Scholte en dienst uit Scherz maken in Thionville Larsen in opmars in Noordwijk HAJER WERD UITGESCOORD Europees kampioenschap 71/2 DUIDELIJK VOETBALPROGNOSES gUVS krijgt liet zwaar tegen Laakkwartier Zesdaagse Antwerpen Betaald voetbal is in Tilburg onmogelijk Sportsplinters Donner hoekt wisselvallige zege op Kort Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 27 februari 1965 Zesde blad no. 31503 hidoortennis in Zuidlaren Van de twee tennisspecialisten, die Nederland rijk is, heeft aUeen Tom Okker zich weten te plaatsen vooi 'balve finales van het toernooi Zuidlaren. De Haarlemmer had de eenvoudigste opgave: de 42-jarige 5saïIJarosIav Drobny. elf jaar geleden Wimbledon-kampioen, maar ondanks een gewichtsverlies van 15 kg in de nadagen van zijn carrière (62 6-4). De tweede, de Rotterdammer Jan Hajer, werd uitgescoord. Letterlijk uitgescoord in een party vol scheids rechterlijke dwalingen tegen Allan "'Us, vijfde op de Britse ranglijst waarschijnlijk de derde speler var Albion op indoorgebied. De uitslag 26, 61, 57 na een 42 voor tong van Hajer in de derde set. De belangrijkste uitslagen luiden: K Bobby Wilson (GB) versl. Bob Howe (Austr.) 6—4, 6—2. Tom Ok- |ker (Ned.) versl. Jaroslav Drobny (GB) 62, 6—4; Allan Mills (GB) versl. Jan Hajer (Ned.) 6—2, 1—6, 7-5; Roger Taylor (GB) versl. Jim Morre (Austr.) 4—6, 6—2, 6—4. Dames: Ann Jones—Haydon (GB) versl. Lydia Jansen-Venneboer (Ned) t voi6-0, 6—2Vü'ginia Wade (GB) versl. nct| Kirsten Seelbach (Did) 6—4, 4—6, )0k 6-2; Jenny Ridderhof (Ned.) verliest l0ric van Pat McClenaghan (Aust.) 6—4, itna6—3; Fay Toyne (Austr.) versl. Els [Bpruyt (Ned.) 6—2, 6—3. Okker komt in de halve eindstrijd uit tegen Wilson. |Hoe komt mijn club uit? UVS Vermeer, Balfchoven, Van ïr Kaay, Ravensbergen, Lardé, Wit- anan, Teske, Kanitebeen, Holl, (oren, Gouw. Roodenburg Keereweer, B. de >nge, Wiggers, Van Rooyen, Hensen (an Weerlee, Klinkhamer, Den Os, )e Klerk, v. Leeuwen, E. de Jonge. Lugdunum Honsbeek, Van Mey- 'aarden, Crama, Bavelaar, Teeuwen, ;et, De Cler, Collé, Bekkering, lel, Pet. LFC De Hoed, Geerlof, H. Sira, Zeeuw, D. Sira, Van der 'eijden, Heymans, Nieuwenburg, De "it, P. de Jong, Gubler. ASC Wuirzer, W. Spiering, Bek kering, Zwanenburg, Van der Waals, ipenheimer, Staal, De Goey, G. m I6piering, Raaphorst, Hoope. Henk Scholte, die in Thionville op zijn derde Europese titel van dit seizoen mikt, na reeds in Heerlen en in Valencia te zijn ge> kroond als kampioen in resp. het anker kader en het libre, heeft vrijdagmiddag in het toernooi om het Europese kampioenschap ir het anker kader 71/2 zijn beurswaarde doen stijgen. Dat ge schiedde niet alleen door zijn ruime overwinning op de Duitser Siegfried Spielmann, het was mede door de soms hoge kwaliteit van zijn spel, die de Fransen er toe brachten onze landgenoot hun vertrouwen te schenken. Het is ha drie ronden reeds dui delijk, dat de strijd om het kampioen schap zal worden uitgevochten door onze landgenoot en de Oostenrijker Johann Scherz, die zich e weer deed gelden met een o ning in 10 beuren op de Zwitser Bur- gener. Toen na een trage start Scherz zich had vrijgemaakt van zijn tegen- Nu Beltman weg is Slrikwcrda niet langer clubarts van Go Ahead (Van onze correspodent) De clubarts van Go Ahead, Strikwerda, heeft het bestuur v de Deventer Ere-divisieclub med, gedeeld, dat hy aan het einde dit seizoen zyn functie neerlegt. De heer Strikwerda is dan 4 seizoenen aan Go Ahead verbonden geweest. Hy heeft destyds de functie aan vaard, omdat hij de wijze van op bouw en opleiding bij Go Ahead de moderne sport gedemonstreerd zag. Hij wilde daaraan graag meewer ken en heeft dan ook nooit enig bezwaar gevoeld in