Verstopte neus Westduitse volk wenst beëindiging processen V oorliclitingsdieiist V.S. verlaat Indonesië Duizenden arbeiders betoogden in Bilbao Schrijnend tekort aan kennis van onze tijd SCHUDEL'f CITROEN MET EEN ENKEL WOORD m mm i Opinie-onderzoek nazi-vervolgingen LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 MAART 19G5 Rechts-radicalen De grote meerderheid van het Westduitse volk wenst beëindi ging van de vervolging van de nazi-misdadigers. Dit blijkt uit de resultaten van een opinie onderzoek gehouden door een instituut in Tübingen. Drieenzestig procent van de man nelijke bevolking en 76 procent van de Westduitse wouwen zijn voor standers van stopzetting van de pro cessen, terwijl 37 procent van de mannen en 22 procent der vrouwen willen dat de processen worden voort gezet. Twee procent der vrouwen had geen mening, aldus het instituut. De groep die zich het meest tegen voortzetting verzette was die in de leeftijdsklasse tussen 30 en 49 jaar, de generatie die onder Hitier opgroei de en in zijn legers dienst deed. Het presidium van de opperste Sow jet heeft bepaald, dat men oor logsmisdadigers zal blijven vervol gen, ongeacht het tijdstip waarop zij hun misdaden hebben begaan. Dit heeft het persbureau TASS in Moskou bekendgemaakt. Rapport De Westduitse regering heeft de Bondsdag een rapport ter bespre king voorgelegd, dat gaat over d( berechting van nazi-oorlogsmisdadi gers. Hierin wordt verklaard, dat vanaf 1945 tot nu toe 591 personen in West-Duitsland in staat van beschul diging zijn gesteld in verband met in concentratiekampen begane mis drijven. 262 van hen zijn ver deeld en wel twee tot de doodstraf (onder het geallieerde bestuur) tot levenslange dwangarbeid en tot andere gevangenisstraffen. In het rapport staat ook dat Ame rikaanse militairen, die in spril 1945 het nabjj Mlinchen gelegen con tratlekamp van Dachau bevrijdden, de toestanden aldaar dermate w zinwekkend vonden, dat zij vele be wakers zonder meer dood schoten. Verpleegsters Advertentie Lees, hoe een handige Inhaler dit vlug kan verdrijven Nu hoeft u niet langer te suk kelen met een verstopte neus. Omdat Vicks vijf doeltreffende be standdelen heeft samengebracht tot één kleine, handige Inhaler, die u weer vrij laat ademen... vlug en gemakkelijkl De heilzame lucht, die u door de Inhaler opsnuift, wordt regel recht naar de bron van de aan doening gebracht - maakt uw verstopte luchtwegen snel vrij. In een ogenblik is het verstopte gevoel wegl Vicks Inhaler kan zó in zak of tas meegenomen worden. Haal gauw een Vicks Inhaler en ont dek zelf hoe heerlijk het is weer vrij te ademen. Verlicht verstopte neus snel Fiat komt met een verbeterde 500 (Van onze Hilversumse correspondent) Er is een gewijzigd type van de Fiat 500 op komst. Deze kleine wa gen krijgt een andere deurinzet: naar voren opklappend, zoals Ci- troën onlangs op de 2 CV toepaste. Voorts zijn er enkele technische ver beteringen op aan gebracht. De schakeling wordt compacter uitge voerd, terwijl ook het mechanisme, waarmee het linnen dak wordt ge opend, is vereenvoudigd. De nieuwe uitvoering van de 500 zal evenals een nieuwe spider uitvoering van de 850 voor het eerst te zien zijn op de autosalon van Genève. Volgens Fiat importeur Lang zal het verbeterde type 500 niet na een lichte prysstlj- ging in de verkoop worden gebracht. stiti'ut voor gehandicapten, aldus heeft gisteren een getuige verklaard tijdens het proces in München te gen 14 verpleegsters, die ervan be schuldigd worden