Voor Rembrandts Titus een recordbedrag van 8 miljoen kunst ENORME PRIJZEN BETAALD Incident tijdens Christie's veiling en gisteren Opgericht 1 maart 1860 Saterdag 20 maart 1965 Derde blad no. 31521 (Van onze Londense correspondent) De 58-jarige Amerikaanse conservenfabrikant, Norton Simon, lit Los Angeles is een gelukkig man. Hij veroverde voor bijna miljoen gulden Rembrandt's portret van de 7-jarige Titus dat hem door een misverstand op het hoogtepunt van de veiling dit werk bij Christie's in Londen, welke slechts iets meer dan een minuut duurde, bijna was ontglipt. Het doek is bestemd voor het nieuwe museum van Los Angeles, lat op 28 maart a.s. zal worden geopend en dat is opgericht door de Norton Simon-stichting. Ongetwijfeld zal deze Rembrandt daarvan het pronkstuk vormen. Toen na bijna twee uur eindelijk de climax van deze veiling bereikt was en het laatste nummer ,,Lot 105" aan de beurt was, viel cr een ademloze stilte over de honderden, opeengepakt onder de lonkelende kristallen kronen van de stemmige veilingzaal. Fantastisch De deftige grijze afslager, voorzit- l Christie's, begon met het iedrag van 100.000 guineas (105.000 4pond), 1.050.000 gulden, elke seconde prijs met 20.000 guineas verho- jend. Binnen een minuut had hy »nder dat de bieders ook maar een noment hadden geaarzeld het fan- itische bedrag van 700.000 guienas •eikt. De strijd ging slechts tus- - «n twee personen, de Amerikaan M Norton Simon en de heer David So- [ji nerset van de bekende Londense t. tosthandel Marlborough Fine Art. Hens onbekende opdrachtgever was 2 raarschijnlijk ook een Amerikaan. Zoals altijd bij deze veilingen gaat «t het bieden volkomen geruisloos en Hl toot de aanwezigen praktisch onzicht jaar. Een klein gebaar van de bie- v der, een knikje of een wenkbrauw- te [rons is een gebruikelijke code o, Maar dit keer speelde dit de afsla- J [er op het hoogtepunt van dit span- l aende kunstduel parten, de hr Nor- :i! ion Simon had Christtie's per brief er 5 nn in kennis gesteld dat zolang hij ou blijven zitten dit betekende dat e iiij doorging met bieden. Toen de n ifslager by het bedrag 740.000 gui- aeas was aangeland, vergat hy deze 5 ifspraak biykbaar. De heer Somerset iikte met een potlood, te kennen ge iend dat hy het bedrag accepteerde. 111 De afslager richtte zich toen by na y een halve minuut lang tot de heer Norton Simon, het bedrag van 140.000 guineas herhalend en hem verscheidene malen waarschuwend: j* ,Dit is het laatste bod tegen u." Hevig protest De afslager wist waarschyniyk dat li ie ander zyn limiet had bereikt. Anymore?" vroeg hy de heer Simon en laatste kans gevend. Deze bleef dichter stommetje spelen. Daarop ®iialde de hamer. Het werd een har de tik op de lessenaar waarachter de mfslager stond en hij noemde onder luid applaus de glimlachende heer Somerset als de koper. Toen leek het ilsof de heer Norton Simon zou ont ploffen. Hy protesteerde ontdaan, tapperde, naar lucht snakkend met brief van Christie's waarin de VANDALISME Tien schilderijen met een gezamen- jke waarde van 167.000 dollar, die raren tentoongesteld op de tweede verdieping van de kunstzaal Corco- in op ongeveer twee huizenblokken fstand van het Witte Huis in •ashington zijn door vandalen be- ichadigd. De adjunct-directeur van de kunst taal, Richard A. Madigan, deelde mee, dat het zwaarst