„Teleurstelling" bij regeringspartijen TELEAC nog steeds zorgenkind voor NTS Geertsema: „Zaak is het zeker waard Bonn staakt militaire liulp aan Tanzania Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 27 februari 1965 Derde blad no. 31503 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Kleine kijkdichtheid op tiveede net Strubbelingen met Holland Festival (Van onze t.v.-medewerkster) TeJeac is nog steeds een zorgen kind. Ook voor de N.T.S., die toch eind verantwoordelijkheid heeft r wat wel eens smalend genoemd dt „de nieuwe zuil" De tech- ;he apparatuur, aldus de voorzit- van de N.T.S., de heer Schutten- lielm, voldoet niet. is een fideotape, die geen stil staand beeld heeft en er zijn dien tengevolge ook geen banden uitwis selbaar Pas tien dagen voor Teleac met uitzenden begon (1 febr) heeft deze ongemakken bemerkt. De N.T.S. heeft toen de reddende hand uitgestoken en een noodstraalverbin- ding tot stand gebracht. „Ik sta", aldus de heer Schuttenhelm" op dit standpunt, dat wij Teleac moeten blijven helpen en in het begin niet te kritisch zijn. Ik zal echter niet schromen mijn eigen verantwoorde lijkheid, waar dit moet, te laten blij- maar teleac heeft voorlopig nog wel enige krediet bij mij". Moeilijk gesprek Festival verlopen moeizaam. Het Holland Festival heeft enige moei lijk bruikbare festiviteiten aangebo den. Moeilijk bruikbaar door te grote financiële kosten of de te ingewik keldheid van samenstelling voor de t.v. De N.T.S. heeft toen een tegen voorstel gedaan. Men wil tijdens het Holland Festival zelfstandig, maar toch wel in dit kader vallend, een grote bijdrage leveren voor de t.v. Dit zou dan een produktie gaan worden in de dramatische sector. Daarenboven is men tevens bereid om naast de in de pen zijnde twee opera's nog extra activiteiten te ont plooien, zoals b.v. voor de t.v. ver slaan van het openingsconcert en dergelijke. Tot nu toe is van de zijde van het Holland Festival op deze N.T.S voorstellen niet cl nauwelijks gereageerd. Tweede liet \*at het tweede net betreft, on danks het feit, dat de kwaliteit van daarop vertonode programma's van hetzelfde niveau is als die op het eerste net is de kijkdichtheid op Ne derland 2 in verhouding nog opval lend klein. Naar de redenen van deze kijkdichtheid wordt op het ogenblik een onderzoek ingesteld. Weer ICC-eoneours voor cabaretiers Fet derde I.C.C.-i jonge Nederlandse cabaretiers zal half mei in het I.C.C.-paviljoen Von delpark en in het Nieuwe de la Mar- theater in Amsterdam worden ge houden. Alleen kandidaten, die ca baret beroepshalve beoefenen, niet jonger zijn dan 20 en niet ouder dan 28 jaar, kunnen zich hiervoor laten inschrijven. Er zullen vier prij zen worden toegekend. De eerste be draagt 1.000. De vierde prijs van 250 gulden is voor de beste vertolking van het tijdens dit concours gezon gen Nederlandse liedje. De jury be staat uit Wim Sonneveld (voorzitter), Hetty Blok, Conny Stuart, Wim lbo. Cor Lemaire en Albert Mol. De prijs winnaars van dit concours zullen worden uitgenodigd deze zomer op te treden in een programma van de Von d elparkf eesten. Uit „kunstbezit" van Hitler en Goerin» De Westduitse regering bezit nog 4.600 schilderijen en tekeningen, 160 plastieken, 6.000 munten en 9.000 boekwerken die de rest vormen van de uitgebreide kunstverzamelingen van Hitier en Goering. Ongeveer een miljoen kunstvoorwerpen uit deze collecties is inmiddels teruggegeven aan de rechtmatige eigenaars. De kwaliteit van de restanten is niet Eerste commentaren op kabinetscrisis (Van oonze parlementaire redactie) De commentaren van de fractievoorzitters van de regerings partijen bleken gisteravond vooral gekenmerkt te worden door teleurstelling. In het commentaar van