Bart Zoet: „het profleven is zo slecht KNSB-bestuur schittert weer door afwezigheid Bang om dik te worden Wangedrag reden van van Fraser schorsing „Daar komen die t.v.-renners weer.." Erg hard werken Bracke klopt Post in achtervolging Volleybaluitslagen Afdeling Leiden Coach Anton Huiskes teleurgesteld Waarom? Dinsdag 2 maart 1965 Henk Herberts overleden Maandagmiddag is in het Diaco- tf nessenhuis in Amsterdam in de ouderdom van 73 jaar overleden de heer H. W. H. Herberts, jarenlang vooraanstaande persoonlijkheid in de voetbalwereld. Zijn naam is nauw verbonden met de successen van het Nederlands elftal in de jaren 30. In 1926 werd hij lid van de toenmalige Nederlandse elftal commissie en na de reorganisatie zowel lid van de technische commissie als van de keuzecommissie. In 1935 volgde hij Karei Lotsy op als voorzitter van de keuzecommissie, in welke kwaliteit hij tot 1950 werkzaam bleef. De heer Her berts was afkomstig uit de voetbal en atletiekvereniging Vitesse (Am- hem). Zware straffen j na 'veldslag' (Van onze correspondent) De straf commissie van de Afdeling Noord-Brabant van de KNVB heeft de 23-jarige J. Snijders van de voet balclub Djjkse Boys uit Deurae le venslang geschorst. De strafcommis- j sie nam het deze speler bijzonder kwalijk, dat deze als aanvoerder de scheidsrechter M. van Leuken heeft mishandeld, terwijl van hem ver wacht mocht worden, dat hij als aan voerder juist het goede voorbeeld zou geven. Het gedrag van deze speler was er de oorzaak van, dat de wedstrijd Dijkse Boys tegen Odilia Peel op 7 januari in een ware veldslag eindigde. Een andere speler van de Dijkse Boys werd voor de tijd van 10 jaar ge- schorst. Willen de Dijkse Boys blijven meedoen jjyyj dan zal de voetbalcompetitie, een ander bestuur moeten komen, zo is de eis gesteld. ki^ Voetbal in Engeland Wolverhampton Wanderers heeft zich geplaatst voor de kwartfinales het toernooi om de FA Cup, •in Manchester United de tegen stander is. De hekkesluiter van de «•tie: eerste divisie kwam een ronde verder door de in Birmingham gespeelde „re. play" tegen Aston Villa met 3—1 te winnen. m Centrale training I Voor de centrale trainingen, die JQI morgen in Zeist worden gehouden, zijn de volgende spelers uitgenodigd. n w Nederlands elftal: Pieters Graaf- -Loo knd, Veldhoen, Bergholtz, Moulijn, Groot (allen Feijenoord), Van Nee (Heracles), Schrijvers, Israël, Flin- kevleugel (allen (DWS), Mulder (Ajax), Fransen (GVAV) en Does burg (Sparta). Jong Oranje: Thie (ADO), Van i. Zoghei en War nas (Go Ahead), Ter Horst en Eykenbroek (Sparta), De nwe Vries (S.C. Enschede), Nuninga bure (Aiax)> Kleinjan en Hartjes (De Graafschap)Dullens Sittardia Van Gorp (NAC), Vrauwdeunt IIIIIIHII (Feijenoord)Kemper, Verdonck en aQj, Giesen (PSV). (Van onze wielermedewerker) 'Echt, de Pel, die baas van ons, is een beste kerel. Al kan je hem nog zo moeilijk verstaan door die dikke sigaar' en dat rare Brabantse taaltje. En al neemt hij nooit een blad voor zijn mond en zegt hij alles - en dat is soms héél veel - midden in je gezicht, toch is en blijft hij zo'n kerel Tevreden nakauwend op een dik met honing besmeerd broodje komt Bart Zoet (22), terwijl hij op zijn gemak een slokje koffie neemt, er rond voor uit: Kees Pellenaars is een reuzen baas. „Hij voelt je immers zo goed aan. Hij heeft er trouwens ook voor ge zorgd dat er in Nederland voor ons iets is te verdienen. Dat wij dus niet naar het buitenland hoeven te gaan om „knechtje" te spelen voor een Anquetil of een Van Looy. Nee, dit (prof)leven be valt mij best Zuid-Vietnam heeft in Kuala Lumpur de Davis-Cupwedstrijd voor de eerste ronde van de Aziatische af(jf zone tegen Pakistan afgesloten met een 4—1 overwinning. i pit Toch is het prof-zijn onder Pelle naars beslist geen „makkie". Daar kan Bart Zoet stevig gebouwd en een donkere, kortgeknipte haardos na het trainingskamp uitvoerig over meepraten: „De tien dagen, dat wij met de Pel in Brabant hebben getraind, was het echt hard en serieus werken. Als we om een uur of acht hadden ontbeten gingen we de weg op. Wan neer we dan tussen twee en drie terug kwamen, leek het wel alsof er lood in onze benen zat. Elke dag draaiden wij zo'n 170 km onder de wieltjes door, terwijl er in de bossen onderweg nog het één en ander aan conditie werd gedaan. Het was allemaal bijzonder leerzaam en nut tig. Vooral voor de eenheid in de ploeg. Ik had dan ook zeker nog een weekje willen doorgaan. De Zesdaag se van Antwerpen, waaraan een paar jongens moesten meedoen, gooide echter roet in het eten. Morgen be ginnen we weer in de Limburgse heuvels. Aan het einde van deze week gaan we dan direct door naar de Belgische wegwedstrijden." Sfeer „De sfeer, die er in de ploeg 15 renners en soigneur Gerard Büleveld heerst, is uitstekend. Grote man nen als Jo de Roo, Henk Njjdam en Jo de Haan voelen zich niet boven de rest verheven en dat komt de ploeg wel heel erg ten goede. Zesdaagse van Antwerpen In een twintig minuten durende 2" jacht hebben de equipes van Rik van Hm Steenbergen en Peter Post gister- ÜSl avond in de Zesdaagse van Antwer- imilllll'Pen het derde leidende trio, dat van Patrick Sercu, een ronde achter- I I stand bezorgd. Daarna werd de wed- I strijd een ogenblik stopgezet voor de grootste attractie van de avond, het hct achtervolgingsduel tussen wereld- st kampioen Ferdinand Bracke en Peter Post. behaalde op de Duitser Dieter Kern- per, scheen ook tegen Bracke aan de winnende hand te zullen blijven. Een Hj snelle start bezorgde hem al direct 511'een voorsprong en Bracke had enkele ronden nodig om de schade ongedaan te maken. Toen was het de beurt ntie aan Post om achter te geraken en ruve aan het einde van de zevende ronde olgd het verschil was inmiddels tot een winnaar. Een inzinking van Bracke bracht echter de spanning terug en bood Post de kans tot op vijf meter terug te komen. Het laat ste woord was aan Bracke. De Belg liep steeds verder uit en zelfs het feit, dat hij een halve ronde voor het einde inhield omdat hij dacht de finish reeds bereikt te hebben, bracht hem niet meer in gevaar. De tijd van Bracke (6.00,2) was ruim twee seconden sneller dan die van Post: 6.02,4. Stand De stand in de Antwerpen zag er vanmorgen als volgt uit: 1. Van Steenbergen-Lykke- Eugen (Belg.-Den.-Den.) 5515 pnt; 2. Post-Bugdahl-Jansen (Ned.-Dld- Ned) 319 pnt: 3. op een ronde Sercu- Sevreyns-Verschueren (Belg.) 472 pnt: op 2 ronden: 4. Walschaerts- Kemper-Oldenburg (Belg.