beschadigde ichilderij Robert Rauschenberg's Axle" is. een doek, waarvan de waarde wordt geschat op 40.000 dol lar. Er zaten twee gaten in, het ver toonde verscheidene krassen en had verschillende deuken. de negen andere bescha digde schilderyén is het oudste en waardevolste doek van de kunstzaal Aast of the Buffalo", dat 100.000 dollar waard is. Het vandalisme is gisteren ont dekt. Ver. leden Rott. Orkest uit het orkestenverbond De Vereniging van de leden van let Rotterdams Philharmonisch Or- «st heeft met overgrote meerder- stemmen besloten uit het verbond van Nederlandse Sympho- Orkesten te treden. Prijs uitgereikt aan Wagemaker firma de door hem voorgestelde re geling had bevestigd. „Zo'n incident hebben we hier nog nooit meegemaakt", riep de verbou wereerde afslager uit. Hij herinner de de heer Simon er aan hoe hij hem met de grootste nadruk gewaar schuwd had dat dit de laatste bie ding tegen hem was geweest en dat de heer Simon niet had gereageerd. De afslager besloot toen de regel op te volgen dat in geval van een dis puut de veiling door moet gaan. De heer Simon bood toen op normale manier 760.000 guineas (798.000 pond, 7,9 miljoen gulden) en had daarmee definitief zyn tegenstander versla gen. Opnieuw klonk applaus, hoewel men te doen had met de verliezer. Dit ls een nieuw record voor een Londense veiling driemaal zoveel als Uitbreiding Centraal Museum Utrecht vergt miljoenen V oor de uitbreiding van het Cen traal Museum in Utrecht is een be drag van ongeveer 6,5 miljoen gul den nodig. Alleen al voor de ver bouwing zelf is een bedrag va f 4.870.000,- nodig. Daarnaast ver gen inrichting en technische instal laties resp. f 1.004.000.- en f556.000,-. De kosten van het Catharyne- Convent worden op f 930.000,- ge raamd. Van dit bedrag komt na af trek van de subsidies van Ryk en Provincie f 558.000,- ten laste van de gemeente Utrecht. Deze cijfers worden geraamd in de recreatieno ta 1964, die volgende maand in de Utrechtse gemeenteraad wordt be handeld. De commissie die deze no ta heeft samengesteld, vindt het voorts wenselijk dat de accommoda tie van de Stadsschouwburg wordt verbeterd. Zy bepleit verder een al gehele modernisering van het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschap pen. de vorige, dat in 1959 by Sotheby werd bereikt toen Rubens „De aan bidding van de wyze" het bedrag haalde van 275.000 pond. De totale opbrengst van de veiling welke wer ken van verscheidene eigenaars be vatte, waarby zich een groot aantal andere oud Hollandse meesters be vond, was ook een record, nl. 1.186.289 pond (ruim 10,1 miljoen gul den). Het vorige record stond op naam van Sotheby met 1.043.590 pond sterling in 1963. De Rembrandt was een van de vyf doeken van de be roemde collectie van Sir Francis Cook die onder de hamer kwamen en in totaal meer dan 10 miljoen gulden hebben opgebracht. Indertijd voor 50 cent Het verhaal gaat dat een van de voorvaders van een vorige eigenaar het schilderij ontdekt zou hebben op een boerderij in Nederland, waar hy overnachtte toen hij de boot naar Engeland had gemist. Hy betaalde de boer twee kwartjes voor zyn lo gies en ontbyt en merkte terloops op: „Wat een aardig schilderij heb je daar!". „O, dat mag je wel heb ben", zou de boer toen hebben ge zegd. Sindsdien zo merkte men schertsend bij Christie op is het ta rief voor logies met