Verf fabriek in Alphen door brand verwoest Concert „Excelsior" in Sassen Iieini TOEGEWIJDE VOORBEREIDING EN EEN GEESTDRIFTIG SUCCES 2V2 jaar voor Rajakowitsj SCHIPPER LAAT DRENKELINGEN AAN LOT OVER WITLOF WORDT IETS BETER Amerikaanse hulp aan Israël I Viaduct gebouwd in veertig uur Voor de Leidse kantonrechter Eerherstel voor Boecharin Verdrag tussen Oost-Duitsland en Egypte LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG MAART 1963 Door een felle brand is hedenmor gen de meer dan een halve eeuw oude lak- en verffabriek van De Graaff en Baas N.V. staande aan de Gouwestraat, in het gemeentedeel Gouwsluis, volkomen in as gelegd. Hoe de brand is ontstaan, was vanmorgen nog niet bekend. Na de brandmelding, die zeven minuten voor half negen werd ontvangen, is de brandweer onmiddellijk met al het materiaal in actie gekomen. Het stond vrijwel direct vast, dat van de fabriek weinig te redden viel. Het gebouw stond in lengterichting op de harde wind, die over de Rijn kwam jagen en het brandbare ma teriaal zorgde wel, dat de fabriek weldra één vlammenzee was. De grootste zorg van de brandweer was dan ook de aangrenzende percelen, nl. enkele woonhuizen en de bakkerij van de heer Van Ommeren, voor de vuurzee te behouden. Daarin Is men geslaagd. Uit het bedrijfskantoor en het woonhuis van de gezusters De Graaff welke percelen ln één blok tegen het bedrijfspand staan kon men wat van waarde was, redden, maar ook deze panden kregen grote water- en brandschade. Ook de brandweerkorpsen van Aarlanderveen en Zwammerdam na men aan het blussingswerk deel. Door de felle kou en de enorme rookont wikkeling had men een zware taak. Daar de Gouwestraat geen hoofd verkeersweg meer is ondervond het verkeer geen hinder en kon de po litie zich beperken tot het publiek In aanmerking genomen dat in het bedrijfspand ook vrij kostbare machi nes stonden, zal het schadecijfer aanzienlijk zijn. (Foto Leldsoh Dagblad) TER AAR Met de prijzen van het witlof is het gelukkig Iets beter geworden, maar de aanvoer van dit produkt be gint al te zakken en er zijn zelfs al kwekers die er doorheen zijn, zodat zij niet meer kunnen profiteren van deze nu wat hoger in de markt lig gende prijzen. Werd in de eerste week van dit veer tiendaagse veilingoverzicht voor de A-kwaliteit betaald van 39 tot 54 cent per kilo, in de afgelopen week was de prijs 44 tot 83 cent per kilo, voor dezelfde kwaliteit. Het tweede soort werd door de handel meegeno men voor 23 tot 54 cent per kilo. Voor de spruiten werden in deze ver slagperiode goede prijzen betaald. Spruiten, geschikt voor export, wer den in de A- en B-sortering afge drukt voor 65 tot 107 cent per kilo. De spruiten die het predikaat „ex port" niet konden halen, werden in de A- en B-sortering verhandeld voor 25 tot 71 cent per kilo, terwijl de D-sortering (klein soort) werd verhandeld voor 64 tot 85 cent per kilo. Rabarber kon zich vrij goed handhaven en werd nu verkocht voor 55 tot 74 cent per kilo. Radijs zakte iets in prijs en werd nu door de handel meegenomen voor 21 tot 25 cent per kilo. Goede sla kon vlot worden verkocht voor een prijs van 21 tot 28 cent per stuk. De mindere kwaliteit ging weg voor 10 tot 13 cent per stuk. Ook nu gingen de uien weg voor een prijs die lag tussen 26 en 29 cent per kilo. Er was ook nog boerenkool, die wegging voor 16 tot 19 cent per kilo. Rode kool vond kopers van 10 tot 12 cent per kilo en voor de bosselderij werd 9 tot 13 cent per bosje neergeteld. De V.S. zullen Israël vermoedelijk rechtstreeks en openlijk militaire hulp verlenen, indien Israël zich be reid verklaart behoedzamer te reage- geren op de Arabische plannen voor de omleiding van de Jordaan en alles te doen om een open oorlog te ver mijden. Dit hebben welingelichte zegslieden in Jeruzalem verklaard. Dit