de wijze waar op de afgelopen dinsdag de ontsla gen manager Wim Beltman de club leidde. De heer Strikwerda zal we: ciubarts van DOS blijven. Titelstrijd 1966 in Heerlen? Wanneer de organisatie van dt wereldkampioenschappen wielrennen 1966 inderdaad aan Nederland wordt toegewezen de kans daarop is zeer groot zal de titelstrijd op de weg worden gehouden op een 11.7 km lang circuit bij Heerlen, dat een geacci denteerd karakter heeft met een hoogteverschil van 90 meter. Voor de ploegentijdrit zal eventueel de auto- •oute HeerlenGeleen worden ge bruikt, die een lengte heeft van 32 en drie keer zal moeten worden afgelegd. Wie de kampioenschappen van 1966 zal mogen organiseren, wordt beslist op het op 6 maart a.s. in Genève te houden voorjaarscongres van de UCI. Het is verleden week tegen De Mus- schen in Rotterdam wel duidelijk geworden. Voor UVS bestaat er nog een behoorlijke kans op red ding. Want wanneer de technisch goed geschoolde blauwwitten ook nog die onontbeerlijke dosis en thousiasme en vechtlust op kun nen brengen, zijn zij zelfs voor de hoogst geklasseerde ploegen in de eerste klasse een bijzonder gevaar lijke tegenstander. Morgen moet UVS in Den Haag tegen Laak kwartier aantreden. Geen gemak kelijke opgave voor de Leidenaars, temeer daar de Hagenaars even eens voor hun behoud vechten. Desondanks moet er voor de jeug dige UVS-ploeg een kleine over winning in zitten. In de tweede klasse A hebben de Leidse verenigingen hun laatste kampioenskansje definitief ver speeld. Roodenburg, Lugdunum en LFS trekken naar resp. Quick, Westlandia en Celeritas. Lugdunum en LFC moeten met een zege kun nen terugkeren. Voor Roodenburg is er waarschijnlijk niet meer dan een gelijkspel weggelegd. A'phia ontvangt in de derde klasse A Oranjeplein. De Alphenaren heb ben in deze competitie nog maar weinig te winnen of te verliezen en lullen met een puntenverdeling tegen de hoger geklasseerde tegen stander zeker tevreden zijn. In 3 B hebben DOSR en Foreholte aan een gelijkspel niet voldoende, wil len zij zich dit jaar handhaven. Tegen resp. Westerkwartier en Leonidas moet gewonnen worden. Of dit echter zal gebeuren? Bet inhaalprogramma in de vierde klasse A kan opheldering geven over de bezetting van de laatste plaats. Wanneer ZLC in Zoeter- woude van SJZ wint, zijn de Leidenaars zo goed als veilig. Ook het Noordwijkse SJC kan bü een Leidse zege wat ruimer ademen. De wedstrijd LisseBoskoop is vooral voor de bezoekers van be stander, kende de Oostenrijkse kam pioen nauwelijks nog problemen en bij het bereiken van de eindstreep had hij de Zwitser ver achter zich gelaten. Moeilijk In zijn avondpartij tegen de Franse veteraan Jean Galmiche heeft Scherz echter een moeilijk uurtje moeten doormaken. Uit schier kansloze po sitie (227-81 na zes beurten) zette de Fransman een aanval in op de stel lingen van Scherz. Met series van 79 en 52 drong hij ver op en toen de elfde beurt werd afgesloten, leidde Galmiche met negen punten: 245— 254. Voor beiden was de volgende gang naar het biljart vruchteloos, maar toen Scherz via een serie drie bandstoten de ballen in positie kreeg, liep hij meteen door naar de eind streep. Galmiche had zijn krachten verbruikt: uit de nastoot haalde hij geen enkel punt meer. Ook Scholte Ook Henk Scholte kreeg het vrij dagavond niet gemakkelijk. Het duurde zelfs tot een uur na midder nacht voor hij zich winnaar wist van zijn partij tegen de Spanjaard Tor tosa, die al dadelijk goed begon met een serie van 50 van acquit. Welis waar antwoordde Scholte hierop in zijn tweede beurt met een reeks van 53, maar toch duurde het tot de ze vende beurt, eer de Eindhovenaar zich met een serie van 75 kon losma