Ook taak voor kleine landen bij ontwapening K Schelde-Rijnverdrag gisteren bekrachtigd Woensdag eerste paal van Antoniuskerk Peking opent opnieuw „offensief op Moskou STOFFEN - SHOWS BIJ A. VAN DAM BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 MAAK 1 lDt,.) bat Van Emde Boas k voor VIRO 95 kleine landen als Nederland kunnen hun steentje bijdragen eoplossing van grote vraagstukken als de ontwapening, door nceren van ideeën, door het vormen van een openbare mening uitoefenen van een pressie in de richting van een stabiele Het vormen van een uitgesproken opinie en het stimuleren iet wetenschappelijk onderzoek in deze problematiek in een >ve richting zijn zeer belangrijke taken juist voor kleinere na- 8| een van de conclusies ^Vfjpport dat de Vereniging nationale Rechtsorde heeft iteld onder de naam „Slaaf of Ier". Mr. M. J. van Emde is secretaris van de advies- el e!i oissie inzake vraagstukken ontwapening en Internationale [beid en vrede ngen ms tellers van het rapport, 'de afdeling Leiden-Oegstgeest de Vereniging voor Interna- je rechtsorde zette hy gister- het gebouw Gravensteen an totstandkoming laten en conclusies Rapport .jtrwerpen als oorlog, vrede en :nj| bewapening staan sedert een tien bijzonder in de belang- stroom van publika- verschenen over deze onder- Omdat het hier zaken be- ie het lot van de mensheid i, meende de Vereniging voor •tionale Rechtsorde een rap- zijn moeten laten verschijnen met ügszins andere strekking dan verschenen publikaties. De zocht het vooral in een voor de richting, in een opwekking r0® t zich rekenschap geven van jjUn! rokkenheid van iedere mens bij roblemen. Dit voorlichten be- ia hoge mate het karakter van pport, dat van een geheel an- is dan vergelijkbare pu- over dit onderwerp. Die pu benaderingen van de DEfmen óf van godsdienstige zijde, politieke zyde óf van mili- e jport M OVi gevolg dat al deze facetten jk aan de orde werden ge- het vaststellen van die fei- *ft de VIRO een analyse ge- terwyl ook het morele as- de oorlog, vrede en kern- ningsproblematiek geregeld BI i orde komen in het rapport. Landman drukte het als volgt Het rapport wordt gedragen en ethische impuls", momische consequenties van rapening worden niet in een hoofdstuk behandeld, maar herhaaldelijk ter Van Emde Boas Itaten aantoonde. Vreedzaam werkelijk vreedzame sa- lering is de opbouw van een ionale rechtsoorde noodzake- iel mr. Van Emde Boas. „En moet gesteund worden door en moeilijk te enlljken als de totale en al- ontwapening. „Over dergelijke en van de ontwapening han- et VIRO-rapport onder meer. nrl le or, VERBOND irvergadering van emeenschap Leiden Gemeenschap Leiden en om- Q van het Humanistisch Ver hield gisteravond in „Ons an" haar jaarvergadering, ijn openingswoord herdacht de iter, ir J. van der Kleij, het is overleden lid van het Ver- Ie heer H. Witteveen, die optrad als geestelijk raads- in de gemeenschap Leiden en fog. ma volgde de behandeling van (jj i&rverslag van de secretaris, de H. Lammeree. Aan dit verslag wij het volgende, ledental der gemeenschap nam in sterkere mate toe dan difen het geval was. Ook lande- eenzelfde verschijnsel waar tt bezinningsbijeenkomsten, ook >4 wederom onder leiding van Cohen op zondagochtenden IJden, mochten zich in een grote [stelling verheugen. De ge- voor vrouwelijke leden to de jongeren functioneren "^end. de Vereniging voor maat- pelyk werk .Humanitas" be- samenwerking. Sinds tijd wordt samen met „Huma- een maandblad uitgegeven, jaarverslag van de secretaris evenals dat van de penning- teres, mej A. Timmer, door de tering goedgekeurd, de bestuursverkiezing werden (tredende functionarissen her- and. de vacature ontstaan door het feand vertrek van ir. J. Veldhuis Deventer, werd voorzien door snoeming van de