standpunt werd geuit nadat maandagavond vijfdaagse onderhan delingen tussen Averell Harriman, afgezant van de Amerikaanse presi dent, en enkele Israëlische ministers onder leiding van premier Esjkol wa ren afgesloten. De besprekingen zijn afgesloten met een voorlopig akkoord en in een atmosfeer die door beide partijen hartelijk werd genoemd en veelbelo vend voor een voortzetting der be sprekingen vermoedelijk in Washing ton. Naar verluidt zullen twee mede werkers van Harriman nog enkele dagen in Israël blijven voor pinvul lende besprekingen van een meer technische aard. Op de uitvoering 1965 van de Sas- senheimse Chr. Mondaccordeon Ver eniging „Excelsior" in het KSA-ge- bouw in Sassenhelm zien wo met ge noegen terug. De toewijding in de voorbereiding is kennelijk groot ge weest en van geestdriftige aard. Dit is een factor van betekenis, aange zien hier zonder van notenblad voor ziene lessenaars geoefend wordt misschien zelfs totaal zonder de kunst van noten lezen machtig te zijn. Men kan xich Indenken, wat zodoende al niet van een dirigent, hier J. Kriek van Sassenheim, et van de harmonisch steunende pia nist de Leldenaar W. van Strien geëist wordt. Afgezien nog vat hun hulp als arrangeurs van de mu ziek. Er zat een blokfluit in het gezel schap, dat overigens tokkelinstru- menten en accordeonspelers enigt. De mondharmonica heeft ook haar gerechte plaats in het veelzij dig panorama van de muziek. Wij bevinden ons hier aan een basis van de muziekbeoefening, waar de een voudige muziekgevoelige in gemeen schap toch zijn stukje cultuur mede opbouwt. Maar al is het instrument benjamin, er zijn er toch die ook op het mondaccordeon tot ster weten te rijzen. Zo herinneren we ons een muziekfestival in Straatsburg, waar een chromonicabespeler als solist op trad in een Suite voor strijkorkest, die we in niets minder waardeerden dan bijv. een concerterende solo- klarinettist. Wat men gisteren speelde? On nodig alles op te noemen. Maar zeker wel een „Boeket van Melodieën" en „Non stop", iets soortgelijks, beide gerangschikt en ineengeschoven door P. F. de Kort. waar het heel aan dachtige publiek dat toch óók tor de klucht na de pauze opgeko- .en was zich opvallend dankbaar lor betoonde. Hier bleek extra de wil om, naast de degelijke ensemble-techniek, het spel te verfijnen, om te nuanceren om de voordrachtsintenties van de leiding (rubato o.m.) te realise ren. Opera en operette leverden in hoofdzaak het thematisch materiaal. Soms klonk het vreemdbijv. om Wagner's Lohengrin-bruidsmars en Tannhaiiser-Pelgrimskoor In dit klankidioom te horen. Een sterke melodie kan echter veel verdragen. We hebben dat Pelgrimskoor in een circus zelfs door een groep oli fanten zien vertolken op een batte rij speciaal geconstrueerde eentoons- instrumenten, die ze met een poot In-drukten en dat werd nog melo disch en ritmisch gaaf ookll Het be hoeft niet heel het leven altijd dog matisch toe te gaan in de uren van verstrooiingEn „Excelsior" leeft volop in de zingende waarden van de hyper-romantiek. Daar plaatsen we ook de Ball- sirenenwals van Lehar en Flotow's Stradella. En, wat gepeperder, ten slotte toch evengoed de onafschei delijke „Saints" en de Eurovisiemars. In enige nummers fungeerde de ene orkesthelft als koor. Voorzitter Tilma kon van de verenigingsfinan- ciën mededelen, dat ze het goed maakten en bedeelde dirigent en pianist met een couvert en hun da mes met een royale plant. De „Boe melende Bedriegers" na de pauze stonden onder de regie van P. Oudshoorn. V. Erich Rajakowitsj is vandaag in Wenen tot ZVi jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens „gewelddadig heden in verband met de moord in concentratiekampen van 82 Neder landse joden". Een jury bevond de nu zestigjarige Oostenrijkse voormalige SS'er