Tientallen auto's l zwaar beschadigd kettingbotsing a Nederlandse titel voor Piet Muilwijk HULDIGING Asopos is onder dak Leidenaar met gestolen auto in Rotterdam tegen lichtmast Duizenden bezoekers op kijkdagen N.V. Arch Auto's uit Noordwijk en Alphen botsten LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 MAART 1965 Op rijksweg 4 a tussen Zoeterivoude en Voorburg Üd rd ïm O Een groot aantal kettingbotsingen ou heeft vanmorgen omstreeks half ags negen het verkeer op Rijksweg 4a ïdrij! tussen Zoeterwoude en de rotonde SE, bij Voorburg geheel ontwricht, it 50 Hoewel de Rijkspolitie de zaak nog H.jn onderzoek heeft, kan reeds vast. 1gesteld worden, dat ongeveer dertig h personen- en vrachtauto's zeer zwaar en meestal onherstelbaar be- l schadigd zijn. Verder schynen vele automobilisten, die slechts lichte schade aan de auto hadden, te zyn doorgereden. Op het gedeelte van rijksweg 4a van TE? Zoeterwoude naar Leidschendam g=? zijn drie personen gewond, onder wie een jongetje zeer ernstig. Zij 5^ zyn naar het Academisch Zieken- InS huis in Leiden overgebracht. 0jDp het traject van de gemeentegrens Leidschendamrotonde Voorburg zyn, voor zover nu bekend, drie personen gewond. Ook him kwets- uren waren gelukkig van niet ern- stige aard. !e botsing op rijksweg 4a tussen Zoeterwoude en Leidschendam ge schiedde ongeveer ter hoogte van de molen. Daar slipte door de gladheid van de weg een vracht- auto en omdat het zicht door de mist bijzonder slecht was botsten met de regelmaat van de klok uit de richting Amsterdam komende Jf auto's tegen hun voorgangers, lan zestien auto's werd onherstelbare sohade aangericht. De chauffeurs van de lichtbeschadigde auto's zijn maar door gereden en hebben het verki onderzoek van de Rijkspolitie niet afgewacht. Bij het ter perse gaan van deze editie was de Rijkspolitie nog volop bezig met het onderzoek. Direct na de melding van de kettingbotsing heb- i.-H.) ben de posten van de rijkspolitie 1 contact met elkaar opgenomen en ummm het verkeer op deze zeer drukke ~77~ weg via Leiden en Voorschoten om- ldiel gelegd. Bovendien had men bij de Voorburgse D rotonde ook reeds voorzorgsmaatre gelen genomen door het doorgaan de verkeer naar Amsterdam om te tie. leiden via Den Haag en Wasse- iet Oe mobilofooninstallatie, waarmede vaarl ^e politieauto's zijn uitgerust, heeft er ni bewezen van groot nut te zijn, want nu konden in zeer korte tijd maat- regelen worden genomen. )e serie foto's toont de enorme scha de, die aan de auto's werd aange richt. Het zijn er maar vier van de ïestien by Zoeterwoude (Foto L.D./Holvast) Inbraak in winkel In de nacht van zaïerdab op zon- lag is een inbraak gepleegd in een finkei aan de Nieuwe RUn. De da lers hebben zich toegang tot het land verschaft via het Brucht-ter- iein. Het in de winkel staande kas- egister werd opengebroken en daar- lit werd een bedrag van ongeveer weehonderd gulden ontvreemd. Leidse Biljartbond lste klasse: KatwykTOG 80; SuidDe Vriendschap 44; Caram- (oleSpijker bak 80; Centrum 7VS 8—0; TOP—Spoortje 5—3. 2de klasse: Spykerbak 2De Heul 1—2; DVH—Morspoort 6—2; DOS— Vriendenkring 26; UVS 2Scheepje i-4. 3de klasse: De WaagCarambole 2 2Katwyk 3Zuid 2 44; Cen- rum 2—Landzicht 4—4; HVS 3—Ry- legom 44. 4de klasse: TOPDVS 26; Vrien- lenkring 2Wachtje 26; De Waag -De Heul 2—6. 5de klasse: Vriendschap 2Mors- K>ort 2 26; DVH 2Scheepje 2 f—0; Landzicht 2TOG 2 62. 6de klasse: Carambole 4TOP 4 •—3; Katwyk 4Centrum N.W. 35; Jpijkerbak 4DVH 3 44; Landzicht —Carambole 5 26; De Waag 3De leul 4 6—2. 7de klasse: Vriendschap 3Alliga- or 44; Carambole 6TOP 5 62. 