heer H. G. «uien. kascommissie werd aangevuld te heer P. L. Toren. Plotte werden de voorstellen komende congres van het inistisch Verbond, dat in ■ht wordt gehouden, uitvoerig oken. afgevaardigden werden be- d mej. A. Timmer en de heer Mr. Van Emde Boas wilde vooral duidelijk aantonen dat het rapport zich niet beperkt tot een aantal in de eerste hoofdstukken genoemde za ken. Het rapport wil zo veel om vattend mogelijk zijn en beperkt zich ook in de analyse niet tot die onder werpen waaraan de eerste vijf hoofdstukken zijn gewijd. Na de ge noemde hoofdstukken en de analyse besluii het rapport met 21 conclusies of stellingen. „Met het afschaffen van b.v. de atoombewapening zijn we er niet", vertelde mr. Van Emde Boas. „De mens bezit nu eenmaal de verwor venheid van het atoomwapen en hij moet daarom leren er mee te leven. De zaak is meester te blijven en geen slaaf te worden van de opgeroepen krachten". Hoe bereikt de mensheid dit in een wereld, die beheerst wordt door tientallen tegenstellingen op po litiek en economisch terrein? Mr. Van Emde Boas schetste de vicieuse cirkel waarin de politiek spanningen met de daaruit voorvloeiende bewa peningswedloop zijn beland en om gekeerd, hoe politieke ontspanning de drang tot ontwapening wegneemt. Dit zijn hoofdthema's van het VIRO- rapport, dat zich verder ook speciaal bezighoudt met het veiligheidsaspect in deze materie. Winst V/at is de wist van de laatste ja ren' Sinds het bereiken van een nucleair evenwicht tussen de Ver enigde Staten en de Sowjet-Unie aan het eind van de jaren vijftig is er het groeiend besef van een gemeen schappelijk belang van afspraken over wapenvermindering en wapen beheersing ontstaan. Vooral de voor uitgang met betrekking tot de wa penbeheersing is aanzienlijk. Mr. Van Emde Boas zette uiteen wat onder wapenbeheersing wordt verstaan: de vermindering van het risico van een fatale vergissing, het „indammen" van de gevolgen van mogelijk fouten, etc. waarvan hij als voorbeelden noemde het instellen van de directe verbinding tussen Moskou en Washington en de de- nucïearisering van bepaalde gebie den. WASSENAAR Burgerlijke Stand van's.™? v'd.'veen Ondertrouwd: W. H. C. Ruigrok W. de Lange. Ruigrok van M. Borsboom; J. i Kuljen; M. Dub- :rli; E. J. Maitland ird; A. F. H. de Koek i M. Coebergh. J. E. Lugt-van der VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Rietmulder E., dr van J. K. A. J. de Zeeuw;" Maria W.°E., dr van W. I. M. van Dam en W. C. M. Pf .berg; C. Th. M., dr van B. Kraan en J. C. van der Meij; Lucas B. M., zn H. Drenth; Arle J., Ipenburg er - Ahad Pour en B.'Fadaghi Vry- Blj; Mltra, Langeveld; G. J. M. Netelenbos en J. Kamphorst: P. H. Leyenaar en A. Ha- Getrouwd: D. B. E. G. Beltman. Overleden: J. A. H. M. Buller, 2 jr. Inbrekers naar littis met rijke sclioolcollectie In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in de Chr. Nij verheidsschool voor Meisjes aan de Toussaintkade. De daders hebben zich toegang tot het gebouw ver schaft door aan de achterzijde van de school het slot van een deur te vernielen. In het gebouw werden vervolgens alle deuren, die toegang geven tot de leslokalen, opengebro ken, evenals de deur van de kamer van de directrice. In deze kamer werden alle laden en kasten door zocht. De inbrekers maakten hier twee doosjes sigaren en twee pakjes sigaretten en bovendien een busje met ongeveer f 5,buit. In de ka mer van de administrateur hadden zij meer succes, want daar lag een draagbare schrijfmachine en een metalen geldkistje met f 250,- voor het grijpen. Tot de buit behoorde ook nog een collectie balpennen met het opschrift „Goed voor de Kerk" Buitenlandse reislust sterk toegenomen Uit gegevens over de jaren 1963 en 1964 van het bureau paspoorten ter gemeentesecretarie