ontbyt wel ge stegen! In ieder geval is bekend dat 150 jaar geleden Lord Spencer voor de ze Rembrandt 60.00 duizend pond heeft betaald, in die tyd reeds een reusachtig bedrag. De heer Norton Simon bezit in zyn eigen collectie een andere Rembrandt nl. het portret van Hendrickje Stof fels. Een Velasquez portret van de hofnar Calabazas van Koning Philip IV van Spanje bracht 190.000 pond op. Een Turner ging weg voor 90.950 pond en een William Hogarth haalde 39.900 pond. De pryzen die in Lon den worden gemaakt zyn nog altyd geweldig. Onder degenen die de vei ling bywoonden was de actrice Sarah Churchill. Diamand directeur Edinburgh Festival? Naar wij desgevraagd van de heer Peter Diamand vernemen, hebben de besprekingen die hij op uitnodiging van het bestuur van het Edinburgh Festival met de burgemeester van Edinburgh en een commissie uit het bestuur heeft gevoerd, voor dit be stuur aanleiding gegeven de aan stelling van de heer Peter Diamand als directeur van het Edinburgh Festival te overwegen. Voor de heer Diamand geven zij aanleiding thans nader overleg te plegen met het ge hele bestuur van het Holland Festival. Gedurende de onderhandelingen in Edinburgh, en evenzo daarvoor daarna, heeft de heer Diamand nauw contact onderhouden met de voorzitter van het Holland Festival, mr. H. J. Reinink. De heer Diamand vindt het van zelfsprekend dat alvorens enige be slissing wordt genomen, het gehele bestuur van het Holland Festival in het overleg wordt betrokken. Mocht de beslissing betekenen, dat de heer Diamand naar Edinburgh gaat, dan zal nagegaan dienen te worden of het mogelijk en wenseiyk is dat enigerlei band tussen het Holland Festival en hem wordt ge handhaafd. Coutour Beeldende kunst in 1965 Op zaterdag 27 maart, des mid- n drie uur vindt in het mu- ,Het Prinsenhof" in Delft de opening plaats van de 14de Con tour onzer beeldende kunst in 1965 plaats. Het openingswoord zal ge sproken worden door de burgemees ter van Delft, de heer D. de Loor. Wereldtheaterdag Gratis voorstellingen in drie steden Zaterdag 27 maart zal voor de vierde maal de WERELDTHEATER DAG worden gehouden, de dag, waarop overal ter wereld het theater zal worden gehuldigd als universieel uitdrukkingsmiddel van de mensheid, dat grenzen slecht en banden schept ten dienste van de vriendschap en de vrede Met andere middelen dan in voor gaande jaren zal aan de „WERELD THEATERDAG 1965" ook in ons land luister worden by gezet. Om het publiek tot frequenter schouwburg bezoek te stimuleren zullen n.L 4 to- ïlschappen in 3 steden op die zaterdag gratis of voor een goed deel gratis toegankelijke toneeelvoorstel lingen geven. Te Amsterdam zal de To neelgroep Studio in het Studio Thea ter „De Brakke Grond", die avond r 150 jeugdige personen van 18 tot 30 jaar kosteloos toegangeke- lyke voorstelling geven van Albert Camus „De rechtvaardigen" (Les justes) en Haag zyn het de Toneelgroep Arena en De Nieuwe Komedie, die resp. zaterdagmiddag ond voor een voorstelling van Nicholas Stuart Gray's „De prins uit het Zuiden" (The princess and the swineherd) en van Eugène Labi- tot musical omgewerkte „De Parijse bruiloft" (Chapeau de paille d'Italie) in Diligentia. Lange Voor hout 5, aantrekkelijke faciliteiten verlenen. Jaap Aan de Amsterdamse kunstschilder Jaap Wagemaker is gisteravond door de voorzitter van de sectie