„Om trots op te zijn A. BICKER CAARTEN ERELID OUD-LEIDEN Dr. A. Kampman buitengewoon hoogleraar te Istanboel Mevr. Stoffels - Van Haaf ten over rol van Nederland in de wereld M. van Hilten neemt afscheid van politie GEBLOEMDE CRETONNE 3.55 NIEUW FILM5T0NE KINDER CRETONNE 5.50 „ZieF van vereniging Margriet bracht veel doe-liet-zelf -creaties 0pgericnt 1 maart I860 Zaterdag 27 februari 1965 Tweede blad no. 31503 lj Blijft directeur van Nederlands Instituut voor Nabije Oosten Dr. A. A. Kampman, directeur van het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten alhier, is uitgenodigd voor een buitenge woon hoogleraarschap aan de universiteit te Istanbul voor het geven van colleges in de algemene geschiedenis, met als leerop dracht de diplomatieke betrekkingen tussen het Ottomaanse rijk en West-Europa van de 16de tot de 19de eeuw. Daarnaast is hem gevraagd een aantal colleges te geven over de geschiedenis en conservering der Turkse monumenten in Centraal-Azië. EERSTE COLLEGE OP 12 APRIL Het ligt in de bedoeling van de nieuwe hoogleraar dat hij zün eerste college op 12 april a.s. zal ge ven. Hü stelt zich voor in het zomer semester de ontwikkeling van de Oosterse kwestie in de 18de eeuw te behandelen. Prof. Kampman zal lei ding blijven geven aan het Instituut in Leiden, aangezien hij zijn colleges in Istanboel gedurende het zomer semester houdt. Prof. Kampman, die in 1911 in Dordrecht werd geboren, begon zijn studies aan de Leidse Universiteit in 1931, waar hij leerling werd van de hoogleraren Huizinga, Byvinck en De Liagre Böhl. Hij was in de gelegen heid in de dertiger jaren zijn studie in het buitenland voort te zetten en legde in 1936 in Leiden het doctoraal examen af in de geschiedenis, ar cheologie van Voor-Azië en de Hethietische taalkunde, gevolgd door een langdurige studiereis in het Na bije Oosten, met een verblijf in Istanboel en deelname aan de opgra vingen in de Hethietische hoofdstad Bogazkoey-Hattusas. Hij promoveer de in 1945 bij prof. Böhl op een proefschrift over „De historische be tekenis der Hethietische vestingbouw - kunde". In 1939 werd hij aangesteld als bibliothecaris van het pas opgerichte Ned. Instituut voor het Nabije Oos ten, waarvan hij in 1948 hoofdcon servator en in 1955 directeur werd, als opvolger van prof. dr. A. de Buck. Samen met dr. H. N. Boon, thans Ned. ambassadeur bij de NAVO en jhr. mr. F. H. van Kinschot, oud- burgemeester, nam hij in 1953 het initiatief tot het oprichten van een Ned. Historisch-archeologisch in stituut in Istanboel, een plan, dat in 1958 kon worden verwezenlijkt met de officiële opening door Prins Bern- hard. Als curator van dit Nederlands wetenschapscentrum, door de mede werking van de minister van Buiten landse Zaken geïnstalleerd in het oude palais de Hollande, heeft prof. Kampman een groot aandeel gehad bij de opbouw van dit instituut, in nauwe samenwerking met de eerste directeur prof. dr. A. A. Cense. Sinds 1950 heeft prof. Kampman zich steeds meer toegelegd op de ver sterking der culturele betrekkingen tussen Nederland en het Nabije Oos ten, hij maakte daartoe vele reizen naar dat- gebied en hield voordrach ten en gaf gastcolleges aan verschei dene universiteiten in Turkije, Syrië, Libanon, Iran, Italië, Tsjecho-Slo- wakije, Zwitserland, Frankrijk en België. In oktober 1964 werd hij we gens zijn wetenschappelijke en cultu rele activiteiten bij het 25-jarig be staan van het instituut door de minister van O., K. en W„ mr. Th. H. Bot, persoonlijk gehuldigd, die hem kortgeleden benoemde tot lid van de door deze bewindsman ingestelde commissies voor de uitvoering der culturele akkoorden met Turkije en Iran. Prof. Kampman is bestuurslid 1 Prof. dr. A. A. Kampman sinds 1933 is hij secretaris van de genootschap „Ex Oriente Lux", sinds 1941 penningmeester van de Vereni ging voor antieke beschaving, sinds 1942 secretaris van de Historische Kring in Leiden en sinds 1963 voor zitter van het