DRUM Streven nu gericht op reconstructie kabinet HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! Toon llermnns One Man Show Toon of geen Toon carnaval gaat door MET EEN ENKEL WOORD fö LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 MAART 1965 Vervolg van pag. 1 Advertentie V.V.D. Anderen moeten water in wijn doen Het kabinet Marijnen is zaterdagmiddag om 2 uur officieel demissionair geworden. Om 17 minuten over één verliet de pre mier paleis Soestdijk. Drie kwartier later kwam van het kabinet van de Koningin de mededeling, dat de ministers hun portefeuille ter beschikking hadden gesteld. Zoals gebruikelijk in een der gelijk geval, heeft de Koningin de minister verzocht „al datgene te blijven verrichten, dat zij in het belang van het Koninkrijk noodzakelijk achtten". Ook na zijn terugkeer van Soest dijk was premier Marijnen niet be reid opening van zaken te geven. Hij wordt daarin gesteund door de rege ringsgezinde fractievoorzitters, die zich dit weekeinde in nevelen hulden, omdat zij vandaag en eventueel mor gen de Koningin van advies zullen moeten dienen. Men gaat er daarbij vanuit, dat opening van zaken de standpunten van de verschillende partijen dermate zal verharden, dat er in de formatieperiode geen com promis meer mogelijk is. Na de woorden van teleurstelling van de meeste fractievoorzitters van regeringsgezinde partijen ligt het in de lijn, dat men in de eerste plaats zal streven naar een reconstructie van het kabinet-Marijnen. De pre mier zelf heeft daarover het afge lopen weekeinde informeel met ver schillende bewindslieden o.m. de liberaal-minister Toxopcus van ge dachten gewisseld. In Den Haag blijft men zich echter afvragen of de Antirevolutionairen bereid zijn tot een verzoening. Het verd niet onwaarschijnlijk geacht, dat de socialistische fractieleider dr. Vondeling vandaag in de Tweede Ka mer juist de antirevolutionaire aar zeling, om weer in het regeringskas teel zitting te nemen, zou proberen uit te buiten. Vrij rustig Behalve de succesvolle socialistische poging om de Tweede Kamer bijeen te krijgen heeft Den Haag dit week einde weinig opwindends aan het cri sisfront meegemaakt. De Christelijk- historischen hielden een fractieverga dering in Utrecht, waarvan vrijwel niets uitlekte. De KVP kwam zater dag in Den Haag bijeen. Na afloop zei de fractievoorzitter van de katho lieken in de Tweede Kamer, drs. Schmelzer, een oplossing van het om- roepvraagstuk nog steeds mogelijk te achten. Hij noemde een viertal, nogal vage uitgangspunten: een reële kans op openheid, geen discriminatie van de bestaande omroepen en van de nieuwe gegadigden, invoering van reclame in de televisie en geen in voering van commerciële televisie. De liberalen hebben na afloop van hun partjjraad, zaterdag in Den Haag gehouden, de zaken nog eens duide lijk gesteld. Zij zullen in de komende periode van de kabinetsformatie niet meer water in de wijn doen dan waartoe de liberale ministers in het kabinet al bereid waren, zo bleek uit de woorden van de liberale fractie voorzitter in de Tweede Kamer mr. Geertsema. „Onze bereidheid tot consessies zal al wel gebleken zijn in het kabinet", zo zei hij. Op de vraag of de andere deelnemers aan het ge sprek dan dus water in de wijn zullen moeten doen, antwoordde mr. Geert sema: „ongetwijfeld". zien van het omroepvraagstuk. In de ruim drie kwartier durende, besloten partijraad in hotel „Wittebrug" heeft minister Toxopeus een uiteenzetting gegeven van de feitelijke omstandig heden van het conflict