Restauratie van „Burcht, duurt nog twee jaar Veel felicitaties mej. dr. Hovens voor Greve HAAGSE POLITIE Prog rammei lustrum der Universiteit MET DE N.R.V. „OP REIS" TIJDENS WERKZAAMHEDEN VOOR TOERIST TOEGANKELIJK Een moderne politieman is veelzijdig en draagt grote verantwoordelijkheid de restauratie aan de Burcht, een vroeg Middeleeuws bouw- een vesting waarin en waaromheen zich in het verleden twisten afspeelden, is men thans een goed eind gevorderd. De met zijn vele typische doorkijkjes op oud-Leiden, is reeds een groot deel gereed, terwijl er ook tekening komt in de oude Muur en poort worden weer zoveel mogelijk aan- aan de oudé toestand. Hiertoe werken de Rijksdienst voor [onumentenzorg en de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem- jderzoek nauw met de Dienst voor Gemeentewerken samen, teds nu kan gezegd worden, dat het resultaat straks fraai zal zijn. gen heeft de Rijksdienst voor monu mentenzorg grote bezwaren om dit logement als jeugdherberg in te rich ten. Men heeft dit plan, dat reeds in de tijd, dat de heer J. C. van Schaik nog wethouder was, als een suggestie werd gelanceerd, dan ook laten val len. rele bestemming te geven, al zal dit dan nooit een cultureel centrum kun nen worden. Hiervoor staan immers de plannen aan de Pieterskerk- gracht reeds vast. De restauratie van de oude Burchtmuur is reeds ver gevor derd. (Foto L.D./Holvast) Hij is allereerst een beschermer, een assistent in moeilijkheden, een vraagbaak voor iedereen. Hij kan ook zelfstandig beslissingen nemen, leiding geven, het verkeer regelen, ruzies be slechten. Hij weet recht van onrecht te onder scheiden.Hij heefttacten speurzin,mensenkennis en geduld. De burgerij van een stad als Den Haag heeft alle respect voor haar politiemensen. En wil hun graag goed betalen! Daarom kan de adspirant-agent tijdens de-1-jarige opleiding op de politieschool met veel sport, wetskennis, motortechniek. EHBO en autorijles, al flink verdienen (347.- tot 526.-) Direct daarna, in de praktijk, is het minimum 594.-, terwijl hij kan opklimmen tot een rang waarbij het salaris maar liefst 1234.- BUREAU PERSONEELSZAKEN - POSTBUS 264 - DEN HAAG £?J Voor herenlogement eninog geen bestemming sctpt zal echter nog geruime tijd du beslag nemen. Zoals de werk- mheden er thans voorstaan, t het in de lijn der verwachtin- 11, dat de totale restauratie st over twee jaar op zijn Uegst einde zomer 1966 ge- zal zijn. Dit verhinderde iter niet, dat in de komende 44 ner de toerist en daaronder k de stadgenoot - ,JDen Burcht" i i 1 bezoeken. uit ie werkzaamheden, zo verzekerde Q ons, staan een bezoek niet in de Men krjjgt juist nu .een goede nik met hoeveel zorg de restau- ur; 'e wordt uitgevoerd en wat al een andere vondsten zo belangrijk T een juiste geschiedschrijving uu n heeft gedaan. Het is hoogst in- «sant om te zien hoe vandaag - eei '"de-dag oude kunstwerken wor- 13 I gerestaureerd. En besluit U tot bezoek, neem dan vooral uw foto- 'tel mee, want er zijn tal van U dige doorkijkjes (zie foto) te Manifestaties op Burchtheuvel IAI r n 'Odra de restauratie van de Burcht igc 'eel voltooid is, overweegt het ge- dj tntebestuur, dat de „Burcht" veel als een nationaal, dan een U Mselijk monument ziet, daarin zo Jdijk ook nationale manifestaties D- doen plaats vinden. Manifestaties, die b.v. in het kader 1 het Holland Festival in ons land Een typisch en vooral fraai doorkijkje op de Hooglandse Kerk. (Foto L.D./Hoivast) en reeds eerder ook in onze stad worden gehouden. De opvoering i een historisch spel en het houden i een beeldententoonstelling (dit n het verleden) beho ren verder tot de mogelijkheden. Het zitplaatsenprobleem behoeft bij der gelijke evenementen geen rol te spe len, aangezien