de fractieleider van de grootste oppo- iitiepartij, dr. A. Vondeling van de Partij van de Arbeid, voerde ^vooral verwondering de boventoon. >tte om de vrijheid van menings- ;ing. Goed beleid „Ik had de val van het kabinet et direct verwacht, aldus dr. Von- die gisteravond in Leeuwar- n vergadering van de Sport club Cambuur bijwoonde. Hij zei het bijzonder moeilijk te vinden om commentaar te leveren. „Ik weet bijzonderheden. Wij zijn de itste weken bijzonder slecht op de loogte gehouden." Dr. Vondeling chtte het mogelijk, dat de Tweede begin volgende week bijeen komen om de premier in de ge- jlegenheid te stellen verslag uit te 6tud|brengen. iiyk Spraakzaam De voorzitter van de grootste rege- fractie, drs. W. K. W. Schmelzer van de KVP, was gister- avond bijzonder weinig mededeel- Is pil mm. Hij verklaarde slechts „teleur- Aam gesteld" te zijn. Zijn collega mr. W. J. Geertsema van de WD was daarentegen bij zonder spraakzaam. Als voornaamste seriilonderdelen van het meningsverschil 5r noemde hij de verdeling van de re- ^eg0 clame-opbrengsten, zoals die door minister Bot werd voorgesteld, de dtijd over de be staande omroepen en de nieuwe ge gadigden, de verhouding De fractieleider van de Christelijk Historische Unie in de Tweede Ka- mr. H. K. J. Beernink zei het te betreuren, dat het kabinet-Mar ij- over het omroepvraagstuk is ge struikeld. Hij meende dat het kabi net een goed beleid heeft gevoerd. Een groot deel van het Nederlandse volk zal niet begrijpen, dat om deze problemen een crisis is ontstaan, zo d hij. Mr. Beernink had de indruk, dat de Christelijk 'Historische ministers Andriessen en Scholten best water de wijn hadden willen doen nieuwe gegadigden tot de NTS. Geen schuld ïdeljf zingen een mogelijkheid, die door lcbf geen van de andere fractievoorzitters e nu'werd genoemd. „Ik heb het gevoel", al, Po zei hij, „dat er een duidelijk verschil "van mening bestaat tussen de kie- uzers, die bij de verkiezingen bepaalde TroE partijen steunden en de standpunten die in het kabinet zijn ingenomen. 'Troi Indien niet tot vervroegde verkie zingen zou worden besloten dan t bla diende volgens mr. Geertsemt aan enhfhet kabinet-Marijnen het ontslag 26113 geweigerd te worden." •beAva Mr- Geertsema verwierp de ge r dag dachte, dat er van schuld van eet dlt b bepaalde groep in het kabinet ge sproken kon worden. Er was geen overeenstemming te bereiken XJE toarom is het kabinet uiteengegaan. i ^5 De liberale fractievoorzitter zei voorts nog steeds te voelen voor een voortzetting van de bestaande politie 12 i ke combinatie. „Maar dat betekent fijniet, dat elke oplossing op omroepge- ^bied voor ons acceptabel zal zijn", zo voegde hij er aan toe. Mr. Geertsema achtte het om- T roepvraagstuk overigens zeker een kabinetscrisis waard. Het gaat ten- compromis te bereiken, maar de tegenstellingen in het kabinet te groot zijn gebleken. Hij geloofde niet, dat er nu op korte termijn een oplossing voor de omroepvraagstuk- ken in zicht komt. De huidige cri- vond hij een van de merkwaar digste die ons land ooit heeft ge kend. Niemand is op een crisis uit geweest, zo dacht hij. Gevraagd aan welke regeringscombinatie hij nu de voorkeur geeft, zei de heer Beernink, de combinatie van het kabinet-Ma- rijnen graag te willen houden. HU wilde zioh niet uitspreken over de vraag of er verkiezingen moet wor den uiftgesdhrerven. Wel meende dat eventuele verkiezingen moeten worden uitgeschreven. Fundamenteel De heer J. Smallenbroek, fractie leider van de Anti-revolutionairen de Tweede Kamer, noemde de o< zaak van de crisis van fundamenteel belang en hij dacht, dat het kabinet dat ook heeft begrepen en onder kend. Dat neemt niet weg, dat het aftreden van een kabinet binnen de