blijkt een toege nomen belangstelling van de Leidse bevolking voor reizen naar het bui tenland. Werden er in 1963 4.617 paspoorten afgegeven, in 1964 bedroeg dit aantal 6.232, een toeneming van pl.m. 35%. Ook het aantal verlengingen van paspoorten steeg, en wel van 804 in 1963 tot 1155 in 1964, een toeneming van pijn. 44%. Voor het lopende jaar wordt we derom een belangrijke groei van het aantal aanvragen en verlengingen verwacht. In verband hiermee brengt het bu reau paspoorten onder de aandacht, dat een tijdige aanvrage van pas poorten, bij voorkeur vóór de zomer maanden, aanbeveling verdient. Daardoor kunnen onnodig lange wachttijden worden voorkomen. VOORSCHOTEN Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemees ter van Warmond zal niet donder dag- maar vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur worden gehouden. Schoolconcert in Cultureel Centrum Het Zuidhollandise Orkest zal op vrijdag om 14 uur en om 15 uur in het Cultureel Centrum in Voorscho ten een schoolconcert verzorgen. Leerlingen van scholen, aangesloten bij de cyclus „Esthetische Vorming" zullen dit concert bijwonen. Uitge voerd zullen worden fragmenten uit Mozart's Kleine Nachfcmusik en en kele werken van de dirigent van het orkest, Jan van der Waard. Doordat het gemeentebestuur vain Voorscho ten deze voorstellingen subsidieert is het voor scholieren mogelijk dit con cert voor een gering bedrag bij te Plechtigheid in Brussel Met de handtekeningen van de Belgische vice-minister van Buiten landse Zaken, H. Fayat, en van de Nederlandse ambassadeur in België, baron J. A. de Vos van Steenwjjk, is gisteren in het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Brussel het ver drag tot verbetering van de verbin ding tussen de Schelde en de RU" bekrachtigd. Het verdrag, dat in 1963 in Den Haag werd ondertekend, wordt op 23 april van kracht. Na de ondertekening van de be krachtigingsoorkonden herinnerde minister Fayat eraan, dat het ver drag een einde maakt aan een honderdjarig geschil tussen Neder- In Leiden - Zuidwest De eerste paal voor de rooms-katholieke Antoniuskerk, die zal worden gebouwd op de hoek van de Boshuizerlaan en de Vijf Mei laan in Leiden-Zuidwest zal volgende week woensdagmorgen met enig feestelijk vertoon de grond ingaan. Vanmiddag werd in alle rust de feitelijke eersteling geheid. Het de z.g. technische paal voor complex gebouw, dat behalve kerk voor 700 personen ook pastorie en een ontmoetingscentrum op palen zal omvatten. In dit ont moetingscentrum (13 bij 13 meter, zes meter hoog) komen naast toi- „Russen moeten fouten toegeven In de Chinese bladen „Volksdag blad" en „Rode vlag" is een lang artikel tegen de Sowjet-Unie gepubli ceerd, waarin gezegd wordt dat Chi na de openlijke polemiek niet zal staken. De Sowjet-Unie wordt uitge nodigd een aantal „fouten" openlijk toe te geven en het wordt opnieuw van „revisionisme, chauvinisme en scheurmakerij" beschuldigd. Het artikel wordt beschouwd als het antwoord van Peking op het com muniqué van de bijeenkomst van communistische partijen, in het be gin van deze maand in Moskou ge houden. Het artikel zegt dat de op volgers van Chroesjtsjow niet beter zijn en het verwerpt het beroep dat de bijeenkomst in Moskou deed om de wederzijdse polemiek te staken. China eist de „volledige en onvoor waardelijke overgave" van de Rus sische „revisionisten". Waarnemers geloven dat de anti- Amerikaanse betoging van Chinese studenten in Moskou het begin was van een Chinese campagne om te laten zien dat Moskou zich aan de Aziatische volkeren niets gelegen laat liggen en dat het met de relatieve Chinees-Russische „wapenstilstand" spoedig gedaan is. Repareren Het artikel vraagt de Russen: „Waarom kunt u niet opnieuw begin nen?" en stelt dan voor dat zij de breuk in de communistische wereld zullen trachten te repareren door openbaar een aantal fouten te erken- Jongen na val overleden In de Ursulakliniek in Wassenaar is vannacht de 12-jarige Richard Trijsburg uit Den Haag overleden. De jongen was gisteravond op totnu- onverklaarbare wijze uit het van een kamer op de tweede etage van zijn ouderlijk huis in de Ribesstraat gevallen. 