in het kabinet. Daarna hebben de beide fractievoor zitters, mr. Geertsema en nir. Van Riel een beschouwing gegeven. V erkiezingen Het heeft de aandacht getrokken dat mr. Geertsema zaterdagmiddag na afloop van de partijraad minder duidelijk was over zijn suggestie ten aanzien van het houden van nieuwe verkiezingen dan vrijdagavond, direct na het uitbreken van de crisis. Mr. Geertsema bleek zaterdag niet bereid om te verklaren in welk stadium van de formatie er vervroegde verkiezin gen dienden te worden gehouden. Deze houding is niet onbegrijpelijk, als men bedenkt, dat zijn suggestie door de fractievoorzitters van de an dere partijen nogal koel is ontvangen. De fractie-voorzitter van de KVP zei zaterdagmiddag: „Ik kan me heel goed voorstellen, dat de suggestie uit die groep komt, hij komt niet uit de mijne", ook de fractievoorzitter de CHU en de ARP wijzen het idee van mr. Geertsema af. De heer Smal- lenbroek (AR) is er vooral tegen, om dat vervroegde verkiezingen zijns in ziens het karakter zullen krijgen van een referendum over het omroep vraagstuk. „Bovendien", zo zei hij za terdag, zal het houden van verkiezin gen kamerontbinding noodzakelijk maken, hetgeen niet goed mogelijk is, omdat er geen sprake is van een con flict tussen de kamer en het kabinet". Dr. Vondeling van de Partij van de Arbeid heeft zich nog niet uitgespro ken over de suggestie van mr. Geert sema, maar het ligt voor de hand, dat ook hij er geen heil in ziet. Consultaties De consultaties in Huis Den Bosch in Den Haag, zijn vanmorgen begon nen met bezoeken van de vice-presi dent van de raad van State, prof. Beel en bezoeken van de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer, de heren Jonkman en Van Thiel. Daarna komen de fractievoorziters van alle partijen in de Tweede Kamer aan de beurt. Het is nog niet zeker ot Hare Majesteit ook advies zal vra gen aan de minister van Staat, dr. Drees en prof. Oud. Met bromfiets gevallen Een 37-jarige inwoonster van Ha- zerswoude is gistermiddag omstreeks kwart over drie door onbekende oor zaak gevallen, toen zij met haar bromfiets over de Hoge Rijndijk reed. Zij kreeg een hersenschudding en moest naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. Haar 10-jarig zoontje, dat achterop zat, kreeg geen letsel. Grasberm in brand Onbekend gebleven jongens hebben gistermiddag omstreeks kwart voor drie de grasberm langs de spoordijk bij het Morsviaduct in brand gesto ken. De grasberm is over een lengte van ongeveer 25 meter afgebrand. De brandweer heeft het vuur ge blust. Eisen Mr. Van Riel (Eerste Kamer) noch mr. Geertsema wilde de liberale eisen nader omschrijven. Het is een va kenmerken van de onderhandelingen, dat men niet te voren zijn eisen bliek maakt, zo was het antwoord op de desbetreffende vraag. Wel zei Van Riel: „Onze grens ligt daar, waar de materiële openheid niet meer garandeerd zou zijn". De liberale partijraad heeft, zoals te verwachten was, zich volledig ak koord verklaard met de houding van drie liberale bewindslieden ten Ned.