P.v.d.A wil kamerleden zonder bijbaantjes OAU voor sancties tegen Zuid-Afrika HUWEUJK OP Z'N ITALIAANS MILITIE IN CHINA: 20 a 30 MILJOEN Beperk voorlopige hechtenis Chefarine ,4 King weer contra sheriff Clark Organisatie-plicht regelen in c.a.o.Y NIA in Lido TREINRAMP IN SOEDAN: 100 SLACHTOFFERS TITO ZOEKT UITWEG VOOR VIETNAM Zorin naar Parijs als ambassadeur KOSIGIN OVER HERENICING EN ATOOMWAPENS LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 MAART 1965 Vlaggetjesdag Er wordt ernstig rekening gehou den met de mogelijkheid, dat dit jaar opnieuw het accent van Vlaggetjesdag Dag van de Nederlandse Zeevisserij - op Scheve- ningen zal vallen. Vlaardingen is eigenlijk aan de beurt, maar men vraagt zich daar af hoe Vlaggetjes dag te vieren zonder schepen. In de laatste jaren is het restant van de Vlaardingse drijf net vloot verdwenen. En de treilervloot markt regelmatig in IJmuiden. Dit verklaart de ge dachte om Scheveningen opnieuw een kans te geven. Vorig jaar had Scheveningen ook de beurt, maar toen is er van feesten niet veel ge komen, nadat de eerste drie maan den van het jaar de last van een staking hadden gedragen. Anderzijds gaan er in Vlaardin gen ook stemmen op om te trachten vanuit de bevolking nieuwe impulsen te laten komen. De haringvisserij heeft voor Vlaardingen altijd veel betekend. Vlaardingen heeft zijn vis serij-museum. Op deze pijlers moet een visserijfeest te bouwen zijn, ook als dit niet alleen door de visserij kan worden gedragen. Vlaardingen wil namelijk toch graag op Vlagge tjesdag de produktschapswimpel zien hijsen op de winnende Vlaardingse logger. En hoe zal het met Katwijk/ IJmuiden gaan? In IJmuiden her innert men zich nog de teleurstel ling van vorig jaar, toen er vrijwel geen versierde schepen in de haven lagen. Het is begrijpelijk, dat men daar nu wel enige zekerheid wil heb ben, dat er een redelijk aantal sche pen te pronk zal liggen, omdat men aan feestelijkheden gaat denken. En in Katwijk zou men nog wel eens met de teleurstelling kunnen zitten over de afwijzing van de havenplan nen op hoog niveau. Toch zal men moeten oppassen .niet in dezelfde fout te vervallen, die Scheveningen vorig jaar maakte. Te midden van de staking had niemand lust om over Vlaggetjesdag te gaan denken. Maar men vergat, dat de gemiddelde Nederlander zich weinig aantrekt van de zorgen van een be drijf. Dat bedrijf is er alleen maar mee gediend als het zich, ook in tijden van tegenslag, weet te presen teren op een wijze, die de bevolking de Nederlandse Zeevisserij, daartoe in de afgelopen jaren probaat middel gebleken. Het kan ook nu weer een succes worden. Daarbij zal men ook de moed r ten kunnen opbrengen eens te c v/egen of het niet zinvol is telkenj are het accent te laten vallen op Sche veningen, terwijl de andere visserij - plaatsen op deze Vlaggetjesdagvie ring dan op hun wijze inhaken. Dan is het overal feest en wordt in alle plaatsen, die zo nauw bij de visserij betrokken zijn aandacht geschonken aan dit voor ons land zo belangrijke bedrijf, De partij van morgen De Partij van de Arbeid, die haar vernieuwingsplannen eind vorig jaar heeft geformuleerd in de brochures „De partij van mor gen", streeft naar een Tweede Kamerfractie, waarin zo weinig mogelijk lieden met bijbaantjes voorkomen. Dit verklaarde de heer E. Meester, algemeen secretaris van de P.v.d.A. gistermiddag op persconferentie in Utrecht. Bet aantal socialistische kamer leden met nevenfuncties is nu al het kleinst van alle partijen, maar als de vernieuwingsplannen van de Par tij van de Arbeid zijn uitgevoerd, is de wenselijkheid nog urgenter, al dus de heer Meester. De P.v.d.A streeft namelijk naar een hechtere binding tussen kie zer en gekozene. Daarvoor is het land ingedeeld in veertig districten. Elk district krijgt zijn eigen tweede kamerlid. Deze gaat