Ruimte-Russen voor liet eerst 11a vlucht weer in het openbaar Defferre zich in handhaaft Marseille Bronchi lef feu Geen kans op regeling geschil Rusland en communistisch China MET EEN ENKEL WOORD dóe Auto in water: twee personen verdronken 10 LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 MAART 1965 Zowel de godsdienstige als de muzi kale mens zullen tijdens de uit zending van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" geschokt ge weest zijn door de wijze, waarop een der onvergetelijke werken van Bach, nJ. diens Matthaeus Passion" door deze groep misbruikt is, door zowel de recitatieven van de Evangelis als de koralen van banale teksten te zien, die iedere weldenkende toehoor der misselijk gemaakt moeten hebben. Hier werd niet slechts geweld gedaan aan de religieuze overtuiging van deren, doch dit betekende tevens vergrijp tegen een der geniale c posities van een man, die zijn o tulging in verheven klanken aan de mensheid overdroeg. Men moet elk normbesef verstoken zijn om met een dergelijke grove en voor velen be ledigende parodie voor den dag te durven komen, waarbij tevens eei tdre werd gegeven op een werkelijke uitvoering van dit verheven meester werk, waaraan een ieder, wie de Mat thaeus Passion" en de daarin vervat te lijdensgeschiedenis van Jezus ten nauwste aan het hart ligt, zich ge stoten moet hebben. Ddt was eer weerzinwekkende vertoning, waaruit ten duidelijkste bleek tot welk een bedroevend peil de makers van „Zo is het" gezonken zijn. Dit viel trouwens ook in menige andere scène te con stateren. Het ergerlijke daarbij is, dat de deelnemers zelf met hun spot tel kens ten hoogste zijn ingenomen, blij kens hun gezichten, waarvan de zelf ingenomenheid als 't ware afdruipt. Opnieuw is hier weer een fel protest tegen een uitzending, die menigeen in zijn innerlijke gevoelens aangegre pen moet hebben, op zijn plaats. Wij gunnen een ieder gaarne het zij maar men late dergelijke wrange misplaatste ironie in den vervolge binnenskamers, en krenke er niet in het openbaar hen mee, die de waar de van de .Matthaeus Passion" ge lukkig nog weten te onderkennen. WU zUn er van overtuigd, dat de verontwaardiging over deze uitzen ding onder tallozen sterk is geweest. Voor zo iets past slechts „onvoor waardelijke afwijzing". Bezwaren tegen kwetsende radio- en/of t.v.-programma's worden nog wel eens verdedigd met de woorden, dat men desgewenst de knop kan omdraaien. Niemand Immers verplicht tot kijken of luiste ren Wie zo redeneert, vergeet dat dit een tweesnijdend argument is Zou men die vier woorden „draai de knop om" óók tegen de samenstellers van „Zo is het" richten (uw program ma kan gerust verdwijnen, want als dit of dat u niet zint, draai dan de knop om of sla een stukje in krant over), dan zou dit programma ophouden te bestaan. Dit advies gaat dus alleen op ten aanzien van „niet- militante" programma's, zoals con certen, kerkdiensten, enz. Maar „Zo is het" is het tegendeel van neutraal, daagt uit, valt aan. Mits dit op be schaafde wijze geschiedt, kan dit zelfs aangename verstrooiing zijn. Maar de samenstellers en zij die hun uitlatin gen dekken, houden te weinig reke ning met de regel van onze dichter Jacques Perk: „De ware vrijheid luis tert naar de wetten". Tot die ware vrijheid behoort dan ook: zichzelf zo nodig beperkingen opleggen om an deren te ontzien. Ieder beschaafd mens weet dat dit een van de verwor venheden van een behoorlijke samen leving is. De groep, die zich hier te lande systematisch aan deze funda mentele regel voor een „leefbare" maatschappij onttrekt, wordt ge vormd door de recidivisten van „Zo is het", die óf de goede smaak mis sen om te oordelen wat kan en niet kan óf opzettelijke anderen tegen de schenen willen schoppen. Het wordt wel tUd, dat de VARA een defenitief einde maakt aan