'Hij kwam ne gen meter lager op het trottoir te recht en liep een schedelbasisfractuur op. Gedurende de hele dag gaf de firma A. van Dam gisteren in haar zaak aan de Botermarkt korte modeshows om een deel van haar collectie in Menko-stoffen te laten zien en tevens te tonen wat met deze stoffen te hereiken is. Hoe Dick Holthaus, met deze weef sels gewerkt heeft, bewezen drie man nequins, die in deze gevarieerde show creaties droegen van deze Nederland se couturier. Vooral in linnen en katoen is Men- ko-stof een begrip. Meesterlijk in het combineren van kleuren en meester lijk in het combineren van vezels on derling. Tricel-seersucker b.v. wordt bereikt door een combinatie van 68% tricel en 32% katoen. Deze stof geeft een cloqué-achtig effect, is gemakke lijk te wassen, licht in gewicht en behoeft niet gestreken te worden. Voor kinder- en reiskleding dus „Je van hèt". We zagen het gisteren ge bruikt voor een beige mantel. Dan was er een avondjapon van tyrafil, een ogenschijnlijk linnen weefsel, doch elastisch gemaakt door een ingeweven helanca draad. Het leek ons tevens ideaal voor lange pantalons en shorts. Enkele modellen waren vervaardigd van jersey. Nog niet lang geleden is Menko namelyk begonnen met een breierij in Helmond, maar omdat in dit stadium nog volop geëxperimen teerd wordt, is deze jersey nog niet in de handel verkrijgbaar. Het was al leen als voorproefje bedoeld van wat nog verwacht kan worden. Gevoerd en in combinatie met be drukte katoenen terlenka. zagen we een bijzonder mooi soort linnen, grof geweven, genoemd naar de mode koning Coco Chanel. De Inca-dessins, gedrukt op glad linnen, zullen zeker bij de jeugd in de smaak gevallen zijn. nen en dat alle woorden en daden van de Russische partijleiders tegen China, Albanië, de Japanse commu nistische partij en andere Marxis tisch-Leninistische partyen verkeerd In antwoord op Chinese beschuldi gingen van ruw optreden van de po litie heeft de Sowjet-Unie verklaard, dat Chinese studenten, die op 4 maart voor de Amerikaanse ambas sade een woelige demonstratie heb ben gehouden, 36 Russische politie- mennen en acht paarden verwondin gen hebben toegebracht. Volgens het persbureau Tass zou een aantal ge wonden nog niet zijn hersteld. WASSENAAR Openbare les en expositie in nijverheidsschool Op de Nijverheidsschool voor meisjes is ten behoeve van de ouders en van ouders van aanstaande leerlingen een tentoonstelling met openbare les ge organiseerd. Onder de belangstellenden, die zich van het programma van de school op de hoogte kwamen stellen bevonden zich de burgemeester van Wassenaar en mevrouw Geertsema- Schoonenberg. Zij werden rondgeleid door de voorzitter van het bestuur, ds. J. A. G. van Zanten en de direc trice van de school, mej. L. M. Pas. In de verschillende lokalen werd niet alleen een indruk gegeven van het programma van de school, dat diverse opleidingen omvat, maar ook van de wyze, waarop het onderwys gegeven wordt. Bovendien kregen de bezoekers een goede indruk van de prettige sfeer die op de school heerst. Behalve aan „technische bekwaam heden" voor de huisvrouw, de naai ster, de inrichtings-assistente enzo voorts wordt veel aandacht besteed aan algemeen vormend onderwijs. Johannes Passion in de Dorpskerk Op vrijdagavond 26 maart zal het Leids Kamerkoor in de Dorpskerk aan het Plein de traditionele uit voering geven van Bachs Johannes