deelgenomen te hebben aan het vermoorden van pa tiënten. Elfriede Prause (47) zelt voormalig verpleegster in de kliniek, zei, dat zij ophield met het vermelden van incontinentie by kinderen „omdat dit zeker tot hun dood leidde". Een andere voormalige verpleeg ster, zei dat zy naar een ander zie kenhuis gegaan was, nadat zy van het doden van patiënten had gehoord. Haar getuigenis weerlegt de getuige nissen van andere beklaagden, die zeggen dat zij geen keuze hadden en sinistere bevelen moesten opvolgen. Kritiek Het onafhankelijke Weense dag blad „Neues öosterreich" heeft aan dacht geschonken aan de in Neder land geuite kritiek op het vonnis over de gewezen SS-er Rajakowitsch. „Allereerst was het een zaak voor de Nederlanders en niet in de laat ste plaats voor de directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie, die zich bitter teleurgesteld toonde, om de nodige bewijsstukken voor de veroordeling van Rajako witsch te leveren, Dat dit helaas niet is gelukt, zal iedereen die het proces heeft bijgewoond moeten toegeven", aldus het blad. De enige Nederlandse getuige a charge in het proces wist slechts wei nig mee te delen en werd tijdens het kruisvuur van de verdediging af en toe tamelijk onzeker. Het Weense openbare ministerie zou blij zijn ge weest als de Nederlandse autoritei ten de documenten die waren toe gezegd ook inderdaad hadden gele verd, aldus Neues österreich", hier aan toevoegend dat deze autoritei ten kennelijk te veel hadden be loofd. iets dat men de Oostenrijkse Justitie niet voor de voeten kan wer pen. Wegens „onverdragelijke hinder De V.S. hebben gisteren mee gedeeld, dat alle vijf Ameri kaanse bibliotheken en leeszalen in Indonesië gesloten zullen wor den wegens de „onverdrage lijke" hinder van Indonesische zijde. De zeventien ambtenaren van de Amerikaanse voorlichtingsdiensten zullen ogenblikkelijk uit Indonesië teruggetrokken worden. Alle andere werkzaamheden van de (jienst, zoals de verspreiding van tijdschriften, films, persmateriaal en de organi saties zullen eveneens gestaakt wor den. Het besluit is genomen na een lange reeks aanvallen op de Ameri kaanse bipliotheken in Indonesië. Op het ogenblik zijn reeds alle of bijna alle bibliotheken door de In donesische regering gesloten. Het hoofdkwartier van de Amerikaanse voorlichtingsdienst was gevestigd in Djakarta waar een bibliotheek ge houden werd. Er zijn verder biblio theken in Djogjakarta, Soerabaja en Medan en een leeszaal in Makassar. Volgens een Amerikaanse raming bevinden zich ongeveer 60.000 boeken in de bibliotheken en leeszalen. Over wegen wordt deze werken aan Indo nesische bibliotheken te geven. Dit is de eerste maal dat de Ameri kaanse voorlichtingsdienst, die in ruim honderd landen ter wereld werkzaam is, besloten heeft zich uit epn land terug te trekken wegens vijandige houding van de betrokken regering, zo hebben Amerikaanse functionarissen verklaard. Andere directeur De Indonesische regering heeft de Shell opdracht gegeven zijn Ameri kaanse directeur in het oliecentrum Balikpapan te vervangen door een Indonesiër, zo hebben Westerse olie deskundigen gisteren bekend ge maakt. De maatregel tegen de Amerikaan kwam temidden van een campagne van de Indonesische communistische partij (PKI) tegen Westerse onder nemingen die in Indonesië werken. Shell heeft een raffinaderij in Ba- likpan, op oostelijk Indonesisch Bor neo en een olieveld bij het naburige Tandjoeng. De aandelen van de Shell Indonesia zijn in handen van de