Raad van Leiderdorp sprak uitvoerig over afbraak „Voordorp" Verkoop van woningen bij de H.T.M.-remise? Maaltijden voor Leidse bejaarden Voorzieningen voor de waterlevering Aanleg van vier tennisbanen Mr. G. C. v. cl. Willigen presideert raad LtlDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 MAART 1965 Na zeer langdurige vergadering De Raad van Leiderdorp zat gisteravond op zijn praatstoel. Het was eerst tegen midder nacht toen burgemeester mr. R. M. Gallas de hamer voor de laatste keer kon laten vallen. Toen waren de 32 agenda punten behandeld. Het moet toch mogelijk zijn wat meer vaart in de wijze van vergaderen te brengen. Zonder van de vroede raadsleden ja-knikkers te maken vragen wij ons af of nu bepaald elk agendapunt tot de laatste let ter moet worden uitgeplozen. Het voorstel te komen tot concen tratie van de waterleidingbedrijven in de Rijn- en Gouwestreek kreeg de instemming van de raad nadat de heer Kleisz (KVP) uitvoerig had betoogd, dat Leiderdorp een reeks van jaren water heeft kunnen betrek ken, dat aan redelijke eisen voldeed tegen een zeer aantrekkelijk tarief. Hoewel hij meende, dat dit voorstel een financieel offer van de gemeente vraagt stemde hij er toch mee in, temeer omdat er een goed en dege lijk stuk werk is verricht. De burgemeester merkte op, dat er binnen tien jaar een watertekort gaat dreigen en dat er dus voor die tijd voorzieningen moeten worden ge troffen om de waterlevering te waar borgen. Tot vertegenwoordigers in het algemeen bestuur werden be noemd ir. R. Poels en drs. W. v.d. Sluys. Geldlening Nadat besloten was tot het i gaan van een geldlening van f 500.000 werd uitvoerig van gedachten gewis seld over het aangaan van een geld lening van f8.000.000 voor het finan cieren van de voorgenomen investe ringen in 1965. De heer Kleisz was van het hoge bedrag geschrokken en zijn fractie genoot, de heer Tie- ken, dacht dat men dit bedrag wel met f2.000.000 kon verminderen op posten, die voorlopig toch niet nodig zün. Nadat de heer Van der Sluys (CHU) gewaagd had van de moed van het college wees de eerste bur ger erop, dat het urgentieprogramma dit bedrag vraagt. De raad zal over de besteding worden geinformeerd. Hierna ging het voorstel onder de hamer door. Na een uitvoerige discussie over verkeersmaatregelen werd besloten de Mauritssingel geheel tot voorrangs weg te maken. De heer Tieken had enige kritiek op het voorstel enkele wyzigingen aan te brengen in de behuizing van het gemeentehuis door onder andere de afdeling sociale zaken over te brengen naar de daartoe verbouwde woning Hoofdstraat 9. Dat steeds maar verhuizen kost steeds maar geld. Hij had een radicalerplan, na melijk om de woningen 'Hoofdstraat 7 en 9 te slopen en er een houten noodgebouw op te plaatsen, dat dan gehuurd zou moeten worden. Dit noemde hy veel voordeliger. Burgemeester Gallas zei, dat al les zo eenvoudig niet lag en dat de voorgestelde plannen pasten in het plan tot verbouwing van het gemeen tehuis. De heren Tieken en Kleisz waren tegen het voorstel. Voordorp Ook op het volgende voorstel, de aankoop van Voordorp, hadden de heren Tieken en Kleisz kritiek. De heer Tieken noemde de Leidse her vormde diaconie zelfs keiharde za kenlieden en had het over een com- per satietransactie. Ook de heer Kleisz betreurde de gehele gang van zaken, temeer omdat de inmiddels begon nen afbraak zonder toestemming van de raad is geschied. De heer De Groot (WD) vond de prijs van f46,50 per m2 stevig, maar aanvaard baar voor bouwrijpe grond. Burgemeester Gallas betoogde, dat de onderhandelingen op een prettige wijze zijn gevoerd Hij wees erop, dat de diaconie behoefte heeft/aan grond voor de stichting van een verpleeg huis. Dit plan juicht het college toe, doch over de kostprijs van de grond moet nog onderhandeld