in teamverband samenwerken met een eerste-ka- merlid, met statenleden en andere partijleden. De heer Meester hoopt, dat andere partijen dit voorbeeld zullen volgen, want het zal zijns in ziens meer spanning in de politiek brengen en de belangstelling van de kiezers vergroten. Bu als zijn bij de P.v.d.A. func ties in het openbare leven onver enigbaar met partijfuncties. Even min accepteert de P.v.d.A staten leden, burgemeesters en wethouders als kamerlid. Dit principe wil de P.v.d.A verder uitbreiden, zodat een kamerlid zich uitsluitend met zijn werkzaamheden in de volksverte genwoordiging kan bezig houden. Uitzondering worden mogelijk ge acht. Belangrijk voor verwezenlij king van dit principe acht de P.v.d.A. dat kamerleden beter worden geho noreerd en over een betere outillage kunnen beschikken, missie, die een studie heeft gemaakt van mogelijke veranderingen in het Nederlandse kiessysteem, is voor af schaffing van de Eerste Kamer en voor een kiessysteem, waardoor zowel evenredige vertegenwoordiging als het districtenstelsel mogelijk is. De commissie wil een volksverte genwoordiging van een Kamer, maar Eén mei De Partij van de Arbeid zal het een-mei feest dit jaar voor het eerst niet in samenwerking met het N.V.V. vieren. De plaatselijke meicomité's, waarin het N.V.V. en de socialis tische partij van oudsher samenwer ken, zijn opgeheven. De P.v.d.A zoekt nog naar een juiste vorm. Dit jaar wil zij het eens gaan proberen met een landelijk meifestival in de jaar beurshallen in Utrecht. Een festival, waarop voor elk wat wils zal worden geboden. Kiessysteem Het Italiaanse dorpje Vibo Valenta heeft gisteren op zijn kop gestaan door een inci dent op de huwelijksdag van de 15-jarige Angela Sorren- tino en Giuseppe de Mast De 34-jarige vader van de bruid had zijn tienerdochter op normale wijze toestemming voor het huwelijk gegeven, maar woonde desondanks de plechtigheid niet bij. Hij ver scheen pas bij het huwelijks- maal, bood geen felicitaties aan, maar trok in plaats daarvan een revolver en opende terstond het vuur op de aanwezigen. Bruid en bruidegom trof hij in de be nen, maar de bruidsjonker kwam er nog slechter van af. Hij kreeg een kogel in de borst. Voor zijn leven wordt gevreesd. Sorrentino nam na de schietpartij de benen en werd in een toestand van shock teruggevonden. Hij is in hetzelfde ziekenhuis opge nomen als zijn slachtoffers. De politie heeft hem nog niet kunnen verhoren, Het jonge paar tast in het duister om trent het vreemde optreden van vader Sorrentino. Prinses Irene in Brussel Prinses Irene en haar echtgenoot zijn de vorige week vrijdag in Brus sel aangekomen, aldus meldt het blad „La libre Belgique". Zij hebben incognito hun intrek genomen in een hotel in het centrum van de stad en zullen nog enkele dagen in de Belgische hoofdstad blij- Communistisch-China is er in ge slaagd tenminste 20 tot 30 miljoen miiitiemannen te organiseren en op te leiden, aldus deelt het blad van het Amerikaanse leger mee. Het artikel in „Military Review" waarschuwt er voor dat de Chinese militie „ernstig genomen moet wor den. niet alleen vanwege haar huidi ge sterkte, maar ook vanwege het militaire potentieel". „Onderschatting van de waarde van de militie zou kunnen leiden tot een militaire ramp in geval van een oorlog met communistisch Chi na", aldus het blad. Het artikel is geschreven door Geor ge O. Jan, specialist inzake com munistisch China, geboren in Peking, gepromoveerd aan de nationale Tsjengtsji-universiteit in Nanking al- ns te promoveren aan de uni versiteit van New York. Jan, die nu doceert aan de univer siteit van South Dakota, zegt dat mogelijke reden voor de nadruk op de Chinese militie was gelegen iri het Amerikaanse bombardement Noordvietnamese patrouilleboot bases verleden jaar zomer als re presaille voor aanvallen op Ameri