Inederlanse maatschappij B.I.P.N. Een leider van de PKI had woens dag verklaard dat nu de tijd is ge komen dat de regering de Stanvac overneemt en de Shell verbeurd ver klaart. Communistisch geinspireerde ar beiders hebben tweemaal eerder ge- Vervolg van pag. 1 Sneeuwstormen in Europj Ook in Noord- en oost-Europa is i sneeuw door stormen tot twee a drie meter opgejaagd. In Polen lie pen 37 treinen en talrijke autobus- vast. In Oost-Duitsland werken duizenden politiemannen en mili tairen dag en nacht om de wegen en spoorwegen vry van sneeuw te maken. Het verkeer in de beide de len van Berlijn had te lijden van bij na een halve meter Zwitserland, dat onder een sneeuw dek ligt, beleefde gisteren een van de koudste maartdagen van deze eeuw. De temperaturen varieerden van 22 graden celsius onder nul in St. Moritz en in het Berner Oberland tot minus n La Brevine en minus 13,5 in Bazel. In de Jura daalde de temperatuur zelfs tot 33 graden celsius onder nul. De koude belemmerde het gemo toriseerde verkeer op de met Ijs over dekte wegen van het land. Zo goed als alle Alpenpassen zijn door sneeuw geblokkeerd. tracht de Shell over te nemen, een maal, tijdens het geschil om Nieuw- Guxnea en nog eens tijdens de hui dige kwestie Maleisië. Maar de re gering heeft in beide gevallen de overneming voorkomen. Tijdens de crisis rond Nieuw-Gui- nea. veranderde de Shell zyn Ne derlandse directie in een Engelse en schakelde in verband met de kwestie Maleisië op Nederlands personeel De Westerse oliemaatschappijen in Indonesië werken ais contractanten voor de staatsoliemaatschappyen overeenkomstig eind 1963 getekende contracten. De oliemaatschappijen betalen de Indonesische regering meer dan honderd miljoen dollar per jaar aan vergoeding. verliezen terrein in West-Duitsland Het rechtse radicalisme in West- Duitsland neemt af, aldus de minis- Binnenlandse Zaken, Hö- cherl, in een publikatie van de Bondsregering. Het is het vierde jaarverslag dat over deze kwestie is verschenen. Het aantal leden van nationaal - socialistische of andere rechts-extre- mistische groeperingen is in 1964 van 24.600 gedaald tot 22.500, ver deeld over 119 organisaties. In 1959 het totale ledental nog 56.000. In 1963 waren er 52 rechts-radicale bladen met een oplage van gemid deld 223.000. Eind 1964 waren dat 45 met. in totaal 183.200 exempla- i. Volgens minister Höcherl is de belangstelling van het publiek voor een „demagogisch vereenvoudigde en verwrongen voorstelling van onder werpen die in de algemene belang stelling staan" aan het tanen. Slechts in enkele gevallen worden genoemde publikaties in beslag geno men en de verantwoordelijke perso nen veroordeeld. Volgens de minis ter houdt dit verband met de pers vrijheid. Het aantal overtredingen dat be trekking had op het nationaal-so- cialisme of het antisemitisme, bleef ongeveer gelijk: 171 tegen 177 in 1953. Van de 74 aangehouden da ders beriepen 71 zich op politieke motieven, terwyl in de overige ge vallen sprake was van baldadigheid, dronkenschap of beperkte geestelijke vermogens. Aangenomen wordt dat twaalf gevallen van beschadigingen op joodse begraafplaatsen aan kin- KOU HOUDT AAN (Van weerk. medewerker) Deze hele eerste week van maart en daarmee ook het komende week einde zal in ons land evenals in de meeste westeuropese landen winters blyven. In het noorden sneeuwde het vanmorgen. In Twente kwam het tot acht en op Schiphol tot zes graden vorst. De situatie op de weerkaart blijft op een noord-oostelyke