-Dld-Dld) 166 pnt. De overige koppels hadden 4 of meer ronden achterstand. Wat had ik er aan gehad, wan neer ik bij een buitenlandse baas als „knecht" was gekomen? Ik was een eend in een vreemde bijt geweest. Nee, ik ben hier al gewoon ingebur gerd, Eén van die dingen, die door Pelle naars zo fijn is .geregeld" is dat wij allemaal voor onze eigen kansen mogen rijden. Zeker, Jo de Roo zal wel kopman worden, maar toch hebben we stuk voor stuk de vrije hand. Het belang van de ploeg blijft natuurlijk voorop staan. Anders krij gen we een diepgrommende Pel op ons nek. En dan zouden we heel wat kunnen beleven, geloof ik Populair In de ruime week, dat Bart Zoet (n Brabant is geweest, heeft de Sas- senheimer het bijzonder naar zijn zin gehad. „Daar gaan de Televiezier- jongens weer....", hoorden we altijd wanneer we door een dorpje trokken. Wij waren wel erg populair. Dat kwam waarschijnlijk door de vele Brabanders in de ploeg. Het is overigens wel een apart volkje. Ze zijn allemaal te vinden voor een geintje: banden leeg laten lopen, wielen los zetten zodat je als je wilt wegrijden plotseling door je kar retje „zakt" De mooiste mop hebben zij echter met Bas Maliepaard uitgehaald. Ze hadden zijn fiets op het dak gezet. De arme Bas heeft een halve dag lopen zoekenMet mij hebben ze die lolletjes nooit geprobeerd. Ik had eens gezegd dat. wanneer zij het toch zouden doen, ik op kop zou gaan „beulen". En profs zijn kennelijk liever lui dan moe Krachtvoer Speciaal krachtvoer heeft Kees Pellenaars zijn renners in Breda niet voorgezet. „We aten gewoon als altijd: veel rauwe groenten, vlees en fruit. Natuurlijk heel weinig aardappelen. Daar wordt je immers alleen maar dik vanWanneer zus Trudy dan plotseling lachend tegen ons opmerkt dat hij nog ban ger voor z'n lijn is als zij, staart Bart maar wat mistroostig voor zich uit. Dit weekeinde debuteert de sterke Sassenhelmer als onafhankelijke in de klassieke Belgische wegwedstrij den Omloop van het. Volk en Kuur- SCHAATSEN ANTSON LEIDT IN GORKI Na de eerste dag van de strijd om de Russische schaatstltel in Gorki heeft oud-Europees kampioen Ants Antson de leiding met 89.290 punten. De tweede plaats wordt, met 89.590 punten, gedeeld door Viktor Kosits- kin en de huidige Europese titelhou der, Eduard Matusevitsj. Na een voor zijn doen wat teleur stellende 500 meter (43.1 sec) heeft Matusevitsj door een zege op de 5000 meter in 7 min. 44.9 sec. een groot gedeelte van zijn achterstand op Antson ingelopen. Op de 5000 meter werd Kositskin tweede in 7.535 en Antson derde in 7.56.9. Tevoren had Evgeny Grishin de 500 meter gewonnen in 41.0 sec. voor Le- peshkin (41.4) en Antson (41.6). ne-Brussel-Kuurne. Begin mei zal de Swiftrenner prof worden. „Ik hoop er dit jaar het beste van te makenzegt Bart er voor zichtig zelf van. Hier in Neder land ben ik beslist niet bang en ook tegen de bergen zie ik niet op. Maar ja, als je geen geluk hebt, dan kom je nergens. Dat heb ik verleden jaar wel ondervonden. Maar laten we daar maar niet meer aan den- BASKETBALL Het Bona Stars heeft Slotermeer ook dit keer geen schijn van kans ge geven. De Leidenaars behaalden na een 34—31 ruststand een volkomen verdiende 74—51 overwinning. Kees Pley (18) en H. van Mameren (20) namen het grootste gedeelte van de treffers voor hun rekening. C. den Hollander (10), H. Stol (10). A. de Jong (8), P. de Jong (4), H. van Ha ver (2) en H. Kaper (2) zorgden voor de overige punten. Overige uitslagen: TitaanTBS 2 38-89; Argus 2—TBS 3 53-47; TBS 4 Esso 42-27; Vodo bTBS c 33-70; TBS 2 (d)— Esso 34-36 (na verlen ging) Bridgenieuws DDS De stand na de vijfde vier- tallenwedstrijd luidt: 1. team mr. Hollanders 5-23" 2. team mevr. Visser 5-19; 3. team Ver boog 4-18; 4. team Eichhorn 4-18; 5. team mevr. Verboog 5-18; 6. team mevr. Beek 4-12; 7. team Krul 4-6: 8. team Kluit 5-6; 9. team mevr. v. Ber ge Henegouwen 4-0. Ferrari en Fiat hebben van daag plannen