Passion. De kaartverkoop is intus sen begonnen. Chr. Uloschool won schooldamtoernooi Voor de derde keer dit jaar is on der auspiciën van het Wassenaars Damgenootschap een schooldamtoer nooi gehouden tussen de Schout bij Nacht Doorman-ulo en de Chr. Ulo school aan de Heerenweg. De wissel- prijs, die door het gemeentebestuur voor deze wedstrijden werd beschik baar gesteld kwam in het bezit van de Chr. Uloschool, die het eerste ge deelte van de wedstryd met 23-7 won en de returnmatch met 14-16 verloor, zodat de totaaluitslag 37-24 in het voordeel van de Chr. Ulo school was. De wisselprys werd met een toe- passelyk woordje door de wethouder van onderwijs, de heer E. M. Schade uitgereikt. letten, garderobe, keuken en derge- ïyke twee zaaltjes met een uit- neembare wand, die in totaal 100 personen kunnen herbergen. Voor de kerk komt een opgehoogd pleintje, dat aansluiting geeft op de grote parkeerruimte op de hoek. By het kerkbestuur leeft de wens om de nu te bouwen kerk in de toe komst ook te kunnen gebruiken voor concerten. De architect vertelde ons, dat de akoestiek daarvan geen be lemmering zal zijn. Het grote orgel, dat in de kerk wordt aangebracht, zou daarbij goede diensten kunnen verlenen. Ook qua indeling zal bet kerkgebouw voor dit doel geschikt zijn. Doch voorlopig is het niet meer dan een wens. In de praktijk zal moeten blijken of de bezwaren, welke tegen dit denkbeeld kunnen worden aangebracht ,niet te zwaar zullen wegen. Wij hopen van niet, want in Leiden is de ruimte voor dergelijke evenementen niet dik ge zaaid. WASSENAAR Uitbreidingsplan „Villaparken" goedgekeurd In tegenstelling tot andersluidende berichten hebben Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het uitbrei dingsplan in onderdelen „Villapar ken" wel goedgekeurd. Alle bezwaren van 9 reclamanten, onder wie bur gemeester en wethouders van 's-Gra- venhage, het hoofd van het arrondis sement-West van het Bureau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden en enkele Wassenaarse particuliere eigenaars werden onge grond verklaard. Slechts enkele onderdelen van het plan werden niet goedgekeurd. Zo zal in de Bebouwingsverordening, die by het uitbreidingsplan behoort moeten worden bepaald, dat op terreinen bestemd voor openbaar natuurschoon en recreatie de be bouwing ten behoeve van het beheer en het toezicht en het onderhoud van de terreinen beperkt zal moeten worden tot twee woningen. Verder is door Gedeputeerde Staten ten aan zien van de buitenplaats „Ter Veken" aan de Schouwweg bepaald, dat een groter deel van dit landgoed de be stemming tot openbaar natuur schoon- en recreatiegebied tevens waterwingebied zal moeten krygen. Nader zal worden bezien of het mogelijk is op dit landgoed een enkele woning meer te bouwen. Ten slotte hebben Gedeputeerde Staten bepaald dat een gedeelte van het landgoed Clingenbosch, naby de hoek Buurtweg-Sophialaan onbebouwd zal moeten blijven om landschappelyke redenen. Zoals reeds werd opgemerkt is geen van de reclamanten ontvan kelijk verklaard in zyn beroep op Ged. Staten. VOORSCHOTEN Plattelandsvrouwen gaan vergaderen Donderdagavond 8 uur houdt de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Voorschoten, in „De Werf" aan de Leidse weg haar maandelykse bijeenkomst. De heer Van Geelen uit Dordrecht zal dan spreken en dia's vertonen over het onderwerp„Biesbos-Symphonie". Tevens wordt deze avond een huis houdelijk programma afgewerkt met jaarverslagen en bestuursverkiezing. Kandidaat-bestuursleden zyn: mevr. B. Bakker—v. Riel, mevr. A. W. Dijkman—Heykoop, mevr. G. Ger ritsenv. d Meer en mevr. J. de VreeLutterveld. Drukke ruilbeurs Burgerlijke Stand Ondertrouwd: A. van der Steen, 23 1: n W. Spijker, 21 jr. Overleden: P. C. Loomans, 2 Jaar, Voorschoten heeft