8ste klasse: Centrum N.W. 2Cen- xaal 4 08; De Waag 5Katwyk 5 1—2; Zuid 6UVS 5 26; Carambole -Alligator 2 44. De Bollenstreek heeft na vijf jaar weer een biljartkampioen De biljartgemeenschap in De Bol lenstreek heeft gisteravond op zyn kop gestaan. De 23-jarige Noord- wijkerhouter Piet Muilwijk van de Voorhoutse biljartvereniging 's Sol daatje was in Harlingen kampioen van Nederland geworden en vrij wel alle verenigingen van het dis trict hadden hun afgevaardigden om acht uur naar Voorhout gediri geerd voor een grootse ontvangst. Na vijf jaar had De Bollenstreek eindelijk weer een nationaal kam pioen. De totaal verbouwereerde Muilwijk -.vist niet wat hem overkwam, toen hy met zyn moeder bij de gemeen tegrens van Voorhout werd opge wacht. In een open landauer werd hij naar het gemeentehuis van Voorhout gereden, waar hy werd ontvangen door burgemeester P. F. HL Smolders. Deze was direct be reid gevonden de gouden medaille winnaar van Harlingen toe te spre- Vcorbouts eerste burger stak zyn bewondering voor de prestatie niet onder stoelen of banken. Hij onthul de zelf ook nog enkele jaren pogin gen in het werk te hebben gesteld het biljarten onder de knie te kry- gen. Het was hem niet gelukt en dat maakte voor hem de prestatie nog groter. In restaurant Eigen Zorg werd de huldiging nog eens dunnetjes over- Toen de rector magnificus van de Leidse Universiteit prof. dr. D. J. Kuenen zaterdagmiddag om twee uur aan de oever van de Ryn by de Van der Valk Boumanweg eei paarswitte vlag in top hees, heb ben de 68 leden van de algemene studenten-roeivereniging Asopos een zucht van verlichting slaakt: eindelijk. Voorlopig is er een einde gekomen aan alle i lijkheden waarmee de vereniging sindls haar oprichting 1 okto ber 1962 te kampen heeft ge- Vooral de noeste „terreinzoekers" El zevier en Wezelenburg, die zich op die gedenkwaardige novembermid dag in 1963 met de directeur de Kom. Grofsmedery de heer Pos tel, door een metershoge brandne teljungle hebben geworsteld een oud en vervallen s fabriekje, hebben met gepaste trots de door hun ontdekte „ruimte" sociëteit, botenloods en „bak' iin ogenschouw genomen. Onder de vele belangstellenden, die preases D. N. Oudshoorn en zijn secondanten op de sfeervolle en drukbezochte receptie kwamen ge lukwensen, bevonden zich o.m. prof. dr. D. J. Kuenen, prof. Berkhoff (Pro Civitate), de heer Postel (Kon. Grofsmedery), de heer Buss (Ned. Roeibond) en af vaardigingen van zuster (studen ten) verenigingen. Tevens werden door de heer Postel en het jong ste Asoposlid Jongeneel nog twee boten volgens de oude traditie ge doopt. 's Avonds werd de vereni ging feestelijk in gebruik geno- Jeugd streed om JUDOTITELS Onder het kritisch oog van het na tionaal technisch coUege van de FNJJB, zijn zaterdag in Den Hommel in Utrecht de Nederlandse judokam pioenschappen voor de jeugd gehou den. Belangrijke wedstrijden voor de aspiranten en junioren, omdat deze titelwedstrijden tevens een selectie betekende voor de Europese kam pioenschappen, die zaterdag 13 maart in Scheveningen worden gehouden. Niet minder dan 60 judoka's, onder wie vele nieuwe gezichten, die zich in de districtswedstry den hadden ge kwalificeerd, streden hartverwarmen de duels uit, waarby vooral in de liöhte gewiohtsklassen enige zeer goede judoka's naar voren kwamen. De kampioenen by de aspiranten (16- 18 jaar) en de junioren (18-21 jaar) zyn van een plaats in de Nederlandse ploeg vrijwel verzekerd, maar aange- ziende FNJJB in elke gewichts klasse met twee deelnemers heeft in geschreven, zal hoogstwaarsohjj niy k voor de nummers twee nog een selec tiewedstrijd plaats vinden. De kampioenen in de verschillende gewichtsklassen zyn: Aspiranten (16-18 jaar)lichtge wicht: Senten (Vlaardingen)half- middengewicht: Ivasko (Vlaardin- xen)middengewiohtPost (Amers foort) halfzwaargewicht: Hofstede (Emmen); Zwaargewicht: Pyis (Wa peningen) Junioren (19-21 jaar): lichtgewicht: 3oom (Amstelveen); halfmiddenge- .vicht: Van der Pol (Helmond)mid- iengewicht: De Clerq (Eindhoven) halfzwaargewicht: Van der Lubbe (Den Haag); zwaargewicht: Dolman (Amsterdam) Weer referendum in Zwitserland De Zwitsers hebben gisteren by re ferendum twee federale noodmaat regelen goedgekeurd die vorig jaar 13 maart waren genomen om inflatie tegen te gaan en de wilde econo mische hausse te beteugelen. De twee maatregelen betroffen het beperken van bankkredieten en het binnen vloeien van buitenlandse fondsen alsmede beperking van