-Belgisch atoom-akkoord met Rusland Geleerden uit Nederland, België en de Sowjet-Unie hebben zaterdag in Moskou de voorlopige tekst opgesteld van een overeenkomst betreffende samenwerking op het gebied van het vredelievende gebruik van kernener gie. kachel gehangen, die vlam vat ten. Om een uur werd het gezin wekt door een hevig geknetter, woonkamer was toen al één vuu Door een zijraam stelde het Jonge ge- dat de woning kort geleden voor .000 had gekocht, zich In veilig heid. Van de Inboedel, die een waarde 10.000 zou vertegenwoordigen, De woning gezin was te- Volgens het Russische persbureau Tass was de tekst tot stand geko men op een bijeenkomst van de voorzitter van de Russisch staatscommissie voor kernenergie Andranik Petrosiants en de bezoe kende delegatie. De Nederlands-Belgische delegatie bestaande uit 10 man wordt geleid door professor I. A. Goedkoop en prof. M. d' Hont. De Nederland-Belgische delegaties gingen naar Rusland op uitnodiging van de staatscommissie van de USSR voor het gebruik van atoom energie, om de op 7 en 8 december jL in Den Haag gehouden bespre kingen voort te zetten over onderlin ge uitwisselingen. Het is de bedoeling daarbij ook het programma voor gebracht iri de huiskamer. Daar brand- het eerst-komende jaar vast te stel- de e< len. De delegaties zullen "oorts eer aantal Russische laboratoria bezoe- 0 Vervolg van pag. 1 Krachtige actie tegen Vietcong Amerikaanse B-57 Canberra straalbommenwerpers en veertig Skyraiders van de Zuidvietnamese luchtmacht hebben zaterdag in de provincie Phoeoc Toey een dicht be bost gebied op ongeveer 80 km ten oosten van Saigon met bommen be stookt om de weg vrij te maken voor de grootste anti-guerrilla-actie tij dens de oorlog in Vietnam. Na de aanvallen liet een geweldige armada van 137 hefscheofvliegtuigen lucht landingstroepen neer op verscheide ne plaatsen, o.m. nabij de stad Binh Gia. Een andere operatie maakte deel uit van een gecoördieerde opmars van regeringstroepen in verschillen de gedeelten van de provincie Binh Dinh, 432 km ten noordoosten van Saigon, waar strijdkrachten van de vijand de laatste tijd belangrijke voordelen hebben behaald. Zuidvietnamese „skyraider"-jacht bommenwerpers hebben zondagoch tend een ongeveer vijftig meter lang vaartuig van de Vietcong nabij Pjoeok Tho, in het deltagebied van de Mekong en 45 kilometer ten zuid oosten van Troek Giang, tot zinken gebracht, De opvarenden van het ■aartuig, een dertigtal in het zwart geklede mannen, hadden het vuur geopend op 'n Zuidvietnamees ver kenningsvliegtuig. Dit toestel waar schuwde de „Skyraiders" die daarop actie kwamen. Twee weken gele den werd eveneens een wapenschip de Vietcong vernietigd. Terechtstellingen in Nieuw-Guinea? (Van onze correspondent in Londen) Hongerige inheemsen, die trach ten te ontsnappen uit het westelijk deel van Nieuw-Guinea, worden door Indonesische troepen terechtgesteld, nadat zy door Australische militairen zijn teruggezonden, aldus meldt de „Sunday Express" uit Port Moresby. Het blad deelt mee dit te hebben vernomen van de heer Kenu, een in heems lid van het parlement van Australisch Nieuw-Guinea. Het parlementslid zei, dat hij van verscheidene ooggetuigen verslagen van openbare terechtstellingen door vuurpeletons heeft ontvangen. „De mensen komen naar ons toe", zo ze hij „omdat ze geen voedsel hebben". Ze smeken om hier te mogen blij ven, maar ze worden altijd terugge zonden. Daarna worden ze door de Indonesiërs opgespoord en voor de ogen van hun dorpsgenoten doodge schoten". Het Australische bestuur van Nieuw-Guinea maakt er geen geheim va/n, dat het vluchtelingen uit West- Irian over de grens terugzendt. Een ambtenaar verklaarde, dat de inwo ners van West-Irian volop tijd heb ben gehad om naar het Australische gebied uit te wijken, tijdens de periode dat het land onder beheer stond van de Verenigde Naties, maar nu is het te laat. „Hoe kunnen we weten dat er geen sympathisanten met Indonesië on der hen zijn, uitgestuurd om hier onrust