Hockeyploeg had in tweede helft geen last meer van "Tokio-kater' N AC - F ei jenoord kasstuk voor Breda België met 3-1 verslagen Matig spel OPERATIE '55 KAMPIOEN ZAALHANDBAL VOETBAL IN ENGELAND Leeds United neemt kop over van Chelsea de man die Lincoln rookt... sSSSsl.' Fayolle klopt Batty pas op de streep KASTEN DWS blijft van slag Sittardia verrast VAN SLAG LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 MAART 1965 Het gezegde „nieuwe lente, nieuw geluid" is in het Wagener hockey-stadion in Amstelveen gister middag slechts ten dele he waarheid. Want nog af gezien van het feit, dat men in de kille nattigheid nauwelijks in de eerste lentedag kon geloven, heeft de vernieuwde nationale hockey-formatie de 3-J overwinning op de Belgen niet overtuigend behaald. Pas in de tweede helft van de strijd, die door ongeveer 3000 toeschouwers werd bijgewoond, was er van enige samenhang in de acties, vooral de aanval, spra ke en werd het peil van het inter- landhockey soms bereikt. Dat zeer matige spel van voor rust lag beslist niet alleen in het nog wat aarzelende optreden van de drie nieuwelingen Hylkma, Frans Spits en Van Duyvenboo- de Varkevisser. Merkwaardig genoeg hadden de Nederlanders meer last van het zachte trage veld dan de Belgen, die over het algemeen een betere stok- en lichaamstechniek lieten zien. Vooral in de Nederlandse defensie rammelde het geducht. Te traag De Belgische aanvalskracht was niet groot genoeg om met uitzonde ring van de situatie waaruit het doelpunt ontstond doelman Boks erg in verlegenheid te brengen. En dat was maar hoed ook, want aanvoer der Leemhuis, met de Australische zon nog in zijn huid, was onzeker en vaak te traag. Terlingen wisselde missers met sterke momenten af en in de middenlinie, die als geheel overigens het beste deel van de ploeg was, bleek alleen de constante en onverwoestbare Jan Piet Fokker geen last meer van de „Tokio-kater" te hebben. Spil Fiolet moest het middenveld in sommige periodes geheel aan zijn Belgische collega Leclerc- laten en Elffers had het tegen de rappe Ra- vinet aanvankelijk zo moeilijk, dat hij voor rust niet aan zijn stuwende taak toekwam. Kansen De Belgen namen in de elfde mi nuut geheel volgens de veldver- houding de leiding nadat de bal bij een strafcorner op het doel van Boks onvoldoende weggewerkt werd en Kavinet helemaal links in de cir- In de derde en beslissende wedstrijd om het kampioenschap van Neder land zaalhandbal, behaalde Operatie •55 (Den Haag) zondagmiddag in de Amersfoortse sporthal de titel. De Hagenaars wonnen onder de ogen van 1200 toeschouwers enige honderden moesten in verband met het ruimte gebrek buiten blijven met 127 van het Amsterdamse Nlloc, nadat zij bij de rust een 64 voorsprong had den genomen. Vooral voor de rust was de strijd uitermate spannend. Er werd snel en met elan gespeeld, doch aan beide zij den hadden de defensies last van ner vositeit. Operatie '55 stratte fraai met twee doelpunten van Thys de Haan en Rinus Botterman, maar Nlloc liet zich niet overdonderen en kwam terug door George Pont en Eddy Hiensch (2—2). Rinus Botter man repliceerde met twee fraaie tref fers. De ruststand 6—4 werd bereikt door doelpunten van Leo van de Maas en Geert de Jonge voor Ope ratie en van Daan Killissen en Jan Ridderbos voor Nlloc. Na rust gaf Operatie de toon aan. Zij speelden sterker en met meer zelf vertrouwen. Tot 86 kon Niloc het nog bijhouden, daarna liep Operatie beslissend uit naar 12—6 met als eindstand 12—7. kei met een simpel rollertje van een paniek-situatie gebruik kon maken. Dit vroege doelpunt had Oranje tot een scherp antwoord moeten prikkelen. In plaats daarvan kroop de verdediging steeds verder terug, de Belgen alle ruimte gevend die een schotvaardiger voorhoede dan het kwintet