Dick de Bruyn moest in laatste kilometer buigen voor Rudi Mol Peter de Jong wijst belle Van der Hulst Aanval van Bart Zoet kwam juist te laat GEEN METER KOP Oxfordcup blijft bij VEGLO Goede tijden in strijd om Zilveren Molen Ook Gent-Wevelgem voor Noel Depauw Sprintkampioenschap (300 m.) van Swift LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 MAART 1965 De derde wedstrijd 0111 de Zilveren Molen de fraaie inzet voor de 20 km wegwedstrijd van „De Bataven" is dit jaar een adembenemend duel ge worden tussen de winnaar van 1963, Dick de Bruyn van het Rotterdamse Minerva en de Amersfoortse atleet Rudi Mol. Langs de smalle polder wegen joegen beide lopers elkaar op naar een welhaast moordend tempo. Het wekte dan ook geen verwondering dat bij het bereiken van de eind streep recordtijden werden afgelezen: 65 min 14 sec. voor Mol en 65.17.2 voor De Bruyn. Voor de eerste betekende het een record voor het District Utrecht, voor de tweede dat van Zuid-Holland. Nimmer tevoren waren zoveel atleten in Nederland voor een •wegwedstrijd van start gegaan. Ruim 160 man verdrongen zich op het veel te smalle pad en als een veelkleurig lint draaiden om pre cies 2 uur de Hoogmadeseweg op. Bij het viaduct was het reeds de bonkige chauffeur Dick de Bruyn, die de leiding had met vlak achter zich de dunharige Amersfoortse klerk ter gemeentesecretarie Rudi Mol. Steylen volgde op tien meter, die weer enkele meters •vóór zat op het eerste peloton met Weusten (Avon Heerlen), Jacques Kraan en de beide Alphense troeven Mulders en Smit. weer aan te haken en niet los te la> ten. Ook De Ruiter had inmiddels zijn derde plaats weer heroverd. nam h« 10 meter en wat beide atleten ook deden, hierin kwam geen verandering meer, ondanks een hoger tempo en een enerverende eindsprint. Als troost nam Dick de Bruyn het Zuidhollandse record over van onze Leidse atleet Albert v. d. Linden, die dit tien jaar op zijn naam heeft ge had en in deze race als 35ste arri veerde. Een zeer goede prestatie werd verricht door de D-klasser F. Heffels (Volt) uit Tilburg, die als zesde ein digde in 68.13.—. Uitslage A-klasse: 1. R. Mol (Altis) 65.14.—, 2. D. d. Bruyn (Min.) 65.17.2, 3. K. de Ruiter (AV '34) 66.30.2, 4. A. Stey len (Metro) 66.48.4, 5. H. Weusten (AVON) 67.41.8, 6. J. Smits (AAV '36» 68.36.-. B-klasse: 1. C. Zuydervelt (Olym- pia H.) 69.38,-, 2. L. Vink (Atletika) 70.21,-, 3. H. Kraan (Bataven) 70.23.-, 4. A. Pet (Cel.) 70.49.-, 5. A. Jansen (Oss '20) 71.20,-, 6. R. Klinker (Hel las) 71.47.-. C-klasse: 1. W. Hol (Sliedr. Sp.) 72.30.-, 2. G. Rewijk (Spartaan) 73.16,-, 3. H. d. Wit (Volt) 73.37, 4. L. Derks (Union) 74.52,-, 5. F. d. Bruyn (Lisse) 75.06.-, 6. J. Tielemans (Avantie) 75.13.-. D-klasse: 1. F. Heffels (Volt) 68.13.-, 2. J. Pronk (Olympus) 69.33.-, 3. A. Kuilboer (Olympus) 72.10.-, 4. P. v. Boven (HAC) 74.22.-, 5. C. Mod der (Olympus) 74.40.-, 6. J. Prins (GAC) 75.01.-. VerenigingsprRs: Minerva (Rotter dam). Dc Belgische ex-wereldkam pioen Rik van Looy heeft zich zondag slechts gedeeltelijk kun nen revancheren voor de twee dagen tevoren in Milaan-San Remo geleden nederlaag. De kei zer van Herenthals heeft er alles aan gedaan om de 27ste editie van Gent-Wevelgem op zijn naam te brengen. Dat is hem door de grote weerstand van di verse renners tenslotte niet ge lukt, maar het moet Van Looy toch goed hebben gedaan dat zijn jonge „vazal" Noel Depauw voor het eerst als prof rijdend als een ware triomfator We- velgem binnenreed. Depauw (22) die de eerste Bel gische semi-klassieker, de Omloop van het Volk, reeds met voorsprong op zijn naam bracht, toonde zich het in hem gestelde vertrouwen volledig waardig. Nadat Van Looy tot twee maal toe zijn vluchtpoging had zien mislukken, zag hij in dat hij een an dere tactiek zou moeten