Neder- ran de „Association Internatio nale des Critiques d'Art", prof. dr. H. C. Joffé in het Haags Gemeente museum de Prix de la critique 1965 uitgereikt. Deze merkte op dat Wagemaker een pionier en een meester in één per- j soon is, die van een oorspronkelyke j persoonlijke vonk is uitgegaan toet het materiaal als motief. De Toneelgroep Theater zal in de Stadsschouwburg te Nijmegen geheel kosteloos een voorstelling ge ven van Luigi Pirandello's „Zes per sonages op zoek naar een schrijver" in de regie van Ferd. Sterneberg. Groot gebrek aan pianostemmers De Nederlandse Bond van piano- en orgelhandelaren en fabrikanten heeft in een schrijven aan de leiders van de beroepskeuzebureaus in Ne derland aandacht gevraagd voor het in ons land reeds jaren bestaande grote gebrek aan pianostemmers en pianotechnici. Dit tekort is nu zo groot geworden dat een aantal fir ma's op dit gebied geen kans meer zien haar clientèle behooriyk te be dienen. „De toekomst ziet er", zo ver volgt het schrijven, „voor dit cul- tuieel toch zeer waardevolle bedrijf, op het ogenblik zo mogeiyk nog som berder uit, nu is vastgesteld dat de gemiddelde leeftyd van de nog in dit vak werkzamen ongeveer 57 jaar be draagt". Het bestuur van de Bond heeft de laatste jaren krachtig gepoogd in deze situatie verbetering te bren gen. Het herinnert eraan daarin thans in zoverre te zyn geslaagd, dat met ingang van 1 september 1955 aan de 2-jarige lagere techni sche school in Amsterdam een 2-ja- rige vakcursus pianostemmer en pia notechnicus zal worden verbonden. Het bestuur zal het op hoge prijs stellen, als de leiders van de beroeps keuzebureaus in naar hun oordeel daarvoor in aanmerking komende gevallen, by het uitbrengen van hun adviezen daarmee rekening zullen willen houden. In het byzonder werd er op gewezen, dat hoewel voor zover bekend de vrouwelyke pianostemmer tot dus ver in Nederland niet voorkwam dit beroep voor vrouwen zeker niet onaantrekkeiyk lykt. Voorlopig geen kunstijsbaan in Utrecht De aanleg van een onoverdekte kunstysbaan zal zulke grote inves teringen vergen, dat het onverant woord is de aanleg van een dergelijke baan voor te stellen. Dit is de mening van de commissie die de Utrechtse recreatienota 1964 heeft samengesteld. De nota zal vol gende maand door de gemeenteraad worden behandeld. Wat de plannen voor een overdekte kunstijsbaan in Utrecht aangaat, merkt de commis sie op dat de gemeente en Jaarbeurs al enkele jaren overleg plegen over de mogelykheid in een van de in de toekomst te bauwen expositiehallen een kunstijsbaan aan te leggen. De oommissie nu is van oordeel dat dit contact in stand dient te worden ge houden. Sportsplinters Het huwelijk van Duitse kunstryderspaar Maxi (44) en Ernst (59) Baier is na 25 jaar ont bonden. De rechtbank in Garmisdh heeft bekendgemaakt, dat dit met wederzydse instemming van partijen is geschied. De Arubaanse bokser Curley Ko, heeft het gisteren in Keulen geen vier ronden uitgehouden tegen de in Duitsland woonachtige Algeryn Be- louam Belouafrd. Nadat de Arubaan in de vierde ronde voor de tweede maal was neergegaan, wierp zyn ver zorger de handdoek i ten teken van opgave. Het Nederlandse dames-basket balteam dat zaterdag 27 maart In Amsterdam tegen Frankrijk speelt, is als volgt samengesteld: Hilda Draak (Agon), Jeanine van Arnhem, Els de Groot, Jeanne Knoop, Leny Remeyer, Ria Schouten, Janny Wes tenbrink (allen Blue Stars), Els van der Heyden, Jetty Siebenlist, Wil Voets en Greet Zwink (allen AMVJ). ZATERDAG 20 .MAAKT VARA: 15.00 Zangver.. Gelders ork. en zangsolisten. 