men thans terug kan vallen op verplaatsbare en gemakke lijk op te ruimen tribunes. Geen jeugdherberg Voor het aangrenzende herenloge ment, eveneens hoog nodig aan res tauratie toe, heeft de gemeente nog geen oplossing gevonden. P. V. „DE VLAM" Tijdens de gehouden ledenverga dering van de Brandweerpersoneels vereniging „De Vlam" is een nieuw bestuur gekozen. Het is als volgt samengesteld: voorzitter W. Harte- veld, secretaris J. Gijzenij (Lange- brug 56), penningmeester P. Meul- dijk, 2e secretaris B. Mark en 2e penningmeester P. de Jager. „Bijna" definitief Er is thans een ..bijna defini tief" programma opgesteld voor de Universitaire lustrumviering 1965, voor zover het de interne feesten van 30 juni tot en met 8 juli betreft. Het algemene programma vooi le leden van de universitaire ge meenschap omvat ojn. de volgende programmapunten Donderdag 1 juili: galavoorstelling van het lustrumstuk Thijl Uilenspie gel van Hugo Claus, opgevoerd door het Leidsoh Universitair Toneel Ac- coord. Vrijdag 2 juli: faculteitslunches, optochten naar de Pieterskerk waar de rector magnificus de verlate dies rede uitspreekt, receptie van de rec tor in de Hortus, uitvoering van het lustrumspel, een concert van Lyra Academica en bezoek aan het feest terrein in Oud Hortuszidht. Zaterdag 3 juli: studium generale, voorwedstrijden van Njord, lustrum spel, Lyraconcert, taptoe en bezoek in het feestterrein. Zondag 4 juli: dienst van de Christen Studenten Raad, Njordwed- stryden op de Zijl, VVSL-damesmid- ig en cabarettoernooi. Maandag en dinsdag 5 en 6 juli zijn voor festiviteiten van specifieke organisaties gereserveerd. Woensdag 7 juli: rennen op Duin- digt en een slotbal op en om het Ra penburg. Donderdag 8 juli: bloemenbar. Het programma voor de manifesta ties van de aparte verenigingen en I organisaties ziet er als volgt uit: Senaatsprogramma: vrijdag 2 juli diner met de eredoctoren (des mid- na de rectorale oratie in de Pieterskerk gehuldigd), maandag 5 juli het senaatsdiner, dinsdag 6 juli ;n autorally. Wetenschappelijke staf: maandag juli staffeest en dinsdag 6 juli j autorally. Leidsch Studenten Corps: vrijdag 2 juli reünistenbal in Scheveningen, zaterdag 3 juli reünistenintocht en collation, zondag 4 juli reünisten- voorstelling lustrumspel, opera en oezoek feestterrein, maandag 5 juli party feestterrein, opera en galabal, dinsdag 6 juli buitendag in Noord- wijk, lustrumspel en bezoek feestter rein, donderdag 8 juli waterdag. Catena: zaterdag 3 juli reünisten ontvangst, maandag 5 juli Franse lunch, folkloristische middag, lus trumspel en bezoek feestterein, dins dag 6 juli buitendag en Catenabal. Overigen van LSF en VVSL: maandag 5 juli buitendag in facui- teitsverband, lustrumspel en bezoek feestterrein, dinsdag 6 juli interfa cultaire dag, gezamenlijke rally, be zoek feestterrein en rallybal. Mijnwerkers ontevreden Bij bot singen tussen mijnwerkers en ordetroe pen in Kozloe, aan de Zwarte Zee. zijn twee mijnwerkers om het leven geko men. Het aantal gewonden aan weers zijden bedraagt ongeveer twintig, mijnwerkers die ontevreden zijn Onder grote belangstelling hield de afdeling Leiden van de N.R.V. gis teren in de foyer van de Stadsge hoorzaal een filmavond. De avond droeg een zowel toeristisch als pro pagandistisch karakter en werd ge heel verzorgd door de filmdienst van de NRV. Het deed de afdelingsvoorzitter, de heer J. B. van Rooij, veel genoegen, dat hij weer een „totaal uitverkocht huis" welkom mocht heten. Het filmprogramma werd geopend met de prachtige kleurenfüm HALVE EEUW ARTS „Sneeuw, zon en winterplezier", die de toeschouwers een indruk gaf van de vele wijzen waarop men van een wintersport-vakantie kan genieten. Na de film met beelden van enkele