zittingstermijn van vier jaar be treurd moet worden. De heer Smallenbroek liet zich niet uit over de vraag aan welke rege ringscombinatie hij nu de voorkeur geeft. Philippine Aeckerlin in haar programma Zeg maar Philip pine", dat dezer dagen onder re gie van Kitty Knappert door de NCRV wordt gebracht. I NEDERLAND 1 AVRO 3.00 uur NTS-weekjournaal 3.25 uur Popey, tekenfilm 3.30 uur Johnny Tillotson 3.40 uur Robin Hood, film 4.05 uur Luipaard op schoot 4.30 uur In het tv-lab, voor de jeugd 5.00 uur Kinderprogramma 7.30 uur De Manuela show 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Toon Hermans one man show 11.10 uur NTS-journaal. 11.15 uur Sluiting. NEDERLAND 2 KRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Rendez vous met Europa, amusement 8.30 uur Vrouwenlevens, monoloog 8.50 uur Een Fries in Cameroen, documentaire ,9.10 uur Hong Kong, film 10.00 uur Epiloog 10.05 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 10.40 uur Te waar om mooi te zijn, cabaret HILVERSUM 2 7.30 uur Populaire klassieken. ZONDAG NEDERLAND 1 VARA 4.30 uurDe bezetting, documentaire 5.00 uur Avondgebed 7.30 uur De studenten van Todai. reportage 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Sport in beeld 8.30 uur Tel uit je winst, quiz 9.05 uur De wereld van vandaag, dr. L. de Jong 9.15 uur Maigret op kamers, spel 10.30 uur NTS-journaal NEDERLAND 2 NTS Robinson Crusoë, voor de jeugd NTS nieuws in het kort Tom Ewelshow Strandgeflulster, muzikale show Amalia Rodrigues, Portugese liederen Sport in beeld Sluiting. 1 UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 8.05 uur De Show Boat, operette. HILVERSUM 2 8.45 uur Juwelenroof in Birmingham, luisterspel. teenagers. 15 melantbinq mentsprogr. 21.00 21.15 Metropole c en sportuitslagen 2e Mas voetbal. 23.00 Licht ensemble en zangsolist. Lichte ork.mtiz. 23.55-24.00 Nws solist 21.45 Ik trek door het 3ht progr. 22.00 Klankb. 22.25 enschap biljarten ankerkader Thionvffle. 22.30 Nws. 22.40 Te n mooi te zijn, cabaret. 23.10 .platen, licht miuz. progr. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. KRO: 18.00 Licht inetr. ensemble. 71/2 i 18.20 v 18.50 Boston en soliste: populair-klas. ken. 20.30 Rieleksen.amusen progr. 21.35 Report, bezoek van H. K. ÏLPrinses Beatrix aan de West. 21.45 "aal spelletje. 22.00 ideren en Nederland. Report. Zaalhandbalwedstr. Ne- id-Zwitserland (heren) in En schede. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog, i Kruispunt: Gespr. over Christen- in Kerk en wereld van v Nieuwe Mas .gr.pl. 23.55- Liedjes 22.25 Re 22.45 Nws. West-Duitsland heeft gisteren zijn militaire uitrustings- en opleidings hulp aan Tanzania gestaakt. De groep adviseurs van de Westduitse luchtmacht en marine, die zich al in de Oostafrikaanse staat bevond, wordt teruggeroepen. Dit besluit, woensdag al door het kabinet in Bonn genomen, werd gis teren bekendgemaakt door een rege ringswoordvoerder na een gesprek in de hoofdstad van Tanzania, Dar-es- Salaam, tussen de Westduitse am bassadeur daar en president Julius Njerere. Het Westduitse kabinet zal zich op zijn volgende bijeenkomst be- Spionagekomplot in Caïro? Een officiële woordvoerder in Cairo heeft zaterdagochtend vroeg meege deeld, dat er een spionagekomplot is ontdekt en dat een aantal personen, onder wie enige Westduitsers, is aan gehouden. Vrijdagavond had de Westduitse ambassade laten weten, dat sinds maandag jl. zes Westduitsers uit hun woningen waren verdwenen en dat zij wellicht waren aangehouden. Het waren Franz Kiesow, een handels- vertegenwoordiger van een firma in Düsseldorf, en zijn vrouw; een paar denfokker, Wolfgang Lotz en zijn vrouw, alsmede de ouders van me vrouw Lotz. Hun woningen waren verzegeld. raden