genootschap Neder landIran. Voorts is hij lid van een aantal buitenlandse instellingen. Hij is officier in de Orde van Oranje-Nassau en officier in de Ho- vele wetenschappelijke instellingen, mayoun-orde van de Perzische kroon Staking geslaagd van Spaanse studenten Wederom zijn gisteren enige dui zenden studenten van universiteiten in Madrid in een protestvergadering bijeen gekomen. Aan de stakingsop- roep is vrij algemeen gevolg gegeven, De meeste hoogleraren staan achter de eisen van de studenten, die zich verenigd hebben onder de naam „vrij verbond van studenten". De professoren van de Economische en Politieke faculteiten hebben de verlangens in een motie neergelegd, die zij aan de universiteitsbesturen zullen zenden. Deze verlangens zijn onder meer vrijheid van organisatie en hervorming van de universiteiten. De bijeenkomst protesteerde voorts tegen het sluiten van de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte, omdat de reden die door de rector magnificus gegeven werd, niet in overeenstem ming was met de waarheid. Een dertigtal gearresteerde studen ten is gisteren in vrijheid gesteld. Het Spaanse ministerie van Voor lichting heeft de perskaart ingetrok ken van de Spaanse journalist No- vais, de correspondent van het Fran se blad „Le Monde", omdat deze on juiste berichten over de studenten demonstraties zou hebben verspreid. Vier leden van een Britse televisie ploeg, die in Madrid opnamen maak ten naar aanleiding van incidenten die zich daar in de afgelopen dagen voordeden, werden gearresteerd. Zij herkregen na enkele uren hun vrij heid, doch de films die zij hadden gemaakt werden in beslag genomen. .HOOFDINSPECTEUR CORNELISSE" IN DUBBELE NELSON Anton Roos (hoofdinspecteur G. Cornelisse) is gisteravond tot lering en vooral tot vermaak van velen, genadeloos in de dubbele nelson genomen en opgebracht. Het schijnbaar zo keurige mannetje Anton Roos heeft zich enkele dagen voor zijn zilveren huwelijksfeest gestort partij, doch hoe goed hij ook poogt smaad familie heeft hem door en zet hem ADVERTENTIE ilde bras- schande te ontlopen, zijn lang de duimschroeven aan tot hij zijn bekentenis uitkermt. IN ROL VAN ANTON ROOS waar een schone taak voor wctsdienaren en hun verwanten (de elijke rollen werden bezet door echtgenoten en dochters van politie- Met veel enthousiasme, tot groot genoegen van de vele aanwe zigen in „Den Burcht" heeft men zich van die taak gekweten. Gelijk goed blijspel betaamt: eind goed al goed, d.w.z. pa laat de kans t lopen zich te reclasseren. lit. vrolijke blijspel van Dick Maasland onder regie van de heer Cornelisse was de hoofdschotel van de feestavond van de afdeling Lei- de Nederlandse Politiebond. Onder de aanwezigen o.w. com missaris J. Dreeuws, vele inspecteurs met hun echtgenotes en gepensio neerden was ook oud-commissa- R. J. Meijer. Vorig jaar moest hij wegens ziekte de feestavond ver- Met des te meer vreugde werd hij daarom bij het begin van de avond begroet door de voorzitter de afdeling, de heer L. Algra. wi- aanwezigheid van ouders De heer M. van Hilten, brigadier-rechercheur bij de Leidse politie, is met pensioen gegaan. Het korps heeft tijdens een speciaal daartoe belegde bijeen komst in de kantine van het bureau aan de Zonneveldstraat op bijzonder hartelijke wijze afscheid van hem genomen. Er waren waarderende woorden en er waren waardevolle cadeaus. „Een land als Nederland kan geen of nauwelijks invloed uit oefenen op de wereldpolitiek. Maar wel kunnen wij constateren, dat Nederland in die organisaties, waarin het vertegenwoordigd is, een bescheiden, maar toch ook een opvallende plaats inneemt. Een plaats, waar wij trots op kunnen zijn". Tot die conclusie kwam mevrouw mr. J. M. Stoffels-Van Haaften gisteravond in een inleiding voor leden van de afdeling Leiden van de VVD en van de Liberale Studenten Vereniging. te peilen. Dat instituut kwam tot de conclusie, dat 52% van het Neder- volk ontevreden