worden. Er is met de raad niet gesproken over de afbraak van het pand, maar met de vroede vaderen was het college van B. en W. indertijd van mening, dat met de afbraak geen dag langer ge wacht mocht worden. Drs. van der Sluys noemde de op merking van keiharde zakenlieden beslist niet prettig. Hij was ervan overtuigd, dat de onderhandelingen op eerlijke wijze zijn gevoerd. Met de doortrekking van de Per- sant-Snoepweg zal zo spoedig moge lijk worden begonnen. De raad stel de daarvoor een krediet van f677.000,- beschikbaar. Achthovenerweg uitvoerige uitleg. Het is een uitvloei sel van de onderhandelingen van het gemeentebestuur van Koudekerk met de provincie, G.S. verzochten de gemeente Leiderdorp mee te willen werken. Men wil de Achthovener weg verbreden en aansluiten op de door te trekken Mauritssingel. De oude Doesbrug blyft gehandhaafd als verkeersverbinding. Op een vraag van de heer De Groot hoe het staat met de sloop van de oude Leiderdorpse brug ant woordde de burgemeester, dat daar over overleg wordt gepleegd met de provincie. Erg enthousiast was de raad niet over het verlenen van een subsidie van f 495,- aan de afdeling Leider dorp van K. en O. voor een concert in de hervormde kerk. De heer De Groot. Het is duidelijk gebleken, dat het geven van concerten in Leider dorp geen succes is. De voorzitter merkte op, dat het college de nieuwe afdeling van K. en O. gaarne wil steunen. Ook de kans op mislukken moeten we dur ven aanvaarden. Uiteindelijk gaf de raad zijn fiat aan het voorstel. Scholenbouw Aangezien niet is te verwachten, dat spoedig toestemming zal worden gegeven voor het bouwen van enige permanente schoolgebouwen stel den B. en W. voor over te gaan tot het huren van houten gebouwen voor een tweeklassige openbare kleuter- S. W. C. van Egmond bedankt als raadslid Onder de heden in de raad voor gelezen ingekomen stukken, bevond zich een schrjjven van de heer S. W. C. van Egmond (KVP), waarin deze bedankt als raadslid. De heer Van Egmond zal binnenkort onze stad verlaten en zich in Rotterdam ves tigen. school aan de Willem de Zwijger laan, een drieklassige chr. kleuter school aan de Splinterlaan, een drie klassige openbare kleuterschool fn de Zjjllaan- en Meyepolder en drie lokalen ter uitbreiding van de r.k. lagere school aan de Splinterlaan. Het daarvoor gevraagde krediet van f 75.759.voor de huurprijs vond de instemming van de raad, die het college veel lof toezwaaide voor de doortastendheid, waarmede dit pro bleem is opgelost. Koningin verlaat Huis ten Bosch (Van onze Haagse correspondent) Koningin Juliana heeft vanmid dag om zeventien minuten over twaalf Huis ten Bosch verlaten. Zij had toen de reeks consultaties met de fractievoorzitters uit de Tweede Kamer voltooid. De laatste, die door de vorstin werd ontvangen, was de heer P. Jon geling van het Geref. Politiek Ver- Koningin Juliana had om één uur vanmiddag een afspraak met haar tandarts in Hilversum. Het was niet haar voornemen, later in de middag in Huis ten Bosch terug te keren. Gemeenteraad van Wassenaar ZOETERWOUDE Wethouder houdt geen spreekuur Wethouder Van Hofwegen van Zoeterwoude is hedenavond verhin derd om spreekuur te houden. Reeds daags na zyn installatie tot burgemeester van de Sleutelstad pre sideerde mr. G. C. van der Willigen vanmiddag de zitting van de Leidse raad, in welke zaal de feestelijke bloemversiering al weer plaats had ge maakt voor het deponeren van de raadstukken op de tafel van B. en W. en die der raadsleden. Aan het begin van deze zitting schonk de nieuwe burgemeester in een korte toespraak allereerst aan dacht aan de Dag van Europa. De Europese samenwerking heeft in het afgelope jaar, aldus spreker, een forse crisis meegemaakt en overleefd: maar al te zeer herinneren wij ons die spannende