dergelijke ergernis gevende uitwassen. „Oorlogje" tussen twee gemeenten om beek Betalen of landerijen onder water iVan Venlose correspondent) Tussen de Noordlimburgse gemeen te Bergen en de aangrenzende ge meente Weeze is een zodanige wrij ving ontstaan, dat eerstgenoemde gemeente een soort ultimatum heeft gesteld: betalen of een afwaterings beek wordt daar waar ze ons land binnenstrromt opgestuwd, zodat Duitse landerijen blank komen te staan. Hel miniatuurriviertje de Echtelse beek genaamd, heeft nooit aanlei ding gegeven tot verschil van me ning tussen beide gemeentebesturen. Bergen kreeg een jaarlijkse vergoe ding van de Duitsers om de beek schoon te houden. Weeze heeft nu echter de betaling al een tijd lang stopgezet, hangende een procedure om het geld te kunnen verhalen. Het geval is namelijk, dat de Engelse be zetting van het vliegveld Laarbruch de beek gebruikt als riool. Hierdoor wordt beek zeer ernstig bevuild en zouden er wel eens besmettings haarden kunnen ontstaan. De Engelsen vinden, dat de Duit sers het maar moeten oplossen en laten alles op hun beloop. De ge meentesecretaris van Bergen, mr. J. Donker, deelde ons mee: „dit hoeft niet direct als een oorlogje tussen twee gemeenten te worden gezien, maar Bergen wil toch nu wel eens geld zien. We hebben inderdaad ge dreigd dat we de beek zullen op stuwen. maar of het zover komt hangt helemaal van de Duitsers af". „In uitstekende conditie" na rust De Russische ruimtevaarders Beljajew en Leonow zijn gisteren voor het eerst na hun vlucht en moeilijke landing in het openbaar verschenen. Zij arriveerden per helikopter in Perm bij de Oeral, in welke omgeving zij waren geland, en vlogen vandaag naar de lanceerbasis Baikonoer, in de omgeving waarvan zij eigenlijk had den moeten landen. Tijdens persconferentie gaven zij enige in drukken van hun vlucht en van het spectaculaire „ruimtewande lingetje" van Leonow. Zij zeiden zich in uitstekende conditie te voelen. recht was gekomen. De Woschod daalde aan parachutes, hetgeen een riskante onderneming was aangezien boven het landingsgebied zeer krach tige winden heersten tot een snel heid van 32 kilometer per uur. De Woschod kwam neer in een dikke sneeuwlaag. Het vroor op de lan dingsplaats drie graden. Radar volgde landing Woschod Over de landing van de Woschod is nog bekend geworden, dat deze inderdaad onder zeer moeilijke om standigheden met handbesturing door Beljajew plaats vond. Bij de te rugkeer ln de dampkring ontwikkel de zich zulk een hitte, dat het vaar tuig sterker ging gloeien dan gebrui kelijk, zodat de cabine als het ware in vlammen was gehuld. Door het wegbranden van de antennes viel het radio-contact uit, en dit kon eerst worden hersteld na de landing. Ove rigens werd de Woschod wed steeds door radar gevolgd, zodat men wist r het ruimteschip ongeveer te- Wegpiraat reed door na ongeluk Een wilde achtervolging van een wegpiraat, die oorzaak was van een ernstig ongeluk vond op Rijksweg 2 plaats. Er had zich omstreeks kwart over elf een file ge vormd bij het viaduct in Maarssen in de richting Amsterdam. Een onge duldige automobilist wrong zich plot seling naar links, waardoor een hem achteropkomende bestelwagen moest uitwijken. De wagen, bestuurd door de ie mand uit Doesburg, kwam na ijzing wekkende capriolen onbeschadigd in de middenberm tot stilstand. Hierbij werd een vrouw uit de auto geslin gerd en met levensgevaarlijk hersen letsel naar een van de Urtechtse ziekenhuizen vervoerd. De veroorzaker van het ongeluk zette de voet op het gaspedaal verdween met grote snelheid. Drie automobilisten, die getuige waren het ongeluk, zetten een achter volging in, evenwel zonder resultaat De groepscommandant der Rijks politie in Maarssen speurt wegpiraat die in een DKW personen auto reed. de V.V.V. staken. Geen bekenden Tass meldde dat op het vliegveld van Perm de kosmonauten door hon derden mensen begroet werden. Op een persconferentie, aldus Tass, wer den geen vragen over hun gezond heid gesteld omdat hun „krachtig en gezond uiterlijkvoor zich spraken". In Den Bosch Hoteliers boos op directeur VW (Van onze Bossche correspondent) De Bossche afdeling van Horecaf is boos op V.V.V.