Ravinet-Bernaert-Gill- les-Roersch-Muschs op vernietigende wijze zou hebben uitgebuit. De vrije slagen werden slecht ge nomen, de passes waren onzuiver en mede door het grote gat, dat vaak tussen verdediging en aanval viel (ook al veroorzaakt door het onvol doende verbindingsspel van Nico Spits en Jaap Volgt) werd het on mogelijk de nodige aanvoerlijnen te leggen. Geen steun Frans Spits, de debuterende mid voor, had het in die periode erg moei lijk. Hij kreeg te weinig steun van zijn clubgenoten, broer Nico en Voigt. Van Duivenboode kon zijn club-vorm op de linker vleugel niet benaderen, maar Hylkema, die rechtsbuiten speelde, maar in feite invaller was voor de wegens familie omstandigheden afwezige Arie de Keyzer, speelde fris en onbevangen. Zijn acties waren soms snel en on stuitbaar, hoe grof de Belgische linksachter André Muschs zich ook verweerde. Enkele minuten voor rust misten de Belgen de kans, die hun niet al leen bet tweede doelpunt, maar Frans Spits scoort in de hockey- interland tegen België het twee de Nederlandse doelpunt. daarmee waarschijnlijk ook de zege zou hebben gebracht. Midvoor Gilles passeerde Leemhuis en vervolgens de vallende Terlingen. Hij kwam alleen voor Boks, maar in plaats van te schieten plaatste hij naar Bernaert, die prompt kon worden geblokkeerd. De tweede helft gaf dan wel geen wonderteam te zien, maar het spel van de Oranjeploeg was in de tweede 35 minuten toch wel van veel beter gehalte dan daarvoor. Het begon in de voorhoede, die met betere combi naties aan de aanval bouwde. Voigt kwam beter in zijn spel en midvoor Spits werd vanuit het mid denveld, waar Fiolet het heft weer in handen nam, van goede diepte- passes voorzien. Dat was het gevaar lijkste wapen en twee maal achter een volgde er een doelpunt uit. In de achtste minuut kon Frans Spits de bal in volle ren meenemen. Hij kwam de cirkel binnen, zwenkte even naar rechts en schoot. Doel man Buisseret stopte de bal, maar werkte niet goed weg. De toestor mende Hylkema pikte de bal op en sloeg toen raak om dc glorie van de scorende debutant te beleven. Drie minuten later was België ver slagen. Weer bereikte een pass door het midden de nu ineens vol zelf vertrouwen spelende Amsterdamse midvoor. Een centimeter binnen de cirkelrand kwam in volle ren een flitsend klimmend schot, dat zich bo ven het hoofd van de verbouwereer de Buisseret als een kogel in het plafond van het doel boorde. Heer en meester Voor Leeds United was het zater dag een grote dag. De taaie club uit Yorkshire, geleid door oud-interna tional Don Revie, bereikte door een 41 zege op Everton de topplaats in de le divisie van de league. De ploeg heeft twee punten voorsprong op Chelsea, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Manchester United raakte verder achterop door een 10 nederlaag tegen Sheffield Wednesday. Chelsea speelde niet, omdat de terreinen in en om Londen na overvloedige regenval blank stonden. Leeds trad tegen Everton aan met invallers voor spil Jack Charlton en back Paul Reaney, maar kende des ondanks geen moeilijkheden. De Zuidafrikaanse linksbuiten Johan- nessen scoorde twee goals. Een harde storm maakte goed voet. bal bij Sheffield Wednesday—Man chester United onmogelijk. Het enige doelpunt viel vlak na de rust en werd Hekkesluiter Wolverhampton doet wanhopige pogingen degradatie te ontlopen. Door een overwinning op Stoke City de derde in successie kwamen de beide clubs uit Birming ham, de City en Aston Villa, binnen bereik. Vooral Birmingham City, dat twee punten meer heeft dan de Wol ves maar evenzovele wedstrijden meer gespeeld, staat er niet best voor. Uitslagen Eerste divisie: Aston VillaNot tingham Forest 21; Blackburn Ro vers—West Ham United 4—0; Black poolWest Bromwich Albion 30; Leeds United—Everton 