de huizen bouw Zy zullen nog een jaar van kracht blijven. De Zwitserse president, Tschudi, zei dat het referendum opnieuw de vaarde bewyst van „de directe de- nocratie" van de Zwitserse federatie. ,De kantons en de mensen hadden «n moeilyke beslissing te nemen. In geen enke ander land dragen de burgers rechtstreeks verantwoor- delykheid voor de economische poli tiek". Dorpentoeruooi Deze week gaat het traditionele dorpentoernooi, weer beginnen w zullen deelnemen de damvereni gingen van Ltsse, Rynsburg, Noord- wyk, Katwyk en Sassenheim. Helaas speelt Hillegom, die geen damvereni ging meer bezit, maar vele Jaren tegenstander van formaat was, niet mee. Ook Sassenheim kan nog best enkele dammers gebruiken, dit toumooi is een goede gelegenheid »ens kennis te komen maken met deze sport, die gehouden wordt zaal van „Het Bruine Paard" tevens elke dinsdagavond de thuiswedstryden zullen plaatsvinden. Een 22-jarige Leidenaar is in de nacht van zaterdag op zondag met in de Sleutelstad gestolen auto in Rotterdam tegen een lichtmast gereden. De autodief, die vry ernstig erd gewond, moest in het Dijkzigt- ziekenhuis worden opgenomen. De auto was eigendom van een 51-jarige leraar in Lisse. De leraar terug- Omstreeks kwart voor vier in de zelfde nacht kreeg de Leidse politie bericht van de politie in Rotterdam, dat op het Klein polderplein in de Maasstad een Leidenaar met een ge- De jongeman, die de diefstal on- middellyk bekende, kreeg letsel aan zyn hoofd. Auto en lantaarnpaal werden vernield. POLITIEMAN GEHULDIGD Tydens een bijeenkomst van rijks politieambtenaren uit het district Leiden, werd zaterdag aan de reser ve-wachtmeester P. Tol in Rijnsburg een tevredenheidsbetuiging uitgereikt van de Algemeen-Inspecteur van het korps rijkspolitie, voor het redden een te water geraakt kind in RÜnsburg. De uitreiking geschiedde namens 5 districtscommandant in Leiden door de officier toegevoegd, de kapi tein Vermeulen in Treslong in Hille gom. Hierbij was o.m. ook aanwezig de burgemeester van Rynsburg. Zowel de kapitein als de burgemees ter spraken waarderende woorden omtrent het kordate en doortastende optreden van de reserve-wachtmees ter Tol, waaraan het te danken was dat het leven van het kind kon wor den gered, zy stelden de heer Tol tot voorbeeld voor anderen. In verband met het gestadig groeiende ledental, dat thans ruim 2300 bedraagt, is de geref. kerkeraad Sassenheim overgegaan tot de stichting van een derde predikants ol aats. Met de voorbereidende werk zaamheden is inmiddels een begin ge maakt. Zo werd een woning gekocht aan de Emmalaan, die dienst zal gaan ioen als pastorie. In het M.O.C. in Voorschoten Einde aan droom van zeer veel middenstanders In Voorschoten werd zaterdag de eerste kijkdag gehouden voor de grote veiling wegens het faillissement de NV Arch in Wassenaar. Dit is het einde van een grote droom van vele middenstanders, die buiten hun schuld zwaar gedupeerd werden, is de conclusie van de bezoekers aan deze veilinggoederen, die uitgestald zijn in het voormalige Marine Opkomst Cen trum en in de werkplaats von de NV Arch aan de Papelaan in Voorscho ten. Op deze plaatsen staat Ë1» gedaan. Bondsbestuurder F. Schim mel kon met vreugde constateren dat het distriet Bollenstreek nu wel voor vol kon worden aangezien. Districtsvoorzitter C. Donker sprak van een bewogen tyd, waarin het 'district de mylpaal van 400 leden was gepasseerd, negen districtsar- kiters ryk was geworden en boven dien in hetzelfde weekeinde een kampioen van Nederland had ge kregen. Van zyn vereniging Soldaatje kreeg Muilwyk een prachtige gouden ring, terwyl diverse vertegenwoor digers van zusterverenigingen be halve gelukwensen ook nog geschen ken in het vooruitzicht stelden. Een zwaar en twee licht gewonden Op de Rijksweg 11 ter hoogte van de boerderij .