ken van Tortosa (97175). In de vol gende beurt vergrootte Scholte zijn voorsprong van 100 punten. Daarna echter viel hij aan een grote inzin king ten prooi waardoor Tortosa vrij wel gelijk met onze landgenoot kon komen (230238) na vijftien beurten. Met een serie van 43 sloeg Scholte echter wederom een bres en deze was beslissend. Uitslas Scholte Spielmann Scherz Galmiche 300 23 45 13.04 300 13 163 Van Hassel 59 13 23 4.52 Spielmann 300 13 95 23.01 Tortosa 237 16 50 14.81 Scholte 300 16 75 18.75 Na de tweede dag luidt de stand: Scherz 8 137 27.27 Scholte 8 Spielmann 4 Tortosa 4 Van Hassel 4 Burgener 2 Galmiche 2 Galvez 0 17.24 14.73 11.70 13.39 12.32 12.45 Na bemiddelingspoging Drie spelers Go Ahead gepasseerd In het Go Ahead-elftal dat zondag voor de bekerontmóeting tegen Roda JC voor de eerste maal in de betaal de voetbalgeschiedenis van de Deven ter eredivisieclub samengesteld door trainer dr. Franz Fadhronc, zyn de spelers Goedhart (aanvoerder, spil en in vaste dienst van de vereniging) Lefering (rechtsbuiten) en Butter (halfspeler) niet opgenomen. Dit is het besluit van het stichtingsbestuur dat sinds het ontslag van manager Wim Beltman de clubtouwtjes handen heeft genomen. De drie niet-opgestelde spelers hadden een dezer dagen een bemid delingspoging gedaan om Beltman en stichtingsbestuur wederom bij elkaar te brengen. Aanvoerder Goedhart verklaarde gisteravond, dat hy en zijn beide ploeggenoten tot deze stap waren gekomen, uit de overtuiging dat manager Beltman toch ook zyn goede zijde voor de vereniging heeft laten zien. Intussen heeft de heer Beltman nog geen toekomstplannen bekend gemaakt. In ieder geval zal hij zijn bemoeienissen bij het verkrijgen van een benzinestation in de naaste om geving van Deventer continueren. WIELRENNEN Dertien equipes, bestaande uit leder drie renners, zijn vrijdag gestart voor de zesdaagse van Antwerpen. De teams, waarbij maar liefst negen Ne derlanders, werden weggeschoten door de burgemeester van Merxem en het was al spoedig de equipe van Peter Post die de eerste premie, groot 6000 Belgische franken, in de wacht sleepte. Er waren nog enige valpartijen, o.a. van Nijdam, die 20 minuten lang de baan verliet, maar daarna weer terugkeerde. Na de eerste uren heeft de equipe van Peter Post, die rijdt met Bugdahl en Jan Janssen, de lei ding, dicht gevolgd door de formaties van Vannitsen en Sercu. In het voorprogramma leverde Pe ter Post een schitterende prestatie. In het achtervolgingstoernooi om de „armband" versloeg Post voor ruim 20.000 toeschouwers de Duitser Dieter Kemper. Post haalde zijn tegenstander na 5 minuten en 32.8 sec. in. De Neder lander noteerde voor de vijf km een tijd van 6 min. 1 sec. Maandag komt Peter Post in een „ere-wedstrijd" uit tegen de wereld kampioen achtervolging, de Belg Ferdi Bracke. Kunstenaars-verzetsprijs Anne Berendsen en Froman lang, die nog kampioensadspiraties koesteren. Meer da-n een gelykspel zal Lisse waarschijnlijk niet toe staan. In 4 B kan DOCOS de uit wedstrijd tegen BMT winnen. In 4 C strijdt Oranje Groen thuis tegen GSC voor haar plaats. Alleen wanneer de Leidenaars dit duel winnend afsluiten kunnen zij de toekomst nog met wat optimisme tegemoet zien. Verliest Oranje Groen echter, dan is de kans op redding bijzonder klein. ASC heeft in de uitwedstrijd tegen RKDEO I sedert 1957 door geen enkele Tilburg - weinig kans op succes. I se club is Betaald voetbal zal in Tilburg in de nabye toekomst niet langer moge lijk zijn zonder geldelijke steun van buitenaf. Dit is de conclusie van een goede diensten, die het einde van het vorig jaar werd belast met een onderzoek naar de saneringsmogelijkheden in het be taalde