4—1; Leices- ter City—Burnley 0—2; Liverpool— Fulham 32; Sheffield Wednesday Manchester United 10; Sunderland —Tottenham Hotspur 2—1; Wolver hampton WanderersStoke City 3—1. maakte geen fouten meer. Leem huis kreeg zijn zekerheid gedeeltelijk terug en Fiolet kon passes de juiste lengte geven. De eerst kansloos geachte ploeg was nu heer en meester en drie mi nuten voor het einde maakte Jaap Voigt er zelfs nog 3—1 van na een combinatie met Frans Spits. De Bel gen werkten de bal weer uit het doel, maar de Duitse arbiter Hoeckst be duidde dat de bal zeker 20 cm achter de doellijn was geweest. Het was ook wel een teleurstellend slot voor de Belgen. Vergadering KNLTB: Geen verandering te verwachten in bondsconstellatie Er is nog geen verandering van de bondsconstellatie te verwachten. Dit vertelde zaterdagmiddag de heer P. D. A. van der Heyde tijdens de jaar- j lijkse bondsledenvergadering van de leden dat het oorspi de tabak volledig tot oorspronkelijke aroma van 'derne pijprokers niet, tot dusverj 1.25 KNLTB, waarbij hij doelde op de vo rig jaar door dr. Van Swol voorge stelde commissie voor toptennis. Beelen (62) beste Nederlandse loper in Cross des Nations De voornaamste opgave, de KNLTB zich het komende seizoen ziet gesteld, is de consolidatie van de positie, die in 1964 werd verworven. Daarom werd er tijdens de vergade ring van zaterdag ook uitgebreid ge sproken over het kweken van een ka der, dat te zijner tijd de huidige top moet opvolgen. Het district Den Haag kwam hierbij met een voorstel om f 5000,— meer ter beschikking te stel len van de distrlotstraining, hetgeen door het hoofdbestuur in welwillende overweging werd genomen. De commissie speltechniek, één van de belangrijkste van de KNLTB, is door het bedanken van de heren Lij- sen en Van Eek gereduceerd tot drie leden: Ir. J. B. Velds, mevr. G. Blaisse Terwindt en L F. Rinkel. Rijkelijk weinig om de talrijke uitzendingen van onze topspelers i naar behoren te runnen Bekers Het toekennen van de mr. H. Wil- tonprijs was dit jaar eenvoudig. Deze onderscheiding viel Trudy Groenman en Tom Okker ten deel voor hun unieke prestatie bij het gemengd dub belspel van Wimbledon: het bereiken van de halve finales: De jhr. mr. R. de Brauwbeker was voor Betty Stöve A. C. van Swol-beker voor de junior Henk Korteling. Zelden zal er in de ruim zestig jarige geschiedenis van de Cross des Nations zo fel om de titel zijn ge vochten als zaterdag op de Welling ton renbaan in Oostende. Pas op de finish werd de strijd beslist. In een enerverend duel, dat in de laatste 300 meter een hoogtepunt vond, vochten de Fransman Fayolle en de Brit Melviv Batty zy aan zij om de hoogste eer. Dertig meter voor de streep had Fayolle nog een kleine voorsprong, maar de Engelsman wist zich met een uiterste krachtsinspan ning naast hem te werken. De finishfoto wees de 27-jarige Fransman Fayolle als winnaar aan. Mohammed Gammoudi, winnaar van het Olympisch zilver op de 10 km in Tokio, legde op de derde plaats Revanche De Nederlandse deelnemers konden zoals verwacht geen rol van be tekenis spelen in het 130 man tellen de lopersveld. De kleine Piet Beelen (Lisse) kreeg in Oostende zijn re vanche voor de nederlaag, die hij twee weken geleden in Lisse tijdens het Nederlands veldloop kampioen schap leed. Hij eindigde op de 62ste plaats als beste Nederlander. Egbert Nystadt, de Nederlandse kampioen, bezette als tweede landgenoot de 73ste plaats. De overige Nederlanders eindigden nog verder in de achter hoede. De strijd om het landenklassement was eveneens bijzonder fel. Engeland en Frankrijk eindigden met hetzelfde aantal punten (55). De betere plaat sing van Engelands zesde loper i echter de doorslag. Nederland eindig de als twaalfde van de vijftien deel nemende landen. De uitslag luidt: 1. Fayolle (Fr.) 36.48.