over verdere maatregelen te gen Tanzania. De verhouding tussen West-Duits - land en Tanzania is, naar gemeld, gespannen geworden door de instem ming van Tanzania's regering met de vestiging van een Oostduits co: laat-generaal in Dar-es-Salaam. Voor de militaire hulp aan Tanza nia was een bedrag van veertig mil joen mark uitgetrokken. Bevoegde politieke kringen in Bonn verwach ten. dat ook de kapitaalhulp aar Tanzania ten bedrage van ongeveer 41 miljoen mark, waarvan al de helft is betaald, ten dele wordt st ipgezet. Dit zou ook gebeuren met de tech nische hulp, die eveneens in de veer tig miljoen mark loopt. President Njerere had gisteren de Westduitse ambassadeur gezegd, dat hij bij zijn besluit inzake de opening van een Oostduits consulaat-generaal in Dar-es-Salaam blijft. ZONDAG 28 FEBRUARI 1965 Hilversum I, 402 m. VARA: 800 Nws., sportoieded. bn soc. strijdlied. 8.13 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gev. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 Viool en piano: Mass. mruz. 10.30 Ad Rem, wed strijdspel. 10.50 Feest der herkenning: aimusementsmuz. 11.25 Romantische liedjes en voordracht. AVRO: 12.00 Dansork. en zangsollsten. 12.55 Lief- dadlgheldsoproep Leger des Hells. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Medde. of grmniz. 1320 Knipperlicht, progr. voor alle wegge bruikers. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gas- (ultv. In iade ork 21,15 Weet ik veel. In Leningrad is een wetenschap pelijke film vervaardigd over het ge drag van de kabeljauw in de Barents- zee bij een proefneming om de reac ties van deze vis na te gaan op elek trische stroom en geluid. Het bleek mogelijk daarmee de kabeljauw in een bepaalde richting te leiden. De film toont dit experiment. De vol gende maal werd geen stroom ge bruikt en nochtans kon door een ge- luidsvoortbrenging de „afgerichte" kabeljauw in de gewenste richting worden geleid. Nasser zegt niets van communisme te willen weten De Oostduitse president Walter Ulbricht heeft gisteren een rondreis door de Egyptische provincie ge maakt, maar zijn pogingen om poli tieke munt uit zijn bezoek te slaan zijn wellicht door zijn wispelturige gastheer, president Nasser, verijdeld. In Cairo publiceerde de door de rege ring gecontroleerde pers een duide lijke en scherpe waarschuwing Nasser aan Egyptische communisten om geen politiek voordeel te halen uit het bezoek van Ulbricht. „Wij verschillen op vele punten met het communisme van mening en de meningsverschillen zijn radicaal. Wij geloven in religie en wijzen de dictatuur van welke klasse dan ook van de hand. Als de communisten proberen hier communistische orga nisaties te vormen of atheïsme te prediken, zal de staat dit niet aan vaarden en niet werkeloos toezien". Het tijdstip van de opmerkingen van Nasser, op het hoogtepunt van het triomfantelijke bezoek van Ul bricht aan Egypte, werd zeer belang rijk geacht. Hij bleek de anti-com munistische elementen in Egypte te willen verzekeren dat hij zich niet door zijn veelomstreden tische bezoeker wenst te laten slepen. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klas. 9.30 Klas. planomiuz. .00 Vraag en ant- Zkïn SSIiJ.5 geestelijke liederen. 0.07 Reflex, praatje. KRO: progr. 1.w tiesten. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Pianorecital: semi-Mass. muz. 14.30 muz. 15.00 De hand .05 Marathon: gev. 16.30 Mod. en Mas. muz! Convent van kerken: 17.00 Vrije Evangelische Kerkdienst. IKOR: 18.15 Kerkmuz. van eigen erf. 1820 Mensen, lez. 18.45 Gr.maiz. 18.50 De kerk aan het werk: act. van het kerkelij-k erf. 19.00 De Open Deur: veertiendaagse rubriek. NCRV: 1920 Vocaal ensemble, koor en orgel: 20.00 Nws. 20.07 20.15 SUS 12: progr. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.50 Licht klas. werkjes. 23.10 Muz. 2355-24.00°eNleuw|r RADIO BLOEMENDAAL Zondag 28 februari: 9.30 u ds. P. N. Kruyswijk. 11 u ds. J. Heule, uitz. dienst voor belangstel lenden. gehouden op zondag 21 febr. 1965. 3,15 u kinderddenst. 4 u ds. H. Dijkstra. MAANDAG 1 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. Aansl. ochtend- gym. en soc. strijdlied; 7.20 Lichte gr am. jn uz. (7.25 Van de voorpag.); 8.00 Nws en soc. strijdlied; 8.13 Lichte gr am .muz., 8.50 Gym. voor de vrouw, 9.00 Klas. kamermuz, 9.35 Waterstan- huisvrouw. 11.00 Nws. dracht. 11.25 Semi-klas. kamermuz., 12.00 Licht instr. trio, 12.22 Voor het ilatteland, 12.27 Med. t.b.v. land- platte tuinb Grepen uit de muz.geschiedenls, muz. lezing, 14.30 Ware legende, hoorspel, 15.30 Pianorecital: klas. en semi-klas. muz. 16.00 Nws, 16.02 Sociëteit: Zestig 7.20 Sportuitslagen 8.10 Gram,. Daarna: gewijde i Nws, 8.40 Lichte gram 9.00 Verzoek- progr. voor de zieken, 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Klas. gram., 10.20 Rond om het Woord: theol. etherleergang, 11.05 Lichte gram., 12.00 Lichte lnstr. muz., 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Med., 12.30 Nws, 12.40 Lichte muz. en reportages, 13.30 Metropole orkest: amus.muz., 14.05 Schoolradio, 14.30 Klas. kamermuz., 15.00 Als de Bijbeloverdenking, z„ 16.50 Pianorecital: mod. muz., 17.00 Voor 17.15 Voor de Jeugd, _1730 Verzoek- progr. 17.50 Overheids voorlichting: Toerisme in Suriname, "ekst: Henk Consen. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. CVK/IKOR/RKK: 19.30 Bijbelvertel- zeekasteel, fllmrep., 20.40 Metro, uoc. film. 21.00 Titanenstrijd (Sea Fury), speelfilm, (beide keuringen 18 jaar), 22.3522.40 Journaal. Nederland 2. 20.00 NTS: Nws ln het kort. AVRO: ek van de dag. bespr 20.40 AVRO's en qióteren Actueel Himmelhoch jauchzend und zuw Tode betrübtDeze aardige Duitse zegswijze typeert heel nauwkeurig de juichstem ming die bij de NCRV (Neder land 1) en de droefenis die bij de VARA (Nederland 2) moeten hebben geheerst. Hoe was het immers? Jan van Hillo van de NCRV kwam drie maanden ge leden met een ideetje; We zou den eens moeten nagaan hoe een bepaald nieuwsbericht in verschillende landen door kran ten aldaar wordt behandeld. Maandenlange voorbereidingen resulteerden in een sluitende organisatie, waarvan de NCRV het geheim schijnt te bezitten, met een centraal-post in Brus sel en verder vertakkingen in Den Haag (ANP), Amsterdam (Trouw), Parijs (France Soir), Londen (The Guardian) en Frankfurt (Frankfurter Allge- meine). Het werd een directe uitzen ding, een soort forse jacht per televisie, met als opgejaagd wild een bericht, dat eindredacteur Dick Houwaart selecteerde uit alle telexberichten die in Den Haag waren binnengekomen: de rede van Kosigin over Viet nam, een bericht waarvan men mocht aannemen, dat alle vier de kranten er op hun eigen manier aandacht aan zouden besteden. Laten we nu even vooropstel len, dat het ook met alleen dit bericht als onderwerp, een uit stekende. voortreffelijk uitgeba lanceerde uitzending zou zijn geworden, waarvoor wij de NCRV de hoogste lof zouden hebben toegezwaaid. Ook zonder het „buitengebeuren", dat deze uitzending optilde tot een uniek, adembenemend programma, dat ons als rechtgeaarde journalis ten tot tranen toe ontroerde, omdat na 3 maanden voorbe reiding juist in die vijf kwartier zendtijd, dat gebeurde, waar elke televisie journalist op hoopt; de manifestatie van een actueel insluipsel van de grootste im portantie, dat het karakter van het programma, verre van het te vertroebelen of te verminken, juist versterkte! Het nieuws In een voorbeschouwing had al in een van de programmabla den gestaan: .Mocht