ORANJE Wijnen's kansen op titel zijn in waarde gedaald Groot terug in uiskes bood ixcuses aan feltoernooi Ijshockey Europees kampioenschap 47/1 in Apeldoorn met ere PARIJS-NICE wielernieuws Cangeroes verslaat iiisterdanis US (3 sets) swift-dames uitgeschakeld EHBO'er legt vinger op zere plek Waarom rijdt deze auto zo prettig? Sportsplinters Neville: „Ieren zijn van ons kaliber. UVS KIJKT TOE 5 gericht 1 maart 1860 Zaterdag 13 maart 1965 Zesde blad no. 31515 1 [SPORT. /AN WANDA/ -yd*..! ■H dageUjks bestuur van de Kon. rlandse Schaatsenrydersbond vrijdagavond in Amsterdam een 'houd gehad met de heer Huis- ich van de kernploeg. Nadat Huiskes duidelijk was gewor- lat ten gevolge van het door hem opgeven van het tijdstip komst het niet mogelijk wai pstuursafvaardiging op Schiphol heeft hij zijn veront- diging aan het bestuur aange- Deze excuses zijn door het s bestuur van de KNSB aan irnaast is uitvoerig overleg ge ter zake van de juiste verhou- i is vastgesteld dat beleids beslissingen uitsluitend zijn ehouden aan het bestuur, overleg inzake de gezagsver- ngen heeft geleid tot begrip voor de positie dat de gebeurtenissen weken geen belemmering zul- het continueren van de t de heer Huiskes voor mploeg. het toernooi om het wereld- oenschap ijshockey, dat in Fin- irdt gespeeld, is gisteravond jjjjïeen bescheiden programma ver- In de A-groep boekte Amerika |f ruim 9.000 teleurgestelde Finse •s zijn eerste zege. De Finse >rd met 40 verslagen, luitsland klopte Noorwegen j-1. ^'vandaag staat als belangrijk- moeting de wedstrijd Tsjecho- ;ijeRusland op het program- relke waarschijnlijk de beslis- aanzien van de titel zal advertentie De papieren voor een vierde Europese biljart- titel voor Nederland binnen enkele maanden zijn in waarde gedaald door een overwachte nederlaag van Tini Wijnen tegen Siegfried Spiehnaim, die in een sterk gespeelde partij van dertien beurten met topseries van 84 en 85 de Brabantse kaderspecialist overtroefde. !an der Mast-schild embond beloont Erica Terpstra vrijeslag-zwemster Erica Terp- Bie op zo belangrijke wijze bü- I tot het behalen van de twee Kte-medailles tüdens de Olym- I Spelen in Tokio, krijgt voor far het Van der Mast-schild in Li bezit. 1 Van der Mast-schild is een Scheiding van de KNZB, welke |ks wordt toegekend aan de per of zwemster, die voor zijn («r prestaties veel propaganda pie zwemsport heeft gemaakt. ak'Dawn Fraser' ak" Dawn Fraser is nog niet bde. De voor tien jaar geschors- fstralische zwemster heeft zich ichtsbijstand verzekerd om haar voor het Hooggerechtshof van Zuid Wales te brengen. Haar E. France. Deze werkt Carl Malvey, de ad- 1 die de belangen behartigt van jMcGill, een zwemster, die voor verd geschorst. Wijnen is met Vele biljarters zouden al voel rond de maagstreek hebben ge kregen, toen de Duitse kampioen na de openings-elf van de Ossenaar met superieur spel een reekS van 84 op bouwde. Wijnen echter vocht meteen terug met een serie van 60 en kwam WIELRENNEN De Westduitser Rudi Altig heeft gisteren de vierde rit van Parijs Nice, van Monteceau naar Saint Etienne (175 kilometer), gewon nen voor de Nederlanders Den Haan en Janssen. Het was een levendige rit met jach ten en demarrages van het begin tot het einde. Niemand slaagde erin finitief buiten bereik van de grote groep te geraken, zodat een masi sprint de beslissing moest brengen er in het algemeen klassement w nig veranderde. De uitslag: 1. Rudi Altig (Did.) 5.06.01; 2. Jo