decemberdagen, toen het scheen, dat met betrekking tot de graanprijs in EEG-verband geen over eenstemming kon worden bereikt Na 't Franse ultimatum dreigde aanvanke lijk een gebrek aan medewerking van Duitse zyde. Gelukkig kon te elfder ure een oplossing worden bereikt. Willen wij, aldus mr. Van der Wil gen, van een werkelyk verenigd Europa iets terecht brengen (een Europa, dat in staat is tot het berei ken van optimale economische resul taten, dat een maximum aan politie ke invloed bezit), dan zullen wy voor alles het de deelnemende landen dui delijk moeten maken, dat we er met een uit-de-tyds nationalisme niet ko men. Werkelijke Europese samenwer king betekent een stuk verlegging vap de nationale regeringen naar de Europese lichamen, met name als het gaat om de macro-economische vraagstukken. Spreker besloot deze korte over denking met het citaat van een Europeaan, Jean Monnet aan te halen „De oprichting van Europa is in volle gang, het levenspeil van zijn bevolking stygt, het is bezig een we reldmacht te worden. Wat voor een Europa zal uit de inspanningen te voorschijn komen? Het antwoord is ondubbelzinnig: dit Europa zal democratisch en sociaal zijn. Het zal een onmisbaar ele ment vormen en werken voor de or ganisatie van de vrede." Laten wij gedachtig aan deze woorden voortgaan met de Euro pese éénwording: niet alleen ter wille van onszelf, niet alleen ter wille van de volkeren van Europa, doch ook ter wille van de wereld als geheel, aldus spreker. Burgemeester Van der Willigen, die zonodig werd voorgelicht door de gemeente-secretaris, stelde na lezing der ingekomen stukken, eerst de benoemingen aan de orde. De heer Duyvestyn vond het niet juist, dat zo kort na het beschikbaar stellen van containers voor grotere hoeveelheden vuil, de tarieven wor den verhoogd. De heer Van Dillen wees er o.m. op, dat het gebruik van containers door bedrijven ook voor de reinigingsdienst bepaalde voorde len biedt. Wethouder E. M. Schade ant woordde, dat de tarieven voor het verwijderen van het bedrijfsvull ge baseerd zijn op de kostprijs: het op halen van huisvuil geschiedt bene den kostprijs, al is niet denkbeeldig, dat ook wat dit betreft een tariefs verhoging zal moeten worden over wogen Het bedrijfsleven, dat van de containers gebruik maakt, zal zeker de redelijkheid inzien van een tariefsverhoging voor een dienstver lening, die tegen kostprijs geschiedt. Met de stemmen van de heren Van Dillen en Duyvestijn tegen werd het voorstel tot tariefsverhoging aan vaard. Ruim een jaar geleden stelde de raad een krediet van f 37.800 be schikbaar ten behoeve van de aanleg van vier tennisbanen op het sportveldencomplex ging De Kieviten 1 Overeengekomen werd dat de ging voor deze tennisbanen een huur zou gaan betalen berekend naar ren te (5 fc) en afschrijving van het door de gemeente geïnvesteerde ka- pitaal op annuiteitsbasis. Rekening houdend met een afschrijvingster mijn van 25 jaren zou de huur f3006.58 per jaar bedragen. De Wassenaarse gemeente raad heeft gisteravond ruim twee uren besteed aan een op zichzelf niet bijzonder indruk wekkende agenda. Gediscus sieerd werd onder meer over de vraag of de gemeente de 20 vroegere dienstwoningen van de HTM bij de voormalige remise al of niet van de hand zal doen. over de verhoging van het tarief voor het ophalen van zogenaamd ..bedrijfsvuil" in grotere hoeveel heden, en over een 25-jarig con tract met de Hockey- Cricket en Tennisclub De Kieviten over de verhuur van het sportvelden- complex op de Schulpwei. Burgemeester en wethouders had den de raad een krediet van f 23.500.