16.00 Nws. 16.02 Boe kenwijsheid. 16.20 Lichte gronuz. 16.45 Amabeursuitz. 17.10 Elektr. orgelspel: lichte muz. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Voor de tieners. 19.20 On bewoond: lnterv. en gr .muz. 20.00 Nws. 20'.05 Trammelant in Loeren a. dj. Hor. gev. progr. 21.00 Soc. commentaar. 21.15 Promenadeork. en zangsolisten. 21.45 Ik trek door liet land, licht pro gr. 22.00 Report. 22.30 Nws. 22.40 Weet U dat zeker? cabaretje. 23.10 Lichte gr.muz. 23.55-24.00 Nws. i De lente dringt langzaam door in de parken en plantsoenen. solisten. 15.30 Signaal: men! Lichte «éiriS 17^§2SEÏSf JZ'iK kunstkroniek. 18.00 Dansofkest 18.20 Lichte gr muz. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Pop n. 20.30 Rieleksen ir. 21.35 Roulette, muz. Nws. 22.00 Eurovisie in Napels. 23.30 ischap biljarten 3 23.35 Lichte ork. muz. 23.55-24.00 Nws. ZONDAG 21 MAART Hilversum 1, 402 m. VARA: 8.00 Nws.. sportmeded. en soc. strijdlied. 8.19 Weer of geen weer gev. progr. 9.45 Geestelijk leven, toe sprank. IKOR: 10.00 Eindend. 10.30 Doopsgez. Kerkdienst. 11.30 Vraag en Gr.muz. 11.45 De kerk pers. 12.00 Het In het raakvlak m cultuur. AVRO: 12.30 Tout a tol progr. over Parijs. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Medied. of gr.muz. 13.20 Carrousel, een progr. dat alle kanten opgaat. 14.15 Concertgebouworken so listen: klas. en mod. muz. 15.10 Hou je aan je woord, een spel met en over taal en literatuur. 15.50 Oude en mod. dansnfuz. 16.30 Sportrevue 17.00 Zin gen geblazen. VARA: 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws. en sportultsl. 18.05 i Sportjournaal met o.a. Het Europees I kampioenschap biljarten driebanden in 19.00 Bij nader Inziendisc. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 België. 20.45 Operamuztek^aoo Het meisje met de stralend blauwe ogen, hoorspel. 22 05 Licht instr. ensemble. 22.30 Nws. 22.40 Act. en uttel. 2e kl. voetbal. 23.00 Phllh. ork. en koor v. d. gr muz. 12.50 De drie Musketiers, licht progr. 13.10 Kinderkoren en licht in.- ►Ie. 13.30 Vo< de kleuters. Omroepork. 14.45 Planoreolt i aan de ploeg, lezing, sport. (16.25-16.30 Toto- 30 Klas. en mod. gr- ie spiegel den Schip, uitslagen muz. Conv kerkdienst. NCRV (deel 2). 21 22.05 Wissev Boekbesp; kerken: 17.00 Geref. van de j vooruitgang der mensheid," zing. 19.30 Samenzang: geestelijke lie deren. 20.00 Nws. 20.07 Reflex, een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Intern, volks liederen. 20.40 Staatsgeheim, hoorspel Pianotrio: klas. muz. en, gev. progr. 22.25 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.50 Llohte muz. 23.10 Lichte gr.muz Rang, ultz. v. d. dienst voor belang stellenden, gehouden op zondag 14 maart 1965: 3.15 uur Kinderdienst; 4" u ds. P. N. Kruyswyk. MAANDAG 22 MAART Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. NEDERLAND 1 VARA 4.00 uur Mickey Rooney show 4.25 uur Bespied, dierenfilm 4.35 uur Top of flop, tienerprogramma 5.00 uur - Kinderprogramma 5.45 uur Sluiting 7.00 uur Nieuws in het kort NTS 7.01 uur Barend de Beer, voor de kleuters 7.06 uur Rawhide, western 7.55 uur Tentoonstellingsagenda 8.00 uur NTS-joumaal 8.