de Haan (Ned.); 3. Jan Janssen (Ned.); 4. Reybroeck (Belg.) 5. Motta (It.)6. Melkenbeeck (Belg) 7. Cadiou (Fr.); 8. Zilioli (It.): Bocklandt (Belg.)10. Preziosi (It.) 11. Van Coningsloo (Belg.). Vervolgens het peloton in dezelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement na vierde etappe luidt :1. Anquet.il (Fr.) 17.54.42; 2. Zilioli (It.) 17.55.17; 3 Rudi Altig (Did.) 1756.27; 4. Junker- mann (Did.) 17.57.03; 5. Janssen <N) 17.57.21; 6. Den Hartog (N.) 17.57.31 7. Poulidor (Fr.) 17.57.51; 8. Motta (It.) 17.58.21; 9. Stablinski (Fr.» 17.58.48; 10. Nedellec (Fr.) 17.59.00 15. Haast (Ned.) 17.59.42. De Leidse wielervereniging Swift houdt morgen haar clubkampioen schap lange afstand. De amateurs rijden 100 kilometer, terwijl de af stand voor nieuwelingen en adspi- ranten respectievelijk 60 en 30 kilo meter bedraagt. De start is om 9 uur in Oud-Ade. Hoe komt mijn club uit Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Wiggers, Van Rooyen, Hensen, Van Weerlee, Klinkhamer, Den Os, De Klerk, v. Leeuwen, E. de Jonge. ASC Wurzer, W. Spiering, Bek kering, Zwanenburg, Van der Waals, Oppenheimer, Staal, De Goey, G. Spiering, Raaphorst, Hins. DOCOS G. Dubbeldeman, Vrise- koop, Vink, Stuifzand, Verbruggen, Van Polanen, P. Dubbeldeman, J. M. van Marwijk, Van Dinten, Van der Broek, J. van Marwijk. LDWS H. Binnendijk, A. Sira, G. v. Rossen, A. Keizer, A. Prins, N. Keizer, D. Bey, T. Wesselman, G Keizer, T. Sikking, v. Tongeren. na wat brokkel werk va in de vierde beurt zelfs dankzij een reeksje van Toen ontspon zich a Spielmann zoor te staan, 25: 103 duel V olleybalcompetitie [isteravond in het Gymnasium 1de wedstrijden leverden twee overwinningen op. Kangeroes 1 US, SVL verloor van DTS. rloop van de strijd was in beide etingen nagenoeg identiek, roes forceerde met de aanval ist op een hardnekkig tegen- biedende Amsterdamse ploeg, «rloor hardnekkig verdedigend aanvallend de boventoon voe- >TS. üeroes begon onzeker tegen het slaand US. De Amsterdamse iten, jarenlang in de top van de lasse, moeten nu alle zeilen men om het degradatiespook vlucht te jagen. Gekscherend Amsterdamse aanvoerder voor ivang van de wedstrijd tegen toersma: „Maken jullie het een mis, we hebben de puntjes en jullie hebben toch geen g meer bij winst of ver- Pikte voor die opmerking pre- verkeerde man uit de Kange- ederen. Jaap Broersma gaf fkend ten antwoord dat Kange- list daarom heel goed zou pro- init te pakken. Papieren voor die extra demon- lagen overigens niet zo gun stig, Gerard Nap, was namelijk door de griep geveld en zij kwamen in de tweede set Kangeroes had de eer ste met 15—12 na 11—4 en 14—12 ge wonnen nog ongunstiger te leggen toen Bert van der Leeden met een enkelblessure het veld moest ruimen. De vervangers van bovengenoemd tweetal, Hugo Lieuwens en Jan Seller, deden echter wat van hen werd ver langd en daarom kwamen de Amster damse studenten steeds verder ach terop bij Coos Taconis c.s. Kange roes won de tweede set met 156 en de derde met 15—4. Kracht twee gelijkwaardige tegenstanders, die eikaars pogingen om definitief af stand te nemen, vakkundig en koel pareerden. Na negen beurten w; er nog geen duidelijk verschil: 171 162 in het voordeel van Wijnen, die nu een serie van 32 produceerde. Het was het psychologische ment in deze spannende partij. Want zou Spielmann geen kans zien d< opgelopen achterstand van bijna 50 caramboles ineens weg te werken dan zou Wijnen ongetwijfeld met opper