voetbal, zulks op verzoek van het gemeentebestuur. De commissie stelt dat er in Til burg geen plaats is voor méér dan vereniging. Men adviseert dat Longa en NOAD aan het einde van zullen teruggaan naar het amateur-voetbal opdat de schul denlast niet groter wordt. Anderzijds werd opgemerkt, dat ook Willem-2 zonder geldelijke steun niet is te red den. De gemeente die als geldschieter zal moeten optreden, dient er echter rekening mee te houden, dat van een te verstrekken lening nimmer zal kunnen worden terugbetaald en dat tevens zal moeten opkomen voor het jaarlijkse exploitatietekort. Men oordeel, dat de semi-profclubs jaarlijks tenminste f 200.000,- zullen moeten ontvangen, een bedrag dat De commissie is sterk geporteerd voor de gedachte de drie Tilburgse semi-profclubs te doen terugkeren naar het amateurvoetbal en daar voor in de plaats te stellen een nieuwe club met een nieuwe naam en een stichtingsvorm. De commissie verheelt overigens niet, dat een der gelijke stap op zeer veel weerstanden zal stuiten. De ijshockeywedstrijd voor de landelijke competitie tussen Tilburg en Amstel Tijgers, die vrijdagavond in Tilburg werd gespeeld, is geëin digd in een 93 zege voor de Tilbur- Voor de centrale training van het Nederlands amateurelftal zijn de volgende spelers uitgenodigd: Van Zanten, Kraayer (beiden ZAC), Van Heerikhuizen (Rigtersbleek), Jasper (Sneek), Van Turnhout (Hel mond), Huisman, Onsman, Vlietman (allen AFC), Van Gussenhoven (De Valk), Van de Leur (RKC)Hogen- hout (Ede), Van Dijk, Vermeulen, Rogeveen (allen CVV), v. Beveren (Emmen), Pahlplatz (Quick '20) en Mulder (WW). Een beeld van de bloemen veldslagwelke ieder jaar een belangrijk deel uitmaakt van het carnaval in Nice aan de Rivièra. De duizenden toeschouwers langs de Promenade d'Anglais worden door de deelneemsters op de wagens onafgebroken met bloemen en confetti bestrooid. Volleybalcompetitie Kangeroes en VVS winnen De twee gisteravond in het Gym nasium gespeelde wedstrijden lever den evenveel Leidse overwinningen op. Kangeroes 1 won in een wissel vallig gespeelde wedstrijd van een met drie spelers van het eerste team versterkt A.M.V.J. 2, te weten Dick Swieter, Schermer en Klopper, 1614, 15—11 en 15—10. V.V.S. veroorloofde zich tegen Spisa de twee aanvallers per excellence. Frans Sieval en Kees Monster, beiden buiten de lijnen te houden. Dat resulteerde in verhes van de eerste set. 1115 voor de dap per volhoudende Zaandammers. Ge vaarlijk werd de situatie voor de Leidenaars evenwel niet. V.V.S. won de volgende sets met 153. 154, 11—15 en 15—4. Het bestuur van de Stichting Kun- monument de verzetsactiviteit stenaarsverzet 1942-1945 maakt be kend, dat de verzetsprys dit jaar is toegekend aan mevrouw dr. Anne Berendsen voor haar boek „Vrou wenkamp Ravensbruck" (1946) en aan de dichter Leo Vroman voor zijn hele oeuvre. De jury werd gevormd door Hella 'Haasse, Rein Blystra, G. Kouwe- naar en mr. E. Straat. De prijs wordt ditmaal toegekend in het bijzonder voor een werk dat zich bezighoudt met de situatie van Nederland tij dens oorlog en bezetting. In verband met het feit dat dit jaar wordt herdacht dat Neder.and 2o jaar geleden in de oorlog werd betrokken en dat ons land 20 jaar geleden werd bevrijd, worden vier erepenningen van de stichting toege kend. te weten aan prof. mr. R. P. Clever inga voor zijn houding tijdens de bezettingstijd, waarbij hij tebens wordt gezien als vertegenwoordiger van de Nederlandse wetenschap, aan Pieter 't Hoen (de heer F. J. Goed hart) als vertegenwoordiger van de illegale paers, aan mr. H. J. Reinink, in het bijzonder voor de belangrijke arbeid die hij in de bezettingstijd heeft verricht voor de belangen