-; 2. Batty (GB) z.t.; 3. Gam moudi (Tunis) 37.00.-; 4. Bernard (Fr.) 37.04.-; 5. Graham (Ierl.) 37.07.- 6. Julian (Nw Zeel.) 37.12.-; 7. (GB) 37.13.-; 8. Jazy (Fr.) 37.16.-; 9. Vaillant (Fr.) 37.18.-; 10. Cooke (GB) 37.19.-. De plaatsingen van de Nederlan ders waren: 62. Piet Beelen; 73. Eg- bert Nyiltadt 76. Jos Scheyen Jacq van Eekelen; 86. Piet de Haas; 94. Joep Delnoye; 97. Bert Smit; 117, Huub Coumans; 124. Map Reinders. Hogewoerd 99 - Telef. 22536 DWSGo Ahead 1—1, Geurtsen 10, rust, Kanselaar 11. Scheidsrechter Dorpmans. Toe schouwers 12.000. DWS blijft van slag. Ook enkele omzettingen in de ploeg Roode en Temming waren gepasseerd, Bur gers was naar de voorhoede verhuisd hebben geen vaart kunnen bren gen in de stadlonolub, die met het 1—1 spel een bijzonder gelukkige dag had In de eerste helft was de thuis club wel voortdurend op de helft van de Devenitenaren te vinden maar pas toen Vonhoff hinkend het veld ver liet, de tot dan op de rechtsbuiten- plaats falende Lenz weer als scha kelspeler kon gaan fungeren en de voor Vonhoff invallende Roode langs de lijn ging opereren, ontstond er voor de in getal overheersende Go Ahead-defensie gevaar. Toen ook bracht Geurtsen de stand op 1—0 door Van Zoghei te omspelen en met een zacht roDertJe te scoren. Velen waren overigens van mening dat de DWS-er de bal in buitenspe- positie had gekregen. Na de hervatting kon DWS echter niet doordrukken en kreeg de ener giek spelende Deventer ploeg steeds meer kansen. Pas nadat Kanselaar en Somer vlak na elkaar de lat had den getroffen ontstond uit een com binatie tussen deze twee spelers die ruim verdiende gelijkmaker. Kasstuk NAC—FeOenoord 1—0, Vermeu len 1—0, rust- en eindstand. Scheidsrechter Van Nienwenhoff. Toeschouwers 16.000. Met een kasstuk voor de penning meester een uitverkocht huis en een verrassende 1—0 overwinning heeft NAC zich opnieuw iets meer uit de gevaarlijke zone gespeeld. De thuisclub opereerde opmerkelijk rustig, maar ook overtuigend en op technisch goed niveau. Een gevolg was, dat de Feijenoord-defensie, die in Kerkum een zwakke stee had met de snelle en gladde Van Gastel tegenover zich, vrijwel onmiddelijk in moeilijkheden werd gebracht. Wanneer Groenewegen en Saris de stroom van passes die van de voeten van Van Gastel kwam, had den benut, zou bij de thee de stand een ander aanzien hebben gehad, dan de 1—0 voorsprong waarvoor rechtsbuiten Vermeulen had gezorgd. Het kostbare doelpunt ontstond uit een magnifieke voorzet van links binnen Groenenwegen, die zich subliem van Veldhoen had weten te ontdoen. De bal kwam voor de voeten van de toestormende Vermeulen Met een machtig schot van 15 meter afstand suisde het leer in de uiter ste rechterbovenhoek, ver buiten be reik van de grijpende vingers van Pieters Graafland. Met opvallend gemak hebben de Bredamaars deze voorsprong weten te behouden. Ook al omdat, met uit zondering van Coen Moulijn, Feljen- oords voorhoede er niets van terecht bracht. Produktiviteit Sittardia—GVAV 4—2, Bosschie- ter 01, Beckers (strafschop) 1—1, rust, W. Dullens 2—1, Alma 2—2, Wofs 3—2, Guns 4—2. Scheidsrechter: B«leveld. Toe schouwers: 6000. Wat Sittardia voor eigen publiek tegen GVAV Het zien had men in Sitfcard lange tijd gemist. Briljant aanvalsspel. goede combinaties steu nend op een bijna fanatieke Inzet van de gehele ploeg. Sittardia drong GVAV bijna de gehele wedstrijd op eigen helft terug. Linksbinnen Willy Dullens was de gangmaker in een voorhoede die de supporters liefst vier doelpunten liet zien, welk aantal de Limburgers het gehele seizoen nog niet hadden bereikt. De produk tiviteit van de Sittardia-spelers was tot nu toe zo gering geweest, dat de 40-jarige stopper Beckers door het Eddy Pieters Graafland (Feijenoord) onderbreekt een NAC-aanval. benutten van vijf strafschoppen hun topscorer is Voor rust was GVAV met inter national Fransen als midvoor ge vaarlijker dan in de tweede helft. Toen moest Fransen door een bles sure van Koeman naar zijn verde diging terug en daarmee ging de stootkracht van de Groninger voor hoede geheel verloren. Modder Sparta—Fortuna '54 10, rust 6—0, Bosveld 1—0. Scheidsrechter Aalbrecht. Toeschouwers 9000. Gezien de ijver schijnen zowel Sparta als Fortuna '54 veel voor een plaats ln de intertoto-competitie te voelen. Een handicap voor goed voetbal vormde voor de zoveelste keer in dit seizoen het Spartaterrein dat volkomen doorweekt was. Het dominerende Sparta slaagde er voor rust niet in de Geleense defensie te overmeesteren. Na de rust leken de kansen te keren, doordat de fel aanvallende gasten beter de breedte van het veld benutten, maar vooral ook omdat de dekking van rechtsbuiten Piters ernstig werd verwaarloosd. Nadat dit offensief was weggeëbd kwam Sparta weer aan bod. De Rotterdammers forceerden vijf hoekschoppen en Bosveld kon tenslotte na wat heen en weer getrap in het doelgebied de bal een laatste tikje geven. Kansen Telstar—AJax 0—0. Scheidsrech ter: Boogaerts. Toeschouwers: 10.000. Ajax en Telstar hebben geen pro ductief gevecht geleverd. Toch heb ben beide ploegen verscheidene goede kansen gehad. Zo omspeelde Swart in de 20ste minuut de uitgelopen Stuy en zette vervolgens voor. Nunin- ga kon van de geboden gelegenheid echter geen gebruik maken, omdat hij te lang talmde. Telstar kwam na een half uur dicht bij een treffer. Kanthalf Bakker, de voornaamste schutter bij de Velsenaren, schoot van grote afstand in. De bal ketste echter bulten bereik van Hoogerman tegen de kruising van paal en lat. AJax, dat enkele zwakke plekken had vooral Petersen en Muller bleven onder de maat kreeg onmiddellijk na de rust enkele fraaie kansen op een voorsprong. Maar Nuninga's schot werd door Pirovano op de lijn van richting veranderd. Het bleef een boeiende wedstrijd door de snel wisselende situaties. De verdedigin gen met Althoff bij Telstar en Pronk by Ajax als uitblinkers toonden zich echter te sterk. Het in hoog tempo spelend MW maakte een zekere indruk. Nadat Coenen enkele malen gemist had, schoot hij in de 16de minuut raak. In de tweede helft faalde Coenen maar liefst driemaal voor open doel. In de 67ste minuut kon hij aanhangers gelukkig maken na voorzet van Mares te hebben benut. Sportclub Enschede maakte geen goede indruk. De achterhoede w onzeker, de mandekking slecht de middenlinie toonde weinig activi-'l teit. Slecht Tempi i MVVSp.cl. Enschede 20 Coe nen 1—0, rust, Coenen 20. Scheidsrechter Van Oostrum. Toeschouwers 2500. DOS—ADO 0—3, Aarts 0-1, Houwaart 0—2, rust Ma assen 03. Scheidsrechter: Horn. Toe schouwers: 4500. DOS speelde bijzonder slecht De gehele ploeg faalde: de verdediging maakte vele fouten, in de trage voorhoede werd bijzonder slecht l plaatst en er ging bovendien vrijwel geen stootkracht van uit. Groot® ook het voetbal van ADO niet. Het tempo van de Hagenaars lag echter hoger. Zij demonstreerden ook een grotere vechtlust. Bovendien buitten zij tot driemaal toe de hun door de DOS-defensie geboden kansen uitste kend uit. Techniek Heracles—PSV 1—4. Van Kuylen O-l, Pfls 0—2, Pijs 0-S, rust. Giesen 0—4, Borghuis 1—4 Scheidsrechter: Bom. Toeschou wers: 8000. Door een betere spelopvatting een grotere dosis techniek en snel heid heeft PSV in Almelo op Hera cles een alleszins verdiende overwin ning kunnen behalen. De mat be gonnen oosterlingen hadden binnen het kwartier al een achterstand van 0—2 en zagen geen kans de hechte Eindhovense defensie, met Kemper als uitblinker, in moeilijkheden te brengen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 6