kaanse torpedojagers in de Golf van Tonkin. „Militairy Review" wordt gepubli ceerd door het opperbevel van het Amerikaanse leger en de generale Een ministeriële commissie vao Organisatie voor Afrikaanse Een heid (OAU) heeft eenstemmig vast gesteld, dat er algehele militaire en economische sancties tegen Zuid- Afrika moeten worden genomen, al dus heeft een woordvoerder in Nairo bi meegedeeld. Aan de commissie was een rapport van de ministers van Buitenlandse Zaken van Liberia, Madagascar, Sierra Leone en Tune sië voorgelegd. Voorts ls een commissie, ingesteld door de Veiligheidsraad van de VN om de mogelijkheid van sancties tegen Zuid-Afrika te onderzoeken om dit land van zijn apartheidspoli tiek af te brengen, tot de slotsom ge komen, dat de Zuidafrikaanse econo mie wellicht nadelen zal ondervin den van een algeheel embargo op handels- en ander gebied, doch niet in een mate die voor dit land fataal zou kunnen zijn. In de commissie hebben zitting vertegenwoordigers van Bolivia, Bra zilië, de Sowjet-Unie, Tsjecho- Slowakije, Ivoorkust, Marokko, de Ver. Staten, Engeland, Nationalis- tisch-China, Noorwegen en Frank rijk. In volgorde van prioriteit doet de commissie met zes tegen vier stem men (met stemonthouding van Frankrijk) de volgende aanbevelin gen: Een embargo op alle handelsver keer; embargo op aardolie en deri vaten daarvan; embargo op uitvoer naar Zuid-Afrika van wapens en munitie; staking van emigratie naar Zuid-Afrika van geschoolde arbeiders, verbreking der verbindingen; politie ke en diplomatieke sancties. De com missie wijst er echter op, dat ook -an dere landen ernstig nadeel van deze maatregelen zouden kunnen onder vinden. Minister schrijft De minister van Justitie, mr. Y. Scholten, heeft in een rondschrijven het openbaar ministerie gezegd van het grootste belang te ach ten, dat men zich bij het beleid ten :ien van de toepassing van de voorlopige hechtenis voortdurend be wust is van de noodzaak om zowel de frequentie als de duur van dit strafprocessuele dwangmiddel tot een minimum beperkt te houden. Het rondschrijven is gedateerd op 17 februari. De minister had bij de behande ling van de begroting van Justitie 1965 toegezegd de aandacht van het openbaar ministerie voor dit onder werp te vragen. De minister heeft in de circulaire ge. zegd, dat de gevoelens van ongerust heid over de toepassing van preven tieve hechtenis onder meer kunnen worder verklaard door het relatief grote aantal preventief gedetineer den in de strafgestichten. Hun aan- 5 tussen veertig tot vijftig pro cent van het totaal. Het Zuidafrikaanse hooggerechts hof heeft het beroep verworpen van de 27-jarige blanke onderwijzer Harris tegen zijn doodvonnis wegens moord op een bejaarde blanke vrouw, die stierf tengevolge van een bom aanslag die verleden jaar gepleegd werd op het spoorwegstation van Jo hannesburg. Harris zit sedert 6 november in de dodencel. De rechtbank had bevon den dat hij een bom legde in de grote hal van het station en dat hij niet krankzinnig was toen hij dat deed. Harris behoorde tot de „Na tionale bevrijdingsraad", die zich ten doel stelt de regering van premier Verwoerd omver te werpen. Deze or ganisatie voert een campagne tegen de Zuidafrikaanse apartheidswetten. Griep? Chefarine „4' doet wonderen! De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan. neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. De negerleider ds. Martin Luther King heeft vandaag een groep gers geleid in een mars naar stadhuis van Selma (Alabama), in een poging om hen als kiezers te laten inschrijven. King trachtte zijn vclgeiingen het stadhuis binnen te leiden uit de stro mende regen, maar sheriff Clark, die in de deuropening stond, zei hem dat cr binnen geen plaats was. Kmg verzocht de sheriff daarop om de negers „in naam van de mensheid en