te verwekken?", aldus de ambtenaar. INDONESISCHE AMBASSADEUR IN ONS LAND (Van onze A'damse correspondent) „Ik zal mijn best doen de betrek kingen tussen Indonesië en Neder land te bevorderen en ik hoop daar bij de steun van het Nederlandse volk te krijgen". Met deze woorden maakte de nieuwe ambassadeur van Indonesië in ons land, de heer Soedjarwo Tjon- dronegoro zyn entree in Nederland. Op Schiphol, waar hij vanochtend met zijn echtgenote en zijn secre taris arriveerde, werd hem een har telijk welkom bereid door o.a. leden van de Indonesische vertegenwoor diging. Mevrouw Sjarif, de echtgeno te van de Indonesische zaakgelas tigde legde hem een krans van rood witte bloemen om de schouders. Een honderdtal leden van de Indoneso- sclie gemeenschap in ons land zwaaide met vlaggetjes vanaf het terras van Schiphol. Lr waren spandoeken met „Slamat datang", dat betekent hartelijk wel kom. En opschriften als „veel geluk in uw nieuwe werkkring" en „ge bruik uw invloed tegen imperialis- De ambassadeur zei nog weinig gelegenheid te hebben gehad zich te verdiepen in de wederzijdse be trekkingen. Hij was echter optimis tisch over de groei van d eNeder- lands- Indonesische samenwerking. „De heer Sjarif heeft mijn taak al zeer verlicht". Halve eeuw slager Voor de heer A. G. A de Vrind is het vandaag een dubbele feestdag. Deze Leidse slager gedenkt juist op zijn verjaardag het feit, dat hij een halve eeuw geleden als dertien jarige knaap in het vak kwam. Hij trad namelijk in dienst van een sla gerij aan de Hogewoerd. Korte tijd later kwam hij echter in de slagers winkel van zijn vader aan de Nieuwe Rijn. De heer De Vrind nam de zaak van zijn vader over, toen hij in het huwelijk trad. Hij viert dit dubbele feest vandaag in intieme (familie)- kring. Prins Bernhard heeft een spierontsteking Het particulier secretariaat van Prins Bernhard heeft medegedeeld, dat de Prins tengevolge van een spierontsteking op doktersadvies eni ge oagen het bed moet houden. Veel belangstelling op receptie S. van Weesel Bijzonder hartelijk en ook groot was de belangstelling, welke zich zaterdagmiddag in 't Karrewiel con centreerde rond de persoon van de heer S. van Weesel, die vandaag het feit herdenkt, dat hij voor veertig jaar als loodgietersleerling bij zijn vader in dienst trad. Temidden van een schat van bloe men hebben velen de jubilaris, die nu al weer vele jaren zelfstandig za ken doet, gelukwensen en ook ge schenken aangeboden. Een hulde, waarin ook mevr. Van Weesel ruim schoots deelde. Aanwezig waren o.a. bestuursleden van de afdeling Leiden van de Ned. Bond van Loodgieters patroons en de Stichting „Magi", welke stichting zich bezig houdt met alle werkzaamheden rond de om bouw voor aardgas, tal van zaken relaties, vrienden en collega's. Ook wethouder S. Sannes toonde zijn be langstelling voor dit jubileum en voorts vele sportvrienden, o.w. de heer W. Caro, oud-voorzitter van de afdeling Leiden van de K.N.V.B., de voorzitter, de heer J. Wondergem en bestuursleden van U.V.S. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heer J. G. de Vos (Den Haag) kandidaatsex. klassieke taal- en let terkunde de heer A. H. G. v. d. Coe- vering (Loosduinen) en mej. J. T. M. Burgers (Wassenaar)doet. ex. Oos- sterse taal- en letterkunde de heer E. P. Tijdens (Maastricht)doet. ex. II Gen. de dames L. D. Hooft (Voor burg) E. W. E. Jansen (Noordwijk) en de heren L. B. A. v. d. Putte (Lei den); J. van Vreedendaal (Rijns burg) semi-artsex. mej. J. J. Jasse (Rotterdam) en de heer H. Reus (Haarlem)artsex. mej. C. M. F. van Schooten (Voorhout) en de heren R. Bieger (Den Haag) en J. P. de Haas (Leiden) Vervolg van pag. 1 (Van onze Bossche correspondent) Toon Hermans maakte het. ook de carnavalsvierders erg moeilijk. Een aantal grappenmakers besloot twee heren te dienen. Zij bleven tot half twaalf aan hun t.v.