Korfbalspeelsters in hemd en bikini golden fiction Humor in godsdienst Auto geslipt grote ravage op Haagweg Eerste tomaten Jpgencht 1 maart I860 I F1 Maandag 15 maart 1965 Tweede blad no. 31516 fedui I jerr n Flauwe grap De Leidse korfbalspeelsters ïufjn aangekleed. Het naakt, dat opdracht van de gemeente or de Maastrichtse kunstenaar Killaars werd vervaardigd en jgin januari j.l. in het plant 's jent je aan de Zoeterwoudse ngel, vlak voor de korfbalter- :inen, een plaatsje kreeg, was -12 ndsdien een sieraad in dit deel 118 an Leiden. Tal van voorbijgan- keken in het afgelopen reekeinde verbaasd op. toen zij blik langs deze fraaie beel- engroep liet glijden en de korf- n" jlspeelsters in haar nieuwe ge- aante ontwaarden. Het ene leisje had een bikini aan, het nder een wit hemd. Wie korfbalspeelsters in deze kle- „ingstukken heeft geholpen, 0 lar kan men alleen maar naar ssen. Men kan nauwelijks aan nemen, dat het hier om een se- eus protest tegen het kunstzin- big naakt gaat. Men houdt het aarom over het algemeen maar een (flauwe) grap van stu- uur|enten of korfbalspelers- Iters). fotograaf, die gisteren h vanochtend vroeg door tal u-pn opmerkzame Leidenaars [erd opgebeld, maakte van de ongeklede" meisjes dit plaatje. n TWINTIG JAAR WAINGUNGAGROEP [Met een vrolijk en gevarieerd pro- jramma heeft de Waingungagroep iterdagavond in „Den Burcht" Jijaar twintigjarig bestaan gevierd. zijn inleidend woord schonk de schipper A. E. Kruijt, aan het na-oorlogse jaar toen alle jeugd- en sportverenl- opbloeiden tot irreële hoog- Leiden waren toen alleen 25 padvindersgroepen, terwijl nog slechts dertig in het district zijn. De Waingunga- zich echter staande we- houden en viert thans haar lustrum. Met de op handen moderniseringen binnen de zag spreker de bepaald niet somber in. jaar is de groep overge- het zeeverkennerswerk. met goede moed aan het lustrum ''beginnen, de verkennersleider de prij- uitgereikt aan de bootslie- een prijs behaalden in de zorgde de Paulus- voor een klankrijke opening het programma. Enkele korte van de verkenners, werden door de opvoering van een de pauze introduceerde de het Bingo-spel, dat met enthousiasme werd ge en verkenners, de met een kampvuur, zorg de vulling van het tweede van de avond, welke met insje werd besloten. The blue combo o.l.v. Peter Logeman de dansmuziek. CORRESPONDENTIE te Leiden Uw collectrice iet gelijk aan haar zijde. In Loterij wet is n.l. bepaald, bij een „eigen geldje" voor in de eerste klas f 1,in klas f 2,—, in de derde en in de vierde klas f 4, In uw geval speelde u nog klas met hetzelfde num- RUSSISCHE KUNSTMAAN De Sowjet-Unie heeft voor de tweede maal binnen vijf dagen een onbemande wetenschappelijke ruim tesatelliet gelanceerd. Het officiële Russische persbureau Tass meldde dat alle instrumenten in de zestigste satelliet in de Kos- mosreeks normaal werken. De 59ste Kosmos werd zondag gelanceerd. In Moskou doen geruchten de ronde als zouden de Russen van plan zijn opnieuw een bemand ruim tevaartuig te lanceren, misschien met een of meer vrouwen aan boord. Deze geruchten konden niet officieel worden bevestigd. Fietsendieven aangehouden De Rijkspolitie in Oegstgeest heeft in de afgelopen nacht op de Rjjns- burgerweg een 25-jarige Katwijkse visser en een 23-jarige grondwerker uit Noordwijk aangehouden. De jon gemannen bleken in Leiden twee fietsen te hebben gestolen. Het twee tal is in Leiden ingesloten. Dorstige inbrekers In de nacht van vrijdag op zater dag is ingebroken in het padvinders clubhuis van de Van der Werf stam de Haarlemmerweg. De daders hebben zich toegang verschaft door vernieling van een ruit aan de ach terzijde. Hun buit bestond uit vijf endertig flesjes frisdranken. In dezelfde nacht werd op de Bees tenmarkt de glasruit van een siga rettenautomaat vernield. Hoewel ei geen sigaretten zijn gestolen, bedroeg de aangerichte schade ongeveer v tig gulden. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f30.en f40.Of het allerbeste van f 200.en f 400. Horloger v. d. WATER, Haarlemmerstraat 181 heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN M., zn van T. A. M. Dofferhoff M. A. T. Verhoeven; Heldi, dr vi Verstraate en W. Heilig; Willem. J. Helvensteijn en J. H. Arkeveld; Jean Francois, zn van F. F. de Nijs en D. M'. Muller; Rhea, dr van B. H. Kempen ,en C. M. Sommellng. OVERLEDEN F. W. Neijs. 68 Jr, R.-K. KAPPERSPATROONS BIJEEN Voor de afdeling Leiden en Omstreken van de Ned. Kath. Kappers patroonsbond sprak gisteravond in de bovenzaal van „Peter Leenen" aan het Gangetje, dr. M. de Jong, voorzitter van het kerkelijke rechtbank in het bisdom Rotterdam. Als onderwerp van bespreking had spreker „De humor in de godsdienst", gekozen. Op dit vlak, waar een cabaretier als Fons Jansen excelleert, kan dr. De Jong een „deskundige" genoemd worden. Uit de antwoorden, die kin deren gaven op vragen, die betrek king hebben op het geloven en de zielzorg citeerde spreker, om een hu moristische kijk te geven bij vaak hoog ernstige zaken. De humor van kinderen is leerzaam .In zijn eenvoud geeft het kind vaak aanwijzingen tot oplossing van moeilijke problemen. Zo kan men bij belangrijke zaken, verschillende kanten, met een glim lach bekijken, zodat men de dingen op hun juiste waarde kan schatten. De glimlach past eigenlijk het beste bij de humor aldus dr. De Jong. Al bekijkt men iets humoristisch, dan wil dat toch niet zeggen, dat men de diepe waarde van een zaak ontkent. Naast het erkennen van deze waar den is het mogelijk er tevens de be trekkelijkheid van in te zien. Aan de hand van voorbeelden uit de praktijk spreker is n.l. ook als secretaris van de bisschop werkzaam geweest werden nog enkele niet- essentiële gebruiken van vroeger be licht. In een enquete werd, aan kin deren van 7 tot 15 jaar gevraagd: Waarom, denk je, dat priesters niet getrouwd zijn? Een kind gaf ten ant woord: Dat is tegen de armoede en een vrouw is een rijk bezit. De vaak volkomen andere (humoristische) gezichtshoek, waaruit kinderen be paalde vraagstukken benaderen is voor volwassenen volgens dr. De Jong bijzonder waardevol, omdat kinderen spontaan en zonder vooroordelen reageren. De bijeenkomst van de kappers patroons was voorafgegaan door een H. Mis in de kapel van de zusters Carmelietessen. Na de H. Mis, die werd opgedragen door de geestelijke advisieur van de afdeling, pater G. J. van der Vat OFM, ging men geza menlijk naar het Gangetje om te di- de voordracht van dr. M. de Jong volgde. Voorzitter E. Langezaal riep de le den op te zorgen voor uitbreiding van het ledental van de vereniging. Ook niet-r.-katholieken kunnen lid wor den van de bond. Voor de komende weken staat er voor de leden een be langrijk programma te wachten. Op 5 april vindt een klaverj as- avond plaats en op 12 april volgt de slotavond van de vaktechnische werk groepen. Op 26 april zullen er pro blemen behandeld worden, welke be trekking hebben op het kappersbe- drijf als middenstandszaak, op 16 en 17 mei wordt het landelijk congres gehouden. Jubileumconcert Jeugdkamerorkest Zaterdagavond 20 maart geeft het Jeugdkamerorkest Leiden zijn eerste lustrum concert in de Zuiderkerk aan de Lammeschansweg. Medewerking verleent het Ned. Madrigaalkoor. Het concert staat onder leiding van Henk Briër. Fluitsolisten zijn Peter Diele- iam en Rien de Reede. Uitgevoerd worden werken van Handel, Oimarosa, Mozart, Andries- en Briër. Brandjes door baldadigheid De brandweer moest zaterdagmid dag tweemaal uitrukken voor brandjes in Leiden-Zuid West. Omstreeks twee uur hadden kwa jongens op een stuk bouwterrein achter de Eduard van Beinumstraat een stapel deurkozijnen in brand ge stoken. Twintig van deze kozijnen zijn gedeeltelijk in vlammen opge gaan. Een uur later moesten de brand weermannen naar braakliggend ter rein op de hoek van de Boshuizer- kade en de Telderskade, waar een bermbrandje