-directeur J. Bruens, door wiens publikatie in het maand blad „Uitgaan in den Bosch" dag bladen, radio en televisie op het idee gekomen zouden zijn anti-reclame te maken voor Oeteldonk, zoals Bran- bants hoofdstad tijdens de carnavals dagen heet. In het maandblad is gesuggereerd, dat de Bossche hotels tijdens de carnavalsdagen zo duur en zo vol zouden zijn, dat de niet Bossenaren gedurende die dagen naar de identiteit van de wegpiraat beter elders hun vertier zouden kun- zoeken. De gezamenlijke Bos sche Horecaf-ondememers, die naar hun zeggen door de publikaties dui zenden gasten minder hebben gehad tijdens de afgelopen carnavalsdagen, hebben het dagelijks bestuur van de Bossche V.V.V. schriftelijk gevraagd dit soort anti-reclame tegen te gaan. Doet het bestuur dit niet, dan zul len de hoteliers alle medewerking aan Tweede ronde van de Franse gemeenteraadsverkiezingen (Van onze Par ij se correspondent) Het grote brand-punt van de tweede ronde der Franse gemeen teraadsverkiezingen, die gisteren werd, gehouden, was gelegen in Marseille, waar de grote tegenspe ler van De Gaulle, de socialist Gaston Defferre, zijn burgemees terszetel diende te prolongeren om in de strijd om het president schap zijn kans op peil te houden. Defferre, die de laatste tijd nogal met moeilijkheden te kampen heeft gehad, behaalde een grote overwinning, na een melo-drama- tische wildwest-campagne in zijn stad. Defferre verwierf op een lijst die werd gesteund door socialisten, katholieken en onafhankelijken 41 de 63 zetels. De Gauillisten ver loren hier de vijf zetels die zij in de oude raad bezetten. Afgelopen nacht heeft Defferre met diepe waUen van uitputting onder de ogen zijn conclusies uit zijn overwin ning getrokken. Ik heb nu bewezen, zo verklaarde hij, dat De Gaulle ver slagen zal kunnen worden, zonder een voorafgaand akkoord of programma met de communisten. Deze lijn zal ik ook voor mijn campagne voor de pre sidentsverkiezingen van dit jaar biy- Die tweede verkiezingsronde heeft de uitslagen van de eerste in feite be vestigd. Ook gisteren kregen de Gaul listen weer talrijke kousen op de kop. De centrumpartijen boekten vele overwinningen op Gaullistische riva len, terwijl het volksfront van com munisten en socialisten soms opmer kelijke winsten boekten. Op lokaal niveau blükt het Franse euvel van politieke verdeeldheid nog steeds te bestaan. Opzet mislukt Zonder dat generaal De Gaulle zich officieel in de strijd had geworpen was het uit allerlei officiële uitlatin gen en initaiieven niettemin duidelijk dat de regering geen middel onge bruikt had gelaten om zoveel moge- remeentebesturen onder Gaullis tische burgemeesters te kunnen plaatsen. Die opzet, waarvoor de kies wet zelfs speciaal werd gewijzigd, is echter schromelijk mislukt. De Gaul listen, gecamoufleerd of met open vizier, werden zelfs in Parijs, waar het politieke zwaartepunt is gelegen in verschillende districten verslagen over een absolute meerderheid zul len zU in het gemeentebestuur der hoofdstad nu niet meer kunnen be schikken. De 18 communistische gemeentera den van het departement Seine ble ven communistisch, zelfs met een grotere meerderheid dan voorheen. Tot de communistische veroverin gen behoren Le Hftvre, Nimes, Ales en enkele Parijse voorsteden, alle met meer dan 30.000 inwoners. Marie Louise Maymard, die vorige zondag tot burgemeester van Ghisoni op Corsica is gekozen, zal met het opnemen van haar functie moeten wachten tot