- gevraagd voor een aantal noodzake lijke voorzieningen aan de 20 vroegere HTM-woningen bij de remise, die te gelijkertijd met de trambaan en de remise eigendom van de gemeente zyn geworden. Mr. A. van Vuure .VVD. deed del--"— op de Schulpwei. suggestie, verkoop van de woningen, - - in eerste instantie aan de huidige bewoners in overweging te nemen. Mej. A. Hofstra (P.v.d_A toonde zich dankbaar voor de aan te bren- j gen verbeteringen in de huizen, maar vroeg cok te bezien of douche-cellen in de woningen kunnen worden aan gebracht. Mr. dr. W. F. ren (Prot. Chr.) stelde j slissing i Gunste- slissing aan te houden en eerst in een yoor vjjf sportvelden betalen De I of meer raadscommissies de kwestie Kieviten al een jaarhuur van f 1400. iet verkopen van de r)e hierop betrekking hebbende -o— ---rien. huurovereenkomst loopt nog tot 1970. Mr. C. A. van Gorcum (PvdA) her- praktische overwegingen stelden (De zitting duurt Op initiatief van Leidse UW innerde eraan, dat indertijd bij de aankoop van deze woningen de toe zegging is gedaan dat het HTM-per- soneel in de woningen zou kunnen blijven wonen. Het verkopen van de woningen zou deze toezegging in ge vaar kunnen brengen. Hij meende, dat bij de huidige bewoners niet veel animo voor het kopen van de huizen zal bestaan. De heer F. M. van der Stap (ge meentebelang) stelde zich op het standpunt, dat het krediet van f23.500,- in ieder geval beschikbaar zal moeten worden gesteld. Daarna kan de vraag over het al of niet ver kopen in beschouwing worden ge- Wethouder ir. M. Elion zegde toe te zullen onderzoeken of er bewoners zijn die belangstelling hebben voor het kopen van het pand. Verder zal in een vergadering met de commissies financiën en openbare werken de kwestie van het aanhouden of van de hand doen van deze eigendommen aan de orde worden gesteld. De raad ging na deze toezegging met het voor stel akkoord. Containers ir. de huur velden en van de nieuwe tennisba nen onder te brengen in een nieuwe huurovereenkomst met een looptijd van 25 jaar. De totale huurprijs zou dan f4400 per jaar bedragen. Verschillende leden van de raad hadden echter bezwaren tegen een huurcontract op zo lange termijn. Mr. A. van Vuure (VVD) achtte het onjuist de huurprijs voor een zo lange tijd te fixeren; hij zag daarin een verkapte subsidiëring van de ver eniging. Ook diverse andere sprekers maakten bezwaren tegen een 25- jarige huurovereenkomst. De heer C. E van den Berg (KVP) herinnerde eraan, dat het bedrag van ruim f 3000,- per jaar voor de tennisbanen de financiering betreft van een door de gemeente gedane investering. Wat dit onderdeel van de huurprijs betreft kon hij akkoord gaan met een contract van 25 jaren. Anders ligt het echter met de f 1400 voor de overige terreinen. Daarvoor zou een kortere termijn genomen moeten worden. Wethouder E. M. Schade wees er op. dat de terreinen van De Kievi ten voor de gemeente geen kosten opleveren: het onderhoud wordt ge heel door de vereniging betaald. Wat dit betreft is er dus geen bezwaar tegen een voor lange tijd vastleggen van de huurprijs. Gezien echter de bezwaren die door de raad naar vo ren werden gebracht is het college bereid, de huur overeenkomst in twee delen te splitsen: een 25-jarig con tract voor de tennisbanen en een contract tot 1 januari 1970 voor de overige terreinen. Daarmee ging de raad akkoord. Andere voorstellen Stilzwijgend stelde de raad een kre diet van f3750 beschikbaar voor een door de Wassenaarse Oranjevereni ging Koningin Wilhelmina te orga niseren herdenking van 20 jaar be vrijding op 4 en 5 mei a.s. Een kre diet van f 19.500.