der kunstenaars en ter voorbereiding van hun organisatie na de oorlog en aan de heer J. Smallenbroek als voor zitter van de Stichting 1940-1945. In de bijeenkomst op zaterdag middag 20 maart in de aula der universiteit van Amsterdam, waar de uitreiking plaatsheeft, zal tevens of ficieel de prijsvraag worden bekend gemaakt voor het ontwerp van een Sneldamtoernooi Het sneldamtoernooi dat vrijdag avond in het clublokaal van DCL werd gehouden is in alle opzichten geslaagd. Cees Varkevisser als fa voriet gestart moest alleen in Jan Slingerland en Schooneveld zijn meerdere erkennen. De overige 17 partijen wist hij in winst om te zet- Slingerland (Leiden) plaatste zich met 32 punten als tweede en Al- bert Huisman (Leiden) legde beslag op de derde prijs. In de eerste klasse won Jansens (Leiden) 14 partijen terwijl hij er drie verloor. Op de tweede en derde plaats eindigden Muller (Zegveld) en A. v. Duyn (Sas- senheim) De deelnemers aan het Euro pees kampioenschap driebanden, dat van 17 tot en met 21 maart a.s. in Wenen wordt gehouden zijn Cees van Oosterhout (Ned), Ceulemans (Belg) Hanoun (Fr), Rudolph (Did), Munte (Spanje), Scherz (Oost), Vieira (Por tugal) en Christensen Denem). (Van schaakmedewerker) De helden hebben hun vermoeid heid overwonnen. De donderdagse rustdag, doorgebracht met luieren, slapen en winkelen, had de groot meesters kennelijk zoveel nieuwe energie verschaft, dat dc gedachte aan een stevige partij schaak hun vrolijk toelachte. Dat gold natuurlijk weer in de eerste plaats Larsen. De blonde Deen, precieus en wat styf in de dagelijkse omgang, heeft zijn tem perament volledig op het schaakspel geworpen. Daarin heeft hij de meest fantastische vondsten, geen idee is hem wild genoeg en zijn afkeer van snelle remises doet bijna niet meer grootmeesterlijk aan. Bobotsov, nummer twee in dit voor Larsen toch reeds mislukte Noord wijkse toernooi, was natuurlijk een prachtige prooi voor de felle Deen. Met het volle gewicht van zijn winst- BÏRT LARSEN breken inderdaad enkele gapingen vertoonden. Maar het sterk geredu ceerde materiaal, vier paarden en wat klein grut. maakte de winst uiterst moeilijk. Doch daarvoor is men tenslotte grootmeester: de door Larsen getoonde winstgang was uiterst instructief. Hij heeft nu voor het eerst in dit toernooi de beroem de 50':-grens bereikt en is vast van plan er nog wat meer van te maken. Kort en Trifunovic kunnen gewaar schuwd zyn! Niet ontmoedigd Jacole Kort, niet ontmoedigd over het dépit, dat men hem landelijk heeft betoond voor zijn winstverzuim tegen Bobotsov, trad Donner onver vaard tegemoet. Men gaf hem zeker kansen, temeer daar Jan Hein tegen hem nog vi ij onbekende spelers nogal eens riskant pleegt te opereren. Ook na een kleine misslag van Kort zo zorgeloos, dat de Leidse kampioen alle kans kreeg om terug te komen. Het middenspel werd door beide spielers zeer wisselvallig ge speeld. Kort miste verscheidene ma len een zeker schijnende remise, waar na Donner zich vermande en naar een gewonnen stelling afwikkelde. Die hij toen snel won, daarvoor is óók hij grootmeester. Flohr en Botwinnik hadden weinig reden om elkaar in de weg te zitten en freewheelden rustig naar een 22- zettige remise. Daarna gingen ze rus tig in de perskamer watschaken. Goed geluimd Van den BergTrifunovic: de voor spellingen waren eensluidend. De beide 50-procenters zouden het el kaar wel niet moeilijk maken. De goed geluimde Joegoslaaf verdedigde zich op zijn Frans, een misleidende naam voor een degelijke verdediging. Die zijn deugdelijkheid ditmaal in 14 zetten opnieuw bewees. Van den Berg houdt intussen de naam van de grote Leidse in hoge ere. Met nog twee ronden voor de boeg ziet L.S.G.'s topman alleen de beide Russen in de rug en bezet hij de gedeelde derde plaats. Voor Botwinnik is de toernooizege geen probleem meer. Een voorsprong van 1H punt op Flohr en tenminste 2 punten op de rest van het veld: een indrukwekkend bewijs van kracht na slechts 5 ronden! Uitslagen: Flohr (USSR)Bot winnik (USSR) ViVi\ Donner (Ned)Kort (Ned) 10); Bobotsov (Buig.)