luchtstroom wijzen. In de komende, meer hel dere nacht kan de vorst zelfs weer iets toenemen. Het gebeurt hoogst zelden dat er bij een in maart in gevallen vorstperiode, nog ge schaatst wordt zoals thans vooral in Friesland voorkomt. Voor een soortgelijke situatie moe ten wy teruggaan tot maart' 1931, toen na een vry normale winter in De Bilt op 10 maart nog 11 graden vorst werd gemeten. Voor morgen venvacht het KNMI rustig weer. deren te wijten waren, die zich ook I den. op christelijke begraafplaatsen had den misdragen. By de overheid wer den dertig gevallen aangegeven van bedreiging van joodse burgers of van juristen die zich met het onderzoe ken van nazi-misdaden bezig hield- Ontevredenheid over c.a.o.'s Ruim 5000 arbeiders hebben gisteren in de Spaanse stad Bil bao in kleine groepen betoogd om uiting te geven aan hun on- Dr. L. de Jong bepleit verandering van geschiedenislessen op scholen (Van onze Utrechtse correpóndent) Dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor oorlogsdocumen tatie in Amsterdam, verklaarde gis teren in Utrecht dat men belang rijke wijzigingen voor het geschiede nisonderwijs in voorbereiding zijn. De aandacht zal veel meer gericht moeten worden op de geschiedenis deze eeuw. Door deze accent verlegging kan men bereiken, dat binnen een aantal jaren het pijnlyk tekort aan kennis over de geschiede- e tijd zal worden opge heven. Indertijd heeft dr. De Jong al ge szen op de noodtoestand, die er op dit gebied heerst. Een onderzoek onder middelbare scholieren -leerde onder andere, dat 67 procent geen juiste antwoord gaf op de vraag over de februaristaking van 1941 in Am sterdam. Zestig procent wist niet hoe veel Nederlandse joden waren omge komen. Vijfentachtig procent had de verzetsstrijders fout hoe wel zij dagelijks verkeren op stra- pleinen naar hen genoemd, m van Gerbrandy was al vertrouwd. Hij werd afge schilderd als burgemeester van Ber lijn, hoofd van de N.S.B. in Afrika. VLEES VOOR R.-K. OP VRIJDAG Vaticaanse zegslieden weigerden uit te weiden over een pauselijke ver klaring, welke aanleiding heeft ge geven tot gissingen over eventuele wijzigingen in de in de R.-K. Kerk bestaande verplichting, zich op vrij dag te onthouden van 't gebruik van vlees. De Paus heeft de bedoelde verkla ring gisteren afgelegd gedurende zijn wekelijkse audiëntie. Hij zeide dat vasten het gebrui ken van niet meer dan een volle maaltijd per dag was terugge bracht tot twee dagen in de vasten, aswoensdag en Goede Vrydag. Daar na merkte hy op, dat „de geldende onthoudingswet voor elke vrijdag voor het ogenblik van kracht blijft." De term „voor het ogenblik" heeft in Vaticaanse kringen aanleiding gegeven tot de veronderstelling, dat de algemene regel, dat r.-katholieken op vrijdag geen vlees mogen eten, wellicht zal worden veranderd, maar Vaticaanse zegslieden wilden gisteren niet verder gaan dan die algemene gissing. Zij zeiden, dat de Paus toen hij ge wag maakte van de beperking van het vasten tot aswoensdag en Goede Vrydag ofschoon hij dit niet uitdruk kelijk zeide de situatie in Italië en enkele diocesen in Amerika voor ogen had. Elders is elke dag van de vasten een vastendag. Daarentegen werd Mussert genoemd als verzetsstrijder. Niettemin bestaat zoals onder andere in t.v.