is over de gang van zaken in Den Haag. Dat leek mevrouw StoffelsVan Haaften een nogal boute bewering. Zij •Her weet het enquêterende instituut een negatieve wijze van vragen stellen een gebrek aan onderscheid tus- vragen over een regeri, een pakje zeeppoeder Voor mevrouw Stoffels—Van Haaf ten aan haar onderwerp „De po sitie van Nederland in de wereld toekwam trok zij van leer tegen de wijze van enquêteren die een Ne derlands instituut toepaste in een poging om de politieke geïnteres seerdheid en houding van de Ne derlander tegenover zijn parlement Waardering voor „jonge" zoon Een bijzonderheid is, dat de heer Van Hilten het afscheidsfeest behal ve in tegenwoordigheid van zijn echt genote, zün twee zoons en zijn twee dochters ook heeft mogen vieren in gezelschap van zijn ouders, die resp. 83 en 84 jaar oud zijn. De oude heer Hilten stak niet onder stoelen of banken, dat hü getroffen was door de grote belangstelling en het welge meende huldebetoon bü het vertrek van zyn „jonge" zoon. De scheidende functionaris, die in Advertentie 1931 bij het Leidse korps in dienst is getreden, werd toegesproken door zyn directe chef, hoofdinspecteur J. C. Hofstede. De hoofdinspecteur ver heelde niet, dat de heer Van Hilten en hij dikwyls met elkaar in de strengen hebben gelegen. „U liet zich door uw superieuren nu eenmaal niet alles zeggen en wanneer u in discus sie trad bracht u uw argumenten welbespraakt naar voren", aldus de heer Hofstede. „In een dergelijke si tuatie stond de mens tegenover de mens en dat heb ik ten zeerste ge waardeerd", zo vervolgde hij. De hoofdinspecteur zei verder, dat hij de heer Van Jïilten heeft leren ken nen als een goed rechercheur. Hij hoopte, dat de heer Van Hilten spoedig volledig hersteld zal zijn van het letsel, enkele maanden geleden bij de arrestatie van een jeugdige winkeldief opgelopen. De hoofdin specteur overhandigde hem nar het personeelsfonds twee reiskoffers en namens de recherche-afdeling nog een ander geschenk. Verwarrend Mevrouw Stoffels-Van Haaften is lid van de Tweede-Kamer der Sta ten Generaal voor de VVD en zy werd in de gecombineerde vergade ring in restaurant „Zomerzorg" in geleid door mr. F. Portheine, die zo wel voorzitter als vice-voorzitter van de afdeling Leiden van de VVD moest excuseren. In een beknopte inleiding schetste mevrouw Stoffels- Van Haaften de problemen die op het ogenblik in de belangstelling van de Yfeieldpolitiek staan. „Het is een verwarrend beeld", concludeerde zy na een opsomming van twistappels", dat mogelijk zal leiden tot een der de wereldoorlog". Zü wilde met dit overzicht aantonen, dat de rol Europa in de wereldpolitiek na tweede wereldoorlog van aanzienlijk minder betekenis is geworden. Me vrouw Stoffels-Van Haaften ging na welke pogingen er na de Tweede Wereldoorlog zün gedaan om de reldproblemen enigszins in goede ba nen te leiden. Zy noemde de Ver enigde Naties en haar problemen „een onbevredigende situatie" ei vroeg zich af, of een bond ln dergelyke idealistische opzet zich wel kan handhaven". De gebeurtenissen van de laatste maanden hebben het aanzien van de Verenigde Naties ernstig geschaad", zei mevrouw Stof fels-Van Haaften. die meer heil zag ln het sluiten van overeenkomsten en bondgenootschappen" dichter bü huis". Nuttig „Nederland doet vooral in de EEG nuttig werk", zei mevrouw Stoffels- Van Haaften. Zy achtte de voorde len van een dergelyke gemeenschap- peiyke markt groter dan de nadelen. Een van de belangrijkste taken van Nederland in de EEG vond zy het voortdurend aandringen op een de mocratisering van de organisatie. „We lopen namelijk het grote ge vaar", zei mevrouw Stoffelsvan Haaften", dat by de overdracht verantwoordelykheid over bepaalde stukken van onze economie aan su- pra-nationale organisaties, de con trole daarop in gebreke zal blüven. De parlementaire begeleiding van dergelyke belangrijke zaken komt dan in het geding". UITWASSEN BIJ AANKOOP WONING Comité