schul dig aan het in gevaar brengen van de levens van de gevangenen door hun deportatie te verzoeken vanuit Frankrijk naar concentratiekampen. Dit gebeurde in 1942. De jury bevond de voormalige bureaucraat van de nazi's in Neder land met zes stemmen voor en twee tegen schuldig op basis van artikel 87 van het Oostenrijkse wetboek van strafrecht. Rajakowitsj werd vrijge sproken van medeplichtigheid aan moord. MARKTBERICHTEN 41. Veulens 2. Schapen of lammeren 12. Bokken of Prijzen: Vette koelen (In ct per kg) extra kw. 425-440, le kw. 385-410, 2e kw. 345-365, 3e kw. 320-335. Vetten kw.) 400-420. Worstkoeien (ii kg) 315-330. Kalf- en melkkoeien (ln gld per stuk) 975-1425. Vare koelen (ln gld per stuk) 925-1250, _Q> 140-150. Mestkalveren (in gld stuk) 90-140. Slachtpaarden 290-355. Lopers (ln gld per stuk) 100-115. Big gen (ln gld per stuk)48-60. Schapen 9(in gld per stuk) als vorige week, lui, vooral niet hoger. Vette kalveren: kleiner; redelijk, prijs houdend. Nuchtere kalveren groot, tamelijk, als vorige week. Slachtpaar den: ruimer, goed ruim prijshoudend. 44 en 45 groter, redelijk onveranderd. Schapen en lammeren Iets meer, goed. Binnen veertig uur werd in de Duitse industriestad Essen een 240 meter lange en 6 meter brede tweebanig viaduct van staal ge bouwd. Voor de duur van twee jaar zal het er voor zorgen, dat het drukke verkeer op een plaats waar werk in uitvoering is, onge hinderd doorgang kan vinden. Het bouwwerk weegt 520 ton en bestaat volgens een soort bouwdoossysteem uit 300 elementen. De brugpijlers zijn niet alleen wat hoogte betreft verstelbaar, maar zijn naar behoefte ook te verplaatsen. Tijdens de voortschrijding van het werk kan de opstelling van het viaduct dus gewijzigd worden. De bouwkosten bedragen ruim een miljoen gulden. Een 46-jarige schipper uit Hazers- woude had zich op 14 juni van het vorige jaar niet als „een heer in het waterverkeer" gedragen. Als gezag voerder van een passagiersboot was verdachte ten laste gelegd, dat de door hem bestuurde boot in de Diepe Poel onder Warmond tijdens een inhaalmanoeuvre tegen een motor bootje was gevaren. Hoewel de pas sagiers van dit bootje tc water raak ten—en bUna verdronken was verdachte doorgevaren en had hij ook nadien niets van zich laten ho ren noch de moeite genomen om naar de toestand van de drenkelin gen te Informeren. „Ik ben wel gestopt maar weer door gevaren toen lk zag, dat er vol doende hulp aan de drenkelingen werd geboden. De naam van mijn schip en rederij waren duidelijk lees baar, dus was dit geen poging om mij aan de gevolgen te onttrekken. Later vergat ik naar de toestand te informeren". Aldus probeerde de verdachte de indruk, dat hü zich nergens om had bekommerd weg te nemen. Voor de aanvaring zelf had hü geen verkla ring. „De man aan het roer moet een zwenking vlak voor mijn boeg hebben gemaakt want anders zou er echt niets zijn gebeurd", luidde zijn mening. Op een desbetreffende vraag van de officier mr. N. J. Out moest hij wel antwoorden, dat mede door de drukte zijn uitzicht op kleine vaartuigen niet bepaald ideaal was geweest. „U had vooral omdat het die dag stralend weer en zeer druk op het water was een uitkijk voorop moe ten plaatsen", zei de officier. Hij achtte zowel het feit, dat ver dachte niets had gedaan om de aan varing te vermijden als een gro ve onverschilligheid tegenover het lot van de drenkelingen duidelijk be wezen en eiste derhalve twee geld boeten van resp. f40 subs. 8 dagen en f60 subs. 12 dagen. „Als lk in dat bootje had gezeten zou ik niet zijn overvaren maar had ik tijdig genoeg de kant opgezocht", merkte verdachte in zijn laatste woord laconiek op. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning laakte in het bijzonder ver- dachtes handelwijze na de aan varing. Hij vonniste wat de aanva ring betreft met f25 subs. 5 dagen en wat het doorvaren aangaat met een boete van f 75 subs. 15 dagen. Geen rijbewijs Een 23-jarige matroos uit Noord- wijkerhout bezat geen rijbewijs. Ook geen auto. Die leende hij zo nu en dan van zijn broer. Dat deze wel een auto maar geen rijbewijs had, werd de matroos dat spreekt vanzelf niet ten laste gelegd. Wel was hem ten laste gelegd, dat hij op een van zijn clandestiene rit ten op de Gooweg onder Noordwijk achteruit rijdende tegen een andere auto was gebotst, dat de handrem van de geleende auto niet deugde en dat hij geen enkele rijbevoegdheid bezat. „U had blijkbaar ook nog een biertje op", las de kantonrechter in het proces-verbaal. „Ik had maar twee biertjes op en was heus niet dronken", verzekerde de matroos. Wat de aanrijding betreft eiste de officier, zowel f 60 boete subs. 12 da gen als de voorwaardelijke intrek king van verdachtes eventueel toe komstige rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, proeftijd 2 jaar. Voor het ontbrekende rijbewijs en de ondeugdelijke handrem eiste hij eveneens twee geldboeten van f 60 subs 12 dagen. Het vonnis werd drie maal f50 subs. 30 dagen en de on voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. „Als u nu weer gaat auto rijden maakt u zich schuldig aan een misdrijf", lichtte de kantonrech ter de term „onvoorwaardelijk" na der aan verdachte toe. Zo druk Een 47-jarige magazijn-chef uit Katwijk reed met een bestelauto op de Rijnmond pardoes tegen een voor hem rijdende personenauto op. „U verklaarde tegenover de politie, dat u het destijds zo druk had, dat u zelfs geen tijd had om te slapen en te eten en de botsing was ontstaan omdat u in slaap was gevallen", las de kantonrechter in het procesver baal. „Mijn collega was ziek en ik was daardoor steeds druk in de weer", aldus verontschuldigde ver dachte zich. „Dat was toch hoogst onverantwoordelijk tegenover andere weggebruikers", vond de kanton rechter. „U had wel een paar borreltjes ge dronken", onthulde de officier nog. „Maar twee in totaal omdat m'n moeder die dag Jarig was". „Niet sla pen en eten maar wel borrels drin ken is dubbel slecht", merkte de kantonrechter hierna op. Bij wijze van ernstige waarschu wing eiste de officier naast een geld boete van f75 subs. 15 dagen de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Verdachtes verzoek om clemen tie wees de kantonrechter van de hand. „U reed nu tegen een auto op maar het» had ook een mens kun nen zijn met alle gevolgen van dien", zo verklaarde hü de reden waarom hü verdachte conform de eis veroordeelde. Eigen rechter „Nadat ik hem had ingehaald en weer naar rechts was gegaan haalde hij op zün beurt rrnjn auto in en sneed mü daarna büna de weg af. Toen ik hem even daarna weer in- haaloe, stuurde hü onverwachts naar links en drukte mü naar de rijbaan van het tegenliggend verkeer. Door sterk af te remmen en bü te sturen kon ik nog net een aanrijding met een tegenligger voorkomen". Aldus de verklaring van een van de getui gen in de zaak tegen een 54-jarige ingenieur uit Voorburg, die terecht stond omdat deze stunt op Rüksweg 4 c.nder Oegstgeest had uitgehaald. „Hü was waarschünlük kwaad om dat hü door de vorige getuige werd ingehaald en ging toen op een ge- vaarlüke manier min of meer eigen rechter spelen", was de conclusie van een tweede getuige. De ingenieur ontkende beide ten laste gelegde fei ten. „Ik ben mü van niets bewust en heb hem niet opzettelük gesneden noch naar links gedrukt", zo verze kerde hü de kantonrechter. De officier eiste na een zeer scherp gesteld requisitoir naast twee geld boeten van f75 subs. 15 dagen even eens de voorwaardelüke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tüd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Ik rijd al vele jaren