-uitzendin gen bewezen, wel degelijk belangstel ling onder de Nederlandse jeugd voor de periode 1940'45. Maar de over dracht van de kennis door onder wijskrachten aan de jeugd over on ze tyd, bleef in gebreke. In een leer boek over vaderlandse geschiedenis, voor kweekscholen worden 38 pa gina's gewijd aan de tachtigjarige oorlog, zes aan de franse tijd en nog geen twee pagina's aan '40'45. Dit is maar een staaltje uit het gebrek aan voorlichting via deze school boekjes. Elke jeugd heeft behoefte aan voorbeelden. Men behoeft voor de schildering van mensen, die moed, vastberadenheid en karakter toon den. Niet alleen terug naar de ge schiedenis van Tromp en De Ruy- ter. Laat men niet vergeten, dat al- de jeugd te maken bestaan van Israël, de Duitsland, gevolgen zijn 1933—1945. tevredenheid over bepaalde col lectieve arbeidsovereenkomsten. De demonstranten, die leuzen rie pen als „vrijheid, vrijheid", werden door de politie met wapenstokken uiteengedreven. Later werden dui zend arbeiders, die zich naar het gebouw van de plaatselijke vakbonds organisatie wilden begeven, uiteen gedreven. Generaal Franco, het Spaanse staatshoofd, heeft de redacteur Areal gratie verleend, nadat deze was ver oordeeld tot zes maanden gevange nisstraf. De redacteur had in een dagblad meningen geuit over het Spaanse leger, die beledigend werden geacht. Hy werd op 11 februari door een krijgsraad veroordeeld. Areal is officier in 't reserveleger. In zijn ar tikel schreef hij ten gunste van ver mindering van de diensttijd, die nu 18 maanden is, en oefende hy kritiek op wat hij noemde tijdverspilling in het leger. De studenten van de medische fa culteit van de Universiteit van Ma drid zijn gisteren weer naar college gegaan, maar er is nog een aantal dat weigert, om steun te verlenen aan een stakingseis van bepaalde studenten groepen. De faculteit van wijsbegeerten zou de colleges ook gaan hervatten. De toestand is minder gespannen dan de vorige dagen, ofschoon voor de schouwburg in Madrid gister avond toch nog enige honderden stu denten demonstreerden. Van officiële zijde wordt meege deeld, dat de hoogleraar in de oude talen, Calvo, wordt vastgehouden in verband met het optreden van de studenten. Hij zal binnen drie dagen worden vrijgelaten, tenzij zijn zaak naar de justitie wordt verwezen. Cal vo was een van de leiders voor een vakbond van vrij studenten. BevrijdingskerkWereldgebedsdag. Bevrijdingskerk (Z.W.): Bevolklngs- Oude Vest 13Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Steeneohuur 6: Spiritisch Genoot- iten (Cultureel Cen- Sonneveldsho w Nut toonstelling Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 UI K. C. bijbelstudie; 11-12 Vervolg van pag. 1 Russisch protest door ambassadeur Kohier afgewezen De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken Gromiko heeft de Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, Kohier, gisteren laten weten, dat de Amerikaanse aanvallen op Noord- Vietnam het beginsel van vreedzame samenleving ondermijnen, waarop de Russisch-Amerikaanse betrekkingen zyn gebaseerd. „De Sowjet-Unie", aldus de ver klaring, „beschouwt de Amerikaanse provocaties tegen Noord-Vietnam als daden van weloverwogen agressie en als een aanwijzing, dat Amerika de weg naar uitbreiding van de stryd in zuidoost-Azië is ingeslagen. De verklaring laakt ook wat ge noemd wordt „de toenemende Ame rikaanse bemoeiing met de zaken van Laos en Cambodja". „De Amerikaan se regering laadt een grote verant woordelijkheid op zioh voor deze gang van zaken", aldus de Russische ver klaring. Ambassadeur Kohier zei het docu ment aan zijn regering te zullen over brengen, maar de beschuldigingen die er in staan, te verwerpen. Kohier heeft Gromiko erop gewezen