bekendgemaakt voor de gezamenlijke bouw van een 1.600 cc groot toerismewagan i twee autoraces. formule KEES PELLENAARS de eerste klasse A Vinnen 2Rijnsburg 3 22; Rijns burg 2Argos 3 30. Vierde klasse: Nieuw-Brunhilde 4 Do nar 2 3—1; GGV 2—DVO 3 3—1. Heren IA: WS 2—WS 3 3—0; Castellum 1—LUSV 1 1—3; KVC 2— Donar 1 22. LUSV heeft een verdiende 13 zege behaald op het Alphense Castellum. De Leidse studenten continueren hiermee hun goede positie op de ranglijst. WS 2 behoudt echter haar positie aan de kop. VVS 3 werd met 3—0 verslagen. KVC verspeelde haar kans op een plaats in de kopgroep door te gen Donar niet verder te komen dan 2—2. In de eerste klasse B blijft DSS na de vlotte 3—0 zege op LD aan de lei ding. Verrassend zijn echter de pres taties van LUSV 3, dat dit keer gelijk wist te blijven met Catena 1. SVL 2 had niet al te veel moeite met SVL 3 (1—3). Dames eerste klasse: DES 1MW 1 1—3; SVL 2—LUSV 1 beide teams niet compleet; Teylingen 1—Nw. Brunhilde 1 2—2; KVC 3—KVC 2 03; Nw. Brunhilde 2Raaphorst 1 1—3. Tweede klasse: Argos 2Kangeroes 2 22; De Vinnen 1Castellum 1 1—3; Nw. Brunhilde 3—WW 2 3—0. 1B; LUSV 3—Catena 1 2—2; SVL 3 —SVL 2 1—3; LD 1—DSS 1 0—3. 2A: Raaphorst 1Rijnsburg 1 03; WS 4Kangeroes 3 03; De Valken 1Teylingen 1 13. 2B: GGV 1—Catena 2 2—2; LUSV 2Rijnsburg 2 22; Donar 2PSV A 1 1—3. 3A: DES 1—De Alvo's 1 1—3; KVC 3DSS 2 1—3; Castellum 2—SVL 4 3—0. 3B: Advendo 1Donar 3 22; GGV 2—DOG 1 1—3; WW 1—LD 2 4A: DES 2—LUSV 4 3—1; MDS 1— De Alvo's 2 1—3; WS 5—I/d Mori aan 1 3—1. 4B: WW 2Catena 3 22; Donar 4Rijnsburg 3 13; De Valken 2 DVO 1 1—3. 5A; DVO 2—Blijft Fit 1 1—3; SVL 5—WS 6 1—3. 5B: DVO 3—De Vinnen 1 0—3; LUSV 5—LD 4 3—0; Castellum 3— LD 3 3—0. Na twee maanden in Scandinavië op de Europese en de wereldkam pioenschappen de Nederlandse kleuren te hebben verdedigd is gis ter middag onze nationale schaats ploeg (met uitzondering van Ard Schenk) uit Noorwegen op Schiphol teruggekeerd. Daar heette namens de KNSB de heer Th. A. Hijdra, lid van de technische commissie, Anton Huis kes en zijn mannen van harte wel kom, naar de coach zelf was over dit welkom nauwelijks te spreken. „Ik wil nog wel voor de Nederland se ploeg blijven werken", zo sprak hij in een radio-microfoon, „maar dan moet er toch meer ruggesteun van het hoofdbestuur komen. Ik vind hier bij onze thuiskomst weer niemand. Nu laten ze zich wel al lemaal om verschillende redenen excuseren, maar ik had toch graag gezien dat er iemand hier zou zijn geweest. Aan ruggesteun uit Ne derland ontbreekt nog al eens wat. Plannen Hij had een plan gemaakt voor alle jongens van de kernploeg om op het weekeinde van 20 en 21 maart eigens bijeen te komen („ik hoop dat de voetbalbond ons daarvoor Zeist ter beschikking stelt") en hoopt daar in een gezamenlijke gedachtenwisseling de conditie training voor de komende zomer uit te stippelen. „Eens kijken of we nu eens een keer een goede medi sche begeleiding daarbij kunnen krijgen", aldus Anton Huiskes. Ard Schenk is in het hoge noorden van Noorwegen achter gebleven, waar hij nog drie weken aan in vitatie-wedstrijden zal deelnemen. Cees Verkerk kon Huiskes slechts zeggen: „die jongens rijden van nature hard. Aan hen heb ik fei telijk weinig kunnen doen". Wat l'eter Nottet aangaat, die was de jongste van de hele ploeg en dat wordt wel eens vergeten". Het was Huiskes wat tegengevallen, dat Pe ter de laatste 16 niet had kun nen bereiken, maar misschien komt dat volgend jaar. Piet