- werd beschikbaar gesteld voor de bouw van een trans formatorstation In de nabyheld van de Van Cranenburchlaan. Tot leidster aan de Caroline van Schaik kleuterschool in vaste dienst werd benoemd mevrouw A. W. Gris- nigt-van der Kamp. Besloten werd van de heer A. Nell een stuk bollen- grond ten zuidoosten van de Oost- dorperweg ter grootte van 880 ca te kopen tegen een prijs van f 4820 en aan de pachter een schadeloosstel ling toe te kennen van f7096,-. Bepaald werd, dat voor de gron den, gelegen tussen het landgoed Ter Veen en de Zanderijvaart een her ziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Het ontwerp voor deze herziening is gereed en zal in de loop van deze maand in de commis sie uitbreidingsplan worden bespro ken en daarna aan de raad worden voorgelegd BEURS VAN AMSTERDAM de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is vanmiddag begonnen met de tafeltje-dek-je'actie. Tien warme maaltijden werden aan huis bezorgd bij bejaarden in heel Leiden, die niet of moeilijk in staat zijn om zelf elke dag een volledige maaltijd te verzorgen. Met een kleine vrachtauto vertrok mevrouw M. P. van KlinkenbergPost omstreeks twaalf uur uit de psychia trische inrichting „Endegeest" in Oegstgeest. waar de maaltijden bereid worden. Mevrouw M. P. van Klinken- kregen thuisbezorgd. Inzet: zo bergPost op weg naar een van ziet een door de UW verstrekte de tien Leidse bejaarden, die bejaardenmaaltijd er uit. vanmiddag een warme maaltijd (Foto Lju/Hoivast) Chef van de keuken in „Ende- geest" is de heer B. H. A. van Hees, die de zorg heeft voor de duizend maaltijden, die dagelijks worden ver strekt in de inrichting. Hij kon des ondanks nog wel een minuutje vry maken om de tien eerste bejaarden- maaltyden „uitgeleide" te doen. De bejaarden worden uitgezocht door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in samenwerking met Dienst Sociale Zaken van de gemeente Leiden. Het is de bedoeling de activiteiten op dit gebied steeds verder uit te breiden. Voorlopig zullen tweemaal per week een aantal Leidse bejaarden van deze service, die geheel door vrij willigsters wordt verricht, kunnen profiteren. Bij het vertrek van de eerste maaltijden uit de Endegeest- keukens was ook de leidster van de UW ir. Leiden mevrouw G. C. Lam- Gunning aanwezig. Prof. Nagel bood studie aan Hedenmorgen heeft prof. mr. W. H. Nagel, hoogleraar te Leiden aan minister mr. Y Scholten zijn studie aangeboden over „Het voorspellen van crimineel gedrag". Het boek is mede aangeboden aan dr. A. Mulder, secretaris-generaal van het Minis- tierie van Justitie, (oud-hoogleraar te Leiden) mr. J. H. Schouten, hoofd van de directie kinderbescherming en voorzitter van de beleidscommis sie wetenschappelijk werk en dr. G. H. Veringa. algemeen adviseur we tenschappelijk werk van het Minis terie van Justitie. Prof Nagel heeft enige jaren geleden opdracht ont vangen tot het schrijven van deze studie nadat vooral in de Verenig de Staten grote belangstelling voor dit onderwerp bleek te-bestaan. Het belang van voorspellingen wordt groot geacht voor de rechter by het bepalen van soort en maat van zyn straf. In het rapport zijn buitenlandse pogingen op dit terrein bezien en gewaardeerd. Het boek is uitgegeven door het Staatsdrukkery en Uitgeve rijbedrijf- Burgemeester en wethouders had den de raad voorgesteld de tarieven I Ne voor het verwijderen van A-uil van bedrijven en instellingen met behulp van z.g. containers te verhogen zulks in verband met de per 1 januari jL gestegen loon- en materiële kosten. Tegen dit voorstel werden door de heren A. C. Duyvestijn en H. L. J. van Dillen (beiden KVP) bezwaren ingebracht. Dinsdag, 2 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4 Ned '60-1 4% Ned. '60-11 4 li Ned '59 411 95% 94Ü 9312 BEURSOVERZICHT K.L.M, FLAUW Evenals gisteren heeft ook vandaag de handel in de internationale waar den weinig om het lyf gehad, de stemming was wederom lusteloos tot flauw. Dit laatste voor aandelen KLM als gevolg van de teleurstellende slotkoersen maandag in Wall Street, ook voor de Nederlandse hoofdfond sen. KLM daalde er 3A dollar. Dien tengevolge was de gang voor deze aandelen er vanmiddag in Amster dam volkomen uit. Het fonds zetten in op f 100, doch toen bleek reeds dat de vraag voor Amerikaanse reke ning aan de geringe kant was. Het aanbod kreeg dan ook spoedig de overhand waardoor de prijs inzakte tot f 97.50. De stukken verlieten de markt op circa f99.36. De slotkoers van gisteren was f105. Philips, Unilever en Kon. Olie daal den ieder circa f 1.