dat de Sowjet-Unie niet rnoet negeren, dat de agressie in Vietnam van Noord- Vietnam afkomstig is en dat „de ge meenschappelijke verdediging tegen agressie" niet hetzelfde is als agres sie plegen. Een Amerikaanse regeringsdelega tie onder leiding van de stafchef van het leger, generaal Harold K. Johnson, is vandaag uit Washington in Saigon aangekomen voor een be langrijk bezoek aan Zuid-Vietnam. Johnson zal tenminste vier dagen in Saigon blyven. Er zullen bezoeken ge bracht worden aan legerinstallaties en geconfereerd worden met hoge Amerikaanse en Vietnamese autori teiten. Advertentie Kir,' Gouda is gistermiddag de 17- dagavond ernstig gewond, toen de auto waarin zij met nog een meisje en twee Jonge mannen zat, in botsing is ge komen met een tankwagen. Bij dit ongeval werd een meisje, de^l9-jarlge gedood. Van de beid< die ernstig gewond wer- - in levensge- jonge mannen, den. verkeert i Van de beide lg kind, een jongetje, met een tractor -w~. Het kind was terstond dood. Het ongeluk gebeurde vlak voor de echtelijke woning. Jongetje verdronken Gistermiddag is het driejarig jongetje Q, Schouw van de familie Jac. Schouw, ln Poeldijk in ee sloot geraakt en verdronken. Het kind was met de step even de tuin ln gegaan. Toen het gemist werd is men meteen gaan zoeken en al spoedig ont dekte de heer H. Lelieveld het kind ln het water. Hij bracht het ijlings op het mondbeademing der resultaat. ij bracht het ijlings nog geruime tijd n ïlng toegepast, hela Vice-president Wereldbank De IDA. George Woods, heeft dr. Simon Aldewereld benoemd tot vice-president van deze twee instellingen. Dr Alde wereld kwam in 1946 in dienst van de wereldbank. Steekpartij Een 35-1 heeft gisteravond haar even tijdens een echtelijke De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis ln Apeldoorn overgebracht. aangehouden. Er Ontploffing in Koog aan de Zaan Tijdens een hevige ontploffing ln een fabrieksafdellng van Honig N.V. ln Zaan liepen gisteravond fabrieksarbeiders zodanige brand en op. dat lijk ziekenhuis het gemeente. bracht moesten worden" Ln VVwa8lt: afdeling waar zetmeel derivaten worden verwerkt, deed zich ten gevolge van een stofexplosie een hevige ontploffing voor, die tot ver in de omtrek hoor baar was en waarbij een metershoge steekvlam uit het dak sloeg. Door i luchtdruk s' dak weg en werd de tientallen lange zijmuur totaal ontzet. BUITENLAND Botsing ln Peru Bij een botsing tussen een benzinetankwagen en een bus zijn gisteren bij Talara, ongeveer 1100 km ten noordwesten van de Pe ruaanse hoofdstad Lima, elf mensen verbrand; 18 passagiers liepen ernstige brandwonden op. Auto-ongeluk Liz Taylor De Rolls filir Elizabeth Tay- Belglsche boeren betogen Dui zenden Belgische boeren hebben giste ren in Soignies gedemonstreerd voor hogere prijzen voor melk en suiker bleten Het kwam tot een botsing met sel wist te verhinderen. De boeren wa ren in deze plaats 40 km ten zuiden van Brussel tezamengekomen. Zij wis ten ln hun auto's 15 km te vorderen op de weg naar Brussel waar de rijks wacht ten tot staan bracht. Regenval bij Djokja Door over vloedige regenval zijn ln de omgeving van Djokjakarta verscheidene dorpen overstroomd; 17 personen zijn gedood of worden nog vermist, aldus Antara. China's wapenfabrieken hoofdstad Taipeh verschijnende „Tijd schrift voor Chinees-communistische vraagstukken", een uitgave van de na- tionalistisch-Chinese regering, m( dat zich ln communistisch-China vinden, Egyptlsch-Russlsche bezoeken Pre sident Nasser