fatsoenshalve" het gè- bouw binnen te laten. Clark ver klaarde dat alle beschikbare zalen in gebruik waren en dat er geen per sonen in de hal een plaats bonden vinden zonder de anderen, die zich reeds in het stadhuis bevonden, te hinderen. Hij verzocht King heen te gaan „in naam van het gezond ver stand". King is daarop met zijn volgelin gen vertrokken. Hij verklaarde ook Wilcox County te zullen gaan, van de plaatsen waar negers vandaag hebben geprobeerd zich als kiezers te laten inschrijven. VAKBEWEGING (Van onze 'Haagse correspondent) Het bestuur van de Stichting van de Arbeid zal morgen in "besloten vergadering het vraagstuk van de ongeorganiseerden bespreken. De drie vakcentrales hebben inmiddels per brief aan de Stichting laten weten, zij tegen verplichtstelling van het vakbondslidmaatschap in het alge- n zijn, maar wel voelen voor ver plichting per c.a.o., zoals dat al reeds in het grafische bedrijf het geval is. De vakbeweging wil haar diensten in het vervolg wel door de ongeorga niseerden laten betalen (vakantie bonnen, adviezen, enz.) Zoals gemeld is deze aanpak verwerkt in de nieuwe bouw-c.a.o., die nog door de Stich ting van de Arbeid moet worden ge toetst. De vakcentrales wensen voorts vorming van fondsen uit werkgevers bijdragen, waaruit o.m. scholings- en vormingswerk van de bonden kun- worden gefinancierd. Ook op dit punt zijn zij al bezig de zaak in praktijk te brengen, o.m. door verge vorderde gesprekken hierover met Limburgse bedrijven. Een dergelijke financiering zou tot een verlichting de druk op de georganiseerden kunnen leiden. Een nationaal fonds ter financie ring van vakbonsactiviteiten wllli de centrales nog even buiten het ge sprek houden. Zij verwachten name lijk overheidssubsidies, die in het zelfde vlak liggen. De vakcentrales willen pas in een nadere bespreking hun wensen for muleren t.a.v. c.a.o.-voordeel voor ge- organiseerden, bijvoorbeeld in de vorm van .opslag voor de bondspre- mie. MET EEN ENKEL WOORD door de sleepboot Elbe naar Neder land worden gesleept, zij het dan In twee stukken. De „Pendregt" was on- Buenos Aires op en geknakt De atse niet te her- Grondwerker omgekomen Bij werkzaamheden aan de uitbreiding van de begraafplaats Welwerderhof in op slag gedood. Ter plaatse rijden auto's af en aan voor het storten van zand. Enkele arbeiders slechten gere geld vlakbij de stortplaats spoor, s het achteruit rl dauto ls het slachtol tydig opzij overreden. De politie onderzoekt de toedracht. BUITENLAND Schone lei voor BOAC De gewel dige schulden van de Britse lucht vaartmaatschappij BOAC, aandelen ln handi ln oor schone lei zal kunnen beginnen. De BOAC, welke ln 1939 opgericht werd, had een totale schuldenlast van 30 miljoen pond hoofdzakelijk doordat de maatschappij nlet-economlsche routes naar landen van het Gemene- rels De Britse minis- dersteunen. Stewart Stewart, officieel bezoek brengen aan Joego slavië. Van 22 tot 25 april volgt gisteren de gevangenneming bekend- eemaakt van 130 personen, die heb- deelgenomen aan een aanval op minister Ïiembere, De aanval och de oud-n' vatten Onderwijs, ia af- heeft Peronisten uitgeschakeld De op perste kiesraad ln Argentinië heeft bepaald, dat de belangrijkste peronls- tische groepering ln het land de „Justlclallsta" niet aan de op 14 maart te houden verkiezingen mag deelnemen. Partijen die hun namen lenen aan peronlstlsche kandidaten lopen het risico eveneens van de ver kiezingen te worden uitgesloten. De Justlclallsta 1b volgens de raad niet op democratische basis gevestigd. Churchlll-fonds ln actie In En geland is een grootscheepse campagne aegonnen ter verkrijging van gelden roor een „Winston Churchill gedenk- itlchting". Deze zal tot doel hebben net in staat stellen van studenten uit het Britse Gemenebest en uit Ameri ka hun studies ln andere landen voort te