woedde. Het vuur vormde daar een bedreiging voor een groot aantal opeengestapelde balken. De brandweer heeft het vuur echter net op tijd kunnen blussen. Burgemeester op bezoek bij politie Burgemeester mr. G. C. van der Willigen, die, zoals gemeld, woensdag een bezoek zal brengen aan de Brandweer hoopt de volgende dag kennis te maken met het LeicLs Po litiekorps. Ds. G. van Halsema bedankt voor beroep Ds. G. van Halsema, geref. predi kant te Berkel Rodenrijs, heeft be dankt voor het beroep (vacature ds. H. J. Westerink) van de Geref. Kerk Meisje gewond Een 13-jarig meisje uit Oegstgeest raakte zaterdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf gewond, toen zij met haar fiets op de rotonde by het Rijnsburgerviaduct reed. Het meisje raakte kennelijk met haar rechter - pedaal de trottoirband, waardoor zü kwam te vallen. Zij brak haar lin kerkuitbeen, kreeg schaafwonden aan haar linkerknie en klaagde over hoofdpijn. De EHD zorgde voor ver voer naar het Academisch Zieken huis. v„ro^UmmeU Een 18-jarige automobilist uit Boskoop heeft gistermorgen om streeks kwart voor negen op de Haagweg in Leiden een grote ravage aangericht. De jeugdige Boskoper reed zo hard, dat zijn wagen ter hoogte van de Da Costastraat in een slip raakte. De auto, die haaks op de weg kwam te staan, schoot van links naar rechts, vernielde daarbij een verkeersbord, Grote winst voor de Peronisten De Peronisten hebben gisteren in Argentinië de beste verkiezingsresul taten behaald sedert Peron tien jaar gfleden werd uitgeschakeld. Zij zijn er echter niet in geslaagd de radicale party van de eerste plaats te ver dringen. Toen 85 procent van de stemmen geteld was hadden de Peronisten ruim .600.000 stemmen op zich verenigd tegen ruim 2.500.000 voor de radicale partij. Op grond van deze cijfers en waarnemers dat de radicalen 71 zetels in de nieuwe Kamer van Afgevaardigden zullen krijgen (tot dusver 65) en de Peronisten 45 (17 tot dusver). De winst van beide par tijen ging ten koste van de kleine partijen. De verkiezingen betroffen de helft van het aantal kamerzetels. De Kamer wordt gekozen krachtens het stelsel van evenredige vertegen woordiging. De verkiezingen zijn niet geheel zonder incidenten verlopen. In de hoofdstad Buenos Aires, waar de ra dicalen de Peronisten met een ver schil van 5.000 stemmen versloegen, raakte de politie slaags met aanhan gers van de in Spanje levende dic tator. Met traangas dreven de agen ten de betogers uiteen toen deze met stenen naar winkelruiten begonnen te gooien. Tien personen werden ge wond. In het gehele land waren er dan 100.000 politie-agenten militairen op de been om de ver kiezingen ordelijk te laten verlopen. Oud-president Peson vernam de uitslagen in zijn villa in Madrid, die onder bewaking van de Spaanse po litie staat om te verhinderen dat iemand hem met politieke doel einden zal bezoeken. botste tegen de muur van een kolen- opslagplaats, sloeg een kwart slag om, ramde nog een verkeersbord kwam tenslotte midden op de rijbaan tot stilstand. Van de wagen bleef niet veel meer over dan een wrak. De Boskoper en zijn eveneens 18-jarige Alphense vriend, die bij hem in de auto zat, kwamen er met een her senschudding nog vrij goed af. Beide jongens zijn met een particuliere auto naar hun woonplaatsen ge bracht. Arrestaties in zaak-Cukurs De politie van San Salvador, de hoofdstad van de Middenamerikaam- se staat EI Salvador, heeft medege deeld dat zij op het vliegveld van de stad twee Fransen, Jean Repusseau en Jacques Massiou, heeft gearres teerd in verband met de moord, in Montevideo, op de Letlander Herbert Cukurs, die ervan wordt verdacht in de afgelopen oorlog in Letland oor logsmisdaden te hebben bedreven. De politie hield de twee Fransen aan, toen zij op het punt stonden in een vliegtuig, met Costa Rica als be stemming, te stappen. De aanhou ding geschiedde op verzoek van In terpol. Een woordvoerder van het minis terie van Binnenlandse