toepassen. HOOG TEMPO Het tempo lag hoog, want na 14 minuten was men reeds door Hoog- made heen. Grote gaten vielen er tussen de lopers, de eerste uitvallers werden genoteerd onder wie de twee de van vorig jaar Mulders. De lange weg van Rijp we tering naar de rotonde van rijksweg 4A werd door de vrij scherpe tegenwind het was inmiddels ook gaan rege nen een ware beproeving. Aan het einde stond als een fata morgana wedstrijdleider Heyneman met een rode vlag bij het verlossende keer punt. Voorsprong Duidelijk lagen De Bruyn en Mol die het vertikte om ook maar één meter „kop" te doen reeds 200 me ter vóór op de inmiddels naar de der de positie opgerukte Klaas de Rui ter en 300 meter voor op Steylen. Eerst op 600 meter volgde een stukje peloton met o.a. Smits, terwijl Jac ques Kraan steeds verder afzakte. Het zinde de stugge Rotterdammer in het geheel niet dat Mol maar ach ter hem bleef hangen en vlak voor Oud-Ade probeerde hij hieraan een eind te maken door een tempoverho ging. Zonder succes overigens. Wel was Steylen weer op de derde plaats gekomen vóór De Ruiter. Maar op 16 km gebeurde het dan toch: Mol lan ceerde een aanval en nu was het de beurt aan De Bruyn om te klitten, maar de voorsprong van 10 meter, die Mol reeds had was daarvoor te groot. Meeuwissen wint Oosterparkloop Arie Meeuwissen van De Spartaan uit Lisse heeft zondagmiddag in Am sterdam de zevende Oosterparklaan gewonnen. Hij legde de 4600 meter af in 14 minuten en 21.2 sec. De Haar lemmer Folmer eindigde als tweede terwijl Rudi Mol, die daags tevoren in Leiderdorp een 20 km wegwed strijd had gewonnen, op de derde plaats beslag legde. De uitslag luidt: 1. Meeuwissen (De Spartaan, Lisse) 14.21.2; 2. Folmer (Haarlem) 14.27.-; 3. Mol (Altis, Amersfoort) 14.27.4; 4. Bosch (Haarlem) 14.27.6; 5. Van Riemsdijk (AV '23 Amsterdam) 14.35.0 6. Smit (Doves, Beverwijk) 15.10.6. De twee groten uit de Molen loop: De Bruin (27) en winnaar Rudi Mol. (Foto L.D./Holvast) Fout Wie gedacht had, dat De Bruyn nu zou capituleren kwam bedrogen uit! Na 2 km was hij over zijn inzinking heen, „haalde" Mol terug, maar be ging toen de tactische fout direct weer de leiding over te nemen, waar van Mol dankbaar profiteerde door (Van onze wielermedewerker) Terwijl Leidens burgemeester Van der Willigen, diep wegge doken achter een hoogopgestoken kraag, genietend aan zijn pijp trok, streden de warmingepakte Swift-renners op de Wassenaarse- weg om de sprinttitels. Een strijd, die vooral bij de amateurs bij zonder fel was en pas in de derde finalerit, de „belle werd beslist. De voluit spurtende Peter de Jong slaagde er in de lange Cock van der Hulst achter zich te houden en het sprintkampioenschap in de wacht te slepen. sterdam monteerde een zo groot ver zet, dat hij op hét korte stuk zelfs met de wind mee niet goed kon rond- krijgen. Hij werd kansloos uitgescha keld. De renners met- een baanfiets ren bij dit alles wel erg in de i derheid. Dat de favoriet Bert Rijke lijkhuizen in de halve finale door Cock van der Hulst werd gewipt, was dan ook geen echte verrassing De andere halve eindstrijd tussen Peter de Jong en Jan van Amsterdam gaf eveneens niet veel spanning te De sterke Roelofarendsveense sprinter klopte de (te) zwaar zitten de Van Amsterdam op één been. Ook in de strijd om de derde en vierde plaats was de Leiderdorper Van Am sterdam kansloos. Een op zijn gemak rondkijkende Rijkelijkhuizen gaf hem geen schijn van kans. Winfred Karstens rapste nieuweling Bij de nieuwelingen was de 18- jarige Winfred Karstens een ld apart, terwijl Bennie van der Hulst bij de adspiranten zegevierde. Vete raan Sjaak de Jong verraste Barend Kruit in drie ritten. De weinige, doornat geregende toe schouwers, onder wie ook wethouder Piena, hebben zaterdagmiddag slechts