zetten. Initiatiefnemer is Lord Alexander van Tunesië, generaal uit de tweede wereldoorlog. Nationale held De overblijfselen van de Ierse nationale held Roger Casement, die ln 1916 in Londen als verrader werd opgehangen, zijn giste ren met militaire eer en onder over weldigende belangstelling van het pu bliek ter aarde besteld op de Glaane- vln-begraafplaats ln Dublin. Casement werd destijds gearresteerd toen hij met een Duitse onderzeeër op de Ierse kust aankwam om mee te doen aan de Ierse opstand tegen de Britten. De Labourregerlng had nu toestemming gegeven voor de overbrenging van het stoffelijk overschot naar Ierland. Rijke vondst Op het eiland Baf fin in het hoge noorden van Canada heeft men de rijkste Ijzerertslagen ter wereld aangetroffen. Volgens een mijn- Ingenieur van de Baffin Island Iron Mines Limited, de maatschappij die gedurende twee Jaar een bedrag van een miljoen dollar voor exploratie werkzaamheden heeft uitgegeven, be vat één van de vier belangrijkste Ijzer ertslagen naar schatting 116 miljoen Sjah ln Londen De Sjah van gisteren per vliegtuig uit Londen aangekomen, van- zlch keizerin Farah bij hem Salzburg ln J Lady Churchill op reis Lady Churchin is gisteren aan boord van de „Queen Mary" ln New York aange komen. Zij zou vandaag naar Barba dos vertrekken, waar zij een week bij vrienden zal verblijven. De weduwe van Sir Winston wordt vergezeld door haar dochter Mary en haar schoon zoon, Christopher Soames. Van Bar bados gaat de reis naar Jamaica, waar het gezelschap voor onbepaalde tyd bij de hertog van Marlborough zal lo- De Amsterdamse studenten naat maakt bekend dat gisteren het gebouw van het voormalige Lido-res- taurant aan de Amsterdamse studen ten sociëteit Nos Iungit Amicitia in eigendom is overgedragen. Er zullen enige verbouwingen moeten worden verricht, tenein de een redelijke exploitatie als so ciëteit mogelijk te maken. Daarbij is men voornemens een gedeelte van het gebouw in te richten als een studenten café-restaurant, dat toe- gankelyk zal zijn voor alle studen ten, ongeacht of zy corpslid zijn. In afwachting van de verwezen- ïyking van deze plannen stelt de sociëteit zich voor het gebouw voor speciale doeleinden ter beschikking te stellen. Met betrekking tot het terras en de bar worden voorbereidingen ge troffen om deze ten behoeve van het publiek te exploiteren. BU een spoorwegongeluk in Soe dan zijn vrijdag meer dan 100 men senlevens verloren zUn gegaan, al dus deelden diplomatieke zegslieden gisteren in Washington me gens de zegslieden zaten reizigers in de trein. O Vervolg van pag. 1 President Tito acht een gezamen lijk optreden van de regeringsleiders der niet-gebonden naties noodzakelijk om te komen tot een uitweg uit de crisis in Vietnam. Tito verklaart dit in een boodschap aan president Ben Bella van Algerüe, waarin hü een dergeUjk optreden voorstelt. De Sowjetrussische premier Kosigin heeft gisteravond de VS gewaar schuwd, dat zij een ernstige fout zou den maken indien zy aannemen dat .agressie tegen Noord-Vietnam" on gestraft zou blijven. „De socialistische (d.i. communistische) landen zijn te genover de imperialistische dreige menten verenigd en vastberaden' dus Kosigin op een receptie ter ge legenheid van de Leipziger Messc China heeft gisteren de mogelijk heid van een oplossing van het Viet namese vraagstuk door onderhande lingen voor zolang de Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam blijven der meer verworpen. In een hoofd artikel in het „Volksdagblad" worden de Verenigde Staten ervan beschul digd, te dreigen met uitbreiding de oorlog met het doel zelf de bepa lingen voor een vredesverdrag te dic teren, het gezicht te redden en zich vervolgens eervol terug te trekken volgens het blad „regelrechte (Van onze Parijse correspondent). De tegenwoordige Russische onder minister van