haar aanstaande ver jaardag in oktober... omdat de ge stelde minimumleeftijd voor bekle ding van het burgemeestersambt in Frankrijk 23 jaar Is. Leonow. die 10 minuten ruimte buiten het ruimteschip ge zweefd heeft, werd gevraagd hoe hij zich gevoeld had toen hij uit de Woschod Leonow grapte: „Ik wist dat daar niemand zou ontmoeten die ik ken de". Ik was in het geheel niet bang. Ik had slechts gevoel voor het on eindige uitspansel en de diepte van het heelaL Ik kon alles zeer duide lijk zien. Het bericht van Tass vervolgde met te zeggen: „Het leek wel of zij het niets bijzonders gevonden had den, zelfs niet het vrije zweven bui ten het ruimteschip". Nadat de twee kosmonauten het ontbijt op het vliegveld van Perm hadden gebruikt, zijn zij per vlieg tuig vertrokken naar de ruimte vaartbasis Baikonoer in midden- Azië. Morgen Moskou Later meldde Tass nog dat de eer ste secretaris van de communistische partij, Leonid Brezjnew gisteren met de kosmonauten getelefoneerd heeft en dat deze verteld hadden dat zij zich uitstekend voelen. Waarschijn lijk zullen zij morgen op grootse wij- in Moskou worden ontvangen. DRIE PERSONEN GEDOOD DOOR KOLENDAMP Door kolendampvergiftiging is in Helmond het echtpaar Van Zwol, respectievelijk 65 en 67 jaar oud, om het léven gekomen. Het echtpaar werd zaterdagmorgen door de twee inwonende pleegkinderen dood op bed gevonden. Ten gevolge van kolendamp vergiftiging is zaterdagmorgen in zijn zomerwoning overleden de 40-ja- rige B. Duin uit Schoorl. Vermoede lijk heeft de heer Duin nog gepro beerd zijn woning, waarvan ramen en deuren waren afgesloten te verlaten, daar hij buiten zijn bed in nachtkle ding werd aangetroffen. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct GESPREKSDAG VAN DE KVP Vraagstukken die direct en direct verband houden met de „Oost-west verhoudingen in een nieuwe wereld" zijn zaterdag in Breda het onderwerp van dis cussie geweest op een gespreks bijeenkomst van de KVP voor o.m. leden van het partijkader, kamerfracties en partijcommissie. Men bleek van oordeel, dat er geen kans is op regeling van het geschil tussen de Sowjet—Unie en communistisch-China. Bij de bespreking met een forum onder leiding van het Tweede-Ka merlid mej. dr. M. A. M. Klompé van de resultaten van de discussies es verschillende groepen, zei het forumlid dr. S. W. Couwenberg, ge meenteraadslid van Rotterdam, dat het revolutionair elan is overgegaan op China en dat er een heel stuk waarheid zit in de Chinese beschul digingen aan het adres van Rusland. Beide streven nog wereldrevolutie na aar met een verschil in accent. Van de zijde van het forum werd gezegd dat het internationale com- isme vastloopt op het nationa lisme. Ook kon men van het forum horen, dat in de oostelijke landen ke is van een herontdekking van het individu, hetgeen onder meer uit de literatuur blijkt. Europa Ook het nationalisme in Europa kwam ter sprake. Het forumlid, dr. W. J. Schuyt, Tweede-Kamerlid, zei dat het geloof in supranationaliteit is ondermijnd door het nationalisme. Een dergelijke nationalistische reac tie deed zich niet alleen in Frank rijk voor, maar is ook in Duitsland in Nederland vast te stellen. Spiekend over Frankrijk zei de heer Schuyt, dat er op het gebied van de Europese politiek een duidelijke tegenstelling bestaat tussen de theo rieën van president De Gaulle en het Franse beleid. Veroordeling van BINNENLAND Dodelijke val De 52-jarige H. Ol- denkamp uit Brummen ls gistermiddag in het Jullanazlekenhuia in Hengelo overleden. De man werd enkele dagen geleden ernstig gewond toen hy op een bouwwerk van de Usselcentrale in Hengelo van een steiger viel. Protest tegen oorlog' Vietnam In de regen hebben zaterdagmiddag onge veer 140 Nederlanders met spandoeken en borden drie kwartier lang door Den SS« r V le tn a!m St*Opn hit