—Larsen (Denem.) 0—1; Van den Berg (Ned.)—'Trifunovic (J.-Sl.) Vi— Stand: 1. Botwinnik \V2 pnt.; 2. Flohr 3 pnt.; 3. Van den Berg, Don ner, Larsen, Trifunovic en Bobotsov 2Vi pnt, 8. Kort 0 pnt. kunstenaars. Deze prijsvraag wordt door de stichting uitgeschreven in samenwerking met de Nederlandse Kring van Beeldhouwerd. In de bijeenkomst die om drie uur 's middags begint, zal mr. J. M. L. T. H. Cals een rede uitspreken onder de titel „De zin der vrijheid". Tournee toneelgroep Oud-Studenten begint in Leiden De toneelgroep Oud-Studenten be gint de volgende week in Leiden op 2 maart in de Stadsgehoorzaal de traditionele reeks voorstellingen voor liefdadige doeleinden. Ditmaal wor den drie Engelse eenacters opge voerd met als verzameltitel „Mized Pckles". Onder regie van ir. H. E. Westenberg en ir. A. Hadjidakis zul len de oud-studenten spelen „The 12-pound look" van James Barry, „The room" van Harold Pinter en van Noel Cowards „Hqnds across the sea". Leden van de groep heb ben zelf deze eenacters vertaald. Vorig jaar meer dan 10.000 nieuwe boeken Vorig jaar zijn er meer dan 10.000 nieuwe boeken op de markt versche nen, waarmee voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse boekhandel dit getal is overschreden. In de samenstelling van het totaal is weinig veranderd. Taalwetenschap en letterkunde staan nog altijd op de eerste plaats (bijna 18 procent), ge volgd door de romans, die met 15.8 procent een kleine stijging vertonen. Op de volgende plaatsen handhaaf den zich Jeugdlectuur, exacte weten schappen. Er worden steeds meer boeken uitgegeven in de prijsklasse boven tien gulden. Indonesische vlag voor het laatst gestreken bij V.N. De rood-witte vlag van Indonesië voor de hoofdzetel van de Verenigde Naties In New York is gisteren voor de laatste maal gestreken. In totaal werden 115 vlaggen van de lidstaten der volkerenorganisatie gestreken, maar maandag zullen er slechte 114 worden gehesen. Het historische moment, waarop de vlag van Indonesië (het enige dat tot dusverre voor het lidmaat schap der Ver. Naties heeft bedankt) werd gestreken, verliep zonder enige plechtigheid in aanwezigheid van drie vei-slaggevers, zes fotografen en tien man van de V.N.-wacht. Vier uur tevoren had de Indone sische ambassadeur Palar een af scheidsbezoek gebracht aan secreta ris-generaal Oe Thant, die hem een brief over het bedanken voor de mi nister van Buitenlandse Zaken Soe- bandrio meegaf. Sportmanifestatie bij défilé Koninginnedag Het traditionele bloemendefile voor de jarige vorstin krijgt dit Jaar een sportief accent. De Baarnse oranje vereniging. die het défilé elk jaar op 30 april voor het paleis Soestdfjk organiseert, heeft ditmaal een be roep gedaan op de Nederlandse Sport Federatie voor de verzorging van de manifestatie, die zich volgens de traditie op het gazon voor het pa leis afspeelt. Ongeveer veertig sport bonden hebben hun medewerking reeds toegezegd. Naar verwachting zullen duizend sportmensen aan de manifestatie deelnemen. Op de K.N.V.B. is een beroep gedaan om het Nederlands elftal af te vaardi gen. Ook worden deelnemers aan de Olympische Spelen verwacht. Tij dens het défilé voor de jarige vor stin zullen op het gazon sportde- monstraties worden gegeven.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19