Buitenlandse Zaken, Zo rin, zal zich in april, indien de Fran se gereging zijn benoeming j vaardt, als ambassadeur in Parijs komen installeren. Zorin zal dan de plaats innemen van Winogradow, die zijn land ge durende dertien jaar in Parijs tegenwoordigd heeft en de reputatie geniet het meest Gaullistische lid van het corps diplomatique in de Franse hoofdstad te zijn. Dat Winogradow, die zich in bre de kring in Frankrijk zeer populair heeft weten te maken, nu niettemin door Zorin wordt vervangen, wijst uiteraard op een nieuwe fase in ontwikkeling der Frans-Russische la,ties. Over het algemeen ziet r in Parijs in de aanstaande komst van Zorin een nieuw bewijs van feit, dat het Kremlin van plan het Frankrijk van De Gaulle, een steeds belangrijker pion op het diplomatieke schaakbord te gebrui ken. Zorin is behalve onder-minister van Buitenlandse Zaken, ook lid van het hoogste partijorgaan en hij zal daarom zelfstandiger dan zijn voor ganger kunnen optreden. Gelyktij- zou dan Winogradow, die De Gaulle persoonlijk goed kent, in Meskou de reis kunnen voorberei den, die de generaal in het najaar naar de Sowjet-Unie vermoedelijk zal ondernemen. Weer NVV-bestuurder in het ziekenhuis (Van correspondent) De heer W. F. van Tilburg, N.V.V. secretaris voor internationale zaken, is gisteravond na een hartaanval in Bussumse Majella-Stichting op genomen. De dokter acht geen di- recht levensgevaar aanwezig. Voor lopig zal de heer Van Tilburg zes weken in het ziekenhuis moeten blij- en daarna minstens zes weken thuis. Met de heer Van Tilburg is de derde N.V.V.-bestuurder uitgescha keld. Voorzitter Roemers is nog steeds overspannen. De nieuwe secre taris Van Loen is na een auto onge val in een ziekenhuis opgenomen. De Sowjetrussisdie premier Kosigin verklaarde gisteren, dat Bonn net zo goed alle hoop op hereniging van het land kan laten varen indien het medezeggenschap over atoomwapens blijft eisen. „De mensen, die op deze ideeën hameren moeten voor eens en voor altijd begrijpen dat de verwezenlij king van deze plannen en de ernstige gevolgen welke zy voor de zaak van de vrede en de veiligheid van Europa zouden hebben, de weg voor hereni ging van de twee Duitse staten zou den sluiten"! Het wantrouwen, dat veel landen jegens de bondsrepubliek koesteren, heeft „diepe wortels en belangrijke redenen". Kosigin zei, dat dit wantrouwen steunt op de plannen van Bonn de verjaringstermijn voor nazi-misda den niet te verlengen, op Westduitse provocaties in West-Berlijn en „de pogingen van Bonn om zich te be moeien met de aangelegenheden van souvereine landen". Hiermee doelde hij waarschijnlijk op de druk op Cairo om de uitnodiging van Ulbricht in te trekken. Kosigin zei, dat het welbekend was dat de Westduitsers proberen nucle aire wapens te krijgen. Hij voegde hieraan toe: „De regeringen van de V.S en Groot-Brittannië proberen hun aan deze wapens te helpen. On verschillig hoe je het noemt muta- laterale strijdmacht of Atlantische nucleaire macht het is slechts één stap. Maar andere stappen zullen vol gen. De Duitsers willen volledig in bezit van nucleaire wapens komen". FAMILIEBERICHTEN (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Jan Maarten, z. v. Ntf- kerk—Mbussault, Amsterdam. Teun Johan, z. v. PlanteydtHogewind, Middelburg. Overleden: W. F. M. van Schalk, 5 jr., Baarn. J. L. Veenhuijzen, 82 jr., Rotterdam. Mr. J. Offerhaus, 73 jr., Zeist. E. A. F. baron Creutz, 85 jr., Oosterbeek. P. M. S. v. d. Wete ring, 82 jr„ Den Haag. dóe onderzoek ÏBC 12-4.30 Hoge woerd 17.. m Jehovah's getuigen. 7. Jan Vossensteeg 17: zending. Jeugd van E Rapenburg 61K. en O. - cursus Amerika nu en in de toekomst dr. J. W. Schulfce Nordholit. 