- tot resp. 155.40, 136.20 en 157.80. Het aanbod in deze hoeken was gering, de vraag nog ge ringer. Het publiek hield zich afzy- dig met het verstrekken van koopor ders, terwyi de arbitrage alleen wat te doen had in aandelen KLM. Hoog ovens en Aku ontmoetten weinig vraag. Ook hier had het aanbod licht de overhand waardoor beide fondsen circa twee punten inzakten. De scheepvaartsector trok na een kalm begin later op de middag aan door speculatieve vraag van het pu bliek. Hierdoor lagen de fon^' i in deze groep uiteindelyk goed gedis- j idem '58 5 poneerd in de markt. Voor Paket- j idem '64 5 vaart werd een punt meer betaald tot. 164% op de dividendverhoging tot 9 8 róScheepvaart-Unie verbeterde 2 punten. Met de leidende cultures wilde het ook vandaag niet al te best vlotten. HVA en Amsterdam Rubber werden iets lager gewaardeerd. Na een vaste opening liepen de koersen op de staatsfondsenmarkt later een weinig terug by afnemende affaire. Rotterdam wil tot een bedrag van f 22.5 min. ondershands lenen 5 tot de koera van circa 100. Ned. '61 4'i Ned '63 4'i Ned. '47 3% Ned '53 3a Ned '48 3% Ned. '50 I-n 3'i Ned. '54 I-n 3U Ned '55 13% Ned. '55 II 3U Ned. "37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. in. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 110 110 Ver. HVA-my. 148% 148 V.K.U. 522% 518% Deli My eert. 116.60 116.90 loogovens eert. 548% 545% Philips gem. bez. 156.40 155.45 Jnilever eert. 137.20 136.40 Dordtse petr. 710% 709% Kon. P (50 a f 20) 158.70 157.90 Holl. Amer. Lyn 114% U4 A Java China Pak. 161% 165 K.L.M. 105 99.75 Kon Ned. St.boot 135% 136% 5 Kon. Paket My. 163% 164% Stoomv My. Ned. 138% 138% Niev Goudr eert. 105% 105% 5 p. Ommeren eert. 250% 250 Kon. Rott. Lloyd 139 140% N. Scheepv. Unie 135% 137% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 93 b 93 A'dam '48 3% 93 b 93 R'dam '52-1 4% 91% Bankwezen Bank N.G 85 5% 100% 100% N W B '52 4% BVG Rspbr '52 BVG Rspbr f500 Industr Obligaties Philips Dol '51 VERKLARING DER TEKENS vedaan eD laten Gedaan en bieden Bieden b 82% 78% 79% 78% Premieleningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% A'dam '56 IH 2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% 79% 79*i Den Haag '5212% 90% Idem II 2% 91 93V R'dam '52 I 2% 90% 90 Idem II 2% 92% 92% Idem '57 2% 88%- 86 W Utrecht '52 2% 98% 101 Z.-Holl. 1957 2% 90% 90 y Suid-Holl. '59 2% 88 87 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f50 213 213 Nefo f50.- 109 108.5 Robeco 236 236 Unitas f50,- 494 498 Ver Bez v 94 f50 135 132.51 Europa I 10 pb 525 530 Alg Bank Ned. Amro Cultuurbank Holl Bank O eert. Ned. Mid bank 3..V.S cert. 819 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 709 Berkel'8 Pat. 240 Borsumy Wehry 70 Calvé Delft eert. 970% K, Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm De Gruyter pref b Holl Constructie Ing bur v B.nyv Interna tlo p Kemp en Beg. Kon Zout Ketjen Leidse Wols.riJ tfüller en Co NB Ned Kabelfabr. Philips pref. Rott Droogd My EMS Ver Mach.fabr. Ver Touwfabr. Vihamy vValvisvaart Wernink's Betjny 221% Wilton Fyenoord 192 t. wyk Heringa 127 Saalberg 105 Mynbouw en petroleum 67 19% 245% 114.— 112% 318% 971% 140% 113% 81% Amer. fondsen Canaa Pacific R Intern Nickel Anaconda BetiiJehem Steel Cities Service General Motors Kenuecott Republic Steel Shel> OU OnioD Pacific On States Stee] E* dividend Exclaim Laten 98% 103% 43%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7