plein 1813 werd op het departement van Algemene Zaken namens de mi nister-president een petitie in ont vangst genomen. In de petitie werd een beroep gedaan erop aan te dringen de oorlog in Vietnam te beëindigen, alle vreemde troepen uit Vietnam terug te trekken en op korte termijn vrije verkiezingen ln Vietnam te houden. De petitie werd ondertekend door en overhandigd namens besturen en ver- PSP, schaat op de weg 1 Breda ln botetej tankauto. Va: pen er 27 licht verwondingen op. Eli van hen moesten ln een ziekenhuis worden behandeld. De uit Amsterdam afkomstige bus, die bejaarden ver- „Derde weg". „Pacifistisch socialistische werkgroep", „Links" P.v.dA. en Werel voerde, raakte de tankwagen achterkant toen deze de weg kruiste. De bus werd ernstig beschadigd. BUITENLAND Weer ontvoering In Columbia De Columbiaanse miljonair Harold Eder, die minister van Economische Zaken van zyn land ls geweest en eigenaar ls van een van de grootste suikerraffi naderijen In Columbia, ls zaterdag door een dertigtal gewapende mannen ont voerd. Een van zijn ïyfwachten werd gedood en Eder zelf zou gewond zijn. De ontvoerders zouden 150.000 dolar losgeld hebben gevraagd. Zware straffen In een Hongaarse „dolce vita"-schandaal waarbij stewar- Een 44-jarlge vroegere directeur-gei raai van de horeca-bedrijven werd 1 zeveneneenhalf Jaar veroordeeld weg€ fraude, verduistering, corruptie en de- de, verduistering, corruptie en de- mzwendel. Negen medeplichtigen len veroordeeld tot straffen varlë- viereneenhalf tot ndlgheld bet hof zl tende omsta: raf. Als voor de hoofd- ln de Stryd In Aden Ongeveer noorden van Aden zyn zater dagavond drie Britee soldaten gedood Prinses ziek De 34-1arige prinses Margaret van Engeland, die thans met haar echtgenoot lord Snowdon f J or Oeganda- iES*™ Naar boven 127 voormalige Ita liaanse mynwerkers die sinds vorige week maandag een zitstaking ln de myn „Sainte Eugenie" ln Tamlnes, ln de Belgische provincie Namen, hielden, zyn zaterdagmiddag weer boven de grónd gekomen, nadat de Italiaanse consul had bemiddeld. De mannen eisen waarborgen voor een herscholing als de myn wordt gesloten; 87 myn werkers die ln Luik een dergelijke actie voeren, zetten hun staking voort. Weer gelUk In Engeland zijn de klokken zaterdagnacht één uur voor uitgezet, als overschakeling op de zo- mertyd. De klokr*— Engeland lopen 'de Gaulles concepties kan niet scherp genoeg zyn, maar er is meer begrip nodig voor de praktische po litiek van Frankrijk. Vrijwel allen die gesproken heb ben, bleken dan ook van mening te zyn, dat overleg moet worden ge pleegd over politieke samenwerking tussen de Zes. Het forumlid, drs. Th. C. Wester terp, Tweede-Kamerlid, zei geen illusie te hebben dat er poli tieke eenheid zal komen, maar men moet een gesprek niet uit de weg gaan. Spanje Ook is over de mogeiykheid van associatie van Spanje met de Euro pese Economische Gemeenschap ge sproken. In de groep zei men, dat associatie wel wenselijk maar onmo gelijk is op grond van een aantal po litieke elementen. De heer Schuyt zei voor associatie te zijn als Spanje eerst aan een aantal politieke en so ciale voorwaarden voldoet. cjencla MAANDAG. Antoniusclubhuis: Toneeluitvoering Partytje poker) van Sempre Avantl. Rest. De Doelen. Leldse fotografenvereniging. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Universiteit: Centre cultural francals. Spr. M. M. Davy, „De Jeugd op het tijdstip van de keuze". 8 uur nun. Waaggebouw Bevolkingsonderzoek DINSDAG Alp. Ariënsschool (Timorstraat 15) Voorlichting studie en beroep. 7.45 uui De Lakenhal: Ver. Oud-lelden. Spr. dhr. S. C. H. Leenheer over „Grepen uit de geschiedenis van Rynsburg". Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Hooigracht 84: Jaarverg. Hum. Ver bond. 8 uur n.m. Jan Vossensteeg 17: Voile Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Versteeg. 