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.45 uur Maart '65, amusementsprogramma 9.20 uur Zo is het toevallig ook nog eens een keer 10.00 uur Eurovisie songfestival 11.45 uur NTS-journaal 11.50 uur Sluiting. NEDERLAND 2 NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Detectivebureau Lynx, film 8.25 uur Acht plus theater 9.00 uur Onderweg naar morgen, documentaire 9.30 uur Concertino, piano en kamerorkest 9.50 uur Kerkelijk programma 9.55 uur Attentie, actualiteiten 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 2: 8.40 uur Staatsgeheim, hoorspel. NEDERLAND 1 KRO 11.00 i 11.45 7.00 1 9.50 i 10.25 1 10.35 i 10.40 i Mis Sluiting Woord voor woord, kerkelijk programma Kentucky Jones, film Opspraak, kerkelijk programma NTS-journaal Sport in beeld Andy Williams show Een eiland en een huis, reportage Populaire klassieke werken Vasten epiloog NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 NT& 7.30 uur Robinson Crusoë, voor de jeugd 800 uur NTS-journaal 8.05 uur Tom Eweil show 8 30 uur Die Tasse mit dem Sprung, speelfilm 10.00 uur Sport in beeld EE 10.15 uur Sluiting. HILVERSUM 1: 8.05 uur Europarade, lichte muziek 1100 uur Filharmonisch koor en orkest Aantrekkelijke variatie AVRO's-formule voor het vry- da^avondprogTamma van Ne derland I zal de grote meerder heid van de kykers ongetwijfeld plezier verschaffen: zy biedt amusement in een aantrekke lijke variatie, die voor een deel opgebouwd is uit verdienstelijk eigen werk en voor de rest uit twee van de beste Amerikaanse serie-programma's: Dick van Dyke en Danny Kaye. Het spectaculaire en altyd stof tot spreken gevende sluitstuk was als gewooniyk weer Willem Duys' rommelige, maar gezellige tv-instuif „Voor de vuist weg". Duys wordt als interviewer en presentator vaak verguisd en de kritiek is ook niet helemaal on rechtvaardig, omdat hy eigenlijk helemaal niet zo'n vlotte spre ker is, meestal zyn 'vuist' met een fluwelen handschoen bedekt en in zyn vraaggesprekjes soms niet de meest essentiële zaken aanroert. Maar dat neemt alle maal niet weg, dat zyn pro gramma in het lichtere genre een van de meest attractieve uit de dagelijkse Bussumse stroom is deels door het verrassingsele ment. dat de nieuwsgierigheid prikkelt, deels door zyn keuze van de gasten, die meestal wel wat leuks of geks te vertellen hebben en tenslotte toch ook voor een niet gering deel door het aandeel van Duys zelf, voor al door zyn spontane interesse en warme menseiykheld. Zielige vertoning Van de vogels van diverse pluimage, die Duys gisteravond aan zyn tafel noodde, was de Amsterdamse semi-arts Bart Huges ongetwyfeld de vreemd ste. Heel het land kon nu ein- delyk het gaatje zien, dat deze extreme vertegenwoordiger van de „Leidsepleiners" in zyn voor hoofd heeft geboord om zich „high" te voelen, maar het ge sprek, dat zich daarna ontspon, miste het schokkende effect, dat velen en ook Duys zich ear van hadden voorgesteld. Het werd een zielige vertoning van 5 twee timide en gefrustreerde j= jongelui, die hun kennelijke we- tenschappeiyke bedoelingen niet waar konden maken, en een kri- EE tische interviewer die er ook geen raad mee wist, al deed hy nog zo zyn best. Verder had Duys, die dankzij de buiten het beeld opgehangen =j stationsklok, keurig op tyd ein- digde, het goed getroffen met zyn gasten, onder wie