auto en heb zoiets nog nooit uitgehaald", aldus de verdachte in zün laatste woord. De kantonrechter zag echter geen reden om aan de getuigen-verklarin- gen te twüfelen. Zün vonnis luidde f 150 boete subs. 30 dagen alsmede de voorwaardelüke ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tüd van 1 jaar met een proeftyd van 2 jaar. Het boek „ABC van het commu nisme", van de hand van Nikolai Boecharin, zal het volgend jaar in de Sowjet-Unie worden uitgegeven. Boecharin, destüds door Lenin „de lieveling van de partü" genoemd, was lid van het politieke bureau. Zün ster begon echter in 1928 te ta nen, toen hü oppositie tegen Stalin leidde in een geschil over het sluiten van een compromis met niet-commu nisten. In 1938 was hü de belang- rijkste beklaagde in een zuiverings proces in Moskou en in hetzelfde jaar werd hü terecht gesteld. In de aangekondigde verschüning van zün boek ziet men een zekere mate van eerherstel, al wagen Wes terse waarnemers in de Russische hoofdstad het niet nu reeds te spre ken van volledige rehabilitatie. Egypte en Oost-Duitsland hebben in Cairo een overeenkomst voor tech nische samenwerking gesloten. Egypte krügt een lening van 250 miljoen gulden alsmede krediet-faci liteiten tot een bedrag van 110 mil joen gulden. Oost-Duitsland zal uitrusting leve ren om de produktie van een militai re fabriek te vergroten. De weten schappelijke en technologische be trekkingen worden uitgebreid en er zullen deskundigen worden uitgewis seld. De Oostduitse leider Ulbricht, die een bezoek aan Egypte brengt, keert vandaag naar zün land terug. Ulbricht gaf voorts zün steun aan de Palestünse Arabieren en het Ara bische verzet tegen de Israëlische plannen om de rivier de Jordaan te verleggen. Het communique rept niet over de diplomatieke vertegenwoor diging van beide landen in Cairo en Berlijn. De Egyptische pers had eer der bericht, dat Cairo zou overwegen een consulaat in Oost-Berlün te ves tigen. De Oostduitsers hebben een consulaat in Egypte, maar president Nasser heeft zich tot nu toe verzet tegen Oostduitse druk om diploma tieke betrekkingen met de DDR aan te knopen. De vestiging van een Oostduitse consulaat zou de huidige, gespannen betrekkingen tussen Egypte en West-Duitsland nog ver slechteren. Kerkelijk Leven veld uit Gouda. Aangenomen nr. Mid delburg (4e pred. pl.) P. Joosse uit Ba- rendreoht. Bedankt voor Werkendam (vac. H. Moll) W. C. v. d. Brink uit Renkuim-Heelsiun. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen ln Drachten Th. Brlenen ullt Apeltioorn-Z. Bedankt voor Vlaaien C. Smdit» uit Sliedreoht. Tweetal ln Rljnaburg B. BIJleveld uit Bussum en W. Heerma uit Nunspeet; ln Ermelo M. Vllebstra uit Umruiden en G. de Vries uit 's-Gravendeel. Beroepen Li Westzaan H. S. uit 'a-Graven- HERVORMINGEN IN R.-K. LITURGIE Het Vaticaanse weekblad „l'Osser- vatore Delia Domenica" heeft za terdag een speciaal nummer gewijd aan de hervormingen in de r.-k. li turgie (openbare eredienst) en be toogd, dat bjj het bonwen van ker ken een nieuwe architectuur moet worden toegepast en dat in de ge wijzigde riten hedendaagse muziek kan worden geïntroduceerd met in begrip van jazz. Het blad bevatte artikelen en inter views in verband met de verplichte dattum 7 maart voor de invoe ring van bepaalde wüzigingen, welke het Vaticaans concilie in de liturgie heeft aangebracht. Het concilie heeft zijn goedkeuring gehecht aan een constitutie, strek kende tot het gebruiken van natio nale talen inplaats van het Latün in het grootste gedeelte van de mis en andere riten. Ook populaire vor men van muziek en hedendaagse kunst in de bouw van kerken wer den aangemoedigd. Het Vaticaanse weekblad bevatte persgesprekken met de in Zwitser land geboren architect Le Corbusier en de Italiaan Pier Luigi Nervi. De Paus heeft vandaag de r.