beste kansen de slotfase zijn inge- Tini Wijnen geniet van het zonnetje, zich nog niet bewust van de nederlaag welke hij en kele uren later tegen Spielmann zou lijden Onverstoorbaar Maar de onverstoorbare en spor tieve Duitser, een graag geziene gast bij welk toernooi ook, ging niet door de knieën. Integendeel, hij verza melde opnieuw al zijn kundigheden, werkte niet alleen de achterstand weg, maar tastte met een juweel van een serie van 85 het moreel van Wij- In de Roermondse Sporthal heeft de Nederlandse dames zaalhandbal- kampioen Swift een even verwachte als ruime nederlaag (816) geleden tegen HG Koebenhavn, de Deense titelhouder. Het was de tweede wed strijd tussen beide ploegen voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup. HG Koebenhavn, dat in de eerste ontmoeting vorige week in de Deense hoofdstad gespeeld al een duidelijke 12—3 zege boekte, heeft zich hierdoor geplaatst in de eind strijd van het toernooi. nen dermate aan, dat deze in de terende beurten de wedloop niet r kon bijhouden. Uitslas 72 15 19 300 13 123 23.07 300 13 85 23.0 190 20 33 9.5 300 20 73 15.- 152 10 69 15.2 300 10 125 30.- 300 10 114 30.— 74 10 25 7.40 300 10 113 30.— 78 10 31 7.80 Spielmann 199 17 41 11.70 Galvez 300 17 118 17.64 De stand na vrijdag luidt: 1. Bou- langer 8 pnt. (19.04)2. Galvez 8 pnt. (14.81); 3. Wijnen 6 pnt. (19.58); 4. Schrauwen 6 pnt. (15.30); 5. Spiel mann 4 pnt, (13.54)6. Vultink 0 pt. (9.35); 7. Croyet 0 pnt. (7.28); 8. Aguilera 0 pnt. (5.94). Boulanger Aguilera Wijnen Croyet Jubileum van „De Spartaan" (Van i verslaggevers) „Als LKV en De Spartaan de koppen eens verstandig bijeen zouden ste ken en elkaar niet meer zo kwaad zouden aankijken, dan had Leiden de sterkste krachtsportvereniging van NederlandDe voorzitter van de EHBO-raad Leiden de heer Verver, wond er gisteravond in Den Burcht waar hij het bestuur van het jubilerende LAC „De Spartaan" (10 jaar) tijdens een feestavond kwam gelukwensen, geen doekjes om en legde onverwachts zijn vinger op de zere plek. Wat overbluft zaten veel aanwezigen zachtjes voor zich uit te knikken. Er zat heel wat in: het conflict maar te vergeten en vrede te slui ten in het Leidse krachtsportwe reldje. Eén vereniging stichten, zo als in Den Haag en Eindhoven. Het clubkampioenschap van Nederland gewichtheffen zou dan inderdaad voor het oprapen liggen In de gezellige Burchtzaal heeft De Spartaan gisteravond het 10-jarig bestaan in eigen kring gevierd. Vanmiddag wordt in Den Burcht van 24 uur de officiële receptie gehouden. Na het openingswoord van de voorzitter van het feest comité, Sam Holswilder, die het be stuur met trainer Brandt in de bloemetjes zette en voorzitter Aniba een enveloppe met inhoud overhan digde en de korte toespraak van EHBO-bestuurslid Verver, kregen de genodigden, leden en donateurs een gevarieerd cabaret-programma te zien: de Rejojans o.l.v. Joke Pet, de toneelclub De Schakels, ham mondorganist Karei Vylbrief en conferencier Johnny van Haarlem. Na afloop werd er tot diep in de nacht op de tonen van The Metal Music Players van Wim de Wolf gedanst. Gewoon omdat deze automobilist zich meer fit voelt dan andere. En zijn geheim schuilt in het dashboardkastje Daar ligt altijd een rol King. Heerlijk frisse King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Natuurzuivere King hoort in uw wagen als uw papieren. De Italiaan Bruno Visintin heeft zjjn Europese titel boksen middenge wicht behouden door in Kopenhagen