Prinses Margriet en haar verloofde Woensdag 10 maart 1965 1 maart 1860 Derde blad no. 31512 Links onder het bijschrift de verloofde van Prinses Margriet tijdens het beoefenen van een van zijn lievelingssporten, judo. De opname werd gemaakt tijdens studentenwedstrijden in Leiden in 1962. Pieter van Vollenhoven is drager van de groene band. Rechts onder het bijschrift een opname van de Prinses tijdens de rit naar de Ridderzaal op Prinsjesdag 1961. Het was dat jaar voor de eerste maal. dat zij de opening van de Staten Generaal bijwoonde. Tussen deze beide foto's een opname van de eerste officiële daad. die zij alleen verrichtte: op 14 juni 1955 legde zij de eerste steen voor de nieuwe Canadese ambassade in Den Haag. Links onder een i» april 1954 gemaakt plaatje van het Prinsesje aan het werk in haar schooltuintje. Met even grote overgave (foto rechts onder) was zij in 1950 aan haar huiswerk bezig in de spoorwagen, waarmee het Koninklijk gezin naar het wintersport- oord Sankt Anton reisde: ook toen moest het werk doorgaan. deze pagina een achttal foto's uit het leven van Prinses rgriet en de heer P. van Vollenhoven, de twee Leidse studen- ;laj^i wier verloving vandaag door Koningin Juliana bekend werd ij'maakt. eiai Links boven de eerste foto van het Prinsesje op de arm van '35ar vader. De foto werd genomen in Canada, waar het Prinselijk in 1943 in ballingschap vertoefde. Rechts boven een op time van Pieter van Vollenhoven als driejarige kleuter. Otojln het midden onder de kop een historisch moment in het leven de tweejarige Prinses Margriet: op 4 augustus 1945 zette zij ■n 1 het vliegveld Teuge de eerste voet op Nederlandse bodem. beetje bedremmeld keek zij naar de microfoon, waarin zij de 45>ste woorden in het vaderland sprak.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5