zal in de loop van dit jaar een bezoek aan Moskou brengen en de Russische leiders Breznjew en Kosigin zullen tegen het eind van het jaar naar Egypte reizen, zo meldt het officieuze dagblad „Al Ahram". Churchills nagedachtenis re'i: ligers zijn voornemens in geheel land huis aan huls propaganda te ma ken voor het Winston Churchill Me morial Trust Appeal. De organisatoren hopen meer dan vijf miljoen pond ster ling (50 miljoen gulden) bijeen t( brengen, waarvan 150.000 pond vooi het afbouwen van het Churchill col- lint (50 miljoen brengen, waarva 50.000 pond voor iet Churchill col lege in Cambridge. De rest zal worden het bekostigen haar verwondingen is bezweken. Pieterskerkgracht 13Schoolavc V.V.M 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering K. en 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Conferentie (o Kamercentrale Lei ksmuseum voor Volkenkuni ining van film „Land van de la: Ingeleid door dr. A. J. Jawa<i. 10.30 MAANDAG Rest. De Doelen: Leldse Amate fotografenver. 8 uur n.m. SchouwburgAbonnementsvoorstell Toneelgroep „Centrum" speelt Tweede schot". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)t Ver. van Huisvrouwen. „Smakelijke 1 onbekende zuivelgerechten". 2.30 egstgeest (Witte Huis)Led Ned. Roode Kruis afd. RljnJe Jeugdgebouw (Breestraat 19): w Natuurvriend". 8 uur nam. N.C.ReisV.: Bezoek aan IJsre (Den Haag). Vertrek station 7 Schouwburg: Abonnementsvoorstell si Toneelgroep „Centrum" speelt ,J h' Tweede schot". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzai J Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen' 7-8 uur nam. Vï Stadsgehoorzaal: Mij. voor To wijk. 7.30-1 Rijksmuseum pr. dr. A. J. Js expeditie van het Nat. Museum Ottawa. 8 Willem gespreksavond. 8 sociëteit „Ons Centrum". 7.30 i Rapenburg 8: Vlro. Spr. drs. H. d( Nannen over „Verleden en toeko: van de VN". 8 uur nm. 1 StadsgehoorzaalLedenverg. Cc Ralffelsenbank LeldenOegstgeest, 8 uur n.m. BIOSCOPEN tj€ Rex: „Samson tegen de piraten". 14 Vi Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zc 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Camera: „James Bond contra dr. 1 Pj' 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zc m 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. gl Trianon: „Gejaagd door de wind", wl m 7.30 uur. h< Jr. Dag. „Winnetou het grote op( hoofd". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 1 2.30 Astra-theater - Wassenaar: Vrij 8 uur. zat. 7 en 9.15 uur. zondag woensdagmiddag 2.30 uur De sc aan het Zilvermeer. 14 jr. Zonda en 9.15 uur Fotomodellen en cti1 tage (The naked mirror). 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling kunst zit leden Ver van belangstellender Lakenhal. Dag. 10-4 uur, zond. 1-4' nam, (tot 29 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 um; zc lng zondag 1-4 i Rljksmu nstra: 13-17 Rijksmuseum (Steenstraat 1): Dag Oudheden: Ds der natuurwetenschappenDag. 1 Avond- en nachtdienst der apoi ken: Geopend voor spoedeisende geval Apotheek van Dnesum, Mare 110, 20406. Apotheek R van Breest Sn lenburg ln Leiderdorp en Apott Voorschoten zijn geopend. Ky eeeD gehoor van uw holsarti specialist <ot diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Y pen burg Vllsslngen zwaar bew. geh bew. onbewolkt Zuld-Llmb. geh bew. Helsinki zwaar bew. Stockholm 'waar bew. Dslo half bew. Kopenhagei geh bew. -5 -12 de -3 -9 sie 2 -5 Ee ordeau Belgrado Barcelona Madrid Lissabon nburg geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2