nu ook zyn ruilbeurs. Deze wordt zaterdagsmor gens van 9 tot 12 uur gehouden ln het koffiehuis ,Ome Niek" aan de Veurseweg 346. Voor de eerste beurs WARMOND I bestond grote belangstelling. Er was een geanimeerde handel tussen jongeren en ouderen. Vele tientallen postzegels, lucifersmerken, veranderden van eigenaar. land en België. „De modernisering van onze bimienvaartverbindingen met het noorden wordt hiermede voltrokken. De nieuwe vaarweg zal bovendien de Schelde Jaarlyks 50.000 binnenschepen ontlasten zodoende de toekomst en de uitbrei ding van Antwerpen als Europese en internationale zeehaven veilig stel len". Ambassadeur De Vos van Steen- wijk zei, dat het verdrag niet alleen een eindpunt de oplossing van een honderd jaar oud probleem maar evenzeer een beginpunt van een nieuwe ontwikkeling is. De verwach ting is gewettigd, dat de nieuwe scheepvaartweg in aanzieniyke mate zal bijdragen tot de welvaart niet slechts van één van onze landen, doch van beide, zei hij. „Het is met voldoening, dat wij kunnen constateren, dat thans geen ernstige geschilpunten onze beide landen meer verdeeld houden. Hier mede is de voorwaarde vervuld, die een steeds verder gaande samen werking van onze landen mogelyk maakt" aldus baron De Vos van Steenwijk. „Willen wij ons kunnen handhaven en onze levensbelangen kunnen beschermen in de grote politieke en economische eenheden, die de moderne tijd schept, dan moeten onze landen elkaar begrijpen en vertrouwen: hieraan staat thans nlebs meer in de weg". Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doctoraalexamen Ned. recht de heer Th. Th. Bijvanck (Leiden) en mej. E. Portheine (Lei den); kandidaatsexamen wijsbegeer te de heer J. W. v. d. Spek (Leiden). MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 23 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al i.90-9, A2 2.40-6.90, BI 6-8.40, B2 1.80- t-16. Cl 4-7. Aanvoer Yellow 75-90, Snow Queen 85-100, Tul pen: Prominence 245-260, Sweet Har mony 220-245, Apeldoorn 180-200 Ariool 200-210, Galata 130-150, Basra 150, Couleur Cardinal 150-160, Edith Eddy 130-140 alles per bos. WOERDEN. 24 maart Kaasmarkt: BEI TRSO VERZICHT Amsterdam Rubber en Van Nievelt zeer vast Vandaag Is het de boek waar aan delen Amsterdam Rubber worden verhandeld, die de aandacht van de beurs eiste. Dit naar aan- 1 leiding van een tikkerbericht door de Vereeniging voor den Effecten handel waarin werd meegedeeld, dat Amsterdam Rubber het dividend over het afgelopen boekjaar ver hoogt van 5 tot 7%. Deze ongetwij feld zeer prettige verrassing werd door de beurs onmiddeliyk gehono reerd met een zeer vaste stemming voor aandelen Amsterdam Rubber. Vanmorgen werd dan ook oplopend van 117 tot 120 gedaan. De officiële beurs opende op 119. De slotkoers van gisteren was 1111/4. In sym pathie met genoemd fonds stond ook HVA in de belangstelling. Hier verbeterde de koers ruim 2 punten tot 148%. De scheepvaartsector blyft de aandacht vragen. Zeer vast was Van Nievelt met ruime handel op een koers van circa 123 (117 3/4). Dit op hernieuwde geruchten dat Van Om meren Van Nievelt wil overnemen. Holland-Amerika Lyn steeg 4 pun ten tot 135. Voor Centrale Suiker Maatschappij werd 7 punten meer betaald tot 150. De handel was ech ter gering. Van de internationale waarden zette Kon. Olie het gisteren inge treden koersherstel vanmiddag met kracht verder voort tot 162.50 (150.20) De markt werd hier goed gesteund door Wall "Street, alwaar Kon. Olie gisteren 11/4 dollar hoger sloot. Het publiek nam de stukken in Am sterdam uit de markt, terwyl daar naast dekkingsaankopen plaatsvon den. Voor Philips werd f 1 meer be taald op 151.10. Unilever lag zwak door gering Amerikaans aanbod. AKU was 4 punten hoger op 515 door enige lokale vraag. Hoogovens