-toestel zitten, daarna in opperbeste stemming de feestzalen te trekken, waar Prins Carnaval het tot in de kleine uurtjes voor het zeggen had. Andere Advertentie BINNENKORT VERSCHIJNT NIEUWSTE tfoonplaj op de grammofoonplaat f 18.50. Vanaf heden te bestellen. Lange Pleterskerkkoorsteeg 11 Telefoon 22184 Jong gezin dakloos Een kachel, ie met werd afgesloten en daardoor roodgloeiend ging staan, was de oor zaak van een felle, nachtelijke brand in het huis Nieuwe Sllgtestraat 5 in Almelo, bewoond door de 21-Jarige heer kon niets worden gered. I andde geheel uit. Het gezl n brandschade verzekerd. Gasvergiftiging De 28-jarlge G. Koops in Oldenzaal is gisternacht n het leven gekomen door gasver giftiging. Zijn zwager en een kennis zijn in zorgwekkende toestand opgeno men in het r.-k. Oldenzaalse zieken huis. De drie mannen hadden, omdat het bij een carnavalsfeestje was laat geworden, zodat de gasten zouden slapen, samen dé nacht i gaskachel. de verbran dingsgassen waarschijnlijk onvoldoende werden afgevoerd- Eerste element Coentunnel Op 16 maart zal het eerste element van de Coentunnel het bouwdok verlaten en wordt daar aangesloten op hei gereedgemaakte deel van de tu Het element is 90 meter la hoog. :ement worden gebracht. BUITENLAND tenrljkers en één Duitser veroor deeld. omdat zij deel zouden hebben uitgemaakt van een geheim genoot- het bedrijven - Oostenrijker Josef en zijn landgenoot jaar gevangenisstraf. Zes kinderen omgekomen Bij brand in een boerderij bi) Pr' deriok (Maryland. V.S.). zijn deren van vijf maanden tot het leven gekomen. De ouders had- ij bij Prince Fre- kin jaar den de kinderen alleen thuis gelaten n inkopen te gaan doen. De oorzaak en de brand ls niet bekend. Griep in Frankrijk In 15 20 van Amerika's bevolking Volgens een schatting van het Bureau voor volks tellingen zullen de V.S. omstreeks 1985 265.575.000 inwoners tellen. De huidi ge bevolking bedraagt ongeveer 193 Aylmer, een stad ln het zuidwesten van Ontario, is verwoest door de ont ploffing van een tankwagen met pro- paangas op een groot kruispunt. Er vielen geen slachtoffers, maar de po litie schat de schade op een miljoen dollar. Hertog zonder pijn De toestand van de hertog van Windsor is bevre digend en hij is zonder pijn. aldus is zaterdag medegedeeld. De hertog heeft vrijdagavond een operatie ondergaan om hét losraken van het netvlies van een van zijn ogen te corrigeren. vermoedelijk van net naar binnen gooien molotow-cocktails. De po- gokten op een herhaling van Toons show door de A.V.R.O. Weer anderen gaven zich over aan de onweerstaan bare charme van de grote cabaretier in de wetenschap, dat er nog drie carnavalsavonden zouden volgen. Voor de carnavalvierders was de show van Toon Hermans dan ook niet direct een probleem, hoewel de keus natuurlijk toch wel moeilijk bleef. Zij deden eenvoudig waar zij zin in hadden. Het probleem bestond meer in de rijen der kasteleins, die op de carnavalsdagen een niet onbe langrijk deel van hun jaarinkomen binnenhalen, al beweren zij zelf vaak, dat vastenavond voor hen alleen maar verlies betekent. Hoe dat moge lijk is begrijpen we overigens niet bij een verkoopprijs van een glaasje bier van