zelden kunnen genieten van een ech te sprint. In plaats van tegen de wind in liet men de renners met de storm in de rug de 300 meter rijden en daardoor kwam het niet meer op pure kracht aan. Wanneer de renners „dol" zaten te draaien, zoals de ad- spiranten op him kleine verzetten, was het uitgesloten om in volle spurt er op de laatste meters nog overheen te komen. Groot verzet Het was dan ook niet opmerkelijk dat de renners in ijltempo gingen sleutelen om dat „dol" draaien te voorkomen. Er werden grotere platen opgezet. Al gingen sommige sprinters hierbij wel wat te ver. Jan van Am- Drie ritten In de finale leek het er op dat de lange Cock van der Hulst voor een grote verrassing zou gaan zorgen. Pe ter de Jong werd in de eerste rit dui delijk verslagen. Toen sloeg de Veen- sprinter echter hard terug. In de volgende rit en de „belle" kwam Van der Hulst er niet meer aan te pas Bij de nieuwelingen stak er één inner boven alles uit: Winfred Sassenheimer tweede in Heusden (Van onze wielermedewerker) Er ging een schok door het Belgische Heusden Nog vijf ronden moest de door regen, wind en soms kleine sneeuwbuitjes geteisterde rennerskaravaan in de 'semi-klassieke' Streek Omloop afleggen, toen de harten van de vele duizenden Vlamingen langs het parcours sneller, maar vooral onrustiger begonnen te kloppen. Vorm Karstens zevende Diep over zijn stuur sprong een in een rood-witte trui ge stoken renner uit het over de weg slingerende peloton. Slechts één Fransman slaagde erin zijn wiel te pakken. Wat angstig keken de Bel gen elkaar eens aan. Hun Roger Swerts had wel een voorsprong van zo'n drie minuten, maar die „Ol- lander Zoet" Hoe verwoed Bart Zoet in de stro mende regen met een verbeten trek op zijn doornatte gezicht in het gat „boorde", hij redde het niet. Hij kon vluchteling Swerts in de laatste kilo meters niet meer achterhalen. De sterke Sassenheimer zag wel kans het verschil van drie minuten tot de helft terug te brengen. De tweede plaats, die hij echter in de wacht sleepte Jacquemen werd in de slotfase tientallen meters los ge reden leverde hem van de Vla mingen een bewonderende ovatie op. Opnieuw heeft Bart Zoet zijn uit stekende vorm bewezen. Maar ook Gerben Karstens, die na een hinder lijke beenblessure zijn debuut als on afhankelijke maakte, kwam goed voor de dag. De 23-jarige Leidenaar won de sprint van de grote groep achtervolgers en klasseerde zich als zevende. De strijd in de 136 km Streek Om loop is van begin tot het einde bij zonder fel geweest. De harde windsto ten richtten spoedig met de neer stromende regen een slachting aan in de warm ingepakte, bontgekleurde karavaan. Nog voordat de renners het ruim 4 km lange parcours in Heusden verlieten na zes ronden on der de wieltjes te hebben doorge draaid, was de scheiding tussen de sterkere en de zwakke broeders al gevallen In de slag Karstens, de 18-jarige broer van Ger ben. Elke keer pakte de in hei-oranje trui gestoken renner koel en berekend het wiel van zijn tegenstander honderd meter voor de streep keihard aan te zetten en met i verschil te zegevieren. Zelfs de sterke „coming-n Emiel Loomans was in de twee finale ritten niet in staat Winfred Karstens te kloppen. Leo Wassenburg schakel de met banddikte Joop Zoetemelk uit behaalde door daarna Henk Bou te kloppen, een verdienstelijke derde plaats. De lange Bennie van der Hulst stak bij de adspiranten in een geweldige i. In de finale liet Piet van Bie- zich al ver voor de streep ge slagen uitrijden. Henk Key eindig de als derde. Theo Emmerik bezette de vierde plaats. Uitslagen De uitslagen luiden: Amateurs: 1. P. de Jong (Roelof- arendsveen) 2. C. van der Hulst Zoeterwoude)3. B. Rijkelijkhuizen (Hazerswoude)4. J. van Amsterdam (Leiderdorp) den) opstormde, zaten zij nog steeds in