de Deen Chris Christensen in de elf de ronde te verslaan. Bij de grote prijs van de Bonds republiek West-Duitsland werd vrij dag In Dortmund de Nederlandse springruiter Anton Ebben met Kai- rouan tweede achter de Duitser Kurt Jarasinski met Torro. De Duitse com binatie reed een foutloos parkoers evenals Ebben. PSV heeft gisteravond op eigen terrein een alleszins verdiende 40 overwinning behaald op Borussia Moenchen-Gladbach, dat uitkomt in de Westduitse Regional Liga. De Rotterdamse waterpolo- scheidsrechter W. Goose is door de Oostduitse Zwem bond uitgenodigd om in de periode van 26 tot 30 mei als scheidsrechter te fungeren bij een zeslandentoernooi. TAFELTENNIS Het Belgische tafeltennisteam dat dinsdag as. in de Stadsgehoorzaal tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Pierre Juliens (kamp. 1965), Norbert v. d. Walle, Maurice CormiL bekendgemaakt, dat i honderd Jaar oude den. Deze bus ls een eeuw geleden uit Londen naar zijn ongeveer 2500 meter hoge standplaats ln het gebergte ge bracht, ten behoeve van een Britse le gerafdeling, die daar was gestationeerd. De Joegoslavische zaalhandbal- kampioen Medvescak Zagreb heeft zich als eerste geplaatst in de finale van het toernooi om de Europese be ker voor herenteams. In Belgrado boekten de Joegoslaven een duidelijke 2111 zege op AJax Kopenhagen. 99 Tevoren was er voor de weinig - aanwezige journalisten nog wel en kleine surprise geweest. Op het laatste ogenbük was namelijk de Spartaan Theo Lazeroms, die woens dag j.l. met Jong Oranje zo'n voor treffelijke partij had gespeeld tegen West-Duitsland B nog aan de selectie toegevoegd. Gevaarlijk Bondscoach Denis Neville vreest de SVL heeft DTS gedwongen steeds op volle kracht te spelen. Geen mo ment konden de gasten hun druk wat verslappen. Gebeurde het, dan rukte SVL onmiddellijk via dreunende smashes van Michael Kok en bekeken slagwerk van Peter Danz, Dick Pas- schier en Jaques Stieding op. Wan neer het blokkeren van de rood witten wat beter zou zijn verzorgd, er vielen nu nog al eens gaten in de netdek- king, zou de score zeker beter zijn uit gevallen dan nu het geval was. SVL verloor met 15—7, 158 en 16—14! Het Nederlands elftal dat volgende week woensdag in het Windsorpark in Belfast tegen Noord Ierland zal uitkomen in een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkampioenschap 1966, is als volgt samengesteld: doel: Eddy Pieters Graafland (Feijenoord) achter: Frits Flinkevleugel (DWS) en Cor Veldhoen (Feijen oord; midden: Rinus Israël (DWS). Daan Schrijvers (DWS) en Bennie Muller (Ajax): voor: Pummey Bergholtz (Feijenoord), Piet Fransen (GVAV), Hennie van Nee (Heracles), Henk Groot (Feijenoord) en Coen Moulijn (Feijenoord); Reserves: Doesburg (Sparta), Lazeroms (Sparta), Kemper (PSV) en Haak (Feijenoord). Twee logische wijzigingen Nederland zal in zijn derde wed strijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal 1966 worden vertegen woordigd door een formatie, welke slechts op twee plaatsen afwijkt van het team dat het vorig Jaar decem ber met 11 gelijkspeelde tegen En geland. Rechtsbuiten „Pummy" Berg holtz, toen geblesseerd, neemt zijn plaats weer in, waardoor Klaas Nuninga het veld moet ruimen. En op de linksbinnenplaats vervangt de teruggekomen Henk Groot zijn al ge- ruimen tijd uit de roulatie zijnde ploegmakker Frans Bouwmeesters. Beide wijzigingen zijn logisch en daarom was dan ook in het KNVB- Sportcentrum ln Zeist, waar na af loop