8 uur Rijksmuseum van Oudheden. t Drof. dr. A. Klasens over „De Neder landse opgravingen in Nubië'" Schouwburg: Oud Studententoneel Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehi tiow „Libe ioorzaalVoorjaars - mode- Te", 2.30, 7 en 9.15 iorp (clubgebouw K. en O. lezing dr. J de Nazi-dictatuur. 8 (zaal Will, de Zwy- chtlngsavond f" en Gezinsvoorl. Tweede kamerlid Het Amerikaanse Congres heeft gisteren de oorlog in Zuid-Vietnam behandeld. In de senaat zei de Demo cratische fractievoorzitter Mike Mansfield, dat de president probeert „het deksel op een gevaarlijke vul kaan te houden" om een grote oorlog in Azië te voorkomen en een toezeg ging aan de Zuidvietnamese regering te komen. De Republikeinse sena tor Milward Simpson betoogde echter dat de VS een spelletje van kat en spelen, terwijl „wij over de kracht en de macht beschikken om in einde aan de oorlog te maken". De Democratische senator William Proxmire berispte collega's die gepro pageerd hebben dat de VS zich uit Zuid-Vietnam terugtrekken of aan gedrongen hebben op een schikking. „Wy kunnen niet deelnemen aan een conferentie die louter de vruchten agressie bekrachtigd", zo zei hy. Hy betoogde, dat het beter was dat de VS Zuid-Vietnam biyven helpen de oorlog te winnen zelfs indien dit vyf, tien of vyftien jaar zou duren omdat de leer van de communisten wil dat zy pas tevreden zyn als zy de gehele wereld veroverd hebben. In het Huis zei de Republikeinse yol. Milvin Laird te hopen dat de rege ring zou streven naar een schikking om uit de „onmogeiyke toestand" in Vietnam te geraken. Schakel (A.R.) over de kabinetscrisis. WOENSDAG Bevrijdlngskerk ^(Z.W.)Bevolklngs- Boshuls: Sociëteit herv. Boshuizer- Loge-gebouw (Steenschuur)Ver. Pedagogiek. Spr. mei. drs. L. S. van Hees „over Samenspel van huis, school en maatsohappy." 8 uur n.m. W. de Zwygerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG :erk (Z.W.): Bevolklngs- ;ewoerd 175Dlenstvergadering i getuigen. 7.25 nam. Heijden: Modeshow Cou- Studio speelt „De rechtvaardigen' Stadsgehoorzaal: Abonnementscon cert Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. 8 uur nam. VRIJDAG Bevrijdingskerk (Z.W.): Bevolkings onderzoek TBC 12-4.30 en 7.-9.80 nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Ohris- Receptie bur- 0Ier. mr. ci. u. v gen. 4-i ZATERDAG Kon. Ned. Natruurhlst. Ver.: Excur- uarlum Den Haag. Ver trek trein Lakenhal: Concert Lenle Stevens, v. Veen, J. Dieleman, R. de Reed1 Henk Brlër en Betteke Groot. 8.15 ut Stadsgehoorzaal: Uitvoering K. en G. Stadsgehoorzaal: Conferentie (ont- Kamercentrale Lelden ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente 3 uur nam. 175: Wachttorenstudie leguaan" - 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Gejaagd door de wind". 14 Dageiyks 2 en 750 Lido „Meisjes zonder Dageiyks 2.30, 7 e dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Camera „De danseres van 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 .15 tr. Zondag 2.30, 4.45. 15 llath 14 Jaar. Zondag 1 a.±u ulu. „waarom moet ik sterven?" 18 Jaar Zondag 2.30, woensdag 2.30 uur: .OlifantenJagers met Bambo. de zoon van Tarzan" a.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling kunstbe zit leden Ver. van belangstellenden ln Lakenhal. De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. jksmuseum van Oudheden: Dage- 10-5 uur; zon-* 1-5 uur Jksmuseum voor de geschiedenis aer natuurwetenschappen: Dag. 10-4 rond- en nachtdienst der apothe- --r spoedeisende gevallen: l«b6' ApothL/a"™ So£ Eij^geopend?11 APOÜlee]5 geen geboor list (ot dlen_ op dokterstelefoon 22222. specialist (ot diens waarnemers), oei WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam motsneeuw Aberdeen Londen Brussel ixemburg ircleaux Grenoble Nice Berlijn frankfort Belgrado Rome Barcelona Madrid onbewolkt -5 -1 onbew licht onbewolkt geh. bew. onbewolkt regen regen r bew. 15 Lissabon regenbui

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2