de ag. De beslissing viel toen niemand et meer verwachtte en iedereen zich al met een eindsprint had verzoend. Er waren nog tien ronden af te leg gen, toen de eendrachtig samenwer kende Belgen hun kopman Roger Swerts lanceerden. Tegen dat slim me, waterdichte „combientje" was niets opgewassen. Verdediging BART ZOET den. Vooral aan de kop ging 't hard. Maar tussen de vele Belgen en Fran sen bleven Bart Zoet en Gerben Karstens meetellen. En toen het ge dunde, in stukken uiteengescheurde peloton na zeventig zware kilometers het parcours rond Heusden weer De voorsprong van de sterke Belg liep zienderogen op. Een vertwijfelde pogmg van Gerben Karstens om met de Fransman Couvelier de vluchte ling te achterhalen, mislukte door dat de Belgen in de grote groep de leiderspositie van hun kopman knap verdedigden. Niets scheen een glans rijke overwinning van Swerts meer in de weg te staan. De vele duizenden Belgen maakten zich al gereed om „hun" Roger uitbundig te begroeten. Maar toen kwam Bart Zoet on weerstaanbaar opzetten. Vijf ronden voor de finish begon de Sassenhei mer aan zijn geweldige opmars. Er ging een schok door Heusden. Pas toen Swerts zegevierend over de streep was gegaan, haalden de Vla mingen opgelucht adem Peter de Jong (12) flitst vóór Cock van der Hulst over de streep in de derde en beslissende rit om het sprintkampioenschap van Swift. (Foto L.D./Holvaet) ring)3. L. Wassenburg (Leider dorp); 4. H. Bousie (Leiden). Adspiranten: 1. B. van der Hulst (Hazerswoude)2. P. van Biemen (Leiden)3. H. Key (Leiden)4. Th. Emmerik (Leiden). Veteranen: 1. S. de Jong (Roelof- arendsveen) 2. B. Kruit (Leiden) In de zaal aan de Franchimomt- laan werd gisteren de finale gehou den van de jaarlijkse strijd om de Oxfordcup. Deze beker, is de inzet van de strijd tussen de verenigingen Veglo, Smash en Racketeers. Laatstgenoemde club werd al eer der door Smash uitgeschakeld. In de finale kwamen Veglo (bekerhouder) en Smash ieder met drie mixeddub- bels tegen elkaar uit. Met een 9—0 overwinning toonde Veglo zich ook dit jaar ondubbelzinnig de sterkste en sleepte daarmee voor de vierde maal in successie de beker in de wacht. Ondanks de forse cijfers waarmee Veglo deze ontmoeting won, was het krachtsverschil tussen beide teams toch minder groot dan voorgaan de jaren het geval is geweest Ver scheidene partijen moesten in ver lenging of in drie games worden beslist. Bij Veglo gaven mej. Diep straten en E. Guerin fraai spel te zien, bij Smash viel vooral E. Spa don op door geconcentreerd spel. Het winnende Veglo-team bestond uit r. Van Balgooy- E. Guerin, mej. Diepstraten- M. van Balgooy en mej. Sitee- N. Eea. De Nederlandse jongens hockevploeg heeft zaterdag in Apel doorn een ruime 6—0 overwinning behaald op de junioren van België. De Nederlandse meisjes behaalden een overwinning. De uit- 2—1. Ongeveer 25 km. voor Weveigem stuurde hij Depauw erop uit. Met steun van Edgar Sorgeloos, Ward Seis en Bernard van de Kerckhove stopte hij het peloton vakkundig af, zodat Depauw zijn voorsprong gelei delijk kon opvoeren.'De superioriteit van de Solo's was zo groot dat ook Van de Kerckhove een uitstapje waagde en achter de anderhalve minuut vóór het peloton finishende Depauw de tweede plaats voor zich opeiste. Van de Nederlanders eindig de de Brabander Leo van Dongen als beste: hü werd twaalfde. Uitslag 1. Depauw (Belg.) 235 km. in 5 uur 36 min., 2. Bernard van de Kerck hove (Belg.) op 37 sec., 3. Gustave Desmet (Belg.) op 1 min. 31 sec., 4. Seamus Elliott (Ierl.) op 1.32, 5. Seis (Belg.), 6. Vannitsen (Belg.), 7. Pre- ziosi (Belg.), 8. Decabooter (Belg.), 9. Norbert Kerckhove (Belg.), 10. Wright (G.-B.), 11. Beheyt (Belg.), 12. Leo van Dongen (Ned.), 13. Van Schil (Belg.), 14. Van Meenen (Belg.), 15. Van Looy (Belg.), 16. Huysmans (Belg.), 17. Junkermann (Did.). 