bescherming woningbehoevenden Kier ter stede is thans definitief opgericht het Comité ter bescher ming van woningbehoevenden tegen uitwassen by het aankopen van woning. In dit comité hebben zitting genomen de heren: mr. J. W. ten Napel, directeur van de Gemeente- ïyke speciale dienst, C. J. Philipsen, chef van het Gemeentelyk bureau huisvesting, Leo Zitman ei ran Weizen makelaars m roerende goederen, F. Vercouteren belastingconsunlent en Hh. J. van der Heyden rechtskundige. Het secretariaat van het comité is gevestigd ten kantore van laatst genoemde, Hoge Ryndyk 103a, in Leiden. Verdere contacten met per il uit diverse sectoren van het maauschappeiyk leven zijn gelegd. Het doel van het comité is dege- en, die het voornemen hbeben een woning voor eigen bewoning aan te kopen, te beschermen tegen teleur stelling, ook financiële, welke voort vloeien uit onjuiste of misleidende voorlichting. Het comité stelt zich voor ook het laatste materiaal te verzamelen, ten einde nader inzicht te verkrijgen in voorkomende excessen en de moge- lykheden tot bestrijding hiervan. In zyn woord vooraf gewaagde de heer Algra van zyn tevredenheid 1 het afgelopen jaar. „We leven en goede tijd en na het grote werk, dat het hoofdbestuur op hoog niveau verricht, valt er eigenlyk niet eel meer te doen voor de afde- >n. Het is echter we! de zaak de organisatie sterk te houden", aldus de heer Algra. Ondanks de tevreden heid zijn er toch nog wensen. Een die wensen is de instelling van dienstcommissie. De afdelings voorzitter sprak de hoop uit, dat de afdeling in dit opzicht vooral een goede steun zal krygen aan de nieuwe burgemeester. Het spel vol verwikkelingen en dolle situaties nam hierna een aanvang. Behalve de routiniers G. A. Cornelis se en mevrouw A. Lodema-Mol wer den fikse bydragen in het lachsucces geleverd door mej. H. van Duuren en niej. B. de Jong, die de beide ver liefde jongedames voor hun rekening namen. De gelukkigen waren in dit geval de heren G. C. Klaij (Pierre de Kater» en A. Kersten (Rudy Honderop). De oude ry melende heer Stok, gespeeld door de heer N. L. Segaar, deed het uitstekend en uit de byval van de zaal viel wel op te maken, dat hem zyn amoureuze vorderingen bij toiletjuffrouw Ver- bruggen (mevr. M. Bor-Leenheer) gegund werden. Nanette (mevr. F. Bosscher-Mulder). de juffrouw van de garderobe in de nachtclub, waar Pa Roos zyn lusten had bot gevierd, mocht dan aan het einde van het stuk als het eenzame en ontroost bare meisje achterblyven, haar leuke spel werd evenals dat van de andere medewerkenden hartelyk met een attentie beloQnd door de heer Algra. Na een verloting ten bate van de Politie-Amusementsvereniging hiel den tenslotte balleider G. Heinekamp ..The Rythm Seven" en zangeres mei T Arnoldus de verzamelde politie mensen en hun dames tot de heel vroege morgen in touw. prachtkwaliteit, 120 cm. breed per meter. Haarlemmerstr. 179 Hoek Hooglandse Kerksteeg. MIDZA Mevrouw Stof fels-Va was goed te spreken 01 viteilen van Nederland toen enige jaren gelede Haaften n de EEG, sprake politieke unie tussen de „zes" zonder dat in de afzonderiyke landen ook maar in de verte een politieke eenheid te bespeuren was. Een andere zaak waar Nederland voor zal moeten blüven vechten is de openheid van de gemeenschappe- lüke markt. De rol van Nederland in de NAVO schetste het Tweede Kamerlid als „één van de meest be trouwbare". Advertentie Dank CONCERT IN DE LAKENHAL Zaterdagavond 6 maart wordt in het museum „De Lakenhal" een con cert gegeven door Len> StevensRid derhof (sopraan), Pieter van Veen (altblokfluit). Petei Dieleman (fluit), Rien de Reede (fluit), Henk Briër (klavecimbel en piano) en Betteke Groot (cello). Uitgevoerd worden werken van Teleman, Bach (J. S. en W. Fr.), Hin- demith, Bela Bartók en Jan van Dyk. Hierna trad de voorzitter van de afdeling Leiden van de Bond van Chr. Politieambtenaren, rechercheur Mol, naar voren om de scheidende collega dank te