een gulden. Maar goed, we kunnen ons voorstellen, dat de kaste leins niet zo waren ingenomen met het optreden van Toon Hermans. Hun reacties waren trouwens even verschillend als hun zaken. In Den Bosch, dat tijdens 't carnaval Oetel- donk heet, zei de eigenaar van het grote Hotel Central: „Het was even druk als voorgaande jaren. Toon heeft ons voor geen cent schade be rokkend". In 't even grote „Royal" aarente- gen, was het aanzienlijk stiller. „De show van Toon was fantastisch", „Wij hadden het niet erg gevonden als er niemand in onze zaak was gekomen. Toon zie je tenslotte maar één keer ln de paar jaar". Boos Vanzelfsprekend waren er ook bo ze kasteleins, die alleen maar naar hun omzetcijfers keken. Anderen vonden 't prettig voor de noordelin gen dat zü dankzij Toon ook een stukje carnaval in de huiskamer kre gen. Toon Hermans zelf zei, dat hy de datum van uitzending van de show niet had vastgesteld. „Ik vond het niet zo erg pienter van de A.V.R.O. om uitgerekend op carnavalszaterdag met de show te komen", verklaarde de in Sittard geboren enthousiaste carnavalvierder 'Hermans. Hij was voorts van mening, dat de echte vas- tenavondgekken zich toch niet uit hun cafeetjes zouden laten weghou den. Daar heeft de cabaretier gelijk in gehad. Van enige boosheid was dan ook alleen maar sprake bij een aantal zuidelijke kasteleins, die me nen, dat zij het komende jaar een boterhammetje minder zullen moe ten eten door de t.v.-show. padvinders (sters) Rest. v. d. Heijden: Ned. Inst, re- glster-ingenieurs. Spr. ir. J. J. de Heer „Moderne spoorwegbeveiliging". cierzöek TBC 12-4.30 én 7-9.30 Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 nam. Jan Vossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Jeugd van Den Haag. 8 uur Petrakerk (bijzaal) Jaarvergadering Ned. Chr. Vr. Bond, Leiden-Noord, 8 in de toekomst o.l.\ Rapenburg 61: Amerika nu en dr. J. W. Schulte Nordholt. Rijksmuseum van Oudheden. Schouwburg: Oud Studententoneel speelt: „Mixed Pickles". 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten hoorzaalVoorjaars - mode- Stadsgehoorza show „Llbelle", e E s t E kerk O. lezing dr. J. D. (zaal Will, de Zwlj- -'tingsavond Stich- i Gezinsvoorl. 8 uur WOENSDAG kerk (Z.W.)Bevolkings- Boshuls: Sociëteit herv. Boshulzer- wijk 7.30-: Gebouw Rehoboth: Jaarverg. Leidse Chr. Oranje vereniging. Spr. Tuit. kol. ds. C. Graaf stal over „Nederland en Oranje op de brug van morgen". 8 uur Gebouw Ohr. Soc. Belangen: Jaar- verg. Ned. Chr. Bond van Overheids personeel. 8 uur n.m. Loge-gebouw (Steenschuur)Ver. Pedagogiek. Spr. met. drs. L. S. van Hees „over Samenspel van huis, school en maatsohappjj." 8 uur nm. W. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG 4.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 rmm Prins Philip naar de oerwouden van Borneo (Van onze Londense correspondent) De hertog van Edinburgh bevindt zich op het ogenblik midden in het gebied van de guerrilla in de Borneo- se oerwouden, waar hy gedurende vUf dagen de Britse frontlinies be zoekt, bestaande uit een krijgsmacht van tienduizend man. De hertog wilde aanvankelijk in een door hem zelf bestuurde helikop ter gaan, maar omdat dit te riskant werd geacht, nam hy genoegen met een tweemotorig vliegtuig, dat zal dalen op speciaal aangelegde lan dingsplaatsen, uitgehakt in het struikgewas. Op de luchtbasis van Singa pore staat tijdens de vlucht van de hertog gedurende 24 uur een speciale reddingsploeg gereed, voor het geval zijn vliegtuig in het oerwoud een