sport- maecenas Kurt Vyth, en Wim Sonneveld (die op de film een 1 gouden plaat kreeg) en een vriendeiyke Doetinchemmerdis muziek uit zyn handen perste. j| Jeugdrubriek I De Jeugdrubriek „Rooster" heeft zich ontwikkeld van een onbeduidend m uziekprogram - maatje tot een fris gepresen- teerd en gevarieerd programma, opgebouwd uit aparte reportages, gesprekjes en een enkel mu- j§ ziekje. Gisteravond stelde het jeugdige presentatiequintet een serie onderwerpen aan de orde. die de jongeren stellig zal heb- ben aangesproken: een kykje in de Zutphense Jeugdgevangenis, met interviewtjes met delin- quenten, een impressie van het kamer-probleem in Amsterdam, S waar jonge mensen illegaal hun intrek nemen in krotten op Kat- tenburg en een gesprekje met EE een piepjonge politieagent. Een show van Danny Kaye zouden we niet graag meer wil- len missen. De ontwapenende „Amerikaanse Toon Hermans" was gisteravond weer best op j§ dreef in een smakelijke cocktail van geslaagde sketches ter- Ej zyde gestaan door de jonge film- j= acteur Peter Falk goede mu- ziek en zang, waarvan de lief- E hebbers van het Amerikaanse idioom hebben kunnen genieten en het kosteiyk optreden van de maestro alleen, die met zyn enorme persoonlijkheid een sim- pel liedje en een korte kolder- EE conference een geheel eigen sfeer kan geven. Morgenwijd. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 12 00 Licht instr. en semble. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Voor het platteland. 12.37 Lichte ork .muz. 13.00 Nws. 13.10 Me- o fgrmuz. 13.25 Beoirs- Componlsten Tribune: rken. 15.30 Voordracht ïstr. ensemble. 16 00 Nws 16.02 Lichte gr.muz. 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jazzmuz. 17.50 Mil. Hilversum 2, 298 in. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Gr- auz. 7.20 Sportultsl. van zaterdag. 7.30 herh. SOS-ber. 7.40 Radio- de kinderen. 8.00 Waterst. 9.40 radio, 9.00 Verzoekprogr. Voor de vrouw. 10. Rondom het Woor leergang. 11.05 Lichte 0 Licht ork. met zangsollste. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Meded. t.b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: lichte gr.muz. 1405 Schoo!- 4.35 Klas. kamermuz. taar. 15.00 Als de kat van huls ls..l licht progr. (herh. van 11 maart Jl.), 15.30 Klas. grmuz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Vocaal ensemble: geestelijke lie deren, 16.50 Klavecimbelrecital: klass. muz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gr.muz. v. d. tieners. 17.50 Overheidsvoorlich ting: Suriname-werkweek ln heb Rijksmus. voor Volkenkunde ln Lel den. Spr.: dr. G. D. van Wengen. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 19 00 Nws. ln het kort. 19.01 Barend de Beer, film v d kleuters. 19.06 Alles v. d. baby (ShoppJ ing for baby), film Camedy Caper. 19.20 Openbaar Kunstbez. 19.35 Hu ckleberry Hound. TV-film. 20.00 Jouru, 20.20 Politieke Partij: GPV: 20.30 Afspraak met Marle Oc- tobre. speelfilm. (Rljksk. 14 - KFC 18 jaar). 22.05 De Eerste Wereldoorlog, documentaire over de Eerste Wereld oorlog. 22.30-22.35 Journaal. Nederland 2: NTS: 20.00 Nw.s In he' kort. 20.01 Andy Griffith Barn es- op vrijersvoeten. TV-fllm. VARA: 20 2 Wat zegt zo'n naam u nog. 20.55 E.'.^t, Side West Side Een conflict in M.<- Ple Gardens. TV-fllm. 21.45 Achter het

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5