er tijdens de uitzending belangrijk nieuws op de telex verschijnen, de samenstellers hopen dat dit het geval zal zijn, dan zal het ge hele programma op dit nieuws worden gericht". Welnu, er was belangrijk nieuws, het kabinet- Marijnen viel midden in de uit zending (in de 40ste van de 75 minuten) om 10.05 en dit „hete nieuws" bereikte de kijkers via een redacteur van Trouw, die net in beeld was toen het be richt hem in de hand werd ge drukt. Vanaf dat moment speel de Kosigin nog maar een bijrol. We hooiden hoe .France Soir" het bericht om 10.11 uur ont ving via de telex (maar er niet al te veel belangstelling voor toonde), hoe omstreeks dezelfde tijd de Guardian het bericht ontving en besloot er een be richtje op pagina 1 van te maken (toen David Koning de betreffende redacteuren vroeg ijiiiiiiiL4iiiiiiiiiifliiiiiiiiiwi!aL:i..ü».iii»iHniiiiiuir.in;!:;!i;:iiiLnu!iiJiiiipiaLiii;iiLiiii;^ of zij misschien wisten hoe onze minister-president heette, moes ten zij het antwoord schuldig blijven, een nieuw bewijs voor de stelling, dat Marijnen zich zelf te weinig op de voorgrond drong) en hoe de Frankfurter Allgemeine het bericht pas om 10.20 uur binnenkreeg, maar tien minuten later al wel kon tonen hoe het gezet was. Wij zullen nu niet verder uit wijden over de interessante op zet van het programma, over do aangetoonde machtspositie van de „laatste sluiswachters" bij de nieuwskanalen, die door hun redactioneel beleid dus de lezers sterk kunnen beïnvloeden, en over het „gezicht" van de vier kranten, die onderling zo zeer verschillen. Liever wijzen wij er nu op, dat het schakelen voor treffelijk verliep, dat de presen tatoren bij de kranten zich ken nelijk terdege hadden voorbe reid, en dat zij zo vakbekwaam en zo soepel onmiddellijk wisten over te schakelen van Kosigin op het gevallen kabinet. We leerden wat aardige nieuwtjes over de buitenlandse kranten (de Guardian kan zich geen correspondent in Moskou ver oorloven, dat is te duur; France Soir heeft geen abonnees, alleen straatverkoop en geeft geen tekst, alleen foto's en koppen op de voorpagina; de Frankfur ter Allgemeine haalt zaterdags soms 75 advertentiepagina's en heeft alleen tekst geen foto's op de voorpagina)maar vooral leerden we of althans leerden de kijkers, dat het in elkaar zetten van een krant met al zijn wijzi gingen op het- laatste moment, geen peuleschilletje is. Vreugde Na afloop van dit programma, dat stipt op tijd ophield, hoe „live" het ook was, interviewde Dick Houwaart nog even twee parlementaire redacteuren, na dat premier Marijnen een ultra korte verklaring had afgelegd. Toen wa« het voorbij, de zeer kostbare uitzending (er waren ongeveer 200 man voor dit pro gramma in touw) die in de ge schiedenis van de NCRV onge twijfeld als klassiek zal worden geboekstaafd, en daarom alleen al zijn geld dubbel en dwars waard was. Vreugde dus bij de NCRV, diepe smart echter bij „Achter het nieuws", waarmee de VARA haar uitzending op Nederland 2 afsloot. Herman Wig bold had, met het oog op eventuele be richten uit Den Haag, een pen- deldienstje georganiseerd tussen d© telex en de studio. Toen hij om tien over tien de winkel dichtgooide, was er nog geen nader nieuws. Enkele seconden nadat Nederland 2 uit de ether was gegaan, kwam het telex bericht met de val van het kabinet. Te laat! Terugkomen had geen zin meer. geen mens keek nog naar Nederland 2. Had men bij „Achter het nieuws" ge woon, net als alle andere men sen. naar het NCRV-program- ma op Nederland 1 gekeken, dan had men al vijf minuten vóór eigen sluitingstijd van Marij- nen's val geweten. Nederland 1 stond echter niet aan, alle aan dacht was geconcentreerd op de telex

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5