was vrywel onveranderd op 453. De Staatsfondsenmarkt was iets beter. In de lokale afdelingen werd Hagemeyer wederom hoger geadvi seerd op 500. Dit als nawerking op het gunstige dividendvoorstel. Ook Van Gelder Papier lag iets beter. De 5%% obligaties Scholten Foxhol werden voor de eerste verhandeldag op 100-100li geadviseerd. De uitgif- tekoers was 99%. WISSELKOERSEN Londen 10.04%—10.05y4; New York 3.59%3.60%Montreal 3.3214-3.32'2, Parijs 73.4173.46; Brussel 7.25 i; Frankfort 90.47%—90.52% Stockholm 70.07%70.12%: Zürich 77%—82.82%; Milaan 57.59%— 57.64%; Kopenhagen 52.01—52.06; Os lo 50.30%—50.35%Wenen 13.93%— 13.94*4; Lissabon 12.53%—12.54%. Woensdag, 24 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% Wed. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-H 4% Ned. '59 414 Ned. '60 414 Ned '61 4% Ned '63 414 Ned. '47 3% Ned '53 3% Ned. *48 314 Ned '50 I-n 314 Ned. '54 I-H 314 Ned '55 I 314 Ned. '55 n 314 Ned. -37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. in. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indlè *37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% 100 98% 95% 94% 94% 94 93%' 82% 85% 8714 8714 90% 97% 5 91*8 103% 95% 94% 94% 94 93% 92% 91% 91% 83^8 88% 82% 85% 86% 87% 90% 97% 91% 103H 93 f| 941>, ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 111%* 118% Ver. HVA-my. 146 148% V.K.U 510% 514% Deli My cert. 118.50 118.40 loogovens cert. 543 542% °hilips gem. bez. 150.10 151.10 Jnilever eert. 131.75 131.15 Dordtse petr. 676% 696 Kon P (50 f 20) 149.95 152.60 Holl Amer. Ujn 130% 135% 162 Java China Pak: 160 K.L.M 136.50 Kon Ned. St.boot 131% 131% Kon. Paket My. 166% 166 Stoomv My. Nea. 144 143% Niev Goudr. eert. 117% 122H v. Ommeren eert. 245% 247 x Kon. Rott. Lloyd 144% 143% N. Scheepv. Unie 140% 142% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 92% 93 A'dam '48 3% 93 92% R'dam '52-1 414 93% Bankwezen Bank N.G 85 5% idem '58 5 Idem '64 5 d. N WB "52 4% BVG Rspbr *52 BVG Rspbr. f500 Industr. Obligaties Philips Dol *51 VERKLARING DER TEKENS 99j j 97% 97% 9414 162% 145% GedaaD eD laten Gedaan en bieden Bieden Premieleningen Alkmaar *58 2% 81% 81% A'dam '53 3 118 A'dam '51 12% 86 85% A'dam '56 I 2% 82% 82% A'dam '56 n 2% 90% 90% A'dam '56 m 2% 89% 90 A'dam '59 2% 82% 82% Breda '54 2% 79 79 Dordrecht '56 2% 78 77% Eindhoven '54 2% 79% 79 Enschede *54 2% 79 78% Den Haag *5212% 91% 90 Idem n 2% 93% 93 R'dam '52 I 2% 91% 91% Idem n 2% 89% 88 tdem "57 2% 87% 86% Utrecht '52 2% 85% 99% Z.-Hoü. 1957 2% 86% 85% Suld-Holl '59 2% 87% 86% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen In terunie f50 210 210 Nefo f50,- 106 106 234 235 Unitas f50,- 490 492 Ver Bez v. 94 f 50 130.50 131 Europa I 10 pb. 505 505 Alg Bank Ned. 310 310 Amro 67.70 67.70 Cultuur bank 18% 19 Holl Bank O eert 243% 243 Ned. Mid.bank 111. 110 ^.VJS eert 799 799 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat. Borsumy Wehry Calvé Delft eert. K Pap v Gelder K Ned Grofsm De Gruyter pref b Holl Constructie tng bur v Bnljv Cnternatlo e. Kemp en Beg Kon Zout Ketjen Leidse Wols.ry VTilller en Co NB Ned. Kabelfabr. Philips pref. Rott. Droogd. My 113 244 348% 55.40 241% Ver MachJabr. 181% 181% Ver Touwfabr. 456 451 Vthamy 1911^ Walvisvaart 90 90 Werrünk'a Betjny 221% 222% Wilton Fyenoord 193 196% Wyk Heringa 122 122 Saai berg 104% ioe Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r. 446 447 Kon. Petr (f20) 152.— 154 Amer. fondsen Canaa Pacific R. 64% 63% Intern Nickel 91% Anaconda 62' 60H BethJenem Steel 38% 38% Cities Service 76% 77% General Motors 101% 101% Kennecott 99% ggsj, Republic Steel 44 44' Sheli OU 57 58% Union Pacific 40% 40% ün States Steel 53% 53^ Ex dividend <j Exclaim e Laten z

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11