«De Hoorn" geschiedde zaterdagmiddag een frontale botsing tussen een Opel-Kaptein, bestuurd door een 28-jarige Noordwyker en :en Opel-Kadet, waarvan een 20- arige Alphenaar de chauffeur was. De Opel-Kadet naderde uit de rich ting Alphen aan den Rijn, week vry plotseling naar links uit en kwam daarby terecht op de rystrook be stemd voor het verkeer uit de rich ting Leiden. Uit die richting naderde de Opel-Kapitan. Met grote snelheid botsten de auto's tegen elkaar. De bestuurder van de Kadet en een naast hem ge- 19-jarige inwoner van Hazers- woude. werden vrij ernstig gewond. De inzittenden van de Kapitan een echtpaar uit Noordwyk die op weg waren naar Limburg, liepen sny- wonden op. De artsen Van Kooten, Pilon en de vervanger van de arts Cornet verleenden geneeskundige hulp. Alle gewonden werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. In de loop van de avond konden drie gewonden naar hun woningen worden teruggebracht. De toestand van de 20-jarige Alphense chauffeur is zeer ernstig. Hy heeft zwaar hoofd letsel en breuken aan beide benen. De auto's werden met kraanwagens weg gesleept. De Opel-Kadet is totaal ver nield en de Opel-Kapitan werd zwaar beschadigd. Op de foto de vernielde auto uit Alphen. (Foto Leldsch Dagblad) waarde aan goederen, die ongetwyfeld vele miljoenen waard is geweest. Er staat onder meer een complet* bar met krukken, nieuwwaarde zeker f 60.000,De opbrengst tydens de veiling Is moeilijk te schatten, ver- moedeiyk niet veel. Wie kan deze bar, die, zoals zoveel goederen, bescha digd is, gebruiken? Zo ls het ook met de complete winkelinventarissen, de vele scheerstoelen, de kaptafels, de haardrogers en de wasbakken. Toen zy stonden in de zaken over geheel Nederland verspreid, vertegenwoor digden zy een zeer hoge waarde. Wie geeft er nu iets voor een gebruikte pakinstallatie, met krulspelden, waar in nog enige blonde haren zyn biy- ven zitten, uit beter tyden? De heer J. Abas, makelaar en taxa teur, die deze veiling in opdracht van de curator, mr. A. H. G. Blankenstein, organiseert, veronderstelt dat de op brengst van deze veiling hoogstens f 100.000,— tot f 150.000,— zal bedra gen. In totaal zyn er ruim 1500 num mers en indien elk nummer een ge middelde haalt van f 100,— is de heer Abas tevreden. Men loopt verdwaald tussen de vele uitgestalde complete inventarissen, o.m. van een groentehandel, een kle dingmagazijn. een hotel en zelfbe dieningszaken. Er staan ongeveer der tig scheerstoelen, en banken voor vermoeide en wachtende cliënten voor uiteenlopende zaken. Men moet het zien, zoals de ongeveerd duizend be zoekers zaterdag by de eerste kykdag deden en vandaag gedaan hebben. Morgen wordt de, waarschijnlijk grootste veiling van na de oorlog ge houden In de Dierentuinzaal in Den Haag en dan gaan voor een appel en een ei de winkelinventarissen van de hand, waarvoor de eerste bezitters in huurkoop hun laatste spaarcenten hebben opgeofferd aan de NV Arch, die dan haar einde vindt onder de hamer van de afslager. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen in Oud- en Roodkerk F. v. d. Heijden uit Loohem. Bedankt voor Vaassen (toez.) F. J. Veldman ul/t Drachten. uit Emmen-Z. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Steenwijk K .Boerwne uit Gnstwedde. GEREF. GEMEENTEN Beroepen in Aalburg P. Blok uit Dlrksland., - Beljerland. Oud- VISIE VAN PAUS OVER CARNAVAL Paus Paulus VI heeft gisteren ver klaard, dat hy de feestelijkheden van het carnaval niet veroordeelt, mits het vermaak „gezond en ver standig" wordt gehouden. De Paus sprak voor een raam van het pauselijk appartement dat uit ziet op het Sint-Pietersplein, voor dat hy zyn traditionele zondagmid dagzegen gaf aan een grote menigte pelgrims en toeristen. .Dit wordt gewooniyk de carna- valszondag genoemd en wordt vaak doorgebracht met amusement, dat soms collectief en onbeteugeld wordt. -Voor ons is deze dag daarentegen gewyrt aan de voorbereidingen voor de vasten, een stap in de richting van de voorbereidingen op Pasen. .,1'erwyi wy u uitnodigen om te bidden zullen wij de uiteriyke as- Decten van deze dag niet veroordelen, mits het amusement binnen de per ken, gezond en verstandig blijft", al dus de Paus.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13