van een lichte, door stralend voorjaarsweer begunstige training, de i ploeg werd bekendgemaakt, niemand erg verbaasd. Onverwacht Zelfs Henk Groot, na een afwezig heid van meer dan een jaar t oranje, was er niet van or boven. „Mijn selectie voor c trale trainingsgroep kwam v< onverwacht maar op deze keuze had ik wel een beetje gerekend, al vind ik het natuurlijk wel verduiveld leuk", aldus de blonde, stijlvolle Rotterdam-1 se Zaankanter. In het Windsorpark van Belfast al lerminst, ziet echter in de Ierse ploeg wel een gevaarlijke tegenstander. „Ze z(jn ongeveer van ons kaliber en Iers als Johnny Crossan, die ik als oud-manager van Sparta door door ken en die Beatle, George Best van Manchester United, zijn knapen, waar we rekening mee moeten hou. komende strijd tegen Noord-Ierland den. Bovendien wordt de wedstrijd gespeeld op St. Pattrlcks-Day, een nationale feestdag van de Ieren, zo dat het publiek waarschijnlijk nog fanatieker zal zijn dan anders. Ik hoop alleen maar dat we niet snel een achterstand zullen oplopen, want dan breekt de hel los". Gunstig HENK GROOT Unaniem was men van oordeel dat de wedstrijd voor Nederland op een bijzonder gunstig tijdstip komt. Niet alleen zijn de DWS-spelers sedert woensdag J.l. verlost van Europa- Cup-zorgen, maar bovendien behoeft, omdat er zondag slechts wat inhaal wedstrijden op het programma staan, met uitzondering van Henny van Nee, geen van de 15 spelers en reser ves in actie te komen. Vooral voor mannen als Israel, Muller en Fran sen, die nu nog de naweeën voelen van lichte blessures, is dit een mooie gelegenheid om op krachten te ko men. „Iedereen kan zich dus fijn op ae komende wedstrijd instellen", zei een tevreden Neville, die overigens we gens familie-omstandigheden reeds gisteravond naar Engeland vertrok. „Ik heb van de KNVB toestemming gekregen en mijn club Holland Sport is zondag vrij, dus het komt allemaal In Zeist gingen de benen van de grasmat goed uit", aldus de bondscoach, die zich in Groot-Brittannië weer by zyn spelers zal voegen. Voetbalprognoses Het inhaalprogramma, dat voor mor gen is vastgesteld, heeft voor zo ver het althans de Leidse vereni gingen betreft, weinig te betekenen. Alleen het niet- spelende UVS zal met heel veel belangstelling de ver richtingen volgen van haar con currenten Laakkwartier, SVW7, ONA, VUC, en TSC. In de tweede klasse A gaat Rooden burg naar Naaldwijk. W'estlandia is, evenals de Leidenaars.van alle zorgen bevrijd en erg fel zal de stryd waarschijnlijk niet zijn. Een puntenverdeling lijkt het meest voor de hand liggende resul taat. Voor DOSR is de wedstrijd tegen Hil- legersberg nog wel van enig be lang. De Veners kunnen door een overwinning in veilige haven ko men. Alphen, dat in 3 D hekke- sluiter Zuiderster gaat bestrijden, moet een plaatsje op de ranglijst kunnen klimmen. Alphia is in 3 A vrij. In 4 A kan ZLC zich wat uit de bedreigde zone werken. By het van slag afzünde WSB is winst moge lijk, terwijl hekkesluiter SJZ wei nig kans heeft tegen kampioens kandidaat Boskoop. LDWS moet in 4 B, wil men zich althans handha ven, tenminste e;en punt overhou den aan de derby tegen DOCOS. De roodwitten zijn zo goed als uit geschakeld voor de titel Kansloos is LDWS dus niet. ASC gaan in Kerke - hout stryden om de derde plaats van de vierde klasse C. De win naar van dit treffen is moeiiyk te voorspellen, hoewel de thuisclub als favoriet start.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19