8 uur Rest. Van der Heyden: Jaarverg. Ver. Koninginnedag. 8 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. Stadsgehoorzaal: LKK „Voor Allen". •"aikows*— Bevol TJB.C. "5-4.30 en 7-050 WOENSDAG Boshuis: Socletelt herv. Boshuizer- wyk. 7.30-10 uur n.m. Gerecht 10: Lezing prof. Weinreb over de bijbel als schepping. 8 uur n.m. Gerecht 10: K. en O.-cursus bloem schikken o.l.v. C. Krlest. 8 uur n.m. Loge-gebouw (Steenschuur 6)Leid- sche Ver. van Postzegelverzamelaars. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Studio „Het gat". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Lelds Kamerkoor. Uitvoering Joh. Passion. 8.15 uur nm. Waaggebouw Bevolkingsonderzoek T3.c7a-12 uur voorm. en 2-4.30 uur Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. Zomerzorg: Esperanto-contactavond. DONDERDAG Café De Grot (Oude Singel 2)Jaar vergadering Leldse Tuiniers- en Bloe mistenver. „.Door Eendracht Verbon den". Geref. Jeugdgebouw (Breestraat 19): Ds. J. A. Sm! Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 755 Prof. v. d. Leeuwschool (v. 4. deler kade 24a)Voorlichting studl beroep. 7.45 uur nm. Rest. Van der Heyden: Mofo VToom en Dreesmann. 2.15 r Toonkunst. R'dams Philip nisch Orke6t c 2 en 3.30 uur T. Brandsmalaan 150: Hum. Verb Spr. dr. H. P. Mlllkowsk over „Fa* ln de NAVO". 7.30 1 tIgTS^Zt v£. eaS VRIJDAG Oude Vest 13Evangelisatie chits gem. „Ecclesia". 8 1 Schouwburg: K. en O. Optrede# Wim Sonneveld. 8 Stadsgehoorzaal (foyer): Ned. Reis Ver. Optreden van „Jong lig". 7.45 Waaggebouw Bevolklngsond* TJ3.C. 2-4.30 en 7-950 Zomerzorg: Jaarverg. Kynolgu Rynland. Lelde straat)K. r p (Herv. Kerk, H« O. Recital P. Oil ONGELUKKEN IN HET WEEKEINDE Een auto, die in een slip raak te, is gistermiddag op de Delft- weg onder Overschie over taluut geschoten en in het water van de Schie terecht gekomen. Van de vier inzittenden, de fa milie M. P. J. Hageman-Rama- kers, uit Delft, konden de vader en de oudste zoon, de 11-jarige Pieter zich redden. De moeder en haar achtjarige zoon Ronald verloren bij dit ongeluk het leven.. Passerende automobilisten slaagden er wel in hen uit de auto te sleuren, maar zij bleken al te lang onder ter te zyn geweest. Op de Peyerstraat ln Echt is zaterdagavond de 22-jarige ongehuw de P. Lauman uit Echt met zijn bromfiets gevallen. Hü sloeg met zijn hoofd tegen de grond en werd zwaar gewond overgebracht naar het zie kenhuis in Roermond, waar hij en kele uren later overleed. Gemakzuchtige juwelendieven Bij een roofoverval (in Parijs tijdens een stortbui zijn de dieven droog gebleven, doordat zij hun auto achteruit tot voor de winkel van een juwelier reden, de eta lageruit verbrijzelden en met de buit er vandoor gingen. Toeschouwers keken hun ogen uit, toen de auto plotseling kort na het middaguur achteruit het troittoir bij de Place de l'Opéra opreed. Het achteruit was uit de auto verwijderd en de bandieten reikten eruit om de etalageruit in te slaan, de juwelen bijeen te graaien en snel weg te rijden. Een motorrijder zette de ach tervolging in en waarschuwde bij een naburig kruispunt twee agen ten van de motorpolitie. De agen ten reden de wagen klem en re kenden één van de dieven in. Zijn collega's waren reeds eerder uit de wagen gesprongen en hadden zich uit de voeten weten te ma ken. De juwelen, waarvan de waarde op 100.000 gulden wordt geschat, werden in een zak in de auto aan getroffen. De 41-jarige journalist F. Ree dijk, verbonden aan het gemeentelijk bureau voorlichting van Rotterdam, is zaterdagnacht overleden aan de verwondingen bij een ongeluk opge lopen. De heer Reedijk was de Witte de Withstraat overgestoken en te gen een passerende tram opgelopen. Met een fatale schedelbasisfractuur werd hij naar het ziekenhuis voerd. Op het Haarlemmerplein in Amsterdam werd