zeggen voor alles wat deze in het belang van de bond heeft gedaan. Hij merkte op, dat de heer Van Hilten veertig jaar lang lid van de bond is geweest, waarvan zeven entwintig jaar bestuurslid van de af deling. „Wanneer de bond een beroep op u deed dan was dat nooit tever geefs", aldus de heer Mol, die als stoffelijk blyk van waardering een platenbon aanbood. Voor mevrouw Van Hilten had hy bloemen meege bracht. Hoofdinspecteur D. J. Verzyden sprak op deze afscheidsbü eenkomst enkele woorden namens de LPSV. „U was één van de stuwende krach ten van de vooroorlogse zwemvereni ging en ook op schermgebied heeft u uw sporen verdiend". Nadat nog een aantal andere col lega's de heer Van Hilten had toege sproken nam deze zelf het woord om voor alle hulde te danken. AFGETREDEN ALS BESTUURSLID De heer A. Bicker Caarten is uit het bestuur van de Vereni ging Oud-Leiden" getreden en tot ere-lid van dit „schoonheids instituut" benoemd. De vereniging, die zich voor namelijk ten doel stelt het ste denschoon van Leiden zoveel mogelijk te bewaren, heeft dit ere-lidmaatschap aan de heer Bicker Caarten, die in totaal blijk van waardering voor al hetgeen hij in het belang van „Oud-Leiden" heeft gedaan. Met groot leedwezen zag het be stuur van „Oud-Leiden" de heer Bicker Ctaarten, die in totaal achtentwintig jaar deel van dit bestuur heeft uitgemaakt, tijdens de gisteravond in „De Laken hal" gehouden jaarvergadering uit zijn midden vertrekken. De heer Bicker Caarten was daar toe genoodzaakt, omdat de sta tuten geen herverkiezing meer toestonden. De voorzitter van „Oud-Leiden", dr. W. C. Braat, noemde hem bij deze gelegenheid „de ziel van de vereni ging". Hij legde er in zijn afscheids woord de nadruk op, dat de vereni ging haar groei en bloei voor het grootste deel aan de activiteit van de heer Bicker Caarten te danken heeft. Dr. Braat bood hem behalve het ere lidmaatschap enkele waardevolle ge schenken aan: een tinnen kannetje, een boek over antiquiteiten en een tegeltje. Penningmeesterschap In de plaats van dit aftredende bestuurslid werd bij acclamatie de heer H. Th. D. Dijkstra benoemd. De periodiek aftredende leden, mej. mr. A. J. Versprille en mevrouw H. M. de Meije'-e-Huizinga, werden, even eens met algemene stemmen herko- De voorzitter bracht op deze gadering ook dank aan de penning meester, mr. P. de Clercq, die zyn functie in verband met drukke werk zaamheden wenst neer te leggen. Hy maakte vervolgens bekend, dat de secretaris, de heer P. L. Gillissen, het penningmeesterschap voorlopig waarnemen. Nieuwe leden Wat de jaarverslagen betreft, het ledental van „Oud-Leiden" steeg in 1964 van 927 tot 952 en het nadelig saldo de kosten van het jaarboekje waren hoger dan de ontvangen tributies bedroeg f 1784,99. penningmeester liet evenwel een ge ruststellend geluid horen: de begro ting van 1965 geeft een veel rooskleu riger beeld te zien. Namens de com missie „Het Leidsche Woonhuis' bracht de heer Bicker Caarten ver slag uit, waarbij hij onder meer het overlijden van de voorzitter van deze commissie, prof. mr. H. F. W. D. Fi scher, memoreerde. Na dit huishoudeiyke gedeelte den dia's vertoond van prenten uit het Leidse gemeente-archief. Stadsgehoorzaal in Leiden te klein c (Van onze bijzondere medewerkster) Met een angstig gevoel zijn e gistermiddag naar de Leidse Stadsgehoorzaal gegaan: een programma van de uitgebreide Margriet-modeshow in de tas. Nu zouden we ze te zien krijgen, die malle korte rokken, tot wel bijna 15 cm boven de knie. Maar gelukkig, het hoeft nog niet in Leiden. Al wil een enkele Parijse couturier het, daarom zijn wij er nog niet direct aan getrouwd. Aan het strand of op de boule vard ben je er wel „ln" met een kort jurkje, dat tydens de show in combinatie met een lange strakke pantalon gedragen werd, maar ach, Klassieke muziekavond Rembrandt-lyceum In het Rembrandt-Lyceum werd gisteravond onder auspiciën van de stichting „CENO" een concert gege