Zaken van Paraguay heeft de verklaring van de voormalige Duitse SS-officier Detlev Sonnenburg, dat de beruchte kamp arts Mengele in zuid-Paraguay zou wonen, „belachelijke fantasie" ge noemd. Sonnenburg, die in Brazilië is aangehouden, heeft in Sao Paulo verklaard, dat hij dr. Mengele, de reeds lang gezochte arts uit het ver nietigingskamp Auschwitz, tweemaal in Paraguay had ontmoet. Terwijl papa de auto of de fiets schoonmaakte, ging mamma er zaterdag met de kindertjes op uit naar parken en speeltuinen: de eerste vrije echte lentedag bracht overal een vrolijke drukte. IRENE NAAR DE WINTERSPORT Prinses Irene en haar echtgenoot zijn gisteren in Sankt Anton in Oos tenrijk aangekomen voor een winter sportvakantie. Kindje (2) gestikt door walm petroleumkachel (Van onze Nijmeegse correspondent) Een tweejarig meisje is gisteren in de Tollenstraat in Nijmegen bij afwe zigheid van de ouders gestikt in de walm van een petroleumkachel. Het kind, dat ziekelijk was, werd gisterochtend omstreeks half twaalf in een klein slaapkamertje te slapen gelegd. De ouders verlieten de woning, nadat tevoren ee brandende pero- leumkachel in de kamer van het kind was geplaatst. Toen de moeder later thuiskwam, bemerkte zij, dat de pe troleumkachel hoog was gaan bran den en het kamertje vol walm hing. Het kind gaf geen levenstekenen Op Leidse veiling Op de Leidse Coöperatieve groente en fruitveiling werden vanmorgen de eerste tomaten van het seizoen aangevoerd. De heer Jac. Schreuder kocht de twee door de gebroe ders Janssen uit Zoetermeer aange voerde vruchten voor 52 cent per 80 jr, Drie mannen gewond bij valpartij Op de Leidseweg tussen Oud Ade en de Molembrug kwam de heer J. Kalkhoven uit Leiden met zijn bromfiets te vallen, doordat hij een paaltje langs de weg raakte. Een andere bromfietser, de heer S. Hols wilder, die achter hem reed, kwam hierdoor ook te vallen. De heren Kalkhoven en Holswilder liepen vrij ernstig letsel op, waarvoor zij naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den werden overgebracht. De duo passagier van de heer Holswilder, de heer A. W. H. Dubbeldam, eveneens uit Leiden, liep lichte verwondingen Incident tussen India en Pakistan Pakistan heeft India beschuldigd van gewelddadige bezetting van een Oosbpakistaanse enclave in India. In een nota heeft India de onmiddel lijke terugtrekking van de Indiase troepen geeist. Volgens de nota heb ben Indiase troepen het dorp Daha- gram in het district Rangpoer in Oost-Pakistan zaterdagavond bezet zijn 1.500 inwoners naar elders overgebracht. Tegenover de pers werd gezegd: „De regering van Pakistan acht deze agressiedaad tegen de soevereiniteit Pakistan zeer ernstig". Daha- gram. dat 5.000 inwoners telt is een enclave van Oost-Pakistan, die van het Pakistaanse grondgebied geschei den wordt door een 150 meter brede strook van de Indiase staat Cooch Behar. De enclave zou overeenkomstig een akkoord uit 1958 omgewisseld worden met de Indiase enclave Berubary op het grondgebied van Oost-Pakistan, maar de overdracht van Berubary door India zou op de lange baan ge schoven worden, aldus het Pakis taanse standpunt. Rustig leventje Niemand was op het idee gekomen de seinwachters in de blokposten langs de lijn Stratford-on-Avon naar Fenny Compton in het Britse War wickshire te zeggen, dat de lijn door de Britse spoorwegen was opgeheven. Dat was vorige maand al gebeurd, maar de vier mannen zaten trouw twaalf uur per dag op post. De enige machine die ze ooit te zien kregen was een speciale rangeerlocomotief, die uit Stratford langs kwam rijden met water voor hun thee. De sein wachters zetten acht potten thee per dag, lazen kranten en boeken en haalden aan het eind van de week hun loon, 16 pond (F160). Vrijdag kregen ze eindelijk te horen dat de lijn was opgeheven. Die was toch al niet druk, want personentreinen re den er al twaalf jaar niet meer.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3