NRV-hoogtepunten in 1964, waar onder de algemene jaarvergadering in Scheveningen en de Spoorwegcon ferentie in Breda, nam de heer Wil- lemstein van de NRV zijn „reisge zelschap" mee op enkele prachtige vliegreizen, waarbij om. een bezoek werd gebracht aan Napels, Klagen- furt, Palma, Mallorca, Londen en Parijs. Direct na de pauze bleek de heer Willemstein een prettige verrassing in petto te hebben en wel in de vorm van een wedstrijd met als inzet de reissom van f 500 voor een vakantie reis naar keuze. Hij projecteerde daartoe een aantal kleurendia's be treffende diverse bezienswaardighe den in verschillende Europese landen. Op een wedstrijdformulier moesten de bezienswaardigheden worden ge noteerd. Wie de gelukkige Leidse winnaar of winnares van de gratis NRV-reis werd, zal t.z.t. worden be kend gemaakt. Na dit zowel spannend als attrac tief intermezzo, volgde tot besluit de prachtige kleurenfilm „Land Salz burg, ein Traum", waarin op boeien de en suggestieve wijze de vier jaar getijden in het Salzburgerwoud wer den weergegeven. Fred Flintstone gaat op pier Het gouden artsjubileum van mej. dr. C-. Hovens Gréve is gistermiddag gevierd met een drukbezochte receptie. Groot en bijzonder hartelijk was de belangstelling, die zich in de stijlvolle omgeving van het Snouck Hurgronje- huis rond haar persoon concentreer de. Het waren vooral de patiënten en oud-patiënten, die hun gelukwensen aan de jubilerende huisarts aanbo den. Behalve deze felicitaties waren er voor mej. Hovens Gréve bloem- stukjes, brieven en telegrammen en nog enkele andere attenties. Al deze blijken van waardering vormden het bewijs, dat de jubilaresse niet alleen een bekwaam, maar ook een bijzonder geliefd „huisdokter" is. Trouwens, van medische zijde mocht mej. Hovens Gréve op haar receptie eveneens veel hartelijkheid ondervinden. Het was ongetwijfeld èn om de beroeps- èn om de menselijke kwaliteiten van mej. Hovens Gréve, dat haar evenals bij haar jubileum in 1955, overigens in alle bescheidenheid, een hulde werd Een van de oud-patiënten, de heer H. de Wilde, biedt gelukwen sen aan. (Foto L-D./Holvast) betuigd, die een duidelijke getuigenis aflegde van de bijzondere plaats, die zij in de Leidse gemeenschap inneemt. Als bescheiden mens heeft de 76- jarige gouden jubilaresse dit beschei den, maar toeh zo warme huldebetoon vast en zeker op prijs gesteld. Het was in ieder geval een receptie, die geheel in het teken van dankbaarhei'' stond! wonen (van onze Haagse correspondent) Fred Flintstone, de van televisie en krantestrips bekende vertegenwoor diger uit het stenen tijdperk, zal zich voor onbepaalde tijd in Schevenin gen vestigen. In de persoon van een stevig uit de kluiten gewassen robot, die dankzij een ingenieus brein in staat is vragen te beantwoorden, lied jes te zingen en te lopen, zal Fred samen met zijn even bekende vrien den Barney en Rino zijn intrek ne men in een speciaal voor hen te J bouwen stadje op het kindereiland van de Scheveningse pier. Van 15 april af zullen zyn jeugdige be wonderaars hier persoonlijk met hem kunnen komen kennis maken. Fred, Barney en Rino zijn gisteren met het lijnvliegtuig van de K.L.M. uit New York op Schiphol aange komen. Fred, met zijn lengte van ruim twee meter en gewicht van meer dan 300 kilo kon niet op een gewone passagiersplaats reizen. Hij stemde er in toe in enige kisten in het goede- renruim te worden vervoerd. Om van de verre reis wat op verhaal te komen vertoeft hy op het ogenblik in een herstellingsoord, waar men hem te vens door een kleine ingreep in zyn elektronisch brein de Nederlandse taal zal bijbrengen. ipgericht 1 maart 1860 Zaterdag 13 maart 1965 Tweede blad no. 3151

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3