ven door het Leids Jeugdkamer- orkest. Solisten waren R. de Reede en P. Dieleman. beiden fluit. De dirigent was Henk Briër,. Dr. J. W. Blom, rector van het Rembrandt- Lyceum heette de aanwezigen wel kom. Daarna werden enkele werken van Handel, Cimarosa en Mozart ten gehore gebracht. Aan het einde van deze succes volle avond vestigde dr. Blom er de aandacht op, dat nog niet alle in strumenten eigendom zijn van het orkest. Daarom heeft men de actie „eigen instrumenten" op touw gezet. Men kan zijn bydrage storten op rekening van de Algemene Bank met de vermelding „Jeugdkamerorkest, eigen instrumenten". Antisemitisme in Oost-Duitsland laait op wie let aan zee op een anderhalve decimeter meer of minder bloot. De belangstelling voor deze jaar lijkse Margriet-modeshows bbjkt steeds groter te worden. Zeshonderd dames moesten worden teleurgesteld. Volgend jaar zullen twee dagen voor dit modefestyn worden gereserveerd. Van öc meeste modellen kon na af loop van de show een knippatroon worden besteld, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. De collectie was er dan ook naar. Voor iedere smaak en voor ieder uur van de dag een geschikt mode. Het in één avond te maken vlotte zwart witte zonnejurkje werd afgewisseld met een meer tyd vergende marine blauwe linnen mantel met by be horende wit-blauw zyden japon met shawl-kraag; heel charmant voor oudere dames. Zowel in man tels als japonnen werden voor deze categorie veel gedragen. De mantelcostuums waren over het algemeen met stiksels gesierd. De taille op de natuurhjke plaats, dui- delyk aangegeven. In het genre nachtkleding zagen we een „ondeu gende" pyama: een kort hesje en een eindje onder dat hesje kwam de strakke kniebroek. Een ruche rond hals en pypen gaf het romantische tintje er aan. Een grappig rood petje, een rugceintuur en een eveneens rode Shetland pantalon, vormden samen een vlotte combinatie. Dan was er voor de meisjes met een boot een scheepstoeter te horen en te zien om de aandacht te vestigen op een zwarte jekker met witte pantalon. Een andere uiting van de panta- lon-rnode was te vinden by een cock tail-jurkje met wyde kanten rok, waaronder een by passend broekje schuil ging. Ideaal voor de shake en de twist en zo. Vóór de pauze werden we vergast op een complete bruidstoet in korte japonnen en aan het einde van de show was er een bruid in een lange zachtgroene japon met witte sluier „lang" gevolg. Kerkelijk Leven I d enHoed uit Wijk bij Heusden; ln Bruchem en Kerkwijk J. Smit uit Wer- men sedert Ulbricht zijn bezoek aan Egypte brengt, aldus heeft 'n woord voerder voor de Westberlynse joodse gemeenten meegedeeld. Totdat Ulbricht naar Cairo ging, aldus de zegsman, maakten de Oost- duitse publicisten verschil tussen jo den in het algemeen en Israël in het byzonder, als zij aanvallen op dat land deden. Sinds zyn grootse ontvangst door president Nasser verzinken de propa- ganada-barrière tussen joden en Is raël snel. Het verschil, waargenomen op tv en radio evenals in de Oostduit- se pers. werd het eerst opgemerkt door de 750 joden in Oost-Berlyn, die w de nazi-hel overleefden. Hun 500 ge- vefdjült Bennekom loofsgenoten in de rest van Oost- Duitsland zullen spoedig de campag ne merken zo gauw de provinciale pers de nieuwe toon gaat overnemen, aldus de woordvoerder. Nagele-ToLlebeek (NOP) Ytsma uit Hem* GEREF. KERKEN Beroepen ln Achlum D. D. Soepboer, woonachtig te Nes (WD.); in Zaan dam H. Kremer uit Giessenburg; ln Pijnacker-Nootdorp D. N. Wouters uit Hoorn. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Tweetal In Amersfoort-C. (vac willen T A. Vink' T fn -Spakei Voorburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen ln Rotterdam-Z. G. Schip- aanboord uit Apeldoorn: CHR. GEREF. KERKEX Tweetal ln Zuldland-SmJkenlsse J Noordeloos en P. v. Zonne- tnnekom, waarvan laatstge- beroepen. Beroepen ln Ro- Europoort- Mzn. uit Urk.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3