahammedanen in Prinses Beatrix bij opening Madurodam Prinses Beatrix heeft het voorne men prinses Benedikte van Denemar ken woensdag 7 april te vergezellen bij de opening van de miniatuur stad Madurodam, die dit jaar sa menvalt met de opening van de in- ter-academiale tentoonstelling van kleinplastiek aldaar. Prinses Benedik te zal deze tentoonstelling, die van 7 spril tot 15 mei 1965 wordt gehou den openen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5