Modder ten slotte was „gewoon nog niet hard genoeg gegaan". Record Intussen kwam Rudi Liebrechts op de valreep nog terug met een we reldrecord op de 3000 meter ln een tijd van 4 min. 26.8 sec. en daar over glunderde hij nog, toen hem De Nederlandse schaatsploeg na hun aankomst op Schiphol. Van links naar rechtsPeter Nottet. Anton Huiskes (coach), Rudi Liebrechts. Piet Modder en Cees Verkerk. werd gevraagd hoe hij het had volbracht. Naar bekend werd Lie brechts vierde bij de Europese kam pioenschappen en zesde bij de strijd om de wereldtitel. Zondag zullen de Nederlandse schaats- cracks ln Deventer voor eigen pu bliek rijden in een buldigings-in- vitatie-wedstrjjd. TC-lid Hijdra verklaarde desgevraagd, dat van het hoofdbestuur de heer H. Roos in het buitenland was en dat voorzitter Schouten van de lande lijke technische commissie ziek was Waarom KNSB-voorzitter Wesselo verstek had laten gaan was hem niet bekend. HENGELSPORT De uitslag van de sluitingswedstrijd in Oudewetering vangst na 2 x 1 uur slecht luidt: 1. W. Gijsman 7 stuks, 600 gram; 2. F. Verstraten sr. 5555; 3. H. Jansen 8530; 4. C. Habraken 4—475; 5. I. Mazurel 6—451; 6. T. Verstraten jr. 6385; 7. J. B. van der Zon 3—365; 8. F. IJzerman 8—360; 9. D. Boon 3295 (grootste voorn); 10. W. de Vries 4—237. Kampioen 19641965: 1. F. Verstraten sr. 43 stuks; 2. J. Wassink 34; 3. D. Brugman 32; 4. D. Boon 27; 5. I. Mazurel 25. Sportsplinters In een wedstrijd voor de voor ronden van het wereldkampioen schap voetbal heeft Honduras met 01 verloren van Mexico. Nieuw-Zeeland scoorde op de derde dag van de eerste testmatch tegen India in Madras 283 runs voor het verlies van negen wickets. India maakte 397 runs in de eerste innings. Suriname heeft in Paramaribo ook de retumwedstrijd voor de voor ronden van het wereldkampioen schap voetbal tegen Costa Rica ver loren. Eindigde de eerste ontmoeting in San Juan in een 1—0 nederlaag, ditmaal werden de Surinamera met 31 verslagen. Hoewel de Australische Zwembond heeft geweigerd de redenen van de opzienbarende schorsing van Dawn Fraser, Linda Mcgill, Nanette Duncan en Mariene Dayman bekend te maken, is er toch het één en ander van het „waarom" uitgelekt. De eerste rebellie van Dawn Fraser c.s. kon men in Tokio reeds constateren bij de ope ningsplechtigheid. De leiders had den haar opgedragen in het Olympisch dorp te blijven, omdat zij de dag erop reeds moest zwemmen. Dawn Fraser liep toch in de op tocht mee. Ze had zich onderweg on opvallend bij de Australische ploeg verscheidene feestjes, waarbij ze meer dronken dan goed voor hen was en zouden zij 's nachts de dames-afde- lang van het Olympisch dorp hebben verlaten. Van de vier zwemsters nam alleen Nanette Duncan deel aan de natio nale kampioenschappen in Hobart. Dawn Fraser is zoals bekend tijdelijk gestopt, Linda Mcgill bevindt zich bulten Australië en de zeer jonge Mariene Dayman een groot talent voor haar trainer Callagher heeft Verbaasd Nanette Duncan was stomverbaasd, toen zij het besluit van de Australi sche zwembond vernam en haar moe der mevr. Brenda Duncan, die in Ho bart aanwezig was als chaperone van een aantal zwemsters uit Sydney, ver telde dat zij van plan was zich van rechtskundig advies te verzekeren. Mevr. Duncan zei, dat de zwemsters waren behandeld als „gewone misda digers". Ze beklaagde zich erover, dat zij niet bij de bondsvergadering aan wezig had mogen zijn.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11