-k. geestelükheid gezegd, dat zü de ge lovigen moet bewegen de liturgische hervorming te aanvaarden waartoe het concilie opdracht gegeven h™ft. Blükbaar doelend op het verzet, dat in sommige kringen tegen de hervormingen gerezen is, drong hü er bü de priesters op aan in him vastenpreken de liturgische hervor mingen te behandelen. De wüzigin gen moeten zondag in alle r.-k. ker ken in de gehele wereld ingevoerd zün. OPROEP VOOR NUCHTERHEID De rooms-katholieke bisschoppen van Polen hebben hun gelovigen in een herderlük schrijven opgeroepen tot een campagne ter bestrijding van liet gebruik van alcoholhoudende drank, één van de grootste proble men van het land. De brief getiteld „Een oproep voor nuchterheid" is gisteren in de Poolse kerken voorgelezen. I11 de oproep wordt het populaire Poolse week blad „Polityka" aangehaald, dat in een reeks artikelen over alcoholisme heeft geschreven, dat er jaarlüks bü na 25 miljard zloties worden uitge geven aan drank. „Met dit geld zouden vele scholen, ziekenhuizen en kerken kunnen wor den gebouwd, „aldus de brief, waar in voorts staat dat vele jonge men sen aan de drank gaan, onder wie kinderen van middelbare scholen. CHRISTELIJKE EENSGEZINDHEID Zeven vooraanstaande Canadese kerken zullen een voorbeeld stellen van christelüke eensgezindheid door middel van de bouw van een ge- meenschappelük paviljoen op de We reldtentoonstelling „Expo", die in 1967 te Montreal zal worden ge houden. Zü kwamen te Montreal overeen tot de bouw van een pavil joen ter waarde van 3% miljoen dol lar, waarvan de inrichting een geza- menlü'ke christelüke boodschap aan de mensheid beoogt. Het is de eerste keer, dat de r.-k. en de Grieks Orthodoxe Kerken voor dit doel met de protestantse kerken samenwerken. Men verwacht, dat de kosten van dit project bestreden zullen kunnen worden uit de vrijwillige bijdragen van de in Canada en hopelük in de gehele wereld woonachtige christe nen. Afgezanten van Athenagoras in Utrecht De beide afgezanten van patriarch Athenagoras van Constantinopel, de metropolieten Meliton van Elioupolis en Chrysostomos van Myra, die eer der bezoeken brachten aan Paus Pau- lus VI te Rome en aan de aartsbis schop van Canterbury te Londen, hebben nu ook hun opwachting ge maakt bü de aartsbisschop van Utrecht (Oud-Katholieke kerk) mgr. dr. Andreas Rinkel. Men bracht de aartsbisschop als voorzitter van de Internationale Oud Katholieke Bisschopsconferentie offi cieel verslag uit van de besprekingen tydens de pan-orthodoxe conferen tie op Rhodes. Voorts werd gespro ken ever de voorbereidingen voor een conferentie van Oud-Katholieken en vertegenwoordigers van alle Oosters- Orthodoxe kerken om tot intercom munie te komen. Tot deze conferentie was op Rhodos besloten. De eerste bijeenkomst zal waarschünlük in 1966 plaats vinden. De aartsbisschop van Utrecht hoopt als voorzitter van de oud-katholieke delegatie te funge- Behalve door de aartsbisschop werd van oud-katholieke züde aan het gesprek deelgenomen door de bis schop van Deventer, mgr. P. J. Jans en door prof. dr. P. J Maan. De leden van de oud-katholieke delegatie werden namens de patri arch onderscheiden met ere-tekenen behorend bü de orde van de H. An dreas. Paus weer op reis In Vaticaanstad gaan hardnek kige geruchten, dat Paus Paulus zich voorbereidt op een nieuwe grote reis, die niet noodzakelük zou samenval len met een of andere grote gods dienstige manifestatie maar wel gro te weerklank op internationaal ni- •u zou kunnen hebben. Over doel datum van die reis is overigens nog niets naders vernomen. Volgens Vaticaanse zegslieden heeft de Paus klaarblükelük wel be sloten af te zien van het bezoek, dat hü deze maand aan de Dominicaan republiek zou brengen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 6