18. Sorgeloos (Belg.), 19. Ar- mand Desmedt (Belg.), op 3.12, 20. Jo de Haan (Ned.) op 3.15, 22. Henk Cornelissen (Ned.), 26. Cees van Es pen (Ned.), 27. Kees Haast (Ned.), 29 Dick Groenewegen (Ned.), 32. Henk Nijdam (Ned.), 42. Piet Damen (Ned.), 43. Wim de Jager (Ned.). B-professionals: 1. André Meriaux (Fr.) 163 km. in 4 uur 13 min., 2. Jos Janssens (Belg.) op 15 meter, 3. Piet Rentmeester (Ned.), 4. Claes (Belg.), 5. Deville (Belg.), 6. Schultz (Did.), 7. Sercu (Belg.), op 35 sec., 8. Verhaegen (Belg.), 9. Peelen (Belg.), 10. Kumps (Belg.), 11. Henny Marinus (Ned.) op 55 sec., 19. Rein de Jong (Ned.), 24. Lambert van der Ven (Ned.), 25. Aad van Amsterdam (Ned.), 35. Piet van der Lans (Ned.), WIELRENNEN Swift verslaat De Bollenstreek Het Leidse Swift heeft de clubont moeting tegen De Bollenstreek, die gisteren op het Boenderparcours werd verreden, met ruim verschil gewon nen: 9362. Jan van Biemen bleek in de eindsprint bij de amateurs de snel ste vóór zijn ploeggenoot Ton van der Valk, terwijl Leo van Velzen bij de nieuwelingen als eerste over de streep ging. Barend Kruit zegevierde bij de veteranen. Alleen de adspirant Jan Uitendaal wist de Swift-hegemonie te doorbreken. De regen en de soms felle wind hebben hun stempel gedrukt op deze clubontmoeting. Vooral bij de ama teurs, die tien ronden van 5.8 km moesten afleggen, zat er weinig leven in de strijd. Wel probeerden in de laatste ronde een paar renners uit het gesloten peloton te demarreren, maar dat resulteerde niet in een houdbare voorsprong. In de eind sprint van de grote groep bewees Jan van Biemen zijn goede vorm door zijn snelle clubgenoot Ton van der Valk en de Bollenstreker Leo van der Berg geen kans te geven. Nol Kloosterman eindigde als vierde. Uitslagen Amateurs: 1. J. van Biemen (Swift) de 58 km in 1 uur 53 minuten 7 i conden; 2. A. van der Valk (Swift); 3. L. van der Berg (Bollenstreek); 4, A. Kloosterman (Swift)5. P. Aker boom (Swift)6. P. de Jong (Swift). Nieuwelingen: 1. L. van Velzen (Swift) de 46.4 km in 1 uur 5 minu ten 20 seconden; 2. J. Zoetemelk (Swift); 3. Th. Zeldenthuis (Bollen streek); 4. H. Zuiderduin (Bollen streek) 5. J. Gijlman (Bollenstreek) j 6. J. Leemans (Swift). Adspiranten: 1. J. Uitendaal (Bol lenstreek) de 29 km in 54 minuten 22 seconden; 2. R. Bisschop (Bollen streek) 3. B. Mielman (Bollen streek) 4, H. Key (Swift)5. P. Biemen (Swift)6. J. Witteman (Swift). Veteranen (46.4 km): 1. B. Kruit (Swift); 2. S. de Jong (Swift). WIELERNIEUWS Arie den Hartog heeft zaterdag, daags na zijn triomf in de wegwed strijd Milaan—San Remo, opnieuw een succes geboekt. De jonge Neder landse prof zegevierde in het inter nationale circuit van Ospedaletto, een wedstrijd over 101 km. Den Hartog versloeg in de eindsprint de Duitser Wolfshohl en de Italiaan Nerin die resp. tweede en derde werden. De tijd van Den Hartog w 2 uur 45 minuten en 46 seconden. De Nederlandse amateurkam pioen Eef Dolman, behaalde zaterdag te Dommeldingen een knappe zege in een wegwedstrijd over 90 kilometer. Dolman, die in de sprint de Luxem burger Edy Schuetz (tweede), de Duitser Dieter Leitner (derde) ach ter zich liet, maakte een tijd van 2 uur 42 minuten en 15 seconden. De zware wedstrijd ging over geacciden teerd terrein. De jonge Brabantse professional Martin van Ginneken bracht zater dag in Sint Niklaas een wegv strijd over 70 km op zijn naam door in de sprint de Belg Vandenberghe te verslaan. De tijd van het duo, dat 20 seconden voorsprong had genomen op het peloton, bedroeg 4 uur er minuten. In een massasprint legde Jo de Haan beslag op de derde plaats. Piet van Est weid vijfde, Dick Groe- j neweg negende en Cees Snepvangers tiende.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10