noodlanding moet maken. De ploeg kan binnen het kwartier in actie komen en bestaat uit 19 parachutisten, onder wie twee art sen. De parachutisten zy'n voorzien van een speciale uitrusting, o.a. op vouwbare brancards, lucifers die te gen water bestand zyn, draagbare kook- en waterzuiveringstoestellen, en explosieven. Ze zijn in staat om iemand ginnen vier uur uit het oer woud in veiligheid te brengen. Dat men beweert daartoe in staat te zyn is hoogst opmerkelijk, wanneer men bedenkt dat het vaak een hele dag duurt om zich over een afstand van 500 meter een weg te banen door de dichte begroeiing. Treinen rijden op elkaar: 26 doden Bij een botsing tussen een perso nentrein en een goederentrein, die op ongeveer 100 km ten westen van I'ort Soedan heeft plaatsgehad, zyn tenminste 26 personen om het le ven gekomen. Ongeveer 50 personen zouden nog in de wrakstukken van beide treinen wachten op reddings ploegen om te worden bevryd. Vijftien passagiers zijn omge komen en elf zwaar gewond geraakt, toen gisteren een bus in oostelijk Turkije in een diepe ravijn stortte. Op het beslissende ogenblik weiger den de remmen van het voertuig. uwburg: K. en O.: Toneelgroep speelt „De rechtvaardigen 8 Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert „Werkmana Wilskracht". 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal)Receptie bur gemeester. mr. G. C. van der Willi gen. 4-6 uur nam. ZATERDAG Kon. Ned. Naituurhist. Ver.: Excur sie zeewateraquarium Den Haag. Ver trek trein 1.17 uur nam. Lakenhal: Concert Lenie Stevens, P. Dleleman, R. de Reede, i Bebteke Groot. 8.15 uur Stadsgehoorzaal: Uitvoering K. ZONDAG Dr. Van Voorbbuyzenschool (aula)i Pinkstergemeente 3 uur nam. Hoge woerd 175: Wachttorenstudla Openbare lezing: 2.1ö uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. BIOSCOPEN Studio „De nacht van de leguaan" 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Gejaagd door de wind", 14 Jaar. Dagelijks 2 en 7.30 uur. 9.15 Lldo „Meisjes zond Dagelijks 2.30, 7 dag 2.30, 4.45. 7 9.15 f Zondag Luxor „Wlnmetou, het grote oppi hoofd", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 r. Zondag 2.30, 4.45. 7 9.15 9.15 i Rex^„De tij^ger", 18 Jaaa\ 7J6 en 9.15 uu Wassenaar - Astratheater: Vrijdag 8 7. 9.15 uur: „Goliath 14 Jaar. Zondag 7, IJks 2.30, Zondag 2.30, 4.45, tegen de i 9.15 uur: 18 Jaar. Zondag 2. uur: ..Olifantenjagers „Waarom moet lk sterven?" lag 2.30 Bambo, zilt leden Ver. Lakenhal. De Lakenhal: Dag. 10-4 (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag 10-17 u; 'e zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zon^ 1-6 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 Uf zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apothe ken: Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg ln Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zyn geopend. tty geen genoot van an nntsarts ot specialist (ot diens waarnemers), Oei op dokterstelefoon 22222. In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet machteloos! Neem direct Rheumin. Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 68 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 unr) Amsterdam mist Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki onbewolkt Stockholm Jslo onbewolkt Kopenhagei half bew. uonden geh. bew. 8russel geh. bew. ouxemburg geh. bew. Parys zwaar bew. Bordeaux regen Grenoble geh. bew. onbewolkt -5 -20 0 Berlijn ''Yankfort München geh geh bew. licht bew

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2