zaterdagavond de 69-jarige voetganger C. J. Eelman, die binnen dertig meter afstand een voetgangersoversteekplaats ach ter een verkeerszuil de rijweg over stak, door een auto geschept. De man die tegen de voorruit sloeg is gister middag overleden. In Rottevalle (gem. Tietjerk- steradeel) is de driejarige Alle Syds- ma, toen zij op haar stepje het Mul dersplein overstak, door een perso nenauto aangereden en gedood. De 20-jarige militair G. Ger ritsen uit de buurtschap Kilder, ge meente Berg, is zaterdagnacht met zyn bromfiets op het natte wegdek geslipt. Ernstig gewond werd hy naar het r.-k. ziekenhuis in Doetinchem overgebracht, waar hy gisteren is overleden. Zaterdagnacht omstreeks half drie heeft zich op het viaduct in de Ringbaan West in Tilburg een fron tale botsing voorgedaan, waarby de 27-jarige chauffeur L. M. J. Ver daasdonk het leven verloor. Het slachtoffer, dat in Tilburg woonde, week door onbekende oorzaak onver wacht naar links uit, waardoor de aanrijding met de tegenligger ont stond. De bestuurster van deze auto liep snywonden op. Verdronken De 62-jarige schipper P. J. de Jong uit Bergambacht (Krimpener- waard), is in een grintgat langs de Maas onder de gemeente Thorn ver dronken. Hy is vrydagavond over boord gevallen van zyn 400 ton me tende schip „De Dabar". Zaterdagnacht zagen voorbij - gangers in die Nieuwe Gracht in Haarlem een lichaam dry ven. De Haarlemse politie werd gewaar schuwd en haalde het lichaam op van een man van naar schatting 35 tot 40 jaar. In de loop van de zon dag heeft de politie aan de hand van foto's vastgesteld dat zy te doen had met de 37-jarige C. M. Berger, zonder vaste woon- en verblijfplaats. Recital P. Odé en Edward Wltsenl uur nm. saterdag Den Burcht: Toneelavond Grunnegerlaand". 8 uur nm. Doopsgezinde Kerk: Adventkaii 11 uur vm.. bijbelstu K. C. van Oossanen. Kon. Ned. Natuurhistorischs 1 Excursie naar Raaphorst. Verzin Ingang by Rijksstraatweg. 10 1 Schouwburg: K. en O. Optreden Wim Sonneveld. 8 i Stadsgehoorzaal: Jaarverg. Ned, eis Ver. 10.30 uur n.m. Ver. Oud-leerlingen Ambaohtad Excursie Diaconessenhuls. Verzen hoofdingang. 9.30 uur vj ZONDAG iwoerd 175Wachttor end hovah's Getuigen. Pinkstergemeente. 3 1 Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen der lu dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Aoademle: Lelds Acad. Kun fcrum. Tentoonstelling grafieken E Popular de Valencia. Ge Lakenhal: Tentoonstelling kun alt leden T' len Ver. van belangstellend* hal. Dag. 10-4 uur, zond. 1-4 (tot 29 maart). Papengracht 6a: Tentoonsta terlj Zaalberg. Geopend 9-6 u dag 2-6 uur (t/m 6 april). Rijksmuseum voor Volkentau (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; '»i dags 13-17 uur. Ryksmus ïyks 10-5 1 der 1-5 uur. de geschied Dag. I BIOSCOPEN Trianon: „Topkapl". 14 Jr. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 9.15 uur. Lldo: „In opdracht van de O.OJ 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 250, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De vrouw die tweemaal 1 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „James Bond contra dr. 1 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De beul van Londen". 18 J 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Limonade Joe". 18 jr. I 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30,1 kruipt" (Diamond Head). 14 J Zondag 7 en „Gekken trekken de kaart" WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Y pen burg VUsslngen Belde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm 38lO Kopenhagei Brussel ouxemburg "lu, Grenoble Nice ^ankfort Senéve ■Wenen half bew. onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. onbewolkt Madrid Mallorca Lissabon licht bew. licht bew. half bew. geh. bew. 14 0

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2